Keresés

Részletes keresés

missparker Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13776
Tettünk oda egy kisebb ablakot.
A kisszobát elvileg gyerekszobának terveztük, na az már nem lesz. Kb. arra lehet majd használni, hogy vendégeket helyezzünk el, varrógép, vasalódeszka, ilyenek legyenek elásva oda.
Eddigi gondolataim szerint az egyetlen falszakaszra, ami használható, egy szekrénysort tennék, szekrényággyal, fiókba rejtett vasalódeszkával, szekreterbe rejtett varrógéppel. Lenne előtte hatalmas szőnyegezett tér, mondjuk ha nagyobb dolgot akarok szabni, vagy esetleg vendég gyerekeknek kell biztonságos játszóteret teremteni. De ez ráér.

A nagyobb gáz jelenleg a nappali, ide szívesen veszek ötleteket. Eredetileg a végébe terveztem a kanapé mögé egy gipszkartonból épített falfülkés részt. Ez macskák okán bukott, ikeás Billy könyvesszekrény lett, ajtókkal. Az ajtók miatt oda már nem tolható be a kanapé. Kijjebbhúzni nem lehet, mert akkor nem nyitható a bejárati ajtó. Úgyhogy gőzöm sincs, milyen kanapét fogok venni, és hogy rendezem be vele a nappalit. Férjem azt mondja, a két macska kihajítása kisebb gond lett volna. Na, azt már nem! :)
Előzmény: speedlight (13775)
speedlight Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13775
Mire fog kelleni a kisszoba? Mire szeretnétek használni? Mit szeretnétek csinálni ott? - Szerintem ha erre megvannak a válaszok, akkor könnyebben tervez az ember. :)

Konyhai faldarab: Még ha üvegtéglából van vagy valami, akkor megérteném... 12cm-es faldarab az tényleg csak kerülgetni jó... :-S
Előzmény: missparker (13774)
missparker Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13774
Köszönöm :)

Azon a kisszobán még agyalni fogok egy darabig. Azt hogy lehet értelmesen berendezni??? Az eredeti alaprajz legszebb momentuma a konyha volt. Egy 34 cm-es és egy 12 (!!!) cm-es faldarab. Milyen beteg állat tervez ilyet?


Előzmény: speedlight (13773)
speedlight Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13773
Ez sztem tök jó. :)
Előzmény: missparker (13772)
missparker Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13772
Ilyen lett:
Előzmény: missparker (13771)
missparker Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13771
Mikor megvettük a házat, örültünk, hogy eleve úgy vettük, hogy mindent szét lehet verni, mert nem felújított. Ablakokat, ajtókat kellett 20-30 cm-vel arrébb rakni, hogy használható legyen az adott helyiség. Iszonyatos tervezetlenség volt. Rendeztük a viszonyokat, de két sarokajtót így sem nem úsztunk meg, a fürdőszobáét és a kisszobáét.
Ilyen volt:
Előzmény: Törölt nick (13770)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13770
Nálunk nem jó.
Például van két 3x5-ös helyiség (gyerekszoba, konyha), ahol a hosszabb oldal legvégén van az ajtó. Ha csak 60 cm-rel lenne arrébb (és ez nem szakítaná ketté a falat), akkor mindkét helyen végig be tudnám bútorozni a 3 m-es falszakaszt. A konyhában nagyon rosszul jön ki, hogy "járófolyosót" kell hagynom, hogy a bútor mellett be lehessen menni. A 3x5m másik rövidebb fala ráadásul vagy tele van ablakkal, vagy ablak és ajtó van rajta, de úgy, hogy a sarokba ne lehessen tenni semmit.
Az 5 m-es falak közül az egyik külső fal, a konyhában a másikon kéménylyuk van, azt nem lehet bebútorozni (helyet kell hagyni a tisztításhoz).

Elismerem, sokszor tud jó lenni a sarkon ajtó - nálunk csak bosszúság. Áttervezni meg csak a teljes átépítéssel lehetne, annyit meg (még) nem ér a dolog. Csak álmodozni szoktunk, meg szidni az eredeti építtetőt. (És nem, már nem akarok megint költözni, alapvetően azért megvagyunk.)
Előzmény: esotherica (13758)
speedlight Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13769
Hali! :)
Előzmény: cicó (13767)
speedlight Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13768
:) Most éppen álmodozok, hogy mi milyen legyen. :)

Kétszobás a lakás. Szeretnék egy világos, halvány sárgás-fehéres hangulatú nappalit, kanapéval. És egy aranyszínű-narancssárgás hangulatú hálószobát. Stílusra pedig az ezoterikus-indiai jellegű jön be. :)

Nem néztem még ki konkrét berendezési tárgyakat. Bármilyen tanácsot, ötletet szívesen fogadok! :)
Előzmény: missparker (13766)
cicó Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13767
Szia:)
Előzmény: speedlight (13765)
missparker Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13766
Miért ne szabadna? :) A fehér falak meg a szürke padlószőnyeg kitűnő terep lakberendezni. Abból bármi lehet, teljesen szabad kezed van.
Előzmény: speedlight (13765)
speedlight Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13765
Sziasztok!

Egy ideje már olvasom ezt a topikot, egész jó kis társaság gyűlt itt össze. :)

Gondoltam beköszönök én is, abból az apropóból, hogy a közeljövőben fogok költözni én is, egy teljesen üres lakásba. :) Nem lesz más, csak a fehér falak és a szürke szőnyegpadló... szívesen beszélgetnék-kérdezgetnék én is lakberendezési tippekről-trükkökről, ötletekről, ha szabad csatlakoznom. :)
kriszi Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13764

Asszem nem fotóztam, de elég érdekes votl :) (MOndjuk matyi sírva fakadt, mikor látt,a hogy lapulnak le a dögök).

 

Amúgy amit mi vettünk, azok a zsákok két költözést éltek túl.

Előzmény: cicó (13763)
cicó Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13763
Ez mekkora ötlet :) Bevákumozni a plüssöket :)
Előzmény: kriszi (13762)
kriszi Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13762
Mi a metroban vettünk tavaly, azzal költöztünk. A 620 plüssállat érdekes fotmát öltött, ámde alig foglaltak helyet :)
Előzmény: esotherica (13756)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13761
Vettem parat... es a negybol harom eresztett, vissza kellett vinni... pedig nem is nyitogattam.

Ha fer, az agy alatti helyre lehet venni az IKEA-nal agynemu tartot amit nem latni, mert az agy alatt van.

A gyerekeknek volt gyerekszoba butoruk olyan, ahol a fejtamla volt az agynemu tarto - ha lehetne az is jo megoldas olyan dolgoknak, amit ritkan hasznalunk.
Előzmény: esotherica (13756)
esotherica Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13760
Most én is gondolkodom, és csak előnyét látom a sarkonajtóknak.
Az én egy szem szobámban nem tudtam volna hálósarkot kialakítani, ha az ajtó nem a sarokban van. Egyedül a fürdőben örülök, hogy középen az ajtó, mert így az egyik oldalán a mosdó, ahová meg nyílik az ajtó, ott a mosógép. De szobában szerintem nagyon praktikus tud lenni, ha nem szakít kettőbe egy ajtó egy falat.
Előzmény: esotherica (13758)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13759
Hat ezert mondtam, hogy vannak helyzetek, amikor nagyon jo a sarkon ajto!

Ha valahol nem a jo helyzetben alakalmazzak az tenyleg a tervezo hibaja, nem a sarkon ajtoe :)).

Kis helysegekben helyet tud sporolni.
Egyszer a fiuknak volt egy olyan szobajuk, hogy az egyik fal tiszta uveg - erkely. Hogy mennyire okos az ablak ala is uveget tenni, mikor ott a radiator, arrol ne beszeljuk....
a maradek harom oldalon az egyiken volt csak ajto, es az sarkon volt, pedig lehetett volna kozepen is, volt hely.
Ha kozepen lett volna sem tudtam volna jobban elhelyezni a butorokat benne, sot...kevesebb hasznalhato falfelulet maradt volna.
Előzmény: rferi (13755)
esotherica Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13758
De most tényleg, mi a baj a sarkonajtóval? :)
Előzmény: mouser (13738)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13757
Tudod, errefele nagyon nagy a divatja a kepeslapnak, udvozlo kartyaknak. Koszonetet, jokivansagot, sokat irnak es a mai napig kezzel illik (vannak ekartyak is, de... inkabb ne).

No hat ezeknek pont jo. Lehet par kartyat tarolni benne - nem kell sok hely, es ha toltotollal irod, akkor meg divatos is leszel :))!

Szep darab... ha elferne... jo lenne.
De nem fer el.
Előzmény: Törölt nick (13754)
esotherica Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13756
Azt hiszem a teleshopban, de talán máshol is kapható olyan műanyag zsák, amiből porszívóval ki tudod szívni a levegőt. Én azt hittem, ez csak kamuság, de láttam már ilyet, és elképesztő. Kb. ötödére lapul az ágynemű. Az meg bőven elfér az ágyneműtartóban, vagy a szekrény aljában. Többféle méret van egy csomagban. Nem örökéletű, de ha ritkán nyitogatod, akkor elég sokáig kibírja szerintem.
Előzmény: Törölt nick (13727)
rferi Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13755

Érdekes ez a sarkonajtó téma.

Ahol felnőttem, ott a két szoba ajtaja nyílt egy közös falra, sarkon.

Abszolute nem volt gond, épp az volt a jó, mert így vette el a legkevesebb helyet.

De például a fürdőbe már nem sarkon volt, mert ott meg úgy rossz lett volna.

A mostani házunkban egy szobaajtó és a fürdőajtó van sarkon, mert ott jók.De itt meg a kisszoba ajtaja már úgy lett tervezve, hogy tőle elférjen a fal felé egy szekrény a teljes mélységében, illetve a spájzban a falon egy keskeny polcrendszer.

Szóval ez sztem nagyon alaprajzfüggő, nem lehet egyetlen écával lerendezni.

Előzmény: ZsuR (13752)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13754
Hát, ha nagy lenne a lakásom és elférne benne egy ilyen felesleges darab, akkor akár lehetne is, de mivel nemigen fér rá a monitor és kézzel nem sokat írok, ezért ...
Előzmény: ZsuR (13753)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.08 0 0 13753
Es ehhez mit szolsz? "ladies writing desk"... egy ilyent el tudnek kepzelni magamnak...

Előzmény: Törölt nick (13748)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.08 0 0 13752
Gondolkozom, hogy milyenek voltak a lakasaink... hat mindegyikben volt sarkon ajto!

Az egyik lakasban csak az volt - kiveve a furdot.

A masikban volt egy ajto a ket szoba kozott a fal kozepen - de azt meg befalaztattuk, hogy jobbna el tudjunk ramolni bennuk... de a nappalin az ajto az kozepen volt, es jol elfertunk benne. Ha sarkon lett volna... akkor is.

Előzmény: ZsuR (13747)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.08 0 0 13751
Ha több lenne, is tele lenne, így igyekszem néggyel elboldogulni. Egyelőre úgy néz ki, hogy még ha szűkösen is, de elég.
Előzmény: rferi (13750)
rferi Creative Commons License 2009.08.08 0 0 13750

Nameghát persze négy fiókkal nagyon le vagy maradva :))))))))))))))

Oda minek egy ilyen, tényleg? :)))

Előzmény: Törölt nick (13748)
rferi Creative Commons License 2009.08.08 0 0 13749

Én speciel az egész elektronikai készletemet tudnám benne elképzelni, de a rekeszekbe oda ugye fiók kéne.Rajta cimke, hogy mi van benne.

Amikor meg nincs használatban, csak rácsukom az egész miskulanciát, és nem porosodik.

Ebben azért nincs fiók, mert cédulákat rendszereztek benne, de láttam olyat is, amiben vagy kétszáz fiók volt, felcimkézve! :)))

Ezt munkaeszköznek kell tekinteni, mert lakberendezési tárgynak brutális.

Persze egy barokk kastély 150 négyzetméteres könyvtárszobájában észre sem vennénk.....

Előzmény: Törölt nick (13748)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.08 0 0 13748
Az egész nekem úgy sok(k) ahogy van. Túlságosan csicsás és sok a szememnek.
Meg jobban belegondolva, sok apró rekeszke, mire valamit megkeresel benne, lemegy a nap. Nekem így max 4 fiókban kell keressek cuccot, ha túrnom kell, a képen lévőnél meg bele sem merek gondolni :)
Előzmény: rferi (13739)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.08 0 0 13747
Igen... van meg harom-negy kivetelem itthon :)).

Lehet azert valik itt be mert nincs szekreny, amit be kellene tudni tenni - hiszen ha kivennem a beepitett szekrenyt, nem lenne az ajto a sarokban :)).

Előzmény: mouser (13746)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!