Keresés

Részletes keresés

Chani2 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 8068

Miért baj? Kb. 1-2 naponta cseréltem nekik így is, igaz csapvíz volt benne, de nagyon szerették, és sokkal tisztábbak is voltak, mint most. Van egy-két kisebb mélyedés a kertben, és ha egy kis pocsolyára való víz összegyűlik benne (eső), akkor már fürdeni próbálnak, aminek az az eredménye, hogy sárosak, mint a fene.

Előzmény: Muity Mijo (8066)
Xaxonos Creative Commons License 2012.11.24 0 0 8067
szia. Nem bolond a kacsád csak ivar érett lett. Gondolom fehér. Ne aggódj fog tojni tavaszra is. Annyi hogy a téli tojások kacsáknál nem annyira termékenyek,és mivel hajnaltájt tojnak,megfazhat a tojás hamar. Sok baromfid maradt télire?
Előzmény: mazsyné (8063)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.11.24 0 0 8066

"De már februártól szerintem megint csinálok nekik pancsolót, ha nem fog fagyni."

 

Amivel nagyobb veszélynek teszed ki őket, mintha nem nyújtanál ilyen lehetőséget nekik (eltekintve a természetes öntisztuló vizektől).

Az én libáimnak - "víziszárnyasaimnak" - fél éven át akkor volt fürdésben részük, amikor nagyritkán eső hullott, ennek köszönhetően gyönyörűek és egészségesek voltak.

 

Előzmény: Chani2 (8058)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.11.24 0 0 8065

"Ha van fürdési lehetősége, hamarabb gyógyul."

 

Ez a bizonyos fürdés maradandó vesszőparipám, ezért is kérdezlek, hogy ezt a meglepő állításodat mire alapozod?

 

Előzmény: japipapa (8057)
CsendesB Creative Commons License 2012.11.24 0 0 8064

Sziasztok, lenne 2db bütykös gúnaram eladó mindkető idei kelésű, meg indiai futokacsák 6db tojó 1db gácsér külön is vihető Érd: 06308536070.  

 

     

 

mazsyné Creative Commons License 2012.11.23 0 0 8063

sziasztok,megbolondult az egyik kacsám és tojni kezdett.A kérdésem az lenne ha ez most tojik akkor tavasszal is tojni fog? vagy ne is reménykedjek tőle semmire?

mazsyné Creative Commons License 2012.11.23 0 0 8062

szia nem tudom merre laksz de a csendes balázsnak vannak,én is tőle szereztem be.ő győrszentiváni.én max csak tojást fogok tudni adni tavasszal.

Előzmény: imi97 (8055)
Chani2 Creative Commons License 2012.11.23 0 0 8061

Ma reggel láttam, hogy gyanúsan ki van kopva a szürke tojó nyakán a toll, mintha megtépdesték volna kicsit. Lehet, hogy már petélte a kis sántácska? :)

Előzmény: japipapa (8059)
.357 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8060

Egy hete vetten Isaszegen, nagyon szépek. Szerintem még van eladó -expres-

Előzmény: imi97 (8055)
japipapa Creative Commons License 2012.11.20 0 0 8059

Megértelek, vigyázz magadra. Amikor már kell a szemes libatojás, meg fog gyógyulni, messze van március!

 

Előzmény: Chani2 (8058)
Chani2 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 8058

Október közepe óta megszüntettem a tavacskájukat, mert igazából én látom el az állatokat, és január közepére vagyok kiírva és annak is a cseréje már sok lett volna nekem, viszont annyira koszolták a kis medencéjüket, hogy féltem, hogy ha a férjem csak hetente cserélikó, akkor összeszednek valamit, mert a kacsák meg a libák már 2 nap alatt sártengert csináltak belőle. De már februártól szerintem megint csinálok nekik pancsolót, ha nem fog fagyni.

 

Azt értem, hogy a sánta embernek is lehet gyereke, de hát azért vegyük figyelembe, hogy az embernek több pozítúra lehetősége is van, na meg a nők is szeretnek néha igencsak aktívak lenni, de azt hiszem, hogy a libák kámaszutra könyve igencsak rövid lenne. :)))

Szóval egy egészséges lábbal is tud a gúnár teljesíteni ezek szerint? Mármint nem fog ledőlni a tojóról? :)

Egyébként szép nagy állat, szerintem simán van 7-8 kg, és nem hízott!

Előzmény: japipapa (8057)
japipapa Creative Commons License 2012.11.19 0 0 8057

Sajnos a libák rettentően "bénák", képesek saját lábukat összekuszálják, pofára esnek. Ha van egy kis akadály, nem kerülik meg, átbukdácsolnak rajta és ilyenkor előfordul a sérülés. Ha van fürdési lehetősége, hamarabb gyógyul.

Nem szükséges minden tojónak saját férjük legyen, ők háremben érzik jól magukat majd a gúnár dönti el, hogy kell a csaj neki, vagy nem. Ha két tojónak 2 gúnár teszel, abból csak balhé lesz, az erősebb a gyengébbet megdádázza és nem engedi a csajhoz.

Amúgy a sánta embernek is lehet felesége, sőt gyereke! :-)))))


 

Előzmény: Chani2 (8056)
Chani2 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 8056

Tanácsot szeretnék kérni!

A 600nm-es udvarban jelenleg 3 liba van, 2 tojó (egyik fehér, másik szürke) és egy szürke gúnár. Én nem tudom, hogy mit csinált magával a gúnár, de lesántult (ezek az állatok tiszta életművészek, valahogy mindig sikerül megsérülniük, meglógniuk stb.). Megnéztük, de törést nem találtunk, hanem a talp és a lábszár találkozásánál lévő ízületnél van neki begyulladva. Ez már lassan 3 hete, már jobban jár, illetve lohadt a dolog (ez első héten szinte csak feküdt, a bibis lábát kinyújtva). Valszeg eléldegélne így is, meg talán meg is gyógyul teljesen, de én tavasszal kislibákat várok tőlük.

Na most azon agyalok, hogy vegyek-e egy második gúnárt, és mindkettőt tartsam meg, mert úgy is párban szeretnek a libák, vagy a bicegőt vágjam is le, mert ekkora területen ezek úgy is megverik egymást?

Még az is benne van a pakliban, hogy így sántítva is tudja-e majd "férji" kötelességét teljesíteni?

imi97 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 8055

Hello új vagyok itt az oldalon tudnátok segíteni afrikai bütykös libát keresek.

 

DR Weiss Creative Commons License 2012.11.18 0 0 8054

Mint a topic nyitó, küldöm mindenkinek sok szeretettel :-)))

andrás1969 Creative Commons License 2012.11.17 0 0 8053

Pomerániai lúd 

http://www.mtk.nyme.hu/fileadmin/user_upload/allattud/Segedletek/Fajtatan.pdf   itt megtalálható nemsikerült képként feltenni:)) 

Szóval ilyent keresek!!!!!!!!!!

andrás1969 Creative Commons License 2012.11.17 0 0 8052

 

 

Remélem sikerül megnyitni:))

Xaxonos Creative Commons License 2012.11.16 0 0 8051
szia! A szász kacsaid már februar végén fognak tojni. Elég jó tojók egy szezonba 50-60at letojnak,persze kis pihenökkel. Eleinte keveset tojik és pihen . Áprilisba indul be jól. A rouenit nem tartom de ugy tudom az kevesebb tojást rak. Van nálatok egy jó vitaminkoncentrát a MultivitaminAG 100. Olcso de nagyon jó. Azt adj nekik néha,jobb lesz a termékenység.
Előzmény: zolko1988 (8045)
fehérposta Creative Commons License 2012.11.16 0 0 8050

üdv!
Nem testvérek a kacsák, nagy állományból származnak, ahol a gácsérok mind vadszínűek voltak, a tojók meg tarkák, fehérek, kávészínűek, szürkék, vadszínűek. Ebből látszik, hogy 3 különböző tojótól származnak, és lehet, hogy az apjuk sem ugyanaz. 

Elég jól tojnak, nemrég kezdték el, a két tojó felvlátva tojik, egyik nap egyik, a másik nap a másik, tehát kétnaponta tojnak.
Láttam a rouenieket, szépek, csak én mindenben jobban szeretem a magyart, ha van :)
Nyírbogdányban vannak a kacsák, Nyíregyházától 20 km.-re. Oda is tudok tojást vag ykiskacsát vinni... 

Előzmény: juhosttt (8049)
juhosttt Creative Commons License 2012.11.16 0 0 8049

Melyik településen találhatóak a kacsák? Én is szabolcsi vok. A kacsák nem rokonok? Sajnos bevett szokás, hogy testvéreket hagynak meg sok-sok generáción át...

Előzmény: fehérposta (8047)
zolko1988 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 8048

hello nekem is hasonl kacsaim vanna csak mi nalunk ruani kacsanak hivjak menyit tojtk maganak

Előzmény: fehérposta (8047)
fehérposta Creative Commons License 2012.11.16 0 0 8047

fehérposta Creative Commons License 2012.11.16 0 0 8046

sziasztok!
Rakok fel pár képet a (hortobágyi) magyar kacsáimról. Mit szóltok hozzájuk? :)
Most még csak ez a 3 van, már mindkét tojó tojik, tavasszal 9 kotló fogja kelteni a kiskacsákat:)
 Ha kellene valakinek tojás vagy kiskacsa tavasszal, az jelezze, Szabolcs megyében vannak a madarak, Debrecenbe tudok szállítani.

zolko1988 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 8045

hello 

szeretnenk megtudni hogy a ruani es szasz kacsa mikor kezd tojni iletve a keverekek is az emlitet ket faj a kacsaim 20,7,2012 keltek 

es kb 3,5 - 5 kg mozognak 

a elso tojasokat tavaszal varhatom vagy koratavaszal es mijen tojas hozamra szamithatok 10 kacsat es 4 gacsert szeretnenk hagyni szabadtartasban valaszokat es tanacsokat koszonom

Lilatigris Creative Commons License 2012.11.15 0 0 8044

Ez nagyon érdekes, ezt nem is tudtam. Akkor mindenképp marad mindkettő.

Előzmény: Xaxonos (8042)
juhosttt Creative Commons License 2012.11.15 0 0 8043

Én vágtam olyan libát, amelyikről tudtam, hogy ami legalább 4 éves volt, akkor amikor hozzám került. Nem egy jércepörkölt lett, de könnyen megfőtt a korához képest. Hasonló korú tyúkot egy hétig is főzhetné az ember. Kacsánál is vágtam már 3 éveset, és meglepően hamar megfőtt. Még erős se volt a levese. Ilyen korúból tojót pedig sütöttünk, és szépen megsült. Persze picit tovább mint egy nagyon fiatal de azért nem órákkal.

Előzmény: Lilatigris (8041)
Xaxonos Creative Commons License 2012.11.15 0 0 8042
Ha igy külön terük van Nálad ugy okos döntést hoztál. Igaz ugyan hogy egy gunár több luddal elbir de elsösorban a fő feleségével fog foglalkozni és a többit nem anyira aktivan ápolgatja ami a termékenység rovására megy. A liba alapbol monogám, párban él, vagy el tudja csábitani néha a másod tojó vagy nem. Sok esetben ez az oka hogy nem termékenyek a tojások csak a fö tójóé.
Lilatigris Creative Commons License 2012.11.15 0 0 8041

Szia!

Valószínű marad mindkettő, mert a nagyot bűn lenne levágni, több mint 7 kiló, meg már gondolom nem túl jó a húsa sem. :( A fiatalt meg úgy megszerettem, olyan aranyos mint egy kutya. És nagyon látványosan két pár van. Van amikor az egyik pár hátul van a helyükön, és a másik pár pedig elől az udvaron, ahova csak pár naponta mehetnek, "füvetnyírni". És nem én választom szét őket.

Előzmény: Xaxonos (8039)
Xaxonos Creative Commons License 2012.11.15 0 0 8040
szia. Kelt már nálam karacsonykor kis kacsa de 5 tojasbol 1. Ilyenkor télen nem nagyon szemes még a kacsatojás. Jobban jársz sztem majd kora tavaszon keltetni.
Előzmény: edit111 (8035)
Xaxonos Creative Commons License 2012.11.15 0 0 8039
Szia. Azért ez érdekes,nálam is a szürke a fehér tojót eleinte gyilkolta,a fehér gunar meg a szürkébe esett bele. Nehéz döntés volt melyk gunarat hagyjam meg,végül a landeszinal maradtam mert annak van kis bubja és nehezebb. Viszont csak a fehér tojót keféli a szürkére rá se néz. /ezt a fehér tojót eleinte gyilkolta ma már egy lépést se tesznek egymás nélkül/. Nekem ez mind idei madar de ugy mondják a 2-3 éves gunar a legjobb. Ha van helyed hagyd meg mind 2 öt de azt tudd csak külön tartva mert a gunarak leverik a másik gunárt a lúdról.
Előzmény: Lilatigris (8036)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!