Keresés

Részletes keresés

BAJAI 'SAJÁTNEVES' Creative Commons License 2005.12.05 0 0 191

 

Hajjaj :(...

 

 

_tyúkanyó Creative Commons License 2005.10.17 0 0 190
Én most már vettem:)! Magic Bullet-et mármint.
Megint néztem a honlapjukat még egyszer, és volt egy olyan pont is, hogy "visszahívás kérése". Nem is tudom, próbáltam-e vezetékes tel. beírása nélkül (azt hiszem, igen), végülis úgy elment a kérés, hogy csupa 0-t beírtam a vezetékes számhoz... Valószínűleg így ment volna a neten rendelés is.
Múlt szerdán felhívtak, rábeszéltek még egy elektromos pizzasütőre is, és pénteken már hozták volna a csomagot (kb. 2hetet mondtak a telefonba). Sajna nem volt itthon senki, így mára beszéltük meg, és itt is van a szépség, már csak ki kell próbálni! :)
Majd megírom a tapasztalatokat.
Előzmény: _tyúkanyó (185)
zsuzsu001 Creative Commons License 2005.10.12 0 0 189
Köszi a biztatást, csak nem vagyok ezekben a dolgokban talán elég következetes. Ha nem kérik, engedek nekik.
Előzmény: ZsuR (188)
ZsuR Creative Commons License 2005.10.12 0 0 188
Egy konyha soha nem eleg nagy :))

Elol van, maskepp nem hasznalnam - minden alkalommal elovenni nem megy. A fonotsabb gepek: darabolo, kevero, kenyersuto, es most a juicer - mindig elol vannak (na meg kavefozo es teaskanna).

Eddig hetvegi a hasznalat - de meg igy is sokkal tobb mint elotte. Ha az arat nezem - egy 3dl-es frss juice (csak sargarepa) 4 dollar. . .hosszu tavon megeri ha van jo geped.

A gyerekek azt es annyit isznak ami otthon van :))

Ha nem veszel mast, csak jo minosegu gyumolcslevet akkor azt fogjak inni.
A legjobb a viz - a gyumolcsle inkabb nasi ha edesitett. Jo raszoktatni oket az egeszsegesre, megertetni veluk, miert is eszunk es mit. Meg fogjak erteni - ha idonkent kapnak cukrosat is.
Előzmény: zsuzsu001 (187)
zsuzsu001 Creative Commons License 2005.10.12 0 0 187
Köszi, arra most nem járok. Tényleg nem volt olcsó, de igazándiból ami jó az a legritkább esetben olcsó. Ha megnézed a "gyümölcslé" árakat akkor megtérül, s az legalább gyümölcslé. Bár nekem az a legnagyobb problémám, hogy a gyerekeimben például a gyümölcslé, olyan amit a boltban árulnak, áttetsző, édes, ragacsos. Nem igyazán vannak elesve attól, amit én otthon készitek. Mondjuk az én hibám, mert talán ha soha nem adtam volna nekik mást nem lenne összahsonlítási alapjuk. Bár valószinű, hogy közösségbe kerülve ugyis találkoztak volna vele, a reklámokról nem is beszélve. Mondjuk a gyümölcsöt legalább megeszik, ez egy kicsi vigasz. Szóval sok örömet neked ezzel a szépséggel. Remélem van hozzá nagy konyhád is, mert kár elrakni a szekrénybe. 
Előzmény: ZsuR (186)
ZsuR Creative Commons License 2005.10.04 0 0 186
Nem Mo-n vettem, New Jersey-ben. Draga - a ferjem meg nem merte megkerdezni :)) en meg nem eroltetem :))
300 dollar. . .de tenyleg jo. Volt egy olcsobb, hat eg es fold.
Mult heten kifogytam a repabol - talan holnap megyek es veszek, mert mar hianyzik.

Az egyetlen ami ellene szol az az, hogy edes :))

It tegy kis info a repalerol:
I csesze repale fel kig repabol:

12g Protein
18g Carbohydrates
69mg Calcium
1.3mg Iron
635mg Potassium
20,460 International Units (IUs) Vitamin A as Beta Carotene
15mg Vitamin C and small amounts of B Vitamins


Carrot juice may be helpful for :

Supporting the immune system
Maintaining a healthy circulatory system
Nourishing the optic system
Maintaining healthy skin
Maintaining healthy cellular function
Carrot juice is considered to be one of nature's finest alkaline foods and has the ability to help maintain intestinal flora

Nutrient Information of AIM Just Carrots Ž carrot juice.*

Protein 10%
Fat 1.5%
Carbohydrates 72%
Iron 2.5 mg/100 g
Calcium 215 mg/100 g
Vitamin A activity
(as beta carotene) 144,000 IU/100 g
Vitamin C 35 mg/100 g
Előzmény: zsuzsu001 (184)
_tyúkanyó Creative Commons License 2005.10.02 0 0 185
Magic Bullet nevű csodamasinát vett már valaki?
Most akartam rendelni, de neten csak úgy lehetne, ha lenne vezetékes telefonom... :(
Igaz, nem egy kimondott gyc, de van hasonló funkciója és nagyon praktikusnak tűnik.
zsuzsu001 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 184
Gyönyörű ez a masina, és ráadásul még jónak is tűnik. Magyarországon vetted vagy külföldön. Mennyi volt az ára? Köszi
Előzmény: ZsuR (172)
soppingfüggő Creative Commons License 2005.09.27 0 0 183
Ami a színeket illeti; én vagy pirosat  (sárgarépa, paradicsom, kápia paprika, cékla stb.) vagy zöldet (zellerszár)  csinálok. A fehérek- semleges színüek ; fehérrépa, alma, torma, paprika jók  mindkét színhez. A zöld és a piros viszont együtt csúnya.
Fülöpmami Creative Commons License 2005.09.26 0 0 182
a ceklaba 1 szal repa es egy kis zeller, kiru. bar en magaban a ceklat is birom.
sok fugg attol mi all rendelkezesre, most repa nektarin alma kompozici van par napig.
a paradicsomot paszirozom, szvsz nem erdemes a centribe tenni.
a minap a sutotokot is kiprobaltam, jo, de lehet egy kis repaval dusitani.
Előzmény: ZsuR (181)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.26 0 0 181
Most szoktatom a ferjemet is hozza - meg magamat is. Amit tudok minden erolkodes nelkul inni - sot, elvezettel - az a sargarepale. Hihetetlen mennyi a vitamin benne! Hetkozben nem sok idom van ra - de a hetvegeken, szombaton, vasarnap igen.

A ceklalet nem birom :((
A nagyon zoldektol irtozok - nemeroltetem.
A zeller az jo, azt szeretem - meg paradicsomot nem csinaltam, meg fogom probalni.

Azt hiszem azokat a zoldsegeket fogom hasznalni, amibol szinte lehetelen nagy mennyiseget enni - mint a sargarepa. Azt amit elvezettel eszek nyersen, azt nem levesitem.

Igen a gyomber a ginger. Tettem bele a sargarepalebe, de olyan keves volt, nem lehetett erezni - ovatos voltam. Tul ovatos :))
Előzmény: _tyúkanyó (179)
1237 Creative Commons License 2005.09.26 0 0 180
Tudtok tanácsot adni, milyen tipusu gyümölcscentrifugát érdemes venni?
_tyúkanyó Creative Commons License 2005.09.20 0 0 179
Calbom-Keane: Lékönyv2-ben van egy csomó recept, a levek hatásaival együtt. A céklaléből kezdetben napi fél decit javasolnak. Elég tömény is, az tény. Én almával keverve ittam (ezt csak magamtól), úgy finomabb. Sokszor szerepel a gyömbér is a koktéljaikban, de itt Magyarországon én még nem igazán találkoztam friss gyömbérrel a boltokban... (a ginger a gyömbér, jól tudom?)
Előzmény: ZsuR (178)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.20 0 0 178
Probalgatom a zoldsegeket - eddig a legjobban a sargarepale izlik, keveres nelkul. A zoldsegeknek eleg eros az izuk, csak ovatosan lehet kostolgatni.

Sokat olvastam a sargarepalerol, mik is vannak benne, ha csak a fele igaz, akkor nyero!!Itt talaltam jo recepteket, ma este az elsot fogom kiprobalni

"The 3 C's (Carrot, Celery, Cabbage)

3-4 Carrots
1-2 Celery stalks
Small wedge cabbage"

(3-4 sargarepa
1-2 zellerszar (ok, felreertheto)
kicsi kapszta)

Ma friss pirospaprikat (husosat) adtam a sargarepahoz. Jo volt, de nelkule meg jobb.
Vettem dandelion (gyermeklancfu) leveleket is - olyan zold a leve, hogy hihetetlen - de nem tudom raszanni magam, hogy oszekeverjem a repaval!!! Regen rajottem mar, hogy az etelek szine nagyon fontos nekem - pl a kek italokat egyaltalan nem tudom megkostolni!!! Ezek szerint a zolddel is bajom van (marmint az ilyen tomeny zolt itallal). A sarga meg a zold kevereke meg. . .hat nem etvagygerjeszto. . .
ZsuR Creative Commons License 2005.09.18 0 0 177
Valoszinuleg.

Gondolom az is hozzajar a viz izhez, hogy a bolti agyon van tarolva, es allando permetezessel tartjak frissen - ami meg viz, amit besziv a repa.

Ennek ellenere megittuk ma is a levet. Probalok legalabb ketszer - haromszor egy heten valami vitamin utanpotlast - nem szeretem a tablettakat.
Talan holnap kiprobalom a naracsot es a grapefruit-ot is, heja nelkul. Ha frissen isszuk, remelem nem lesz keseru.

A boltban ahol szoktam venni a juice-t, ott tettek bele ginger-t is. Ki fogom probalni.
Meg a ceklat is.

Előzmény: _tyúkanyó (176)
_tyúkanyó Creative Commons License 2005.09.17 0 0 176
Ezek lennének nálunk a "bio"-zöldségek?
Előzmény: ZsuR (175)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.17 0 0 175
Egy vallomassal tartozom. . .

Idaig nem sokat tartottam az "organic" zoldsegekrol.
Eddig a sargarepalevet egy boltban szoktam venni (ebedhez) ahol organic zoldseget hasznalnak fel hozza.
Aztan en meg a kozeli szupermarketben vettem a sargarepat - ahogy szoktam.

Micsoda kulonbseg!!! Az organic-nak az ize edes, volt, surubb volt, zamatosabb volt. A bolti meg vizes, semmi izu, sot. . .
ZsuR Creative Commons License 2005.09.16 0 0 174
Nem a TopShop-os, es Breville 800 (egy ausztral marka, eddig nem hallottam rola). Nem Mo-n vettem, de a Power Juicer is nem odavalo, gondoltam beirom informacionak, hatha valakinek a szemeugyebe kerul.

Azt hiszem kell az eros gyumolcsfacsaro, csak ugy mint az eros robotgep - maskepp a hasznalata tobb keseruseg mint orom.
A motorja 1000 wattos.
Előzmény: _tyúkanyó (173)
_tyúkanyó Creative Commons License 2005.09.16 0 0 173
Mi a neve? (Ez a TopShop-os?)
Jól hangzik, amiket írsz róla!
Előzmény: ZsuR (172)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.16 0 0 172
Vettem egy gyumolcscentrifugat. . .pontosabban megajandekoztam magam vele :))

Ahogy olvasgatom a hozzaszolasokat, megerosodott bennem az, hogy ha veszek, akkor csak olyant veszek ami eros. . .
Volt egy masik is (a gyerek elkunyeralta), ami centrifugalt is es naracsot is csavart, de a rozt nem urult, es az zavaro volt, meg apritani is kellett.

A kisebb alma tenyleg belefer szorostul, borostul.
A hatalmas nagy repakbol is harom egyszerre. Nem hamozom, csak mosom oket.
Ket fordulata van a motornak (1300 es 6500 rpm), a lassu a puhabb gyumolcsnek, a gyorsabb a kemenyebb zoldsegnek.
Konnyu szetszedni es osszerakni, mosogatogepbe is lehet tenni - de minek, semmi elobliteni.

Gondolkodok a rost felhasznalasan - biztosan jo muffinba.

7 dl levet centrifugalt ki harom kicsi almabol es negy nagy repabol. Nagyon szeretem a repalet, ha csak azt tudom inni, mar az is eleg - kell is a vitamin, es nem akarok tablettabol potolni.

Meg tele vagyok lelkiismeret furdalassal, mert draga volt - de annyi minden mason sporolunk. . .:)) megerdemeljuk, nem???

_tyúkanyó Creative Commons License 2005.09.05 0 0 171
Szia!
Úgy emlékszem, Moulinexet láttam ilyet, a típusnevére sajnos nem emlékszem, de szimpatikus volt.
Előzmény: vakbarát (170)
vakbarát Creative Commons License 2005.09.05 0 0 170

Sziasztok! Segítséget kérek!

Egy olyan gyümölcs centrifugát keresek, amelyiknek van adagoló tálja is.

Fülöpmami Creative Commons License 2005.08.28 0 0 169
szia!

en most tevedtem ide, mivel 1 hete van egy clatronic tipusu gyumicentrifugam, a metroban vettuk, par forint hijan 4500 ft volt. eddig csinaltam repalevet, ceklalet, kortet, oszibarackot. a teljesitmenye 400 W. kicsi, igy jol elfer a konyhaban. a maradek
minimalis. a repanal pl csontszaraz ami visszamarad, de a ledus oszit is nagyon gazdasagosan kicentrizi. pillanatok alatt eloblitheto, igy kar a mosogatogepbe tenni, hogy a helyet foglalja. az hogy a cuccot fel kell darabolni nem zavar, megy az pillanatok alatt.
en nem az egeszseges eletmod miatt vettem, csak egyszeruen szeretem a leveket. a kertben sokminden megterem, mindent megenni es eltenni telire nem tudunk, igy ugy dontottuk ha szeretjuk akkor miert ne igyuk is!
Előzmény: TMC (168)
TMC Creative Commons License 2005.08.25 0 0 168
Sziasztok;
Tudnátok ajánlani egy olyan gyümölcs centrifugát, ami:
-kíméletes
-tényleg kifacsar minden levet (az enyémmel egy doboznyi friss málnából lett 2 csepp málnalé meg egy jókora adag folyós trutyi) és (majdnem)száraz maradékot hagy
-mosogatógépben mosható

azonkívül: nézegettem a neten az általatok ajánlott Green star-t. Nekem ez egy hihetetlen reklámnak tűnt. Minimális teljesítményű motor egy "nagy" ötlettel, a sokat emlegetett tesztet meg sehol sem találtam. Azt sem írták, hogy hidraulikus lenne- (azazhogy tényleg hatékony), mert a hagyományosokkal nem lehet olyan magas hatásfokot elérni. Olyanok, mint az én kis otthoni gépem. Az egy dolog, hogy a trutymóból tuti kis sütifeltétet lehet csinálni, de az az igazság hogy ha majd sütifeltétet akarok, akkor majd sütifeltétet készítő akármit veszek, nem gyümölcsprést.

Valami tuti ajánlat?
Beebite Creative Commons License 2005.08.16 0 0 167

ananász: konzerv megy.

banánt se próbáld, mert csak mosogathatod a mikrofiltert:))

 

 

Előzmény: Törölt nick (166)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.16 0 0 166
Azóta használom a gépet éstényleg nagyságrendekkel jobb mint a többi. egyetlen hibáját fedeztem fel eddig, ha csak ananászt akarok centrifugálni, akkor azt nem bírja.
A tunkoló összepréseli az ananászt, emiatt henger alakúvá válik. Ez a henger azonban nem centrifugálható, mert egyszerűen nem viszi a kés, túlmelegszik maga az ananász, vagy csak egyszerűen leáll a motor.
Ma kipróblom, hogy más gyümölccsel vegyítve akkor mi a helyzet, vagy ha van valamilyen 5let, akkor bátran:)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 165
Kösz a gyors választ, már rendelem is, üdv:)
Előzmény: Beebite (164)
Beebite Creative Commons License 2005.07.28 0 0 164

az enyém másfél éves, és remekül birja. A gagyi az utolsó jelző rá, amit mondanék. Ha van mosogatógéped, akkor van egy tanácsom,h a nincs, akkor az sem releváns.

Egyébként a 200 wattjával is sokkal jobb, mint akármelyik. Olvasd vissza a hsz.mat ebben a topicban, sokat irtam már róla.

(neem, nem vagoyk ügynök, sőt, nálam is a gagyi/átverés határát szokta súrolni egy átlag teleshop:) De van 1-2 ilyen termékem , és egyikkel sem volt gond.

Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 163
Pontosan erről szerettem volna topikot nyitni, még jó, hogy rákerestem:) Ugyanez a helyzet velem is, most dobtam ki a 3. gyümöcscentrifugát és nem szeretnék venni egy újabb gagyit. Eljutottam a Top Shop Teréz körúti boltjába, ahol ajánlottak egy masszívabb kinézetű centrifugát. Lehet, hogy ugyanarról a gépezetről beszélünk?

Ez 30 rugó, de nem ez zavar benne, hanem az, hogy csak 200 wattos, meg, hogy teleshopos, ami számomra a gagyi szinonímája (volt eddig).

Napi 2-3 l levet szoktam facsarni, -ha van mivel-, ez sztem nem ipari mennyiség. Tehát ez bírja, bevált?

Dícsérd még egy kicsit és már rendelem is:)
Előzmény: Yesterday (162)
Yesterday Creative Commons License 2005.06.03 0 0 162

Lehet

 Nekem egy amerikai Power Juicer van, amit a TV Shopban láttam.Eddig legalább négy gyümölcscentrifugát dobtam ki,mert körülményes volt és nehéz tisztítani.Ezt beveált, rengeteg  dolgot lehet benne préselni, és viszonylag egyszerű kezelni. Alma, körte , eper, narancs, zeller, répa ,grape, petrezselyemzöld, mangó.Héjastól mag nélkül.  

Előzmény: soppingfüggő (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!