Keresés

Részletes keresés

vikTORZ Creative Commons License 2016.11.13 0 0 1061

Üdv!

 

Kaptam egy Lucznik 451 típusú varrógépet. Minden eredeti alkatrészes, és működik rajta. Miután birtokba vettem, kitakarítottam, megolajoztam szóval a használati utasítás szerint elvégeztem rajta a megfelelő karbantartást.

 

Ugyanakkor probléma van vele.

A felső szál, miután a hurokfogó leviszi a bobinhoz, nem megy át rajta. elmegy a bobin feléig, és onnan vissza az eredeti irányba. Lassú, kézi tekeréskor átviszi, de kb 8 tekerésből 1 szer beleakad a hurokfogó egyik alsó részébe és összegubancolja az alsó szállal karöltve az egész műszert.

 

Rengeteg leírást és videót találtam a varrógép időzítésére, úgy vélem minden rendben van ezen a téren is. a hurokfogó a tű kimélyített területén áll, amikor a felső szálat "leviszi" az alsó szálhoz. A tű és a hurokfogó hegye között alig van hézag, a hurokfogó minden alkalommal, probléma nélkül kapja el a felső szálat. a felső szál feszességét minden állásban kipróbáltam. Az alsó szálat baj nélkül húzná, de odáig el sem jut a felső szál, ha nem lassan tekergetem.

 

Mi lehet a hiba?

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.24 0 0 1060

Szerelőt nem szabad hívni, csak mosógéphez. Ide műszerész kell.

Előzmény: Mártanagyi (1059)
Mártanagyi Creative Commons License 2016.10.24 0 0 1059

Nagyon szépen köszönöm! Vicces,a szerelő fordítva tette be a tányérokat.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1058)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1058

Előzmény: Mártanagyi (1057)
Mártanagyi Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1057

Köszönöm. Szétszedni kénytelen voltam,mivel a szerelőnél nem volt ez-az,de főképp szálfeszítő gomb,amit vettem,majd kicseréltem.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1056)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1056

Azt hiszem nem beleestél, hanem magad másztál bele ebbe a gödörbe.
Két héttel egy javítás után nem szétszedni kellett volna, hanem reklamálni. A szálfeszítő csak úgy nem romlik el. Csavargatni szokták össze-vissza, aztán szétszedni. Tipikus felhasználóhiba. Leírni nem egyszerű az összerakást, de ha sikerül is, a behelyezés mélysége és szöge sem mindegy.
Javaslom keress egy ilyen gépet, és (ha megengedik) szedd szét azt is, de most már rajzolj, jegyzetelj, fényképezz.

Előzmény: Mártanagyi (1055)
Mártanagyi Creative Commons License 2016.10.22 0 0 1055

Szép napot mindenkinek,újonc vagyok,rögtön segítségkéréssel. Naumann 8014/40 varrógépem szálfeszítőjével gyűlt meg a bajom, nincs valakinek képe arról,milyen sorrendben kell visszapakolászni az alkatrészeket? Beleőszülök,akkor sem akar működni.Két hete volt itt a szerelő. Előre is köszi.

Blamy Creative Commons License 2016.10.16 0 0 1054

Köszönöm!!

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1051)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.16 0 0 1053

Szerintem otthoni célra bármelyik megfelel. A Singeren fokozatmentes a cikkcakk állítás, a Toyotán fix méretek vannak. A fekvő greifert a Singer találta ki, de ebben az esetben a Toyota ilyen, a Singer nem. A Toyota dizájnosabbnak tűnik, de a fekvőgreifer....
Illúzióid ne legyenek, ahova csak lehet, műanyag alkatrészeket használ minden gyártó.

Előzmény: lemoke17 (1052)
lemoke17 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 1052

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mert teljesen elvesztem! :) Háztartási varrógépet szeretnék.

Fontos funkciók amiket használnék:

-rugalmas anyag varrása

-cipzár varrás

-gomblyuk varrás

-tisztázás

-esetleg hímzőtalp

-cikcakk szélesség állítás

A Singer és a Toyota szimpatikus. Gondolom olyan kellene, amiben fémalkatrészek vannak. A Singer 8280 akciósan 27e a Media Marktban, azt meg lehet venni? Esetleg TOYOTA ECO-15 CG? Vagy a Media Marktból tudnátok valamit ajánlani?

Köszönöm a válaszokat!

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.13 0 0 1051

A gumibakok beszerezhetők szaküzletben is, de gyakorlatilag bármilyen gumibak megfelel, ha jó a mérete. Az a lényeg, hogy a gépet el kell választani az asztaltól, mert különben nagy lesz a ricsaj.
A láb alatti gumikkal is ugyanez a helyzet. 

Előzmény: Blamy (1050)
Blamy Creative Commons License 2016.10.12 0 0 1050

Köszönöm szépen. És a 4 db gumibak szintén beszerezhető varrógép alkatrész kereskedésben?

Gumitalp: nem a pedálon lévőre gondoltam, hanem az asztal lába alattira, de gondolom akkor az is pótolható mással.

 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1049)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.12 0 0 1049

Műszerolaj kell bele, kb. 8 deci. Olajszűrőt is kell cserélni, hátul található a fedele, 3db csavar fogja. Varrógép alkatrész kereskedésekben kapható. (ha nagyon újszerű a gép, akkor a tetejét kell levenni, ott van a szűrő)
A gumilap bármivel pótolható (gondolom a pedálon lévőre gondolsz)
A 4db gumibak fontos, ezen áll a gép. Lényeg, hogy azonos méretű legyen. Az ékszíj le legyen túl feszes.
A befűzést és az átfűzést gyakorolni kell. Az jó módszer amit írtál.

Előzmény: Blamy (1048)
Blamy Creative Commons License 2016.10.12 0 0 1048

Sziasztok!

Sikerült megvennem egy használt siruba 747-est :) Volt használva, ez látszik, de kipróbáltam, és nem hagy ki öltést, direkt macerás anyagon próbáltam ki. Ezen kívül sajnos nem is értek többet az ipari gépekhez.

Lenne néhány kérdésem a szakértőkhöz! :)

Egyik, olajat hol lehet venni hozzá, és milyen kellene?

Másik, az asztal talpán lévő gumitalp pótolható? az sincs vmi jó állapotban, sőt hiányzik is belőle.

Az asztal és gép közötti részen 4 db kör alakú kis gumibetét található, de abból is hiányzik. Ezek pótolhatóak, és ha igen, hol lehet ilyet beszerezni?

Illetve még annyi, hogy az átfűzés úgy működik, hogy átkötöm a cérnákat, majd ha a csomó a tűhöz ér, csipesszel átfűzöm a lyukakon?

Elnézést, ha hülyeségeket kérdezek, de nem értek hozzá, eddig csak háztartásim volt, és nem is nagyon van segítségem hozzá sajnos.

Köszi előre is!

ariello Creative Commons License 2016.10.09 0 0 1047

Persze, harmincas vagyok, kilencszáznegyvennégy, hetvenöt, hatvanhat.

 

Vissza foglak hívni természetesen, miután megcsörgettél. Köszi.

Előzmény: Imre# (1046)
Imre# Creative Commons License 2016.10.09 0 0 1046

3 lehetőség kínálkozik a probléma megoldására:

1. az egész öltésbeállító egység kicserélése. (nem tudom, hogy beszerezhető-e még)

2. az öltésbeállító egység szétszerelése után található benne 2 db feradol szerű betét. Ezek a betétek elkoptak (megsérültek). A betétek csőszegeccsel vannak rögzítve. Ha beszerezhető ilyen betét, kicserélésével megoldódik a hiba.

3. Ha valaki olyan ügyes, hogy tud faragni ilyen betéteket, az is megoldás lehet.

Előzmény: Imre# (1045)
Imre# Creative Commons License 2016.10.09 0 0 1045

Tudunk beszélni élőszóban valami módon, mert leírva nagyon bonyolult elmagyarázni?

 

Előzmény: ariello (1044)
ariello Creative Commons License 2016.10.08 0 0 1044

Előzmény: ariello (1043)
ariello Creative Commons License 2016.10.08 0 0 1043

Szia Imre!

 

Nagyon megköszönném a segítséget,

 

Csatoltam képeket! Jelenleg leg baloldalsó, tehát végállásba van tekerve a maximális öltéstávra. (nem tudom hogy hol jelöli a végét, azt gondoltam felül, de úgy tudom 4,5mm a vége, tehát akkor valami nem stimmel.)

Kellenek valim szétszerelt fotók is , gondolom...

 

Üdv

Ariel

Előzmény: Imre# (1042)
Imre# Creative Commons License 2016.10.08 0 0 1042

T. ariello!

Ha készül 1 jó kép a gép öltés nagyság beállítójáról, akkor lehet hogy tudok segíteni.

Előzmény: ariello (1039)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.07 0 0 1041

Köszi, ezek szerint ez a tűtolásos.

Előzmény: ariello (1040)
ariello Creative Commons License 2016.10.07 0 0 1040

Szia!

 

itt látszik hogy melyik altípus mit tud

 

http://www.sesite.cz/files/textima---altin-8332-,-8334......rozd-leni.pdf

 

Üdv

 

 

 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1038)
ariello Creative Commons License 2016.10.07 0 0 1039

Szia!

 

Én pár napja vettem egy textima altin 8333/4005-ös tűtolásost, ahhoz nem találtam dolgokat, viszont 8332-hoz és 8334-hez itt vannak pdf-ek:

 

http://www.sesite.cz/textima-altin.html

 

Én is emiatt jöttem fel ide, a kérdésem az lenne, hogy beállítási, szerelési útmutatója valakinek van 8333-as típushoz? visszafele például kisebb az öltéstáv mint előre, szívesen megszerelném, csak nem tudom mi hol van.

 

Tudtok segíteni? Ha más nem egy hozzáértő varrógépműszerász kontaktotok van?

 

Köszönöm előre is!

 

Üdv

 

 

 

Előzmény: Lós József (1037)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.05 0 0 1038

Nem tudom, hogy ez a 3405 melyik altípus.
8332-es leírásaim és alkatrész katalógusaim vannak, de kéne egy fotó...

Előzmény: Lós József (1037)
Lós József Creative Commons License 2016.10.03 0 0 1037

Szép napot kivánok mindenkinek.

A segitségeteket szeretném kérni Textima 8332/3405 ipari

varrógépről hol találok valami gépkönyvet,vagy leirást,,

Tisztelettel,várom a segitségeteket.

Blamy Creative Commons License 2016.10.01 0 0 1036

Ok, köszönöm!

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1035)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.01 0 0 1035

Egy jó tanács a vásárláshoz.
Vigyél magaddal sztreccs anyagot. Az a lényeg, hogy vékony és nyúlós legyen. Ezen próbáld ki nagy sebességgel. Ha kihagy akár egy öltést is, ne vedd meg. Ne dőlj be annak a dumának, "csak be kell állítani". Akkor állítsa be az eladó...

Előzmény: Blamy (1034)
Blamy Creative Commons License 2016.10.01 0 0 1034

Rendben köszönöm! Most találtam egy felújított Rimoldit, elég jó áron is van, tetszik, de őszintén szólva nem tudom mit jelent az, hogy "felújított". Nem szeretném, ha silány alkatrészekre lenne cserélve belül :)

Kívülről megnyerő és szépen is varr.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1033)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.09.30 0 0 1033

Igen, a Sirubát ajánlom, mert elérhető áron van, és csak varr és varr és varr. 75-ben találkoztam először ezzel a géppel, Pegazus néven. A lényeg azóta sem változott, csak a köret. Nálunk ma ez az egyetlen újonnan elérhető áru inter.
A Rimoldi is nagyon jó gép az 50-es évektől nyomják a jobbnál jobb intereket. Használtan is meg lehet venni bármelyik tipust, ha jó állapotban van.
A Brother japán, ez sok mindent elmond. A tűrúd perselye viszonylag gyorsan kopik, de nincs vele különösebb gond. (a Yamato, vagy a Juki nekem jobban bejön)
A Singer sokféle intert gyártott, mindegyik jó. Úgy tudom ma már nincs ilyen nevű gyártó, csak a nevet teszik rá. Az alkatrész ellátása miatt nem ajánlom.


Előzmény: Blamy (1032)
Blamy Creative Commons License 2016.09.29 0 0 1032

Szia! :)

Tudom, hogy a Siruba ipari interlockot ajánlottad, de elmondanád a véleményedet esetleg a Rimoldi, Brother és Singer márkákról? Tudom, hogy a Singer jó, de interlockban is? Köszi! :)

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1031)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!