Keresés

Részletes keresés

szucsati Creative Commons License 2011.04.17 0 0 32417

Az a Mária-út, sőt abból több színű is van.

Előzmény: nagypapi (32416)
nagypapi Creative Commons License 2011.04.17 0 0 32416

Akkor mi az m betűt formáló jelzés, ami pl. a Városmajorban  is található? Az nem valami zarándokút? Vagy többféle zarándokút jelzés is van? (És akkor még ott van ugyebár az Élet gyöngyei út a sárga rózsafüzér szimbólummal).

Előzmény: szucsati (32414)
padler Creative Commons License 2011.04.17 0 0 32415

Nemrég, illetve ma Normafa - Széchenyi-hegy - Úti Madonna kápolna között (a továbbiakban nem vagyok biztos, de volt máshol is) láttuk a jelzéseket, alap nélkül, de elég sűrűn készültek. Ennek sincs semmi köze a térképhez.

Előzmény: szucsati (32414)
szucsati Creative Commons License 2011.04.17 0 0 32414

Sziasztok,

tegnap gdzsí kollégával találtuk a következő jeleket:

Mint kiderült, Magyar Zarándokút jelzés:

Részleten itt lehet olvasni róla: http://www.magyarzarandokut.hu

Azonban a térképvázlat nem jó a honlapjukon, ugyanis a lenti kép a S+ és Z- elágazásban készült a Klastromkert felett és odáig a jelzés fel is volt feste. Ráadásul épp festették az S+ jelzést, de ők sem tudtam semmit erről a jelzésről.

Jó feladat lesz a tuhu-n ezt is jelölni.

annyi baj legyen Creative Commons License 2011.04.17 0 0 32413

A pénteki túrám megvideósítva:

Jesper Olsen Creative Commons License 2011.04.17 0 0 32412

Tegnapi OKT-zásom tapasztalatai röviden (NHH-Nógrád vá. szakasz):

- a két bélyegző rendben, a szokott helyen

- jelzések jók

- Fultán-keresztnél szépen helyrehozták az utakat (mintha gereblyéztek volna)

- viszont a Szőlős-mező alatti részen (Béla-rét után) katasztrofális az út: sártenger, dagonya vagy amit akartok, kerülni sem nagyon lehet, itt a jelzés is hiányos

 

Egyéb mozgalmak:

- Pogányvári kitérőnk eredményes volt (börzsönyi váras kód rendben)

- Sváb Sándor emléktáblához jelzés (!) vezet (Emlékhelyek II.)

 

PrInCe Creative Commons License 2011.04.16 0 0 32411

Igen, nagyon köszönöm!

Előzmény: jzp2107 (32408)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.04.16 0 0 32410

A malom még mindig gazdára vár:

Előzmény: Törölt nick (32205)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.04.15 0 0 32409

A mai nap tújutottam az OKT negyedén:

jzp2107 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 32408
Előzmény: PrInCe (32407)
PrInCe Creative Commons License 2011.04.15 0 0 32407

Sziasztok!

Egyszer mintha ebben a topikban valaki adott egy linket ahol katonai térképeket lehet nézni az országról. Megvan esetleg valakinek, nagyon jól jönne. Köszönöm!

Jesper Olsen Creative Commons License 2011.04.15 0 0 32406

Akkor tényleg nem sajt(ó)hiba. Köszönöm a megerősítést.

Előzmény: asciimo (32404)
asciimo Creative Commons License 2011.04.15 0 0 32405

Nekem megvan digitális formában. EXcelben, meg abból konvertált Adatbázisban kb 3600-ig

 

én gépeltem be.

 

 

Előzmény: kvte (32390)
asciimo Creative Commons License 2011.04.15 0 0 32404

igen, ráadásul két elég közeli helyen

 

Előzmény: Jesper Olsen (32402)
jzp2107 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 32403

> Természetesen nem árulhatom el, hogy hol

 

kár (fő a bizalom!), mert így lapozgathattam a füzetet (egy idő után meg is untam)

nekem nem tűnt fel hogy lenne azonos, bár csak 18 találatom van eddig

 

ha biztosra akarsz menni, kérdezd meg a mozgalom kiírójától

ezen topik 11666-os hozzászólásában találsz hozzá e-mail címet

Előzmény: Jesper Olsen (32402)
Jesper Olsen Creative Commons License 2011.04.14 0 0 32402

Börzsönyi váras mozgalommal kapcsolatban kérdezem: lehetséges-e, hogy két különböző igazolóponton ugyanaz a kód van kitéve? (Természetesen nem árulhatom el, hogy hol.)

Pompiere Creative Commons License 2011.04.13 0 0 32401

Nekem is csak ennyi bajom van a "távmunkával", hogy csak azért én sem akarok Pestre utazni. Viszont a külső tárhelyen való elhelyezés jó ötlet. Én is vállalnék pár száz adatfelvitelt. Tíz ujjal gépelve és a forrást nézve azért haladós tud lenni a dolog.

Előzmény: annyi baj legyen (32399)
efemm Creative Commons License 2011.04.13 0 0 32400

Beszkenneltem a Vízkelety köny teljes listáját, ocr-rel felismertettem, szétszedtem az eredményt év-sorszám-név-egyesület excel táblázatba, korrigáltam a felismerési hibák nagyját, megküldtem KVTE-nek. Az eredeti beállításokhoz képest módosítottam az ocr programon, gyakorlatilag csak a hosszú ő-t nem ismerte fel, meg persze biztosan vannak még benne hibák, de a lista kiindulásnak használható. Informatikus vagyok, utálok gépelni. :)

Előzmény: Mvm9 (32395)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.04.13 0 0 32399

Ha be lennének szkennelve a lapok, valahonnan elérhetővé téve, párszáz nevet én is bevállalnék, de valahogy azért nincs kedvem  száz kilométereket utazni, hogy néhány órát gépeljek :)

Előzmény: kvte (32398)
kvte Creative Commons License 2011.04.13 0 0 32398

Ez a fénymásolás egy jó ötlet, a túratop logikus, de az nem olyan egyszerű történet azért.

Előzmény: nagypapi (32396)
KinizsiTE Creative Commons License 2011.04.13 0 0 32397

Lemondás következtében van 2 szabad helyünk a hétvégi emléktúránkra.

Az Országos Kék eredeti útvonalán Pásztó és Becske között, bujáki szállással.

A túrát Kovalik András (Kinizsi TE) és Kuzma Ferenc (Törekvés SE) vezetik.

Érdeklődés a kte.levelek@gmail.com -on.

nagypapi Creative Commons License 2011.04.13 0 0 32396

Ezekhez az informatikai dolgokhoz nem értek, de talán van egyszerűbb megoldás, mint bepötyögni 4500 nevet és egyéb adatokat.

Tudom, hogy pl. a túratop nem hivatalos lista, de talán azt is fel lehetne használni, kb. fél perc kikopizni az abban levő adatokat egy excelbe, és ha nem is sok, de több mint 500 teljesítő ott is fenn van. Talán a Vízkelety-könyv teljesítőlistája is megvan már vhol digitálisan, ha igen, azt is fel lehetne használni.

 

Kvte, nem megoldható, hogy a nem elvihető füzet lapjait lefénymásoljátok, és  azokat mindenki otthon, szabadidejében bepötyögi egy excelbe? Így bevállalnék én is párszáz adatsort szívesen, de sajnos hétköznap munkaidőben nem tudok órákra elszabadulni.

 

Előzmény: szucsati (32394)
Mvm9 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 32395

Lehet, hogy gyorsabb begépelni egy nevet, mint szkennelni, kikopipésztelni;
utána meg korrektúrázni;
ld. Felkai bdön vagy dr. Szatmáry Zoltáisné

Előzmény: efemm (32393)
szucsati Creative Commons License 2011.04.13 0 0 32394

Szia,

nekem nem a 4500 név begépelésével van bajom. Egyetértek, szét kell osztani, aki tud segít.

De ha már Excelben van, ami egy "adatbázis", akkor ne kelljen már megint 4500 percet rászánni arra, hogy újból begépeljük egy másik adatbázisba. Ekkor már érdemes lenne nézegetni egy olyan free toolt, ami leutánozza a billentyűzetet (és az egeret), s ráengedni, hogy gépeljen a tool. Ha valaki nem tud ilyet fejből, hétvégén ránézek.

Előzmény: kvte (32392)
efemm Creative Commons License 2011.04.13 0 0 32393

Egy szkenner és egy OCR program vidáman eszi az OKT teljesítői listát a Vízkelety könyvből... (Kivéve, ha copyright problémák miatt ez az út nem járható.)

 

példa:

KÉKTÚRA JELVÉNYESEK 1-3678 sorszámig
(2001. december 31-ig)
1961    6o. Komjáthi Zsuzsa    Állami Áruház
1. Völgyi Flórián    Diósgyőri Vasas    61. Nagy Jenő    Állami Áruház
2. Erdőszegi Ferenc    Főv. Autóbuszüzem    62. Szöcs Zoltán    Állami Áruház
3. Pál István    Postás Közp. o.    63. Szőcs Zoltánné    Állami Áruház
4. dr. Felkai bdön    Főv. Gázművek    64 Szentgyörgyi Imre    Postás Közp. o.
5. Takács István    Föv. Gázművek    65. dr. Szatmáry Zoltán    Főv. Tanács

1962    66. dr. Szatmáry Zoltáisné Föv. Tanács

67. Balázs József    Állami Nyomda

6. Petö János    Kőbányai Törekvés    68. Kécsi Ferenc    Beloiannisz
7. Wéber Ferenc    MAHART    69. Homonnay Béla    Bp. Mezőg. Gépgy.
8. Polyák János    Újpesti Spartacus    70. Péterfia Sándor    Ferroglobus
9. Galambossy Gy.    Miskolci lokomotív    71, dr. Kürthy Miklós    Statisztika

Előzmény: kvte (32390)
kvte Creative Commons License 2011.04.13 0 0 32392

Nincs export-import, egy felületen kell bevinni, ahol kb 6-7 mezőt szokás kitöltögetni vagy másolni. A folyamatban egy begépelés mindenképp lesz a papíros dolgok miatt. A szűk keresztmetszet is ez: legalább egy Excelig eljutni Zuglóban kell. Hogy utána abból hogy lesz a weben is megjelenő cucc: az más nem ott helyben történik és időben sem korlátozott (kap a jelentkező egy excelt emilben és akkor csinálja amikor ráér otthon).

 

Nagyjából arra számítok, hogy egy átlagos jelentkező vállal 2-4 darab, egyenként 1-2 órás alkalmat, amikor ráérne gépelni. Ez alatt megcsinál összesen kb. 200-400 nevet (alkalmanként kb. 100-at), és ennyi, elküldi az Excelt nekem. Tehát még véletlen se úgy olvassátok, hogy keresek egy valakit, aki 4500 nevet begépel, mert az embertelen lenne.

 

Előzmény: szucsati (32391)
szucsati Creative Commons License 2011.04.13 0 0 32391

Szia,

"Tapasztalataim szerint ami digitálisan megvan, az kb 1 név/perc körüli sebességgel haladt."

Ez hogyan jött ki, új rekord, copy/paste és save eljárással kell ezt megoldani? Nem lehet valahogy importálni vagy direkt beinsertálni az adatbázis megfelelő helyére?

Ha ki lehetne hozni, besegítenék...

Előzmény: kvte (32390)
kvte Creative Commons License 2011.04.13 0 0 32390

Egy felvetést szeretnék bedobni:

 

Az MTSz honlapján szeretnénk megjelentetni az összes nagy Kéktúra teljesítőinek névsorát. Ez az Alföldi Kékre már elkészült (265 név), a Dél-Dunántúli Kékre folyamatban van (700 név - köszönet érte Hev-nek), de az Országos Kékkel van egy kis gond.

 

Az egyik probléma, hogy itt kb. 4500 névről van szó, ami azért egy jelentős ugrás. A másik, hogy az OKT adatai csak írott formában vannak meg mindenféle erre a célra rendszeresített füzetekben, de digitálisan (Excel pl.) nem. Lenne olyan érdeklődő önkéntes, aki többedmagával nekiállna ezeket az adatokat egyrészt egy Excelbe begépelni, másrészt a honlapra utána felvinni? Ez valószínű nem egy emberes és nem néhány napos munka lenne, cserébe viszont semmit nem tudunk fizetni érte. Deal? ;-)

 

Tapasztalataim szerint ami digitálisan megvan, az kb 1 név/perc körüli sebességgel haladt. Ugyancsak tapasztalat, hogy ezt a munkát kb 60-90 perc alatt meg lehet unni rendesen. Tehát kb ilyen mennyiségre lehet egy alkalom esetén számítani. A füzeteket nem lehet kivinni az MTSz központból, ami Zuglóban van a 7-es busz Czázár András utcai megállójánál. Ebből következik, hogy csak a központ nyitvatartási idejében lehetne ezt végezni.

 

Ha lenne olyan őrült köztetek, akit érdekelne ez a dolog így, ezekkel a nehezítésekkel, dobjon meg egy emillel, és elkezdem szervezni a benti dolgokat. Nem lesz kész holnapra, de ha el sem kezdjük, akkor sohasem lesz kész.

 

Előre is köszönöm!

looksharp Creative Commons License 2011.04.11 0 0 32388

Egész szombat délután, majd vasárnap a vonaton az az érzésem volt, hogy "csak a testem" jön le az Írott-kőről. Ma a délelőtti órákon szintén hasonló volt a helyzet. Aztán jött egy tanítvány, akivel készültünk az érettségire. Abban az osztályban affél pót-ofő vagyok, mesélt dolgokat, akkor éreztem, hogy a lelkem is hazatért.

 

Nem voltam ortodox, mikor hogy volt kézenfekvő (közelekdésileg vagy szállásilag megoldható), úgy haladtam.

Kelet-Nyugat, azaz film szerinti irány:

Hollóháza - Encs vá.

Sirok - Nagymaros komp

Máriaremete, templom - Dorog vá.

Szárliget - Gánt

Bakonykúti - Badacsonytördemic-Szigliget vá.

Tapolca - Gyöngyösi Csárda

Sümeg - Írott-kő

 

Nyugat-Kelet irányban bejárva:

Sümeg - Zalaszántó - Gyöngyösi Csárda

Tapolca - Badacsonytördemic-Szigliget vá.

Bakonykúti - Gánt

Szárliget vá. - Dorog vá.

Máriaremete, templom - Visegrád, komp.

Sirok - Boldogkőváralja vmh. (itt van ugyebár egy kis átfedés, de Hernádcécén elsőre nem tudtam bélyegezni, mert nem volt meg a bélyegző)

 

Szóval kicsit össze-vissza...

 

Előzmény: nagypapi (32377)
szucsati Creative Commons License 2011.04.11 0 0 32387

Az érsek-tisztási Encián kód az útjelző tábla cseréje miatt nem található, Kinizsi TE értesítve. Jelenleg csak egy csupasz oszlop áll.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!