Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

deepdawe Creative Commons License 2003.03.26 0 0 448
Hali Laci! Remélem gyorsan meg kapod a mailem:) egyébiránt remélem találok vmi megváltást erre felni problémára... Bár argenitanából asszem nem imprtáltatok:P

deepdawe

RenLaci Creative Commons License 2003.03.26 0 0 447
Aki még többet akar nézelőni ezen az oldalon (pisteros.com) az hosszú túrára készüljön! Szélessávon is elég lassú volt...

Üdv
Laci

RenLaci Creative Commons License 2003.03.26 0 0 446
Hali!

Tuti, hogy van olyan is, mert nem írnád, ha nem úgy lenne!!! De van elég sok 3 csavaros is. Némelyik elég pofás is!!!





Üdv
Laci

Előzmény: plero (440)
Sheme Creative Commons License 2003.03.26 0 0 445
Bár jópár BMW-s parasztvakító menőjenő képe elnyúlna, ha egy Dacia állva hagyná a talicskáját...

A Golf-lámpás srác Dacia-ja állítólag 7.5 alatt van 100km/h-n. Asszem' ezzel még a Golf II GTI-t is meg lehet fogni! Az pedig nagy szó ám!

Ha összejönne annyi pénzem, olyan lenne, mint a fake pic, kicsit lejjebb.

Előzmény: KareszTLX (365)
Sheme Creative Commons License 2003.03.26 0 0 444
Nincs mit!

Az érdekel, hogy miként sikerült azt a Golf-lámpát beraknija a srácnak? Mennyire kellett a karosszériához hozzányúlni? Hová van felfogatva a lámpatest? Hogyan van bekötve a távfényszóró?

Jut eszembe: a hátsó dobféket ki lehet cserélni tárcsafékre? És elöl, belső hűtésű tárcsára? Van rá megoldás?
Találkoztál már ilyennel?

És még egy: a www.renault12.com-on, van egy fénykép egy fekete Daciaról, mely 160 lovas és 200km/h a vége. Találkoztál már ilyennel? Ezt hogyan csinál(hat)ták meg?

Előzmény: medveh (442)
Sheme Creative Commons License 2003.03.26 0 0 443
Nekem is tetszik a piros Dacia. Sok sikert hozzá, remélem mihamarabb összejön!

Egyébként az a fake kép, amit lentebb láthattok, no, olyan kompresszorral, vagy valami hasonlóval, de látványossal szeretném megoldani, ha összejönne a pénz a 1310Ti-re - ez az 1.6-os Dacia.

Plero!
Ismersz valakit, aki hajlandó lenne átalakítani azt az 1.6-os 72LE-s motort így, kiálló kompresszorral, mely ki/bekapcsolható, elektromos és - mint a fekete sport Dacia motorja - 160LE-ig felzúzza?
Mennyibe kerülne az átalakítás?
Gondolok itt arra, hogy páncélozott szelepülések, titán szelepek, sport-vezérműtengely, és még pár dolog kéne hozzá. Tudsz erről valami részletesebb infoval szolgálni esetleg?

Egyébként ebben az új 1.6-osban is már Bosch befecskendező van, vajon meg lehet-e oldani, hogy amíg nem kapcsolom be a kompresszort, addig ne adagoljon több benzint?
És ha gázt rakatok az autóba? A regulátoron meg lehet csinálni ugyan ezt? Tudod, valakit etetni szeretnék, kompresszor bekapcs, padló - hogy megszívja a motor -, azután gyere galambka!

Szerinted?

Előzmény: deepdawe (441)
medveh Creative Commons License 2003.03.26 0 0 442
Köszi szépen Sheme orulok az infonak, bar Constanta hozzam egy kicsit messze van, nem hiszem hogy megnézhetném élőben is, pedig biztos jó élmény lenne.
Előzmény: Sheme (439)
deepdawe Creative Commons License 2003.03.25 0 0 441
A kedvenc képeim közül párat feldobtam szerverem-re mit szóltok? én a piroshoz hasonló design-ben gondolkodok...

http://ride.eggdrop.hu/pic/dacia/

dawe

plero Creative Commons License 2003.03.25 0 0 440
Hello

Igen csak főtengely csere. A felni meg csak 0,5" szélesebb. Nekem van belőle 2db.Latin amerikaiak agyat is cserélnek az autón, mert 4 csavaros.

Üdv. Plero

Előzmény: RenLaci (438)
Sheme Creative Commons License 2003.03.25 0 0 439
Hi!

Caraman Georgian a tulaja. Tel.: 0722565957

Ja, itt megvan róla minden infó:
http://www.x-tuning.net/photo2.html/

Egyébként neki nincs e-mail címe, de én ezzel a taggal levelezek:
mishu_suedezu@yahoo.co.uk

Ő is adott egy rakás tippet.

Üdv!

Előzmény: medveh (429)
RenLaci Creative Commons License 2003.03.25 0 0 438
Hi!

De akkor csak főtengely csere van, nem?
Létezik szélesebb felni, mint ami a mo.-iakon van, asszem 1"-lal, amúgy ugyanúgy néz ki, mint a TX-TLX felni. Vagy fekete, de arra disztárcsa kell... A latin amerikai R12 tulajoknak egész jó felnieik vannak, de hát az messze van...

Üdv
Laci

Előzmény: plero (426)
Pitecus Creative Commons License 2003.03.25 0 0 437
Írj a moderátornak, hogy megváltozott az E-mail címed. Ide = moderator@mail.index.hu
Nincs valakinek fölös IRMA vagy IRM2AM karbija?
Előzmény: deepdawe (436)
deepdawe Creative Commons License 2003.03.24 0 0 436
Szal aki mailt akard küldeni az a dawe@axelero.hu -ra küldje! :)))

üdv minden dacia funnak! r12 és reinkarnacioio forever!

dawe

deepdawe Creative Commons License 2003.03.24 0 0 435
Küldj de ne erre:) dawe@axelero.hu
thx

dawe

RenLaci Creative Commons License 2003.03.24 0 0 434
Így pontosabb:
1300cc 54HP
1400cc 65HP

Küldök mailt!!!

Előzmény: deepdawe (433)
deepdawe Creative Commons License 2003.03.24 0 0 433
ELkezdtem visszafele is olvasgatni a forumkat:) Hat csak egy dolgot szeretnek felvetni, a dacia 1310tlx olyan 55 paci korul van... Eddig csak azt halottam hogy lomha dog a dako... Hat utobbi idoben eleg sokat ulok apam melett az o dakojaban, (1310tlx ultetve kemenyrugokkal) es hat pirosbol indulva bizony a nagyatlagot siman alva haggya... az en kis feher kombimmal egyik torott hatso rugoval toksiman ugyan ezt produkalja, igaz abban mar elektronikus gyujtas van apam altal es nagyobb hutu alatalam. Arra jottem ra, hogy mivel 1-esben kicsit koverebb gazzal mar siman tudok "kereket porgetni" igy hiaba lesz 95 lovas motorom a kocsi nagyon kis (kb.950kg) onsulyabol adodoan csak nagyon csucsultetett orral lehet jobb gyorsulast elerni meg esetleg nagyon szeles papucsokkal... ami az unalomig altalam emlegett felni problmak miatt eleg nehezkes...
Mas: nekem inkabb a nagy egybe lokharito kell a mert erosen optikai tuning centrikus vagyok a kereklampas daciam epitgetem es eleg szep kereklampas design-t terveztem meg amihez az a lokharito illik jobban, hatulra viszont a sima uj kombi lokharito kerulne és vmi ultra brutalis teto spoiler ami lehetoleg elerheto legyen aran... Valakinek nincs elado motorhara olcson? az enyem rohad sajna mint allat...

dawe

RenLaci Creative Commons License 2003.03.24 0 0 432
Na ja! Ilyen pick-upokat találni is kint, de állítolag nem vált be...(?). Nézd meg a golf-lámpás gépháztetőjét, a közepén a műa. domborulattal, ez is a diesel-motorosé!
Előzmény: Pitecus (431)
Pitecus Creative Commons License 2003.03.24 0 0 431
Tudtommal 1,9TD-t lehet beletenni, olyat, mint most van PSA konszerben.Asszem 95-115 LE
Előzmény: medveh (430)
medveh Creative Commons License 2003.03.24 0 0 430
Ez a digitális tuning sem rossz, de az eredetiket jobban szeretem, ha sikerult megépitened akkor szólj. Mellesleg, a múltkor láttam egy Kombit az új dizelmotorral. Meglepodtem a hangjan aztan csak álltam es bámultam, de hamar leesett, hogy egy ujabb lelemenyes Dacia tulajdonos müve az egesz. Nekem nagyon tetszett, a motorházat is kikalapálta, ahogy az a 4X4-eseken van. Kicsit meg volt emelve szóval az összhatás király volt.
Előzmény: Sheme (428)
medveh Creative Commons License 2003.03.24 0 0 429
Hello Sheme!

Nem tudom kié ez a baromi jó Dacia, marhára tetszik. Mivel Nagyváradi vagyok naponta tobb daciat latok mint embert, de ilyen tuninghoz eddig még nem volt szerencsém, ha tudtok még képet szerezni róla, szivesen venném.

Előzmény: Sheme (403)
Sheme Creative Commons License 2003.03.24 0 0 428
Izé, eltoltam a linket:


Hát nem király a verda?
:)

Előzmény: Sheme (427)
Sheme Creative Commons License 2003.03.24 0 0 427
Egy haverom "feltunningolta" a verdát! Mad Max fanok most örülhetnek! Ja, az a púp rajta egy Weiand GM 6-71 kompresszor. :)

(Ilyenre akarom én is, ha összejönne. "Sweet dreams!")

plero Creative Commons License 2003.03.24 0 0 426
Hello Mindenkinek

Előkerültem !!!

Az 1.3-ast is lehet 1.6-ositani akkor 1.5-ös lesz. A motorszám szegecses a többi meg magátol érthetődő. Az R5-ös felni osztóköre 130 körül van. A Dacia-é pedig 150 körül van.

RenLaci
Nem tudom mikor megyek feléd.

Üdv. Plero

Sheme Creative Commons License 2003.03.24 0 0 425
Hi Dawe!

A 392-393-as hozzászólásaimban belinkelt Daciakon a lökhárító egybeöntött műanyag. A régebbi Berlina-n viszont 3 darabból áll, ami azért előnyös, mert ha esetleg megsérül valamelyik, nem kell az egészet kicserélni.

Az 1.6-os tuningja engem is érdekel, viszont az újakon már Bosch befecskendező van. Vajon mibe kerülne a motort úgy átalakítatni, hogy kijöjjön belőle a 160Le? Akár turbo-val, akár kompresszorral?

Előzmény: deepdawe (423)
RenLaci Creative Commons License 2003.03.24 0 0 424
Hi dawe!

A másik fajta pedig van..., de akkor megnézem az újabbat, hogy mibe kerül. Motortuning!!! Az 1,4-es blokkot (a tiéd sajna 1,3-as) át lehet alakítani 1,6-osra, de ezt már írtam... + egy másik karbi, meg egyéb apróságok és máris meg van dobva a gép. Ami fontos: látszólag az eredeti motorral! Ohne kf! Az eredeti 1,6-os Dacia 72 ló, ennél azért több is kihozható belőle!!!

Üdv
Laci

Előzmény: deepdawe (423)
deepdawe Creative Commons License 2003.03.23 0 0 423
Hát a Golf lampas lokharitoja eleg pofas, asszem az kene, bar az enyem kerek lampas, de elege at lesz dlgozva a pofikaja:) Motor tuningon meg nagyon filozok mi legyen... ha kap egy uj motort ami talan a legjobb lenne akkor igen igen draga lenne kf engedelyeztetes... gondoljatok bele, ha atalakitom a futomuvet hogy mas luk kiosztas legyen azzal nem vizsgazhatok csak kf engedelyel, sport kormany egyszeruen hivatalosan nem lehet kocsiban pedig nagyon elvezetes dolog... a kf engedelyeztetes pedig irto sok penz talan több mint az uj alkatreszek, kicsit utana neztem szazezres nagysagrend... :( igyhat egyelore marad a karbi csere + motor rendberakas, sport kipufogo. felni ugyben nem nagyon latok legalis kituat max azt hogy vizsgara vissza rakom a gyari kerekeket... meg persze a gyari "busz" kormanyt is. Egyenlore ennyi:

dawe
dawe@axelero.hu

RenLaci Creative Commons License 2003.03.22 0 0 422
Utánanézek a lökhárítóknak! Kombin láttam már hátsó spoilert, tetőspoilert is... Ha megtudtam valami konkrétat (létezik-e és mennyiért), akkor írok. Kb 1 hét, lehet kicsivel több.

Üdv
Laci

Előzmény: deepdawe (421)
deepdawe Creative Commons License 2003.03.21 0 0 421
Hát még nem tudom amelyik szebb és az anyagi része sem elhanyagolható mert jogsizásom is fizetnem kell az autó építgetés mellett és mindezt saját zsebböl... Szóval nekem kombira kellene lökhárító. ha van szinre fújt, az:) elvileg halottam valami spoiler-r?l els?r?l, arról tudsz valamit? És hátsó spoiler? olyat vajon mit lehet egy kombira felrakni? Nah asszem mára ennyi elég kérdésnek;>

dawe

RenLaci Creative Commons License 2003.03.21 0 0 420
Szia dawe!

Melyik lökhárítót szeretnéd megszerezni? A legújabbat (ami a Golf-lámpáson van) vagy az annál régebbi fajtát? Beszerezhető mindegyik!!!

Üdv
Laci

Előzmény: deepdawe (408)
Pitecus Creative Commons License 2003.03.20 0 0 419
Kellene venni vmi R5 jav kézikönyvet, vagy sublerral kimenni a Rönobontóba (M3as pest felé vezető oldala, ARAL kút háta mögött (Csiki-Bege? teleppel szemben).
Szerintem a hátsó átalakítás fillérekből megvan, az elsőre kellene vmit kitalálni. De lehet, hogy túlmisztifikálom. :o)
Előzmény: Pitecus (418)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!