Keresés

Részletes keresés

Hedo Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8632
Nem teher. Ha gondolod emilem publikus. Csak szólj rám itt ha emileztél, mert ritkán nézegetem ezt a címet.
Előzmény: rferi (8631)
rferi Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8631
Köszönöm a felajánlást, még a héten körbejárom amit lehet, hátha itthon is kapok - mielőtt terhellek ezzel.
Előzmény: Hedo (8630)
Hedo Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8630
A hétvégén még láttam a feheruvárui baumaxban. Ha megmondod mi mennyi kell én akár meg is veszem, naponta járok pöstre nem gond elhozni. Azért nem árt ha mélben elküldöd a telefonszámodat hogy ha ott állok az áruházban és fele van csak akkor felhívhassalak, hogy egyáltalán vegyem-e.
Előzmény: rferi (8629)
rferi Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8629

Köszi.

Már végigkérdeztem szombaton a helyi menő csávókat nálunk, ilyeneket, mint szaniteres, épületgépeszeti bolt, gazdabolt (!!), stb.

Sehol semmi.

Végig jártam a praktiker, obi, baumaxx, brico négyszöget is, sehol semmi, dettó.

 

Előzmény: halaloszto (8627)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8628
Praktiker? :-D
Előzmény: rferi (8626)
halaloszto Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8627
ha holnap reggel nem felejtem el, megkerdem a vasedenyben nalunk. ez tipikusan az a dolog, hogy a bolt amit keresel nem hirdet az interneten, ha nincs a szomszed utcadban, az eletben nem talalod meg.

vajk
Előzmény: rferi (8624)
rferi Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8626

Jó, de hol van?

Okés ha drága, de legalább lenne! :)

Előzmény: Flagstaff (8625)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8625
Márpedig ha feláll a szőr ha nem az annyi! :-) Sőt, az állíthatós könyök (45 v 90 fok) 11e volt ősszel a Praktikerben. Praktikerben volt még méteres szál is de az se volt olcsóbb sokkal mint két fél méteres szál. Pedig érdemes minél hosszabbana lakásban elvezetni a jobb hatásfok miatt.
Előzmény: rferi (8624)
rferi Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8624

Én pedig azt kérdezném, hogy 180mm átmérőjű, kettes falú fekete füstcsövet és tartozékait, hol lehet venni pesten és környékén.

Ha olcsón, az sem baj!

Egyrészt sehol nem kapok, másrészt ahol nincs, ott nézegetve az árakat a hátamon felállt a szőr!

Egy fél méter cső hatezer, egy könyök kilenc!

De mondjuk nincs, szal megvenni sem tudtam....

r0li Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8623

Sziasztok!

Elsősorban a vízteres gazdákat kérdezném, hogy keringető szivattyúhoz a szünetmentes árramforrás kb mibe kerül?

üdv r

Csabás Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8622
óó igazán gratula,s persze csak irigykedni tudok..egyenlőre...végül is Erdőkertesiéknél vetted?(köszi itt is még 1x,ott is láttalak .-))
Előzmény: HegyenVolgyon (8621)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8621
Igazán nincs mit, nem tudom erre gondoltál-e, mindenesetre én ma vettem meg, beépítve még nincs, beüzemelve sem, de értekezek itt, mihelyt lesz tapasztalatom.
Előzmény: Csabás (8620)
Csabás Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8620
Nagyon nagyon köszönöm..már azt hittem annyira öregszem...még 1x kösz!!!
Előzmény: HegyenVolgyon (8583)
Hedo Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8619
bocs a szöveg lemaradt.
én a fürdőkád elé tettem így, és nagyon jól funkcionál. asszem 30*90-es egykonvektoros radiátort, elé egy kis rács, fülül egy ferde terelőlemez, hogy kifele terelje a levegőt. ennyi.
Előzmény: Hedo (8618)
Hedo Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8618
:)
Előzmény: kutyala (8617)
kutyala Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8617
közben rájöttem, hogy két miniradiátort tennék föl, rács lenne a padka oldala. készmegoldás, szabványos csatlakozókkal. jól megtrécseltem magammal :)
Előzmény: Hedo (8615)
dpek Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8616
Nekem a fagy miatt ment majdnem szét a kazánom.
Jégdugó lett a tágulási csövében fent a tetőn.
Kattanás után is 3.5bár volt a nyomás a rendszerbe.
A kazán oldala kicsit kipúposodott. De működik, nem folyik sehol.
Előzmény: Hedo (8615)
Hedo Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8615
Kösz mindenkinek a segítséget!

A nyitott tágtartály annyiban kevesebb, hogy muszáj a rendszer tetejére telepíteni, és csak légköri nyomás uralkodhat a rendszerben, valamint ha a padláson van akkor gyakran fagyveszélyes, ha meg túlfűtesz akkor sűrűn elpárologtatja a vizet, magyarán után kell tölteni. Egyébként ha jól van méretezve és elég magasan van nem fordul elő, hogy a radiátorok teteje nem meleg.
A zárt az nem hőmérsékleten fúj le, hanem nyomás hatására. Annyiban jobb, hogy akár lent a kazánházban elhelyezhető, viszont légtelenítéskor általában után kell tölteni, mert nincs meg az a puffertérfogat ami vízzel látná el a rendszeredet.
Pufferhez nem értek bocs
Előzmény: kutyala (8614)
kutyala Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8614
sziasztok,

biztos gyagya lesz a kérdés, de egy nyitott tágulási tartály mivel "tud többet", mint egy lefújószeleppel szerelt zárt + a rendszerbe épített (x fokon nyitó) szelep? Visszatölti a rendszerbe a vizet?
(nem kötekedésképp, csak szeretném megérteni. úgy igazán.)

más: egy kb 40-50l-es "puffertartály" egy kicsi, 7 radiátoros rendszer esetén ér valamit? lenne olyan 2*1m széles padkám, amolyan ülőrész, tennék alá tárolót, ha érdemes. így jól melegítené a padkát és a rajtaülőket :)
csocso50 Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8613
Hát úgy látszik nem akarnak válaszolni pedig engem is érdekelne a téma.
Előzmény: tizy (8564)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8612
Kandallónál és CSK-nál az utánégető kamra hiánya miatt van kormolódás. :-( A TK-nál a nehéz koromszemcsék folyamatosan visszafordulnak oda ahol a lángnyelvek és az oxigéndús levegő érkezik így szépen elégnek. A fenyő pedig pont a TK igényeinek megfelelő nagyon intenzív égést produkál, a fűtőértéke pedig nagyon jó tömegre nézve.
Előzmény: dpek (8611)
dpek Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8611
Én már 1 hónapja lassan hogy fenyővel fűtök a tk-ban.
Igaz hogy kényesebb a huzatra, és nagyon tud kormolni, de megfelelő helyen adagolt megfelelő mennyiségű huzattal nemhogy kormol, hanem inkább fehérre kiéget mindent. Az üvegről magátol leég a korom.
Szóval tk-ba nyugodtan lehet fenyővel tüzelni kormolás nélkül, csak legyen jó a kémény huzata. Talán az elején van kevés korom még nincs megfelelő hőfok, de utána fehérre tisztul minden.
Fenyővel az égési idő is fele annyi, és ugyan úgy hasznosul.
Könnyen gyullad is gyullad.
Ha jól adagolom a huzatot, akkor a kéményen nem látszik semmi, bent a kályha meg majd elolvad a tűztől. Az alsó tűztérajtóm soha nem kormolódik akármivel tüzelek.
Csak a felső ha nincs elég másodlagos levegő.
Előzmény: Flagstaff (8600)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8610
Vagy pedig ha egy darabot tesz be az ember akkor tegye nagyon sok parázsra. Mondjuk 3-4 centi intenzív narancsvörösen izzó parázságy a teljes tűztér alján már elég jó alap ahhoz hogy szépen elégjen a fa. :-)
Előzmény: halaloszto (8609)
halaloszto Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8609
Nem az a baj ha vastag, hanem hogy egyedul van. Akkorara kell vagni, hogy 2-3 darabot tudj betenni.

Egy darab fa magaban szarul eg, mert a ho korbe elmegy. Ha tobben vannak, egymast melegitik, es a belso oldaluk (ahol egymas fele neznek) nem hul ki.

vajk
Előzmény: Hedo (8603)
RoGS Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8608

Sziasztok!

A füstcső bekötésénél mire kell figyelni?

- gondolom párcentivel nagyobb lyuk a csőnél és azt hőálló habarccsal ki kell kenni?

- a csőnek meddig kell "behatolni" :-) a lyukba egészen a kéménykürtőig, vagy nem fontos addig?

Flagstaff Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8607
Ha lábon száradt akácod van akkor az tök mindegy ikori vágás. :-) AZ már száraz. max minimális nedvességet szedett magába az esőtől/hólétől, de azt gyorsan le tudja adni. Mekkorára hasogasd? ki kell tapasztalni. Én azt szeretem ha 2-3 darab fa teszi ki a kívánt mennyiséget (fél-kétharmad töltés) mert akkor ég a legjobban alig nyitott primerrel, szinte csak szekunderről táplálkozva és még akkor is elég sokáig tart a parazsa. Éjszakára ha vastag parázsra teszek egy jó nagyot akkor szépen az is elég akkor is alig nyitott (2-3mm) primerrel.
Előzmény: Hedo (8603)
rferi Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8606
Nem a kéményben, mellette.
Előzmény: Biwak (8587)
gykari Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8605
A lábon száradt fa a legjobb tüzifa.
Régesrégen az emberek nem is vesződtek azzal, hogy élő fát vágjanak ki, és azt szárogassák, lábon száradt fákkal tüzeltek.
Előzmény: Hedo (8603)
gykari Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8604
Szintén részben meggyfát tüzelek. Akáchoz képest még a hamuja is sok.
Szerintem gyantás, vagy mézgás, vagy nem tudom hogy hívják ezt, az élő meggyfából is helyenként előbújik a ragacs.
Előzmény: Flagstaff (8600)
Hedo Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8603
Lábon száradt akácom van, sajnos csak idei vágás. Az milyen? Csertölgyet szoktam még venni néha. Melyik a jobb?

Van valami ideális méret az égés szempontjából? Úgy értem mekkorákra praktikus hasogatni? Azt már tapasztaltam, hogy a túl vastagok nehezen égnek el. Éjszakára inkább nagyokat szoktam rátenni. Ha este megrakom, és nem zárom le teljesen a primert, csak kb negyed állásra teszem az jó? Köszi
Előzmény: Flagstaff (8600)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!