Keresés

Részletes keresés

DCSNZS Creative Commons License 2014.03.29 0 0 59514

sziasztok!

Ma igényeltük a készenlétet az E-naplóba!

a visszaigazolás mikorra várható? csak hétfőn munkanapkor?

halaloszto Creative Commons License 2014.03.29 0 0 59513

mert a szokasos felhasznalasa az a strangszellozo. a fuggoleges lefolyoszakaszok tetejet ki kell vezetni szellozni.

 

Vajk

Előzmény: ozntia (59512)
ozntia Creative Commons License 2014.03.29 0 0 59512

Hát nem olcsók a kiegészítők, és a Creaton Hortobágy típusúhoz lehet, hogy nincs is.

Megkérdem majd a kereskedőtől az árat.

Nem tudom, hogy a PVC-ből készült van-e olyan jó mint a kerámiából. (úgy értem, lehet-e jól rögzíteni)

 

Arra még nem jöttem rá, hogy miért éppen csatornaszellőzőnek hívják azt ami a tetőn van kivezetve.

Miért nem párakivezető?

Előzmény: KömKel (59458)
ilias Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59511
Szerencsére nem ezek az esetek álltak fenn.
A kiszolgáltatottság sajnos megvan. :(
Előzmény: Csokis (59498)
Szunyó Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59510

Ó, ilyen máshol is előfordul!

Tankerület 1,5 hónapot ült az áthelyezésemen januárban, pedig egyik iskolájából a másikba kellett volna csak és már mindenki mindenkivel megegyezett, csak a Vezető elment síelni. Más meg nem merte aláírni. Mikor visszajött, már kifutott a határidőből, írhattuk újra a szerződést más dátummal. (Ki mert szólni? Csak írja már alá végre!) Várakozott rám órarenddel, mindennel két 70 fős tantestület és a két iskolában 300-300 diák, akiket tanítottam vagy terveztem tanítani. Én meg sík ideg voltam.

 

Vagy a múlt hét: illetékmentesség (hosszabbított) 6 év után lejár március 26-án a telek után. Műszaki osztályról kijön az illetékes március 24-én. 25-én délelőtt kiadja a nyilatkozatot, hogy a ház elkészült, be lett adva a lakhatási. (Ez még március elején.) 25-én délután sorban-ülés a NAV-nál, hogy beleférjünk a határidőbe...

 

Lett pár ősz hajszálam az elmúlt 3 hónapban. :S

Előzmény: Csokis (59503)
KömKel Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59509

Épitész vagy statikus kell a megnézéshez első körben.

Én rendszeresen csinálok ilyet, dobj egy mailt és megbeszéljük mi mennyi, merre, hogyan.

Előzmény: Eleanor1967 (59508)
Eleanor1967 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59508

Van egy ház, amit kinéztem és nagyon arra hajlok, hogy megvenném. Mielőtt nekiugrom, mindenképpen szeretném megnézetni szakértővel. Nekem nincs ismerősöm, aki értene hozzá.

 

Az a nagy kérdés, hogy kit érdemes felkérni ilyenre, és miféle feltételekkel szoktál elvállalni a felmérést?

A felmérnivaló takartja egyrészről a ház állapotát, hogy érdemes-e belevágni, másrészt egy lehetőleg minél jobban a valóságot megközelítő árat belőni az általam felvázolt felújítási igények költségeire.

pajaci Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59507

Régen bement az ember a tanácsházára, és el volt rendezve a dolog. A gengszter váltás óta viszont.....

Előzmény: Törölt nick (59506)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59506

A jogi utat nemcsak építkezésnél, hanem minden másnál is jobb elkerülni, kivéve, ha TÉNYLEG nincs más megoldás. Egyszerűen annyira tetű lassú, annyi idegeskedéssel, plusz lóvéval satöbbivel jár, hogy még akkor is szívás lesz a vége, ha a végén (majd valamikor) te nyersz mindent.

Előzmény: ghosty9 (59505)
ghosty9 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59505

"De ott legalább az esélyed megvan, hogy a téglarakásbe verd az orcáját, bepereld, lelődd a kutyáját."

 

Itt is perre mehetsz, meg azt se gondolnám, hogy az ügyintézők genetikailag immunisak a fizikai és a lelki erőszakra is. :-) Csak nem mered, mert. Hasonlóan jó okok miatt a kivitelezőt sem fogod, mert; márpedig nem az elvi esélyekről volt szó, hanem hogy ténylegesen milyen eszköz van a kezedben.

Előzmény: Csokis (59503)
Garfield007 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59504

Aham, hány kőműves él meg abból, hogy ha félig megépítette a házad, akkor elkezdhet szórakozni veled... 

Persze ha vannak ukrán ügyvéd ismerőseid, akkor egyszerűsíthető az ügymenet, de akkor a hivatali is ;-)

Előzmény: Csokis (59503)
Csokis Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59503

De ott legalább az esélyed megvan, hogy a téglarakásbe verd az orcáját, bepereld, lelődd a kutyáját. De magával A Hivatallal szemben milyen esélyed van? (Ld. újra csak kömKel újabb hozzászólása. - És azért neki elhisszük, ugyibár? ;-) )

Előzmény: ghosty9 (59502)
ghosty9 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59502

"Versenyszféra? He?"

 

Pontosan, megtehetik / nem tehetik meg oldalról érdemes ezt megközelíteni.

Meg ha már ebben a topikban vagyunk, idézzük már fel, a mesteremberek közt fordult-e már elő olyan, hogy nem tartották magukat az ütemezéshez...

Előzmény: Garfield007 (59499)
KömKel Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59501

Azért rohadtul kiváncsi lennék, hogy bele mernél-e vágni az épitkezésbe ez alapján a vélemény alapján, pláne ha olyan fellebbezős szomszédod van, mint a konkrét esetben.

Mert lehet nagy mellénnyel hirdetni, hogy mit ir elő a törvény, de ha nincs határozat a kezedben, hogy kezdhetsz, akkor az épitésfelügyelet és társai úgy megbüntet, hogy pápát inthetsz az épitkezésre szánt pénznek. Lehet, hogy utólag visszakapod, meg megnyersz minden pert, de addig mennyi időd megy el a biróságokra, mennyi pénz az ügyvédre, és mennyi ősz hajszálad lesz?

 

Mert az egyik jogszabály kimondja, hogy határidőn túl engedélyezettnek tekinthető a dolog, de közben van tucatnyi másik, amihez KELL a jogerős épitési engedély száma, dátuma. Hogyan nyitsz épitési naplót enélkül? Melyik vállalkozó fog belevágni a kivitelezésbe szerinted ezek nélkül?

Hogyan fogsz használatbavételit kérni, mikor nincs jogerős épitési engedélyed? Hogyan kapsz banki hitelt jogerősitett határozat nélkül?

 

Ez teljesen olyan, mintha lenne egy bankkártyád PIN kód nélkül... 

Előzmény: Törölt nick (59500)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59500

Elvben a hivatalban sem érdekes, hogy van-e bent ember...

 

Ha, nem dönt a hivatal határidőre >> ENGEDÉLYEZVE!

Mondja a törvény...

Előzmény: Csokis (59495)
Garfield007 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59499

Versenyszféra? He?

Meg nem nevezett bank, trezor bérlés/szerződés módosítás(rögtön 3 db, nem kispályázunk ha belekezdünk valamibe), prémium szolgáltatás, a bank központja.

Nos, odaérünk, számot húzunk, leülünk a bőr fotelekbe és elfoglaljuk magunkat. 50 perc után kezdett gyanús lenni a dolog. Elindul pult felé, ügyintéző tekintet elkap, kérdez: mi a probléma, szeretnénk rendet rakni a szerződésekben. Szabadságon van az a kolléga aki trezor szerződéseket tud kötni, sajnálja, de a héten nem tudják megoldani, jöjjünk vissza a jövő héten.

5 ember, ügyvezető, egyebek összecsomagol és hazamegy...

Előzmény: Csokis (59495)
Csokis Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59498

De ha neked nem mostanra rendeződnek az anyagiak, hanem megvan minden, és az ő szarozásuk miatt ketyeg a lakbér, vagy nem tudod a cégedet tisztességes helyen tudni, ezért irodát is bérelsz, akkor édeskevés az pár tízezres illeték. Az én olvasatomben ez a tipikus államigazgatási jogkörben elkövetett bármi, csak -ahogy KömKel is írja- semmi esélyed fellépni, mert ők a Szent Hatóság (he nem lenne üvöltözés, csupa nagybetűvel írnám).

Előzmény: ilias (59497)
ilias Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59497
Nekünk az eljárás illetékét mondjuk visszafizették, mert az elején a szabi és egyéb tennivalóik miatt alaposan kifutottak a határidejeikből. Mindentől függetlenül is elmondhatom, hogy korrektek, segítőkészek és nincsenek helyi kiskirályok.
Előzmény: Csokis (59495)
KömKel Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59496

Ehhez tedd hozzá azt is, hogy ha bemész asztalt borogatni, akkor legkésőbb a használatbavételinél úgy megszpatnak, hogy a füled kettéáll.

 

Én ahol elkezdtem dolgozni éphatóságisként 16 éve, már a fönököm és a hivatalnokok 70%-a ott dolgozott 10+ éve. Valamelyik nap néztem az ügyintézők neveit, hát basszus még mindig ott vannak egytől-egyig :D

Amikor odamentem, akkor kezdtek átszokni a DOS-os számitógépekre az irógépről. Ottlétem alatt nagy nehezen páran váltottak Wordre (Win 3.1), de a többség ragaszkodott a DOSos szövegszerkesztőhöz. Amikor eljöttem, akkor Win98-as gépeket kaptunk (röpke 5 év csúszás oprendszerileg), és a törzsgárda haja az égnek állt, hogy nekik bármit is váltani kelljen, és újat tanulni. A főnököm gépe 2003-ban még egy 486-os volt, 6.22es DOSsal, mátrix nyomtatóval, Hercules (monokróm) monitorral :D

Azóta van ÉTDR, ami az ügyintézői oldalról még bonyolultabb, mint épittetőiről... szóval biztos rohadtul örültek neki :)

 

Előzmény: Csokis (59495)
Csokis Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59495

Azért érdekelne, hogy a versenyszférában ki a frászt érdekel(ne), hogy bocs, az emberem szabin van, aztán beteg, aztán kivette az eközben összegyűlt szabiját, aztán ítélkezési szünet van, majd összevonjuk a hanukát a karácsonnyal, meg a ramadánnal, utána meg kipiheni a szabit. Azért fizeti az ügyfél a különböző díjakat, illetékeket és egyebeket, hogy megoldják.

Ugyanez, amikor három nappal a befizetési határidő előtt megérkezik a gépjármű adó csekk. Oké, hogy számítok rá, készenlétben tartom a pénzt, de ha én épp azon a héten vagyok síelni, amikor az önkormi kegyeskedik dolgozni, akkor szíjjak gázt és fizessek én késedelmi pótlékot, mert ők ...sznak dolgozni?

Előzmény: KömKel (59492)
ilias Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59494
Azt azért hozzá kell tennem, hogy hiába zongorázódott volna le minden takkra, mert az anyagi része a dolgoknak most kezd alakulni, elég intenzíven. :-)
Előzmény: ilias (59493)
ilias Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59493
Nyilván nem országos átlag és nekem csak ez az egy tapasztalatom van, ez jutott. :-)
Szabi, betegség mindenhol előfordulhat, de lehet, hogy más helyeken eleve többen dolgoznak. Pár utcával arrébb egy egész ház engedélyeztetése 2 hónap alatt átment.
Az a baj, hogy az ügyintéző szerint a továbbképzések eléggé felületesek, pedig most volt az elektronikus átállás hiányos ÉTDR jogosultságokkal, try it yourself style-ban. :-)
Előzmény: KömKel (59492)
KömKel Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59492

Azt tegyük hozzá, hogy az ügyintéző augusztusban szabadságon volt végig, utána kicsit beteg is volt, decemberben b*sztak dolgozni a hivatalokban, most pedig megint "jól megérdemelt" szabadságon volt 1-2 hetet...

 

Egy másik bp-i sima bontási engedélynél 4. hónapja ülnek a dolgon, és most volt hajlandó kitolni a formás seggét helyszini szemlére... egyszerűen horror néhol az ügyintézés.

Viszont vannak olyan kerületek, ahol flottul betartják a 15 napot, és ki is adják az engedélyt.

Előzmény: ilias (59491)
ilias Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59491
Egy kis tapasztalat megosztás:
Tavaly augusztus 2-án lett elindítva az engedélyeztetési eljárásunk lakóházbővítéssel kapcsolatosan ( +1 szoba, előszoba, felette felső szint), amelyet persze több hónapos egyeztetés előzött meg a hivatal felé. Jövőhéten kapjuk kézhez a II. fok helybenhagyó végzését. Azt meg kell hagyni, hogy igen körültekintő volt a hatóság, melyben Kömkel Mérnök Úr tökéletes társ volt a szomszéd hákliskodásaival szemben, de azért picit soknak tartom a 8 hónapot az "állítólagos" szabott határidők mellett.
Minden esetre közben kiderült, hogy elég egy "sima" femüs, nem kell gépészeti, stb.
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59490

Ennek ellenére havonta legalább egy betöréses próbálkozás van.

 

Tehát, valójában... szart se ér az a nyűgös biztonsági rendszer!

Előzmény: Mariusi (59488)
Mariusi Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59489

 A klasszikus mondás szerint majd megunják és haza mennek   elmennek.

Előzmény: murray (59487)
Mariusi Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59488

 Hát elviekben rossz ha sima bemondás alapján valakit beengednek.

 Azért némi keresztkérdéssel ez kiszűrhető, csakhogy a magyar erre is lusta.

 

 

 Nálunk dupla zár van   az ajtón . Van egyszer a kódos, ez működik reggel 7 -től este 8 -ig.  8 után van még egy felső zár , ez a kóddal nem működik, tehát ha jön ismeretlen, le kell menni kulccsal és nyitni. Sőt ez a felső nem működik még a belső gombos nyitóval sem,   csak kulccsal, Volt hogy tolvaj ezen bukott meg. Feszgette az ajtót belülről és nem tudott elmenni amíg nem jött a rendőrség.

 Ennek ellenére havonta legalább egy betöréses próbálkozás van. Szerencsére az elmúlt 3,5 évben csak 1 tényleges/sikeres betörés volt.

Előzmény: pajaci (59485)
murray Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59487

szerintetek ha valaki társasházban lakik és állandóan nyomják a kintrekedt gyerekek/stb a kapucsengőt azt mennyire érdekli már egy év után ki jön be? nálam fél év után ki lett kötve

KömKel Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59486

Körülöttem mindenki nyugdijas. Szerinted mit össze kell taktikáznom, hogy elkerüljem őket napközben? :)

Szerintük ugyanis ha itthon dolgozok, akkor ráérek bármire, bármennyit. Egy kurva dekopirfűtész kölcsönkérés (tőlem) alsó hangon fél óra trécselés. Asszony már tudja, hogy ha elkap valamelyik öreg, akkor 10 perc után hivjon be, hogy "telefonon keresnek" :]

 

Közben meg rohadt büszkék arra, hogy hát igy legalább figyelnek egymásra. Jah, éppen a héten lopták el az összes esővizgyűjtő csatorna fedlapot TOKOSTÓL az utcából, és azt is mi "gyüttmentek" jelentettük le az illetékeseknél.

Előzmény: murray (59483)
pajaci Creative Commons License 2014.03.28 0 0 59485

Az jó, vagy rossz hogy úgy beengedtek?

Előzmény: Mariusi (59484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!