Keresés

Részletes keresés

tegrat Creative Commons License 2010.04.26 0 0 37

Szevasztok!

Írjátok,hogy a kispulyka nem fázhat meg....mennyi idősnek kell lenniük ahhoz,hogy ki lehessen rakni őket a tyúkudvarba????

förike Creative Commons License 2010.04.26 0 0 36
Szépek!
Előzmény: bolero84 (35)
bolero84 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 35
Hozzá tenném nálam még 30nál többet nem tojtak...
bolero84 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 34
Bronzpulyka: több változatát tenyésztik . Tollazatának színe fekete , vöröses zöldes színjátszása miatt bronzfényű .Edzett , ellenálló fajta .Egy tojó ötven - hetven tojást tojik . Kotlási hajlama erős . Testömege kifejlett korban: a kakasé 12-15 kg (lehet 15-20kg), a tojóé 5,5-7 kg(lehet 7-9kg)

A baronfi félék gépi feledolgozásakor , a gépi kopasztás miatt a fehér tollszínű állatok szinte teljesen kiszorítják a színes tollúakat , így a bronpulyka jelentősége is háttérbe szorult.Előfordulása csak a kistermelőknél maradt meg , edzettsége miatt.
förike Creative Commons License 2010.04.25 0 0 33
Köszönöm hogy írtál! Szépek a pulykáid!
Előzmény: marcsi089 (32)
marcsi089 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 32
Sziasztok!Nagyon jó ötlet volt létrehozni ezt a topicot!
Köszönöm szépen Feri hogy meghívtál ide!
Nekem is vannak pulykáim és én imádom őket!
Minizsarnok Creative Commons License 2010.04.25 0 0 31
Nagyon szépek attól függetlenül hogy "gatyán vannak" :)
Én is azt várom keljen egy pár kék de a kék kakasom és a kék tojó utálják egymást.
Előzmény: szokero (29)
förike Creative Commons License 2010.04.25 0 0 30
Köszönöm a HSZedet! Írtam e-mailt!!!!!!!!!!
Előzmény: bolero84 (28)
szokero Creative Commons License 2010.04.25 0 0 29

Sziasztok!

 

Csepi Tamás vagyok Győrből, kispulykáim folyamatosan vannak eladók bronz, réz, kékes, fehér, tarka színekben.

Most 7 kispulyka eladó, a képet mellékelem.

0670/3634707

 

kispulykák1

 

kispulykák2

bolero84 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 28
Nem hogy legeltetni kellene,hanem olyan területet biztosítani,amin rovarokat gyűjthet...
Régen is azért a kicsik dolga volt,hogy vigyáztak a legelőre kihajtott pulykákra...reggel kap abrakot,aztán estig bogarásznak a réten...november végén befogták hízlalni...főtt krumplin,meg búzán,kukoricán,végül az utólsó héten csak kukoricadarán voltak...és utánna karácsonyra mehettek a piacra,vásárba...20 tojóra elég egy kakas ...persze ehhez terület kellene...egy kisebb udvaron egy bak 3-4 tojóval azért végül is tud szépen produkálni,de a zöldet meg az állati fehérjét(pl.:főtt tojás,túró)biztosítani kellene nekik...a szaporulat egy részét jól el lehet adni,előneveltként vállalkozó kedvűeknek...a többit meg novemberbe befogni és zárt helyen "nyomatni"persze,szigorúan táp nélkül...csak hogy maradjunk a hagyományosnál...
Előzmény: förike (9)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.04.25 0 0 27
Válaszoltam most jöttem be a szárnyasaimtól a keltetőben kell rendet tennem előzetes népszámlálást tartok :)
Előzmény: förike (26)
förike Creative Commons License 2010.04.25 0 0 26
Küldtem e-mailt!
Előzmény: Minizsarnok (22)
förike Creative Commons License 2010.04.25 0 0 25
Már kaptam könyvet is(kölcsönbe) ami csak a pulykával foglalkozik!De olvasd el a legelső hszemet!Apámnak rengeteg volt!
Előzmény: ez-Ben (24)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.25 0 0 24

 

 :) Ferike !

 

 Neked, mint topic-Gazdának "dörzsöltnek" kell lenned ! M.M. email cime publikus és ott mindjárt megrendelheted a pupusokat és felkérheted, amire fel kell kérned !

 ( Valakinek érteni is kell a pulykákhoz, pláne még te "kalandozásba" vagy... ( OK ? :)

Előzmény: förike (23)
förike Creative Commons License 2010.04.25 0 0 23
ENGEM ÉRDEKEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Adsz egy elérhetőséget????Előre is kösz!!!
Előzmény: Minizsarnok (22)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.04.25 0 0 22
Semmiképpen sem szabad csirkék közé tenni !! Főleg mikor pici. Egy kedves ismerősöm egyszer azt mondta :
- A pulyka egész nap azon gondolkozik hogyan dögöljön meg !
Nagyon oda kell rájuk figyelni naposan alig lát nem találja meg a kaját innivalót ebben segíthet neki egy pár napos csirke aki magától is megtalálja az enni inni valót és egyedül nem tudja megtaposni a pulykákat. Jó szolgálatot tehet ilyenkor a színes üveggolyó az itatóba téve. Nem szabadna megfáznia de mindíg belefekszenek az itatóba és ahová be lehet szorulni oda a pulyka be is fog...
Nem kell túlkomplikálni a kajájukat nálam a túrót a gyerekek eszik a pulyka a korának megfelelő jó minősségű pulyka tápot (purina, bábolnai )kapja friss langyos vizet bele lektifermet.
Most tegnap kelt nálam 9 db pulyka 5 bronz színű 4 fehér adok el belőlük ha érdekel valakit.
Előzmény: Xaxonos (21)
Xaxonos Creative Commons License 2010.04.25 0 0 21
Sziasztok! Én is szeretnék pulykát tartani,nagyon tetszenek föleg a réz meg a tarkák. Már tudnék is hol beszerezni,próba képp pár darab pipét csak. Van most 70 db hetes föleg brahma csibém,a kérdésem az lenne berakhatom e közéjük vagy megse probaljam? Tudom a kis pulykák kényesek,kajajukkal nincs gond ha kell mannát is kapnak csak hely meg fütés infra stb miatt raknám a csirkékhez. Lehet? Mennyi idös koraig kell öket füteni?
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.25 0 0 20
Ja a sok pávaszemet Michell barátomtól kaptam, nála már tojnak a pávák is rendesen.
Itt meg csak a pulykák potyogtatnak még. Egyébként a pulyka nagyon jól költ, és nagyon jól nevel is. Nem utolsó sorban pedig sok tojás fér alá. Nekem még egy sem ül, de van akinél már 2-3 is csücsüli a tojásokat.
Előzmény: ez-Ben (17)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.25 0 0 19
Úgy legyen Ben !
vigaszág :)))))))))
Az is jó lehet :)))

Egyébiránt különösebb igényei nincsenek, nagyon jól alkalmazkodik a körülményekhez.
Talán napos korban igényel nagyobb fehérje tartalmú eleséget. De ezt java részt a főtt tojásos túrós, csalán leveles, hagymaszáras zúzalékkal be is lehet vinni a kis szervezetébe. A csalán, és a hagyma mondjuk inkább a bélflórákat segít építeni, és megkönnyíti a későbbiek során a méreg hányás átvészelését. A purina pulyka tápot imádják. Mariannál leszedték a teraszról is, mikor megérezték :))))
De erről majd Mariann ír bővebben.
Előzmény: ez-Ben (17)
förike Creative Commons License 2010.04.25 0 0 18
Örülök hogy hoztál nekünk képeket!Szeretnék mindent meg tudni a pulykáról!!!Úgyhogy írjatok hasznos tanácsokat!
Előzmény: Törölt nick (16)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.25 0 0 17

 

 :) Káprázatos ! ( Mondjuk, hogy a topic eddigi egyetlen Hölgyének ajánlva :)

     Több "pávaszem" többet lát... ( Üdv. a vigaszágról :)

Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.25 0 0 16
Jól el is szúrtam a hszt !
Kár, hogy utólag nem lehet szerkezteni.....:(

Szóval biztosan szebb ettől is ?

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.25 0 0 15
Sziasztok !

Én is teszek fel pár képet, ha nem gond !































Biztosan szebb ? Ettől is ?
Zolivitéz Creative Commons License 2010.04.25 0 0 14
Nézd meg az allati.hu-t ott van az elérhetősége.
Előzmény: baksus (4)
Zolivitéz Creative Commons License 2010.04.25 0 0 13

Bőny szőlőhegy vagy valami ilyesmi asszem, de ha jól tudom ez, a győri és a zalaegerszegi börzéket ő rendezi, oda szerintem válal kiszállítást.

Gyönyörű, fajtatiszta állománya van.

Előzmény: baksus (4)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.04.25 0 0 12
Legeltetés hát azt a libáknál alkalmazzák a pulyka inkább bogarászik de nagyon szereti az álltala éppen preferált növényeket is fogyasztani. Tavaly nálam módszeresen leették még a zellert is mikor már nem találtak finomabbat. A liba válodatás nélkül tarolt volna egyszerre minden zöldet.
Előzmény: Minizsarnok (11)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.04.25 0 0 11
Jelenleg 2 kakas (cirmos bronz, kék) 5 tojó (fehér, kék, 2 bronz és egy keverék)
Az első szaporulatuk 9 db (5 bronz színű 4 fehér).
Előzmény: förike (9)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.25 0 0 10

 

 :) No akkor a legfontosabb. A kispulyka nem fázhat és nem ázhat meg !!

Előzmény: förike (8)
förike Creative Commons License 2010.04.24 0 0 9
Hány db van?És azt hallottam hogy ezeket nem árt legeltetni!Ez igaz?Mert mikor apámnak volt akkor ő nem legeltette!
Előzmény: Minizsarnok (6)
förike Creative Commons License 2010.04.24 0 0 8
Kösz, meg lesz!:)Holnap lehet hogy lesz már nekem is!!
Előzmény: ez-Ben (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!