Keresés

Részletes keresés

NickE Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21597

én is úgy vettem észre, hogy szeretnek néhány dollárt még hozzácsapni, mert úgyis kifizetik. Most rendeltem alkatrészt, 2-t kértem, mérete gyufásdoboz nagyságú, súlya is jelentéktelen, nem volt megadva, hogy több rendelés esetén nő a postaköltség, erre hozzácsapott 4,5 USD-t. (additional item shipping)

Kösz.

Tudom, előtte meg kellett volna kérdezni, így nem is reklamáltam.

De azért elég szemétség, neki nem kerül többe a csomagolás + posta a kis méret és súly miatt.

 

Ami még szembetűnő az Ebayen, hogy majdnem minden eladónak kint van az e-mail címe, esetleg WebShop-jának elérhetősége, sőt nem ritkán még a lakhely címe, telefonszáma... Tudom, hogy vevőként biztonságosabb ebayen keresztül vásárolni, de az Ebay-t nem zavarja ez??? (Vaterán/TeszVeszen ezért kivágják az illetőt)

Előzmény: Blue_Sky_007 (21587)
RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21596

Tehát jött nekem a tengerentúltúl USPS légi expresszel egy csomag, ami a chicagoi O'Hara reptérről aug. 23-án, csütörtökön  délután (vszeg EST az időzóna) eljött Európába. Tegnap, vasárnap este megjelent a Budapest 1005-nél...

 

Több telefon után ma reggel megtudtam az EMS Központ telefonszámát és E-mail-ben is válaszolt a Posta ügyfélszolgálata. Megadott egy újabb telefonszámot, ahol tájákoztattak, hogy a vámtisztek dolgoznak a csomagokkal és majd valamikor magkapom.

 

SnAkE-nek tehát igaza volt.

 

Mármost hogy is megy ez a vámolás? Van valamilyen kategorizálás, miszerint pl. egy szobabicikli vámtétele ugynaz, mint egy gyémántnyakéké, vagy pedig vannak olyan árucikkek, amik kedvezményt élveznek?

 

Példának okáért, ha a feladó azt írta a csomagra, hogy az értéke ezer USD, akkor mennyi vámot kell fizetni?

 

 

 

Előzmény: SnAkE (21570)
t.lantos Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21595

ha nehez, akkor csak dpd

 

Előzmény: imagefactory (21594)
imagefactory Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21594
Kersesem azokhoz szol akik szoktak csomagot kulfoldre kuldeni.
ki milyen ceggel intezteti a szallitast?
en eddig 3 ceget neztem vegig a DHL eszmeletlen drag, 1 kg-os csomag Angliaba 18000Ft (onnan ugyanaz ide mindossz 14GBP (5000Ft) :( ) a GLS mar kedvezobb de meg az is 12000Ft a DPD pedig egyenesen jutanyos a 6000Ft + uzemanyag felarral. (az meg hozzatartozik, haogy a DHL kb 2 nap alatt ott van a tobbieknek kell 4-5 nap.)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21593
Oké, kifogom, csak bosszantó, mert amikor leütöttem a tárgyat, az eBay lapjáról azonnal fizettem Paypal-lal, és az utólag küldött emailjában volt csak szó az extra költségről.
Előzmény: tusi74 (21591)
tusi74 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21592
Ez jó hír nagyon! :)
Előzmény: SnAkE (21588)
tusi74 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21591
Én ki szoktam fizetni, mert általában olyan dolgokat veszek az Ebay-en, amit itthon nem lehet kapni. Akkor meg már annyira várom, hogy megkapjam, hogy lenyelem. Nagyobb értéknél még van, hogy 5 €-t is rászámolnak. Ez a németekre jellemző, az amcsikangolok nem csinálják.
Előzmény: Blue_Sky_007 (21587)
adri09 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21590
szerintem fizesd ki.
én általában 1,2 és 4% között szoktam még fizetni, de ez az eladótól is függ.
Előzmény: Blue_Sky_007 (21587)
pittipitti Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21589
Ha volt mit lefoglalniuk az eladód számláján amit akkor zártak mikor disputét nyitottál akkor mint láthatod lett eredménye...
Meg akkor is ha esetleg szétküldözgette sok paypalra amit az ő emberei kezeltek...és még nem tudták kikérni egy folyószámlára.
Előzmény: SnAkE (21588)
SnAkE Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21588

Nos, le a kalappal a Paypal elött.

Volt egy ügyem velük és meglepő döntést hoztak.

Volt egy ügyletem egy kezdő eladóval, 3 terméket vettem tőle, kifizettem, majd 2 nap múlva kizárták. Írogattam neki hátha elküldte a cuccot, de nem is válaszolt, így bejelentettem az ebay-en, és a paypalon.

Mivel mostanában volt pénzvisszafizetési garancia feltételeiről szó a forumon, nem is számoltam hogy számomra kedvező döntést hoznak, hiszen az eladónak csak 20 visszajelzése volt. Márpedig itt az egyik pont a pénzvisszafizetési garanciánál a minimum 50 feedback volt.

Ma küldték a levelet hogy a teljes 186 $-t visszatérítették és ha véletlen van valami költségem még szóljak és intézkednek.

És mindezt 22 nap alatt zongoráztuk végig.

 

Komolyan mondom nem számítottam erre.

 

Snake

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.08.26 0 0 21587

Üdv!

 

Kezdő "íbéjes" lennék, és már két esetben belefutottam, hogy az eladó az aukció lezárása után küldött emailjében a paypal-lal való fizetés esetén +2,5 EUR-t kér valami tranzakciós költségként.

Mivel az aukciós lapon egy szó sincs erről, mi a teendőm? Fizessem ki vagy reklamáljak?

 

Bosszantó (nem maga az összeg, bár sok kicsi sokra megy),de  hogy utólag változtatgatnak a feltételeken.

ritamuller Creative Commons License 2007.08.26 0 0 21586

Adri09!

 

A paypal-nak világszerte vannak felhasználói gondolod hogy érdekli az az 1-2 ember akit esetleg lebeszélsz róla?

De tényleg nincs sok választásod mert pl én a multkor nem figyeltem hogy egy eladónál nem lehet paypal-al fizetni és a banki átutalás egy 2000 ft-os cuccra plusz 4000 ft volt. a paypal-nál nincs ilyen. de azt nem teljesen értem hogy miért a paypal-t hibáztatod? Nem az eladó az aki nem akarja neked visszaküldeni a pénzt? Nekem is volt már disput-om a paypal-nál és a teljes összeget visszakaptam.

Előzmény: adri09 (21581)
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.08.26 0 0 21585
2006 oktoberben kaptam meg a kodot
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.08.26 0 0 21584
másfél órás túrás után kikotortam az összes visa kimutatást és rátaláltam a kodomra... most már verified vagyok :))) köszi mindenkinek..
adri09 Creative Commons License 2007.08.26 0 0 21583
kösz!


ez jött most:

Thank you for contacting PayPal.

We appreciate the information. Your account has been noted accordingly.

If you have any further questions, please feel free to contact us again.
Előzmény: SnAkE (21582)
SnAkE Creative Commons License 2007.08.26 0 0 21582

Nemhiszem hogy nagyon megfogja őket hatni a bejelentésed, hiszen tul sok alternativád nincs, és ugyis őket fogod használni.

Gondolj bele kicsit, ha máshogy juttatod el az összeget a 32 fontot se kapod vissza...

 

De természetesen a te dolgod, és legyen szerencséd és kapd meg a 20 fontot is.

 

Snake

Előzmény: adri09 (21581)
adri09 Creative Commons License 2007.08.26 0 0 21581
Sziasztok!

volt egy ügyen az Ebay-PayPal-al
Nem küldték a kifizetett árút ill. még egyszer kértek 40GBP-t a postára( 20-ban egyeztünk meg a végén)

Ma jött levél a PayPaltól, hogy valószinű fizetnek de csak az eredeti ca.32GBP-t, tehát 20GBP amit szintén PayPalon keresztül utaltam azt már nem akarják jóvá írni.
Mondtam nekik semmi baj, max nem fogom többé a rendszerüket használni és mást is lebeszélek róla....

kiváncsian várom a választ....
üdv-adri09
Maxie boy Creative Commons License 2007.08.25 0 0 21580

Gyuri. A levelben az all, hogy meg kell keresned az eredetileg kuldott Expanded Use szamot. Normal esetben ha belepsz a Paypal-re, akkor ha korabban mar elinditottad az Expanded Use-t, de amig nem irod be a szamot van egy gomb, hogy ujrakuldje a szamot. Ezt pont a napokban tapasztaltam, mert lejart a kartyam es beregisztraltam az uj kartyamat. Nekem volt ilyen gombom, de nekem Mastercardom van.

Neked azt irtak, hogy a VISA szabalyzata miatt ez az opcio nem hasznalhato es csak az eredetileg kuldott szamot hasznalhatod.

Szerintem nem kell bemenned a bankba, ha van netes bankod, akkor a szamlakivonatodat ott megnezheted. Nekem reszletes szamlatortenetem van 3 honapra visszamenoleg, azutan pedig havi szamlakivonatot nezegethetek, az az, amit a postan is kikuldenek. Ugy emlekszem azon is latszik a megjegyzes es szinten teteles lista, csak mar nem kulon kulon van nyilvantartva, hanem egy PDF szeru dokumentum.

De ha elvagy igy meg nehany honapig, akkor nem baj.

Azt azert tudd, hogy nemcsak a Verified szoveg a lenyeg, hanem van egy felso hatara az osszes vasarlasaid ertekenek (amit nem tudom, hogy mennyi, talan 100 EUR)

Előzmény: HartaiGyuri (21576)
pumpa5 Creative Commons License 2007.08.25 0 0 21579

Kösz Pavel!

 

Énaz ebayon keresztül gondoltam az üzletet.

 

Üdv.

Előzmény: Pavel (21578)
Pavel Creative Commons License 2007.08.25 0 0 21578
Szia!

Budafoki út 128
(baromi jó a szecsuáni csirke)
Előzmény: pumpa5 (21577)
pumpa5 Creative Commons License 2007.08.25 0 0 21577

Sziasztok!

 

Kötött már valaki a kinaiakkal üzletet. Egy eladóra vagy címre lenne szükségem ami megbízható. Sajnos  csak angolul vagy németül, vagy magyarul tudunk komunikálni.

 

Üdv:pumpa

HartaiGyuri Creative Commons License 2007.08.25 0 0 21576
de tudok fizetni gond nélkül csak a limit miatt akartam megcsinálni, de már nem érdekes májusban lejár a kártyám uj kártyám lesz majd akkor megcsinálom rendesen addig tengödök unverified ként,, ja és izraelban vagyok nem 400 ft lesz a terhelésem.. köszi a segitséget, választ
Előzmény: pittipitti (21574)
pittipitti Creative Commons License 2007.08.25 0 0 21575
Kártyaszámládon a magyar folyószámládat kell érteni melyhez a domborkártyád tartozik.
pittipitti Creative Commons License 2007.08.25 0 0 21574
Ha már regelted a kártyád és aztán törölted a kártyalistádból akkor nem regelheted ugyanazt újra...kivéve tán ha a 4jegyű 400hufos terhelésnél szereplő kódot még nem írtad hozzá....de bonyolult...
Fogj egy új kátyát ami szintén a te neveden van és add hozzá de mostmár normálisan..azaz a 4 jegyű kódoddal együtt ami véglegesíti a hozzárendelést...
4 jegyű kód akkor keletkezik mikor a paypalhoz hozzárendeled a dombort..a 16 és 3 jegyű kártyaszámok beírása után megterheli a kártyaszámlád a paypal 400huffal és azen tranzakció közleményében van a 4 jegyű kódod.
Ha nem megy és fizetnivalóid lennének abban tudok segíteni...
Előzmény: HartaiGyuri (21567)
sosmogyi Creative Commons License 2007.08.25 0 0 21573

Sziasztok!

 

Hogy tudom beállítani eladáskor, hogy milyen országokba küldöm el a cuccot?

 

Köszi!

Pavel Creative Commons License 2007.08.25 0 0 21572
Elő kell ásni az eredeti számot.
Előzmény: HartaiGyuri (21571)
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.08.25 0 0 21571
aki tud segiteni megérteni ezt a levelet az segitsen kérem...
SnAkE Creative Commons License 2007.08.25 0 0 21570

Az expressz csak abban az esetben áll meg hétvégén, ha vámolni fogják, akkor meg kell várnod amig küldenek értesítőt, amennyiben átcsuszik, kiszállitják hétvégén is.

 

Snake

 

Ui: Az mondjuk tény hogy nem találsz élő embert a postánál hétvégén aki neked bárminemű infót adna :-)

Előzmény: RadioGaGa6 (21568)
Vip3r Creative Commons License 2007.08.25 0 0 21569
Sziasztok! A segítégetekre lenne szükségem. Néhány napja kaptam egy kedves kis üzit a paypaltól "Your account access is limited" Az indok pedig ez volt: "We have received complaints from at least one buyer who indicated that they purchased merchandise from you and never received it."
Na most én már régen feladtam ezt a csomagot EMS-el, elküldtem a tracking numbert az eladónak is meg a paypalnak is, de ez mégsem elég. Paypal azt írja ez nem biztonyíték a feladóvevény meg már nem tudom hol van. Ilyenkor mi a teendő? Ugyanis több napja se pénzt fogadni se küldeni nem tudok, egyszerűen nem férek hozzá a pénzemhez.
Előre is köszi a segítséget, vip3r
RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.25 0 0 21568

Köszönöm szépen a hivatkozásokat a korábbi írásokra!

 

Meglepett, hogy a posta.hu weblapon is megtalálható ugyanaz az információ mint ami az usps.com-ra felkerült.

 

Ami miatt szomorú vagyok, hogy aug.23. péntek óta nincs friss információ és a Posta ügyfélszolgálata sem válaszol a levelemre, ui. csak munkanapokon működik 8-16 óra között.

 

Úgy látszik, ha kitör a hétvége, akkor hétfőig áll az expressz! :(

Előzmény: digicat (21565)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!