Keresés

Részletes keresés

vanchu Creative Commons License 2005.12.24 0 0 231
A WiFi ugyanaz, mint a WLAN, ott nincs semmi különbség...

Fenét ugyanolyan jó. Az antennák között hatalmas különbség lehet, de Neked lehet, hogy még a sima antenna se lesz elég jó, szal mindenképp olyant vegyél, amin cserélhető az antenna.

Nekem Linksys van, az fasza, de az aktuális v5-ös verzió meg szar, úgy tűnik (az enyém még v3).
Előzmény: xlsxls (230)
xlsxls Creative Commons License 2005.12.24 0 0 230

Szóval semmi különbség? Hatótáv stb.? Láttam ilyen wifi routert, ilyen pendrájv szerű "antennákkal". Ezek ugyanolyan jók mint a kártyák, vagy van vmi hátulütőjük? Még mindig ua.  a kérdés: bevált, kipróbált típusok?????????

Köszi!

Előzmény: vanchu (229)
vanchu Creative Commons License 2005.12.23 0 0 229
Lámailag semmi.

Ha közút van közötte, akkor csak a WiFi marad (vagy engedély az önkormányzattól, meg ilyen nyalánkságok)

Összejöhet persze.
Előzmény: xlsxls (228)
xlsxls Creative Commons License 2005.12.23 0 0 228

Szóval azt ne, de akkor mit???

A két ház egymással szemben áll, köztük egy közút, semmi más. Így nem nagyon lehet kábeleket húzogatni. A másik ház tetőterében van a pc, meg nálam is lehetne a router a tetőtérben, így csak a két tető lenne köztük. Így összejöhet? A táv max. 50 méter.

Láma kérdés: mi a WI-Fi, és a Wlan között a külömbség?

Előzmény: Vasti (210)
vanchu Creative Commons License 2005.12.23 0 0 227
innen messziről passz.

Első nekifutásra összehasonlítani a két gépet, hogy mi közöttük a különbség...
Előzmény: gabeesz (226)
gabeesz Creative Commons License 2005.12.23 0 0 226

A helyzet a következő:

A router kapcsolódik a netre, a 2 PC pedig a routerhez. De csak az egyiken van állandó internet kapcsolat, a másikon csak néha. Mitől van ez? Mit tehetek, h mindkettőn állandó kapcsolat legyen?

Előzmény: vanchu (225)
vanchu Creative Commons License 2005.12.23 0 0 225
Ne kapcsolódjon egyik PC se, csak a router.
Előzmény: gabeesz (224)
gabeesz Creative Commons License 2005.12.23 0 0 224
Hello mindenki! Szakik segítsetek!

Nemtom jó helyre írom e, de van egy kis problémám a Routeremmel. D-link DI-604-es routerem van.
A gond a következő:
2 gép van hálózatba kötve, routerrel osztott internettel, de míg az egyik gépen folyamatosan van internet, addíg a másikon csak néha lehet kapcsolódni. Mitől lehet ez? Mit tegyek hogy működjön a másikon is folyamatosan?

Előre is köszi. Gabesz
Vasti Creative Commons License 2005.12.23 0 0 223

Igazad van, ez eszembe sem jutott....

Üdv!
Előzmény: vanchu (222)
vanchu Creative Commons License 2005.12.22 0 0 222
Az a baj, hogy egy több kilóméterre lecsapó villám is képes 100V-okat indukálni két épület között, nem kell, hogy pont a vezetékbe vágjon bele... Így meg már nem annyira esélytelen.
Előzmény: Vasti (221)
Vasti Creative Commons License 2005.12.22 0 0 221

Na jó, azért itt most nem atomerőmű vezérlés lesz ;-))

Egyébként nem hinném, hogy gond lesz vele. Persze, belecsaphat a villám: de ennyi erővel beléd is ;-)) Én beásnám mindenesetre, esetleg egy csőben. Jópár évet kibír úgy is.... A legegyszerűbb, legolcsóbb, legmegbízhatóbb megoldás! Aztán akár egy AP-t is tehetsz rá, ha mindeképpen wlan kell.

Amúgy egyszer régen egy egyetem két épülete között húztunk ki koaxot, jobb híján, spórolásból, stb. Légkábel már ment (telefon) kb. két emelet magasan, ahhoz kötöztük ;-) APC ProtectNet volt mindkét végén ahogy beért az épületbe a kábel, szakszerűen földelve. Ettől függetlenül egy viharban szállt minden, ami azon a kábelen volt (a ProtectNet-ek túlélték azt hiszem ;-) , igaz, akkor valami húzósabb fesz volt a környéken, mert a telefonközpont is gajjra ment, aminek a kábelei mellett mentünk ;-)))

Üdv!
vanchu Creative Commons License 2005.12.22 0 0 220
Nyilván van bent marketing is, mert többet keresünk rajt, ha el tudjuk adni az épületek közé az optikát...

Másrészt meg ha mondjuk becsap a villám, és 6-7 épület eltűnik a gerincről, mert oda az uplink, az állásidőben igen nagy pénz. Szóval rendelkezésreállás miatt sokkal jobb az optika, de ez nem zárja ki, hogy vki éveken keresztül problémamentesen UTP-zzen.
Előzmény: Vendég. (219)
Vendég. Creative Commons License 2005.12.22 0 0 219

Engem is elijesztettek egyszer az UTP-től így házak között a lent említett indokokból, azóta használok wifit.

 

De, a sok vélt vagy valós teoria mellett olvastam számos gyakorlati tapasztalatból szóló illetőt, akik évek óta használják az UTP-t házak között minden probléma nélkül.

 

Aztán milyen eszközt vegyen az xlsxls, mert engem is érdekelne?

vanchu Creative Commons License 2005.12.22 0 0 218
Az a leválasztótrafó még a 48V-ot se bírja ki, 100 meg simán átüti. (Dugj bele egy ISDN BRI-t a hálókártyába, és próbáld meg felhívni!). Ami a kártyán van, az javarészt arra jó, hogy kábelben lévő statikus feltöltődést levegye, amikor bedugod.

Egyébként sem a védőföld a probléma, hanem a közönséges mezei föld (merthogy az épületeket külön szokták földelni).

Mondjuk itt egy protektor, amiből ha veszel kettőt, akkor már a villám nem fog bejönni, olcsó megoldásnak megteszi.
Előzmény: horcsab (217)
horcsab Creative Commons License 2005.12.22 0 0 217

Hali!

 

Az UTP biztos hogy le van galvanikusan választva. Pl a hálókártyákon látsz a csatlakozó környékén egy fekete kis alkatrészt kb 10x20mm na az a galvanikus leválasztás. Ez egy impulzus átvitelre használható trafó. Gondolj bele van 2 géped az egyiknek nincs bekötve a védőföldje. Akkor a két gép között akár 100V vagy még nagyobb potenciálkülömség léphet fel. Melyik digitális félvezető képes ekkora potenciálkülömbséget elviselni a csatlakoztatás pillanatában?

vanchu Creative Commons License 2005.12.22 0 0 216
Ja, rosszul gondolod.
Előzmény: Vasti (215)
Vasti Creative Commons License 2005.12.21 0 0 215

Én ezt úgy értettem, hogy "semmiben lógónak" lehet tekinteni az utp kábelt, mert valamilyen módon (trafó, optikai, mittudoménmi) le van választva kapásból, ahogy beér a hálókártyába, switchbe, akármibe.

Tehát nem fog az utp kábelen keresztül kiegyenlítődni a gépek közötti potenciálkülönbség, nem fog szikrázni ;-)) amikor bedugod a gépbe úgy, mint ahogy szikrázik pl. a koax ethernet, vagy a kábeltévé.

Még mindig rosszul gondolom? ;-)

Üdv!


Előzmény: vanchu (214)
vanchu Creative Commons License 2005.12.21 0 0 214
Galvanikusan ahhoz csatlakozik, amibe be van dugva. Ha swiccsbe dugod, akkor abba.

Egy villámcsapás még elmegy (lehet protektálni, meg a swiccs se drága), csak villám nélkül is megcsaphatja az áram azt, aki hozzányúl.

Cserébe olcsó.
Előzmény: Vasti (213)
Vasti Creative Commons License 2005.12.21 0 0 213

... én úgy tudom, hogy az utp galvanikusan nem csatlakozik a géphez... Vagy rosszul tudom? Persze az is lehet...

Üdv!
Előzmény: vanchu (211)
Vendég. Creative Commons License 2005.12.21 0 0 212

Én is inkább kábelt húznék, az a biztos.

 

De ha már wlan akkor anterna kelleni fog úgyhogy olyant vegyél, amire tudsz nagy nyereségű külső antennát is csatlakoztatni.

 

Személy szerint nem vagyok otthon a printserveres eszközökben, de nekem is jól jönne, néha ha egy doboz tudná az egész miskulanciát vinni.

vanchu Creative Commons License 2005.12.21 0 0 211
Épületek nem egészséges a rézdrót, azoptika meg drága...
Előzmény: Vasti (210)
Vasti Creative Commons License 2005.12.21 0 0 210
Bármit, csak wrt54g v5-öt neeeeee! ;-)

Amúgy a családi házon belüli wlan valószínűleg nem lesz problémás, az 50 méterre lévő másik ház már inkább... Merthogy ott az 50 méteren kívül kapásból számolhatsz két vaskos fallal, esetleg (mivel családi házak) egyéb tereptárgyakkal: mert azt nem gondolom, hogy két, ilyen távol lévő ház között nincs semmi... kapásból, másik ház? ;-) Fák, bokrok miegymás? Arról nem is beszélve, hogy ha ráadásul még mindkét házban a távolabbi csücsökben kellene műkösnie, akkor a távolságon, a főfalakon és a tereptárgyakon kívül még a válaszfalakat is le kell győznie annak a szegény wlan-nak...

Nem inkább egy kábelt áthúzni? 100 méterbe férjen bele ;-) Aztán lehet kerítéshez kötegelőzni, földbe beásogatni, stb. ;-)

Üdv!
Előzmény: xlsxls (209)
xlsxls Creative Commons License 2005.12.20 0 0 209

Sziasztok!

 

Családi házba költözök, és vezeték nélküli hálózatot szeretnék, de teljesen tájékozatlan vagyok e témában. Két notebook menne róla meg egy asztali gép ,és jó lenne, ha az 50 m-re levő másik házból is elérhető lenne. Kábeles net lesz. Tudnátok ajánlani olyan routert (márka, típus), ami megfelelne nekem, és tapasztalatok alapján stabil kapcsolatot biztosít? Ja és ami printer szerverként is működik. Nem baj ha nem túl drága, de a lényeg a minőség. (ésszerű határokon belül azért)

Köszi!

Vasti Creative Commons License 2005.12.20 0 0 208
Akkor még valószínűbb, hogy a router a hibás - szerintem ;-)

A Knoppix meg nem egy tesztprogram, hanem egy CD-ről futó (Live) Linux disztribúció, igen jól összerakva. Erről elindítod a gépedet, és kiderül, hoy a windows driver a hibás, vagy a hardver... Már persze akkor, ha a Knoppix (linux) támogatja a wlan kütyüdet.

http://www.knoppix.net/

Üdv!
Előzmény: csanyibali (207)
csanyibali Creative Commons License 2005.12.20 0 0 207

Sziasztok!

 

A másik gépen a vezetékes kapcsolat (a router és a gép közt) szakad meg az enyémmel egyidejűleg, és nem egy másik wireless.

Ezt a tesztprogramot hogy lehet beszerezni?

Köszi

Balázs

Vasti Creative Commons License 2005.12.19 0 0 206
... most olvasom az eredeti hozzászólásodat ;-)

Az, hogy ha nálad szakad, ésegyúttal a másik gépen is szakad a wlan kapcsolat, az ap hibának tűnik... Nem hinném, hogy mindkét kliens eszköz egyszerre adta meg magát.

De azért ha van kéznél egy jó kis Knoppix CD-d, akkor bootolj be vele. Ha egy kis szerencséd van, támogatja a wlan kártyádat, és teszteld le így: wzzwl kiszűrheted a windows hibát...

Üdv!
Előzmény: csanyibali (194)
Vasti Creative Commons License 2005.12.19 0 0 205
Egyrészt, néha nem jó, ha túl közel vannak egymáshoz... Valahol olvastam, hogy bizonyos kártyák pl. ha nagyon nagy (100%) a jelszint, akkor erősen hibáznak, ettől lassul és bizonytalan a kapcsolat.

De ha ennyire "extrém" a dolog, akkor ott lehet rádió, antenna vagy ha van, antenna kábel v. csatlakozó hiba is.... Egy tuti. A jelszintnek olyanközel legalább 95%-nak illene lenni ;-))

Üdv!
Előzmény: csanyibali (204)
csanyibali Creative Commons License 2005.12.19 0 0 204

Sziasztok!

De egyáltalán hogy lehetséges az hogy a wireless kártya a routertől fél méterre is 0% jelen van, és nagyon gyakran szakad, de az internet működik (csak állandóan szakad)?

Itt valami nagy probléma van, és nem tudom mitévő legyek.

Segítsetek!

köszi

Balázs

Vasti Creative Commons License 2005.12.19 0 0 203

Én egy mocskosul elégedetlen wrt54g V5 felhasználó vagyok!!! Nagyon gusztustalan dolog szerintem ugyanazon a jól bejártatott néven egy gyengéb terméket adni: minimum egy Lite dukált volna a típusszám után ;-)))

A hálózat úgy néz ki, hogy van a szomszéd lépcsőházban egy megosztott net, adsl, router, switch. Arra csatlakoztunk mi. A routeren nincs beállítva nekik dhcp, és én a 220-as címet kaptam a fickótól. És hogy egyáltalán ne "zavarjuk" egymás, én az ő netjüket a wrt54g "modem" portjába dugtam, static ip-t beállítottam, gondoltam ez így OK lesz. Én futtatok dhcp-t is.
Nem akartam simán bedugni a wrt54g lan portjába az ő netjüket, mert nekik nincs wlan-juk, viszont irodai gépek is vannak a hálózatukon: gondoltam védjük őket, ahogy tudjuk...

Namost ugye ha a gagyika (wrt54g) static ip-re van álítva, akkor ha 100 dhcp szerver figyel azon a lábán, akkor sem kellene neki ip címet kérni tőlük - mert nem dynamic ip van beállítva! Ez azért egy kicsit durva szoftveres hiba. Ezek után higgyem el neki, hogy pl. tényleg szűr mac address alapján?! ;-)))

Mindjárt hoz a srác, akitől van egy másikat. Kíváncsi leszek, hogy az mit művel... Addig csereberélem, amíg egy "jót" ki nem fogok.

Vagy mondjuk ha az új, meg a következő új sem lesz jó, akkor tuti megoldásnak még mindig ott lesz a Belkin ;-)))

Üdv!
Előzmény: Vendég. (202)
Vendég. Creative Commons License 2005.12.18 0 0 202

Tehát, te is egy elégedetlen V.5-ös felhasználó vagy?

 

Te, minek elé router és switch? Miért nem egyből a wrt54g kapja a want a modemtól?

 

Pedig a 101 az olyan DHCP-s érték. Én lehet, 101 alattit adnék neki, mert ez olyan, mint amikor lejár a DHCP líztájmod aztán oszt egy másikat. Próbáld ki 0.10-el és gw 0.99-el.

 

Amúgy az alhálózatod (a szomszédok), amit aztán gondolom DHCP-z a Linksys az x.x.1.101 - x.x.1.255? Vagy ki van kapcsolva a DHCP és statikusak a barátaid is x.x.0.x-el?

 

vanchu, tudod csak érdekesség képpen foglalkozom vele. Itt van például Vastiék esete rászakad az egyik szomszéd a DC-re vagy mégjobb talál fizetős szájt belépési kódokat aztán a többiek leszakadhatnak a gépről, mert sávszélesség az nem lesz akármerre is routol.

 

 

 

 

 

Előzmény: Vasti (200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!