Keresés

Részletes keresés

1323333 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12783

Brigi! Jobbulást,remélem nincs akkora baj!!

GoldenWolf Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12782

Mihamarabbi jobbulást!:)

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12781

Köszönöm Porcika! Ez a gyógyulni akarás, na meg az ostobaság eredménye.😕

Előzmény: porcika88 (12780)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12780

Jobbulást Brigi!!!! És kitartás. 

Előzmény: Törölt nick (12779)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12779

Köszönöm Ex-petike!

Igyekszem.

Előzmény: ex-petike23 (12778)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12778

Sajnálom, Brigi. :-(

Mielőbbi jobbulást és gyógyulást kívánok !!!

 

üdv!

Előzmény: Törölt nick (12776)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12777

Ja, feltétlenül csináltass mr t.

Bár ez a ct is sokat elárult.

Előzmény: GoldenWolf (12775)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12776

 

Komplexen tudod csak kezelni,olyan gyógytornász kell, aki sok dologban otthon van.

Nem tudom milyen fokú a ferdülésed, ha enyhe akkor csak megemlítik a leleten,ha több ennél, akkor cob fokban mérik.

 

Ne haragudj, de most csak ennyi,mert tegnap balesetet szenventem. Én marha trx gyakorlatot végeztem gumikötéllel, ami erre nem alkalmas.

A kötél elszakadt,a hátamra estem volna,a kezemmel védtem a gerincem,az meg csúnyán eltörött. Az éjszakát a lepusztult Jánosban töltöttem.

Nem tudom, hogy fogok ìgy jógázni.

 

Az mr,ha az államon múlik, nem hipp hopp lesz. Magánban azonnal megvan.😕

 

 

 

Előzmény: GoldenWolf (12775)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.11.19 0 0 12775

Köszi a választ:) Én a gerinccsatorna szűkületre tippeltem mert azt hittem csak ott sugározhat mindkét lábba a fájdalom(bár azért nálam ez nem folyamatos,csak neha kisugárzik) polydiscopathia ellen mit lehet tenni?gerincferdülésemen nem hiszem hogy sokat tudnék javítani már:D (24 vagyok) a sérv meg kiboltosulás ellen biztos lehet tenni,ezenfelül nem tudom mennyire járul hozzá a fájdalomhoz de van rajtam 25-30 kg felesleg,biztos ez is terheli a porckorongokat.Elég komplex gyógytornának nézek akkor elébe,sok mindent helyre kell rakni.A másik meg hogy meg azért félek gyógytornászni mert nem tudom hogy bevan e gyulladva vagy sem,lehet érdemes lenne MR-t készíteni?Mennyivel tudnék többet?

Előzmény: Törölt nick (12774)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.19 0 1 12774

Ja igen, a polydiscopathia is fájhat.Ezj azt jelenti, hogy lelapultak, vízvesztettek a porckorongjaid, ez nagyon rossz a kisizületeknek.😕

Előzmény: GoldenWolf (12772)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.19 0 1 12773

Szia!

Biztos vagyok benne, hogy a kérdésedre az orvosoktól sem fogod megkapni a válaszat. Ilyesmire számíthatsz, hogy: bármelyik fájhat, de egyiknek sem muszáj.

Az biztos, hogy a megváltozott gerincgörbület (kiegyenesedett lordosis, scoliosis) sérvesedéshez, a porckorong kiboltosulásához vezethet, mert ezzel a porckorong sokkal nagyobb terhelést kap.

Igazából az összes többi már csak következmény.

 

Szóval nem biztos,hogy a sérved fáj. A szűk csatornában az idegek eleve nyomásnak vannak kitéve és az oda boltosuló porckorong ezen még tovább ront.

Hogy érzékeltessem, mennyire nem lehet pontosan belőni mi is fáj, főleg, ha ilyen összetett a dolog, mint nálad, nekem csak kiegyenesedett a lordosis és kiboltosul a porckorong győki érintettség nélkül és mégis fáj. Pedig nincs sérv, nincs szűkület (remélem).

A tünet nem mindig van összhangban azzal, amit a képalkotó mutat.

 

Szerintem már ezzel a lelettel is felkereshetsz egy jó gyógytornászt.

 

Előzmény: GoldenWolf (12772)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.11.19 0 0 12772

Sziasztok!Jó pár hónapja fáj a derekam/lábam,a labam sokszor bizsereg,és néha csak a lábam fájde érzem hogy a derekamból indul,néha a masik lábamba is kisugárzik a fájdalom,alvás után a legrosszabb ha felállok,ha előtte ülök 20 percet kb már sokkal türhetőbb és tudok 15 percet sétálni csekély fájdalmakkal,ahogy tovább tart a séta úgy jobban fáj a labam derekam és le kell ülnöm pár percre,mivel jobb oldalon érzem a fájdalmat mindig ilyenkor a másik labamra támaszkodok teljesen úgy átmenetileg enyhül.Eddig csak CT-n voltam,elvittem az eredményt dokihoz aki nem sokat mondott,a CT-ben leirt véleményben mindenestre MR-t javasolnak.

 

Ct: Csigolyák testek alakja,magassága megtartott,fiziológiás lordosis teljesen kiegyenesedett,a csontos canalis spinalis primeren is szűk,melyet a lumbális also harmadában a kisizületek csontos protrusioja tovább fokoz.A porckorong magassága minden ábrázolt segmetumban csökkent.Az LIII-LIV-ben discus körkörös jelentős fokú kiszélesedése mellett centralis hernia is valószínű,a durazsák erősen komprimált.

Vélemény:Tartási rendellenesség,primeren szűk canalis spinalis,polydiscopathia,protrusio in segmentis LIII/LIV protrusio et herni disci az LIV-LV-ben,mk.magasságban jelentős fokú spinalis stenosisal.

 

Ha jol értelmezem ez azt jelenti,hogy a LIII-LIVes közötti porckorong erősen kiboltosul,azaz még nem érte el a sérvet, de közel van hozzá,viszont ez a kiboltosulás tovább szűkíti az amúgyis szűk gerinccsatornámat?Voltam dokinal aki felirt valami szteroid tartalmú tablettát gyulladásra de nem használt,csak az segít ha mozgás előtt sokat ülök,doki szerint nincsen S1-es gyöknyomás,csak az a baj bár az állapotom nem rosszabodik,de nem is javul,még keresek dokikat,gyógytornászokat..ja igen emellett gerincferdülésem is van.Szerintetek mi állhat a fájdalmak háttereben?az LIV-LV között elhelyezkedő sérv vagy a kiboltosulás ami a szűkületet szűkíti??vagy mindkettő?milyen gyógytornát ajanlanátok?Csak,hogy addigis legyen fogalmam arról mitől fáj,amíg eljutok valakihez:D köszönöm!

 

 

porcika88 Creative Commons License 2015.11.19 0 0 12771

Szia. Fehérváron a c-medben ha jól emlékszem van egy szuper térdsebész.mellette van 3 gerincorvos is. Hátha . Ez a festés nekem nem szimpi. Paráznék én is rendesen. 

Előzmény: Neil_ (12768)
gombóc63 Creative Commons License 2015.11.18 0 0 12770

És leginkább keress egy ortopéd sebészt, az ilyen térdet műteni kell. Ha így élsz vele hosszabb ideje megnyugodhatsz, hogy még jobban tönkreteszi a térdedet ( ha már nem tette) és a térd, a mozgás probléma kihatással van a derekadra, hátadra.

Előzmény: Neil_ (12768)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.17 0 0 12769

Szia Neil! 

 

Nem értem miért kell ez a gerincfestés.Rácz doktornő nem mondta meg? Ahogy olvastam róla, olyan esetben indokolt, amikor nagy a deformítás, illetve a fém miatt.

Gondolom nálad egyik sem áll fenn.

Inkább ortopédiára menj a reumatolológia helyett.

 

Sajnálom, hogy nem történt pozitív fejlemény.😦

Pedig vártam a jó híreket.

 

 

 

 

Előzmény: Neil_ (12768)
Neil_ Creative Commons License 2015.11.17 0 0 12768

Sziasztok,

 

 

Rég nem jártam itt.

Igazán elakadtam a történetem,mert félek meglépni bizonyos dolgokat,

Gerincfestést javasoltak a fájdalom klinikán,de őszintén megszólva félek.Másfelől nem is értem,ha van két MR felvételem miért kellene egy ilyen kényes beavatkozást felvállalni.

 

Egy kedves ismerősömet megműtötték,de neki is volt gerincfestése előtte,és mégsem mutatott ki semmit.

Három napig fel sem tudott  kelni és több hétig fájt a feje.

 

 

Valakinek végezték már itt gerincfestést?

 

Az én esetem bonyolultsága az ahogyan szokták mondani több sebből vérzek.

Van egy meniscus hátsószarvának részeleges szakadása keresztszalagok és in mellett is folyadék gyülem van folyamatosan és persze a térdben is.Cyszta a térd mögött.

Ez több éve ott van és mit ne mondjak aggódom.,hogy nagyon sérül ettől a térd.

 

Gerincnél pedig:LIV-V sérv L4 gyököt nyomja.

 

Leszakad a jobb lábam és bal térdem is fáj.Sajnos a derekam és a hátam is folyamatosan fáj,bár már megszoktam,de vannak olyan napok amikor elviselhetetlen.

Már két hónapon belül injekciókat kell kapnom,hogy létezzek,de már igazán ez sem segít.

Nehéz elviselni ahogyan a a gyök nyomja a porckorongot és kisugárzik a lábakba.Gondolom a térd szakadás nem okoz ilyen fájdalmat./Orvos fóbia,már nem igazán tudok elmenni orvosokhoz.Nincs hitelük./

 

Ilyenkor Milgamma N injekció és Meloxicam-Zentiva 15 mg/1,5 ml oldatos injekciókat kapok.

Cataflam V

De lehet már ehhez is hozzászoktam,most nem igazán akar használni.

 

A sok injekció és gyógyszertől csak az immunrendszerem csak legyengül úgy gondolom.

 

 

Kihez kellene menni ez már nekem a piros passz kérdése.

Kilehet az én emberem?

 

A véleményem az,hogy tök felesleges elmenni.

Csak egy példa,voltam ügyeleten mert bedagadva a szemem reggelre,másnapra már mind a kettő és az ízületek is és herpesz vírust is összeszedtem.

 

Senki nem csinált semmit,ráírt mindent a papíromra az ügyeletes orvos:megnézte a lépet,májat,vesét,szívet,etc...Kész röhej!!!

Valójában a térdemre tette a kezét és közölte melegebb mint a másik és nincs dagadás és nincs semmi. Akkor nem kell csinálni semmit sem.A vérnyomásom 161 volt,orvos fóbia miatt,mert ideges vagyok ezt mondta.

Elmentem a reumatológiára a doki látta a dagadást.

Injekciókat kaptam...Az ügyelet mókás volt Az ügyeletes orvos azt mondta ügyeletre az jár,aki életveszélyben van.

 

Most hogy ne kapjak trombózist Detralexet javasoltak és  szedjek chondroitin sulphate-sulphate 800 mg-ot /porckopásban szenvedőknek, ízületi betegségre./

Bár nem tudom porckopásra mit is kellene szednem,hogy használjon.

Ti ismeritek a porckopás gyógyszereit?/A meniscus szakadt részlegesen./

 

Fűző használata derékra és adaptív térdortézisek gumiszövetes,szabályozható mozgásterjedelmű oldalsínnel Bot a baloldalra .

Kész droid lennék.

 

Szerintetek használ,érdemes ezekre pénzt költeni?

Tűzoltás látványshow-val vegyítve.

 

Mi a fontosabb a detralex vagy a térdortézis?

 

Mit kellene csinálnom várom a véleményeket,amit előre is köszönök.

 

 

gombóc63 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 12767

Ettől én is féltem, de nem csípődik be. A nyújtás előtte fontos, velem mindig csináltatja a gyógytornász.

Előzmény: ex-petike23 (12761)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 12766

Köszönöm mindkettőtöknek ! :)

Kipróbálom úgy, ahogy írtátok.

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.15 0 0 12765
Ez így van, csak hason fekve igen keveset lehet nyújtozni.
Hacsak nem húzzák a kezed, lábad.:)
Előzmény: MBman (12764)
MBman Creative Commons License 2015.11.14 0 0 12764

Ja és éppen ennek megelőzésére a Bene is úgy csináltatja a homorítást, hogy előtte hason fél percig nyújtóztatod magad, majd utánna pár másodpercre fel. És újra nyújtás fél percig.

Előzmény: ex-petike23 (12761)
MBman Creative Commons License 2015.11.14 0 0 12763

vagy előtte nyújtóztasd ki magad a gravitációs padon.

Előzmény: ex-petike23 (12761)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.14 0 0 12762
Nem velejárója! A homorítás nem fájhat. Ha fáj, az rossz.
Próbáld úgy, hogy előtte jól megnyújtod a gerinced. Pl.:
Ülj a sarkadra (japán ülés), nyisd meg a térdeidet, hogy beférjen közé a törzsed, toldd előre a karjaidat a padlón és erőteljesen nyújtozz meg, ügyelj arra, hogy a fenék ne nagyon emelkedjen el a saroktól, törzsed legyen egyenes, minden kilégzéskor nyújtozz még egy kicsit. Tartsd ki ezt a pózt hosszan. Az ujjakkal szinte kapaszkodj a padlóba. (Ezzel a gyakorlattal kéne középre zárni a porckorongot).
Ezután közvetlenül homoríts.
De ha így is fáj, akkor nem szabad csinálni. Akkor az azt jelenti, hogy "rácsuksz".



Előzmény: ex-petike23 (12761)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.11.14 0 0 12761

Szervusztok !

 

Valamit nem értek; ha a McKenzie gyakorlatoknál homorít az ember, akkor nem "csípődik be" a csigolyák közé a kitüremkedett porckorong ?

Próbálta a McKenzie gyakorlatokat, illetve labdán homorítani, de nekem mindig kellemetlen érzés volt.

Ha ez vele jár, akkor csinálom :), csak ártani nem akarok.

Üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.10 0 0 12760
talán :)
Előzmény: Törölt nick (12759)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.10 0 0 12759
Nekem tallán szerencsém volt, hogy magában a nyakban volt a jelzés. Így nem lehetett mással összekeverni. De így is, kb egy évig csak rtg leletem volt, ami ugye csak a kiegyenesedett dlordosist mutatta.
A mai eszemmel már nem várnék az orvosra. Akkor még nem sokat tudtam a gerincről.

Akinél meg alagút szindróma van, sérvre gyanakszanak és nem vizsgálnak előbbire.

A bénulástól megmenekültél, de ha előbb tudod, hogy mi a baj, lehet, hogy most nem lenne fájdalmad.:(



Előzmény: danekadoki (12758)
danekadoki Creative Commons License 2015.11.09 0 0 12758

Például elkezdett görcsölni a kezem:háziorvos javaslata szedjek magnéziumot.

Kéz zsibbadása:ismert neurologus főorvos javaslata alagut szindroma.

Ezek hónapokig tartottak miire MR vizsgálatra kerültem már késő volt.

Habár a sebészem mondta 1 napra voltam a bénulásig,így akár szerencsésnek is mondhatom magam.

Előzmény: Törölt nick (12756)
danekadoki Creative Commons License 2015.11.09 0 0 12757

De jelzett csak nem tudtam hogy nyak,és nem vettem komolyan.

Előzmény: Törölt nick (12756)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.09 0 0 12756
Nagyon sajnálom, hogy így jártál.Azért fura, hogy nem jelzett időben a nyakad, amikor még kisebb volt a baj.:(
Előzmény: danekadoki (12753)
Saughassy Creative Commons License 2015.11.09 0 0 12755

Franc, megeloztel. :D

Előzmény: MBman (12749)
Saughassy Creative Commons License 2015.11.09 0 0 12754

Nem is akarlak en meggyozni semmirol, de egy kiegeszitest azert meg tennek. A setat es a kocogast nem a sebesseg valasztja el egymastol, hanem a járás módja. Es abban viszont eleg kemeny a differencia: séta közben az egyik lábunk mindig érinti a földet, kocogás esetén viszont egyikről ugrunk a másikra. Gondolom sejted, hogy az utobbi mennyivel megterhelobb az izuleteknek. A teljes testsuly lenduletbol vagodik neki a lab izuleteinek. A gerincnel "csak" a felsotesttel kell szamolni, de ugye az is minimum 30-35 kilo meg egy atlagos nonel is.

Előzmény: vicuvicu (12746)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!