Keresés

Részletes keresés

pvandor Creative Commons License 2007.02.15 0 0 457
Kedves luisette!

Kérdésem eltér a témádtól, ezért elnézésedet kérem.

Amerikában él egy volt osztálytársam, semmit nem tudunk róla, csak hogy 1970 körül ment ki valószinüleg férjhez.
Tudnál tippet adni, hogyan fogjak a kereséséhez? Személyi adatokkal rendelkezem. Rokonai nincsenek itthon , igy nincs közelebbi infóm. Esetleg a Magyarok Világszövetségéhez forduljak Amerikában?
Köszönet. Pvandor
k d Creative Commons License 2007.02.11 0 0 456
Hi!

25 éves közdazdász vagyok. Jelenleg a kereskedelemben dolgozom egy multi központjában. Erős közepes szinten beszélem az angolt.

Szeretném megam kipróbálni New Yorkban, de fontos lenne számomra, hogy a kereskedelemben kapjak valami állást (ezen belül nem lennék válogatós).

Szerintetek milyen esélyeim lennének kint találni valamit, amiből még a lakbért is kiköhöghetném és meg is tudnék élni?

Itthonról el lehetne intézni a munkakeresést (internet), vagy ki kell menni és vállalni a rizikót?

Előre is kösz az infókat!

D.
pereces0404 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 455
Rongyáolvasás közben csodálkozva látom, hogy hazabaß a fönököd. Pedig egykor még helyettes is voltál. (Vagy háztartási alkalmazott.) Sebaj hozzánk jöhetsz. Ne hagyj a fejedre szarni.
Előzmény: Kobzar (379)
kikiri23 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 454
Nem tudom feletek van-e Citizens Bank, de felenk az az egyetlen, ami ssn nelkul nyit neked bankszamlat.
Előzmény: Garbaczur (438)
ho-ho15 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 453

 

 

Bár ne igy lenne,mert már azt is szégyelnem kell lassan,hogy Magyarnak születtem,úgy lejáratnak bennünket egyszerű embereket!

Előzmény: tombrez (452)
tombrez Creative Commons License 2007.01.26 0 0 452
Raereztel a dologra......
Előzmény: ho-ho15 (451)
tombrez Creative Commons License 2007.01.25 0 0 450
Udvozollek itt,sok ilyen van,de te orulj, hogy csak egy ilyennel talakoztal
Előzmény: ho-ho15 (447)
break Creative Commons License 2007.01.24 0 0 449

Ja mar latom, mert mashova is beraktad:

Urbán-Szabó László

Előzmény: break (448)
break Creative Commons License 2007.01.24 0 0 448

hogy hivjak?

Előzmény: ho-ho15 (447)
Xaci Creative Commons License 2007.01.15 0 0 446

Koszi, utana jarok akkor a nagykovetsegen. "koruljarni" azt ertettem hogy egy csomo papirt kell beszerezni meg stb. es itt spanyolorszagban semmi sem megy ugy hogy odamesz es akkor elitezed.aaaaaa ez nem az az orszag, kuldenek ide meg oda meg senki semmit nem tud, szoval kaosz, borzalom az itteni ugyintezes.

Most azt hallottam ha utazasi irodan keresztul intezem az "konnyebb".

Meglatjuk, de lenyeg h letezik akkor a turista vizum.megegyszer koszi.

Előzmény: Luisette (445)
Luisette Creative Commons License 2007.01.15 0 0 445
Letezik turistavizum, a kovetsegen kell kerni (hogyhogy korbejarni? 1 db kovetsegre kell elmenni, ha jol tudom elvileg kerheted kulfoldon is, ha ott elsz). De az nem biztos, hogy siman megadjak. (En sose kertem turistavizumot, ugyhogy szemelyes tapasztalatom nincs, de van olyan, hogy elutasitjak a kerelmet, nem is nagyon ritkan.)
Előzmény: Xaci (444)
Xaci Creative Commons License 2007.01.15 0 0 444

Sziasztok!

Szeretnek erdeklodni, en spanyolorszagban elek, szeretnek elmenni new yorkba, de mar kicsit osszezavartak az infok. Igaz az hogy letezik turista vizum is, es akkor nem kell korbejarni mindenfele nagykovetseget meg ilyeneket hanem siman megadjak??

Es raadasul kulfoldikent kerem, mert nem szeretnek hazamenni csak ezert.

Van-e itt valakinek hasonlo tapasztalata??

koszi

dawnie Creative Commons License 2007.01.04 0 0 443
Otthon 8 evig dolgoztam a Western Union kulonbozo ugynokeinel. SZAMLARA nem lehet. Maganszemlynek lehet Magyarorszagra utalni, akinek szemelyesen el kell mennie egy kirendeltsegbe, ahol kpban veszi at az osszeget. Nem szamlara megy az utalas. Kulonben nem lehetne az atutalasi ido 10-15 perc...
Előzmény: handwerksmeister (442)
handwerksmeister Creative Commons License 2007.01.03 0 0 442
de lehet,mert en Decemberben kuldtem innen ( Kanadabol ) penzt Vacra..es meg is kaptak...( meg azon a napon )
Előzmény: dawnie (441)
dawnie Creative Commons License 2007.01.03 0 0 441
A Western Unionnal nem lehet szamlara utalni Magyarorszagra.
Előzmény: handwerksmeister (439)
gofigure Creative Commons License 2006.12.30 0 0 440
http://citibank.regalix.com/citi/citinripro23.jsp?channel=overture&camp=us&adgroup=us_remittance&adkey=111&keyword=international+money+transfers+online
Előzmény: Garbaczur (438)
handwerksmeister Creative Commons License 2006.12.30 0 0 439
probaltad mar a "Western Union"--t...?
Előzmény: Garbaczur (438)
Garbaczur Creative Commons License 2006.12.30 0 0 438
Sziasztok ottelo magyarok.
Segithetnetek a problemem megoldasaban!Nemi informaciora lenne szuksegem!A jelenlegi bankom (BofA) nem tendelkezik online nemzetkozi transfer lehetoseggel.Magyarul,nem tudok a netbankon magyarorszagi szamlamra penzt utalni,csak ugy megy a dolog,ha befaradok a bankba es ott kitoltok egy nyomtatvanyt+45$.Szoval!Turistavizummal vagyo itt es keresem azt az amcsi bankot,ahol szamlat tudok nyitni,es fullos a onlinebanking szolgaltatasa.
CityBank???????
policecars Creative Commons License 2006.12.28 0 0 437
Köszi, onnan linkeltem a példafotót.
Előzmény: gofigure (436)
gofigure Creative Commons License 2006.12.28 0 0 436
http://www.geocities.com/policecarsite/
Előzmény: policecars (435)
policecars Creative Commons License 2006.12.28 0 0 435
Sziasztok!

Egy OFF kéréssel szeretnélek zavarni Titeket: barátaimmal megkülönböztető jelzéssel ellátott járművekről gyűjtünk fotókat honlapunkon , és nagyon örülnénk, ha new york-i Dodge Charger rendőrautóról is lenne kép a gyűjteményünkben. Tudnátok segíteni ebben, vagy ismertek olyan személyt, akit eséllyel kereshetnék meg az ügyben?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel:

gzozzo
Luisette Creative Commons License 2006.11.24 0 0 434
Jo mulatast :)

En meg Mystic-ben vagyok. (CT)
Előzmény: GabrielNYC (432)
Luisette Creative Commons License 2006.11.24 0 0 433
Nem is vartam toled tobbet.
Előzmény: melegzuhany (431)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.24 0 0 432

En ma egy koncertre megyek este Manhattanbe, ahol a noverem fog enekelni igazi fekete jazzt. Tudjatok ezt imadom ebben a varosban a legjobban, hogy megtalalom azt, amit szeretek. Azt hiszem, mindenki meg tudja talalni az egyenisegehez illo dolgokat.

Ti amugy mit csinaltok New Yorkban?

Luisette mar beszamolt, hogy foallasu anyuka a ferje mellett. :)

Ez is komoly munka, es egy percig se erezd, hogy rossz hangu lennek! 

melegzuhany Creative Commons License 2006.11.24 0 0 431
No comment.
Előzmény: Luisette (429)
Luisette Creative Commons License 2006.11.24 0 0 430
Ezekben egy kivetelevel voltam, tenyleg csodalatos helyek, sose mondtam, hogy nem :)

Amugy abban egyetertunk, hogy egy videki kisvaroshoz kepest ezerszer inkabb NYC :)
Előzmény: GabrielNYC (427)
Luisette Creative Commons License 2006.11.24 0 0 429
Ha olvasnal is, nemcsak kotekednel, akkor latnad, hogy 3 evet eltem Bostonban. (Dolgoztam, diplomat igenylo munkahelyen - csak hogy lasd, hogy nem vagyok hulye es tenyleg tudok angolul.) Szoval ismerek mast is. Es, mint irtam, Boston tenyleg tetszik. Azt meg, hogy az itteni eletstilus, stb. mennyire jon be nekem, azt hadd dontsem mar el en magam.

Amugy meg: Gabriel kerdezte, milyennek latjuk a varost. Azt nem tudtam, hogy negativumot nem szabad irni ;)
Előzmény: melegzuhany (423)
Luisette Creative Commons License 2006.11.24 0 0 428
Tudtommal egyiknek sem hosszu csupasz farka van... Valamint az altalad emlitettek tudnak fara maszni.
(Bocs, nincs ekezetem.)

Előzmény: melegzuhany (424)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.24 0 0 427

En az ilyen hozzaallast nem ertem. Ez kicsit buta es kicsit csolatasu elkepzeles is errol helyrol.

Pedig szerintem jo ettermek vannak ebben a varosban.

Es ki ne hallott volna mar a Metropolitan Museum vagy a Natural Museumrol. De Ott van a Guggenheim vagy a Brooklyn Museum is.

Vagy a Bronxi allatkert vagy az a sok latvanyossag....

Itt nem lehet unatkozni, es szerintem nem olyan mint a tobbi city Amerikaban.

Arrol nem is beszelve, hogy nem lehet egy szinten emliteni a 5-6000 lelekszamu kisvarosokkal! Ez egyebkent az osszes metropolisra igaz! 

Előzmény: melegzuhany (426)
melegzuhany Creative Commons License 2006.11.23 0 0 426
Valamiért sok hazai ha ide jön vagy nem látja azt amiröl beszélsz, vagy nem is akarja látni. Találkoztam olyannal aki alig fél órával a megérekzés után már kritikus hangokat adott az egész országról, s olyannal is aki a Cleveland-i nagynéninél gondolta Amerika közepét.
Volt egy kollegám aki azt hitte, hogy az a sikk, ha az éttermekben rendszeresen szapulja a kaját. Föleg amit más rendelt. Mondtam neki, hogy az én pénzemért ne kritizáljon, s többet nem ültem vele egy asztalhoz.
Sok esetben nem a munkavállaló, ösztöndíjas, PDS, diákkal van a probléma, hanem az otthon unatkozó nejjel. Az elöz6ek kimennek és végzik a dolgukat, az utöbbiak kinének az ablakon, de azt sem értik.
Volt itt egy orvos aki munkaidö után egy ablakpucolónak dolgozott be, hogy aztán haza vigye Toyotát, közben a neje depressziós lett.
Előzmény: GabrielNYC (425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!