Keresés

Részletes keresés

netti0718 Creative Commons License 2010.01.19 0 0 122
ennél kicsit pozitívabbat vártam :S
FAV 20 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 121
Ne szóljon senki bele a természet dolgába. Ha álló fülű lesz, akkor úgy kell szeretni.
Előzmény: netti0718 (120)
netti0718 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 120
Sziasztok!

Friss Jack Russel tulajdonos vagyok. Ő az első kutyu aki igazából is az enyém. Most vagyunk 3 hónaposak, zabálnivaló falat :D Bogyónak hívják. Járunk kutyaoviba is :D Szóval boldogság. Viszont most hétvégén mondta nekem egy igazi terrier gazdi, hogy le kéne ragasztani a fülét, mert kezd felállni neki :S beszéljek egy tenyésztővel az megcsinálja. Nem fáj neki, csak 2-3 hétig leragasztják a végét a tövéhez hogy később úgy is maradjon. Próbáltam neten keresgélni erről vmi infot, de nem találtam semmit sem :( Tudnátok segíteni nekem vagy vmi tanácsot adni? Előre is nagyon szépen köszönöm!!
FAV 20 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 119
Hello! Az a nagy hírem van minden Rassel számára, hogy május 6-án 1 éves leszek. Ennek örömére a szülinapomhoz legközelebbi szombaton, azaz május 8-án hatalmas bulit csapunk, persze csak akkor, ha ti mind eljöttök. Minél többen leszünk, annál szuperebb lesz a tali. A lakásomhoz közel van egy hatalmas füves domb, igazi kutyatalálka hely, remek parkolási lehetőséggel (legalább 50 kocsi elfér, de akár több is). Kaja, pia lesz! A részleteket időben megtudjátok. Most csak annyit árulok el, hogy ez a nagyszerű hely a 18. kerületben, Pestszentlőrincen van, BKV-val is jól megközelíthető, ha addigra megegyeznek a sztrájkolók. Izzítsátok be addigra a gazdikat! Akár nevezhetjük ezt tavaszi találkozónak is – ugye Szutyi?
Előzmény: a SZUTYI (116)
a SZUTYI Creative Commons License 2010.01.16 0 0 118
Szutyi vagyok :)
a SZUTYI Creative Commons License 2010.01.16 0 0 117
Kukucs!!! :)
a SZUTYI Creative Commons License 2010.01.16 0 0 116
Sziasztok!!!

Hamarosan (2010 tavasz/nyár) megrendezésre kerül a 2. Jack / Parson Russel találkozó Budapesten!!!! Az előzőn kb 10-15-en voltunk annak ellenére, hogy szakadt az eső balszerencsénkre...

Várom a kreatív ötleteket (szépségverseny, stb)!!!!

Pacsi
Szutyi
FAV 20 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 115
 Dumálhatunk! Ez a fórum azért van.
Előzmény: Törölt nick (114)
teekann Creative Commons License 2010.01.13 0 0 113
Sziasztok!
Van egy másfél-két éves kan Parson Russelem, akit oda ajándékoznék egy szerető gazdinak . Fajtiszta, bár törzskönyv sajnos nincsen. Minden oltása megvan, meg csipje is van. Elég makacs állat de nagyon szeretni való. Költözünk és sajnos nem tudjuk magunkkal vinni. De fontos nekem hogy olyan emberhez kerüljön akinek már volt/van kutyája mert sztem ez a kutya nem "kezdőknek" való és nem akarom h egy hónap múlva menhelyre kerüljön.
Ha valaki tud valami jót hívjon: +3670-424-80-17
Köszi
FAV 20 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 112
leokuty Creative Commons License 2010.01.02 0 0 111
KIÁLLTVÁNY A KUTYÁKÉRT!

2009. karácsonya táján minden magyar emberhez elérkezett a változás szele! A gleccserek, jégmezők olvadása már nem színes dokumentumfilm többé. Emlékezünk az egész napos hóviharra, a mínusz 18 fokra. Majd a négy nappal későbbi plussz 20 fokos nyárelőre.

Ideje felismernünk, hogy a közös jövőnkért itt kell tenni a mában, most. A környezettudatosságot nem lehet levenni a polcról, betenni a kosárba és kifizetni. Azt magunkban kell kialakítani!

Most nem szólunk a madarakról, az erdőkről, a kipufogó gázokról, az elpocsékolt energiafelhasználásunkról, a csomagolóanyagokról, a kommunális hulladékainkról, a felesleges vásárlásainkról.

Most a kutyákról szólunk!
Több tízezrük él menhelyeken, ketrecben, a szerencsésebbje némi jó szóval, némi törődéssel.
Több ezrük él utcákon, az éhhalál küszöbén, autók, kamionok, vonatok között állandó életveszélyben.
Több tízezren élnek láncon, udvari portákon, elhanyagolva, élelem, orvosi ellátás, szeretet szűkében. Rettegésben, félelemben, bizonytalanságban, agresszivitásban, vagy teljes közönyben, méltatlan szerepben.

Ma elérkezett az idő, hogy észrevegyük, erről nem mások tehetnek, hanem mi magunk.
Itt az ideje, hogy ma, gondolkodást váltsunk.
Képesek legyünk egymással beszélni és megvizsgálni, én mit tehetek értük.

Be kell látnunk, hogy a kutyák tenyésztése tanulmányokat, pénzt, időt, szelektálást és minőségi követelményeket igényel. Meg kell értsük, hogy ők érző lények, akik ki vannak szolgáltatva nekünk embereknek. Mi hoztuk létre őket, nekünk is kell értük felelősséget vállalni.

Itt az ideje, hogy elfogadjuk a problémát és kitaláljunk különböző megoldásokat. A törvények, rendeletek és szabályok csupán időt húznak és altatnak.
Eljött az idő, hogy felébredjünk mély álmunkból és megoldásokat keressünk, tettekkel!
Ideje, hogy megvizsgáljuk mivel tudunk tenni itt a mában, hogy a sok problémára megoldások szülessenek.

Néhány maroknyi csapat igyekszik erőn felül tenni a kutyákért. Mentik őket, élelemhez, gyógyuláshoz és otthonhoz juttatni őket. Mind emellett szükség lenne tájékoztatásra, megelőzésre, és mindenek előtt gondolkodásmód váltásra.
Ideje, hogy valami picit tegyünk értük is, csatlakozzunk hozzájuk. Éppen annyira ami nem erőn felüli, hanem ami jól esik. Nem várhatjuk egymástól, hogy megszakadjon, de jólesően adhatunk bele egy apró dolgot, hogy megszülethessenek a megoldások!

Van, akinek pénze van. Van, akinek ideje. Van, akinek szállítóeszköze, valaki jól tud kommunikálni, valaki ért a számítógéphez, valaki az internetet bújja, valaki szívesen ápol, valaki szívesen gyógyít, sétáltat, nevel. Valaki csak a másik emberhez szól, de a lényeg, hogy tehetünk valamit értük.
El kell jutni az állatvédelemmel minden emberhez, hogy megelőzzük a felesleges szaporulatokat, a kóborlást, az utcára dobást, a kutyák ezreinek felesleges létét és halálát.

Szükségünk van nevelőkre, akik a gyerekeknek mutatják a jövő kutyatartásának elveit. Türelmes emberekre akik elmagyarázzák a chipeztetés és az ivartalanítás jelentőségét.
Tettre kész emberekre, akik elhárítják a bajt, akik kimentik a rászoruló kutyát a legsanyarúbb körülményből, legnagyobb veszélyből. Szükségünk van egymásra, hogy meghalljuk egymás gondolatait.
Még az is segítség, hogy meghallgatjuk az állatvédőket. Kezdetnek elég nézni és hagyni őket ahogyan teszik a dolgukat. Majd meglátva tettük jelentőségét, elismerve munkájukat, jó ha magunkénak érezzük már nézeteiket. A többi jön magától.
Lassan megszületnek a cselekedetek, a tettek, a megoldások.
Mi emberek, tudunk tenni a kutyákért, jobb sorsukért, európai körülményeikért!

Itt az ideje, hogy változzon a gondolkodásmódunk!
A kutyákért, a környezetünkért, az emberiségért és egy új földért!

Sztrucska Ildi
nünüke88 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 110

Sziasztok!

Nekem egy keverékkutyám van, amiben van Jack Russel-vér is. A külsején nagyon látszik( a feje teljesen olyan) A lábai hosszabbak és a színe más. Egyébként kis őrült.:)

a SZUTYI Creative Commons License 2009.11.23 0 0 109
##### JACK / PARSON RUSSEL TALÁLKOZÓ #####

2009. NOVEMBER 28. (SZOMBAT) 13 ÓRA
BUDAPEST, NORMAFA - ANNA RÉT

MINDEN KIS ŐRÜLT KUTYUST VÁRUNK EGY NAGY ROHANGÁLÁSRA!!! :)
a SZUTYI Creative Commons License 2009.11.23 0 0 108
##### JACK / PARSON RUSSEL TERRIER TALÁLKOZÓ #####

2009. NOVEMBER 28. (SZOMBAT) 13 ÓRA
BUDAPEST, NORMAFA - ANNA RÉT

MINDEN KIS ŐRÜLT KUTYUST VÁRUNK EGY NAGY ROHANGÁLÁSRA!!! :)
FAV 20 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 107
replikacafe Creative Commons License 2009.10.18 0 0 106
sziasztok! Még nem voltam ezen a fórumon. Nekem is van egy 1,5 éves Jack russelem (Nono-nak hívják) és az a bajom, hogy folyamatosan hullik a szőre...nagyon durván. A doki ajánlott dermoscent-et, amit hetente lehet a gerincére csepegtetni, de nem az igazi. Még mindig katasztrófális a helyzet.
Nincs esetleg vmi jó ötletetek, ami nektek bevált?
Előre is köszönöm. Sziasztok!
Vera
FAV 20 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 105

Itt a legújabb filmem,és ez már az 5.rész!

 

http://termeszet.indavideo.hu/video/Frutti_kalandjai_5resz

 

Jó szórakozást a filmhez!

FAV 20 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 104
 Ma az állatok világnapján köszöntök minden állatot,és jó egészséget,és hosszú életet kívánok minegyiknek.
FAV 20 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 103
Nagyszénáson születtem idén május 6.-án. Volt két hugom,és egy öcsikém. 3 hónapos koromban adtak oda a mostani gazdimnak. Szerelem kiskutya vagyok! Nem tenyésztőtől származom, A fater Német a muter törzsgyökeres Nagyszénási. Liba tenyésztők voltak a gazdik nagyszénáson,és libahúson,és liba májon nőtem fel! Nem kis gondot okozva ezzel a mostani gazdimnak. A főtt ételt kajálom meg,legyen az zöldbableves,vagy húsleves. A táp ezután jön töbnyire játszás után,vagy közben. A konzerv kutyakaját a gyártó egye meg! Csokiból,csak kutyák számára gyártottat ehetek,és 2 szemet naponta. Fagyiból a vaniliából egy kicsit. A képen balról az első vagyok én.
FAV 20 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 102
 A Frisbit a 4. emeletre is felcipelem. Hajnali háromkor,ha úgy érzem,hogy kipihentem magam,csinálok egy ébresztőt,és lehet velem játszani.
FAV 20 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 101
Sziasztok! Frutti vagyok. 5 hónapos, és már 3 hónapos koromban vissza hoztam az eldobott labdát. Mentem szépen a pórázon vezetve. Szinte minden vezényszóra szótfogadok. A másik fórumra nem lehet feljutni,pedig 10x is regisztrált a gazdim. Marad ez a fórum és mindenkit várok a történeteimmel.
PJRT Creative Commons License 2009.09.24 0 0 100
Szia!

A Jack divatos fajta, nem csoda, hogy jó árat kérnek érte. Amúgy minden más fajta is kb ennyibe kerül, ha nem sokkal többe.
Amelyik ember 40-ért adja a tk nélkülit és 60-70-ért a tk-eset, ott 99%, hogy nincs lehetősége tk-et adni a kutyához és az illető nem tenyésztő, hanem szaporító.

Az orr 1 éves korig pigmentálódhat, nem baj, ha egy 8 hetes kiskutyának még nem teljesen fekete az orra, de sajna garancia nincs arra, hogy a foltos orrú kutyusnak befeketedik az orra.

Én azt tanácsolom, hogy olvasd el a standardot többször, próbáld meg értelmezni (esetleg kérdezz, ha valamit nem értesz) és járj minél több kiállításra, hogy a különböző típusokat is megismerd. Van, hogy 2 típus teljsen eltér, mégis mind a kettő belefér a standardba. De kiállításon a típushibákat is megsimerheted, amivel az állomány terhelt. (Pl. az óriási, nehézkes mellkas, vagy hogy az al- és felkar nem elég hosszú arányait tekintve.)

A másik fórumon találsz erről elég sok anyagot és többen járnak oda, akik tudnak segíteni. (Elvégre az egy szakmai fórum.)


Esetleg van olyan tenyésztő, aki társtulajdonba adna egy kutyust. Ezt persze az ember csak a bizalmasával teszi meg, de kiállításon is nagyon jól lehet ismerkedni. Persze egy ilyen esetben a társ elvárná, hogy vidd kiállításokra, tenyészszemlére, stb.


Szia!


Anna
zol.t Creative Commons License 2009.09.24 0 0 99
Sziasztok.

Szeretném megtudni, hogy Bács-megyében vagy környékén, kb a Duna-Tisza között ismertek-e megbízható tenyésztőt, akinek lennének mostanában szép kan kutyusai?
Próbálunk keresni egy kisfiút, van is 4 5 lehetőség, de vagy túl drágák nekünk (80 lenne tkönyvvel. Tudom, hogy ez egy jó vérvonalért nem sok, de se vadászatra se versenyre nem lenne víve a kutyus. Orgoványon lenne, a kiskutya tényleg gyönyörű, csak szerintem vétek ilyenre "elpazarolni").
A másik, amitől már a r..a kiver, hogy olyanok árulják, akik még törzskönyvet sem tudnak adni, mert fedeztetve volt csak a szuka... Na most ezek is 40 körül vannak... Vagy éppen olyan állatot akarnak kínálni, ami nem biztos, hogy teljesíti a fajta minden elvárt stílusjegyét (nem tudom például mennyire jó, ha a kiskutyának nem fekete az orra, csak foltokban).
Szóval egészen elkeserítő, ami jrt téren ma tapasztalható vevői szemmel.

Hátha tudtok ötletet adni.
KSJ Creative Commons License 2009.08.01 0 0 98
Szia! Nekem van egy állófülű kiskutyám,ha aktuális még a dolog.megnézheted a következő cimen a hirdetések topikon belül is az elajándékozandó kutyus cimszó alatt. üdv: Jutka http://www.jackrussell.hu/forum/viewtopic.php?f=15&t=19
Előzmény: rain85 (79)
PJRT Creative Commons License 2009.07.22 0 0 97
Helló!

Szerintem Bibiana még szabin van, valszeg nem ment még haza Hamburgból, ne izgulj, ha még nem írt! ;-)

Van egy nagyon jó kis Parson és Jack Russell terrieres szakmai fórum, a www.jackrussell.hu/forum , ott sok fontos és érdekes dolgot olvashatsz a fajtáról!


Az én kutyusaimról a www.parson-russell.hu oldalon olvashatsz. Adsze egy e-mail címet?


Szia!


Anna
Előzmény: fülescsiga (96)
fülescsiga Creative Commons License 2009.07.22 0 0 96
szia.

Írtam D'arcy miatt, akit én csak Pötyinek hívok. Még hétfő délelőtt, leírtam, h Hugo mellé szeretném játszótársnak, plusz agilityzni, és kertes házban lakna, kérdeztem, mennyibe kerül, de még nem jött válasz :( egyébként itthon van olyan tenyésztő, akitől érdemes lenne érdeklődni?

A B almosok a mintájuk miatt tetszenek jobbban :) nekem tényleg csak az lenne a lényeg, hogy tudjam, megbízható helyről származik, és tuti fajtatiszta. Kiállításra úgysem járnék vele, az nem az én világom, agilityre viszont annál inkább. Ha van időd és kedved, írhatnál a kutyáidról, szívesen olvasnám :) pl ők szétszedik a játékaikat? 6ugo nagyon vigyáz rájuk, de minden más kutya, akit ismerek, előbb utóbb szétr.gja őket á)
Előzmény: PJRT (95)
PJRT Creative Commons License 2009.07.20 0 0 95
Szia!


Nekem is inkább a B-alom tetszik, de inkább a szülők miatt, a babákból még ebben a korban úgy sem sokat látni. ;-)
De a jellemükről (és további részletekről) a tenyésztő, Karin tudna neked mesélni. ;-)

Bibiana, a Fox Meadow's tenyésztője a hétvégén Hamburgban volt Parson Russell speciál kiállításon és 96 kutya közül az ő (Fox Meadow's) Ashley-je lett a győztes!!


Nálunk az új jövevény, Louie beiktatása nagyon könnyen ment. Az első napon nem vett róla tudomást a Silver (az idősebb), de aztán hamar összehaverkodtak és azóta is jókat játszanak.
Louie a dominánsabb, de Silver ezt nem bánja, ő amúgy is többnyire alárendeli magát más kutyáknak.
Nagyon örülök, hogy ilyen jó párost alkotnak, a sétán is "bandáznak". :-)


A féltékenységről csak annyit, hogy, ha kinyitod az értelmező szótárt az "irígy kutya" kifejezésnél, az én Louie-m díszeleg ott - ez tuti! LOL
Ettől függetlenül hoztam már haza talált Bichon kant (aki kissé domináns is volt) és Louie-nak semmi ellenvetése nem volt, feljöhetett a kutya a kanapéra is, meg minden. (Még aznap megtaláltam a gazdiját.)


Szia!



Anna
Előzmény: fülescsiga (94)
fülescsiga Creative Commons License 2009.07.20 0 0 94
szia :)

értem, köszi. 3at már én sem szeretnék, de úgy érzem, kettővel elbírnék.

megnéztem a linkeket, nekem a C kiskutyák vhogy nem tetszenek annyira. szépek, de ha tehetném, a Bből választanék, azok vmiért sokkal helyesebbek. sőt, már 3szor végignéztem őket, de még nem tudom, melyiküket választanám.

egyébként az idősebb kutyusod nem volt féltékeny, amikor odavitted az újabb kiskutyát? Hugo rettentően hozzánk van nőve, de főleg hozzám, de pl nem féltékeny, ha másik kutyus odajön hozzám az utcán és megsimogatom. bár biztosan más lenne a helyzet, ha a másik kutyus ideköltözne Hugo birodalmába...
Előzmény: PJRT (93)
PJRT Creative Commons License 2009.07.19 0 0 93
Szia!

Van egy 3 éves és egy 1 éves Parsonom. Nagyon sokat foglalkozom velük, de nem tehetem meg, hogy most idehozok egy babát, akire éjjel-nappal figyelni kell, szinte csak vele foglalkozik az ember. Ez egyszerűen nem lenne fair a kutyáimmal szemben. Kettővel tudok megfelelően foglalkozni, kettőt tudok ellátni feladatokkal, törődéssel. Ha változik a helyzet, változhat a kutyák száma is. Addig nem.

Ezek érdekes mód nem rombolnak otthon, nagyon jó gyerekek. Otthon nyugi van, elvannak magukban, vagy egymással játszanak.

Itt is vannak nagyon aranyos kiskutyák, mindjárt 2 mamától is (és 2 különböző papától), ez a kennel Bécs mellett van, a tenyésztő nagyon jól beszél angolul (ha írnál neki): http://www.parson-russell-terrier.at/welpen/b_wurf.htm és http://www.parson-russell-terrier.at/welpen/c_wurf.htm


Szia!


Anna
fülescsiga Creative Commons License 2009.07.18 0 0 92
köszi a választ :)

egyébként ha megkérdezhetem, mi az oka, hogy nem vállalnál be most egy parson babát?

nekem (ill. a családomnak) korábban tacsim és boxerem volt, ők tipikus kiskutyák voltak, rágták a tapétát, cipőt, stb. amikor a havát kaptam, fel voltunk készülve a legrosszabbra, ellenben sztem ő nem is kutya, hanem minimum földönkívüli :) egyedül egy fonott fotelből kiálló madzagszerűséget, és a hifi hangfalzsinórját állta neki rágcsálni. ezen kívül szó szerint SEMMI rosszat nem csinált. először itthon voltam vele 2 hetet, de utána is előtte volt cipő, papucs, maximum aludt rajtuk.

a "rosszaságot" plusz amíg szobatiszta lesz, simán elviselném, és lenne is időm foglalkozni vele... csak hát a párom... :) pedig eddig ez a 3 kiskutya volt az első, akikre mondta, hogy tényleg aranyosak, másokat hiába mutogattam neki. úgyhogy jó úton haladok, kérdés, d'arcy vár-e rám :)
Előzmény: PJRT (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!