Keresés

Részletes keresés

tütyüke Creative Commons License 2012.06.22 0 0 119360

Vagy divat volt/van mikor egy fénykép kiterjesztését módosítják,  "." utáni kiterjesztést mutatja (például parishiltoncici.jpg) holott az valójában egy parishiltoncici.jpg.exe például, vagy bármi futtatható kiterjesztés.

Előzmény: Jahno (119359)
Jahno Creative Commons License 2012.06.22 0 0 119359

Elég egy támadó weboldal, vagy mostanság divat pld. a fertőzött .pdf vagy flash videós, vagy szinte bármi megoldás,amin keresztül megszerezhetik az összes emailcímet a gépedről, aztán lehet rá szemetet küldeni a nevedben, szintén a gépedről.

Előzmény: Columbu_s (119357)
Garfield007 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 119358

Mert?

Előzmény: Columbu_s (119356)
Columbu_s Creative Commons License 2012.06.22 0 0 119357

kéretlen levélszemetek"

 

Kihalászná a levlistárol valami program, amiröl nem tudok?

Előzmény: DJG (119341)
Columbu_s Creative Commons License 2012.06.22 0 0 119356

Vegyél vissza erősen a nagy arcodbol!

Előzmény: Garfield007 (119339)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.06.22 0 0 119355

azonnali kp fizetes szukseges"

 

a világ melyik elmaradott országában élsz? Mert én mindent hitelkártyával fizetek. 25ezerből meg meg lehet élni. Csak legyen mondjuk az cseh korona.

Előzmény: Totyasrác (119353)
tütyüke Creative Commons License 2012.06.22 0 0 119354

Felőlem azt csinálsz amit akarsz, erősen meguntalak.

 

Előzmény: le542 (119347)
Totyasrác Creative Commons License 2012.06.22 0 0 119353

Nagyon elmentetek OFF irányba, de minthogy ismerem Jahno-t, és elhiszem, hogy ő segíteni akart (mint ahogy azt is, hogy te meg főleg siránkozásban vagy jó), azalábbi alapján érdekelne, hogy te mikor disszidáltál (mert a '80-as években még így nevezték, ugye)?!:

"mig pesti viszonylatban 25 ezres jovedelemmel is el lehet vegetalni evekig, mert mellette meg lehet talalni a kiskapukat es kapcsolatokat. Itt nincs ilyen lehetoseg, azonnali kp fizetes szukseges"

Előzmény: le542 (119350)
Jahno Creative Commons License 2012.06.22 0 0 119352

Tess, ha már előjött:

 

Előzmény: le542 (119350)
Jahno Creative Commons License 2012.06.22 0 0 119351

"mig pesti viszonylatban 25 ezres jovedelemmel is el lehet vegetalni evekig,"

 

Ja, végül is télen itt panelban a távhőre nem elég.

 

Fóliáról meg jobban olvass vissza, akkor mikor magamnak 0.5-öst vettem és 0.8-ast nézegettem, mert csak. Többit 1es környékére lőttem be, geotext nélkül köves talajra volt 1.2-es, de az durva. Ez most hosszú, olvasd el, felületes vagy.

 

Utolsó adag lineken voltak 1es méretben jófélék, és szerintem kedvezőárban, de had ne én találjam ki a teljes megoldást. Eddig mit tettél az ügy érdekében? Hány céget hívtál fel közülük, hány mailt írtál? Igaz fele 100+ mérföldre van onnan, de ígérnek házhozszállítást. Esetleg brakhatod ide is, mire jutottál, mi mennyi pontosan azok közül, amit találtunk.

 

Amúgy itt is kpban fizetek, és nem halmoztam fel semmit.

Előzmény: le542 (119350)
le542 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 119350

Eddig joindulatuan figyeltelek, hatha tenyleg csak annyira le vagy terhelve, hogy feluletesen olvasol, de most mar egyertelmu, hogy tomeny rosszindulattal vagy irantam, vagy a magy magyar SI szabvany szerint letezel. Jo lenne, ha vegre leallitanad magad.

 

Az ominozus masik forumon jo ideig visszaolvastam a tortenetet, szinte allandoan leteremtettel masokat, hogy 1,5-es folia a minimum, ami szukseges. Amikor irtam, hogy itt ilyen nincs, akkor 0,3-as foliat linkeltel be, es rogton annak az arat kozolted, hogy milyen olcso. Lehet, neked olcso, en ugy lattam, a magyar 1,5-es araval van egy szinten.

 

Emellett masik varosokban levoket ajanlottal, az utikoltseget meg szallitasi koltseget - ami minimum heti fizetes szintu - mereven nem akartad felfogni.  Korabban leirtam, most mar egyertelmu, hogy felfogtad, csak tudatosan nem akarod megerteni, igy inkabb hagyjuk.

 

Legyen zarszonak annyi, hogy eleg konnyu ugy szovegelni, hogy benne ulsz valamiben, amit evek alatt felhalmoztal. Nekem sajnos evtizedek munkaja ment el, vele egyutt a teljes rokonsag, es a temetes se tul solcso mulatsag, igy meg a kiutazast is hitelbol kellett megoldanom. Mara egyenesbe jottem, es egy ev mulva bizony - ahogy mar most irigykedsz - valoban nagysagrenddel jobban leszek. Nehany ev mulva pedig meg a nyugdijam is biztositva lesz, hiszen, ugyebar, az uj "partunk es kormanyunk" egy eve ezt lenyegeben lenullazta. Persze, ket kozgazdasz MTA tagja lett illetve lesz, mert bebizonyitotta, hogy a lakossag negyede meg se eri a nyugdijas kort, masik negyede nem lesz ra jogosult, a jogosultak kozul a ferfiak tobbsege pedig 10 even belul meghal, igy a nyugdijkassza ugyse olyan fontos, csak a 80-100 eves noknek hoz hasznot. Ugyhogy lehet rajuk vadaszni.;)

 

Meg egy tanacs, hatha hasznal mindegykinek:

Nem az a fontos, hogy mennyi a havi fizetes, hanem az, hogy mennyit kapsz kezhez tenylegesen, es ebbol mennyit tudsz felretenni. Itt ez utobbi minimalis, mig pesti viszonylatban 25 ezres jovedelemmel is el lehet vegetalni evekig, mert mellette meg lehet talalni a kiskapukat es kapcsolatokat. Itt nincs ilyen lehetoseg, azonnali kp fizetes szukseges. Ha ugy dontesz, hogy kozlod valakivel, hogy "bocs, most nincs penzem, majd holnap - akkor ezt haromszor tehetted meg: eloszor, utoljara es soha tobbet. Vegigkiser a hatralevo eleteden, es az itt esetenkent nagyon kellemetlen kovetkezmenyeket jelent. Ezek is le vannak irva mar regen, nem en talaltam ki.

Előzmény: Jahno (119320)
Jahno Creative Commons License 2012.06.22 0 0 119349

Itt időnként ilyennek én inkább örülnék, vállakozósban már mondtam, az sem jó, ha sok a meló, meg ilyesmi, elmúlt 4-5 évben nem hagytam el az országot, vagy mentem el nyaralni 3 napnál hosszabb időre. Így legalább rákényszerítenének. Telefonom meg kb. 24 órás.

 

A hazaküldés/visszajövés opciót '96 környékén idehaza is megtanultam a húsiparban.

 

Hol itt a gond? Egyik ilyen, másik amolyan.

Előzmény: le542 (119348)
le542 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 119348

Bizony volt olyan honap, amikor annyi volt, mert itt a hatekonysag azt jelenti, hogy a kisfonokok dilettantizmusa - szervezetlenseg, stb. - eseten a dolgozokat par napig nem engedik bemenni dolgozni, kotelezo szabadnap, vagy fizetesnelkuli. Vagy delutanra behivnak es ket ora utan hazakuldenek, hogy sporoljanak a kifizetendo berrel. Itt ez a modi.

Előzmény: Jahno (119283)
le542 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 119347

Na, nem engedi a kepfeltoltest, azert talaltam kerulo megoldast:

 

 

 

 

 

A te stilusodban:

Tudod, kisfiu, eddig minden ertelmes ember el tud jutni, a kepeket latva talan megerted, eszkozkezelo megnezve, majd ujabb driver is keresve, dehat ez van, 2006-os a legujabb. Elvileg minden szep es jo, csak eppen nem mukodik.

Azert kerdeztem itt, mert tesztelni kellene, mi es miert nem mukodik, amikor elvileg minden szep es jo a ms vilagaban. :-((

Erre nekialltatok eleg alacsony szinten csevegni.

Előzmény: tütyüke (119264)
whitebeard Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119346

Mit szedjek le csökkentett üzemmódban ?

 

 

"Azt a kereskedőt pedig, aki a vírusirtó kikapcsolására uszít..."

Igazad van, de 2 nappal a gyereked szülinapja előtt, hogyan döntesz?

1. 99%, hogy egy új gyári kütyű nem vírusos.

2. 0.9%, hogy szívok és reinstall.

3. 0.1% kit érdekel

Előzmény: DJG (119345)
DJG Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119345

Hijack csökkentett módban nyilván le tudja szedni.

 

Azt a kereskedőt pedig, aki a vírusirtó kikapcsolására uszít...

Előzmény: whitebeard (119344)
whitebeard Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119344

Szép jó estét az Uraknak !
Mai napi történetem.Lányomnak vettem egy ebook reader-t(linux alapú). (Gyári új, csak magyarítás a kereskedőnél)
Összekötöttem usb -vel a notebook-ommal. 5 sec re felismerte és leválasztotta. (XPSP3). Többszöri kisérlet után is.
Irány a desktop. MacOs10. 5 nem ismeri fel.
Bootcamp win7 re. Felismeri hogy vmi van, de nem tudja használni.
---------------------------------------------------------
Hosszas beszélgetés a kereskedővel.
- Ki kellene kapcsolni a vírusírtót ! (AVG)
-Biztos ?!!???
-Igen !
---------------------------------------------
Notebookon net megszakít . Vírusírtó kikapcs! S láss csodát ott az eszköz s,működik.
DE!!! A noti 20 másodperenként pittyent, és homokórázik. A taskmanager szintén /20 sec felmegy 80-95%-ra. Semiilyen más progi nem fut.
---------------------------------------------
Ismét beszélgetés a kereskedővel:
-Állítsd vissza a reader-t  gyári alapállapotba.
(megtörténik) Magyarosítás el. Notin a pittyegés+80% marad.

Innentől a MacOs és a win7 is felismeri és kommunikálnak gond nélkül.

Eredmény : Van egy jó Ebook-reader-em és egy elqrt notebook-om.

A notin lefuttattam az AVG tesztjét : SEMMI
A Taskmanagerben látszik, hogy a service.exe foglalja a procit, a taskmanager-el nem lehet megállítani.
Vszeg egy vírus, de mivel lehetne kiírtani?

Hijackthis-et lefutattam, ha kéritek ide másolom ! Ölég hosszú!

Minden ötletet köszönök reinstall előtt!

Jahno Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119343

"Nem tudom mire jók az frissitések,"

 

Akor nekünk miért nem hiszed el, hogy kell és kész?

Előzmény: Columbu_s (119337)
tütyüke Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119342

Egyetértek azzal a kivétellel, véleményem szerint a Vista egyáltalán nem volt olyan rossz.

 

Előzmény: DJG (119341)
DJG Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119341

Nem. Eddig mindössze két Windows volt, amire azt mondta a világ, hogy jó, és az az XP és a W7. Ezen kívül voltak kifejezetten katasztrofálisak (ME, Vista) és a többi, ami többé-kevésbé elment. Nem arról van szó, hogy mindig a legújabb a jó, nagyon nem. A W8-ról például már most tudjuk előre, hogy a rosszabbak közé fog tartozni.

 

A frissítésnél pusztán arról van szó, hogy minden szoftver – és ez alól a Microsoftéi nemhogy nem kivételek, hanem eléggé az élen vannak – tele van hibával. Ez részben magyarázható technológiai okokkal is (elég változatos ahhoz a hardverpark, hogy ne lehessen mindenféle kölcsönhatást előre tesztelni), de ez gyakran csak a védekezés, az ok sokkal, de sokkal inkább üzleti. A programok piacra dobásáról ma már soha nem a szofveresek döntenek, hanem a cégek gazdaságisai. Akkor kerül piacra, amikor már nagyon kell a bevétel, és nem akkor, amikor elkészült. Ráadásul elég kevés cég fordít elég figyelmet a hibák kijavítására (és a nagyok közül gyakorlatilag senki), a vevőkkel két évtized alatt sikerült elhitetni, hogy a világ ilyen, majd vedd meg a következő verziót, és kész.

 

A javítókészletek és az egyéb javítások-frissítések tehát arról szólnak, hogy a programban megtaláltak és kijavítottak hibákat. Operációs rendszereknél gyakori, más programoknál is előfordul, hogy ezek a hibák ráadásul biztonsági hiányosságok voltak, amelyeken keresztül támadók juthattak a gépedre. Vagyis, az autós példám a lehető legjobb analógia (azért használom, ha nem lenne az, másikat mondanék): ezek hibák voltak, amelyeket végre kijavítottak, és tálcán kínálják neked, hogy vezesd át őket a rendszereden. Azzal, hogy kikapcsolod, saját akaratodból lemondasz a hibajavításról, és szándékosan működtetsz tovább hibás programokat. Fertőzések, támadások jönnek így (ha azt hiszed, nincs nálad ilyesmi, attól még egyébként nagyon is lehet), és nemcsak magadnak okozol vele kárt (ami a magánügyed), hanem mindenki másnak (ami már nem az), ugyanis a támadások, kéretlen levélszemetek, és minden egyéb hasonló pontosan az ilyen magárahagyott, közveszélyes gépek segítségével terjed.

Előzmény: Columbu_s (119337)
tütyüke Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119340

Ki mondta, hogy szar ?

A szomszéd Pistike ?

 

Előzmény: Columbu_s (119337)
Garfield007 Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119339

Szeretem, hogy a politikan es a focin kivul ehhez is ert mindenki es raadasul meg provokativ es nagykepu is...

Előzmény: Columbu_s (119337)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119338

Jó eséllyel a te géped már zombi is tolja a pofánkba a spameket.

Előzmény: Columbu_s (119337)
Columbu_s Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119337

De nem is olyan mint az autó példa

Hiába volt 1000x elmondva

Elmondták minden korábbi WIN-rol hogy milyen szar amikor kijött egy ujabb

 

Nem tudom mire jók az frissitések, de ismétlem, semmi hátrányát nem láttam az XP-nek igy

Nyilván a szakember ért hozzá csak nem tudja elmagyarázni, vagy azt mondja hulyének minek magyarázzam

Mit kellett volna észrevennem ha frissitem, mit ha nem?

 

Most nem szar a WIN7, csak ha a 8as itt lesz?

Előzmény: DJG (119332)
Jahno Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119336

Már ittam párat, de attól még ugyanúgy nem fogom bírni a hülyéket. Meg Jack Danielst, ami bammeg fent volt a pult tetjén 40 fokosan, majdnem ki is köptem egyből.

 

Bicajt leadtam ide a szomszéd boltba gumicserére, az is jó lesz, még a gyári szőrös gumik voltak rajt, lehet gazdájával meg kellett volna egyezni, mi pénzt adna érte egy elborult gyűjtő :-D

Előzmény: smith (119335)
smith Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119335

Szerintem meg igyál egy sört.

Vagy többet.

:-)

Előzmény: Jahno (119334)
Jahno Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119334

"WinUpdate letiltva, mert abból csak problémáim szoktak lenni, azóta is megy."

 

Ebből milyen probléma van? Felrakja a frissítéseket, vagy kiírja, hogy ne lopd a szoftvert?

Előzmény: Törölt nick (119330)
DJG Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119333

Lelassítja, magyarul úgy mondjuk. :-) Hacsak nem nagyon kevés a memória, azonos vason a W7 gyorsabb.

Előzmény: Törölt nick (119330)
DJG Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119332

XP van évek óta SP2-vel, nem igen veszem észre hogy hiányozna pl. az SP3 és semmi updételés

 

Elmondjuk hetente párezereszer. Ez nem olyan, mint a csilivili telefon. Ez olyan, mintha a kocsidat életveszélyes fékproblémával visszahívná a gyár, és te azt mondanád, hogy nem viszed, mert csak, neked ne a gyár marketingesei mondják meg, mi a jó. Amit csinálsz, az ön- és közveszélyes viselkedés, súlyosbítva azzal, hogy szemmel láthatóan nem értesz hozzá. Ez egyáltalán nem bántásból mondom, hidd el, különben sem lenne baj, nem kell mindenkinek számítástechnikai szakembernek lennie, sőt. Csak hallgatni kellene azokra, akik értenek hozzá, és nem csinálni ekkora butaságot, és aztán még ideológiát is gyártani hozzá, hogy miért is jó az.

Előzmény: Columbu_s (119326)
Garfield007 Creative Commons License 2012.06.21 0 0 119331

Milyen gondokat okoz a winupdate?

Azt a gepet egy flash tartalommal ki lehet nyirni, persze ettol meg szuper gep...

Előzmény: Törölt nick (119330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!