Keresés

Részletes keresés

creatine Creative Commons License 1999.11.10 0 0 162
ALADDIN

Elektronikaban jartas ember esetleg erre?
Mert kene csinalni egy kisipari interface-t kinyerni a dive logokat a komputerbol. Megvan a software es a hw. interface meg piszok egyszeru kell, hogy legyen, szerintem az Aladdin sorosan nyomja ki magabol, csak latni kene valami diagrammot ra. Ilyet eddig meg nem talaltam semerre sem. Otlet?

creatine Creative Commons License 1999.11.10 0 0 161
> A buvar egy nyulkalos allatfajta, s<
Na ezert nem lehet merulni kesztyuben a Voros tengeren (allitolag)
Egyebkent igazad van, mar eldontottem, hogy veszek jovore.
Előzmény: Elnok ur (160)
Elnok ur Creative Commons License 1999.11.10 0 0 160
A kesztyunek nem csak a hideg ellen van szerepe, hanem ved az ismeretlen dolgoktol is. A buvar egy nyulkalos allatfajta, s ki tudja mikor mibe tenyerel bele. En nyaron egy vekony Scubapro borkesztyut, hidegben egy titaniumos Camaro kesztyut hordok. Nyaron a vekony, a hullamos vizbol sziklara valo kimaszasnal is jol jott. Volt olyan kesztyu nelkuli buvar, aki csunya sebet szedett ossze az eles sziklakon.
Előzmény: creatine (158)
coronita Creative Commons License 1999.11.10 0 0 159
creatine, ha egy jégmerülés után mész be szaunázni, az általában (legalábbis nálam) úgy szokott kinézni, hogy elgyaloglás a szaunáig (kb. 100m), aztán az előtérben vetkőzés (itt ugyebár pont kellemes meleg van), majd irány a szauna. Mire ténylegesen bemész, addigra azért némiképp felengedsz a vacogásból, és kimondottan kellemes lesz a melegedés. Egyébként pár barátom 7mm-es ruha alá felvett egy 3mm-s overallt, állítólag úgy egész kellemes volt, és egyáltalán nem fáztak. De a 7mm-esnél vékonyabbra nem szívesen szavaznék...
Előzmény: creatine (158)
creatine Creative Commons License 1999.11.09 0 0 158
Huhuhu csatlakozom a fazos tarsasaghoz. Vegre van sajat ruham Spiro 7mm ketreszes kvazi felszaraz kivitel es iszonyu jol erzem benne magam. Az adrian a nyaron tobben majd megfagytak en meg jol elvoltam (de melegem sem volt), csak a labam fazott a 3mm csizmaban. Jovore veszek egy kesztyut is az tuti, mert a kezem majd le fagyott negyvenen.
Tropusokra meg ugyis csak egy 3mm kezeslabas kell, ami meg tok olcso.
Szoval minden tiszteletem aze aki 5mm-ben jegala megy.
Mellesleg ha mar szauna: volt mar Nektek olyan, hogy nagyon fazva mentetek be a szaunaba? Mert en nehany eve ezt elkovettem, aztan meg meg idoben kijottem mielott rosszul lettem volna, ugyanis nem voltam kepes izzadni gondolom a vacogas miatt..
Előzmény: gumicsizma (150)
ccsa Creative Commons License 1999.11.09 0 0 157
Volt valaki a lentebb emlitett Tengerison?
ccsa Creative Commons License 1999.11.09 0 0 156
Technisub szerintem is jo, nekunk maszk mellett uszonyok is. De ha valaki kezdo akkor ajanlanam, hogy eloszor probaljon ki nehany cuccot mielott sok penzt beleol. Mert hogy a cucc jo lesz-e neki az nem a markatol fugg, hanem hogy eltalalta-e az o buvarstilusahoz es igenyeihez a legjobbat. Az uszonynal nagyon kijon, ha valaki a labizomzatahoz/uszasahoz merten pl. tul nehez, tul hosszu uszonyokat vasarol. Szoval nem a marka a donto.
Előzmény: perge (154)
Elnok ur Creative Commons License 1999.11.09 0 0 155
Szerintem nagyon jo marka. Maszkokban egyeduralkodo majdhogynem, de a tobbi felszerelesben sincs szegyellnivaloja.
Előzmény: perge (154)
perge Creative Commons License 1999.11.09 0 0 154
Sziasztok sporttarsak, mi a velemenyetek a Technisub markarol?? Ar, minoseg, mibe jok, mibe nem??
En kezdo vagyok es itt nalunk ez megy dontoen...
amadeus Creative Commons License 1999.11.09 0 0 153
Panorámás Technisub maszkom van és a hajlításnál levált a páramentesítő. Hogyan tudnám visszagyömöszölni a kanyarba viszonylag kevés sérüléssel?


coronita Creative Commons License 1999.11.09 0 0 152
Elnok ur, gumicsizma,
mail elment.
Előzmény: Elnok ur (148)
Elnok ur Creative Commons License 1999.11.08 0 0 151
Az en asszonykam is eleg fazos, de a ruha passzentos, az biztos, mert alig megy bele szegeny.
A Kiraly utcai buvarboltnak viszont reklam, ha elmondom, hogy a majd 3 eves Scubapro felszaraz csizmamat most nyaron "garanciasan" varrtak meg!!!
Előzmény: gumicsizma (150)
gumicsizma Creative Commons License 1999.11.08 0 0 150
Nem akartam antireklámot mert Scubapro volt és egyébként nem szokott nagyon szar lenni. Ez speciel gyönyöru, fekete, kétrészes, és félszáraz volt... Biztos nem volt mázlim.
Ami asszonypajtás esetét illeti. Nem lehetséges, hogy nem passzentos a ruha? A barátnom ruhájába cirka 3-4 liter víz simán befér. Az adrián én felso rész nélkül merültem (hónaljban kicsit fázva..:-) neki kellett a felso. Ad 1 nincsen olyan ruha ami passzolna rá (vál, csípo, bicepsz...stb). Ad 2 határozottaban fázós.

Előzmény: Elnok ur (149)
Elnok ur Creative Commons License 1999.11.08 0 0 149
Milyen ruha az amelyik a harmadik felvetelnel kiszakad? Csinalj neki nemi antireklamot... :-)) A ruhat illetoleg nem ertek egyet, en epp most keszulok venni egy 7 milist az 5,5 helyett a felesegemnek, mert 10 perc merules utan mar latom, hogy fazik. Legutobb 17 fokos volt a viz, lilara fagyott benne en meg vigan lubickoltam a 6 mm-ben. Bar ez biztosan egyeni adottsag kerdese is.
Előzmény: gumicsizma (147)
Elnok ur Creative Commons License 1999.11.08 0 0 148
Hali!
Engem is dobj mar meg legyszi azzal a maillel.

Koszi
Elnok ur

Előzmény: coronita (146)
gumicsizma Creative Commons License 1999.11.05 0 0 147
Coronita:
Várom az e-mailt. érdekelne a dolog. A ruhával lehetnek gondok most cserélem le a 7mm-t 5mm-re. A jégalá merüléstol eltekintve nem igazán lehetett kihasználni és k... nehéz volt felvenni, valamint viselni + ólom hegyek kellettek hozzá. Kinéztem egy 5mm-es félszáraz mares-t. Adriára boven elég. A 7mm-el voltunk május végén Szardinián 15C vízben majd kisültem belole. Igaz, hogy a 3 felvételnél kiszakadt a hónalja a vadi új ruhának.

Elnök Úr,
Árlistán dolgozok de most készülnek a 2000 modellévre.
Azért jó lenne ha több búvár több véleményt nyomna. lehet, hogy meg kellene hirdetni valami közös helyet a búvárinfóba????

Előzmény: coronita (146)
coronita Creative Commons License 1999.11.05 0 0 146
Gumicsizma, creatine-nak majdnem igaza van, de nem elég az OW, AOW fokozat szükségeltetik hozzá. És szerintem egyszermindekinek ki kéne próbálnia, mert eszméletlen jó. Teljesen más, mint egy nyíltvízi merülés. Persze nem árt, ha 7 mm-s ruhád van, és előt felöntenek melegvízzel. :) Meg az sem, ha a közelben van egy szauna, mint pl. Dorogon. Én ezért merülök ott. :)
Előtte azért tényleg nem árt elvégezni egy jég spec. tanfolyamot, mert elég gázos tud lenni felkészültség nélkül. Tanfolyamról infót, ha érdekel, küldök emilben.
Előzmény: gumicsizma (142)
Elnok ur Creative Commons License 1999.11.04 0 0 145
creatine:
Borzaszto is lenne... :-)
Előzmény: creatine (144)
creatine Creative Commons License 1999.11.04 0 0 144
Jo, mert azt hittem, hogy ismerjuk egymast :))

Gumicsizma,
Nem tudom sose probaltam; elvileg ugy ahogy mondod OWD eleg kell hogy legyen kello szamu tapasztalattal+gyorstalpalo jegalamerulo (itt mar eleg otthonosan kell mozogni a vizben, panik eseten nem lehet csak ugy feljonni barhol) meg egy gyakorlott jeges buvar.
En meg nem probaltam (poenbol biztos kifogom), a hideg dolgok nem nagyon vonzanak.

Előzmény: Elnok ur (141)
Elnok ur Creative Commons License 1999.11.04 0 0 143
Szerintem a hozzoszolok szamabol semmilyen kovetkeztetest nem kell levonni. Azert nem annyira ismert hely a torzsasztal, hogy minden buvar itt nyomuljon. En igen, te igen, a tobbiek meg kedvuk szerint. En elvezem az irogatast, s talan nehany hasznos infot is kapok a topictol, a virtualis ismerettsegekrol meg ne is beszeljunk. Az a jeges balhe engem is erdekelne, bar most nem nagyon tudom elkepzelni miert jo a jeghideg vizben porazon merulni. De azert kiprobalnam. Ha befagy valamelyik to, majd megszervezzuk magunknak :-). Erre is jo ez a forum. Milyen arakat tapasztaltal a Maresnal? Nem kertel arlistat?
udv
Elnok ur
Előzmény: gumicsizma (142)
gumicsizma Creative Commons License 1999.11.04 0 0 142
Creatin,
Hogy is van azzal a Dorogi jég alá merüléssel. AOWD elég hozzá? (+ értelemszerűen gondalom valami spec. tanfolyam előtte.) Kik szervezik? Jeget kell vinni??? :-)

Elnök ur.
Sikerült benézni a "Mares"-hez. Közeleg a Karácsony nagybevasarlas...stb. Sajna nem vagyok igazan naprakesz az árakban több okból kifolyólag.
1) Helyileg Fehérváron székelek így macerás végiglatogatni a tizen valahany bótot.
2) Olvasgatok búvárkodással kapcsolatos újságokat és az ócsó márkák általában nem remekelnek. Eddig a Mares meg a Scubapro nyújtotta minden teszten a leg egyenletesebb teljesítményt de a Mares dizájn valahogy jobban teccik.

Miért van szerintetek, hogy a búvárkodás topikra sikerült mindösszesen vagy 20 búvárt mozgósítani, többség nem szólt hozzá vagy 2 hónapja, szemben mondjuk a "Milyen érzés oroszlánnak lenni" nagysikerű topikkal? Nem kíváncsiak egymásra a búvárok vagy aki vonzódik a vízhez azt taszítja a kompjúter????

Elnok ur Creative Commons License 1999.11.04 0 0 141
Ez nem egy altalad atadando udvozlet :-)). Csak ugy altalaban. Azt hiszem o a legismertebb oktato arrol a bazisrol.
Előzmény: creatine (140)
creatine Creative Commons License 1999.11.03 0 0 140
Biztos vagy benne, hogy ismerem vagy csak a Krk miatt?
Előzmény: Elnok ur (135)
Elnok ur Creative Commons License 1999.11.03 0 0 139
Lehetett volna berelni szerintem olcson, volt is szo rola, de vegul partrol merultunk. Azt hiszem a partrol elerheto helyeket ezzel a turaval ki is vegeztem. Nyaron szerveznek egyhetes hajos turakat, allitolag azon erdemes resztvenni.
Előzmény: coronita (138)
coronita Creative Commons License 1999.11.03 0 0 138
De akkor gondolom partról merültetek. Vagy hajót is lehet ott szerezni magánemberként?
Előzmény: Elnok ur (137)
Elnok ur Creative Commons License 1999.11.03 0 0 137
Egyeni szervezes, bar tudtam, hogy lesz elet a bazison (ilyenkor a tobbi bazis mar bezar). Utazas egyenileg, szallas egyenileg, bar a bazison tudtak volna szabad apartmant ajanlani. A merules is egyenileg, bar ajanlanak helyet, de kisero nincs. Ha kapok valami infot tavaszrol, majd kuldok. Egyebkent nyaron nem egy kiraly az aruk. Azt hittem viccelnek, amikor ajanlatot kertem toluk.
Előzmény: coronita (136)
coronita Creative Commons License 1999.11.03 0 0 136
Elnok ur, írnál erről a túráról bővebb infót? (akár emilben is) Magán, vagy csoportos szervezés, kikkel, hogyan, stb. Az idén már nem megyek, de kora tavasszal érdekelne a dolog.
Érdekel valakit Dorogon jég alá merülés?
Előzmény: Elnok ur (133)
Elnok ur Creative Commons License 1999.11.03 0 0 135
Krk, a punati bazis (tiszteltetem a Szarka Gezat..:-) ).
Előzmény: creatine (134)
creatine Creative Commons License 1999.11.02 0 0 134
Emberkozelibbek am. Biztos szep lehetett. Melyik reszen voltal?
Előzmény: Elnok ur (133)
Elnok ur Creative Commons License 1999.11.01 0 0 133
Sziasztok!
Tegnap jottem haza az Adriarol. A gyors merleg: csutortok-vasarnap 6 merules (5 nappali, 1 ejszakai), 25 DM / 2 ember a szallas, 0.8DM/L levego.
Szerintem ezek mar emberkozelibb arak.
Az ido napos, a viz 18 - 20 fokos.
Megy meg valaki az iden?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!