Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

plero Creative Commons License 2003.03.28 0 0 475
Így néz ki a felszerelt sport légszűrő. Van még belőle 2db. Nem érdekel valakit??

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Üdv. Plero

plero Creative Commons License 2003.03.28 0 0 474
Hello Mindenkinek

Boccs, de 1 helyre rendeztem a Solenza képeket.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Üdv. Plero

plero Creative Commons License 2003.03.28 0 0 473
Hello Mindenkinek

Újabb képek a Solenzáról

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Üdv. Plero

plero Creative Commons License 2003.03.28 0 0 472
Hello Mindenkinek

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Üdv. Plero

plero Creative Commons License 2003.03.28 0 0 471
Hello

Igen megyek, +P125

Üdv. Plero

Előzmény: Sheme (470)
Sheme Creative Commons License 2003.03.28 0 0 470
Hello!

Azért kellett rá az injektor, mert az EU-II-es normát másképpen nem tudták volna teljesíteni.
Valahol lejjebb írtam, hogy június 1-től már csak EU-II-es motorú autókat lehet behozni hazánkba, tehát ha be akarsz hozni Dacia-t, ami ezt nem teljesíti, akkor csipkedd magad.

Plero!

Május 1-én jössz ugye a KGST-Paradey-ra? Ott személyesen mindent meg tudunk beszélni.

És Ti is Dacia-fanok, ugye?

Előzmény: KareszTLX (463)
plero Creative Commons License 2003.03.28 0 0 469
Hello

Az igaz, hogy a kupé első és hátsó szélvédője csereszabatos. Romániában már 10.000 Ft-ért lehet kapni a kupét csak a hátsó elemeket nem lehet beszerezni. Szerintem nem direkt hütésű hanem viszko kuplungos.

Üdv. Plero

Előzmény: RenLaci (467)
RenLaci Creative Commons License 2003.03.28 0 0 468
Hali!

Eredeti nagy ütközökkel? Meg francia alkatrészekkel? Az volt az igazi gép!!!

Üdv
Laci

Előzmény: antique (466)
RenLaci Creative Commons License 2003.03.28 0 0 467
Hali!

Én láttam már kupét magyar rendszámmal, somogy megyében, piros színű volt. De azóta se, soha!
Annak is volt két verziója, a szériaérettnek nem volt műanyag elem a hátsó oszlopánál. Ja és érdemes mégnézni, mert amit írok nem kamu: a hátsó szélvédő csereszabatos az elsővel!!!

Az újabbakban a környezetvédelem miatt van befecskendező. Számomra is érthetetlen az alacsony seb. Ja, és asszem a hűtés is újra az egyszerűbb direkt lett (lapát a vízpumpa ékszíjtárcsáján), itt vannak a régi szép idők! :-)

Üdv
Laci

Előzmény: KareszTLX (463)
antique Creative Commons License 2003.03.27 0 0 466
Persze hogy láttam már a vasad.Állat, csak az elején kellene alakítani. A haverom '76-os gépének tetszetősebb az orrésze. R12 rulez.

Ha kész a fényezésem és az új felnim, akkor csinálok képeket és felrakatom jimmyvel a renaultclub oldalra. Majd szólok.Vagy a köv talin megnézed személyesen.
Motorrevízió: teljesen átnézetem a motort, mivel szeretném megszüntetni az olajszivárgásokat (pl főtengelyszimering, szelepfedél csavarok mellett)+ hallok belőle némi csörgést ami roppantul aggaszt (lánc, szelepek, stb... ?)

hali
antique

Előzmény: plero (465)
plero Creative Commons License 2003.03.27 0 0 465
Hello

A DACIA is rönó de nem 5 hanem 12. Te láttad már a DACIA vasamat ??? (www.tar.hu/plenter)

Képeket láthatok a te vasadról??? Mit értesz a motorrevizió alatt??

Üdv. Plero

Előzmény: antique (460)
Pitecus Creative Commons License 2003.03.27 0 0 464
Nem hencegésképpen írnám ide, de a megboldogult régi 1300-as korallpiros Daciám hőskorába 165-öt volt képes menni, igaz ehhez jó pár km-t futni kellett az A2-es autópályán. Egy opelos mérte nekünk, mert nem akartunk hinni a szemnek. A mutató kiakadt.
2 hónappal késöbb hengerfej pakolás csere volt a lelkemnek :o)
A gépkönyv 145-öt említett, mint max seb...
Előzmény: KareszTLX (463)
KareszTLX Creative Commons License 2003.03.27 0 0 463
Helló mindenkinek!

Így belegondolva a Merkúr Dacia-importja nagyon korlátozott volt. Csak 1300-ast, aztán csak 1310 TX-et, annak a kombiját és 1310 TLX-et hoztak. Pedig mennyiféle van!

Ez a tuning-Solenza szép darab, kár, hogy csak grafika. Ami nagyon tetszett - és Mo.-n egy darab nincs belőle szerintem -, az a kupéváltozat (Brasovia). Az a piros kupé valamelyik oldalon különösen megdobogtatta a peacemakerem.

Ja! Az Autópiac múlt heti számában van egy cikk az ez évben várható autós találkozókról (mellette egy rengeteg felvonuló Trabantot ábrázoló kép). Nos, a KGST-s verdák találkozója május 1., a Közlekedési Múzeum előtti téren!

---

Arra lennék kíváncsi, hogy az új 1310-es Daciákat miért hangolták át injektorra? Környezetvédelmi okokból (EU-2), vagy minek? Az 1.4-es motor karbival vitte a 155-160 km/h-t is, az injektoros meg 140-nel vánszorog. Az 1.6-os teljesíti azt, amit régen az 1.4! A Dacia a keleti blokkon belül mindig a dinamikát képviselte. Hova lettek a régi szép idők? (Félre ne értsen senki, Isten őrizzen attól, hogy a Kádár-érát szépnek nevezzem... - én az autóra célzok!)

Pitecus Creative Commons License 2003.03.27 0 0 462

Előzmény: Pitecus (461)
Pitecus Creative Commons License 2003.03.27 0 0 461


antique Creative Commons License 2003.03.27 0 0 460
Miért? A Dacia is rönó valahol, vagy nem? :)))
Az én vasam most van fényezés alatt, aztán teljes motorrevízió.Irjál a fejleményekről.
Előzmény: plero (459)
plero Creative Commons License 2003.03.27 0 0 459
Hello

Eltévedtél ????

Rafi már nem tud segiteni. Megszünt a kapcsolata a gyárral.
Ha minden igaz akkor a héten érkezik meg a hiányzó csödarabok. Csak utána tudom tesztelni a GTT.

Üdv. Plero

Előzmény: antique (458)
antique Creative Commons License 2003.03.27 0 0 458
plero!

Keresd a Tuning topcban Rafit a pop-off ügyében.
Amúgy mükxik már a GTT?

Előzmény: plero (455)
plero Creative Commons License 2003.03.27 0 0 457
RenLaci

Én sem tudtam belinkelni a tuning solenza képeit.

http://www.autostop.home.ro/img/preparat/solenza1.jpg
http://www.autostop.home.ro/img/preparat/solenza2.jpg

Aki akarja nézze meg.

Üdv. Plero

plero Creative Commons License 2003.03.27 0 0 456
img

plero Creative Commons License 2003.03.27 0 0 455
Sheme

Keress 1 fanatikus őrült embert aki ezt neked meg fogja csinálni. Sajnos én nem tudok. Pedig én elég fanatikus vagyok, de az alkatrész beszerzésben és a gépi munkában nincs segitségem. Ja kell még 1 nagy műhely normális szerszámokkal és rengeteg idő és kitartás.

Más

Györben az audi gyárban nincs valakinek ismeröse??

Kellene 2db pop off szelep.

Üdv. Plero

Előzmény: Sheme (453)
Coco Creative Commons License 2003.03.27 0 0 454
Sziasztok

Bocs a zavarásért véletlenül találtam rá erre a listára. Azért írok, mert lenne egy eladó 5-ös váltóm. jópár évvel ezelőtt azért kelett szétszedni ill. leselejtezni, mert megfordultak a csapágyak a házban. Emiatt a váltóház el lett dobva, de az összes fogaskerék és egyéb apróság megvan. Akkor volt az autóban kb. 20-30ezer km.. Ha valakit érdekel a dolog, vagy ismer valakit aki érdeklődne kérem írjon egy mailt.

Üdv: Kovács László

Sheme Creative Commons License 2003.03.27 0 0 453
Igazad van... :(

Ha meg is lehetne Mad Max-osítani, csak az átalakítás kerülne annyiba, mint az egész autó.
De... nem ismersz valakit, aki esetleg vállalná?

És milyen utánna járás kell? Hiszen a cm3-in nem változik semmi. Nem értek hozzá, segíts légyszi'!

Előzmény: plero (452)
plero Creative Commons License 2003.03.27 0 0 452
Sheme

Jobban jársz, ha valami gyári motort keresel a vasba. Amit leirtál az rengeteg pénz, idö, idegesség és utánajárás. Neked ez mind megvan??? Ajánlom figyelmedbe a R5GTT vagy Alpin turbo motorokat. Ezeket kisebb átalakitásokkal be lehet tenni a DACIA-ba. 1,4-esek, a blokk ugyanaz mint a DACIA-é. Igaz 110 LE-s. Próbálj meg a földön járni.

Üdv. Plero

Előzmény: Sheme (443)
RenLaci Creative Commons License 2003.03.27 0 0 451
RenLaci Creative Commons License 2003.03.27 0 0 450
Na mégeccer!


RenLaci Creative Commons License 2003.03.27 0 0 449
Hi All!

Tuning!!!



Ez is csak képzelgés, a képzelgős oldalról!

Üdv
Laci

deepdawe Creative Commons License 2003.03.26 0 0 448
Hali Laci! Remélem gyorsan meg kapod a mailem:) egyébiránt remélem találok vmi megváltást erre felni problémára... Bár argenitanából asszem nem imprtáltatok:P

deepdawe

RenLaci Creative Commons License 2003.03.26 0 0 447
Aki még többet akar nézelőni ezen az oldalon (pisteros.com) az hosszú túrára készüljön! Szélessávon is elég lassú volt...

Üdv
Laci

RenLaci Creative Commons License 2003.03.26 0 0 446
Hali!

Tuti, hogy van olyan is, mert nem írnád, ha nem úgy lenne!!! De van elég sok 3 csavaros is. Némelyik elég pofás is!!!





Üdv
Laci

Előzmény: plero (440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!