Keresés

Részletes keresés

vanchu Creative Commons License 2005.12.21 0 0 214
Galvanikusan ahhoz csatlakozik, amibe be van dugva. Ha swiccsbe dugod, akkor abba.

Egy villámcsapás még elmegy (lehet protektálni, meg a swiccs se drága), csak villám nélkül is megcsaphatja az áram azt, aki hozzányúl.

Cserébe olcsó.
Előzmény: Vasti (213)
Vasti Creative Commons License 2005.12.21 0 0 213

... én úgy tudom, hogy az utp galvanikusan nem csatlakozik a géphez... Vagy rosszul tudom? Persze az is lehet...

Üdv!
Előzmény: vanchu (211)
Vendég. Creative Commons License 2005.12.21 0 0 212

Én is inkább kábelt húznék, az a biztos.

 

De ha már wlan akkor anterna kelleni fog úgyhogy olyant vegyél, amire tudsz nagy nyereségű külső antennát is csatlakoztatni.

 

Személy szerint nem vagyok otthon a printserveres eszközökben, de nekem is jól jönne, néha ha egy doboz tudná az egész miskulanciát vinni.

vanchu Creative Commons License 2005.12.21 0 0 211
Épületek nem egészséges a rézdrót, azoptika meg drága...
Előzmény: Vasti (210)
Vasti Creative Commons License 2005.12.21 0 0 210
Bármit, csak wrt54g v5-öt neeeeee! ;-)

Amúgy a családi házon belüli wlan valószínűleg nem lesz problémás, az 50 méterre lévő másik ház már inkább... Merthogy ott az 50 méteren kívül kapásból számolhatsz két vaskos fallal, esetleg (mivel családi házak) egyéb tereptárgyakkal: mert azt nem gondolom, hogy két, ilyen távol lévő ház között nincs semmi... kapásból, másik ház? ;-) Fák, bokrok miegymás? Arról nem is beszélve, hogy ha ráadásul még mindkét házban a távolabbi csücsökben kellene műkösnie, akkor a távolságon, a főfalakon és a tereptárgyakon kívül még a válaszfalakat is le kell győznie annak a szegény wlan-nak...

Nem inkább egy kábelt áthúzni? 100 méterbe férjen bele ;-) Aztán lehet kerítéshez kötegelőzni, földbe beásogatni, stb. ;-)

Üdv!
Előzmény: xlsxls (209)
xlsxls Creative Commons License 2005.12.20 0 0 209

Sziasztok!

 

Családi házba költözök, és vezeték nélküli hálózatot szeretnék, de teljesen tájékozatlan vagyok e témában. Két notebook menne róla meg egy asztali gép ,és jó lenne, ha az 50 m-re levő másik házból is elérhető lenne. Kábeles net lesz. Tudnátok ajánlani olyan routert (márka, típus), ami megfelelne nekem, és tapasztalatok alapján stabil kapcsolatot biztosít? Ja és ami printer szerverként is működik. Nem baj ha nem túl drága, de a lényeg a minőség. (ésszerű határokon belül azért)

Köszi!

Vasti Creative Commons License 2005.12.20 0 0 208
Akkor még valószínűbb, hogy a router a hibás - szerintem ;-)

A Knoppix meg nem egy tesztprogram, hanem egy CD-ről futó (Live) Linux disztribúció, igen jól összerakva. Erről elindítod a gépedet, és kiderül, hoy a windows driver a hibás, vagy a hardver... Már persze akkor, ha a Knoppix (linux) támogatja a wlan kütyüdet.

http://www.knoppix.net/

Üdv!
Előzmény: csanyibali (207)
csanyibali Creative Commons License 2005.12.20 0 0 207

Sziasztok!

 

A másik gépen a vezetékes kapcsolat (a router és a gép közt) szakad meg az enyémmel egyidejűleg, és nem egy másik wireless.

Ezt a tesztprogramot hogy lehet beszerezni?

Köszi

Balázs

Vasti Creative Commons License 2005.12.19 0 0 206
... most olvasom az eredeti hozzászólásodat ;-)

Az, hogy ha nálad szakad, ésegyúttal a másik gépen is szakad a wlan kapcsolat, az ap hibának tűnik... Nem hinném, hogy mindkét kliens eszköz egyszerre adta meg magát.

De azért ha van kéznél egy jó kis Knoppix CD-d, akkor bootolj be vele. Ha egy kis szerencséd van, támogatja a wlan kártyádat, és teszteld le így: wzzwl kiszűrheted a windows hibát...

Üdv!
Előzmény: csanyibali (194)
Vasti Creative Commons License 2005.12.19 0 0 205
Egyrészt, néha nem jó, ha túl közel vannak egymáshoz... Valahol olvastam, hogy bizonyos kártyák pl. ha nagyon nagy (100%) a jelszint, akkor erősen hibáznak, ettől lassul és bizonytalan a kapcsolat.

De ha ennyire "extrém" a dolog, akkor ott lehet rádió, antenna vagy ha van, antenna kábel v. csatlakozó hiba is.... Egy tuti. A jelszintnek olyanközel legalább 95%-nak illene lenni ;-))

Üdv!
Előzmény: csanyibali (204)
csanyibali Creative Commons License 2005.12.19 0 0 204

Sziasztok!

De egyáltalán hogy lehetséges az hogy a wireless kártya a routertől fél méterre is 0% jelen van, és nagyon gyakran szakad, de az internet működik (csak állandóan szakad)?

Itt valami nagy probléma van, és nem tudom mitévő legyek.

Segítsetek!

köszi

Balázs

Vasti Creative Commons License 2005.12.19 0 0 203

Én egy mocskosul elégedetlen wrt54g V5 felhasználó vagyok!!! Nagyon gusztustalan dolog szerintem ugyanazon a jól bejártatott néven egy gyengéb terméket adni: minimum egy Lite dukált volna a típusszám után ;-)))

A hálózat úgy néz ki, hogy van a szomszéd lépcsőházban egy megosztott net, adsl, router, switch. Arra csatlakoztunk mi. A routeren nincs beállítva nekik dhcp, és én a 220-as címet kaptam a fickótól. És hogy egyáltalán ne "zavarjuk" egymás, én az ő netjüket a wrt54g "modem" portjába dugtam, static ip-t beállítottam, gondoltam ez így OK lesz. Én futtatok dhcp-t is.
Nem akartam simán bedugni a wrt54g lan portjába az ő netjüket, mert nekik nincs wlan-juk, viszont irodai gépek is vannak a hálózatukon: gondoltam védjük őket, ahogy tudjuk...

Namost ugye ha a gagyika (wrt54g) static ip-re van álítva, akkor ha 100 dhcp szerver figyel azon a lábán, akkor sem kellene neki ip címet kérni tőlük - mert nem dynamic ip van beállítva! Ez azért egy kicsit durva szoftveres hiba. Ezek után higgyem el neki, hogy pl. tényleg szűr mac address alapján?! ;-)))

Mindjárt hoz a srác, akitől van egy másikat. Kíváncsi leszek, hogy az mit művel... Addig csereberélem, amíg egy "jót" ki nem fogok.

Vagy mondjuk ha az új, meg a következő új sem lesz jó, akkor tuti megoldásnak még mindig ott lesz a Belkin ;-)))

Üdv!
Előzmény: Vendég. (202)
Vendég. Creative Commons License 2005.12.18 0 0 202

Tehát, te is egy elégedetlen V.5-ös felhasználó vagy?

 

Te, minek elé router és switch? Miért nem egyből a wrt54g kapja a want a modemtól?

 

Pedig a 101 az olyan DHCP-s érték. Én lehet, 101 alattit adnék neki, mert ez olyan, mint amikor lejár a DHCP líztájmod aztán oszt egy másikat. Próbáld ki 0.10-el és gw 0.99-el.

 

Amúgy az alhálózatod (a szomszédok), amit aztán gondolom DHCP-z a Linksys az x.x.1.101 - x.x.1.255? Vagy ki van kapcsolva a DHCP és statikusak a barátaid is x.x.0.x-el?

 

vanchu, tudod csak érdekesség képpen foglalkozom vele. Itt van például Vastiék esete rászakad az egyik szomszéd a DC-re vagy mégjobb talál fizetős szájt belépési kódokat aztán a többiek leszakadhatnak a gépről, mert sávszélesség az nem lesz akármerre is routol.

 

 

 

 

 

Előzmény: Vasti (200)
vanchu Creative Commons License 2005.12.18 0 0 201
De én nem akarom, hogy az én netem más is használja...

Hotspotilag meg ha már szolgáltatunk, akkor Cisco. :)

Radius csak akkor hasznos, ha akarsz számlázni, amúgy mindegy. Sávszélt osztani meg amúgy is bonyás, mert tipikusan a letöltés szokott gáz lenni, azt meg a cső innenső végén nem egyszerű korlátozni... De mint mondottam nincs kivel osztani.
Előzmény: Vendég. (199)
Vasti Creative Commons License 2005.12.18 0 0 200

:-(( Ez van mostmár sajnos. Kicseréltetem a héten, aztán meglátjuk... Ja, ma egy hete van fent, ezalatt 5x felejtett el routeolni, és még vagy 3x megjátszotta azt, hogy átállítódtak a WAN interface beállításai :-o

(Static IP-n van, szépen kitöltöttem, egy buta switc-re van dugva, amin van ugyan egy adsl router, de azon nem fut dhcp szerver.... Szóval rohadt érdekes: beállítom, hogy 192.168.0.220 a címe, és 192.168.0.254 a gw. Pár nap múlva, amikor nem megy a net, ránézek: 101 a címe, és 1 a gw.... Ezt honnét veszi?!?! Mert ha mégis lenne dhcp szerver a hálón, akkor sem kellene foglalkoznia vele, ugye ststic ip...)

Nagyon mérges vagyok! Mert a teljesítményével (a Belkin-hez képestfőleg) meg vagyok elégedve, stabilan megy a net az egész emeleten: csak ciki, hogy 1-2 naponta elfelejt routeolni :-( Na, mindegy. Talán egyedi hiba...
Amúgy ezt csinálta az eredeti, az 1.00.2 meg most az 1.00.4 fw-el is.

Üdv!
Előzmény: Vendég. (193)
Vendég. Creative Commons License 2005.12.18 0 0 199

Hogy tudd, hogy ki mikor mennyit használja a neteded, ja és tetszés szerint tudjad osztani a sávszélességet.

 

Mondjuk én arra jutottam, hogy egyszerűbb egy mikrotiket futtatni valahol aztán az megcsinálja mindezt.

 

De azért különlegességként, lehet neki kéne állni csak a RADIUS szerverrel nem vagyok tisztában.

 

http://www.howtoforge.com/wireless_hotspot_howto

 

Előzmény: vanchu (198)
vanchu Creative Commons License 2005.12.18 0 0 198
Illetve izé, mit kell ezen próbálkozni? Meg lehet csinálni, persze, de minek...
Előzmény: Vendég. (195)
vanchu Creative Commons License 2005.12.18 0 0 197
Dehogynem. :)
Előzmény: Vendég. (195)
csanyibali Creative Commons License 2005.12.17 0 0 196

azt hogy kell csinálni?

Balázs

Előzmény: Vendég. (195)
Vendég. Creative Commons License 2005.12.17 0 0 195

vanchu

 

nem probálkoztál még hotspot telepítéssel rá?

Előzmény: vanchu (191)
csanyibali Creative Commons License 2005.12.17 0 0 194

Sziasztok!

 

Lenne egy nagy problémám. D-link DWL 650-es kártyát és E-tech 54mbps routert használok együtt már egy jó ideje,

 

de amióta feltettem újra a windowst a vezetéknélküli kapcsolat jelerőssége folyamatosan 0 és 1 % közt van,

 

és nem változik és nagyon gyakran szakad a kapcsolat még akkor is ha a router a kártya közvetlen közelében van.

 

Tudnátok segíteni hogy mi lehet a baj?

 

Köszi Balázs

 

 

UI: egy másik gép vezetékes kapcsolata a routerral azonnal szakad ha az enyém szakad. Ezt hogy lehetne kiküszöbölni?

Vendég. Creative Commons License 2005.12.17 0 0 193

Vendég. válasz | megnéz 2005.12.02 14:31:31 (154)

 

DO NOT BUY A WRT54G v5


 

és semmi többet nem tudok elmondani

Vasti Creative Commons License 2005.12.15 0 0 192
Na ja. Csak mint mondtam, ez egy "gagyi" V5-os WRT54G....Sajnos. Jót erről még senki sem írt.

Most tettem rá az 1.00.4-es firmware-t... Majd kiderül. Amúgy ha a g-s kártyámat b-beállítom, az fel tud csatlakozni rá. De a szomszéd b-s kártyája elvágólag azóta nem megy, amióta ezt beszereltem...

Ja, ebben a kacatban csak 2MB flash és 4MB RAM van, ha minden igaz, és más az oprendszerük is, mint a régebbi WRT54G routereknek :-(( És az erőforrásbeli hiányosságai miatt pl. a HyperWRT és társai is felejtősek - nemfut rajta :-((

Azt hiszem, megpróbálokszerezni egy V4-es routert.

Üdv!
Előzmény: vanchu (191)
vanchu Creative Commons License 2005.12.15 0 0 191
Hát, nekem most lett oda a linksysen a 40 napos uptime, mert beszereltem az UPS-t. :)

Firmware Version: v3.03.6 - HyperWRT 2.1b1
Előzmény: Vasti (190)
Vasti Creative Commons License 2005.12.14 0 0 190
... még1 dolog.

A szomszédasszonyomnak régi BX-es alaplap van a gépében, és sem az MSI, sem a Zyxel PCI kártya nem megy a gépében - az egyikkel fel sem éled az alaplap, a másikat meg simán csak nem ismeri fel. Ezért egy KTI b-s kártyát tettem a gépébe.
Namost amióta kicseréltem a routert, nem csatlakozik fel a gépe a hálózatra: hálózatkeresésre megtalálja az AP-t rendesen, 90% felett van a jelszint, rákattintok, kéri a wep kulcsot, beírom, leokézom, kiírja, hogy csatlakozás, és nem történik semmi :-(

Arra gyanakodtam, hogy fejreállt az win2000 a gépén. Gondoltammajd újratelepítem. De most olvastam egy külföldi fórumon, hogy egy srác V5-ös routerrel, 1.00.2-es firmware-el ugyanezzel szenved: sehogy sem tud felcsatlakozni B-s kártyával, akkor sem, ha "b only"-ra állítja a linksys-t.... Más AP-re ő is simán fel tud csatlakozni (a csere előtt a Belkinnel a szomszédban is simán ment: már az érdekes, hogy a másik linksys-re meg fel tudott csatlakozni, pedig ugynaz a hw meg fw volt...)

Na, és ilyennel találkozott már valaki?! Megoldás?

Üdv!

ui:
Egyre jobban tele a hócipőma linksys lommal :-((( Kezdem visszasírni a Belkint. Igaz, hogy alacsonyabb jelszinttel, meg ingadozó kapcsolati sebességgel, de amúgyatomstabilan működött...
Vasti Creative Commons License 2005.12.14 0 0 189
Azért annyira mégsem Ok minden :-(((

Ami nálam volt WRT54G 3 napig, az egyszer megycsinálta, hogy elfelejtett route-olni. Újraindítottam, megjavult.
Ami most nálam van (elvileg) véglegesen egy hete, ma másodszor játszotte el ugyanezt: nem továbbít csomagot az interface-ek között :-((( Tehát nem tudom pingelni sem a külső IP címét. Amúgy ez egy adsl router mögötti belső hálózatra csatlakozik, "Static IP" van beállítva. Ha a Setup fülön megnyomom a Save settings gombot, erre ugye "újraindítja a hálózatot", és megy a csomagtovábbítás...

A régi routerre meg erre is kapásból feltettem az 1.00.2-es (US) firmware-t, ja, amúgy V5-ös cucc mindkettő.

Mivel kettőből kettő így szivat, ezért gondolom nem egyedi hibát fogtam ki: találkoztatok már ilyennel? Mi a megoldás? Nagyon bosszantó, mert pl. ma egész délután nem ment a net, én nem voltam itthon, két szomszédom meg gondolom nem dícsért magában...

Üdv!
vanchu Creative Commons License 2005.12.12 0 0 188
Notebookokon fenn szokott lenni a beépített wifi saját programja, és azzal kell megtalálni/profile-hoz rendelni/paraméterezni a wifit, a windows maga nem találja meg.
Előzmény: rolands (184)
Vendég. Creative Commons License 2005.12.12 0 0 187

Ha csinálsz egy AP keresést (Ste Survey) akkor látja a csatornát amin adsz?

 

Nem rejted el véletlenül az SSID-t? A routeren lehet beállítani.

 

Ha leveszed a titkosítást, mac szűrést egyebet akkor sem megy?

Előzmény: rolands (186)
rolands Creative Commons License 2005.12.11 0 0 186

Hát kábellel még nem próbáltam ki, de gondolom úgy működne. Az asztalin van net pedig az is router mögött van, és a laptop is azt írja hogy "ez a szgép csatlakoztatva van a hálózathoz", de ugyanakkor azt is írja hogy "nincs kapcsolat, vagy korlátozott"

 

Vendég. Creative Commons License 2005.12.11 0 0 185

Ha kábellel kötöd össze megy?

 

 

Előzmény: rolands (184)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!