Keresés

Részletes keresés

süniéspont Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59421

Én naivul úgy gondoltam, hogy az a tíz év pereskedés az igen hosszú idő és nem fiatalodok azalatt. És bizony addig sem állhatok lukas ernyő alatt mert akkor is megázom. Így a szigetelés és tatarozás mellett döntöttem, hogy majd az megoldja a gondom. De nagyot tévedtem.

Előzmény: gabrielke (59418)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59420

"Valakinek valami bevált módszer?"

olvastad..

Ügyvéd vagy 2 "db" 120kg-os emberke...majd meggyőzi az egereket....

:-)

Előzmény: (M)Ákos (59419)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59419

A házam északi fala mellett, kívül valami egértanya van, 20 m hosszon kisebb lukak vannak a földben.

A szomszéd is mondta, hogy a kutyája is szedegeti őket össze + a másik szomszéd macskái is idejárnak.

Mivel lehetne ezt felszámolni? 2-3 éve már ott vannak, csak eddig nem foglalkoztam vele.

Valami olyan szer kéne, amitől nem nyiffan ki a kutya, ha megcsócsálja a mérgezett egeret. A macskák annyira nem érdekelnek :)

Valakinek valami bevált módszer?

Előzmény: gabrielke (59418)
gabrielke Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59418

Komolyan én nem értem már ezt a tökölést. Ha valami nem tetszik, felméred a helyzeted, elmégy egy ügyvédhez, az megírja a megfelelő leveleket. Ha nem megfelelő a felső szomszéd reakciója, akkor indítasz egy pert. Miután megnyerted, akkor kérheted az összes költséged megtérítését, amit végre is hajtathatsz aztán (adott esetben a fenti lakó lakására ráteszik a jelzálogot szépen).

Uszkve 10 év, és párszázezer forint, de amíg csak itt rísz, addig garantáltan nem történik semmi.

Vagy felküldhetsz 2 db 120 kilós embert, ők hamarabb és olcsóbban meggyőzik a szomszédot.

De nem hiszem el, hogy ezt én kell elmagyarázzam...

 

 

Előzmény: süniéspont (59416)
KömKel Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59417

Másnap már kiszedhetitek az ablak helyét nyugodtan. 90 cm falnyilásnál nem kell aláducolni.

Arra figyeljetek, hogy ha vázkerámia a fal, akkor jó lenne az áthidalók alátámasztásánál kisméretű téglára fektetni a végeit.

Előzmény: nixon70 (59415)
süniéspont Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59416

Kedves KömKel, köszönöm és megértem válaszod, de a szavaidból és a meglévő tapasztalatodra hagyatkozva zaklatnálak a kérdésemmel, hogy hogyan tovább? Mert megint a födémet meg kell ahhoz bontani, hogy a tönkre tett szigetelést helyrehozzák. A régi födém tatarozásról készült  fotókkal is tudnám kérdésemet alátámasztani, hogy milyen helyreállítás volt és most megint hogy tette tönkre.

Nem értem, hogy föntről lefele egy födémet büntetlenül, hogy lehet tönkretenni és én aki szenvedek miatta építési engedély és statikusi szakvéleménnyel ( nem kevés pénzért ) hozhatom megint rendbe.

Amennyiben erre lenne időd, hogy levelezés szintjén konzultáljunk nekem ez is nagyon nagy segítség lenne.

Előre is köszönöm

süni

 

Előzmény: KömKel (59413)
nixon70 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59415

Sziasztok!

A sógornál raknánk be főfalba 90*120-as ablakot.

Kérdéseim:

Két oldalról egy-egy 125-ös áthidalót tennénk be,ezt folyamhomokos malterba tennénk.

-kötésre mennyit kell várni,hogy alatta az ablak helyét kiszedjük?

-aládúcolás kell-e?

Köszi a válaszokat előre is.:-)

süniéspont Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59414

Ez jól hangzik de mégse sikerül. Beszéltem a közös képviselővel és ki is küldött egy födémmel kapcsolatos építési szakembert aki rá nézett a mennyezetre és nem volt hajlandó semmilyen vizsgálatot elvégezni, közölte, hogy hívni kell egy statikust.

Nagyon szeretnék valamilyen segítséget ötletet kapni, hogy mit tegyek?

 

Előzmény: KömKel (59412)
KömKel Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59413

Kérdezhetsz nyugodtan, de minden bántás nélkül előrebocsájtom, hogy 

- nem vagyok igazságügyi szakértő, tehát nem fogok semmit se leirni, és a szavam sz*rt sem ér jogi vitákban

- nem vagyok hajlandó részt venni szomszédok közötti cicaharcban, akárkinek is van igaza. Egyszerűen nem lehet megfizetni az ezzel töltött időmet és ősz hajszálaimat, valamint pár évet eltöltöttem éphatóságisként részben ilyenekkel, azt csodálom hogy nem lettem tömeggyilkos

- nagyon el vagyok havazva, és családdal is foglalkoznom kell, szóval előre rangsorolom a fizetős, "rendes" munkákat, és utána jöhet a többi. Félreértés ne essék, nem pénzt kérek, mert az ilyet még pénzért sem vagyok hajlandó elvállalni

Előzmény: süniéspont (59411)
KömKel Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59412

Pedig de.

Előzmény: DCSNZS (59410)
süniéspont Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59411

szia KömKel,

ittam szép szavaid én miért is nem tudom ezeket az előírásokat lakásomban érvényesíteni vagy érvényesítettetni a fölöttem lakóval szemben?

szeretném kérdezni, hogy esetleg egy privi email vagy esetleg lakás fotók elküldésével, kérdezhetnék e a lakásommal kapcsolatban.

süni

 

 

Előzmény: KömKel (59396)
DCSNZS Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59410

13.10.01 -én lett beadva!

azt ne mond h. benéztem???????????

Előzmény: KömKel (59393)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59409

Ha lépcsőházi fal, akkor az királyság!

Hisz azt a falat lehet a lépcsőházi oldalon hőszigetelni :-)

 

A javaslatom...  a költségek vállalásával, kérd a ház belegyezését.

(esetleg többi lakással közösen a szinten mindenhol egységesen, érdemes lenne)

 

- lépcsőházi vakolat leverése a saját falrészeden túl is, körben bő félméterrel

  kell a vakolat helye, az a cirka 2-3 cm, hogy ne sokat szűküljön belméret

  túl kell menned a saját faladon, ahol lehet, hogy a hőhíd hatás lecsökkenjen

- portalanítás, mély alapozás bőven

- 5-6 cm grafitos EPS hab felrakása, zsákos ragaccsal

- dübelezés, hálózás-glettelés

- egész szint kifestése ...

Előzmény: hantorish (59406)
digium Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59408

Van egy (HŐ)Szigetelések topik, itt többször volt a belső oldali szigetelésről szó. Csak kívülről van értelme szigetelni.

 

Előzmény: hantorish (59406)
zhari2 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59407

Köszönöm a hozzászólásokat.

Előzmény: zhari2 (59401)
hantorish Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59406

Lépcsőház van a másik oldalon, ami nagyon hideg. Ezért gondoltuk, hogy a folyosót belülről valamilyen módon le kell szigetelni, mert ez egy 5 méteres falszakasz. 

Előzmény: digium (59400)
Pitylogós Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59405

kb. 5x5ös fa dekket kihoztam 350ből anyaggal, festékkel, sok saját + egy kis szakmunkával.

 

Keress rá a TeCsövön arra hogy "wooden decking", találsz rengeteg tutorialt.

Előzmény: zhari2 (59401)
digium Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59404

Szerintem mindez fából egyszerűbb/olcsóbb lenne, főleg ha azzal is lenne burkolva. Gondolom nem tartós tartózkodásra szolgálna napvitorla fedéssel...

Előzmény: zhari2 (59401)
KömKel Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59403

1. 50 cm nem elég, még egy mezei terasznak sem. Le KELL vinni fagyhatár alá, ami jelenleg 100 cm.

Itt nem a teherbirásról van szó, hanem a fagyról.

(vagy csinálsz neki lemezalapot)

 

2. A pincefalazó csak olyan helyekre használható, ahol után ránehezedik az épület tömege, ide alkalmatlan.

Egyébként sem lehet függőlegesen vasalni, mert "feneke" van az elemnek, tehát négy oldalról, és felülről is zárt.

 

3. Nem.

Előzmény: zhari2 (59401)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59402

Ebből lejönne 10 cm, mert az a falat muszáj szigetelni,

 

Ajjjajj... rossz ötlet belülről hőszigetelni, ha vastag habra vagy pláne gyapotra gondolsz.

 

 

HA! tömör tégla a falazat, akkor...

 

Legfeljebb úgy lehet, hogy

- meglévő vakolatot lever, nagyjából síkba húz

- 6 cm MULTIPOR felragaszt a saját ragasztójával, előírásos módon

- a hozzá való páraáteresztő festékkel lefest

- .... és bőséges szellőztetés télen

Ez megvan cirka -2+6= ~4 cm-ből.....

 

----

 

A másik lehetőség 3 cm (max 4 cm) XPS hab telibe ragasztva és gondos párazárással.

Ez azonban kockázatosabb, mint a MULTIPOR ...

 

Előzmény: hantorish (59399)
zhari2 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59401

Meglévő fedetlen beton teraszt bővítenénk nagyobbra (5*3*0,8 m.)

Kivitelezés ügyileg a következők lennének a kérdéseim, hogy ésszerűek-e. Anyagi és saját beton keverő hiányának az okaiból, az általam ismert standard megoldásoktól a következőkben térnék el:

  • Sávalapot csak 50 cm-re ásnám le (tömör a talaj) viszont raknék bele vasat.
  • Zsalukő helyett pincefalazót használnánk. Ezeket függőlegesen kell vasalni?
  • Beépített területnek számít, ha csak napvitorlával lenne fedve?

Minden hozzászólást szívesen fogadok.

digium Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59400

Azt tudod, hogy belső oldalról csak kárt teszel a szigeteléssel? Mi van annak a falnak a túloldalán?

Előzmény: hantorish (59399)
hantorish Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59399

Igen, ebben a megoldásban mi is gondolkodtunk. Azért vetettük el egyelőre, mert a folyosó jelenleg 1,6 m. Ebből lejönne 10 cm, mert az a falat muszáj szigetelni, mert iszonyatosan hideg, ezért marad 150 cm. A konyhabútor ugye 60 cm mélységű szokott lenni, legalábbis a gépészetnek ennyire van szüksége. A maradék 90 cm pedig elég szűknek tűnik konyhához, főleg, ha ezt közlekedőként is muszáj lenne használni. 

Előzmény: digium (59398)
digium Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59398

Csak az elrendezéshez szólnék hozzá:

Nem vagyok építész, de szerintem éppen elférne a konyha az előszobában. Így a nappaliban csak az étkezőnek kellene helyet szorítani. A kis közlekedőből nyitnék egy ajtót a hálóba, a régi nappali-háló átjárót nagyobbítanám (amennyire lehet) és beépített bútort tennék bele a háló felé, mert az elég keskeny. A nappali ezen falából lopnék pár centit előtétfalra ez elé tenném a tv/multimédia cuccokat, míg a szembe falra mehetne végig könyvespolc ill az északi végébe tálaló.

Csak illusztrációként rajzoltam bele, nem méretarányos!

hantorish Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59397

Szia!

 

Igen, van alattam másik lakás, sajnos a födémmel nem vagyok tisztában. Ez egy téglaépítésű lakás lenne. 

 

A vizesblokkok áthelyezése ezekszerint tényleg macerás lenne. Akkor maradna az a megoldás, hogy a 22 nm-es nappaliból választanék le egy kisebb hálófülkét egy pici gyerekszobának később. Így a konyha ebédlő maradna ott ahol van. 

Előzmény: KömKel (59396)
KömKel Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59396

A legfontosabbakat nem irtad:

1. van alattad másik lakás?

2. milyen födéme van az épületnek?

 

A konyha szennyvizstangja 40-es vagy 50-es cső, azaz szinte bárhol elvihető. 

DE:

Ha lakás van alattad, akkor elvileg nem helyezheted át a vizes helyiséget önkényesen, mert ha leáztatod az alattad lakó nappaliját, akkor a biztositó mindent rád fog háritani.

Társasházi lakásoknál nem véletlenül vannak egymás felett a vizes helyiségek, egyrészről a hanghatásokat (viz és szennyviz) miatt, másrészről a leázásveszély miatt.

Előzmény: hantorish (59395)
hantorish Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59395

Sziasztok!

 

Találtam volna egy klassz 68nm-es felújítandó lakást, segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan tudnám ezt nappali + 2 félszobássá tenni. A problémám az, hogy a konyhát kellene áthelyeznem a nappaliba amerikai konyha jelleggel, így a jelenlegi konyha-ebédlőből lehetne egy korrekt méretű szoba kialakítva. A nappli kb 21 nm, tehát elbírná a nappali + ebédlőt szűken...

 

A kérdésem a következő. A konyha áthelyezésének egyedüli akadálya, hogy a szennyvízelvezetést megoldjam. Ilyen lakások esetén mi az a távolság, amelyet át lehet hidalni utólag? Durván 2-3 méterről lenne szó a strangig.

 

Feltöltöttem pár tervet, ha mondanátok pár ötletet, azt megköszönném. (A vastag középső fal 30 cm-es főfal, azzal sajnos nem lehet mit kezdeni. Illetve a vizesblokkoknak is maradniuk kell, a konyha és a fürdő között pedig a kémények vannak, tehát azt a falat sem lehet ütni). Nagyon szigorúan véve, válaszfalakat szinte alig lehet mozgatni, tehát a jelenlegi elrendezéssel kellene kezdenem valamit.

 

Köszi előre is a tippeket:

 

Az alaprajzok:

http://data.hu/get/7542936/lakas.rar

TibPassat Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59394

Üdv, attól függ mennyire van rossz állapotban a széldeszka, de szerintem lehet, hogy olcsóbban jössz ki ha új széldeszkát teszel lefestve, mint a régit lecsiszolni ha nem magad csinálod. Nekem a Milesi vált be, nem a legolcsóbb de minőségre nagyon jó, nézd meg a honlapjukat van nekik ilyen hézagkitöltős alapozójuk is.

Előzmény: Budai Szabolcs (59390)
KömKel Creative Commons License 2014.03.23 0 0 59393

2013.10.01-től e-napló kell családi házaknál. A kitolás az EU-s és közbeszerzéses dolgokra vonatkozott.

De egyébként is tökmindegy, mert nem a jogerős engedély időpontja számit, hanem az, hogy BEJELENTVE mikor kezdted meg.

Előzmény: DCSNZS (59391)
Szabó András 25 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 59392

Sziasztok!

 

Viszonylag fiatalon belekezdünk párommal miskolci lakásunk felújításába és néhány bútort majd szeretnénk eladni. Ehhez találtunk egy nagyon jó oldalt, amit a butorok.hu weblapon kívánunk értékesíteni. Remélem ellátogattok Ti is az oldalra és segíteni tudtok a mihamarabbi eladásban.

 

Üdv,

András

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!