Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2014.04.12 0 0 59715

A ház össze-vissza van repedve, az 1148-as képen látszik jól, hogy a ház torzult az egyenlőtlen mozgásoktól. Meg másik helyen is. A szomszédom -aki kőműves- sokáig javitgatta a házát mire valahogy megállt. (a ház) Nekem vályogházzal hivatalból nem volt dolgom, úgyhogy nem igazán értek hozzá, de azt látom, hogy ez a ház sok sebből vérzik. Pl. se út, se vizelvezetés, a tető több helyen aládúcolva, a falak több helyen végig repedve, eresz nincs, a ház mellé folyik a tetőről (ezért probléma a tereprendezés hiánya), stb. Nem tűnik jó vételnek.

KömKel Creative Commons License 2014.04.12 0 0 59714

Ezt nem lehet megmondani igy a képek alapján.

Amint elkezded lakni, a kinti hideg és benti meleg hatására a szerkezet fokozottabb igénybevételnek lesz kitéve, mint most parlagon hagyva.

 

(Novemberben csináltam energetikai tanúsitványt egy vályogházra, ami kb ilyen állapotban volt. Teljesen véletlenül arra jártam pár hete, és a ház teljes hátsó fala átdőlt a szomszédhoz. Pedig ezt meg nem mondtam volna előre, semmi ráutaló jel nem volt.

Azért nem irigylem a vevőt, aki decemberben megvett egy felújitandó vályogházat, aztán mielőtt egyáltalán beköltözött volna, gyakorlatilag szétdőlt az egész :/ )

 

Én nem is vállalok vályogház-szemlét épitészként, ha vásárlásról van szó, mert zsákbamacska az egész.

(pedig vályogházban nőttem fel, ismerem a bajait)

Előzmény: Csuklósbusz (59713)
Csuklósbusz Creative Commons License 2014.04.12 0 0 59713

Vályogot én sem favorizálnám mert azért az elég durva mikor a cserebogár az éjjel befúr a lakásba aztán zümmögve elkezd röpködni az éjjel...  vagy az egerek szaladgálnak a falban, födémben, padlót kirágják a termeszhangyák, stb stb nomeg a földrengésekről nem is beszélve.

 

Nincs olyan hogy egyenes vagy derékszög, görbe, homorú, domború minden, a plafon is hajlamos lehajlásra, ha rossz helyre lépsz beszakadsz a padláson. 

Ha túl száraz az a baja, ha túl vizes akkor meg az. 

Biztosítást nem lehet rájuk kötni, hitelt úgyszint nem adnak rájuk, eladni meg csak telekárban.

Ha lenne pénzem soha de soha nem kellene vályogház. 

 

Ezek tényleg csak bátor meg adrenalinkedvelő embereknek való. 

 

De sajnos én egyenlőre csak az árat nézem meg azt hogy ne dőljön rám legalább 40 évig. 

 

Bízok abban hogy sok elhagyatott vályogház ahol már lelopták a fél tetőt ennek ellenére még mindig áll. Tehát valahogy nem olyan omlékonyak ezek csak sok vizet ne kapjon.

 

A vályogházak érdekes szerkezetek, simán bírják 100 éven felül is ha gondozva vannak.  De én sem szívesen választanám a fura tulajdonságai miatt. 

 

Csak ugye a telekár sem utolsó szempont mert mégiscsak hajlék van a fejem fölött, még akkor is ha a patkány a falon keresztül jön be.

 

A képen jelenlegi állapotában meddig bírja ( amíg nem lesz életveszélyes)  kb ha nem nyúl hozzá senki? 

Előzmény: KömKel (59712)
KömKel Creative Commons License 2014.04.12 0 0 59712

Az az oldal, ahol az acél alátámasztás van, teljesen meg van süllyedve. Kb olyan szinten vissza kell épiteni, mint a másik oldalát.

A lábazati aláfalazás teljesen szét van fagyva. Érdekes a visszaépitett oldalon a nejlon "vizszigetelés" :)

 

Teljesen mindegy mit mondunk egyébként, mert a vályogházaknál az a helyzet, hogy folyamatos és élethosszig tartó karbantartást igényelnek. Nincs olyan, hogy készen vagy, beköltözöl, és élvezed 10 évig úgy, hogy csak festeni kell. (ha igen, akkor sokszorosát ráköltötted, mint amibe került)

 

Bocs hogy ezt mondom, de normális ember nem vesz vályogházat. Már most sem érnek sz*rt sem, gyakorlatilag telekáron árulják az összeset (nem véletlenül), és akármennyire csinositgatod, újitgatod, néhány nagyon ritka kivételtől eltekintve senkit nem fog érdekelni, ha meghallják, hogy vályogból van.

Energetikailag minden közhiedelemmel ellentétben elég rosszak, nagyon macerás a felújitásuk, mert a modern épitőanyagokat nem igazán használhatod, és a legkisebb vizkár, földrengés komoly károkat tud benne okozni.

 

Keresni kell egy tömör téglás házat, azt még az unokáid is használni fogják. Sokkal jobban alakitgatható, és tartósabb.

Előzmény: Csuklósbusz (59711)
Csuklósbusz Creative Commons License 2014.04.12 0 0 59711

Köszönöm a válaszokat, erről a házról lemondtam.

De muszáj valahova költöznöm így találtam egy másik olcsó kategóriát, de itt pont fordítva van, nem a tető a gond hanem az alap.

 

 

Olcsó vályogházat szeretnék vásárolni. Én is mint sokan a "majd megcsinálom" elvet vallom.  Nade a kérdésem az hogy meglehet-e csinálni, érdemes-e?

Tudni kell hogy az alábbi képeken lévő ház száraz homoktalajra épült és a homok most is száraz tehát vizet nem kap, de viszont legalább 10 évig elhagyatott volt a 100 éves vályogház.. Még a padlást nem néztem hogy van-e rohadás, házicincér által szétrágott fagerendázat stb, egyenlőre csak ennyi infóm és képem van róla. Annyit tudok még hogy az elején már aláfalaztak a háznak.

 

Elgondolkodtató körülmény de viszont az elmúlt 4 év alatt kétszer volt 3,6-os erősségű földrengés a térségben... 

 

Nektek vélemény a képek alapján?

 

Ui: mert ha lebeszéltek róla akkor én hozzá sem kezdek a 20 tulaj felkutatásához.. :-)

 

Képek itt:

http://indafoto.hu/csuklosbusz/zsanihaz

Előzmény: Töck Jenő (59643)
murray Creative Commons License 2014.04.12 0 0 59710

ez praktikeres és 2500 ft körül volt / nm.   meglátjuk. 

Előzmény: Törölt nick (59709)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.12 0 0 59709

ez nem valamelyik, baumax vagy tsai, akciós greslap ami a képen van? 1300 ft/nm, mert nekem olyan volt a régi házon, és teljesen kiszívta a nap.

 

 

 

Előzmény: murray (59705)
murray Creative Commons License 2014.04.12 0 0 59708

kültéri a dolog, köszi a leírást inkább szilóznék abból milyet? olyan jó amivel a kádat szilóztam körbe? vagy kültéri fagyálló sziló kell? 

Előzmény: halaloszto (59707)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.12 0 0 59707

1. kulter vagy belter?

2. a fuga nem kell olyan szeles legyen mint a res alul. a lap szelso 3mm-e lelog a betonrol az senkit nem erdekel. a lenyeg hogy tudjon mozogni.

3. vagy ugy rakod hogy a fuga pont oda essen, vagy minden oda eso lapot elvagsz. esetleg leraksz mindent, es a vegen gyemantos flexxel vegigvagod a dilatacio felett

4. a szilot 3-4 evente ujra kell csinalni. a profi ide valo profil jo draga. szokas meg ket L alu profilt letenni, es azok kozott szilozni, jobban megmarad mintha a kovet szilozod. a profil nem log ki a sikbol, miert logna?

http://www.elplast.hu/index.php/dilatacios-profilok/aluminium-dilatacios-profilok

 

En valami botament gyartmanyut vettem. de annyira nem tartja senki mert draga, hogy valahova szigethalomra vagy hasonlora kellett ertemenjek.


Vajk

Előzmény: murray (59706)
murray Creative Commons License 2014.04.12 0 0 59706

de pont ezt kérdem hogy akkor úgy vágjam a lapot hogy a dilettációt kövessem le és kifugázzam a réseket. mondjuk szerintem a fugát is összetöri idővel a beton mozgása de inkább mint lapot repessze meg. szilóból mi kell ide? az a baj hogy hatalmas egy centis a rés akkorát nem akarok hagyni két sor lap között mert qrva ronda. 

profilt nem akarok, beleakadunk állandóan

Előzmény: halaloszto (59702)
murray Creative Commons License 2014.04.12 0 0 59705

térkő sajnos már nem, asszony bele van zúgva ebbe a lapba már bevásároltam belőle.  

Előzmény: Törölt nick (59699)
KömKel Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59704

A rossebet kell mintavétel... C12es beton kell bele és kész.

Pumix árat nézzél, mert a mixer nem fog beférni hozzátok hátra, a betonpumpa meg drága.

Előzmény: ilias (59703)
ilias Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59703
Na jó, nem. :-)
Nem kellett volna ennyire részletesen, de jól hangzik. Durván számolva, akkor 6.5 m3 beton elég lenne. Az nem is vészes, egy mixer letudja a dógot. Tök jó.
Fog majd kelleni mintavételezés a betonból (kocka vagy mi) bevizsgálásra? Valahol olvastam ilyet.
Előzmény: KömKel (59700)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59702

nem megy ugy hogy fuga essen a dilataciohoz?

amugy ki akarod szilozni, vagy teszel idevalo profilt?

 

Vajk

Előzmény: murray (59697)
KömKel Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59701

Minden cm hangszigetelő gyapot +1 dB.

Elvileg emlékeim szerint a 2x2 réteg gipszkarton fal gyapot nélkül 40-42 dB-t tud.

Előzmény: halaloszto (59696)
KömKel Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59700

- burkolat 2 cm

- aljzatbeton (padlófűtésnél) 7 cm

- hőszigetelés 15 cm

- szerelőbeton 12 cm

- két sor zsalukő 2x24, vagy 2x25

 

Tehát összesen 86 cm. Mivel a talajszinten nem szerencsés a végső padlószint, ezt a +0.30-tól kellene visszamérni, tehát a talajszinttől -0.56-ra jön ki a sávalap teteje.

1 méteres a fagyhatár, de a minimum sávalap magassági méret 50 cm.

 

Magyarul számolj körben 50 cm magas alappal, a gerendaváges falazat alatt 60 cm szélesen, a másik oldalon 50 cm szélesen. A régi házhoz csatlakozó részen nem kell alap.

 

Remélem nem a fórumon keresztül akarod a kiviteli terveteket "szóban" elmagyaráztatni :)

Előzmény: ilias (59698)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59699

esetleg térkővel nem járnál jobban?

Előzmény: murray (59697)
ilias Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59698
Megtudja nekem valaki mondani, hogy milyen magas a sávalap (zsalukő rész nélkül) betonrésze fagyhatártól mérve, ha a későbbi járófelület egysíkban van a talajjal? Kiszeretném kb-ra számítani a betonigényemet. Annyit tudok, hogy a 30-as fal alá 60 centi széles kell hogy legyen.
Köszi
murray Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59697

burkolósat kérdeznék (ismét) adott a képen látható 30 éves beton benne 2-3 db

1 cm vastag dilettációval. ráadásul a sarka lejt , ki kell egyenesíteni friss betonnal

mi legyen? most vágjam a greslapot úgy hogy követem a rést vagy töltsem ki a réseket oszt burkoljam telibe?  én követném..

a terület kb 6-8 nm és a felületet eső veri, nap szíjja. 

köszi

halaloszto Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59696

ez igy igaz. viszont a ketszer ket karton magaban olyan tomeg, ami mar egesz jo hanggatlast ad. 

Előzmény: KömKel (59695)
KömKel Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59695

A hangszigeteléshez pont nem jó, ha 75ös helyre betömöritesz vastagabbat.

Rakj be Isover Akustot a megfelelő vastagságban.

Előzmény: Herr X (59693)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59694

elsore en is arra tippeltem  hogy az elfer-e a kerdes :-)

amugy azert van, mert en is amator vagyok, es csinaltam mar.

 

sot, lehet hogy az alapszakmank is azonos

 


Vajk

Előzmény: Herr X (59692)
Herr X Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59693

75-ös profil két oldalt 2-2 réteg gk-val, közte meg 150-es üveggyapot tömören a hangszigetelés végett.

 

Előzmény: halaloszto (59688)
Herr X Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59692

nem pont szembe lesz vele.....

 

Csak mondjuk egy gk. tábla az 200cmx125cm. Egyik oldalon 38cm magasan konnektor, másik oldalon 110cm magasan kapcsoló. Tábla szélességen belül.

 

 

Érdekes, hogy Vajk mindig érti, hogy mi a probléma.....

Előzmény: coburg1 (59690)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59691
Előzmény: Peter atyuska (59685)
coburg1 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59690

Nem jó ötlet, ha jól értlek, még ha te hallgatod is a kongást a másik szobából, de mikor eladod a lakást, a vevő beperel, hogy lyukas a fal :)

Előzmény: Herr X (59687)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59689

arra gondolsz, hogy az egyik oldalt meg tudod csinalni keszre amig hatul hozzafersz, de a masikkal mi lesz? tobbfelekepp meg tudod oldani. en ugy csinaltam hogy az elso retegen kicsi lukat csinaltam, es ott kihorgasztam a kabelt csavarozas elott. a masodikra ez alapjan mar fel tudtam merni a helyet, es korkivagoval szepen kivagni mielott a lap a helyere kerul. utanna visszatunkoltam a kabelveget a falba, es a felso lapon levo lukat vezetonek hasznalva kozpontfuro nelkul szepen kivagtam az also lapot. ovatosan, hogy amikor ater a vezetekbe mar ne vagjak bele. 

 

Vajk

Előzmény: Herr X (59687)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59688

ezt nem ertem. milyen vastag a vazad?

50-es profil+ketoldalt dupla karton az pont 10cm falvastagsag. ebben pont elfer egymassal szemben a ket normal melysegu gk-hoz valo doboz. viszont hangtanilag nagyon nem szerencses. 

 

Vajk

Előzmény: Herr X (59687)
Herr X Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59687

ok, igazából a villanyászat miatt lesz egy kis fejvakarászásom a 2 réteg miatt (néhány helyen a fal két oldalára is kellenek kapcsolók/konnektorok "egy táblán belül")

Előzmény: halaloszto (59684)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.11 0 0 59686

fuga kikapar, csempe osszetor.

 

http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/?id=62422

es mindenutt masutt is.

 

Vajk

Előzmény: Peter atyuska (59685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!