Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2009.08.14 0 0 13967
Nekem szivacs van "memory foam", ez utan el nem tudnam kepzelni, hogy rugosat vegyek.

A rugos kb 10 evig tartott - pedig nem volt nagyon olcso - nem bantam, hogy volt okom kidobni.
Eloszor is a sok por... mert magaba gyujti, de nem lehet kiszedni belole.
Masodszor, elobb-utobb godros lesz...
Harmadszor, ha megmozdul a ferjem, felebredek, vagy forditva.

Nagyon regen vettem egy olcso szivacsot, hat meg az is jobb volt, meg most is az!

Vannak "memory foam" matracra teheto vekony matracok, az is sokat szamit a kenyelemnel, de nem szunteti meg a rugozast, a gurulast, a godrot.

Az elso kepen levo is erdemel emlitest, ismerem, nagyon kenyelmesen lehet ezen a fajta szivacson is aludni, nem izzad az ember, van ventillacio. No meg az sem art, ha lehet allitani az agyat... hihetelenul tudja az ember derekat, labat pihentetni.
Előzmény: speedlight (13965)
esotherica Creative Commons License 2009.08.14 0 0 13966
Nálunk még nincs, de a ma kiérkező emiles hírlevélben azt mondják, hogy ha szeptember 4-ig nem kapod meg a sajátod, akkor a boltban várnak szeretettel, onnan lehet elvinni. Úgyhogy még három hét türelem!
Előzmény: Zitka (13962)
speedlight Creative Commons License 2009.08.14 0 0 13965
Nem tudom, hogy itt OFF e, de van vkinek tapasztalata a nem rugós rendszerű ágymatracokkal? Nem szeretnék ugyanis rugósat, helyette inkább kinéztem egy keményhabból készültet. Mennyire lehet tartós egy ilyen? Mennyire kényelmes?
cicó Creative Commons License 2009.08.14 0 0 13964
Hozzánk ma dobták be. Még nem néztem át.
Előzmény: Zitka (13962)
Zitka Creative Commons License 2009.08.14 0 0 13963
No, így jár, aki előbb ír, aztán olvas. :-DDDDD
Előzmény: Törölt nick (13959)
Zitka Creative Commons License 2009.08.14 0 0 13962

Ezexerint az Őrsön voltál... Volt már új katalógus?

Mi tegnap kiszaladtunk a kisebbik lányommal B.őrsre, és csak a laminált, lekötözött katalógus volt a pultoknál. :-(((

 

Erre ma jön a szokásos reklám e-mail tőlük, hogy megjelent az új katalógus. Grrrr.....

 

Azért ez a parkolási díj elég disznóság. :-(  OK, megértem, hogy nem akarják azt, hogy P+R-nek használják az emberek az ő mélygarázsukat, no de az, hogy még az első óra sem ingyenes...??? Ilyen a világon nincs. :-(((

Előzmény: Törölt nick (13958)
Zitka Creative Commons License 2009.08.14 0 0 13961

Bocs, nem reagáltam...

 

Köszi szépen az ötletet, felterjesztem elbírálásra a férjemhez. :-)

Előzmény: rferi (13957)
stigglinnc Creative Commons License 2009.08.14 0 0 13960

 

Valaki írta korábban, hogy pilisvörösvári lakos.

Üzenem, hogy holnap, 11-18 ó között a gimnázium udvarán a Mesterségek utcájában találkozhatnánk (Mozaik sátor), és beszélhetnénk a zsibi megrendezéséről (is) :-)

Azóta már egyéb jó ötlettel is találkoztam ebben a témában.

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.14 0 0 13959
Ja, és vevőszolgálaton sorszámot kell tépni, pl azért a rövidke kérdésért is, hogy van-e katalógus, de sajna nem volt, azt mondták, csak szept közepén lesz.
Előzmény: Törölt nick (13958)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.14 0 0 13958
Ma voltam ikeában.
Már csak 10e feletti vásárlásnál érvényesítik a parkolójegyet. (simán autónként 400, még egy gyors vásárlásnál is, szóval, ha már ennyit kaszálnak, igazán lehetne emberibb a klíma az áruházban)
Van egy csomó nagyon klassz dolog....
A harcsapaprikás most pl 190 pénz és isteni finom :)
Ezen kívül a sima ágynemű sztem itt a legolcsóbb, szóval, ha valakinek a gyereke ovit kezd, érdemes itt megvenni.
rferi Creative Commons License 2009.08.12 0 0 13957

Simán vegyél szerelvényboltban fióksínt (csak görgős van, olyat vegyél, ami szétszedhető, hogy a  fiók kiemelhető legyen, általában fehérre festett ez a fajta), és csináljátok meg a fiókot.

Nem egy nagy durranás.

A sín, amiről beszéltem 25-27mm szélességet vesz el összesen a belméretből.

Leméred a belméretet, levonod ezt a két és fél centit, és megkapod a fiók szélességi méretét.Mélység adott értelemszerűen.

Aljának  legyen egy 3,5mm-es farostlemez, oldalfalnak legalább 10mm vastag rétegeltlemez, vagy MDF.Leszabatod lapszabászatban a darabokat, és csak össze kell csavarozni.

Az oldalafalakat fogja közre az eleje és háta, a keret feküdjön fel az aljalapra, és alulról a két fióksínen keresztül egyszerre kell felcsavarozni az alját meg a sínt a keretre.

Aztán a szekrénybe becsavarozni a sinek másik felét, és kész.

Úgyis ajtót húzol rá, nem kell ennél jobb.

Mindent megkapsz ezekhez a Bakosnál, a Körtérnél.

Ott van szabászatuk is, leszabják, ami kell, meg van ilyen sínjük is.

Épp pár hete vettem náluk negyven hosszút, 300 pénz egy garnitura.

Obiban, meg hasonlókban olyan drága, hogy ihaj, ott ne vegyél.

 

Fiók sarka a sínnel. a sín az oldalfalon, a felénk levő oldalfal a hátsó, két csavarral odafogatva az oldalfalhoz.

 

Aljalap és a sín.

 

A jobb oldali fióksín visszahajló, ez vezet.

 

A bal oldali egyenes, ez a szabási pontatlanságok miatt van így, hogy ne szorulhasson be.
Előzmény: Zitka (13953)
Zitka Creative Commons License 2009.08.12 0 0 13956

van dolgunk, amihez 5 éve megvan az anyag...

 

Nem álltok ti valamiféle rokonságban a férjemmel??? :-))))))))))))

 

Szét fogok nézni, mert tényleg kell valami megoldás. A helyzetet nehezíti, hogy 3  tolóajtós a gardrobszekrény, és az ajtók nem a korábban említett aranymetszéses :-) módszerrel vannak kiosztva, hanem három egyforma. Így csak a középső (keskeny) részbe lehet ilyen fiókokat tenni, mert a szélsőknél a félrehúzott ajtó is kb. 10-15 cm-re belelóg az űrszelvénybe. Szóval itt valami olyan fiókot kell kitalálni, ami nem az oldalfalra rakott síneken csúszik, és kisebb, mint a teljes belméret. Tehát esetleg a ZsuR féle polcon csúszó fiók szóba jöhet.

No, továbbgondolom. :-)  

Előzmény: Törölt nick (13955)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.12 0 0 13955
Nézd meg Zsur verzióját (polclapra sín, arra fiók), egyébként konyhabútort áruló boltban, OBIban Baumaxban Praktikerben lehet sokféle sínt kapni, csak kell hozzá egy barkácsolnitudó valaki, aki megcsinálja. (Nálunk a barkácsolnitudás még meg is lenne, az időfaktort nehéz belőni - van dolgunk, amihez 5 éve megvan az anyag...)
Előzmény: Zitka (13953)
missparker Creative Commons License 2009.08.12 0 0 13954
Nekem egyedi szekrényem van a modulméretű ikeás nadrágtartó 4 cm-vel kisebb volt. Tartólécre lett betéve, majd csinálok róla este fotót, ha időben hazaérek. Ez nálad is járható, mondjuk az Ikea 50 centis drótkosarát tudod használni:

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/90106790
Előzmény: Zitka (13953)
Zitka Creative Commons License 2009.08.12 0 0 13953
Nem tudtok véletlenül hasonló terméket egyéb boltban? A gardrobszekrényünk pont nem ikeás (kika), ráadásul a válaszfalakat valami furcsa aranymetszés v. hasonló szabály alapján :-DDD tették bele, így - saccra - 58,17 cm a középső szakasz, amibe modul méretű fiókot/polcot/bármit lehetetlenség betenni. Polcot még csak-csak be lehetett szerezni lapszabászatban, de ilyen sínes-görgős fiókot lehetetlen.
Előzmény: esotherica (13943)
kriszi Creative Commons License 2009.08.12 0 0 13952

Nekünk a magasabb van ebből, 2007-es, 2 költözést élt túl, az ajtóknak semmi baja nem lett.n (Ellentétben a lábazattal, ami simán tört, minden lábat újra kellett fúrni.) Engem az dühít, 75 cm szuéles nicns belőle, nekem még egy olyan elem férne el.

Mondjuk az első helyen nálunk az előszobában állt, így az ajtókat kombináltuk a tükrössel.

Előzmény: Törölt nick (13950)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.12 0 0 13951
Hát, remélem, jobban megcsinálták a nagyobbat...
Jövő héten lesz a nagy ikeás körút, akkor véglegesítek minden bútoros elképzelést.
Előzmény: Törölt nick (13950)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.12 0 0 13950
Vékony és nagyon sérülékeny. Ez egy betétes ajtó, és a betétje majdhogynem átlátszó. A 220 magasat még nem néztem meg ebből a szempontból, nekünk 197 cm magas van (ilyet már nem kapni).
Előzmény: Törölt nick (13949)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.12 0 0 13949
Szar? Nemár :(
Maga az ajtó szar? Mert a saját hálómban (félig elhatároztam) valószínűleg a LOMEN ajtó lesz, persze attól függ, hogy a fehér színű test milyen minőség...
Előzmény: Törölt nick (13939)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.12 0 0 13948
Jaaaa, azt én is meg szoktam nézni, de nem sokminden használható belőle, nekem is túl sok a retro benne...
Előzmény: Törölt nick (13942)
esotherica Creative Commons License 2009.08.12 0 0 13947
Nekem nincs ezzel bajom. Pedig az akadozó fiókoktól én is idegbajt kapok. Szóval nem gördül olyan simán, de kigyön akadás nélkül, és ez a lényeg. :)
Az előnye meg az, amit a férjurad is kiszemelt: oldalról is látod, mi van a polc aljában. :)
Előzmény: Törölt nick (13946)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.11 0 0 13946
A rácsos fiók kicsit nehezebben jár, nálunk ez volt a szempont. Alulra mindenhova rácsosat tettünk, meg nagyon felülre is, a párnáknak. A nem rácsos meg a fehérneműs, no meg a zuramnak külön kívánságára a pólógyűjteményének, hogy rendet tudjon benne tartani (és tényleg, ebben még meg is talál általában mindent).
Előzmény: esotherica (13944)
esotherica Creative Commons License 2009.08.11 0 0 13945
Nekem mindig küldik az IKEA Life (asszem így hívják) magazint. Negyedévente gyön a postaládámba. Azt persze nem tudom, hogy azért, mert IKEA Family tag vagyok, vagy cska mert ebben a körzetben aktívan szórnak. :)
Előzmény: Törölt nick (13934)
esotherica Creative Commons License 2009.08.11 0 0 13944
Nekem rácsos fiókjaim vannak, az kábé feleennyibe kerül. Igaz, nem ilyen szép, de nekem pompás. :)
Előzmény: Törölt nick (13932)
esotherica Creative Commons License 2009.08.11 0 0 13943
Így-így. Életem egyik legjobb beruházása volt a 4 db görgős fiók az ikeás gardróbszekrényembe. Végtelenül praktikus.
Előzmény: rferi (13928)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.11 0 0 13942
Az Örs vezér terén ömlesztve szokott lenni kitéve az a magazin. Annyira nem nagy szám. A multikulturalizmus jegyében volt benne már minden: lakóhajó, lakóbusz, sógornővel-báttyal együttlakó fiatal srác, világkörüli úton lakókocsizó 4 gyerekes família, meleg férfipáros, olasz kutya fiatal házaspárral. Kicsit sok nekem a retro stílus benne.
Előzmény: Törölt nick (13940)
Zitka Creative Commons License 2009.08.11 0 0 13941

Az az újság, ami ki van téve az áruházakban is. Évszakonként van egy, ha jól tudom.

Mondjuk nem egy nagy durranás :-), néhány újdonság van benne, meg kb. 3 cikk konkrét lakásberendezési variációkról.

Itt le tudod tölteni a mostanit, meg a régebbieket is, ha érdekel:

 

http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/DisplayPage?layout=browsePrintedMagazine&storeId=22&langId=-30&catalogId=11001&localStore=10190

 

 

Előzmény: Törölt nick (13940)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.11 0 0 13940
Negyedéves? Hogyhogy? Olyan is van? Én még évest sem kapok :(
Pedig többször kértem :(
Úgylácc, én kevésbé vagyok family tag...
Előzmény: Zitka (13938)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.11 0 0 13939
Ez a PAX ULNES ajtó, antik pácos csomós fenyő, színileg jó, de a minőség... Ráadásul most már csak 220cm magas ajtó van.
Ha mégis e mellett döntenél, ajtót mindig lehet cserélni, lecserélheted valami fehérre, amire azt ragaszt a lánykád tinikorában amit akar. Vagy vehetsz rá tükrös ajtót. Ha egy falat teleraksz vele, akkor a korpusz színe sem korlátoz.
Előzmény: Törölt nick (13935)
Zitka Creative Commons License 2009.08.11 0 0 13938
Nekem jönnek a negyedéves magazinok...
Előzmény: Törölt nick (13934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!