Keresés

Részletes keresés

Flagstaff Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8877
Nálunk az este tizenegy-éjfél közötti rárakás megoldható (előtte kb nyolckor teszek rá mostanában) és azzal elmegy a lakás kazán nélkül. Nekem se kell egész éjjel rakni. :-) Ezzel meg tudom oldani hogy a gáz egyáltalán be se kapcsoljon, nekem megéri. Nagyon mínuszokban (-10 alatt) már bekapcsol valamikor hajnal öt felé a kazán de addig nem.
Előzmény: kicsiati (8874)
Flagstaff Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8876
Ha nincs vezetékes gáz érdemes megfontolni valami pelletes óllinvan megoldást. :-)
Előzmény: atis206 (8875)
atis206 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8875
Sziasztok!

A házépítés "közepén" állunk,lassan a fűtésszereléshez érünk.Vízteres kandallót szeretnénk építtetni,de a tartályos gázt is(nincs vezetékes) szeretnénk majd lerakatni.A ház hasznos területe kb.120nm,belmagassága 3m.A légköbméter így kb.360....A nappali-konyha-fürdő részre padlófűtés kerül,ami kb. 55nm.Keresgéltem kandallóbetétet,és találtam egy szimpatikusat.

IDRO 50 néven fut.

Valakinek van evvel kapcsolatban tapasztalata??Légköbméterre és teljesítményre elvileg tudja azt ami nekünk kell.
Várom válaszotokat,tanácsaitokat,észrevételeiteket!!!
Köszönöm!!!
kicsiati Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8874

Nem mindenki tudja megoldani, hogy éjszaka is a kandalló menjen.

Én este 8 körül teszek rá utoljára. Így a mostani 0-5 fokokban éjjel 2-3 körül kapcsol be a gázkazán.

Előzmény: Flagstaff (8871)
kicsiati Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8873

Én 8 kW-os kandallóval fűtök 92 m2-es házat. A ház nincs szigetelve, ráadásul új tető van ami szintén nincs még szigetelve. A falak  régi B30-as.

Ha mínusz 5-6 fok van, akkor a két szobában ahol a kandalló van ott van 20-23 fok, a távolabbi helyiségekben, 16-18 fok.

Amikor viszont kint plusz 5 fok van, akkor már a szobákban 22-25, a többi helyen 19-21 fok.

Tehát lászik, hogy mínusz 5 fok felett már elég a kandalló.

Előzmény: rferi (8867)
Flagstaff Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8872
Ja! kis adagról pedig annyit hogy kis adaggal ritkán éri el a betét azt az optimális hőmérsékletet ahol rendesen kiégnek a fagázok (na jó még így is csak hellyel-közzel) de minél alacsonyabb a tűztérhőmérséklet annál kevésbé tud a fagáz elbomlani és kiégni. Lásd vízteres kandallók és régebbi nem faelgázosítós kazánok. Nem elég meleg a tűztér, lerakódások mindenfelé és nem különösebben jó hatásfok.
Előzmény: Törölt nick (8870)
Flagstaff Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8871
fa pincében nem a legjobb megoldás ha finoman akarom kifejezni magam. Hűvös van, nem szellőzik jól. A gyakori rárakást azért utálom mert brikettel van egy 5-10 perc körüli időtartam amikor optimális rárakni. ha nem kapom el akkor vagy túl korán teszem rá a következő adagot vagy túl későn. Első esetben korán leég a rárakás másodikban meg füstöl és nem gazán akar meggyúlni. Többféle brikettel is ezt tapasztaltam. Az meg hogy ott a kandalló és menjen a gáz éjszaka kicsit luxus. Szerintem. Ha már sikerült félig folytonégővé kendácsolni a betétemet akkor csak hadd menjen a kandalló. Az ócsóbb mint a gáz. :-)
Előzmény: Törölt nick (8870)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8870
Pontosan emiatt teszek én is a tűzre gyakrabban, de kis adagot. A kályhát úgyis akkor használjuk, ha otthon vagyunk, így ez nem gond. Egyéb esetben (és éjszaka) a gázfűtés termosztátja elvégzi a többit.
Idén tavasszal talán tudok helyet csinálni 3-4 köbméter fának a pincében. Ki akarom próbálni azzal is, de addig sajnos marad ez a megoldás.
Előzmény: Flagstaff (8869)
Flagstaff Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8869
A brikettel az a gáz hogy szinte tök mindegy hogy 5 vagy 10 kilót teszek a tűzre közel ugyanaddig tart értelemszerűen a 10kg több meleget ad. Ugyanilyen mennyiségű fa (feltéve hogy rendesen használod a berendezésed) minimum a duplája de az sem elképzelhetetlen hogy a triplája lesz üzemidőre! Nagyon nem mindegy. Például komolyabb hidegben éjszaka megpakolom 10kg kemény fával (11 óra tájban) reggelre még meleg a betét és van benne parázs, tehát értékelhető meleget úgy hajnal ötig ad, utána már inkább csak a gyors kihűlést akadályozza meg, de ez is elég ahhoz hogy ne kelljen a kazánnak begyulladni. Ugyanez brikettel elképzelhetetlen. Mármint hogy ennyi ideig üzemeljen róla a berendezés. én is csak egy évre való fát engedhetek meg magamnak de azt ilyenkor februárban veszem meg és így van ideje száradni ráadásul a színben piszok meleg van és nagy légtér napi 1 szellőztetéssel rendes faszárító berendezésként üzemel. :-) Az is igaz hogy például a gyertyán egy év alatt itt nem szárad ki. De az egy elég szélsőségesen tömör keményfa.
Előzmény: Törölt nick (8860)
Flagstaff Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8868
Nem ezt írtam. Brikethez képest azonos súlyú keményfával viszonyítottam. Arra pedig igaz is.
Előzmény: kicsiati (8845)
rferi Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8867

10kWatt összteljesítménnyel akarsz kifűteni 70 négyzetméteres régi házat?

Ezt látatlanba senki meg nem mondja, hogy elég lesz-e!

Egy tervezővel fel kéne méretni a falak minőségét, utána kiszámolni a hőveszteségeket, és abból kiderül mekkora teljesítményre van szükséged.

Ne felejts el, hogy -15 -20 fokra kell méretezni a fűtést, mert akkor sem fagyhattok meg.

Ha nagyon erősen szigetelve lesz a ház falazata, és jó ablakok lesznek benne, akkor elég lehet folyamatos fűtéssel.

Előzmény: busmanush (8859)
arpman Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8866
Sziasztok!

Víztartállyal ellátott cserépkályhát használunk.Ez az első szezonunk vele.meg vagyunK elégedve. Azért túl sok tapasztalatunk még nincs.
Olvastam valahol, hogy a cserépkályhát nem ajánlatos egyfolytában rakni, mert szétfűtés veszélye áll fent.
A mi esetünkben viszont muszály még az üzemmeleg kályhára is pakolni, mert a radiátorokban lévő vízet fent kell tartani az adott hőmérsékleten.
Ha valakinek van már több tapasztalata ilyen rendszerről, kérem ossza meg velem.
Köszönettel: arpman.
A kályhát profik építették, hatalmas referenciákkal, de én számítok a ti tapasztalataitokra is!
(és ha egyben tudnék a 8801-es kérdésemre is választ kapni az tök jó lenne)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8865
Nem titok, Kecskeméten. A Mullitnál nekem is jó árakat mondtak, de nekem is messze volt. Hova valósi vagy?
Előzmény: kutyala (8864)
kutyala Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8864
szia, köszi a választ. Te hol vetted, ha nem titok? a mullitnak írtam levelet, várom a választ, de az elég messze van tőlünk. köszi
Előzmény: HegyenVolgyon (8846)
egon1111 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8863
nekem is a falban van a csk. én úgy oldottam meg, hogy mellé raktam kisméretű téglát élében   arra jött az élvédő ami szép egyenes vonalat adott kb. 1cm maradt azt meg a festő benyomta valami mester tapasszal és így le tudta festeni a csempéig és nincs rés semmi.Ez októberben volt azóta megy a fűtés és bírja nem repedt ki. Az 1cm rést persze nem teljesen a fal széllességében nyomta teli csak amennyi bement kb. 1-2cm. Így a kályha tágulhat és nem lehet átlátni és a hang sem hallatszik át.
Előzmény: Dilááj:D (8861)
kcs55 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8862
Tűz tér szerinteted ezen a kis kéményen a huzatfokozó sem segít?
Előzmény: tűz_tér (8842)
Dilááj:D Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8861
Hy! azzal a kérdéssel fordulok ide, hogy nálunk a cserépkályha 2 szobát fűt és a kályha mellett rés van és idegesít hogy át lehet látni meg hallani amit beszélek valakivel. Na hogy ezt mivel lehetne szigetelni a fal és a csarépkályha között???
előre köszi a választ:D
Hyyy
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8860
A fabrikett költsége nagyon függ a beszerzési ártól és a minőségtől. Mindkettőnél elég nagy a szórás. Nekem az a módszer jött be, hogy inkább gyakrabban teszek kevesebbet a tűzre. Ez az egy adag jó minőségű brikettnél kb. 1 óra, ugyanakkora mennyiségű (tömegű) fa hamarabb leég (emiatt írtam a másfélszeres mennyiséget). Nyilvánvaló, hogy fával némileg olcsóbb lenne fűteni, de sajnos nem tudok 2-3 évre való fát tárolni helyhiány miatt. Ennél frissebb vágás pedig a magas nedvességtartalom miatt nálam nagyon nehezen égett, ezt is próbáltam.
A brikettnek én egy komoly hátrányát találtam: ha már leégett a tűz, utána 1-2 óra múlva gyakorlatilag nincs parázs sem. Emellett a brikett akkor ég rendesen, ha a kályha "üzemmeleg", langyos égéstérben nehezen gyullad be, füstölve, nehézkesen ég.
Előzmény: Flagstaff (8836)
busmanush Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8859
Üdv.,hello. Most újítok fel egy régi házat,és ebben gondolkodom. 70nm,2.75cm bel., 55cm mészkő,padlón lesz 10cm szigetelés,fölül 20cm körüli fa,telibe(gerendák végig,nincs lécezés).
Ezt nézegettem erősen. 7kw vízre,10kw össztelj.
Favorit 2 KXBO Link: http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?art=1827,unas_537283,Radeco_FAVORIT_2_KXBO_vizfuteses_kandallokalyha_ny
Elég lehet ez nekem vajon? Köszi
Engem az ukránok nem kötöttek magukhoz,avagy földgáz zero!
tűz_tér Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8858
Ventillátorral képes, anélkül irreális.

Tőmítések kerámia szálanyagól készülnek, senki sem alkalmaz azbesztet, még a nagyon olcsó tűzterekben sem.
Előzmény: HegyenVolgyon (8852)
tűz_tér Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8857
Folytonégő tűzterek nem működnek parázságy nélkül. Begyújtásnál érdemes több gyújtóssal indítani, és néhány hasított fát is rátenni a gyújtósra, rönkök csak azután. Minnél hamarabb elérje a tűztér az üzemi hőmérsékletet, hamarabb legyen parázs.
Egyébként teljesen normálisan működik, épp az a lényeg, hogy az ízzásban tartott fából felszabaduló gázokat a másodlagos levegővel égesd el. Másodlagos levegőt ezért aztán teljesen elzárni nem is szabad. (Inkább nem írom, milyen kísérleteket csináltunk vele, de teljesen elzárt szekunder-primer levegő után szép durranást lehet okozni.)

Mégegyszer: szekundert üzemelő tűztérnél teljesen elzárni ne is próbáld!

Ajtónyitásnál próbáld ki, hogy előtte ráadod a teljes levegőt (primert begyújtás állásig kihúzni, szekundert is teljesen), vársz 1-2 percet, ajtó résnyire kinyit, mikor rendeződnek a lángok, kitár. Nem kéne visszafüstölnie.
Előzmény: HegyenVolgyon (8846)
tűz_tér Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8856
2 cm elég, hőre is, hangra is.
Előzmény: rferi (8855)
rferi Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8855

Milyen vastag legyen a hőszigetelés ezeken a légszállító csöveken?

Nekem téglalap vagy négyzet keresztmetszetű légvezeték fér el az álmennyezet felett, és lemezből kel hajtsam.Tehát nekem kell szigetelni is.

Igen, de mennyivel?

Előzmény: tűz_tér (8854)
tűz_tér Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8854
A szigetelt flex.csöveken külső alu.burkolat van, alu szalaggal ragasztott toldásoknál nincs honnan kikerülni szálanyagnak.
Ha merevcsövet szigetelsz külön, akkor vagy hőtükrös szigetelés, vagy ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor golyópréselt fólia, aluszalag. Utóbbi macerásabb, de az biztosan nem szakad szét, kisebb mechanikai behatásra sem.
Előzmény: HegyenVolgyon (8853)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8853
Kőzetgyapot vagy üveggyapot a szigetelt cső szietelése. Onnan.
Előzmény: tűz_tér (8851)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8852
Köszönöm a korrekt választ!


Én a 120-130 fokot a Temporis burkolatán lévő lyukak belső oldalán mértem. Ez nyilván csökken, ahogy fentebb megyünk.

Nem láttam sehol sima faló alucsövet. Azt hogy lehet kanyarítani? Flexicsővel toldva?

Kényszeráramoltatással képes elmenni a levegő 8 m-t?


És még egy dolog ami szöget ütött a fejembe:

Mind hallottunk az azbeszt rendkívül erős rákkeltő hatásáról, ami mint a közetgyapot, kis szálai által a tüdőbe jutva fejti ki nem kívánatos hatását.
A kandallók ajtajának tömítőanyagát, ahol eddig hallottam, mindenhol csak azbesztszalagként emlegették.
Most akkor hogy is van ez? Az tényleg azbeszt?
Előzmény: a kályhás (8848)
tűz_tér Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8851
Ha ventillátorral küldöd szét a meleg levegőt, akkor oda beépíthetsz szűrőt (ajánlott is). Normálisan méretezett ventillátoros rendszerekben nem megy 250 °C fölé a hőmérséklet, de létezik ventillátorba épített illetve hozzá illeszthető by-pass egység, ami a hővédelmet is ellátja.
Alucsövek egészségkárosító hatásásról még nem hallottam, kőzetgyapot meg nem tudom honnan kerülhetne a rendszerbe.

A 140 °C kicsit kevésnek tűnik, de beszerzhető hasonló szigetelt, flex. alucső 250 °C hőtűréssel, kb. 2000.- Ft/m az ára.
Előzmény: HegyenVolgyon (8794)
a kályhás Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8850
pl.:ilyet:

http://kandallo.net/grafika/tuzter/b%20(11).gif
-bocs mindenkitől(nem önreklámnak szántam)...
Előzmény: a kályhás (8849)
a kályhás Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8849
Az előírás az,hogy nem.
De!Azon azért érdemes elrágódni,hogy miért műxenek 700x600-as ajtónyílással rendelkező tűzterek 14-es kéménynél kifüstölés nélkül.Szal nem csak a keresztmetszet számít hanem a hossz is.
Mi általában 12Kw os 150-es kimenetű tűztereket építünk be mert ezek gond nélkül illeszthetők már meglévő 14-es kéményekhez.Ja, leadják a valós teljesítményt.180 kimenetű rákötésénél megkell mérni a huzatviszonyt mindenképpen.
Psze,engedélyt nem adnak rá arra ügyelj.
Előzmény: Biwak (8837)
a kályhás Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8848
hali!

Por:novospectrum(gyál)-szűrőbox-eu3 szűrőpaplan.

Pára:helyes légvezeték méretezés un.örvénykeltők beépítése.

Alu:NE, a flexibiliset használd (légzaj,hosszabb elvezetésnél áramlás csökkenés)hanem sima oldalfalút.Egyébként anyagában veszélytelen.

Légzaj:Airvent-zajszűrődob-fontos,hogyaz légvezeték frekvenciáján csillapítson.Ventilátor esetén vedd figyelembe(főképpen fémházas külső motorosnál)
a gumiágyra szerelést)a motoron feltüntetett dB-t.
Érdemes inkább beszereléskor lemérni.

Kőzetgyapot:csak úgy szabad beépíteni,hogy mindenhol folyamatosan alu-zárószalagot használsz.Az elemi szálai rendkivül veszélyesek ha bekerülnek a légtérbe és ott lebegnek,ti meg tartósan belélegzitek(nem tisztul ki a tüdőből).

A kiáramló hőmérséklet kb.64-82 fok (lemértem párszor)de ez a körbeépítés függvénye is.A tűztér külső falánál 10 cm-re nem ritka a 210 fok sem.Felfelé(távolodva)ez persze jelentősen csőkken,de tartósan még kényszeráramlásnál is (venti nélkül)nyomja a 70 fokot.

Előzmény: HegyenVolgyon (8794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!