Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8662

Ilyen nem állhat elő, mert a gázkazános rendszerbe nem köthetnéd bele közvetlenül a kandallót.

Az egyik zárt rendszer, a másik nyitott kell legyen.

Előzmény: kutyala (8658)
MB124W Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8661

Üdv!

A most nemrég elkészült kandallómban az üveget 2-3 naponta tisztítani kell.

Ez természetes, vagy valamit elszúrtam?

Ti mivel szoktátok tisztítani?

Előre is kössz.

ronkovik Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8660
Mondjuk úgy kellene megoldanod a "vezérlést",hogy a csőtermosztát ami kapcsolja a keringetődet egy relé segítségével oldja a gázkazán termosztátjának az áramkörét, innentöl a gázkazán nem indul addig amíg a kandallód keringetője megy.
Előzmény: kutyala (8658)
rferi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8659

?

Ne viccelj már!

850 fokos égetőkemencét szigetelnek vele! :)))

Előzmény: Hedo (8657)
kutyala Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8658
sziasztok,

vizes rendszer (kandalló) esetén a kérdésem az, hogy a kandalló szivattyúja mondjuk 40 foknál elkezd hajtani, de közben a gázkazán termosztátja bekapcsolja a kazánt, mert úgy van programozva, hogy még fűteni akar. Ilyenkor a visszacsapószelepeknél mi fog történni? aki erősebb, az nyer?
Hedo Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8657
Kőgyapottal még az a baj, hogy ha a sugárzó hő hatására hamar átforrósodik, és elveszti a hőszigetelő képességét. Mindenképp valami tömör rostos lap kell (nem éghető ha lehet) ami gátolja a hősugárzást
rferi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8656
sokat. bőven többet mint egy ember.
Előzmény: Biwak (8652)
rferi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8655
Akkor ez sem lesz akadály.
Előzmény: halaloszto (8651)
rferi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8654

Igaz.

Akkor ezt is figyelembe veszem.

Előzmény: Flagstaff (8650)
Hedo Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8653
Hát elég durva látvány volt. De nem volt koszolós, mert úgy beleragadt, hogy bottal kellet kipiszkálni. Levettem a könyököket meg a csöveket, és vízszintesbe állítve vittem ki rögtön az udvarra, és egy bottal kikapirgásztam.
Előzmény: Vezo228 (8641)
Biwak Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8652
Többen írtátok,hogy ha jó a ház szigetelése akkor célszerű ha a kandalló kintről kapja a levegőt. Ez lehet,hogy nem lesz megcsinálva,mert macerás lenne. KB mennyi levegőt fogyaszt a kandalló?Mint egy ember...,kettő..?Csak,hogy jobban értsem.
halaloszto Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8651
szerintem a kemenysepot nem erdekli. Olyan nemegheto dologgal takarod el, amivel csak akarod. pl nekem a gazfustcsore eloirtak a dupla tuzallo gipszkaronnal korbedobozolast.

vajk
Előzmény: rferi (8646)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8650
Gondolhatod hogy nálunk se a flexi csemperagasztót kenték fel. :-) A kőgyapotot csak oda lehet tenni ahol a levegővel nem érintkezik különben a nagy légmozgás kiszedeget belőle apró szálakat és szétteríti szépen lassan a lakásban
Előzmény: rferi (8649)
rferi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8649

Ja amúgy meg a csempepergésről: nagy méretű csempék, ami növeli a veszélyt, meg a legegyszerűbb csemperagi.Erre én nem reszkírozom meg a melegedést, plánehogy tűzzománc betéteket faragtam egyikbe-másikba, jó sok munkával.

Nem akarok esélyt se adni, hogy a drágaszép csempém lemálljon! :))

Még ha flexiragi lenne.... talán....

Előzmény: Flagstaff (8647)
rferi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8648

Én végig kőzetgyapotot gondoltam.Az nem jó?

Egyszerűbb lenne

Előzmény: Flagstaff (8647)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8647
A falat ahol a sugárzó hő éri borítsd be kálciumszilikát lappal. Akkor nem fog melegedni. Nálunk a fürdőben fent átmegy a kémény, a kémény burkolata gipszkarton párnafára fektetve és úgy lecsempézve, egész napos fűtés után még éppen rajta tudom tartani a kezem anélkül hogy fájna, de már kiit melegebb a kellemesen melegtől.. Harmadik évet bírja ki a fugák nem repedeznek csempe nem pereg. :-) Én a helyedben max a tűztér mögött tennék a falra valami hőszigetelőt (kőgyapot pölö) elfalaznám élére állított km téglával (valamicske hőt tárol) és fent ahol már csak a füstcső melege van oda tennék kálciumszilikát lapot a burkolat alá.
Előzmény: rferi (8644)
rferi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8646

Igen, valami ilyesmit kell csinálnom, csak nekem nem a falban van a kémény, hanem előtte, és elég érdekes áthatások lesznek ott, meg zegzugok.

De igazából majd elpakolok onnan (mert a helyén egyelőre szekrény van), és odarakom a betétet, és akkor jobban látom, mik a lehetőségek.

Jól gondolom, hogy egy kéményt kívülről ilyen dobozszerűséggel még akkor sem szeretik beépítve látni a kéményseprők, ha a tisztítónyílás hozzáférhető?

Előzmény: halaloszto (8645)
halaloszto Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8645
Csinalhatsz a falra egy elotetfalat, tehat egy 25cm szeles dobozt, akar plafonig, abban elfer a cso.

Inkabb lerajzolom.



Szembol csak annyi a hatas, hogy kisebb a kandallo melysege, mintha bel lenne sullyesztve a falba. Akar jobbrol is lehet egy kiszogellest csinalni.


vajk
Előzmény: rferi (8643)
rferi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8644

Értem!

Azt hittem melegebb van ott a süvegben.

Nálam mondjuk még hidegebb lesz, mert muszáj a betét köré készítenem vaslemezből egy légjáratdobozt, ui. két irányban is körötte olyan vékony falak vannak, amik felé hőszigetelnem kell.Aztán ebből a dobozból fok kicsatlakozni a négy darab légvezetékcső, amiken átmegy a meleg a többi helyiségbe.

De pont mögötte 10cm ytong van, túloldalon meg sima csemperagasztóval felcsempézett vécé, ha ott nem szigetelem, egy tél alatt lehámlik a hőtágulástól a csempe a falról.

Előzmény: Flagstaff (8642)
rferi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8643

Aha!

Szal van tisztító anyag, amit elégetek a kandallóban, és leég a korom meg a trutyi a csövekről?

Na ez jó hír.

 

A kéménytérrel meg az egyelőre a bajom, hogy még a formáját sem álmodtam meg.

Kicsit bonyi a dolog, mert a füstcső előbb függőlegesen fel, majd balra be a kéménybe.És az egész egy sarokban van, belül a kémény, kívül a betét, és nem tom hogyan fogom tudni eltakarni az összes csőrészt.

Nagyon szerettem volna olyan felfelé keskenyedő kéményteret, de abból balra kilógna a cső, ami elég furán nézne ki.

Lehet, a végén nem lesz keskenyedő, de az meg azért lesz fura, mert böhöm lesz.

Mindegy, valahogy lennie kell.

Viszont a gipszkarton nem karcsú oda? Nem gyullad ki az impregnált?

Nem túl bizalomgerjesztő nekem.

Előzmény: Hedo (8640)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8642
Nekem sima gipszkartonból van a süveg, gipszkarton C elemekre szerelve. A kandalló tetejére fel van csak állítva ez a szerkezet, a falnál ki van glettelve (hajszálrepedés azért van) meg az egész le van fűrészporos tapétával fedve és lefestettem. A párkány pont takarja a szerkezet alsó részét, minden könnyen leszedhetőre van csinálva, bármikor tíz perc lekapni a teljes süvegrészt akár egyedül is. Az anyagra nálam Valószínű azért nem kényes mert felül egy nagy és széles résen ömlik ki a levegő így odabent nincs nagy forróság, ha nagyon megpakolom akkor jön ki 50 fok feletti levegő.
A könyökön lévő nyílás elég a tisztításhoz bár ez is olyan dolog hogy nekem két év alatt (első év vizes fával fűtve) az átmeneti időben fenyőt tüzelve se volt 2-3mm-nél több lerakódás a füstcsövemben. Gyanítom ha jól megpakolom keményfával a felforrósodó füstcső szépen kiég tisztára. Ha helyesen üzemelteted a betéted sztem nálad se lesz gond a lerakódással.
Előzmény: rferi (8639)
Vezo228 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8641

Szia!

Nagy trutyi jött ki belőle? Csak ezért kérdezem, mert egyedül vagyok otthon és, ha nem ganézom össze a fél házat, akkor én is kipucolnám a füstcsövet, péntekig van időm.

A kéményedbe be tudsz nézni tükörrel, vagy valam célszerszámmal? Az nem kormolódott el?

Amióta  vegyeskazánt használom, teljesen más fogalmaim vannak a tüzelésről és fűtésről. Asszem eddig csak elégettem a tüzifát.

Előzmény: Hedo (8640)
Hedo Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8640
Nekem nagyon. Az elmúlt hónapokban többször tisztítottam, mert föltellett valami kátrányszerű izével ami gondolom a füstből csapódott ki és ott kristályosodott ki. Totál eltömítette a keresztmetszetet és orrán-száján dőlt a füst a kazánnak. Itt az okosoktól megtudtam, hogy rosszul kezelem a levegőnyílásokat. Most jobban odafigyelek rá, és megfogadtam a lentebbi okos tanácsokat és úgy tűnik nem kormol. Azaz kiégeti a kormot a kéményből. Egyébként lehet venni kályhásoknál, meg barkácsboltokban kéménytisztító cuccokat. kiprószáltam a por alakú kb 800 Ft-osat meg a fahasáb alakú 5000 Ft-osat is, és egyformán jól vizsgáztak. Asszem az ár meggyőzött, hogy melyiket használjam. mondjuk qrva büdös, mikor ég, de egy szellőztetés aztán kész. Addig bezárom a gyereket a másik szobába :)

Fölöttes légtér burkolata meg tűzgátló giccskarton lehet, az bírja. Mondjuk a forma is nagyban meghatározza hogy mivel építheted. Én tutira fölfalaznám kisméretűvel és az oldalán hagynék szerelőnyílást, ahol nem látszik, de a kéménycsövet azért szét tudom szedni.
Előzmény: rferi (8639)
rferi Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8639

Na, úgy látszik, csak itt el kell sírnom a bánatomat, és meghallgatásra talál! :))

Hazafelé még eszembe jutott egy bolt, ahol nem voltam, és elmentem.

És láss csodát, ott volt könyök, meg méteres cső.

Így végül három üzletből sikerült összeszedni, ami kell ! :))))

A praktikerben csak falihüvely volt, a soroksári úti baumaxban csak fél méteres cső, és ebben meg a többi.

Köszönöm mindenkinek az  ötleteket és a felajánlást.

 

Viszont ötletet adhatnátok, hogy miből csináljam meg -és hogyan- a kandallóbetét feletti füstcsőteret!

Gondolom ennek kinyithatónak kell lennie, mert a füstcsöveket időnként ki kell pucolni, meg éghetetlennek is, mert elég meleg lesz ott.

És még egy kérdés: a könyökön van tisztítónyílás.

Mennyire szokott elkormolódni a füstcső? Elég ezen a nyíláson kipucolni, vagy rendre ki is kell venni az egész miskulanciát?

Ezt azért kérdezem, mert még hajdanán, amikor szénnel tüzeltünk kazánban, annak a füstcsöve olyan retkes volt mindig, hogy a lakásban eszembe nem jutott volna kitakarítani, mindig ki kellett vele menni az udvarra. De ez a cucc kicsit macerásabb történet, vajh itt is fel kell erre készülnöm?

 

td cdx Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8638
Próbáld meg ezt: 06-20/951-9839
Előzmény: rferi (8624)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8637
Bocs, de nem vagyok képben, miről beszélsz.
Amúgy a Szabó Kandallónál vettem, messze van ide Erdőkertes. :-)
Előzmény: Csabás (8622)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8636
Hááát. Talán megoldás lehet sok szekunder levegővel intenzív tűz mellett.
Előzmény: kardhal01 (8635)
kardhal01 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8635
Köszi. Az talán jó lenne, ha úgy tüzelném el a fenyőfámat, hogy raknék hozzá normás tűzifát, tehát fele fenyő, fele tűzifa lenne. Vélemény?
Előzmény: Flagstaff (8600)
Toneros Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8634
A szhelyi praktiker is tele volt decemberben ilyen csövekkel... Bár ez neki nem vigasz...
kutyala Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8633
szia, én a szhelyi szatmáriban vettem, simán. egy éve, de nem hiszem, hogy hiánycikk lett volna azóta. országos hálózat, ha rámenős vagy, áruházak között is átvisznek árut.
Előzmény: rferi (8629)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!