Keresés

Részletes keresés

MEB Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21658
Szükségem van egy autóbelső műanyag panelhez. A kért színben létezik is egy amerikai eladónál,de külföldre nem küldi. Irtam neki,hogy habár látom,hogy nem küldi,de én mégis vevő lennék rá,PayPal-al fizetném is,stb. Nem is válaszolt.

Kb. három-négy hónapja van fent neki aukción. A kutyának sem kell,rajtam kívül.
:-D


Előzmény: morbiczer (21650)
optikus Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21657
Ott a topic leirasnal:
http://dunainfo.net/~ebay
Előzmény: merzsame (21655)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21656
Ne kapkodj, lesz másik cipő. Nem szabad beleugrani, szépen lassan, regisztráció, kis dolgokat venni, utána a nagyobbak, amikor már tudod mi hogy működik.
Előzmény: merzsame (21655)
merzsame Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21655
Sziasztok! Nagyon nagyon sok kérdésem lenne! Én most szeretnék elöször az ebay-en vásárolni egy cipőt, de fogalmam sincs, hogy mi a menete. Ott tartok, hogy felregisztráltam... Ti hogyan szoktatok fizetni, mi a legtutibb megoldás? Hogyan kapom meg a cipőt? És megkapom egyáltalán? Mi a biztosíték? Légyszi segítsetek, mert már csak 1 nap van hátra... Köszi
vsiivz Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21654
feedback forum --> reply to feedback received
Előzmény: morbiczer (21646)
optikus Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21653
Ha annyira nagy nehezseg kulfoldre postazni akkor miert nem hirdeti us only? Menjen a pitsaba az ilyen.
Előzmény: morbiczer (21650)
morbiczer Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21652
Az utólag történtek után én is bánom. Gondoltam mivel rendben megkaptam jófej leszek.

Nem kellett volna adni semmit, hiszen ha semlegeset vagy akár negatívat adok, akkor nyilván visszakaptam volna a negatívat, aztán azzal meg jól meg lettem volna lőve. Mindegy, vannak hülye emberek, nem lehet mit kezdeni velük.
raider Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21651
Dehogynem, időben fizetett, a tag meg két hétig nem küldte el. Igazság szerint én biztos nem is adtam volna neki értékelést ezután, nem tudom miért adott pozitívat neki morbiczer.
Előzmény: Zeusz (21649)
morbiczer Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21650
Amikor észrevettem a semlegeset, akkor írtam neki, hogy wtf? (Illedelmesen, nem ezekkel a szavakkal.)

Erre most visszaírt, hogy "you are a terrible buyer" (mégis miért, mert azonnal kifizettem, meg még egy pozitívat is adtam neki?), és hogy letiltott a további aukcióiról. :)

És hogy közben azért lett kevesebb a nemzetközi posta, mert talált egy olcsóbb módszert. Nem tudom, nekem a legolcsóbb szimpla légipostával küldte, az alá hogy akar menni?

Meg jött a szokásos duma, hogy neki mennyi több munka az, hogy elküldje külföldre, és nem is akarja csinálni, de hát annyira jófej.

Tényleg, valaki tudja, hogy egy amerikainak mennyiben kerül több erőfeszítésébe külföldre feladni egy levelet, mint belföldre? (Szimpla egyszerű levélről, nem csomagról van szó.)

Vicces csávó. Új fiú, most kezdte.
Előzmény: morbiczer (21648)
Zeusz Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21649
Ennyit szerintem nem ér meg.
Előzmény: Gyula (21647)
morbiczer Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21648
Annyit nem ér az egész, de azért odaírnám commentben, hogy hiába olvastam el a leírást, ott nem állt semmi arról, hogy két hetet kell várnom a postázásra.
Előzmény: Gyula (21647)
Gyula Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21647
Meg is reklamálhatod az Ebay-nél az értékelést, ha nem tartod megfelelőnek.
Előzmény: morbiczer (21646)
morbiczer Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21646
Kaptam egy pöcs sellertől semleges minősítést. (Én pozitívat adtam neki, csak odaírtam mellé, hogy magas volt a postaköltség, és sokáig (vagy két hétig) tartott, míg postára adta a cuccot.) Megjegyzésnek azt írta oda, hogy el kellene olvasnom a termékleírást.

Ott persze sehol nem szerepelt, hogy két hétig ülni fog az árun, és az ilyen termékekért szokásos 2 dollár helyett 5 dollárt fog kérni postára. (Tudom, nem kérdeztem meg előre, hülye voltam, de már annyira megszoktam 15 másik sellernél a 2 dollárt, hogy lusta voltam. Ki is fizettem az 5 dollárt minden gond nélkül, csak szóvá tettem, hogy kicsit magasnak tartom. Ezt úgy látszik belátta azóta, mert már csak 2.50-t kér újabban.)

Ilyen hülyét: azonnal, pár órán belül kifizetem Paypallal a pénzt, a cuccok megérkezése után azonnal kapott egy pozitívat, erre semlegessel válaszol.


Ennyi a történet. Kérdésem a következő: láttam olyat, hogy lehet reagálni az eladó által adott értékelésre (megjegyzést fűzni hozzá). Most nem találom ennek a lehetőségét. Vagy erre csak negatívnál van mód?

akos51 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21645
Sziasztok, van egy történetem.
Második lettem egy licitben. A licitet egy "egypontos" csóka nyerte, akinek az egyetlen minösítése az aktuális eladótól van, még februárból. Erös a gyanúm, h a srác ezzel a másik nickkel verte fel az árat magának. Most meg nagylelküen küldött egy mélt is, h felkínálja nekem a cuccot, mint másodiknak, mivel jogában áll. Csak a hivatalos szöveg van a levélben, kaptam már ilyet máskor is, de akkor írtak hozzá saját szöveget is, miért kapom stb.
Szóljak az ebaynek, h nézzenek utána, vagy felesleges, mert úgysem bizonyítható...
Degeczi Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21644
bármi lehet, mert nem hülyék a vámosok - de át is csúszhat, mert $50 sem egy nagy tétel (nem is igazán értem, miért izgat ekkora összegnél, ha netán mégis megvámolják), ilyenekkel gyakran nem is foglalkoznak
Előzmény: Goldangel (21643)
Goldangel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21643
sziasztok!

mar vasaroltam 2-3x az ebayen, de most eloszor nyertem USA-ban elo eladotol. Az elado 2-3000 pozitiv es 1 negativ minositessel rendelkezik.

A kerdesem az, hogy elkerulhetem-e a vamot, ha az amugy kb 60 dollar + 20$ pk. erteku arura rairatom hogy gift, es megkerem hogy max 50$-ra biztositsa? A biztositas ekkora postakoltseg mellett 62 dollarig ingyenes. Kerdes hogy nem fognak-e gyanut a vamosok, ha nagyobb a biztositas erteke, mint az aru?


koszi!
mafikám Creative Commons License 2007.08.31 0 0 21642
Köszi szépen a választ!
Előzmény: optikus (21637)
RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 21641

Nem hozták! Még hétköznap sem!

 

A vám külön kérésre leküldte a helyi főpostára, s annak a költségét is ki kellett fizetnem a maximális vám és egyéb kezelési költségek mellett  -noha az USPS-nél a feladó lerótta a lakásomra címzett légi expressz küldemény díját, több ,mint száz USD-t...

 

A postások emellett -különösen az ügyfélszolgálat- türelmesek és segítőkészek voltak.

 

Üdv.!

Előzmény: vsiivz (21639)
adri09 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 21640
Hi everybady!

sajnos ma megint nem jött össze egy angol vásárlásom( ez a második 10 nap alatt)

rendeltem valamit, ami 4 nap alatt me is jött, de sajnos sérült a cucc ill. hiányos.

írtam a tagnak, kiváncsi vagyok visszafizet-e mindent....
vsiivz Creative Commons License 2007.08.31 0 0 21639
kulon kocsival a cimedre viszik
hetvegen is
ems: 3337777
Előzmény: RadioGaGa6 (21632)
t.lantos Creative Commons License 2007.08.31 0 0 21638
afa 20%
Előzmény: névtelen nick (21633)
optikus Creative Commons License 2007.08.31 0 0 21637
Ha eun belul utalsz iban szammal akkor 2-3 mnap alatt ott van. Otpnel az ugyintezok hulyek jobb nem kerdezni semmit :) Ha nem iban akkor tobb kb 1 het.
Amikor az utalast inditod akkor van egy opcio hogy idegen bankoltseget ki viseli. Altalaban a kuldo szokta. Szoval az olasznak igaza lehetett ha ezt nem ikszelted be (ez a papir alapu utalas inditasnal is ott van mint opcio). Ez az amit a kotsog otp felemelt 4e ft-ra es nem indokolja meg miert annyi.
Előzmény: mafikám (21636)
mafikám Creative Commons License 2007.08.31 0 0 21636

Sziasztok!

 

Meg tudja valaki mondani, hogy egy nemet szamlara, illetve forditva altalaban hany nap alatt szokott megerkezni (OTP-nel azt mondtak kb. 2 het, de ha minden adat helyes, es tarsbankrol van szo, akkor hamarabb is lehetseges)? Azt is mondta meg az ugyfelszolgalatos holgy, hogy EU leven ha en kapom a penzt, akkor csak a masik felnek kell fizetni, ugye igy van ez akkor is, amikoren utalok a nemet szamlara, akkor csak en fizetek (ezt elfelejtettem megkerdezni)? Azert kerdem ezt, mert 2 eve amikor lefoglaltam a szallasomat egy olasz hostelben, es atutaltam a penzt, akkor azt mondtak, hogy az olasz bank is levont vmennyit, bar lehet, hogy csak atb*tak a fejemet...

 

Elore is koszi a segitseget!

optikus Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21635
Ismeros a filing en is jartam mar parszor hasonlokepp. Persze ez nem vigasz.
Az viszont felhaborito hogy meg mindig monopoliumban vannak es most kisirtak hogy meg nem tom hany evig abban legyenek mert nem volt eleg idejuk felkeszulni a piaci versenyre. De kerdem en mi a faxra kell ezen felkeszulni, a legdragabb brigad es a legtrehanyabb lopos banda, ezen mit nem lehet felkeszulni, raadasul he jol szamolom eddig volt mar 18 evuk ra.
Előzmény: szakimuki (21623)
szakimuki Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21634

Jaaa :-)

Direkt az irodám cime van megadva az ebay-en, hogy ne dobáljanak semilyen levelet sehova.

Előzmény: garfieldka (21624)
névtelen nick Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21633

Ezen az oldalon ( http://dunainfo.net/~ebay/vam.htm ) lévő adatok ma is érvényesek?

 

28 euro felett vámköteles

45 euro felett vámköteles ajándék esetén is

25% áfa ????

6-8% vám

RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21632

Megvolt.

 

Csakhogy épp azzal vívódom, hogy senki nem tudja megmondani, hogy az EMS gyorsposta egyenesen a címemre hozza, vagy leadja a főpostán és a többi "rendes" csomaggal hozzák-e ki?

 

Ha valamiért  mégsem érkezik meg holnap, akkor megint várakozás hétfőig?

 

A másik: felmerült, hogy a DHL-hez hasonlóan itt is vannak "más cégek", amik gyorspostát hoznak.

 

Kik?

 

Hány nap után  nem légi expressz már a százdolláros légi expressz?

 

Előzmény: Törölt nick (21631)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21631
Akkor megkapos tuti.Én felhívnám a helyi postát is a helyedben.Én is vidéki vagyok...:).
Előzmény: RadioGaGa6 (21630)
RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21630

Javítás:

 

...Vasárnap jelent meg az usps.com-on, hogy a csomag megérkezett Budapest 1005-re...

RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21629

Egy hete nem mozdulok ki itthonról. Várom a csomagot. A tracking numbert a feladó elküldte az USPS légi expressz  csomagszállító másolatával együtt. Az Interneten végig követtem. Vasárnap jelent meg az usps.com-on...

 

Megérkezett a nemzetközi kicserélőbe számlával együtt. Elvámolták.

 

Én vidéken lakom. Erre a címre küldték a csomagot. Jogosan várhatom el, hogy el is hozzák a feladó által megadott címre?

 

Üdv Garfieldkának is!

Előzmény: Törölt nick (21628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!