Keresés

Részletes keresés

Neil_ Creative Commons License 2015.11.23 0 0 12798

Szia vicuvicu,

 

 

Azt gondolom egy cipőben járunk én is így vagyok ezzel.

Azt mondta a doktornő már nem adhat több injekciót,maradna a morfium,de köszönöm nem szeretnék ezen élni.Próbáltam már,mert felírták,de nem életcél.Helyette injekció ampullát iszom,de ezek a szerek hosszútávon szerintem is kinyírnak.

Szívesen beszélgetnék veled,mert én is hasonlót élek át jelenleg.

Esetleg beszélhetnénk emilben,ha neked nem gond és nem terhellek ezzel,bár nem tudom a email címed.

Jelezz vissza kérlek.

Köszönöm 

Szia

 

 

Remélem már jobban vagy.

 

Előzmény: vicuvicu (12738)
Neil_ Creative Commons License 2015.11.23 0 0 12797

Szia Brigi,

 

 

Azt mondta jobban lehessen látni hol nyomja a gyök a gerincemet.Feleslegesnek tartanám én is.

Te voltál a Rácz doktornőnél,mi történt?Elmesélnéd érdekel.

Kedves köszönöm.

Megpróbálom,de most elvesztetten a hitem kissé.

 

Szia 

 

Előzmény: Törölt nick (12769)
portug Creative Commons License 2015.11.22 0 0 12796

Köszi a válaszokat! Remélem,  nem esik még hó, nem fagy le az út, akkor eljutok a héten MRI-re, s látom konkrétabban , mi okozza a gondot.....

gombóc63 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 12795

Akkor is menj Mckenzie tornára ha csak kiboltosulásod van vagy egyéb okból fáj a derekad. Viszont kizárólag az egyéni tornát válaszd! Azt személyre szabottan, kifejezetten a te problémádhoz igazítja a gyógytornász.

Előzmény: portug (12792)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.22 0 0 12794

Szia! Mckenzie tornára csak akkor menj, ha valóban sérved van.

Nagyon kevés olyan gyógytornász van, akihez egyszer lehet menni,majd írásban rögzíti a gyakorlatokat.

Egyről tudok,de nincs személyes tapasztalatom vele.

Papp Anrdrea gyógytornászként megtalálod a neten.

ő attól jobb, mint az általad említett intézmény,hogy egyéni és nem kiscsoportos.

 

Nézz körül a honlapján!

 

Előzmény: portug (12792)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.22 0 0 12793

Az operáló orvossal kell beszélni. Csináljanak egy felvételt,lgogym hogy a beültetett eszköz okoz gondot.Pl. eltört a csavar......

Előzmény: PtyDavid (12791)
portug Creative Commons License 2015.11.22 0 0 12792

Sziasztok! Új vagyok a fórumon, de végig olvasgatva már sok kérdésemre választ kaptam...Röviden a történetem: régóta derékfájós, júniusban alig bírtam mozdulni, aztán lassan lábzsibbadás, ami szeptember óta fokozódik. MR-re jövő héten megyek, eddig injekciók, neurológus, gyógyszerek, az orvosok szerint nem súlyos, de én meg nem látok javulást. Ráadásul Vajdaságban élek, a szerb egészségügyi ellátás nulla....Megvan Bene Máté ebookja, csinálom, denevésrpad, lógok.....persze igazi diagnózis csak az MR után, de az EMNG is valőszínűsíti a porckorongsérvet. Itt a gyógytorna is nulla, mindenkinek ugyanaz, a téli szabadságom alatt szeretnák felmenni Pestre, s ehhez kérném a tanácsotokat. Tudtok-e olyan gyógytornászt, akit jó szívvel ajánlatok és aki otthon végezhető gyakorlatokra tanít meg? A neten az Arthuman--ban találtam McKenzie 1+1 csomagot, ami egy alkalmas, erről van tapasztalatotok?Minden ötlet, javalsat jól jön? Köszönettel!:o1 Szép napot!

PtyDavid Creative Commons License 2015.11.22 0 0 12791

Segítséget szeretnék kérni! Hátha valami járt hasonlóan. A férjemet műtötték a Gerincklinikán más fél hete, fúziós gerinc műtét volt. 5 nap múlva haza engedték a kórházból. Pedig akkor is volt hőemelkedése, azóta a hőemelkedése megmaradt, estére meg magas láza lesz 39. Egész nap, fekszik, gyógyszereket szed, kapott antibiotikumot, izzad, verejtékeZik. Kétszer voltunk azóta a kórházban, nem tudják mitől van, a seb szép. Ha járt valaki hasonló cipőben és tudna adni pár jó tanácsotm azt megkÖszönnénk.

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.21 0 0 12790

Nekem is van ferdülésem, a háti szakaszon balra, az ágyékin jobbra konvex. De a nyakam fáj és állítólag ettől fáj a hátam (lapockám).

Az biztos,hogy a konvex oldalon megnyúlt az izomzat, a másikon meg megrövidült.

A megrövidült oldalra több nyújtást kell végezni a konvexre kevesebbet.

A schroth terápiát kipróbáltam, de nem hiszem,hogy ezzel a forgatásos belégzéssel meg lehet oldani.

Ez kb.úgy néz ki, hogy kapaszkodsz a bordásfalba, a levegőt a konvex oldallal szembeni tűdőbe lélegzed be, megforgatod a gerinc mögött és a "púpra" küldöd. Közben fura mozdulatokat kell tenned.Nagyon bonyodalmas. Nálam nem alkamazható, mert nekem torsios a ferdülésem, azaz a csigolya inkább a tengelye körül csavarodott el.

Nem mondom,hogy derekamnál nem érzek semmit, de elég jól karban tudom tartani.És itt is egyenes a lordosisom. Ha nem lenne meg a háti kyphosisom, egy egyenes bot lennék.😕

Szóval nagy meló lesz!

 

 

 

Előzmény: GoldenWolf (12789)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.11.21 0 0 12789

Igen,szerintem is ez a probléma forrása amire aztán a többi ráépul és okozhatnak problémákat,nem véletlenül mondta a doki akinél voltam,hogy ez egy hosszú folyamat lesz.

kheiron Creative Commons License 2015.11.21 0 0 12788

Igen, valóban az ideális statika megváltozása, "felborulása" áll az efféle gerincbetegségek hátterében.

Előzmény: Törölt nick (12787)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.21 0 0 12787

Igen, azért is írtam a sortársamnak,hogy már ettől is fájhat,nem kell hozzá sérv,szűkület.....

Mivel neki összetett a problémája (hernia,protrusio,discopathia,stenosis,a gerinc görbületeinek a megváltozása..) orvos legyen a talpán,aki ebből kisakkozza, hogy melyik okozza a fájdalmat.

Biztos,hogy érintett a kisizületem, hisz polydiscopathia is társul a kiegyenesedett lordosishoz.Mint következmény,mert meggyőződésem, hogy a görbület megváltozása az eredendő ok.

 

Előzmény: kheiron (12786)
kheiron Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12786

"nekem csak kiegyenesedett a lordosis és kiboltosul a porckorong győki érintettség nélkül és mégis fáj."

 

Simán fájhat, ha a kisízület érintett, az meg a te esetedben szinte biztosan nem egészséges.

Előzmény: Törölt nick (12773)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12785

Köszönöm! Nem lesz gond, csak kellemetlen,hogy bal kézzel kell mindent csinálnom.Egyenlőre segítségre szorulok bizonyos dolgokban.

Sokkot kaptam, amikor történt, komoly hányingert váltott ki a lógó, kicsavarodott csuklóm látványa.

De megúsztam műtét nélkül.

Sínen vagyok!☺

Előzmény: 1323333 (12783)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12784

Neked is! És ha tudsz,csináltass egy mrt-t, hogy a lágy részektől is legyen infó.

Előzmény: GoldenWolf (12782)
1323333 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12783

Brigi! Jobbulást,remélem nincs akkora baj!!

GoldenWolf Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12782

Mihamarabbi jobbulást!:)

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12781

Köszönöm Porcika! Ez a gyógyulni akarás, na meg az ostobaság eredménye.😕

Előzmény: porcika88 (12780)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12780

Jobbulást Brigi!!!! És kitartás. 

Előzmény: Törölt nick (12779)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12779

Köszönöm Ex-petike!

Igyekszem.

Előzmény: ex-petike23 (12778)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12778

Sajnálom, Brigi. :-(

Mielőbbi jobbulást és gyógyulást kívánok !!!

 

üdv!

Előzmény: Törölt nick (12776)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12777

Ja, feltétlenül csináltass mr t.

Bár ez a ct is sokat elárult.

Előzmény: GoldenWolf (12775)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.20 0 0 12776

 

Komplexen tudod csak kezelni,olyan gyógytornász kell, aki sok dologban otthon van.

Nem tudom milyen fokú a ferdülésed, ha enyhe akkor csak megemlítik a leleten,ha több ennél, akkor cob fokban mérik.

 

Ne haragudj, de most csak ennyi,mert tegnap balesetet szenventem. Én marha trx gyakorlatot végeztem gumikötéllel, ami erre nem alkalmas.

A kötél elszakadt,a hátamra estem volna,a kezemmel védtem a gerincem,az meg csúnyán eltörött. Az éjszakát a lepusztult Jánosban töltöttem.

Nem tudom, hogy fogok ìgy jógázni.

 

Az mr,ha az államon múlik, nem hipp hopp lesz. Magánban azonnal megvan.😕

 

 

 

Előzmény: GoldenWolf (12775)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.11.19 0 0 12775

Köszi a választ:) Én a gerinccsatorna szűkületre tippeltem mert azt hittem csak ott sugározhat mindkét lábba a fájdalom(bár azért nálam ez nem folyamatos,csak neha kisugárzik) polydiscopathia ellen mit lehet tenni?gerincferdülésemen nem hiszem hogy sokat tudnék javítani már:D (24 vagyok) a sérv meg kiboltosulás ellen biztos lehet tenni,ezenfelül nem tudom mennyire járul hozzá a fájdalomhoz de van rajtam 25-30 kg felesleg,biztos ez is terheli a porckorongokat.Elég komplex gyógytornának nézek akkor elébe,sok mindent helyre kell rakni.A másik meg hogy meg azért félek gyógytornászni mert nem tudom hogy bevan e gyulladva vagy sem,lehet érdemes lenne MR-t készíteni?Mennyivel tudnék többet?

Előzmény: Törölt nick (12774)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.19 0 1 12774

Ja igen, a polydiscopathia is fájhat.Ezj azt jelenti, hogy lelapultak, vízvesztettek a porckorongjaid, ez nagyon rossz a kisizületeknek.😕

Előzmény: GoldenWolf (12772)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.19 0 1 12773

Szia!

Biztos vagyok benne, hogy a kérdésedre az orvosoktól sem fogod megkapni a válaszat. Ilyesmire számíthatsz, hogy: bármelyik fájhat, de egyiknek sem muszáj.

Az biztos, hogy a megváltozott gerincgörbület (kiegyenesedett lordosis, scoliosis) sérvesedéshez, a porckorong kiboltosulásához vezethet, mert ezzel a porckorong sokkal nagyobb terhelést kap.

Igazából az összes többi már csak következmény.

 

Szóval nem biztos,hogy a sérved fáj. A szűk csatornában az idegek eleve nyomásnak vannak kitéve és az oda boltosuló porckorong ezen még tovább ront.

Hogy érzékeltessem, mennyire nem lehet pontosan belőni mi is fáj, főleg, ha ilyen összetett a dolog, mint nálad, nekem csak kiegyenesedett a lordosis és kiboltosul a porckorong győki érintettség nélkül és mégis fáj. Pedig nincs sérv, nincs szűkület (remélem).

A tünet nem mindig van összhangban azzal, amit a képalkotó mutat.

 

Szerintem már ezzel a lelettel is felkereshetsz egy jó gyógytornászt.

 

Előzmény: GoldenWolf (12772)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.11.19 0 0 12772

Sziasztok!Jó pár hónapja fáj a derekam/lábam,a labam sokszor bizsereg,és néha csak a lábam fájde érzem hogy a derekamból indul,néha a masik lábamba is kisugárzik a fájdalom,alvás után a legrosszabb ha felállok,ha előtte ülök 20 percet kb már sokkal türhetőbb és tudok 15 percet sétálni csekély fájdalmakkal,ahogy tovább tart a séta úgy jobban fáj a labam derekam és le kell ülnöm pár percre,mivel jobb oldalon érzem a fájdalmat mindig ilyenkor a másik labamra támaszkodok teljesen úgy átmenetileg enyhül.Eddig csak CT-n voltam,elvittem az eredményt dokihoz aki nem sokat mondott,a CT-ben leirt véleményben mindenestre MR-t javasolnak.

 

Ct: Csigolyák testek alakja,magassága megtartott,fiziológiás lordosis teljesen kiegyenesedett,a csontos canalis spinalis primeren is szűk,melyet a lumbális also harmadában a kisizületek csontos protrusioja tovább fokoz.A porckorong magassága minden ábrázolt segmetumban csökkent.Az LIII-LIV-ben discus körkörös jelentős fokú kiszélesedése mellett centralis hernia is valószínű,a durazsák erősen komprimált.

Vélemény:Tartási rendellenesség,primeren szűk canalis spinalis,polydiscopathia,protrusio in segmentis LIII/LIV protrusio et herni disci az LIV-LV-ben,mk.magasságban jelentős fokú spinalis stenosisal.

 

Ha jol értelmezem ez azt jelenti,hogy a LIII-LIVes közötti porckorong erősen kiboltosul,azaz még nem érte el a sérvet, de közel van hozzá,viszont ez a kiboltosulás tovább szűkíti az amúgyis szűk gerinccsatornámat?Voltam dokinal aki felirt valami szteroid tartalmú tablettát gyulladásra de nem használt,csak az segít ha mozgás előtt sokat ülök,doki szerint nincsen S1-es gyöknyomás,csak az a baj bár az állapotom nem rosszabodik,de nem is javul,még keresek dokikat,gyógytornászokat..ja igen emellett gerincferdülésem is van.Szerintetek mi állhat a fájdalmak háttereben?az LIV-LV között elhelyezkedő sérv vagy a kiboltosulás ami a szűkületet szűkíti??vagy mindkettő?milyen gyógytornát ajanlanátok?Csak,hogy addigis legyen fogalmam arról mitől fáj,amíg eljutok valakihez:D köszönöm!

 

 

porcika88 Creative Commons License 2015.11.19 0 0 12771

Szia. Fehérváron a c-medben ha jól emlékszem van egy szuper térdsebész.mellette van 3 gerincorvos is. Hátha . Ez a festés nekem nem szimpi. Paráznék én is rendesen. 

Előzmény: Neil_ (12768)
gombóc63 Creative Commons License 2015.11.18 0 0 12770

És leginkább keress egy ortopéd sebészt, az ilyen térdet műteni kell. Ha így élsz vele hosszabb ideje megnyugodhatsz, hogy még jobban tönkreteszi a térdedet ( ha már nem tette) és a térd, a mozgás probléma kihatással van a derekadra, hátadra.

Előzmény: Neil_ (12768)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.17 0 0 12769

Szia Neil! 

 

Nem értem miért kell ez a gerincfestés.Rácz doktornő nem mondta meg? Ahogy olvastam róla, olyan esetben indokolt, amikor nagy a deformítás, illetve a fém miatt.

Gondolom nálad egyik sem áll fenn.

Inkább ortopédiára menj a reumatolológia helyett.

 

Sajnálom, hogy nem történt pozitív fejlemény.😦

Pedig vártam a jó híreket.

 

 

 

 

Előzmény: Neil_ (12768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!