Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21628
Mindig elkérem a tracking numbert,és a posta nemzetközi kicserélőben már a megérkezés másnapján keresem.Csak olyantól veszek,aki biztosítással és számmal küld.Ha megeggyezel az olcsó szállításban,átvállalod a felelősséget,kell ez neked?.Faxon átlököm a paypalos fizetést és ezt elfogadják vámalapnak.Így nyerek pár napot.A posta csinálja a vámolást is,a droidnál kell fizetni,aláírással együtt.Nem árt tudni,hogy ki van fizetve a szállítás háztól -házig!Na meg nem árt a címen tartózkodni...de a postán szintén telefonon megmondják,ott-e a csomag.A postás nem fog napokig lődörögni a környéken és keresni a címzettet...ezt mindenki tudja.Ha nem érkezik meg a cucc,nyomj egy disputot 45 napon belül a paypalon,60 napon belül az ebayen.Az eladónak igazolnia kell a feladást minden esetben.Ha ajánlottan adnak fel egy karácsonyi lapot,annak is van tracking numbere.A paypalon szereplő cím a postázási cím minden esetben.Mi itt a kérdés?Ez a rendszer nem fogadja el a "wc-re,külföldre,anyuhoz,boltba,a szomszédba voltam ,mentem pont nem voltam ott stb".A szállítás az eladó felelőssége,a fizetés a vevőé.A szállítási költség nem csak az ami az "árlistában" szerepel,hanem a sorbanállás,csomagolás is beletartozik.Az idő----pénz.
garfieldka Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21627
Nem értem, mire utalsz? Én egy valós helyzetet próbáltam vázolni. Történetesen nekem is postaládám van nyílt helyen a kapuban, amiből a szél a szemem láttára fújta ki a benne lévő papirokat. Ha egy postás által bedobott értesítő így elvész, a címzett sose tudja meg, hogy küldeménye érkezett. Ennyi.
Előzmény: RadioGaGa6 (21625)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21626
Nem tudom... Kedden kifizettem,szerdán feladták és hétfőn reggel 7-kor megkaptam a 2 kg-os csomagot USPS /EMS/-el.45 dollár volt USA-ból...
Előzmény: RadioGaGa6 (21622)
RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21625

Ki az, aki úgy gondolja, hogy a küldeményeket jogos megállítani bármilyen okból?

 

Feladtak egy csomagot megcímezve. Kifizették a légi expressz tarifát.

 

Hová kell kézbesíteni a küldeményt? A címzettnek, vagy máshová, ahonnan akár értesítik a címzettet, hogy küldeménye érkezett (de nem továbbították a külfdeményre írt címre)?

 

Üdv.!

Előzmény: garfieldka (21624)
garfieldka Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21624
Esetleg bedobta az értesítőt a postás a levélládádba, a szél meg kifújta? Így eleve nem is tudhattál az érkezéséről. (Persze biztos lakótelepi zárt lépcsőházban van a postaládád.) :))
Előzmény: szakimuki (21623)
szakimuki Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21623

A mocskoskurva anyját a magyar postának!!

 

1 hónapja kifizetett dolgom nem jött meg németországból (Paypal)

pedig ettől az emberemtől már 5-6 szor vásároltam minden gond nélkül !

 

Most küldi a mailt lefotózva a csomagomal, hogy a magyar-posta visszaküldte a cimkéjükre az van írva hogy nem kerestem??? ki-se hozták a kretének!!!

 

Na ennyit  Magyar Postáról....

 

 

 

RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21622

No és Magyarországon mi a valóság?

 

Milyen viszonyban van az ún. EMS gyorsposta és a "rendes" csomagszállítás?

 

Pl. előfordulhat, hogy valami alvállalkozó szállító valamelyik budapesti cégnél (az EMS gyorsposta nevében) felvesz egy küldeményt azzal, hogy eljuttatja a címzettnek.

 

Akár az EMS gyorsposta, akár az alvállalkozó szállító "kézbesít", hová viszi a küldeményt? A helyileg illetékes postahivatalba, ahonnan aztán a "rendes csomagszállítók" majd a napi rendes járatukkal kikézbesítik, vagy egyenesen a címzettnek?

 

Mi helyzet pl. a hétvégeken?  Mondjuk San Diegóban szerdán feladnak egy csomagot az USPS-nél légi expressz küldeményként. (Ennek az ára egy néhány kilós csomag esetén kb. 150 USD!)  A  csomag Ferihegyen landol csütörtökön éjjel. Pénteken már biztosan nem viszik ki a vidéki címre. Várnak hétfőig?

 

Mintha az eBay bidding és a paypal gondok eltörpülnének amellett az óriási probléma mellett, hogy Magyarország nem egyenlő  Budapesttel!!!

 

Üdv!

 

 

Előzmény: optikus (21621)
optikus Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21621
Asszem a nemet posta honlapjan minden nemzetkozi dhl-nek van irva. Aztan hogy ki hozza nem tudom de a cimken is dhl van, ami a szivas hogy itthon mar ez a szemet tarsulat aki azt hiszi hogy en vagyok o ertuk es majdhogynem sziveseget tesznek nekem hogy jo sok penzert ki sem hozzak.

Előzmény: Törölt nick (21620)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21620

Ugyanezt dhl-el (ami itt mar kotsog magyar lopos csigaposta)

 

Ebben engem kikupáltak a DHL-nél: Ha "simán" adják fel akkor a Német posta hozza, ha biztosított, akkor a DHL. A DHL kocsival hozza ki, ha nem vagy otthon, kapsz egy értesítést a futár telefonszámával, akivel megbeszélheted, hogy mikor vagy otthon. A "sima" csomag viszont a Magyar Postánál landol.

 

Azt viszont mondta a hölgy, hogy a németeknek minden DHL, ami posta, így ha azt írja valaki Németországban, hogy DHL-lel jön a csomag, még egyáltalán nem biztos, hogy náluk is kell keresni.

 

Nekem már a három csomagom veszett el a "sima" úton (kettő e-bay-es, több ezer pozitívos eladótól (nem hiszem, hogy ő trükközött), és egy Amazon-os (a trükközést itt is kizártnak tartom)).  Így én csak azokkal boltolok, akik hajlandóak biztosított csomagot küldeni. 

 

Előzmény: optikus (21610)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21619
Már olvasom is.
Előzmény: Mopi (21618)
Mopi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21618
http://dunainfo.net/~ebay/
Átolvastad már?
Előzmény: Törölt nick (21617)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21617

Sziasztok:)

Kezdő vagyok.És ha van valakinek ideje akkor irja már le hogy ha megnyerek egy cuccost akkor onnan kezdve mi a teendőm?

Mert próbálkozom de sajna mindig többet ér másnak mint nekem az a termék:)))

De előbb utobb úgyis bejön valami:)

Tehát ha kérhetem csak úgy naggyábol!

De azért érthetően:))

köszönettel:

sztív

Mishproton Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21616
Azért rendesek mert leakartak nyúlni plussz lóvéval, amit az Ebay határozottan tilt? Csak teljesítették a kötelezettségüket...........szerintem.

Üdv :)
Előzmény: Blue_Sky_007 (21614)
Betticus Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21615

pénteken regisztráltam az ebay és Paypal rendszerre, tud valaki segíteni, hogy kb. mennyi idő múlva küldik azt az összeget, amit be kell írni és pontosan hova kell beírni?

Addig nem lehet eladni és még van pár dolog amit nem nagyon értek meg.

 

:(

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21614
Ma kaptam tőlük egy szabvány levelet, hogy a várárolt árút feladták, és hamarosan megkapom. Mégiscsak rendesek.....
Előzmény: Blue_Sky_007 (21613)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21613

Én első körben, mivel az eBay lapjáról fizettem (ahol nem szerepelt a sóher német által a paypalnak fizetett jutalék) kifizettem neki 26.-án a paypal költség nélküli összeget. Ugye utána jött tőle a robotemail (mikor már kifizettem) hogy mennyivel többet akar. Eltelt 2 munkanap. Még nem reklamált. Lehet, hogy mégis elküldi az árút?

 

Vagy várakoztat, hogy rákérdezzek az árú hollétére, aztán akkor benyögi, hogy még szerinte tartozom neki?

 

Meddig várjak a németeknél, mikor érdemes kérdezősködni először?

Előzmény: NickE (21597)
Pavel Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21612
Küldeni mernék velük, arra talán a magyarok is képesek, hogy felpakolják egy teherautóra, a kézbesítést már úgyse ők csinálják.
Előzmény: sosmogyi (21608)
optikus Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21611
Fura, biztos van ilyen is, nekem eddig nagyon pozitiv volt nemetbol,belgiumbol,hollandiabol jott tobb dpd-s es rohadt gyors volt es mindig kihoztak, hagytak ertesitot stb.
Előzmény: Pavel (21606)
optikus Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21610
Valaki irt valamit hogy csak cegest vesznek mar csak fel?

Na mindegy nemet emberem 20-an irt hogy kuldi a csomagot munchenbol es 22-en mar itt volt DPD-vel. Ugyanezt dhl-el (ami itt mar kotsog magyar lopos csigaposta) masfel het es meg dragabb is.
Az kulon pozitiv hogy egy filmes kf hatfalat vettem es meg 2 csomag filmet is kuldott melle gratisz :)))
Előzmény: sosmogyi (21605)
sosmogyi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21609

A GLS-sel küldött már valaki csomagot? A közelebbi országokba ők is elég olcsók.

Előzmény: Pavel (21606)
sosmogyi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21608
Ííí, egy kicsit meginogtam...
Előzmény: Pavel (21606)
Pavel Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21606
Pont a múlthéten kellett személyesen elmennem a depójukba, ahol némi kiabálás után előásták a "hibás címzés" felirattal sarokba vágott, egyébként igen nagyméretű dobozomat, ami több mint egy hete ott dekkolt. Természetesen a címzés hibátlan volt.

Pár hónapja (másik címmel) ugyanez történt, csak akkor vissza is küldték Németországba, ott kellett kiverni belőlük a kártérítést és az ingyenes újraküldést.

De azért sok sikert :)
Előzmény: sosmogyi (21605)
sosmogyi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21605
Olvastam alább a DPD csomagküldőről és megnéztem az oldalukat. Tényleg remek! Olcsó, gyors, biztosított, követhető. Kérdeztem tőlük valamit levélben, két perc múlva felhívtak a válasszal!
Előzmény: t.lantos (21595)
tusi74 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21604
Akkor én is azért nem kapom meg a hong-kongi cuccom. :((((
Előzmény: RadioGaGa6 (21603)
RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21603

Ma délután E-mailben tájékoztatott a posta ügyfélszolgálata, hogy szombat óta szerver hiba van az Orczy téren.

 

Érdeklődem, kinek van még hasonló információja?

morbiczer Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21602

Az ebay kifejezetten tiltja, hogy az eladó áthárítsa a Paypal költségeket a vevőre. Tehát amit veled csináltak, az elméletileg tilos. Kérdés, hogy megéri-e emiatt pampogni. Én mindenesetre jelezném az eladónak, hogy a) nem kóser mait csinál és b) illene ezt legalább jelezni a kiírásban, ha már felkínálja a Paypalt. Utóbbit persze nem fogja megtenni, mert akkor lebukhatna az ebay előtt.

 

Ügyesebb (tapasztaltabb?) ebay eladók ezt úgy kerülik ki, hogy egyszerűen annyival többet kérnek postázásra, és kész.  

Előzmény: Blue_Sky_007 (21593)
SnAkE Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21601

1000 $ felett asszem a magán importnál is kell már VPID szám.

 

Amugy 3,5% a vám és 20% Áfát fizetsz a termék ára+szállítási költségre (vám és Áfa alap). Ha ajándékként jön, és erről van valami igazolásod akkor 50€-ig vámmentes a dolog.

Ezzel ugy nagyjából ki is tudod számolni mennyit fogsz esetenként fizetni.

Ja és persze valami 580 Ft-ot számol fel a posta ügyintézésnek.

 

Snake

Előzmény: RadioGaGa6 (21596)
Maxie boy Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21600

Tudod, a vatera meg a teszvesz magyar oldalak. Ok csak alkalmazkodnak a felhasznaloik moraljahoz. Ugyanezt teszi az eBay is.

Előzmény: NickE (21597)
Mishproton Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21599
Sziasztok!

Másfél hónapja Ebay -ozom, mint vásárló. Túlvagyok négy tranzakción, eddig semmi gondom nem volt. Most találtam rá erre a fórumra és rendkívül hasznos segítség! Talán a leghasználhatóbb az index -en.

Én alapvetően Angliából rendelgetek (angol Ebay -on tevékenykedem általában), ezidáig ilyen velem nem fordult elő. Én felháborítónak tartom, hogy megnyert aukció után olyan plussz költségeket számolnak fel, ami nem volt benne a feltételekben. Én - ha az eladó a plusz követeléstől nem áll el - személyszerint élnék a claimel és biztos vagyok benne, hogy az Ebay és PayPal ez ügyben melléd áll. Persze ha valamit nagyon akarsz, akkor lenyeled a plusz költséget...........

Üdv :)
Előzmény: tusi74 (21591)
szakimuki Creative Commons License 2007.08.27 0 0 21598
Az ebay-en mikor felteszel bármilyen eladnivalódat már akkor látod hogy mennyi jutalékot fognak levonni..
Előzmény: NickE (21597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!