Keresés

Részletes keresés

óriások Creative Commons License 2012.07.01 0 0 1200

Ez lesz a nyerő!!!

 

Köszönöm neked is a segítséget!!!

 

:-)

Előzmény: flepnis1 (1195)
óriások Creative Commons License 2012.07.01 0 0 1199

Sziasztok!

 

Mojstranában találtam a neten egy kempinget...

 

7.30 euró per fő a szállás ami szerintem elmegy....

 

http://campingkamne.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=4&lang=en

 

Közel is van mindenhez....

 

Mindnképpen írok róla hogy merre jártunk, ez természetes...

 

:-)

Előzmény: bmancur (1198)
bmancur Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1198

Ööööö, az árakat nem néztem, khmmm, bocsi:-))) Én csak gyorsban rákerestem "Óriások"-nak, belinkeltem, aztán rohantam a strandra:-) De ez így télleg elég húzós! Viszont amikor ott voltunk, a látvány elképesztő volt, ahogy a folyó partján álltak a sátrak:-)

Szóval, pontosítok. Párommal elhatároztuk, hogy ha jövő nyárig megnyerjük a lottót és visszatérünk Szlovéniába, akkor eltöltünk itt 1 éjszakát;-D

Előzmény: flepnis1 (1197)
flepnis1 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1197

Háááát ööööö... Három fövel (mert 12 év felett már felnőtt) 18000/éj sátorban!!! Nekem az naon húzós!

Előzmény: bmancur (1196)
bmancur Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1196

Kempingeket nem nagyon néztünk, bár volt egy, amire mondtam páromnak, hogy ha visszajövünk jövőre, itt tuti el kell töltenünk legalább 1 estét: Lepenánál volt egy autós kemping (a Lepena tábla mellett/alatt/felett/mögött - már nem emlékszem pontosan -  kint is van az Auto Camp felirat), ez a kemping azért tetszett nagyon, mert közvetlenül a Soca folyó mellett volt.

 

Meg is találtam a neten:http://www.sloveniaholidays.com/eng/camping-place-klin-lepena-soca.html

 

De  booking.com-on is fent vannak (van házban is szobájuk, nem csak kemping rész) :http://www.booking.com/hotel/si/penzion-kamp-klin.hu.html?aid=319854;label=penzion-kamp-klin-ze*ehj1FqU_AL4je56tiyQS3568970079:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg;ws=&gclid=CM2srsT29bACFYrP3wodpRLz-Q#hash-blockdisplay1

 

Ha visszajötettek, egy apró élménybeszámolót kérünk, hadd fájjon a szívünk:-)

Előzmény: óriások (1194)
flepnis1 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1195

890-től olvass visszafelé.

Amúgy egy kedves szlovén csajszika, Anna csinálja egyedül a kempinget. A TNP északi oldalát innen a legjobb bejárni.

Jó és gyors a közlekedés. Pericnik vízesés 2-3 km. Zgornji vízesés 12-15 km. Pl. ezt a vízesést kevesen látogatják mert kicsit meszebb kell bemenni hozzá, de sokkal kalandosabb mint a Savica és nem fizetős. Vrsic, Fusine tavak. A három völgy (vrata, kot, krma) és a hozzá tartozó rengeteg túraút bejárata.

Előzmény: óriások (1192)
óriások Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1194

Húúúú!

 

Megfogtál...

 

Már azt sem tudom, hogy mit kérdezzek, olyan részletes leírást adtál.

Már nagyon várom a 3 hét múlva esedékes indulást...

 

Szállás nélkül megyünk, és keresünk valamilyen kempinget éjszakára/éjszakákra...

 

Szeretek így "vakon" menni...

 

Ha még az emlékeidben véletlenül feldereng, egy esetleges kempingnek a lehetősége, akkor aranyba foglalom a nevedet...

 

:-)

 

Köszönöm az eddigi segítségedet is...

 

Előzmény: bmancur (1193)
bmancur Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1193

Szia:-))) Majd, ha ott lesztek, akkor lesz csak nagy szájtátás!!! :-))) Eszméletlen gyönyörű, ha tehetném, most azonnal indulnék vissza!

 

Parkolókkal hihetetlen szerencsénk volt, sehol nem fizettünk, mindenhol találtunk ingyenes parkolót, vagy kisebb letérőt. Vintgar szurdoknál a parkoló ingyenes, a belépő 4 eur/fő. A Pericnik vízesésnél egymás mellett volt fizetős és nem fizetős is, szerencsére volt még hely a nem fizetősben. A Vrsic hágón bárhol is álltunk meg, mindenhol ingyenes volt a parkolás. Bohinji tónál mi nem Ribcev Lazban álltunk meg (ott asszem 1 eur a parkolás 1 órára), hanem elindultunk a tó déli partján (az északin asszem nincs is út) és ahol láttunk leállót, megálltunk és sétáltunk egyet.

A bledi tónál nem tudom, hogy van -e parkolási díj, mivel ott laktunk, így csak lesétáltunk a tóhoz a szállásról. A Savica vízeséshez elvileg kellett volna fizetni, de mi a parkoló terület előtt tudtunk megállni (az is normális parkoló volt, de nem kellett fizetni), így ezt is "megúsztuk"

Jaj, bocsi, Ljubljanában kellett fizetni, 70 centet óránként.

A vogel felvonóra a retúr jegy 13,50 euro, de ha csak oda jegyet kértek, lefelé a tábla szerint kb 2 órás út vezet a Bohinji tóhoz. A felvonó minden óra félkor és egészkor indul fentről is és lentről is.

 

Ami nagyon tetszett, hogy mindenhol volt lehetőség WC-re menni és elég tiszta volt a WC.

 

Tömeg: nekünk szerencsénk volt (vagy jókor értünk oda a látnivalókhoz). Vintgarhoz péntek délután 2-kor értünk és összesen kb 6 turistával találkoztunk. Visszafelé gyalogolva már kezdett gyűlni a tömeg, gondolom sokan a pénteki munka után kirándulnak ide.

Pericniknél csak mi voltunk, pedig legalább 1 órán át bámészkodtunk, de amikor visszamentünk a kocsihoz, akkor érkezett 4 autó is. Vrsic hágón azért akadtak turisták, sok motoros volt ugyan, de ők nem nagyon álltak meg sehol, szóval itt is  volt, nem volt zsúfoltság érzés. Boka vízesésnél a parkoló kicsi és eléggé tele volt, de embereket sehol sem láttunk. (gondolom túráztak)

Lepenánál volt kisebb "tömeg": a helyiek ugráltak a sziklákról a mélybe és azt bámulta mindenki:-)

A Vogel felvonó tele volt, de a sok ember teljesen eloszlott a hegyen. A legtöbben csak felugrottak fél órára és a következő járattal már mentek is le. Mi meg elmentünk pár órára "hegyet mászni", és a végén alig láttunk embereket:-)

Bled viszont tele volt emberekkel, de ennek meg is volt a hangulata. Őszintén szólva nekem olyan érzésem volt, mintha valami monarchia-korabeli városkában lennék, eszméletlen jól éreztem magam, nem bántam meg, hogy ott volt szállásunk. Eszténként az éttermek tele voltak, a parton is sokan sétáltak, de el lehetett bújni 1-1 elrejtett padocskán:-) Szóval nekem nem volt zavaró, pedig nagyon nem bírom a tömeget!

Persze magyarokkal mindenhol találkoztunk, úgyhogy óvatosan a vicces megjegyzésekkel:-)))

 

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, írj nyugodtan!

 

Előzmény: óriások (1190)
óriások Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1192

Megnéztem....

 

Nagyon csábitó..

Az ára is..

 

:-)

 

Tudsz pár mondatot írni a környékről,közeli ltnivalók...

 

Köszi előre is...

Előzmény: flepnis1 (1191)
flepnis1 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1191

http://campingkamne.com/index.php?lang=en

 

Nekünk ez a kedvencünk!

Előzmény: óriások (1190)
óriások Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1190

Szia!

 

Szájtátva olvasom az élményeiet....

 

Mi (párom és a gyerköc...) 3 hét múlva indulunk a környékre. 2-3 napot töltenénk és a Garda Tó felé mennénk tovább.. Vakon vagyunk, mert még nem voltunk ezen a környéken.. (de az élményed alapján már nem is vakon)

 

Tudnál nekem pár anyagi kérdésben is segíteni?

 

Fizetősek e a parkolók?

Felvonó ára?

 

Mennyire felkapott e ez a hely? Sokan lehetnek a turisták, mert már nagyon sok helyről hallttam e környékről..

 

Mi szállás nélkül megyünk és remélem találunk a környéken egy árben is elfogadható kempinget.

 

Köszönöm a segítséged...

Előzmény: bmancur (1169)
pamag Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1189

2009-ben működött nyáron. A hegy teteje kirándulóhely.

Hogy most miért nincs utalás rá a honlapon, azt nem tudom, nem tudhatom. Próbáld emailben megkérdezni a honlapon szereplő szállodát.

De mintha most már autóval is föl lehetne menni, az az érzésem a honlap alapján.

Előzmény: kbrcs (1188)
kbrcs Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1188

Sajnos nem tudtam meg, hogy a Golte hegyre a felvonó műkődik-e, illetve mennyibe kerül.

Gondolom a téli síszezonba használják, ilyenkor meg karbantartás van. Nincs annyi  érdeklődő turista, akit nyáron vonz a hegyi kirándulás. Mi megnéztük volna.

Előzmény: pamag (1178)
Léna007 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1187

Köszi a képeket, széepk!

Előzmény: bmancur (1186)
bmancur Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1186

Bled-i vár éjszaka

 

Savica vízesés

 

Vogel felvonó tetejéről a Bohinji tó

bmancur Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1185

 

 

 

 

bmancur Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1184

Sziasztok! Végre sikerült képeket is feltöltenem:-)))

 

 

 

 

 

ntundi Creative Commons License 2012.06.27 0 0 1183

Köszi!

:D

Előzmény: bmancur (1182)
bmancur Creative Commons License 2012.06.27 0 0 1182

Ha a Vogel felvonóval felmész, ott aztán rengeteg kirándulóhegyet találsz, ahol egyszerű turisták is bóklászhatnak. Van ott kecske, tehén, legelő és szikla:-)))

Előzmény: ntundi (1179)
flepnis1 Creative Commons License 2012.06.27 0 0 1181

Na jó! Több mint ötven.

Vogel, Vrsic.

Előzmény: flepnis1 (1180)
flepnis1 Creative Commons License 2012.06.27 0 0 1180

Igen! Nagyon szívesen!

Olvass vissza és megtalálod amit keresel. Ha csak az elmúlt 50 bejegyzést olvasod is el...

Előzmény: ntundi (1179)
ntundi Creative Commons License 2012.06.27 0 0 1179

Kedves túrázók!

Tudnátok jó túratippeket adni az Alpokban, nem hegymászósat, de mégis lehet nagy magasságokba felszerelés nélkül is mászhatót, alpesi legelőkön keresztül?

Ausztria, Szlovénia

Közelebbi helyekre gondolok.

pamag Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1178

Hát a fene egye meg, most nézem ezt a honlapot, és nincs rajta menetrend sehol...

Felvonó-ár is csak egy helyen, de az is régi adat : 6 euró ill. odavissza 10 euró... :-(

 

Lehet, hogy idén nem üzemel a felvonó valami karbantartás miatt? azért nincs róla infó? Érdemes lehet megkérdezni mondjuk a hotel email-jén.

Előzmény: pamag (1177)
pamag Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1177

Honlapja:

Na nézd csak, magyarul is van:

http://www.golte.si/cms/si/katalogi/golte_hun.pdf

 

de ez gyanús, nagyon kevés az info, inkább az eredeti link:

http://www.golte.si/cms/si/

 

Üzemel nyáron, de meg kell keresni ezen a honlapon az infót... három éve megtaláltam... akkor szeptemberben voltunk. Volt menetrend és ár. Sajnos fejből nem emlékszem. Mintha óránként indult volna, de csak du.4-ig (?).

Mindenképpen érdemes megnézni!

 

Képek róla vannak ebben az albumomban:

https://picasaweb.google.com/pamag0716/Szlovenia2009

 

Előzmény: kbrcs (1176)
kbrcs Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1176

Segítségeteket kérném abban, hogy ha valaki tud infót a Golte hegyről .

nyáron üzemel-e a felvonó,

felvonó ára,

felvonó indulási ideje,

Érdemes-e egyáltalán lejönni az autópályáról és Golte hegyre felmenni?

1 napos kirándulásra gondoltuk ezt az úticélt.

bmancur Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1175

Én mindenesetre várom a blogbejegyzéseidet (főleg most Tenerifét, mivel nagy szerelem volt nálam 10 évvel ezelőtt)

És talán egyszer Szlovéniát is viszont láthatom a címek közt:-)

Előzmény: Léna007 (1172)
bmancur Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1174

Sajnos kimaradt, de lesz miért visszamenni! Még most is fáj a szívem a sok szépségtől. Alig várom, hogy visszamehessek!

Előzmény: flepnis1 (1173)
flepnis1 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1173

Gmail, picasa és csinálja magától.

 

Jól olvasom? Eljutotattok a fusine tóhoz?

Előzmény: bmancur (1171)
Léna007 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1172

Örülök, ha segíthettem. Én is visszavágyom, nagyon jól éreztük magunkat és végig vacak időnk volt, nem ártana szép időben is ott lenni, de nekünk annyi sok célunk van, évekre előre, hogy nem igen megyünk vissza egy helyre kétszer (ezalól akad pár kivétel), de jövőre hegyes vidéknek a dél-svájci/észak-olasz terület érdekelne, a nagy gleccsertavak és de nem akarok itt offolni sokat.

Előzmény: bmancur (1171)
bmancur Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1171

Megpróbálom feltölteni elérhető helyre, de a nyári szünet miatt semmi időm, itthon vannak a gyerekek:-)

Párat holnap ide feltöltök, a többiről majd írok hivatkozást.

Léna, neked külön köszi, nagyon sokat segített a blogod:-)))

Jövő nyáron megyünk vissza, de megpróbálunk hosszabb időre!

Előzmény: Léna007 (1170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!