Keresés

Részletes keresés

tooommm0013 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1301

Bizonyára jó minőségű hús is van a boltokban. De azért nem gondolom, hogy össze lehet hasonlítani sok odafigyeléssel termelt sajáttal.

Minden üzemi körülmények között felnövő állattal gyógyszeres tápot etetnek az életének egy szakaszában. A 48-50 napra vágásérett csirkének a befejezőtáp etetésére annyit ajánlanak, hogy minimum 6 napig. Annyi ideje van hogy a gyógyszerek kiürüljenek a szervezetéből. És nem is kiürülnek csak egy "ártalmatlan" szint alá csökkennek, lebomlanak. De mitől ártalmatlan az a szint? Mivé bomlik le?

Az a sertés aminek egy életszakaszában a napi minimum amit hízni kell 1.5 kg az vajon milyen húsminőséget nyújt?

Jó minőségűt. De ez csak a még rosszabbhoz képest jó.

Persze nem azt mondom hogy ettől ehetetlen, de ha van mód a "jó"-nál jobbra, akkor miért ne azt válasszuk?

És a saját vágásról tudom, hogy mikor volt vágva. Ismerősöm dolgozott multinál. Mondták neki a hentesek, hogymikor vegyen húst. Nem sokszor vehetett.

 

De ennek ellenére én is szoktam boltban húst venni!

;)

Előzmény: Pet89 (1293)
tooommm0013 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1300

A 30-asok :)

Én is 30 éves vagyok épp.

Én régen is foglalkoztam nyulakkal, de egy időre abba kellett hagynom. Most saját kertesházban lakom és még nem is költöztünk ide, de már itt volt egy kutya és az első anyanyúl. Aztán jöttek a csirkék...

 

Nálam az első talán a hobbi és a második a jó minőségű hús. Vagy fordítva? Nem is tudom.

Mi is ezt adtuk az ikreknek mikor kicsik voltak. Párom kicsit ellenkezett (magyar kultúra) mert nem olvasta a könyvekben hogy mikortól ajánlják. Csak csirke, sertés, marha, pulyka. Mondtam neki, hogy más országokban sok bébiételben ez van. Ezzel meggyőztem. Így sok nyulat megettek. Látszik is rajtuk. Most 14 hónaposak, de ugrándoznak, szaladgálnak naphosszat.

Előzmény: Purcsimanó (1288)
nddori Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1299
Az egyik anyámnak 2 naposak a kisnyulai, megemeltem a szőrt és rájuk néztem, hogy minden oké-e. Szépek, egészségesek, nem nyúltam hozzájuk. 2 perccel később az anya ki-be ugrált a fészekbe.... selejtezni való? Aztán abbahagyta, de szerintem ez nem normális.... Tapasztalt már ilyet valaki?
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1298
A mesterséges termékenyítés nagyon igényes meló, labor körülményeket igényel és nem éri meg vele kis gazdaságban, háztájiban szórakozni. Szerintem legalábbis.
Előzmény: Nyulászpetya (1297)
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1297
Szokott valaki közületek mesterségesen megtermékenyíteni?
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1296
Nem is lett ingerültebb? Ha nem akor becsüld meg nagyon jó.
Előzmény: nyusszer (1289)
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1295
Köszi szépen.
Előzmény: Purcsimanó (1287)
nyusszer Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1294
Köszi a hozzászólásokat!
Akkor várok hétvégéig, ha nem lesz semmi, fedeztetek megint!
Pet89 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1293
Azért túlzásokba sem kell esni............... Az emberek mindig túldramatizálják az élelmiszereket. Az amit a boltban megveszel nagyon nagy százalékben megfelelő minőségű ( főleg ha magyar a termék- ezűton is ajánlom mindenkinek a magyar termékek fogyasztását). Ezek amiket felsoroltál antibiotikum, hormon meg nem tom ma Magyarországon nem lehet az élelmiszerben!!!!!!!!!! Az h néha előfordul az 1-2 pofátlan lelkiismeret nélküli "forgalmaz" meg átcsomagoló és hamisító műve.
Ezzel együtt az otthon megtermelt hús mindenkinek jobban ízlik mert benne van a meló de van h tényleg magasabb minőségű.
Az meg a,it nem tom ki írt h a nyúl nem eszik "szemetet" - rossz hírem van neki - ez sehol sincs így. A nyúl nagon érzékeny emésztőrendszerű és könnyen megbetegedő állat aránylag. HA valahol is rossz minőségű takarmányt enne főleg nagyüzemben akkor nagyon könnyen feldobná a pacskert és képzeljük csak el milyen is egy ilyen ahol kb 50-100 ezer nyűl van............
A másik amit még "imádok" de ezt biztos h sokan tapasztalták már h " nem eszek nyúlhúst mert olyan mint a patkány"- az ilyen birkának mást se adnék enni az biztos.
Előzmény: stangli2 (1286)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1292
Nekem is vannak ismerőseim akiknek a nyúl hús, persze pucolva kellene, de ingyen. Amikor segíteni kellett volna dolgozni akkor egy sem jött el. Vagy volt maradék anyaga, amit én fel tudtam volna használni ketrecnek, azt nem adta oda, máig is ott rohad.
35 éves vagyok, nekem a hobbim és az asztalra is kerül belőle, kellemest a hasznossal. Néha nehéz megoldani munka mellett a nagy takarítást, a széna betakarítást........................, de szívesen csinálom. Elutazni, hosszabb időre nyaralni nem tudunk elmenni, mert nem merem másra nagyon rábízni, de vállalom. Erre is fogok keresni megoldást, ha aktuális lesz.
nddori Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1291
Valószínűleg, bár legutóbb az egyik anyám egy héttel előtte megcsinálta a fészket, meg is tépte magát rendesen és lettek kisnyulak!
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1290
Ivarzik úgyhogy fedeztesd be, nem volt vemhes, vagy csak áll vemhesség.
Előzmény: nyusszer (1289)
nyusszer Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1289
Üdv!

Pénteken megrakta a fészkét a nőstény nyulam!
Láttam, hogy nagyon dolgozik. Széna , szőr minden, tehát a fészek kész!

Mikorra várható a szülés?
Mert eddig nem szült!
Egy időben sok vizet ivott, most ugyanúgy viselkedik mint anno :(
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1288
Nálunk nagyon kevesen foglalkoznak nyulakkal.Legalább is szerintem.Lehet én sem vágok bele ha nem vagyok itthon a gyerkőccel,de szerencsére elkezdtem és nem bántam meg.Még nem vágtunk belőlük,picikék hozzá de remélem mindenki meg fogja enni a családban.Férjemnek vannak fenntartásai ezzel kapcsolatban,de azzal talán meg tudom győzni,hogy biztos nem eszik" szemetet"
Előzmény: stangli2 (1286)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1287
Persze nem lehet senkire ráerőltetni a nyúl nevelést,de képzeld el a szitut:azt mondja az ipse hű én annyira szeretem a nyulat erre én hát vigyél és nevelj belőle aztán levágod és mehet az asztalra.Erre ő ááááá hát dolgozni kell vele.Hát rögtön kinyílt a bicska a zsebemben.Talán azt hitte majd én adok neki sőt meg is sütöm nem?Ráadásul olyan helyen melózik ahol muszáj kaszálnia abból már csak hasznot húzhatna ha a nyuszikkal eteti meg.Mindegy ilyen is van,de minden tiszteletem a tiéd,hogy ennyi idősen foglalkozol a dologgal.Mindegy,hogy csak hobbiból vagy azért ,hogy kaja legyen az asztalon.
Előzmény: Nyulászpetya (1283)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1286

Én 30 vagyok (ill. nemsokára 31:-( ) Az én környezetemben úgy látom egyre inkább rákényszerül az állattartásra az aki húst akar enni (rendes húst és nem hormonos, antibiotikumos, vizes, ízetlen mócsingos árut).

Mikor nézegetik a nyulakimat sokan mondják, hogy belevágnának, mert kívülről olyan egyszerünek tüník az egész.. aztán persze ennyiben is marad, de már van egy ismerős aki az én nyulaimból akar elkezdeni nyulászkodni, arra vár, hogy eladó sorba kerüljenek:-)

Előzmény: Purcsimanó (1282)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1285

Nálunk is a villanypásztor vált be szökdösés ellen, ha egy kicsit megvariálod, és kihúzod a nyulak elé, garantált védelem.

Én imádom ami a kerti és az állatok körüli melót, kár hogy nem lehet belőle megélni, mert biztos ezt csinálnám:-)

Előzmény: skolikagi (1281)
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1284
Zolikl, hogy vannak a nyulaid?
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1283

Az olyanokat én is utálom akik fintorognak meg hogy neki nem kell nyúl mert nem csinál semmi látványosat (cigánykerekezzen, vagy mit csináljon szerencsétlen?)

Nekem is tettek ajánlatot hogy neveljek fel egy holland törpenyulat és szaporítsam, de csak feneveltem az enyéimmel aztán levágtuk és úgy voltam vele, hogy soha többet nem csinálok ilyet.

Én szeretem a nyulakat eddigi hat év alatt nem untam rájuk, sőt jobban megszerettem, amúgy 14 vagyok.

Előzmény: Purcsimanó (1282)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1282
Én nem tartom magam idősnek,35 vagyok de nekem is az a tapasztalatom,hogy a fiatalok zöme csak annyit tud hozzászólni az állattartáshoz,hogy büdös és koszos.persze ez vele jár.
Viszont a lustaság felháborít.Egy ismerősömnek felajánlottam,hogy kap tőlem nyuszit nevelje fel esetleg szaporítsa.Erre azt mondta,hogy ő nagyon szereti a nyulat de csak ha elé teszik az asztalra.Ő aztán nem dolgozik vele.Na gondoltam akkor öreg nem eszel......Hát ilyenek manapság az emberek........ez szomorú!!!!:((
Előzmény: Texas Chris (1280)
skolikagi Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1281
Nekünk az udvart nem kell kaszálni, amióta libák és tyúkok vannak.
Ebben az évben tavasszal kétszer le lett nyírva és ennyi. Megnőtt a fűnyíróbrigád, és azóta ezzel nincs gond:-)
Kutya van, csak eléggé rá vannak izgulva a nyulakra, tehát zár mindenképpen kell még egy.
És igaz hogy meg kell kötni éjjelre a kutyákat, de remélem ezt nem szimatolja ki a róka, és nem jön be:-)
Bizony Krisz nem unalmas az élet, most éppen a villanypásztort kell megoldani, mert a kutyák kiszökdösnek...ezért kell megkötni őket:-(
Van móka, kacagás...meg kaland..de ez így van jól:-)
A hétvégén meg fenyővágás lesz...Tőlünk csak hetvenet vettek, de van itt az utcában aki százasával termeli ki ilyenkor...Talán még több ezret is elad...normandfenyőből...
Tényleg, ha kell karácsonyra lucfenyő van még nekünk eladó!

Előzmény: tooommm0013 (1277)
Texas Chris Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1280
Hát igen, nagyon el vagyunk maradva másoktól. Nagyon mélyre sűlyedtünk az állattartás és tenyésztés terén . És egyre jobban látszódik ez a hanyatlás. Az emberek amúgy is besavanyodnak és érdektelenné válnak, állatot már senki sem akar tartani. Legalábbis felénk ezt látom. Az öregek kihalnak, a fiatalok meg lusták.

De örülök, hogy van ez a fórum és nagy távolságokat leküzdve egymásra találunk és életben tartjuk a nyúltenyésztést!!!
Előzmény: Pet89 (1273)
Texas Chris Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1279
Szia Dóri.

Üdvözlünk a fórumon.
Előzmény: nddori (1274)
Texas Chris Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1278
Kell a kaland!!! Szoktam mondani. Ahol birtok és állatok vannak ott mindig történik valami és nem unalmas az élet.
Előzmény: skolikagi (1276)
tooommm0013 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1277

Hát igen. Mindennek van árnyoldala is. Nekem is van 2400 m2 zártkert ahhoz majd 50 m utcafront, meg egy kis gátoldal. Hát nem jó móka mire lekaszálom. És nem is sok haszna van sajnos. Némi gyünölcs terem benne, meg szénánakvaló, ha jó az idő. De idén csak kecskének volt jó ami termett.

Ezért én is vettem lucernát. És rájöttem, hogy ez a bálázósdi egész jó dolog. Így könnyeb kezelni.

:)

Vigyázz ne penészedjen be a lucernabála!

A záraknál meg többet ér egy fürgeléptű házörző! De azért a zár is jó dolog....

Előzmény: skolikagi (1276)
skolikagi Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1276
Na...aki irigyel, az mind jöhet egy kis testmozgásra, van egy csomó jópofa szerszámom...pl. kézi kasza, sarló, ásó, kapa, nagyharang....Ja az nincs:-)
Sajnos csak "aki fentről nézi" annak látszik rendezettnek a birtok, lenne itt mit csinálni akár egy focicsapatnak is:-)
Azon agyalok, hogy azért még valami zárat kellene szerelni a ketrecre.
Most olyan lehajthatós rigli van rajta és elég szorosan jár, de az ördög ugye nem alszik...Szóval majd kitalálom még valami zárat rá.
A tetejére vettem ma ponyvát, majdnem leér oldalt is a ketrec aljára, úgyhogy az eső és a szél ellen védve vannak szerintem:-)
TEgnap hoztak egy böszme nagy lucernabálát, amit az utcán ( de a telekharáron belül) tudtak csak lerakni, mert nem fért be a kapun...( nem a bála nagy, hanem a kapu kicsi)
Most azt is letakartam, aztán majd ha fogyogat, akkor be tudjuk vinni.

Előzmény: stangli2 (1255)
nddori Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1275
Ebben egyetértek! Igaz, még nem láttam túl sokat, de Nyitrán kint voltam a kiállításon, ahol közel 8000 nyúl volt!
Előzmény: Pet89 (1273)
nddori Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1274
Sziasztok!
Véletlenül találtam erre a fórumra, de örülök neki, hogy itt beszélgetnek a nyulászok!
Én nem rég kezdtem el foglalkozni komolyabban a nyuszikkal, de nagyon szeretem őket. Elsősorban óriás kosorrúakat tenyésztek, kiállításra is járok velük, de van néhány új-zélandi vörösöm és egy pár német óriásom, de talán a honlapomról már ismertek is! :)
Pet89 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1273
Sziasztok!
Az a nyúl úgy jugoszláv mint én :D Lehet hogy volt valamikor valami hasonló de már biztos h nincs. Olyan mint a magyar óriás, annál is ha valakinek nem nő meg rendesen az óriása 7,5-8 kg-ra v még nagyobbra már mindjárt magyar óriása van.(bár szerintem ilyen jugoszláv sose volt de mondjuk ezt csak gondolom)
Az emberek nagyon nagy része nem ért a nyulakhoz akkor sem ha tartja őket (itt ez a kirgiz nyúl is :)) sokan azt sem tudják mit tartanak és ez elég szomorú, figyelembe véve pl Szlovákiát. Egy kis vacak ország és olyan fejlett a nyúltenyésztése (hozzánk képest) hogy egy sima nemzeti kiállításra össze tudnak szedni 3000-4000 nyulat (mondjuk a minőség az más kérdés de azért az sem olyan kutya rossz).
Texas Chris Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1272
Fiatal még a bakocska, majd meglátjuk, hogy mi lesz belőúle és nem volt időm nappal lefotózni. De szakítok majd rá időt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!