Keresés

Részletes keresés

aulisho777 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 12760

Nem lesz.

 

Nem lesz kész, és a 20-as vonalon sem így fognak közlekedni decembertől.

Előzmény: vonatozó (12759)
vonatozó Creative Commons License 2012.09.11 0 0 12759

dec. 8-ra elkészül a villamosítás Hodos-Pragersko között?

Ha igen, ez azt fogja jelenteni, hogy Ljubljanáig villanymozdony húzza a Citadellát és az Istriát is, ezáltal, valamint a 30-as felújítása miatt a menetidő is jelentősen csökkeni fog?

Gondolom, Hodoson a mozdonycsere ettől függetlenül megtörténik.

Nagyon jó lenne, ha nem is mindegyik zeg-i gyors, de legalább a Citadella a deltán közlekedne a tervezet szerinti 12.55-ös menetvonalon, a szombathelyi rész is külön.

vonatozó Creative Commons License 2012.09.11 0 0 12758

Tavaly szó volt egy Bp-Istambul nyári vonat indításáról, ami akkor elmaradt. Lehet-e tudni arról valamit, hogy jövőre indul-e ez a vonat? Hányan utaznak 24 órát Istambulba vonattal. amikor a repülővel 2 és fél óra alatt és sokkal olcsóbban megtehetik az utat?

fulopzsolt25 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 12757

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy nem tudjátok mennyibe kerül egy Kiev-Moszkva vonat oda-vissza? Itt neten meg lehet-e venni a jegyet? Majd valamikor februárban mennénk!

Köszi

pedrobear Creative Commons License 2012.09.05 0 0 12754

Közben csak megtaláltam kis guglizással, úgyhogy tárgytalan, elnézést! :)

Előzmény: pedrobear (12753)
pedrobear Creative Commons License 2012.09.05 0 0 12753

Végülis igen, csak nagyjából tisztában akartam lenni az árral, nehogy trehányságból átvágják. Meg tudnád írni Andó Gergő honlapjának a címét? Nagyon régen odatévedtem egyszer, de most nem találom. Köszi! :)

Előzmény: paca664 (12752)
paca664 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 12752

Akkor csak a jegypénztár marad, ott meg tudják mondani az árat. Elméletileg az AG-honlapon közzétett excel táblákból ki lehet matekozni, de ha megtérítik akkor kb. mindegy, nem?

Előzmény: pedrobear (12751)
pedrobear Creative Commons License 2012.09.05 0 0 12751

Köszi az infókat!

Azt elfelejtettem megírni az előző posztban, hogy a jegy egyben kellene és számlával (Forintban, mert téríti neki az intézménye) szóval ez a kishatárforgalmi + szerb belföldi modell szerintem így ebben a formában nem opció.
Mindenképpen az Ivo-val szeretne továbbmenni, mert kicsit körül is akar nézni Szabadkán a fölös időben :)

Előzmény: paca664 (12750)
paca664 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 12750

Szia!

 

Szeged-Szabadka és vissza jegyeket az eticketen is meg tudjátok venni, de érdemes a két utat külön, mert menettértibe nem adja. Összesen 5,2 euró, forintban fizetve. 

 

Szabadkáról Újvidékre meg vesz belföldi jegyet helyben a pénztárban, lesz rá pár órája. de van korábbi vonata is 10:15-kor, ami 12:49-re ér Újvidékre. A menetjegy egységesen 384 dínár, de ha mégis az Ivóval menne, akkor arra kell IC pótjegyet is fizetnie, az +200 dínár. A pénztárban lehet kártyával fizetni.

Előzmény: pedrobear (12748)
paca664 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 12749

Ennek is megvan a módja. Baromi egyszerű, csak mára a fórumozók mintha elfelejtették volna. Írsz egy pársoros kérdést az informacio@mav-start.hu -ra amiben a cseh közleményre hivatkozol. Megkapod hivatalos a választ, még az is lehet hogy azok tollából akik szerinted ide is megírhatnák. A különbség csak annyi hogy ezért nem fognak kirúgni senkit és mindenki örül.

Előzmény: DVB (12747)
pedrobear Creative Commons License 2012.09.05 0 0 12748

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy a megfelelő topikba írok-e, nemzetközi utazás és jegyek kapcsolatban. A barátnőm utazni fog egy hétre Szerbiába, Újvidékre most vasárnap egy hétre és lassan meg kell venni a jegyét. Mivel szegedi, így utazna:

 

Szeged - Szabadka (röszkei vonatváltással) -> 7:53 - 9:46, Szeged-Röszke és Röszke-Szabadka személyek)

Szabadka - Újvidék -> 12:52 - 15:05 (Ivo Andric nemzk gyors, Budapest-Belgrád) 

 

Namost nézelődtem a Start oldalán a kedvezményekről és kettőt találtam, de nem tudom mi a jó neki.

 

1) Beograd Spezial-t emliti ami Újvidékre 23,8 euró oda-vissza, de ez az ár a Budapest-Kelebia-Belgrád viszonylatra van értve, az Ivo Andriv ezen jár, de ő csak Szabadkán száll fel rá útmegszakitással másik vonalról

és a jegybe nem fér bele az útmegszakitás a leirás szerint

 

2) Állandó kedvezmények cimszó alatt irja az oldal azt, hogy (gondolom ez lenne a régi B.I.J.) menettérti jegyre 60% kedvezményt ad mindkét vasút, útmegszakitással is bármely viszonylatra, de árnak itt is 23,8 euró van feltüntetve, szintén Budapest-Újvidék távra. 

 

Gondolom az árnak alacsonyabbnak kéne lenni, hiszen a Budapest-Újvidék távolsága nagyobb, mint a Szeged-Újvidék. Ahogy néztem a menetrendkönyvet, Szeged - Szabadka az 48 km, a Szabadka - Újvidék 110 km.

Ez körülbeül gondolom úgy jön ki, hogy magyar szakasz távja x km ára euróban x 60% kedvezmény + szerb szakasz távja x km ára euróban x 60% kedvezmény... Magyarán nem volna a menettérti jegye 23,8 euró...

 

Sajnos volrtak a múltban kellemetlen tapasztalataim a nemzetközi pénztárosokkal, (nem áltak a helyzet magaslatán) szóval nem szeretném, ha őt is átvágnák hozzá nem értésből.

 

Ha valaki meg tudná erősiteni nekem ezt, és esetleg egy nagyjábóli végösszeget tudna írni rá, megköszönném! :D

 

DVB Creative Commons License 2012.08.25 0 0 12747

Valóban benéztem :)

 

Alapokat nem kell elmesélni, inkább a 12701-es kérdésre várnék valamiféle választ bentről. Tudom mondtad, hogy ne várjak semmit, de akkor a csepegtetett információmorzsák sem menők, itt ise és másik topikokban sem. Nem csak tőled, hanem a vasutas kollegáktól. Látom nem szimpik a csehek, de gondolom előbb meg fogom cseh forrásból tudni, hogy mi lesz, mint a nagy államvasutak államtitkait. Ahol persze egy menetrend tervezet is kemény titok még mindig.

Előzmény: paca664 (12746)
paca664 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 12746

Ennyire alapoknál azért ne kezdjük már. Pláne ilyen markáns vélemények után. Szerintem érted te ezt csak most fáradt lehetsz és benézted.

 

Ez a vonat éppen a másik iránynak kedvez, amihez pont ez az időfekvés a megfelelő, de eddig pont ez hiányzott.

Nincs kőbe vésve hogy a szerelvényt a Startnak kell adnia. Futáskiegyenlítés, beforgatás, ... boldog-boldogtalan ilyen műszavakkal dobálózik itt, eddig feltételeztem hogy a jelentésük is közismert. De ha nem, egyszer szívesen elmagyarázom, nincs benne titok.

Előzmény: DVB (12743)
DVB Creative Commons License 2012.08.24 0 0 12745

Igazad van - ilyen utasokkal en is talalkoztam mar. Forditott iranyban nem nagyon. Bar azt azert tartom, hogy ezeket a vonatokat a Parkany/Ersekujvar (+kornyeke)-Pozsony ingazok, a Parkany/Ersekujvar-Brno diakok,dolgozok es a Pozsony - .... utasok (es forditva) tartjak el.

Előzmény: BahnScorper (12744)
BahnScorper Creative Commons License 2012.08.24 0 0 12744

Ha a MÁV-nak nincs is, másnak van. Amúgy jól félreolvastad, hiszen arról volt szó, hogy így a pozsonyi és az érsekújvári polgár is eljöhet úgy Pestre, akár egy napra is, hogy nem baromi korán kel fel, nem baromi későn ér haza, és mégis eltölthet itt értelmes mennyiségű időt. Találkoztam én már egy szlovák párral, akik Avala ide, Metropol vissza felállásban töltöttek itt egy napot...

Előzmény: DVB (12743)
DVB Creative Commons License 2012.08.24 0 0 12743

Cafolj meg... A MAVnak egyaltalan lenne szerelvenye erre? Barmi, ami jobb mint a B vagon? Meg ugy csak kivancsisagbol hanyan kirandulnak Ersekujvarra. Meg Parkanyba vasarolni talan (inkabb Esztergombol)- de Ersekujvarra?

 

En a legtobbszor spanyol kirandulokat lattam Pozsonyba visszamenni - Bprol vagy interrailosokat, vagy Pragaba tartokat. Mast meg nem nagyon...

Előzmény: paca664 (12742)
paca664 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 12742

Lesz forgalma utána is, legalábbis nem kevesebb mint a többinek. Tökéletes egynapos kirándulóvonat Pozsony-Érsekújvár felől Budapestre. Ezzel gyakorlatilag teljes lesz a kétórás ütem. Teljesen nyilvánvaló hogy ezt is csak a bezzegcsehek akarták...

Előzmény: DVB (12741)
DVB Creative Commons License 2012.08.24 0 0 12741

Ezen felül jelenleg van a Moravia, ami Ostravába megy, illetve az Avala ami Belgrádból jön, tehát nem klasszikus Bp-Prága. Egyedül a Slovan van a szerinted ideálison felül. Épp lentebb írták, hogy a cseheknek belefér a kilométer kiegyenlítés miatt, tehát ha nem zúzzák le a kocsijukat a Keletiben vagy máshol, akkor nem kerülhet sokba senkinek. A MÁV is nyer, hogy normális vagonok járnak belföldön is.

 

Amúgy nyáron elég szépen vannak mindegyiken - évközben nem annyira, de nem a magyar fontos a társvasútaknak, hanem ezek mint belföldi gyorsvonatok szerepelnek és Breclavtól az osztrák EC-kel órás ütem van. Teljesen jó ez így, ahogy van. A Moravia Varsovia-vá alakítása csak plusszt ad. A brnoi gyorst nem tudom. Brno-Pozsony között biztos lenne forgalma, utána franc se tudja.

Előzmény: gabor144 (12738)
csabyke Creative Commons License 2012.08.23 0 0 12740

A H-START GOSA tipusu ULOHELYES (Bmz) kocsijaban mintha mar lennenek

Előzmény: Random- (12736)
vjano Creative Commons License 2012.08.23 0 0 12739

Igen ezt én is néztem, de úgyse lenne több időm...Néztem a mai késéseket (Jesenius, Moravia, Hungária) általában +20-al érkeztek Breclavba, remélem szombaton se lesz több....

Előzmény: DVB (12735)
gabor144 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 12738

"A Budapest-Prága forgalom pedig pont hogy nekünk fontos, ha a csehszlovákokon múlna, minden vonat végállomása Pozsony lenne, jobb esetben Stúrfalva..."

 

Napi mondjuk 3 pár, egyenletes eloszlásban jó időpontban közlekedő nappali vonat valóban fontos a jó eljutási lehetőségek érdekében. (Szerinetm 6.25, 10.25 és 14.25 lenne az ideális (esetleg még Pozsonyig 18.25 is, ha az éjszakai 20 után indul), de ennek aligha van realitása.) No de ezen felül újabb és újabb vonatok indítása biztos megéri ilyen - valljuk be - igen csekély utasforgalom mellett? Szép a kétórás ütem, de nem luxus ez itt? Vagy annyira elenyésző a többletköltsége számunkra?

Előzmény: BahnScorper (12722)
BahnScorper Creative Commons License 2012.08.23 0 0 12737

Kocsija válogatja. Magyarban nincs, osztrákban, németben, románban, lengyelben van, cseheknél csak hálóban.

Előzmény: Random- (12736)
Random- Creative Commons License 2012.08.23 0 0 12736

Köszi a választ!

 

Ezekben a kabinos éjszakai járatokban szokott lenni működő elektromos aljzat? Akkumulátor töltés céljára?

Előzmény: Siemens113 (12733)
DVB Creative Commons License 2012.08.23 0 0 12735

A Metropol 360-as és 361-es közvetlen kocsijai. Vagy nappal átszállsz.

 

Amúgy megnéztem a nyári jegy feltételeit, semmi nem akadályoz meg abban, hogy vegyél még egyet. Csak annyi, hogy hiába 2 hétig jó, augusztus 31-én mindenképpen véget ér az érvényessége. Aztán csak óvatosan Malacka elátkozott környékén :)

Előzmény: vjano (12734)
vjano Creative Commons License 2012.08.22 0 0 12734

"nekem nem hiányzik a Cracovia, jó ez a mostani közvetlen kocsi"

 

Megköszönöm, ha segítesz, mi ez a mostani közvelen kocsi? 

Én még a Cseh Tamás által is megénekelt krakkói gyorssal szocializálódtam..:-)

Előzmény: BahnScorper (12729)
Siemens113 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 12733

Az olvtársakhoz kiegészítésként: ülőkocsiban egy nyakpárna igen jól tud jönni, főleg éjszakai vonaton. :). (nem szonbságból)

 

A legfontosabb értékeidet úgy helyezt biztonságba hogy Neked megfelelő legyen ez mindenkinél más, de mindenre nagyon kell vigyázni. (én pl mindent magamnál tartok úgy hogy ne lehessen könnyen ellopni, pl zsebhez kötés,lakatolás, tépőzárazás, láncolás stb kinek mi)

Előzmény: Random- (12716)
DVB Creative Commons License 2012.08.22 0 0 12732

Rendben. Szóval akkor mi van a 12701-ben feltett kérdéssel? Lesz, nem lesz, van pénz rá?

Előzmény: canis maior (12731)
canis maior Creative Commons License 2012.08.22 0 0 12731

Kímélj meg a negatív hullámoktól :)

Igenis, fontos a MÁV-START-nak a nemzetközi forgalom.

Maximum, vannak, akik negatívan gondolkodnak. 

Előzmény: DVB (12715)
Aln 663 1189 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 12730

Az nem sok. :-) Már úgy is mindegy.

Előzmény: M41 2180 (12720)
BahnScorper Creative Commons License 2012.08.22 0 0 12729

A SZU-ba már 1998 óta csak a Tisza van... Krakkóba meg lehet menni más irányon át közvetlenül (nekem nem hiányzik a Cracovia, jó ez a mostani közvetlen kocsi). Románia felé pedig igenis lett több vonat az utóbbi időkben... sokáig nem volt nagyszebeni vonat, és Kolozsvárra sem volt ekkora kínálat, mint most.

 

A határátmenetek száma pedig önmagában nem tényező, a lényeg a honnan és a hová. A kishatárforgalom amúgy is halott dolog, az EURegio-vonatnak van csak értelme.

Előzmény: DVB (12727)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!