Keresés

Részletes keresés

Luisette Creative Commons License 2007.01.15 0 0 445
Letezik turistavizum, a kovetsegen kell kerni (hogyhogy korbejarni? 1 db kovetsegre kell elmenni, ha jol tudom elvileg kerheted kulfoldon is, ha ott elsz). De az nem biztos, hogy siman megadjak. (En sose kertem turistavizumot, ugyhogy szemelyes tapasztalatom nincs, de van olyan, hogy elutasitjak a kerelmet, nem is nagyon ritkan.)
Előzmény: Xaci (444)
Xaci Creative Commons License 2007.01.15 0 0 444

Sziasztok!

Szeretnek erdeklodni, en spanyolorszagban elek, szeretnek elmenni new yorkba, de mar kicsit osszezavartak az infok. Igaz az hogy letezik turista vizum is, es akkor nem kell korbejarni mindenfele nagykovetseget meg ilyeneket hanem siman megadjak??

Es raadasul kulfoldikent kerem, mert nem szeretnek hazamenni csak ezert.

Van-e itt valakinek hasonlo tapasztalata??

koszi

dawnie Creative Commons License 2007.01.04 0 0 443
Otthon 8 evig dolgoztam a Western Union kulonbozo ugynokeinel. SZAMLARA nem lehet. Maganszemlynek lehet Magyarorszagra utalni, akinek szemelyesen el kell mennie egy kirendeltsegbe, ahol kpban veszi at az osszeget. Nem szamlara megy az utalas. Kulonben nem lehetne az atutalasi ido 10-15 perc...
Előzmény: handwerksmeister (442)
handwerksmeister Creative Commons License 2007.01.03 0 0 442
de lehet,mert en Decemberben kuldtem innen ( Kanadabol ) penzt Vacra..es meg is kaptak...( meg azon a napon )
Előzmény: dawnie (441)
dawnie Creative Commons License 2007.01.03 0 0 441
A Western Unionnal nem lehet szamlara utalni Magyarorszagra.
Előzmény: handwerksmeister (439)
gofigure Creative Commons License 2006.12.30 0 0 440
http://citibank.regalix.com/citi/citinripro23.jsp?channel=overture&camp=us&adgroup=us_remittance&adkey=111&keyword=international+money+transfers+online
Előzmény: Garbaczur (438)
handwerksmeister Creative Commons License 2006.12.30 0 0 439
probaltad mar a "Western Union"--t...?
Előzmény: Garbaczur (438)
Garbaczur Creative Commons License 2006.12.30 0 0 438
Sziasztok ottelo magyarok.
Segithetnetek a problemem megoldasaban!Nemi informaciora lenne szuksegem!A jelenlegi bankom (BofA) nem tendelkezik online nemzetkozi transfer lehetoseggel.Magyarul,nem tudok a netbankon magyarorszagi szamlamra penzt utalni,csak ugy megy a dolog,ha befaradok a bankba es ott kitoltok egy nyomtatvanyt+45$.Szoval!Turistavizummal vagyo itt es keresem azt az amcsi bankot,ahol szamlat tudok nyitni,es fullos a onlinebanking szolgaltatasa.
CityBank???????
policecars Creative Commons License 2006.12.28 0 0 437
Köszi, onnan linkeltem a példafotót.
Előzmény: gofigure (436)
gofigure Creative Commons License 2006.12.28 0 0 436
http://www.geocities.com/policecarsite/
Előzmény: policecars (435)
policecars Creative Commons License 2006.12.28 0 0 435
Sziasztok!

Egy OFF kéréssel szeretnélek zavarni Titeket: barátaimmal megkülönböztető jelzéssel ellátott járművekről gyűjtünk fotókat honlapunkon , és nagyon örülnénk, ha new york-i Dodge Charger rendőrautóról is lenne kép a gyűjteményünkben. Tudnátok segíteni ebben, vagy ismertek olyan személyt, akit eséllyel kereshetnék meg az ügyben?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel:

gzozzo
Luisette Creative Commons License 2006.11.24 0 0 434
Jo mulatast :)

En meg Mystic-ben vagyok. (CT)
Előzmény: GabrielNYC (432)
Luisette Creative Commons License 2006.11.24 0 0 433
Nem is vartam toled tobbet.
Előzmény: melegzuhany (431)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.24 0 0 432

En ma egy koncertre megyek este Manhattanbe, ahol a noverem fog enekelni igazi fekete jazzt. Tudjatok ezt imadom ebben a varosban a legjobban, hogy megtalalom azt, amit szeretek. Azt hiszem, mindenki meg tudja talalni az egyenisegehez illo dolgokat.

Ti amugy mit csinaltok New Yorkban?

Luisette mar beszamolt, hogy foallasu anyuka a ferje mellett. :)

Ez is komoly munka, es egy percig se erezd, hogy rossz hangu lennek! 

melegzuhany Creative Commons License 2006.11.24 0 0 431
No comment.
Előzmény: Luisette (429)
Luisette Creative Commons License 2006.11.24 0 0 430
Ezekben egy kivetelevel voltam, tenyleg csodalatos helyek, sose mondtam, hogy nem :)

Amugy abban egyetertunk, hogy egy videki kisvaroshoz kepest ezerszer inkabb NYC :)
Előzmény: GabrielNYC (427)
Luisette Creative Commons License 2006.11.24 0 0 429
Ha olvasnal is, nemcsak kotekednel, akkor latnad, hogy 3 evet eltem Bostonban. (Dolgoztam, diplomat igenylo munkahelyen - csak hogy lasd, hogy nem vagyok hulye es tenyleg tudok angolul.) Szoval ismerek mast is. Es, mint irtam, Boston tenyleg tetszik. Azt meg, hogy az itteni eletstilus, stb. mennyire jon be nekem, azt hadd dontsem mar el en magam.

Amugy meg: Gabriel kerdezte, milyennek latjuk a varost. Azt nem tudtam, hogy negativumot nem szabad irni ;)
Előzmény: melegzuhany (423)
Luisette Creative Commons License 2006.11.24 0 0 428
Tudtommal egyiknek sem hosszu csupasz farka van... Valamint az altalad emlitettek tudnak fara maszni.
(Bocs, nincs ekezetem.)

Előzmény: melegzuhany (424)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.24 0 0 427

En az ilyen hozzaallast nem ertem. Ez kicsit buta es kicsit csolatasu elkepzeles is errol helyrol.

Pedig szerintem jo ettermek vannak ebben a varosban.

Es ki ne hallott volna mar a Metropolitan Museum vagy a Natural Museumrol. De Ott van a Guggenheim vagy a Brooklyn Museum is.

Vagy a Bronxi allatkert vagy az a sok latvanyossag....

Itt nem lehet unatkozni, es szerintem nem olyan mint a tobbi city Amerikaban.

Arrol nem is beszelve, hogy nem lehet egy szinten emliteni a 5-6000 lelekszamu kisvarosokkal! Ez egyebkent az osszes metropolisra igaz! 

Előzmény: melegzuhany (426)
melegzuhany Creative Commons License 2006.11.23 0 0 426
Valamiért sok hazai ha ide jön vagy nem látja azt amiröl beszélsz, vagy nem is akarja látni. Találkoztam olyannal aki alig fél órával a megérekzés után már kritikus hangokat adott az egész országról, s olyannal is aki a Cleveland-i nagynéninél gondolta Amerika közepét.
Volt egy kollegám aki azt hitte, hogy az a sikk, ha az éttermekben rendszeresen szapulja a kaját. Föleg amit más rendelt. Mondtam neki, hogy az én pénzemért ne kritizáljon, s többet nem ültem vele egy asztalhoz.
Sok esetben nem a munkavállaló, ösztöndíjas, PDS, diákkal van a probléma, hanem az otthon unatkozó nejjel. Az elöz6ek kimennek és végzik a dolgukat, az utöbbiak kinének az ablakon, de azt sem értik.
Volt itt egy orvos aki munkaidö után egy ablakpucolónak dolgozott be, hogy aztán haza vigye Toyotát, közben a neje depressziós lett.
Előzmény: GabrielNYC (425)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.23 0 0 425

Szerintem ez hozzaallas kerdese. Ha eleve nem akarsz egy helyen lenni, sokkal nehezebb meglatni az elonyeit. Pedig nem gyozom hagsulyozni, hogy milyen sok gazdagsag van ebben a varosban. Nem penzre gondolok, hanem muzeumok, sport stadiumok, kiallitasok, koncertek, ettermek a vilagon mindenhonnan, iskolak, vallasok, legfurcsabb emberek, Central Park, Hudson River, hatalmas epuletek es hangulatos regi epuletek es annyi minden, hogy nem tudom felsorolni!

Ezt is erdemes lenne latni!

Előzmény: melegzuhany (423)
melegzuhany Creative Commons License 2006.11.23 0 0 424
Fogadok össze kevered a parkban a chipmunk-al vagy squirell-el.
Madár, madár. :)
Előzmény: Luisette (421)
melegzuhany Creative Commons License 2006.11.23 0 0 423
Sorry...
Általában azok szoktak igy beszélni akik nem tudják megértetni magukat sehol. Igy sok szituációt ök sem értenek.
Meg aztán nem tisztelik a vendégjogot. Mert nagy ez az ország, s te - pechedre - csak egy rossz molekuláját ismered.
Persze Pest sokkal szebb, ott nincsenek patkányok. Sem.
Előzmény: Luisette (417)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.23 0 0 422

szeretem, hogy ilyen zsufolt a varos es nem jarok autoval. Naponta megyek M

Nalunk nincs patkany. Forest Hills nem errol hires. Hanem a sok zsinagogarol.

En anhattan West Side reszere a varosnak, mert oda jarok iskolaba. Tudom milyen a kozlekedes. De nem hiszem, hogy ezt kene latnod csak ebben a varosban. Rockefeller Center fele jartal mostanaban?

Gyerekeidnek tetszene a szep karacsonyfa. Ha nem vagytok zsidok persze! De biztosan akkor is.

Nezd a szebb oldalat ennek a varosnak, mert nagyszeru hely. Persze mas, ha az nincsenek gyerekeid, akik lekotik minden idodet.

 

 

Előzmény: Luisette (421)
Luisette Creative Commons License 2006.11.23 0 0 421
Nehézségeim?? Semmi különös, nincs a gyerekeimmel semmi baj. De mondjuk Manhattanben csak az utcán sétálni egy rohangáló 3 évessel meg egy babakocsival sem kellemesnek sem biztonságosnak nem mondható.

Valóban, nem imádom ezt a várost, ezt sem mondtam. Pl. azért, mert mocskos, tele van patkánnyal (nyáron naponta láttam őket a parkban), meg nekem túl nagy, min. másfél óra dugóban autózás, mire kiérünk belőle. A környékünk amúgy tényleg szép és kellemes - a patkányokat leszámítva.
Előzmény: GabrielNYC (420)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.23 0 0 420

Nem ugy tunt, mintha eppen imadnad!

En sem Manhattanben lakom, hanem Queensben. Habar naponta jarok at a szigetre.

Boston valoban szep varos, de nekem ez az otthonom.

Egyebkent kedvencem itt az allamokban New Orleans. Soha nem elnek ott, de mindig elvarazsol a varos hangulata.

Nem tudom milyen nehezsegeid vannak a gyerekekkel, mert nekem nincs egy sem, de en is lattam mar nehany dolgot. Nehez kozlekedni, ebben biztos vagyok.

Előzmény: Luisette (419)
Luisette Creative Commons License 2006.11.23 0 0 419
Hol mondtam én ilyet, hogy utálom? Idegen, ennyi. Szerintem amúgy Boston sokkal szebb, kellemesebb, emberibb város. (3 évig laktam ott.)

Manhattanbe 2 pici gyerekkel nem megyek be, mert az kész idegbaj. (Azon kívül, hogy metrózni is gyakorlatilag képtelenség babakocsival.)
Előzmény: GabrielNYC (418)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.23 0 0 418

Nem rossz videk az :))

En Queensben lakom Forest Hills reszen.

Szerintem ez egy fantasztikus varos. Amig itt vagy probald elvezni, mert csodalatos. Nem ertem miert utalod igy. Ilyenkor karacsony elott Manhattan varazslatos fenybe borul. Ma pedig Thanksgivin' van.

Előzmény: Luisette (414)
Luisette Creative Commons License 2006.11.23 0 0 417
Ezt honnan veszed? És miért érdekel? De igen, nagyon jól beszélek angolul.
Előzmény: melegzuhany (416)
melegzuhany Creative Commons License 2006.11.23 0 0 416
Nem beszélsz angolul. Mi?
Előzmény: Luisette (414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!