Keresés

Részletes keresés

Atoszka Creative Commons License 2003.05.09 0 0 53
Lesokkoltál minket! :-))))

Kiszámoltam, hogy naponta legalább min. 5000 HUF-ot rá kell szánnom a kiegészítőkre /pia; fagyi; stb../ +még a taxi; vásárlás; fakultatív.
Ja gondolom tejelni kell mindenhol mindenkinek!
Ja és az alkudozás vs. fix áras boltos beszámolód is elkeserített. /Én szerettem volna alkudozni és így jó boltot kötni, de látom, hogy erre nagyon kevés a reális esélyem./ Igaz igaz alkudozhatok, csakhogy én azért alkudozok mert szeretek nyerni a bolton.
Azért már nagyon várom ám jún. 20.-át!!!! :-)))
Atosz

Előzmény: satine (52)
satine Creative Commons License 2003.05.09 0 0 52
No kérdés?
satine Creative Commons License 2003.05.08 0 0 51
nem tudom, hogy az idó/bicikli/robogó-táblázat érthető-e,
ha nem, szóljatok,
megpróbálom rendszerezni.
satine Creative Commons License 2003.05.08 0 0 50
Még néhány dolog, ami az eszembe jut,
aztán "eldugulok" mára:

A parton vannak napernyők, napozóágyak, ingyenes, szivacsot is ingyen adnak (a 4*-ban legalábbis, bocsi, a 3*-ost nem tudom); némi baksist illik adni, de anélkül is adnak matracot, legfeljebb nem viszik után km-hosszan, hanem a kezedbe nyomják, hogy vonszold te...

Itt több partrész is volt, az apály-dagálytól függően látszódtak a kövek, a vízi növényzet, néha ezt hordalékként kihozta a víz. Ezzel számolni kell, átgyalogolsz 2 m hordalékos vizen , ami bokáig ér, és ott a tiszta tenger.
Amúgy markolókkal takarítják a partot, de volt, aki finnyogott ettől, és átköltözött másik szállodába. Nálunk voltak kis kagylók, kis rákok, szivacsok, moszatok, viszont vannak köves részek, erre jó figyelni bizonyos partokon, esetleg gumipapucs az jó, ha van.
A partszakaszok különbözőek, van, ami kikötő mellett van, van, ami vízi sport mellett - a mienk ilyen volt, imádtam nézni, ahogy jöttek-mentek a vitorlások, 1x verseny is volt, 13 befutóval, de kajakoztak, vízibicikliztek, szóval minden volt, nekem amolyan "ingyen cirkusz", szeretem nézni.

A taxikra itt már nem kell alkudni, szerencsére, amúgy is csak rosszabbul jönnétek ki, ez tuti.
A taxikban óra van, 0,280-ról indul, a 6-7 km-re lévő városba 2,5 D-ért visznek el.
Mi szerveztünk szigettúrát, azaz elmondtam, hogy itt és itt szeretnénk megállni, a taxisunk annyira belejött, hogy átment id.vez-be, ahol valami érdekesnek tűnő dolgot látott, kérdezte, hogy meg akarunk-e állni, legalább egy fotóra.
A végén már ő ültetett "be" a fotóhoz, soha ennyi közös kép nem készült kettőnkről.
Ha valamire csak ránézte, hogy jé, de jópofa,
már vette is ki a gépet a kezemből, tessékelt a "helyemre" és fotózott bennünket.
Amikor megálltunk valahol, mondtuk, hogy 5-10 perc, amíg a tájban kigyönyörködjük magunkat, mondta, hogy no problem, leállította a motort, egy petákkal sem számolt többet. Volt egy naplemente, amivel nem tudtam betelni, ott állt velünk, és látszott, hogy imádja, hogy én imádom ezt, és hálás volt, és eszében sem volt sürgetni, vagy átverni, vagy többet számolni.
Már a párom is azt mondta, hogy menjünk már, ez az 1001. naplemente, de én csak álltam, és a taxis is lehurrogta a páromat, hát akkor szívembe zártam,
pedig szegény pont nem volt sem jóképű, sem jóvágású,
de most is nagyon sok szeretettel gondolok rá...
A végén valami 32 D körül eltaxiztunk azért, és nem sok jattot adtunk, szerintem, mert ha minden egyes helyszínen újraindította volna 0,280-ról az órát, sok kicsi úttal jobban járt volna, asszem 35 D-t adtunk, annyira hálás volt a krapek, sosem felejtem el.
Egy hosszú félnapot velünk töltött, ott állt meg, ahol én sikítottam, hogy "de gyönyörű", már húzódott is félre az úton...

Hát, én ezeket imádom.
Nem nagy dolgok, tudom.

satine Creative Commons License 2003.05.08 0 0 49
Szia, Tamburmajor!
Sajnos a mi szállodánkban nem volt internet-lehetőség,
akkor írtam volna nektek naponta!
Én elvittem a laptopomat, de nem tudtam használni, és ez tanulság lehet mindenkinek,
a konnektordugasz az jó, de nincs csak egy, legalább is nálunk csak egy volt,
amibe a tévé volt bedugva.
Vigyetek elosztót, többágú villásat, nem sok helyet foglal, de be lehet dugni egyszerre a telefontöltőt, a tévét, a vízforralót, kinek mi kell.
Vagy lehet sorban állni a herkentyűkkel.
Mi ezt csináltuk.
Sajnos nem vagyok valami fenomén e téren, úgyhogy a telefonra pláne nem tudtam rácsatlakozni,
úgyhogy van én dolgoztam a laptopon, vagy valamelyikünk telefonját töltöttük, vagy a tévé szólt...
Nap közben hiába hagytuk úgy, a takarításnál rögtön áramtalanították a főkapcsolóval a szobát, takarékosság, logikus. Hogy mit szól ehhez a ki-bekapcs-hoz a légkondi meg a hűt, az kit érdekel...

A nagyobb városokban volt internetkávézó, Houmt Szukban, Midunban, Guellalában is láttunk talán,
de nem mentem be, nem tudom az árakat.
De nem hemzseg úton-útfélen.
Sousse-t nem tudom, 95-ben, amikor mi voltunk,
még én sem tudtam, mi az az internet, úgyhogy a mai viszonyokat nem tudom.
Djerbán volt,
de nincs több infóm róla.

Ugye majd fogsz nekünk írni????

Előzmény: tamburmajor (47)
satine Creative Commons License 2003.05.08 0 0 48
Továbbá:
a mi szállodánkban lehetett biciklit il. robogót bérelni,
az árak így néztek ki:

idő bicikli robogó
fél nap 10 35
egész nap 15 50
1 óra 3 10
túra 12 40

a túráknál időpontok, km-ek vannak megadva,
ezt nem írtam le.

a lovaglás ra 8-19 óráig lehet menni, 25 D /fő / 2,5 óra,
ezt láttam a sekély tengerben is gyalogoltak a lovakkal, ez nagyon jó annak, aki tud lovagolni,
de igény szerint mindenre találnak megoldást.
Djerbán rengetegen lovagoltak, mármint turisták, hol egész csapat, hol csak egy család, nagyon szimpi volt;
egyébként van mindenféle konflisos városnézés, kirándulás, csacsigolás, de ez már mind alku kérdése.

A nagyobb szállodák mellett Ranchok vannak, ott legelnek a lovak, csacsik, tevék, és amire igény van, megszervezik.
Itt a tebegelés átlag 25 D, de alkudni kell, pláne, ha nincs forgalom, nincs kereslet.

Állítólag megbízhatóak, a szállodák ezért is tűrik meg, ill. a felhajtókat beengedik a szállodákba, szóval nem fog sehol otthagyni, van levenni a pénzt a semmiért.

egy gyümölcskoktél a bárban 3,5 D,
ami limeból és frissen facsart narancsléből áll,
a bár melletti virágágyásból frissen levágott virág-dekorációval... komoly...
finom, de nálunk ezek a frissen facsartak azért jóval olcsóbbak, érdekes módon...

az autóbérlés:

a klíma nélküli kisautók, az ún. alapár: 75 D/24 óra;
tele tankkal adják, úgy kell visszaadni,
alapbiztosítás van az árban,
tehát defektre, üvegkarcolásra stb.
A legjobb az id.vez-vel intéztetni,
segít,
mert így gond esetén is minden rendben van...
Bár mi rendesen jöttünk-mentünk a szigeten, közel sem taxiztunk el ennyit, úgyhogy szerintem vagy fél napra érdemes, amíg bejárjátok a szigetet, vagy ha át akartok menni a szárazföldre.

Djerbán a főutak jók, nincsenek kátyúk a mellékutakon sem, a forgalom is gyér.

A taxi olcsóbb mint itthon.
mi kb. 2x15 km-ért 13 D-t fizettünk,
H.S-ba 7,44-ért mentünk,
Midounba 2,5-ért,
a zsinagógához 7-8 D-ért.

Asszem ennyi az árakról.
Persze ittunk üdítőt is :))), az is valami 2,5-ért volt.

A szállodába elméletileg semmit nem szabad behozni,
azaz illik legalább elrejteni a kint megvásárolt vizet,
bevallom, mi nem hurcoltuk kintről be,
így nem tudom, mennyivel olcsóbb a szálloda előtt megvenni.
Mi a jól behűtöttet vettük meg inkább.
De biztos, hogy lehet spórolni.

Nagyon egyszerű kis cserepeket, hamutálakat, kisebb mütyüröket már 1D-ért meg lehet venni, 3x3 cserépből álló mozaikképeket 9 D-ért, a fix áras üzletekben.

Szerintem mindenképp nézzetek szét egy ilyenben, mert a lelketeket is kiadjátok az alkudozásban, mégis egy sarokkal arrébb olcsóbban megvehetitek... szerintem.

Nekem ez a 3 póló 135 D-ért--- miközben a boltban 30 D... azért eléggé "vérlázító" volt...

Már eleve olyan árat mondanak, hogyha te a 30%-át mondod, és az a vége, akkor is jól jár.
Olyan ember nincs azért, aki a 135 D-ra azt mondja, hogy 10... merthogy akkor neki az alkudozásban 30-ig el kell jutnia;
ha eleve 30-ról indul, akkor min. 50-ig eljut, az már azért 20 D haszon az árusnak,
csak gondolj bele...

Bőrdzsekit nekünk 200 D-ért ajánlottak, tehát ebből még lehetett volna lemenni,
de nekünk ez most nem volt célunk,
95-ben nekem vettünk, ott van a szekrényben, egy év alatt kiment a divatból,
mellesleg az első húzásnál cipzárt kellett cseréltetni,
de ismerek olyat, aki hazahozta a dzsekit, és pár nap múlva szétnyílt a zsebénél...
Ezek nem lebeszélések, mindenki azt csinál, amit akar.
Csak legyetek résen.
Az arabok csak dumálnak, duruzsolnak a fületekbe, elkábítanak, de azért mindent meg kell nézni. Oké?

Szerintem itt kevésbé tolakodóak és kevésbé erőszakosak, mint Sousse-ban, ott sok magyar volt már, és mindenfélére megtanították a helyieket, lökik a szervusz, vízibusz, Puskás Öcsi meg ilyen szavakat, itt, Djerbán, még nem.
Itt még sokaknak ez semmit nem jelentett.

tamburmajor Creative Commons License 2003.05.08 0 0 47
Kedves Satine!

Van internetcafé vagy a szállodában volt erre lehetőség?
Kösz a választ

Előzmény: satine (46)
satine Creative Commons License 2003.05.08 0 0 46
Oké,
írom a vízi sportokat,
hangsúlyozva, hogy ez a mi szállodánkhoz tartozó,
de bárki által látogatható vízisport-komlexum árjegyzéke:

jet ski 1fő/25 D/10 perc
jet ski 2 fő/35 D/ 10 perc

water ski 20 D /10 perc

Bootsfahrt/ boat trip/vitorlás/ 30D/fő/1 óra

ring/ ski biscuiz/ciambella/ ez amolyan teherautó-keréken ülés, miközben motórcsónak húz és kiborít... 20 D/ 2 fő/ 10 perc

banana/catamaran/ 8 D/1 fő /10 perc - ne kerdézzétek ez mi, nem tudom...

" " 25 D / 1 óra

szörfdeszka 8 D/ 1 óra

kajak 10 D/ 2 fő/ 1 óra
kajak 8 D / 1 fő / 1 óra

Előzmény: Bali Beta (44)
satine Creative Commons License 2003.05.08 0 0 45
Jaj, Nyuszika,

dl,

mit szőrözöl???

Nem mindegy????? :))))

Bocsi mindenkitől, szóval amolyan vékony, hegyes, hosszú nyakú üveg...
szóval nem 3,33 dl dobozban,
hanem 3 dl üvegben...

Biz'Istók, nem söröztem,amikor ilyen sületlenséget írtam...

Előzmény: Hermione_Granger (43)
Bali Beta Creative Commons License 2003.05.08 0 0 44
Hello!

Ezek mind nagyon hasznos infok!
Varom a folytatast.

Bali

Előzmény: satine (42)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.08 0 0 43
A 3 cl sör 2.5 D-ért magasabb ár, mint az amszterdami Hiltonban!!! :)))
Előzmény: satine (42)
satine Creative Commons License 2003.05.07 0 0 42
Néhány ár, amíg még emlékszem:

csak annyit, hogy mi a Menzelben voltunk, tehát a szállodai árak erre a 4*-os szállodára vonatkoznak. Gondolom, a 3*-ban kicsit olcsóbb, de nem tudom.

1,5 l víz a parti büfében: 2,5D

1 kis sör, helyi, aranypapíros, 3cl a parti büfében szerintem ápr. végén 2,5D volt, májusban 3,2D, de lehet, hogy csak az első napi sörre rosszul emlékszem, a későbbiekben mindig 6,4-et írtunk alá a két kis jéghideg sörért.

a reggelinél ugyan ingyen volt 2-féle mesterséges gyümölcslé, volt kávé, tea, tej, kakaót is keverhettél magadnak, teát vagy 10-félét raktak ki mindig,
ennek ellenére az ott előttünk frissen facsart narancsléért fizetni kellett, isteni volt, de 1 pohár= 1,8D

1 kis (az úgy 3,5, vagy 3,75 dl...) helyi bor az étteremben a vacsorához 6 D, a nagy 11 D volt.
Én először kértem itallapot, de akkor épp nem tudtak hozni, aztán hagytuk a csodába, tehát nem tudom, hogy a külföldi borok mennyibe kerültek, gondolom, jóval drágábbak... Mi helyi rozét ittunk, mert az volt behűtve, és a rengeteg finom kajához illett.
A víz itt is 2,5 D volt, de csak 1 literes, és csak nagy vizük volt, hiába akartál volna csak egy kis vizet inni.
Viszont az ott vett vizet/bort kivihetted az étteremből, és másnap be is hozhattad, bár ilyet elvétve láttunk.

jégkrém a szállodában: 2,5 D
fagylaltkehely a szállodában: 3 D

Bocsi, mennem kell,
holnap folytatom a taxival,
vízisporttal és egyebekkel.
Sziasztok!

satine Creative Commons License 2003.05.07 0 0 41
Gyakorlati dolgokról (élményekről majd később):

A helyi pénz a tunéziai dínár - TUD.
Váltópénze a millim, 1 dínár = 1000 millim.

Az árfolyam naponta változik, de államilag elrendelt, tehát ugyanannyi az egyik bankban, mint a másikban. A nagyobb városokban vannak bankok,
de a szállodában is lehet pénzt váltani.
Mondjuk a Menzelben volt egy automata, de egész héten rossz volt, nem tudtunk ott pénzt kivenni.

Volt, akinek ez gondot okozott, mert a megérkezésünk napján a megbeszélésen be kellett fizetni a másnapi szigettúrát, és nem tudott a kártyájáról pénzt fölvenni. Az. id.vez jóvoltából megoldották,
de szerintem valami minimális pénzt vigyetek magatokkal.

Mi az 1. napon 100 USD-t váltottunk be,
az itthon 22500 FT volt, ott 129,5 TUD-t kaptunk érte,
ami visszaosztva azt jelenti, hogy
1D = 174 FT.

Egy hét múlva, amikor a szállodai fogyasztásunkat kifizettük, és megjelent a mobilomon rögtön, hogy mennyit emeltek le forintban, gyorsan visszaosztottam, és elhűltem, mert így 1D = 223 Ft-ra jött ki.

Az id.vez. tájékoztatójában, aki április elejétől van ott, ezért gondolom, hogy az ápr. eleji árakat vette figyelembe:
100 Euro = 130 TUD
100 USD = 143 TUD.

Ezek szerint a dollárt váltják jobban...

De hogy nyáron mi lesz, nem tudom, azért ledöbbentem az egy hét alatti 49 Ft-os árfolyam-változáson.
De ez ne rémisszen el senkit, lehet, hogy ti jobban jártok majd.

Én utálok alkudozni, erre majd mesélek egy példát is, de most az a lényeg, hogy egy fix áras boltban vásároltuk meg a szokásos hazahozandó szuveníreket, ahol szintén kártyával akartam fizetni, de nem működött a leolvasójuk, ezért még valami hagyományos módon, "vízszintesen" a számlatömb között húzták le a kártyámat, nem tudom jobban elmagyarázni, mint egy indigós többlapos számla, és a mobilomon mind a mai napig nem jelent meg, hogy mennyit zároltak, most egy kicsit frászban vagyok, remélem, nem várják meg, amíg az egekbe szökik az árfolyam... Nem értek ezekhez, majd holnap meg is kérdezem a számlavezető fiókot, mi van ilyenkor...

Marokkóban egyszer megjelent a mobilomon, hogy zároltak mondjuk 14 ezer Ft-ot, de 1 hét múlva emelték le a folyószámlámról, és akkor már valami 17 ezret...

Ha valaki jártas ezekben a dolgokban, örülnék, ha segíteni értelmezni ezt...

Mi 52-en utaztunk Djerbára, a Medinának 1 telepített id.v-je van, így ő csak egyedül tudta a programokat szervezni, tehát adott túrák adott időpontban indultak, nem volt magyar alternatíva.
Ami nem baj, csak szólok.
Viszont ha sok turista lesz, akkor két id.vez. lesz lent, úgyhogy nyugi! :)

1 nap: megérkezés a szállodába, 12 és 1 között.
Délután eligazító megbeszélés, nekünk 3-4-ig volt.

2. nap: 14.00-18.00-ig szigettúra:
- Guellalai fazekasműhely, múzeum-panoptikum (ide a belépő 5D)
- Ghribai zsinagóga megtekintése
(a zsidó húsvét miatt nem lehetett bemenni)
- Houmt Souk - városnézés
-Midoun piactér

Ez 20D. A gyerekeknek 12 éves korig minden 50%-kal kevesebb.

3.-4. nap 2 napos Szahara-túra (mi itt nem voltunk most, egy részét még 95-ben láttuk)

átkelés a régi római úton a szárazföldre, Medenine ghorfák; Matmata - föld alatti barlanglakások, berberek; Szahara, itt tevegelés plusz pénzért, fakultatív, min. 13D, de alku kérdése; másnap: Nagy sóstó, Tozeurban múzeum, lovaskocsikázás fakultatív, min. 7D egy datolyapálma-oázisba; vagy dzsippel az Atlasz-hegységben min. 30D/fő, fakultatív, ez kb. 3 órás;
Gabésból komppal át Djerbára.

Ez kb. 450 km-es út oda-vissza, 115 D fejenként, szállás egy 3*-os hotelben, vacsora.
A fakultatív programok külön fizetendők.

Ez nem túl olcsó, de 2 nap, magyar idegenvezetéssel, és itt van látnivaló, néhány fontosabb nevezetességgel.
Sajnos nem találkoztam olyannal, aki volt, direkt meg nem szeretek faggatózni, bocsi, nem tudom, hogy sikerült.

Az én véleményem az, hogy hülyén jön ki, hogy amíg a fél busz elmegy dzsippel 3 órára, én ott üljek valahol, gondolom a többiek sétáltak, mászkáltak, nekem ez holt időnek tűnik, de nem biztos, hogy az, nem tudom.
De szerintem az az igazi, ha mindenre be tudsz fizetni, mellesleg érdekel is, az az igazi időkihasználás.

5. nap: Tataouine-Chenini egész napos túra,
- Medenine Ghorfák
- séta Tataouine-ben
- Chenini - berber falu

Ez 38D.

6. nap: Egész napos hajókirándulás:
Houmt Soukból kalózhajón átkelés a Rózsaszín Flamingó-félszigetre, halászbemutató, piknik a strandon.

Ez 35D

7. nap szabad idő,
este folklórest szervezetten, vacsora, korlátlan helyi borfogyasztás, folklórműsor, ez 35D.

(halkan jegyzem meg, hogy a 4* szálloda éttermében egy üveg bor, 7,5 dl az 11D volt... és a vacsorádat amúgy is kifizetted már egyszer, ha félpanziós vagy, és minden este van valamiféle ingyenes műsor a szállodában, mindennap más..., de ezzel nem lebeszélni akarok senkit, akik voltak, jól érezték magukat, volt valami fakír is a fellépők között)

8. nap reggel indulás haza.

Szerintem le a kalappal az előtt, aki ezt végigcsinálta, nem tudom, volt-e ilyen, akkor a 2. nap délelőttje és a 7. napja maradt napozásra, van, akinek ez elég.

Hát, így tessenek átgondolni.

Egyébként a Medina (bocsánat, de a Kartágót nem néztem...) honlapján vagy a prosijában még más programlehetőségek is szerepelnek, de itt most egy id.vez. vitte az egészet.

A következőkben még az árakról.

satine Creative Commons License 2003.05.07 0 0 40
Sziasztok!
Nem, nem akartam olyasmit írni, hogy nem tetszett Djerba!

Valaki ma is azt kérdezte tőlem, hogy tényleg olyan gyönyörű-e, mint amilyennek mondják.
Mire gyorsan visszakérdeztem, hogy milyennek képzeli: az illető azt mondta, hogy kis mini paradicsomnak, oázisnak, gyönyörű növényzettel, sziklás és homokos tengerpartokkal, kis medinákkal a városokban.

Nos, ha valaki ilyennek képzeli, akkor részben meglepődik, mint egy picit én is.
A sziget nem gyönyörű összességében és általánosságban.
A városok inkább kis falvak, a sziget fővárosa, Houmt Szuk - vagy Humt Szúk - (az írásmódról majd külön) - pl. olyan 25 ezer lakosú. De Midunban is olyan 5-6 ezren laknak.

Például amikor el-Kantarába mentünk, hogy onnan az ún. Római úton, ami 7 km, átmenjünk a szárazföldre, akkor sok km-en át amolyan holdbéli tájon mentünk, néhol kopár, kietlen volt, csak fák, néha kecskék. Nos ez látványnak azért nem szép, de emiatt nem mondanám, hogy a sziget csúnya.
Nagyon nehéz ezekkel a jelzőkkel általánosítani.
Szóval eszméletlen szárazság van, volt. Úgy gondoltam, hogy az esős évszak után, tavasszal minden csupa virág lesz, hát nem, csak ott, ahol van mód az öntözésre. Többször kiszáradt pálmafákat láttunk, a legszívesebben rohantam volna az ásványvizes üvegemmel ... locsolni.
A módosabbak, akik meg tudják fizetni a vizet, locsoltak, rendben volt a kis kertjük, a házuk is szépen bevakolva, az a bizonyos nagyon fehér ház, kék ajtókkal és ablakokkal, csodaszépek, nekem legalább is nagyon tetszenek. De itt is vannak szegények, csórók, mint mindenütt, hát azok a "házak" látványnak nem szépek...
A szállodák, az ún. "turistaövezet" viszont kifejezetten gyönyörű, nagyon ki van találva, az mind megannyi kis oázis, külön kis látványosság.
A medencék különböző alakzatúak, jópofa kis bárokkal, napernyőkkkel, elég csak egy prosit átlapozni.
Összességében nekem tetszett a sziget, vannak nagyon szép tájak, homokos és köves partszakaszok, jó kis éttermek, és minden az égvilágon, ami a turistának kell, a golfpályától a futballpályán át minden.
Lehet, hogy nem jó a hasonlat, de úgy kell elképzelni a szigetet, mint egy várost, ahol van "gazdag negyed", van szegényebb rész, vannak ápolt részek, vannak kevésbé ápoltak.
De ez természetes is.
Én a magam részéről rengeteget fotóztam, persze sok értelme nincs, mert nem vagyok profi fotós, csak akkor és ott azt szépnek láttam.
Mi jól elvoltunk, és ha "csak" pihenni szeretnénk menni valamikor, szívesen visszamegyünk majd; mint ahogyan teszik ezt a franciák, olaszok, németek, sokan ki sem dugták az orrukat a szállodából, elvoltak a medencéknél és a vízparton, láttuk, amikor mentünk reggelizni, vagy amikor mi is a parton voltunk. Ez egyfajta életvitel. Beszéltem egy német párossal keveset, ők "látni" elutaznak ide-oda, "nyaralni" viszont ide járnak vissza évről évre...
Hát, szeretném ezt követni.
Djerbán is mindennap lehet programot csinálni, D-ról lehet kirándulni a szárazföldre, bár annak úgy van értelme, ha egy- vagy kétnapos, szóval hajnaltól estig, vagy máshol alvással; ugyanakkor a sziget látványosságát egy fél nap alatt meg lehet nézni, úgymond "le lehet tudni".
Mi a köztes megoldást választottuk, pihentünk és programot szerveztünk.
Megígértem a páromnak, hogy (aki olvasta a marrakeshi élményeket, talán megérti...) itt most pihenni is fogunk, én előtte 24 órából 22-t dolgoztam, de ez csak egy közbevetés, szóval megígértem, hogy nem vonszolom magammal ide-oda.

A következőkben írok a programokról.

Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.07 0 0 39
Miből szűrted le, hogy satine-nak nem tetszett Djerba? Én az eddigiek alapján pont nem ezt szűrtem le.
Előzmény: tamburmajor (36)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.07 0 0 38
Tényleg vártalak, és örülök, hogy végre itt vagy, de nyugi, csak az irígység beszél belőlem! :)))))))))))
Máris rávetettem magamat a beszámolódra! A stílussal ne törődj, a tartalom a lényeg! Várjuk a folytatást!
Puszi!
Előzmény: satine (31)
frt Creative Commons License 2003.05.07 0 0 37
Nyugodj meg, érteni lehet a lényeget. Viszont roppant kíváncsi vagyok a folytatásra. Mit láttatok, milyen fak. programra lehet elmenni, milyenek az árak, az emberek stb....
Előzmény: satine (35)
tamburmajor Creative Commons License 2003.05.07 0 0 36
Szia, Satine!

Hát megjöttetek, ami tök jó. Viszont neked nemigen tetszett Djerba, ami nem jó :-(((
Mint írtam, oda akartam (vagy még akarok?) menni, és én még soha nem voltam Tunéziában. De nemcsak napozni mentünk volna, így most már tényleg elbizonytalanodtam. Nem szeretem a kirakathelyeket, illetve bizonyos mérték fölött már nem bírom.
Ha majd kialszod magad, légyszí írd le, hol jártatok, és még mik a különbségek a sziget és az ország között.
És akkor Egyiptom lesz...

Előzmény: satine (35)
satine Creative Commons License 2003.05.06 0 0 35
Hú, gyerekek,
ne haragudjatok,
de valami borzasztó,
ahogy gépelek,
most visszaolvastam, amit írtam,
és szörnyedvény,
ne haragudjatok...
Csak írtam, ahogy gondoltam...
de az ujjaim nem úgy mozogtak...

igyekszem.... bocsi!!!!!!!!!!!!!!!

satine Creative Commons License 2003.05.06 0 0 34
Bocsi a hibák miatt,
Medina,
Menzel
stb....

elszoktam a billentyűktől...

Előzmény: satine (33)
satine Creative Commons License 2003.05.06 0 0 33
Látom, máris túltengek...

Akkor az utazásról:

Mi most utaztunk először a Mdena Toursszal.
Senkink, úgyhogy amit írok, az abszolút semleges.
Soha nem utaztunk velük, de ez azért volt, mert nem Tunéziát céloztuk meg.

Amikor az irodába bementünk, egy kellemes hölgy (tudom a nevét, ha vlakit érdekel) fogadott bennünket,
megmutatta az épp aktuális djerbai ajánlatot,
ez a Telemaque, a Melia Djerba menzel és a Vincci Djerba szállók voltak.

Mi ez utóbbit favorizáltuk, a marokkói példából okulva, hogy jól akarjuk magunkat érezni, válasszuk ezt.
nekem fenntartásaim voltak a "buszközlekedés" a partra résszel, mert ez előszezonban nem szokott működni, ill. nekünk egy igen gazdag arab országban nem vált be előzőleg;
mondtam, maradjunk a jól bevált, "közvetlenül a parton" résznél".

Szóval a lényeg, hogy az irodában megmutatták a menzel prosiját, és naná, hogy azt választottuk!
nekem már az internet alapján is szimpibb volt a leírása,
de a képanyaga holmi "kis lyukakat" mutatott.
Nosza, úgy gondoltuk, ezt választjuk!

A Medina/Best Reisen, Next Travel gépe keddenként megy, charter.
6-ra kellett a reptéren lenni,
8-kor indult a repcsi.
Én dohogtam, persze, milnek ilyen korán,
nos tévedtem,
mert a Medina-pultnál kígyózott a sor,
tele volt a gép,
és aki kiosztotta a jegyeket, nagyon alaposan, egyesével megválaszolt minden kérdést,
úgyhogy kellett is ennyi idő.

A repülő - a nemtommilyen számú, de ha kell, előveszem... - szóval abszolút tele volt,
időben indultunk volna, de egy utas lemondta az utat, ezért az ő csomagját külön ki kellett keresni és visszavinni, emiatt kb. 5 perc késéssel szálltunk föl, és a pilóta és a személyzet is 6x elnézést kért.

Ami nekem azért furcsa, mert 6 héttel ezelőtt a párizsi járatot csak úgy félrelökték, telítettség miatt...

Szóval felszálltunk, teljesen tele,
és mind a kapitány, mind a személyzet tündéri volt,
úgy adták elő magukat, mintha az utas életében először ülne repülőn.
Egy mp-ig ezen nevettem, aztán leemeltem a kalapom, mert nem cikizésből tették, hanem valóban sokan először utaztak repülőn.
A nyelvtudásról meg annyit, hogy román csoport volt velünk, de volt orosz, cseh és szlovák útlevéllel jelentkező is.
Ami külön érdekes volt, bár már máskor is tapasztaltuk,
mint ahogy mi a bécsi charterre felszállunk, úgy a magyar charteren is lehetnek/vannak idegenek.

Hangsúlyozom, hogy nekem semmi kifogásom, ha tudtam szót érteni, segítettem a román/magyar fiúkat, de az igazság az, hogy icipicit még lejjebb tendálják így a magyarokat ott, kint. Sajnos.
Volt velünk egy nagyon zajos, nagyos kivagyis román csapat, aki a magyar idegenvezetőt is túlkiabálta, én lázadoztam, de ettől nem lett jobb a magyarok hírneve.

Nem szeretnék erről vitát nyitni, biztosan egyedi eset volt.
Visszafelé orosz útlevéllel utazók mellett ültem, nagyon intelligensen, udvariasan viselkedtek, nem hangoskodtak, szinte észre sem lehetett venni őket.
Ez egyfajta mentalitás.

Ha akartok, lehet vitát nyitni,
de nem szeretném.
Csak tényként közlöm,
hogy mint ahogy mi a bécsi charterre felmegyünk, itt is előfordulnak más nációk, magyar égisz alatt.

Szóval a repülő fölszállt,
és a reggeli órákban MELEG kaját kaptunk!!!, ami nagy szám egy charter esetében,
sőt sört vagy bort is kérhettél, és még választék is volt.

Asszem egymondatos kitérőt megér a charter,
lécci, szakemberek, lécci, kapcsolódjatok be, és mondjátok el, mi miért úgy van, ahogy...

Szóval meleg kaját kaptunk, italt, majd megint italt és csokit, közben persze kávé/te,;
mindezt a 2,5 órás repülőúton...

Nos, mi legutóbb a bazi drága Air France-on ennyi idő alatt 1 meleg kaját és 1 italt kaptunk, slusssz!

Úgyhogy csak néztem, mint a moziban,
ez egy MALÉV-charter?

Más charteren volt, hogy 8 óra alatt 1 meleg ételt, 1 meleg italt kaptunk, és slussz.

Akkor nekem elmondták, hogy ez attól függ,
az utazási iroda milyen kategóriát kér...
Nos, ez jobb volt, mint a drága menetrend szerinti ellátás, jobb volt, mint az AF!!!!!
Le a kalappal!
A pilóta bejelentkezett, ha fontosabb látnivalóhoz értünk,
nappal volt, jó idő, simán le lehetett látni,
folyamatosan mondta, hol járunk.
Nagyon rendi pilóta volt!!!!

A sztyuvik mindenben segítettek,
mindent mondtak,
nagyon laza út volt Monastirig,
ahol a gép 2/3-a kiszállt.

Az üres helyekre beszálltak azok, akik már épp hazafelé indultak...

Érdekes találkozás volt,
mi a gépne még várakozásteljesen megyünk Djerbára,
ők meg már alig várják, hogy hazaérjenek Bp-re...

Megjegyeztem a kapitány nevét, hogy megemlítem, de most mégsem tudom;
nagyon rendi volt. Még filmet is vetítettek, tényleg, majdnem jobb volt, mint egy menetrend szerinti járat.

Húha, ugye 8-kor indultunk,
úgy fél 11 előtt kiszálltak/beszálltak Monastirban - ez tökjó, gondolj bele, délben már lecuccolsz, és mehetsz a partra, nyertél egy fél napot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
azán felszálltunk, és úgy 25 perc repülés után leszállás 11 körül Djerbán.
Amikor Monastirban felszálltok, csak ideiglenesen leültök arra a 25 percre a szabad helyekre,
aztán kiszállnak a D-ra menők, és ti elfoglalhatjátok a megadott helyeket, mert D-án újabb egyénrk szállnak föl...

Szóval Monastirban leszálltunk,
ott hazafelé felszálltak,
és repültünk egy kicsit Dj-ra.

Hát kérem szépen, így történt, hogy valamikor 11 tájékában már D-án voltunk, ottani idő szerint, mert ott, és Tunéziában most egy órával kevesebb van.
Ez az időnyerés annyira jó!!!

Mi most 52-en mentünk D-ig,
összesen 3 szállodába,
úgyhogy D-n egy id.vez, egy busz várt bennünket.

Az idv. Németh Zsuzsa volt, soha nem találkoztam vele edddig,
számomra profinak tűnt,
mindent fejből mondott, mint kiderült 4-5éve él T-ban, most D-n van, ha sok vendég lesz nyáron, akkor attól függ, mármint a vendégektől, hogy D-n marad-e, vagy visszamegy S-ba.

Mi csak "rövid távon" voltunk vele kapcsolatban, így nem tudom, hogy a 2napos progi milyen volt,
de ez alapján nekem nagyon tapasztalt, rutinos id.vez-nek minősült.
Lehet valakit ezért vagy azért nem szeretni,
ő pl. az elutazásnál is mindenkit bekísért egész a tranzitig,
csak aztán ment el fogadni az újonnan érkezetteket.
Úgyhogy szerintem a szívét-lelkét kitette,
mindenre tapasztalatból tudott válaszolni.
Mármint nem papírból...

Szóval mi, 52-en, "gonoszok" elindultunk Djerba meghódítására.

A busz légkondis volt,
szuper.
Az id.vez. szóróanyagot osztott ki,
amit majd megosztok veletek.
Az id.vez. tájékoztatott, korrektül, a buszban.

Összesen 3 szállodába mentünk mi, 52-en.

Az id.vez. időpontokat adott meg,
a Vinnciben 1-kor,
nálunk 3-kor,
a T-ban este volt megbeszélés.

Mi 3-ig simán kipakoltunk, körnenéztünk, feltérképeztük a terepet,
a párom mondjuk majdnem el is pilledt a medencénél,
de én azért elmentem a megbeszélésre.

Szóval nyertünk egy fél napot;
napozást,
pihenést.

Folyt köv.

satine Creative Commons License 2003.05.06 0 0 32
Hát, üdv mindenkinek, aki Djerbán volt, Djerbán van, Djerbára akar utazni.
Nekünk megadatott. Szerencsére.
Már többször kinéztük "magunknak" ezt a kis szigetet, de úgy gondoltuk, hogy ide majd akkor jövünk, ha majd "vén potrohosok - bocsánat mindenkinek mindenkitől.......) - leszünk, szóval, ha már csak pihenni akarunk majd.
Hát, ez is bekövetkezett, bár a "vén" még túlzás... de...

Az előzményekhez hozzá tartozik, hogy 95-ben voltunk a szárazföldi részen, tehát már "megengedhettük" magunknak azt a luxust, hogy elmenjünk Djerbára nyaralni.

Ezt azért hangsúlyozom jóelőre,
mert jelezni szeretném, hogy aki "csak" Djárbára megy, az nem Tunéziát fogja látni.
Az Djerbát fogja látni, ami Tunéziának egy része, de azért inkább a turistáknak kiépítet és fölfejlesztett része, mint mondjuk marokkóban Agadír, Egyiptomban Sharm el-Shejk.

Ezt a különbséget nem szeretném hosszan taglalni, de ha valakit érint és érdekel, szívesen megteszem.

A lényeg, pici szigeten pici tunéziai-arab-berber-stb vonás, sok-sok turistával.
Ami nem baj.
Ez a rész ma erről szól.

satine Creative Commons License 2003.05.06 0 0 31
Hát, komolyan... ezért (is) érdemes hazajönni (bár még maradtunk volna...)
Valami megfoghatatlan dolog ez, komolyan, ha az embert ismeretlenek (is) - bocsánat várják...
és engedtessék meg egy pici elégia, mert mi ketten vagyunk azok, akiket soha senki nem vár a reptéren... merthogy már csak nekem él egy mozgáskorlátozott anyukám vidéken és slussz,
úgyhogy alig vártam már, hogy jöhessek, EZ KOMOLY!

Bocsi mindenkitől ezért a kis merengésért...

Megvagyunk, szuper volt, nem bántam meg, és JEGYZETELTEM!!!!!!! - életemben először igyekeztem felírni árakat, és mindenre figyelni, amit kérdeztetek.

Ha valaki napokon belül utazik, szóljon, akkor összekapom magam,
egyébként adjatok 1-2 hetet, hogy szép lassan mindent leírjak, amit megtudtam - az ugyan nem sok, de dolgoznom is kell közben... :(((

Most bejelentkezem itt-ott, aztán majd jövök, folyamatosan! :))

Előzmény: Hermione_Granger (29)
Bali Beta Creative Commons License 2003.05.06 0 0 30
Szia!
Valoszinuleg igazad van, de igazan csak akkor eri meg, ha nem sokat akar az ember kirandulni, maszkalni.
Bar tenyleg, ha az ital draga, akkor meg kell gondolni.
Majd remelem Satine errol is beszamol.

Bali

Előzmény: Hermione_Granger (27)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.06 0 0 29
Satine, satine, hazajöhetnél már, nélküled behalt az összes utazós topicunk!!! :)))
asx Creative Commons License 2003.05.03 0 0 28
Szevasztok,

úgy alakult az idén, hogy mi is Djerbában fogunk nyaralni. Június 17.-től az Abou Nawas Djerba Reso nevű Hotelben.

Bali Beta kérdezi (19)
"enegem erdekelne, hogy megfelelo-e a felpanzios ellatas, ill. megeri-e az All-inclusive? "

A félpanzió ugye reggeli és vacsora + az italt külön fizeted!

Az All-inclusive pedig legtöbb helyen reggeli ebéd és vacsora incl. italok (alkoholmentes és helyi sör és bor) + egész nap sütemények, fagylalt, káve, üdítők...
PLUS: teniszpálya, szörf, vizibicikli, dart, asztalitenisz, minigolf, finesszterem.

Szerintem feltétlenül megéri az All-inclusive! Főleg 4*-5*-os szállodákban ahol csak az italokért majdnem kifizeted a félpanzió és az All-inclusive közti különbséget.

Hermione_Granger Creative Commons License 2003.04.29 0 0 27
Megharagudnál rám, ha most mondanék valami csúnyát? Cserében Neked is szabad majd egy hónap múlva :)))
Előzmény: satine (25)
satine Creative Commons License 2003.04.29 0 0 26
Bocsi,
de ilyen az időjárogatás; előrejelzés...

Frissített: 01:00 AM CET on 2003 ÁPRILIS 28
Hétfő
Tiszta. High: Magas 82° F. / 28° C.
Hétfő éjszaka
Tiszta. Low: Alacsony 64° F. / 18° C.
Kedd
Tiszta. High: Magas 86° F. / 30° C.
Kedd éjszaka
Tiszta. Low: Alacsony 71° F. / 22° C.
Szerda
Tiszta. High: Magas 84° F. / 29° C.
Szerda éjszaka
Tiszta. Low: Alacsony 62° F. / 17° C.
Csütörtök
Tiszta. High: Magas 95° F. / 35° C.
Csütörtök éjszaka
Tiszta. Low: Alacsony 66° F. / 19° C.
Péntek
Elszórtan felhős. High: Magas 91° F. / 33° C.
Péntek éjszaka
Elszórtan felhős. Low: Alacsony 64° F. / 18° C.
Szombat
Elszórtan felhős. High: Magas 91° F. / 33° C.
Szombat éjszaka
Tiszta. Low: Alacsony 64° F. / 18° C.
Vasárnap
Elszórtan felhős. High: Magas 89° F. / 32° C.
Vasárnap éjszaka
Elszórtan felhős. Low: Alacsony 60° F. / 16° C.

satine Creative Commons License 2003.04.29 0 0 25
Már csak órák kérdése, és... Hurrá, nyaralunk!
satine Creative Commons License 2003.04.26 0 0 24
Nem tudom, szeptemberben mi lesz, de már most is eléggé akciós... 1-2 éve még csak Bécsből volt charter, úgy 120 e körül, most már 69-ért mehetsz Bp-ről, 4*-ba, 3*-ba kevesebbért,
de asszem csak repjegy is van, és leszervezed magadnak valamelyik olcsóbb szállodát; szóval már 30e körül is van itt-ott lehetőség.
Előzmény: frt (23)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!