Keresés

Részletes keresés

Henri Charriére Creative Commons License 2003.04.08 0 0 773
Üdv Hölgyek és Urak!

Olvastátok ezt a hírt?

Szarint és tabunt találtak a szövetségesek Irakban, ezzel igazolva láthatják a háború kiváltó okát: Bagdad mégis rendelkezett biológiai és vegyi fegyverekkel. A háború előtt az ENSZ fegyverzetellenőrei nem találták biológiai vagy vegyi fegyverek nyomát, bár vizsgálódásukat nem fejezhették be. Bagdad végig hangoztatta ártatlanságát, míg amerikai politikusok folyamatosan arról nyilatkoztak, hogy teljesen bizonyosak az iraki vegyi- és biológiai fegyverek létezésében.

Ez azért lényeges mert Franciaország egy ilyen esetre katonai segítséget ígért az USA-nak és Angliának. Gondolom ennek a légió is aktív részese lenne.

JGY, Csizi, Franciaországban mit hallani ezügyben?

Henri

cap179653 Creative Commons License 2003.04.06 0 0 772
Bocs nem akartalak megsérteni de ilyenről még nem hallottam meg szerintem még senki.Nem hiszem ,hogy probléma lehet de igaz orvos sem vagyok .Tehát ezért volt a gúny a részemről,mert itt senki sem orvos .A Te eseted annyira egyedi ,hogy még csak példákból sem tudunk hasznodra lenni.Ha mégis meg vagy győzödve arról ,hogy létezik ez a probléma akkor javasolom , hogy magánlevélben keresd meg J.Gy.-t.Ő még aktív szolgáló ráadásul jó rangban a központban.Ő utána tud nézni magánál az orvosnál.Nickje :csak az igazat.
Előzmény: sziluka (770)
cap179653 Creative Commons License 2003.04.06 0 0 771
Előzmény: sziluka (770)
sziluka Creative Commons License 2003.04.05 0 0 770
Azt szeretném megkérdezni, hogy az egészségügyi elbirálásnál számit e az ha vki nagyon anyajegyes?
Ugy tudom ez a MH-nél is kategóriaromlást jelenthet..
cap179653 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 769
Csak egy kis érdekesség .


Général Monclar

Budapesten született 1892 - ben

Róla van elnevezve a 13čme DBLE laktanyája .

Mickey Cortez Creative Commons License 2003.04.03 0 0 768
Ja,ami még érdekelne azt meg majdnem kihagytam.
Hallottátok hogy akit most hajtanak a szerbek a Djindjic gyilkosság miatt,Mile Lekovic,szolgált?
GyJ,ha tudod,nézd már meg légyszi,érdekelne merre járt,melyik ezreddel.
Mickey Cortez Creative Commons License 2003.04.03 0 0 767
Sziasztok
Köszi a válaszokat Gy.J.,Csizi.
Irak révén eszembe jutott egy kérdés,Gy.J.
A REC melyik százada volt közvetlenül az Öböl háboru elött Guyanan?
Amikor hajoztak hazafelé Kuvaitbol a REC kapott egy alertet hogy rumliznak az etiopok.Aztán egy idejig Dzsibutiban voltak.Hallottál erröl valamit,mi volt az?
Üdv
Cortez
cap179653 Creative Commons License 2003.04.02 0 0 766
Cortez,

Itt a médiékban már semmi sincs róla.Most nem ez a sláger.Az amicale club talán azért nem jön össze,mert még egyikünk sem nyugdíjas és a legfőbb gond a pénzszerzés a civil életben.Nekem meg még a távolság is.

Azért az az ami katonák mellett szól ,hogy tudjuk milyen nehéz lehet úgy harcolni ,hogy kíméljük a lakosságot és bizony becsúszhatnak ziccerek.Azért persze felmentést nem kapnak tőlem.Főleg nem az Angolokért és sajátjaikért.Túl sokszor hibáztak ami azt magyarázza ,hogy többségükben elég felkészületlenek lehetnek.OLvasgattam egy-két fórumot és azt tapasztaltam,hogy otthon eléggé összevágott anyagot adhatnak le a TV-k.A CNN sem segít ,mert az sem a valóság.

Üdv. Csizi

Előzmény: Mickey Cortez (764)
csak-az-igazat Creative Commons License 2003.04.02 0 0 765
Szia Mickey !

Nem tuntem el csak egy "tulhuzas" minden alapon. Volt egy kis idom figyelni a hozzaszolasokhoz, csak a valaszt szokas szerint "pontosat" akartam.

Itt vagyok, eluszva, semmi ciki jonnek a valaszok.

Addig is udv mindenkinek, J.GY

Előzmény: Mickey Cortez (764)
Mickey Cortez Creative Commons License 2003.04.02 0 0 764
Sziasztok
Ca
p179,akkor kb hasonlokat szolunk irakhoz..
Csizi,te se hallasz kint semmit a közép-afrikai helyzetről?Miota Gy.J eltünt,kevés az info.
A pálhalmai dologhoz:tavaly ota kérdeztelek benneteket hogy mit szolnátok ha megprobálnánk összehozni egy magyar Amicale-t.Senki nem reagált,pedig jo ötletnek tünt,és abba talán belefért volna esetleg egy közös felkészülés egy ilyen turára.
A magyar tulélö portált biztos sokan ismeritek,ott is probálnak összehozni valami turát

A leendö jelentkezöknek pedig hajrá,lassan ujra forr Afrika,ugyhogy lesz ott pár érdekes dolog,sok sikert mindenkinek,vive la guerre!

kürtök Creative Commons License 2003.04.02 0 0 763
Akkor akár Légiós is lehetne, igaz akkor nem lenne ott. Az amerikaiak hülyesége nem új, az első öbölben járt barátaim meséltek erről a k… profi hadseregről.
J.Gy.‼ Van légiós Irakban?
Ami a felvételt illeti, én is azt mondom, a puding próbája az evés. De induljatok, mert nyáron sok a jelentkező. Minden jót
Előzmény: Caly (762)
Caly Creative Commons License 2003.04.01 0 0 762
Ugyan...rossz pénz nem vesz el...egy nap csak itt fog állni a küszöbön, lebarnulva és százezer történettel untat majd. Öszintén szólva túljutottam már a pánikoló, aggodalmaskodó idöszakon. Most különben is rendes táboruk van Baszra mellett, és van lehetöség mindenre, a telefontól elkezdve az emailekig, forró zuhany, tábori ágy stb., egyéb harctéri luxusdolog. Fanyar humorú emailjeiböl az derül ki, az amerikaiak hülyeségétöl, vagy a biológiai támadás esetére bevett tabletták lehetséges mellékhatásától, az impotenciától jobban tartanak, mint az iraki támadásoktól. A morál az egeket veri, az elért sikerek kissé a fejükbe szálltak. Viszont se vége se hossza a sirámoknak a szar ételröl, az MREt (Meal Ready to Eat)egyszerüen "Meal Rejected by Ethiopians"nak hivják, ki tudja, talán találóan. Arról meg fogalmam sincs vicc-e vagy sem, hogy brómozzák a kávét és kakaót, hogy csökkenjen a szexuális késztetés...
Üdv Mindannyiatoknak, bocs az OFFért
Caly
Előzmény: kürtök (749)
cap179653 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 761
Ez az ami egy örök rejtély marad,hogy mi alapján válogatnak.Mindenesetre azért nem hiábavaló dolog felkészülni,mert ha felvettek akkor viszont nagy szügség van rá ha nem akarsz a kiképzők célpontjává válni.
Előzmény: Tomy44 (760)
Tomy44 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 760

Nos ezek szerint valamelyest pofára is megy, vagy csak éppen milyen kedve van a tisztnek?

U.I: Hiányolom J.Gy.-t nagyon eltűnt a topicból.

Előzmény: cap179653 (758)
cap179653 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 759
Cortez ;
"Mit szoltok az eddigi iraki dolgokhoz?"


Ezt

Csizi

Előzmény: Mickey Cortez (739)
cap179653 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 758
Ismertem egy mohácsi srácot aki fizikailag nagyonis rendben volt ,mégsem vették fel.2 - szer próbálkozott.Viszont ismertem olyat akit már Strassbourgban elküldtek , hogy menjen fogyjon le.Késöbb ugyanevvel a testalkattal meg felvették.Igaz mésodszor Aubagne - ban jelentkezett.Azért voltak olyanok is na nem sok akik egyáltalán nem voltak odavalók.Nem is tudom mi járt a fejükban mikor jelentkeztek.
Előzmény: Tomy44 (756)
Krayzee Creative Commons License 2003.04.01 0 0 757
Hali J.Gy. Lenne 1 kérdésem. Nem sikerült tovább fordítani a fizikai felmérés táblázatát? Azt írtad a végére,hogy még nincs minden lefordítva. Ha esetlek sikerült,elküldöd mailben? Txh.
Tomy44 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 756

Puszta kíváncsiság.
Valamelyik hozzászólásban olvastam hogy egészen jó teljesítmény ellenére sem vettek fel valakit, viszont "bentről" ajánlotta valaki tegyen még próbát.

Előzmény: cap179653 (755)
cap179653 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 755
Ismertem olyat akit 3.-ra .De olyat is akit 3.- ra sem. Miért ?
Előzmény: Tomy44 (754)
Tomy44 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 754
Üdv

Jut eszembe, volt köztetek akit csak második nekifutásra vettek fel?

kürtök Creative Commons License 2003.03.31 0 0 753
Mire gondolsz? A túlélésre, vagy a Légióba indulásra? Én is stoppal mentem, és hidd el, jobb egyedül. Bécstől Strausbourgig hat óra alatt tettem meg az utat. Legyen nálad egy nagy tábla, a városnévvel, és legyen valami cuccod, hogy „rendes” stopposnak nézz ki.
Előzmény: hazatlan (752)
hazatlan Creative Commons License 2003.03.30 0 0 752
Én csak stoppal tudnék menni de utitársat találnék köztetek ?
belic Creative Commons License 2003.03.30 0 0 751
Hello!

1-2 eve lattam en is a palhalmai tuleloversenyt, nekem nagyon tetszett. Mondjuk en nem vagyok egy sportos alkat, ugyhogy bennem fel sem merult, hogy nezonel tobb legyek :-(. Amikor en lattam, a tobbseg beert (fanyalogtak is a rendezok, hogy nem lett olyan kemeny, mint altalaban). De azert minden tiszteletem a helyi csapate, ami csak nokbol allt!, es beert a celba (elotte meg sem merte probalni a versenyt ilyen csapat, ha jol tudom).

Meg egy-ket plusz info, hatha ezzel kedvet csinalok nehany olvasonak: Az elso resze a versenynek egy eleg suru es latvanyos akadalypalya volt (errol csak videot lattam), vizesarokban kuszas, traktorkerek megforditas, maszas, stb. A masodik (joval hosszabb) reszben mar fel kellett venni a rendes felszerelest (olyasmi remlik, hogy ferfiaknak 20 kg min, noknek 10 kilo+AK). Az akadalyok valtozatosak voltak, halastavon atgazolas, dunaujvarosi strand atuszasa (termeszetesen a 20kg-os csomaggal egyutt!, az altalam latott csapatok szemeteszsakokba csomagoltak a felszerelest, hogy vizallo legyen, az egyis srac egyik zsakja szetszakadt, igy o 4-szer uszta at), trabant kerekcsere emelo nelkul, gombak felismerese (eheto/mergezo), alcazas, paintball, stb.

Bel

Előzmény: kürtök (750)
kürtök Creative Commons License 2003.03.30 0 0 750
Hallot már valalki a pálhalmai túlélőversenyről? Csak három fős csapatok indulhatnak, a táv 120-150 km, átlag tíz kilométerenként egy akadállyal. Egy barátom (szintén volt légiós) negyedik éve edz egy csapatot, és ez a csapat negyedik éve első. Annak ellenére, hogy most a tagok mozognak. A legutóbb kiesett ember helyére engem szánt, természetesen örömmel elfogadtam, és tegnap éjjel tartottuk az Öcsémmel az első sétát. Egy kicsit elszabtam, mert hajnali négyre már itthon voltunk, de jövő héten is lesz szombat. Tavaly nézőként voltam jelen, a hetvenegy-két indulóból, ha jól emlékszem, talán húsz ha beért. Ekkora távot még kint sem csináltunk soha megállás nélkül, úgy hogy mozgatom a seggemet, mert ha valahol két légiós dolgozik, nem illik oda sz…ni a rúd végére. Ha valakit érdekel egy esetleges nevezés, küldjön egy mélt, tudok kontaktot a szervezőkkel. A verseny maga egyébként júlisuban lesz. Szorítsatok nekem.
Caly‼ Nem irigyellek, és remélem jól van a férjed.
J.Gy.‼ Most találtam meg a légió alapítására szóló parancsot a neten. Két hónap után eszembe jutott, hogy esetleg ott is lehet. Job később, mint soha.
Minden jót://
kürtök Creative Commons License 2003.03.29 0 0 749
Akkor te nagyon sok mindent csináltál, amit én csak szerettem volna. 187
Előzmény: kranführer (748)
kranführer Creative Commons License 2003.03.28 0 0 748
Szia kürtök!
Nem b@szogatás, csak a mihez tartás végett légyszi csak az első 3 számot az enyém 181...
Üdv
k
kürtök Creative Commons License 2003.03.27 0 0 747
Ha az alapkiképzésről nem kerülsz egyenesen a REP-hez, utána nagyon nehéz, ha lehetséges egyáltalán, mert az állományból nem igen engednek el. A tisztképzőn gondolom tizedesképzőt értesz, erre egy jobb ezrednél két három évet is kell várni. Szóval a legjobb első nekifutásra. Sok szerencsét.
Előzmény: Krayzee (744)
Mickey Cortez Creative Commons License 2003.03.26 0 0 746
Sziasztok!
Gy.R!Van valami friss infod hogy mi történik Banguiban?
Krayzee Creative Commons License 2003.03.25 0 0 744
Üdv Kürtök. Én úgy tudom,hogy általában van 1-2 hely oda,s az elsők bejutnak,ha meg nem,akkor elvileg elmehetek a tisztképzőbe,nem? Tizedesként pedig csak sikerül,nem? J.GY. érdekelne,Te hogy látod ezt a kérdést? Ha jól értelmeztem eddigi szavaid,Te kint vagy. Szerinted is kevés a csoportelsőség az alapkiképzésben és a jól megírt teszt? Ha igen,akkor mitől függ,a bejutás?
Előzmény: kürtök (742)
hannibal lecter Creative Commons License 2003.03.24 0 0 743
Üdv J.GY.!
Kösz a mailt, a weblap frankó sok mindenre választ
adott.
Üdv hannibal!
Előzmény: AltGr (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!