Keresés

Részletes keresés

vanchu Creative Commons License 2005.12.26 0 0 244
Ötletek, így els blikkre:

1. Szar megbízhatalan az egész==kuka
2. Szar a driver, és csak bizonyos csillagállás esetén megy.
3. Valaki más is használja a WIFi csatornát, és zavarja a tiéd.
4. Túl nagy adóteljesítménnyel sugárzol és túlmelegszik a cucc.
Előzmény: mash (242)
vanchu Creative Commons License 2005.12.26 0 0 243
Fenét káromkodni...

Lokalizálni kell a problémát:

1. Van-e IP címe? (ipconfig)
2. Eléri-e a routert (ping _átájáró_ip_cime_)
3. Eléri-e az internetet? (ping 152.66.115.1)

4. csak a wirelessel van baj, vagy vezetékrol se megy?

Az ilyen "úgy emlékszem" dolgok nem szoktak jóra vezetni :)
Előzmény: HP13 (241)
mash Creative Commons License 2005.12.26 0 0 242
káromkodni! :)

tegnap délelőtt végre mnet a net az emeleten az usb-s kütyüvel, délután meg már nem. most megint megy!
ki érti ezt!?! és közben tényleg semmin nem változtattam
Előzmény: HP13 (241)
HP13 Creative Commons License 2005.12.25 0 0 241

Sziasztok!

D-link DI-614-esem van és nem tudom beüzemelni rendesen :( A PC-n végigmentem a Wizardon, mindent megcsináltam, net azonban mégsincs. A notebookom a wifit felismeri, kapcsolódik is, net viszont nincs. Mármint semmilyen oldalt nem tudok megnyitni. Automatikus IP beállítás van egyébként.

A modemet összekötöttem ethernet kábellel a routerrel, azt pedig a pc-vel. Ezek után utoljára amikor próbálkoztam, úgy emlékszem már a PC-n sem ment a net. Minden kombinációt ezek után kipróbáltam a kábelekkel, de semmi változás. Mit lehet tenni? :)))

 

 

mash Creative Commons License 2005.12.25 0 0 240

korai volt az öröm :(

már megint nem megy

és a vicc, hogy semmi nem változott, legfeljebb az, hogy aludtam egy kicsit :)

Előzmény: vanchu (239)
vanchu Creative Commons License 2005.12.25 0 0 239
grat. :)
Előzmény: mash (237)
mash Creative Commons License 2005.12.25 0 0 238
kitoltottam magam a MAC szűrővel és nem fordítva :)

már megy!
királyság
Előzmény: vanchu (236)
mash Creative Commons License 2005.12.25 0 0 237

itt is érdeklődtem

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9020881

 

 

a 2 gép közé kellene 20 méter utp kábel

 

 

 

Előzmény: vanchu (236)
vanchu Creative Commons License 2005.12.25 0 0 236
Hja, akkor első körben dugd vezetéken az USB-s képet, hogy ettől megjavul-e a dolog.

Ha nem, akkor valami windowsos elszúrás.

De én inkább az USB-s cucc driverére gyanakaszom...
Előzmény: mash (235)
mash Creative Commons License 2005.12.25 0 0 235

pedig pont azzal van a bajom

az a gép, ami a routeren van kábellel az megy

már mint megy rajta a net, de a fenti gépen, amihez az usb van, na ott nem :(

Előzmény: vanchu (234)
vanchu Creative Commons License 2005.12.25 0 0 234
Ja, de nem a GS, csak a sima G-s. Meg USB sincs hozzá.
Előzmény: mash (232)
Vasti Creative Commons License 2005.12.24 0 0 233

... óvatosan örülök, de úgy néz ki, hogy kifogtam egy működő wrt54g v5-öt ;-)))

Az első, ami nálam volt, 3 nap alatt egyszer fagyott. A második egyhét alatt kb. 8x... Aztán kedden lecseréltem újra, ez most azóta (kopp-kopp-kopp) még nem halt meg... Kezdek optimista lenni;-))

Üdv!
mash Creative Commons License 2005.12.24 0 0 232
van itt valakinek linksys routere? WRT54GS + USB adapter????
vanchu Creative Commons License 2005.12.24 0 0 231
A WiFi ugyanaz, mint a WLAN, ott nincs semmi különbség...

Fenét ugyanolyan jó. Az antennák között hatalmas különbség lehet, de Neked lehet, hogy még a sima antenna se lesz elég jó, szal mindenképp olyant vegyél, amin cserélhető az antenna.

Nekem Linksys van, az fasza, de az aktuális v5-ös verzió meg szar, úgy tűnik (az enyém még v3).
Előzmény: xlsxls (230)
xlsxls Creative Commons License 2005.12.24 0 0 230

Szóval semmi különbség? Hatótáv stb.? Láttam ilyen wifi routert, ilyen pendrájv szerű "antennákkal". Ezek ugyanolyan jók mint a kártyák, vagy van vmi hátulütőjük? Még mindig ua.  a kérdés: bevált, kipróbált típusok?????????

Köszi!

Előzmény: vanchu (229)
vanchu Creative Commons License 2005.12.23 0 0 229
Lámailag semmi.

Ha közút van közötte, akkor csak a WiFi marad (vagy engedély az önkormányzattól, meg ilyen nyalánkságok)

Összejöhet persze.
Előzmény: xlsxls (228)
xlsxls Creative Commons License 2005.12.23 0 0 228

Szóval azt ne, de akkor mit???

A két ház egymással szemben áll, köztük egy közút, semmi más. Így nem nagyon lehet kábeleket húzogatni. A másik ház tetőterében van a pc, meg nálam is lehetne a router a tetőtérben, így csak a két tető lenne köztük. Így összejöhet? A táv max. 50 méter.

Láma kérdés: mi a WI-Fi, és a Wlan között a külömbség?

Előzmény: Vasti (210)
vanchu Creative Commons License 2005.12.23 0 0 227
innen messziről passz.

Első nekifutásra összehasonlítani a két gépet, hogy mi közöttük a különbség...
Előzmény: gabeesz (226)
gabeesz Creative Commons License 2005.12.23 0 0 226

A helyzet a következő:

A router kapcsolódik a netre, a 2 PC pedig a routerhez. De csak az egyiken van állandó internet kapcsolat, a másikon csak néha. Mitől van ez? Mit tehetek, h mindkettőn állandó kapcsolat legyen?

Előzmény: vanchu (225)
vanchu Creative Commons License 2005.12.23 0 0 225
Ne kapcsolódjon egyik PC se, csak a router.
Előzmény: gabeesz (224)
gabeesz Creative Commons License 2005.12.23 0 0 224
Hello mindenki! Szakik segítsetek!

Nemtom jó helyre írom e, de van egy kis problémám a Routeremmel. D-link DI-604-es routerem van.
A gond a következő:
2 gép van hálózatba kötve, routerrel osztott internettel, de míg az egyik gépen folyamatosan van internet, addíg a másikon csak néha lehet kapcsolódni. Mitől lehet ez? Mit tegyek hogy működjön a másikon is folyamatosan?

Előre is köszi. Gabesz
Vasti Creative Commons License 2005.12.23 0 0 223

Igazad van, ez eszembe sem jutott....

Üdv!
Előzmény: vanchu (222)
vanchu Creative Commons License 2005.12.22 0 0 222
Az a baj, hogy egy több kilóméterre lecsapó villám is képes 100V-okat indukálni két épület között, nem kell, hogy pont a vezetékbe vágjon bele... Így meg már nem annyira esélytelen.
Előzmény: Vasti (221)
Vasti Creative Commons License 2005.12.22 0 0 221

Na jó, azért itt most nem atomerőmű vezérlés lesz ;-))

Egyébként nem hinném, hogy gond lesz vele. Persze, belecsaphat a villám: de ennyi erővel beléd is ;-)) Én beásnám mindenesetre, esetleg egy csőben. Jópár évet kibír úgy is.... A legegyszerűbb, legolcsóbb, legmegbízhatóbb megoldás! Aztán akár egy AP-t is tehetsz rá, ha mindeképpen wlan kell.

Amúgy egyszer régen egy egyetem két épülete között húztunk ki koaxot, jobb híján, spórolásból, stb. Légkábel már ment (telefon) kb. két emelet magasan, ahhoz kötöztük ;-) APC ProtectNet volt mindkét végén ahogy beért az épületbe a kábel, szakszerűen földelve. Ettől függetlenül egy viharban szállt minden, ami azon a kábelen volt (a ProtectNet-ek túlélték azt hiszem ;-) , igaz, akkor valami húzósabb fesz volt a környéken, mert a telefonközpont is gajjra ment, aminek a kábelei mellett mentünk ;-)))

Üdv!
vanchu Creative Commons License 2005.12.22 0 0 220
Nyilván van bent marketing is, mert többet keresünk rajt, ha el tudjuk adni az épületek közé az optikát...

Másrészt meg ha mondjuk becsap a villám, és 6-7 épület eltűnik a gerincről, mert oda az uplink, az állásidőben igen nagy pénz. Szóval rendelkezésreállás miatt sokkal jobb az optika, de ez nem zárja ki, hogy vki éveken keresztül problémamentesen UTP-zzen.
Előzmény: Vendég. (219)
Vendég. Creative Commons License 2005.12.22 0 0 219

Engem is elijesztettek egyszer az UTP-től így házak között a lent említett indokokból, azóta használok wifit.

 

De, a sok vélt vagy valós teoria mellett olvastam számos gyakorlati tapasztalatból szóló illetőt, akik évek óta használják az UTP-t házak között minden probléma nélkül.

 

Aztán milyen eszközt vegyen az xlsxls, mert engem is érdekelne?

vanchu Creative Commons License 2005.12.22 0 0 218
Az a leválasztótrafó még a 48V-ot se bírja ki, 100 meg simán átüti. (Dugj bele egy ISDN BRI-t a hálókártyába, és próbáld meg felhívni!). Ami a kártyán van, az javarészt arra jó, hogy kábelben lévő statikus feltöltődést levegye, amikor bedugod.

Egyébként sem a védőföld a probléma, hanem a közönséges mezei föld (merthogy az épületeket külön szokták földelni).

Mondjuk itt egy protektor, amiből ha veszel kettőt, akkor már a villám nem fog bejönni, olcsó megoldásnak megteszi.
Előzmény: horcsab (217)
horcsab Creative Commons License 2005.12.22 0 0 217

Hali!

 

Az UTP biztos hogy le van galvanikusan választva. Pl a hálókártyákon látsz a csatlakozó környékén egy fekete kis alkatrészt kb 10x20mm na az a galvanikus leválasztás. Ez egy impulzus átvitelre használható trafó. Gondolj bele van 2 géped az egyiknek nincs bekötve a védőföldje. Akkor a két gép között akár 100V vagy még nagyobb potenciálkülömség léphet fel. Melyik digitális félvezető képes ekkora potenciálkülömbséget elviselni a csatlakoztatás pillanatában?

vanchu Creative Commons License 2005.12.22 0 0 216
Ja, rosszul gondolod.
Előzmény: Vasti (215)
Vasti Creative Commons License 2005.12.21 0 0 215

Én ezt úgy értettem, hogy "semmiben lógónak" lehet tekinteni az utp kábelt, mert valamilyen módon (trafó, optikai, mittudoménmi) le van választva kapásból, ahogy beér a hálókártyába, switchbe, akármibe.

Tehát nem fog az utp kábelen keresztül kiegyenlítődni a gépek közötti potenciálkülönbség, nem fog szikrázni ;-)) amikor bedugod a gépbe úgy, mint ahogy szikrázik pl. a koax ethernet, vagy a kábeltévé.

Még mindig rosszul gondolom? ;-)

Üdv!


Előzmény: vanchu (214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!