Keresés

Részletes keresés

ötfelezős Creative Commons License 2019.06.21 0 0 100733

Mit írtam?

Igazad van, semmi gond vele, menjen a padlásra kötés.

Ezzel be is fejeztem.

Előzmény: ksanci (100727)
tfe_tng Creative Commons License 2019.06.21 0 1 100732

Amennyire tudom egy hivatalos pantone skala is tobbe kerul mint ezek a kinai csodak, szoval azert nagy vilagmegvaltast nem varnek toluk. De gondolom kiprobalt megoldas ez, naponta ketszer mérsz szint faldarabokbol, nem csak a fotelben ulve okoskodsz. 

 

Latom az egygerinces kerdest elengedted :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (100730)
Jahno Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100731

"hiszen mindkét színmintát ugyanaz a fény világítja meg, ezért az esetleges színeltolódás is egyenlően hat mindkettőre."

 

Ahhoz ugyanaz az anyag is kellene, szóval ha nagyon precízkedni szeretnénk, akkor ez nem ilyen egyszerű.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (100730)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100730

"Mit csinalnak azzal a faldarabbal a komolyabb festekboltokban ?"

 

Gyengébb helyen a hozott színmintát összehasonlítják pl egy papír RAL színskálával (jó szemű szakember nem szokott tévedni),

komolyabb helyeken pedig megmérik a színt egy színmérő műszerrel, ami egyből kiírja a pontos színt RAL/Pantone/akármilen szabvéány szerint.

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1Bny8KpXXXXcCXpXXq6xXFXXX6/New-16mm-Measuring-Caliber-Colorimeter-color-meter-color-reader-WF32.jpg

 

"Szemre beazonositjak szinhelyes vilagitassal,"

 

Ha két színt kell egymással összehasonlítani (pl meglátni, hogy van-e árnyalat-különbség az általad hozott színminta és a mellé helyezett Pantone / RAL színminta színe között), ahhoz nem szükséges színhelyes világítás, hiszen mindkét színmintát ugyanaz a fény világítja meg, ezért az esetleges színeltolódás is egyenlően hat mindkettőre.

 

"es tobbe kerul mint a festekbolt, raktarkeszlettel, gizikevel)"

 

Nem valószínű, hogy egy festékbolt mindenestül kijönne 60 ezer forintból :)

https://www.ebay.com/itm/FRU-WR10QC-8mm-portable-digital-Colorimeter-color-meter-color-analyzer-WR-10QC/323817562973

De szegény bolt vehet egy "refurbished" Pantone színmérőt mondjuk 20 ezerért is.

https://www.ebay.com/itm/Pantone-Colour-Cue-Instant-Colour-Reader-New/264302725167?hash=item3d89ab882f:g:DHcAAOSwwpVcxtgp

 

"Varom az ellenerveket az egygerinces lakasautomatikahoz"

 

Nem igazán értem, hogy mi ellen kellene érvelnem.

Előzmény: tfe_tng (100726)
schlumberger Creative Commons License 2019.06.20 0 1 100729

minden helységben festenie kellett.......

 

Helység Mátészalka, Vác, Bivalybasznád

Helyiség konyha, szoba, fürdőszoba.

Tisztelettel

Előzmény: Atis57 (100710)
ötfelezős Creative Commons License 2019.06.20 -1 0 100728

a kötés préselve van szinte egyenértékű a folyamatos vezetékkel

Látod, ez akkor (sem) igaz, ha a megfelelő technológiával készült mindhárom, vezeték, kötőelem és szerszám. Ez itt meg mindjárt három hibalehetőség, a préselés meg a szubjektivitása miatt a negyedik. A szinte az elég jó közelítése a helyzetnek. :)

Nagyobb méretű préselt kötések a látóteremben voltak az elmúlt majdnem fél évszázadban. A bárhol gyártott kötőelem vagy túl puha, vagy túl kemény tud lenni, stb. Elenged, elreped, a szerszámot eltöri, stb.

Mondjuk el kell ismernem, tőlem 10 méterre olyan fővezetéki kötés van, ami bejövő 35-öst köt össze hat darab 10-es aluval, teljesen barkácselképzelés alapján, kettéfűrészelt légvezetéki préshüvellyel, 78-ban préselve, az első 20 évben hőtárolósokkal, és eddig semmi baja. :)

Előzmény: szakmókus (100719)
ksanci Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100727

"Igazad van, semmi gond vele, menjen a padlásra kötés."

Nézd, én sem vagyok boldog tőle, de nem fogok félmilliót elkölteni azért, mert valaki egy szál folytonos vezetéket is szét tud gányolni, más meg egy sorkapcsos kötést is meg tud úgy csinálni, hogy a büdös életben nem lesz vele gond. Pár hete néztem meg, mert készítettem elő a vezérelt áramra a bekötést. Pont úgy néz ki, mint két éve, semmi elszíneződés, olyan, mintha új lenne. Igaz, 32A sosem folyt még át rajta, max. 25.

Oké, persze, ne hirdessünk nem jó megoldást, mert én is láttam már szarul megcsinált, felismerhetetlen csomóba olvadt sorkapcsot, de meg lehet csinálni normálisan is.

 

Szóval a fórumlátogatóknak: NEM rakunk a mért fővezetékre toldást, leágazást és semmi ilyesmit, mert veszélyes lehet.

Így oké?

Előzmény: ötfelezős (100700)
tfe_tng Creative Commons License 2019.06.20 0 1 100726

Mit csinalnak azzal a faldarabbal a komolyabb festekboltokban ? Szemre beazonositjak szinhelyes vilagitassal, vagy esetleg berakjak egy gepbe ami megmeri pontosan a szint (es tobbe kerul mint a festekbolt, raktarkeszlettel, gizikevel) ?

 

PS: Varom az ellenerveket az egygerinces lakasautomatikahoz, hogy miert vagyok hulye te meg okos.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (100717)
kiggyo Creative Commons License 2019.06.20 -1 0 100725
Mekkmesternek tanyára jó az. Ott még a péelcé is mehanikuss azé lassú.
Előzmény: Törölt nick (100724)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.20 0 1 100724

Lehetni lehet, csak fos lesz.

Előzmény: Mutual Friend (100723)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100723

... akkor sem lehet ...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (100717)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.20 0 1 100722

Ehhh...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (100717)
Jahno Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100721
Nyílászárónál szopónak nézett ki, megszivja a nap és helo, kocsim megtörték ott pont azt néztem, hogy szemre meg nem mondod hol festették és mi nem eredeti. Mondjuk annyiba is került :-)
Előzmény: Atis57 (100718)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100720

Láttam már ilyet... Mindig faltól falig le kell kenni ilyenkor is, ha van egy kis igényszint.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (100717)
szakmókus Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100719

"Igazad van, semmi gond vele, menjen a padlásra kötés."

 

Tűzveszélyességi szempontból ha a kötés,vagy a kötődoboz fém szekrényben,dobozban létesül úgy aligha fog a padlástér kigyulladni,ill a rágcsálóknak is csak a kábelköpeny juthat. 

 

Avagy a kötés préselve van szinte egyenértékű a folyamatos vezetékkel. Persze aki később megbontja, és eszköz hiányában sorkapocsban köti meg,mert jó az úgy is.........

Előzmény: ötfelezős (100700)
Atis57 Creative Commons License 2019.06.20 0 1 100718

Szia!

 

 Igen -igérgetnek , de csak mese az egész.

Amikor szemre is eltérő a szinárnyalat ? --igérik majd "összeérik" ?

Autófestéknél tapasztaltam , hiába viszed a szinkártyát , eltérő árnyalat lesz.....

Előzmény: Mekk Elek ezermester (100717)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.06.20 -1 0 100717

"2 év után már képtelenség úgy javítani a festést, hogy az ne látszódjon"

 

Komolyabb festékboltokban már Pantone skála pontossággal tudnak falfestéket keverni. Persze csak akkor, ha viszel magaddal eredeti színmintát (egy fal-darabot) és nem szóban meséled el az árnyalatot :)

 

https://i.pinimg.com/originals/16/5d/e3/165de3ef34e902f1b22f199a9e8c2dd5.jpg

Előzmény: Törölt nick (100716)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100716

Parasztok. Egy hülye kitalálta, onnantól a többi is majmolja, nehogy emiatt ne kapjon megrendelést. Mellesleg 2 év után már képtelenség úgy javítani a festést, hogy az ne látszódjon. Képzeld el egy síkbaglettelt kötöződoboz-mesterműnél ugyanezt a szitut.

Előzmény: Atis57 (100710)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100715

Tökönrúgtam volna azt a festőt aki a kifejezett kérésemre nem úgy csinálja ahogy kértem....

Előzmény: Mekk Elek ezermester (100707)
ötfelezős Creative Commons License 2019.06.20 -1 0 100714

mennyire jó, vagy éppen belefér, vagy netán rossz

A gyermeked 17 éves lett, és minden nap olyant játszik a haverjaival, hogy a bokros-fás takarásban levő magasabb rendű utat autójukkal nagy sebességgel keresztezik. Mikor leszel nyugodt, ha az utolsó havi statisztika szerint azon az úton naponta csak mennyi autó jár? 100? 10? 5? 1?

Előzmény: SzZsee (100709)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100713

Ahol ennyire szélsőséges a hőingadozás, ott lehet, hogy jó ötlet olyan kötőelemet alkalmazni, amely nagyon széles tartományban képes rugózni (tehát most nem egy mezei rugós alátétről van szó).

És én egy acél rugóban jobban bíznék, mint abban, hogy valaki majd odamegy minden évben és jól meghúzza a csavarokat :)

 

Pl a WAGO 284-es sorozat csokijainak rugós lyukaiba akár 10 mm2-es flexibilis fővezeték is mehet:

https://www.wago.com/hu/search?text=284-

 

És akkor még ott vannak a rugós nagyágyúk: a WAGO power cage clamp család:

https://www.wago.com/hu/search?text=power+cage+clamp

Előzmény: Atis57 (100712)
Atis57 Creative Commons License 2019.06.20 -1 0 100712

Szia!

 

A probléma lényege; 

 A padláson nagyon meleg van (az 50 C fok sem ritka ) --azaz vezesd alacsonyan?

A kis rágcsálók szeretik a műanyagot -----azaz vezesd minél magasabban?

 

Mivel azon a kábelen a teljes áramterhelés átmegy , igy évente karbantartás  lenne  szükséges .

 

S  mivel akár a viz is csepeghet rá  legyen vizmentes a doboz .

De a meleg miatt legyen jól szellóző  !

A kötőelem /sorkapocs birja a dilatációt ? (téli hideg, nyári meleg )

 

Csak ezt kellene precizen megoldani ..?

 

Láttam sok ilyen kötést --karbantartás nélkül !

S  isteni javitani, főleg éjszaka ........

 

Előzmény: SzZsee (100709)
Atis57 Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100711

Szia!

 

Igen én is szeretném 1 doboz kibontással megoldani a hibát.

 

Ehelyet  általában a 90-s évek elején épitett  házakba járok javitani .

Ott mindenféle "széppel jóval találkozom"

Réz -Alu vezeték vegyesen  --- 15db kötődoboz  utáni konnektor  2-4 kWnyi terheléssel  stb.

 

Mint sokkal előbb  irtam --kimagasló vállalkozók által elkövetett felújitások?

 

Sajna  a kötődoboz ,csatorna  utálat meg általános .

Többször is elhangzott  miért nem kötöm be fixen ? akkor dugalj se kéne  !  stb,

 

Esetleg a dugalj , kapcsoló miért nem megy elemmel(Wifi , rádió stb)akkor nem kéne csak odaragasztani a falra.

 

A dobozok-kötések nélküli esetről;

 

Ha esetleg ilyet előadnak  s elmesélem , hogy ez mivel jár (mennyi kábel stb)

Akkor jön a nem lopom a pénzt  szöveg....

Pont ezek szokták előadni  a villany meg a fűtés neki nem ér 30 000 Ft-t !

 

Na de a festés 3 milláért rendben van.!

 

Ez a szilózás a környékünkön általános ! mert milyen jó ha nincs árnyék csik! s mindig van rá vevő , aki  fizet is ezért.

 

A villanyszerelő meg ne nyúljon semmihez, ne szedje ki  stb..stb...

Ha kiszedi  akkor festessen ki  !

 

 

 

 

 

Előzmény: tfe_tng (100698)
Atis57 Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100710

Szia!

 Igen ! s mindegy , hogy kapcsoló, dugalj, kábelcsatorna , vagy " lámpa rózsa"

 

S ha javitáskor megmozgatsz valamit 0,5m2  a legkisebb leeső festékdarab !

Persze jönnek, hogy neked hogyan kéne körbevágni..---de bemutatni még egyik sem tudta !!

 

Tavaly  egy helyen a 25m csatorna fedelet  kellett volna leszednem ,de szilózva volt , ----visszahivták a festő URAT? S  ő szedte le szakszerűen?

 

minden helységben festenie kellett........

Előzmény: Törölt nick (100696)
SzZsee Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100709

Azzal tisztában vagyok, hogy egy hibalehetőséget rakok az egészbe, azzal, hogy kötöm, ha csak úgy nem számítana ki is dobnám a behúzott kábelt, felásnám a fél udvart újra, aztán behúznék egy új kábelt, de valahogy ez nem fér bele, sem az időmbe, sem a költségvetésbe. Ezt a hibalehetőséget megfelelő kivitelezéssel lehet minimalizálni, és ez a cél, hogy ezt minimalizáljam, erre irányul a kérdés, hogy mennyire jó, vagy éppen belefér, vagy netán rossz megoldás az amit leírtam.

 

Előzmény: ötfelezős (100702)
ötfelezős Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100708

Nekem is ingyen cserélték a légvezetéket az oszlopig mikor szabványosítás volt.

De ki mondta, hogy fizetni kell érte? Viszont, ha nem megy be a mostani abba a csőbe, amibe utoljára nagyapa haverja húzott be két szál négyest, gérbevágott irányváltásokkal, akkor ki kezd el vésni, hogy estére legyen villany? Hát ezért állnak meg a fal előtt. Ha bárki bejelenti, hogy lehet jönni, akkor kicserélik egybe behúzottra.

Előzmény: Törölt nick (100705)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100707

"A festőnek mondtam, hogy fesse le a műanyag lapot, végül ő úgy oldotta meg, hogy papírral kitömte a belsejét"

 

Az elektromos kötések mellé gyömöszölt papír hőszigetel, ezzel rontja a kötődobozban lévő elektromos dolgok természetes hűlését, emiatt a dobozban lévő dolgok jóval melegebbre melegedhetnek és 300 fok felett nagyon praktikus, ha egyből ott van a jó száraz papír... ;)

 

"majd üvegfóliával letakarná"

 

Ne tegyen bele papírt, hagyja rajta a gyári doboztetőt és azt letakarhatja üvegfóliával ha annyira báncsa az esztétikáját az a hajszálvékony kör a mennyezet alatt (tehát a normális emberek látószögén kívül).

Előzmény: kalapacsolok (100674)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100706

Ehhh... 

Előzmény: ötfelezős (100704)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.20 0 0 100705

A méretlen szerintem a szolgáltató dolga és költsége.
Nekem is ingyen cserélték a légvezetéket az oszlopig mikor szabványosítás volt.
Az én dolgom a villanyóraszekrény, és az onnan induló vezeték.

Előzmény: ötfelezős (100704)
ötfelezős Creative Commons License 2019.06.20 -1 0 100704

Igazából az nem az ELMŰ érdeke. :)

A szabályos megoldás az lett volna, hogy kapnak egy felszólító levelet, hogy szabványosítsák a méretlen nyomvonalát, mire jönnek, különben nem lesz villanyuk. Tehát ez kimondottan a nyígó magyar ingatlantulajdonos iránti szánalomból lett szabványtalan - a szolgáltató felelősségére. Én nem csinálnám ezt, a gázosok tudnak kegyetlenek lenni, a villanyosnak is azt kéne.

Előzmény: még1MbR (100703)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!