Keresés

Részletes keresés

TarrG Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3611

Viszont 50Hz és 60 hz csak több mint a 24Hz.

Szóval egyszer be van állítva, hogy 50hz, akkor miért jó ha be van állítva a 24. Vagy a két érték nem egyet dolgot jelent?

Közben nézegettem, hogy a PAL tv-k 50hz-esek, az NTSC tv-k meg 60hz, szóval akkor 50 hz-re állítom a lejátszóm. Meg bekapcsoltam hozzá a 24hz-t is. Meglátjuk. Így elsőre semmi változás ahhoz képest, mikor ki volt kapcsolva a 24hz. 

Előzmény: nicko (3607)
szasza0608 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3610

Köszi szépen! Megoldódott a problémám. :) Ki volt kapcsolva az "automatikus hangerő".

 

 

 

Előzmény: robee19 (3605)
robee19 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3609

Közben hazaértem és megnéztem: Menü/Hang/ Hangszóró-beállítások/Automatikus hangerő, ez legyen normálon.

Előzmény: robee19 (3605)
robee19 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3608

Esküszöm, körbe kérdezem az összes ismerősömet nincs e egy BD lejátszójuk kölcsön egy napra..... mostmár tényleg érdekel mivel adhat többet?!  :D

Vagy le tudjátok ezt írni? Mert erre utaló megjegyzést sehol nem találok, csak, hogy mennyivel jobb. De mivel? Tisztább a kép? Folyamatosabb a lejátszás?

Ez nem vitaindító, tényleg nem tudom.

nicko Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3607

kapcsold be! BD filmek azzal mennek kandencia helyesen! A tv-k beépített médialejátszója nem tudja ezért kell valamilyen külső lejátszó.

Mikor indítod a filmet a tv ki írja a 1920x1080@24Hz mivel azt írja ki amilyen jelet kap.

 

igaz ez nem mai cikk de érdemes elolvasni a témában. link

Előzmény: TarrG (3606)
TarrG Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3606

Van egy medialejátszóm. Milyen beállítással lesz a legszebb a képe egy Samsung UE41F6100-on?

 

1080P 50hz

1080P 60hz

 

Valamint még ezt a 24P-t be lehet külön kapcsolni. Az mennyire jó BDRIP-ek esetén?

robee19 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3605

Keress a beállítások között egy olyat (nem vagyok otthon így pontosan nem tudom megnézni) , hogy "automatikus hangerő" - vagy mi a szösz- Ez valószínűleg most kikapcsolt állapotban lesz, ezt állítsd normálra , és vélhetőleg meg is oldódik a problémád.

Előzmény: szasza0608 (3598)
szasza0608 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3604

Szerintem ezeknek mégis csak jobb hangzásuk van, mint a TV saját hangszórójának. Főleg ha elég kicsi a szoba, amibe kell. A kérdésem arra vonatkozik ,hogy ezzel a lejátszóval több esélyem van a kodek problémák kiküszöbölésére, mint a TV sajátjával? De amúgy meg majd letesztelem vásárlás előtt és kiderül.

Előzmény: nicko (3603)
nicko Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3603

én ilyet nem vennék.

amit vettem az egy Pioneer 3D BD lejátszó és már csak egy hangprojektor kellene hozzá, hogy ahang mégis jobb legyen mint a tv hangszórói.

 

Komoly rendszer házi mozihoz fél millánál kezdődik.

Előzmény: szasza0608 (3602)
szasza0608 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3602

Köszi a választ! Egyébként szeretnék venni egy házi mozi rendszert. Az abban található média lejátszóval ezek szerint nem lenne annyi gond, mint a TV beépített rendszerével? Mert úgy szeretném használni, hogy a 3D BD-ket megvenném a boltból, viszont töltenék is le filmeket és azt pedig pendrive-ról a játszanám le a BD lejátszó USB portján keresztül.

Ezek közül szeretnék választani házi mozi rendszert: http://www.sony.hu/support/hu/product/BDV-E4100

http://www.sony.hu/electronics/komplett-hazimozirendszerek/bdv-e2100#product_details_legacy_default

Ezekkel több esélyem lenne a problémamentes lejátszásra? Mit ajánlasz?

Előzmény: nicko (3601)
nicko Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3601

többször írtam már a tv-k beépített médialejátszói messze elmaradnak egy céleszközétől.

De lassan erre mindenki rájön magától, ha nem akar sok bosszúságot magának akkor vagy médialejátszót vesz vagy asztali BD lejátszót. És akkor a 24p filmek lejátszásával sincs gond.

Előzmény: szasza0608 (3600)
szasza0608 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3600

Azt elfelejtettem leírni, hogy egy filmet leellenőriztem a gépemen és ott meg nem volt semmi gond vele. Lehetséges, hogy a TV média lejátszója nem boldogul vele, kodek hiba miatt? Csak azt nem értem, hogy akkor egy tömörítési formán belül (AC3) miért tér el az egyik és a másik film szinkronja egymástól a TV-n való lejátszásnál?

Előzmény: nicko (3599)
nicko Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3599

olyan filmeket töltöttél le amire valakik utólag tették rá a magyar szinkront..amennyiben így van barátkozz meg a gondolattal ezek ilyenek.

Előzmény: szasza0608 (3598)
szasza0608 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 3598

Üdv mindenkinek!

 

 

Nekem a következő problémám van. Egy Samsung UE46F6400 tv-m van és a probléma az, hogy EGYES letöltött HD filmeknél a magyar szinkron (AC3) a kelleténél jóval halkabb és olyan, mintha az egyik hangsávnál (a beszéd) vmi furcsa zaj vagy búgás figyelhető meg. Ha zene vagy más hang hatás van a filmben, az jó, de a beszédnél hallom ezt a furcsa zajt. Az összhatás nézhetetlenné teszi a magyar szinkronnal az adott filmet. Viszont az eredeti hanggal (DTS) nagyon jó a minősége. Persze értem én, hogy sokkal jobb az eredeti DTS hang, de a magyarnak sem kellene ilyennek lenni, mert sok filmnél pedig kifejezetten jó a magyar AC3-as hang is a TV-n. Nem értem, hogy egyes filmeket miért játszik le jó minőségű (AC3) magyar szinkronnal és egyes (szintén AC3) magyar szinkronokat pedig miért csak kifejezetten rossz minőséggel? Nem csupán kis minőségi különbségről beszélek.  A hangerőt tekintve  legalább kétszer-háromszor "hangosabb". A filmeknek nincs semmi közös pontjuk. Van ami mkv és van ami BD iso. Mindkét fajtában találkoztam már jó és rossz magyar hanggal is.

Remélem tud vki segíteni. Előre is köszönöm a választ!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.22 0 0 3597

Az "Asus" nem okay, köpködik rendesen. Amilyen jó neve van más fronton, az MP-k piacán pont fordítva.

Itt drágán ad gyengét.

Előzmény: TarrG (3593)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.22 0 0 3596

ps. és a WIFI-t felejtsük el. Legalábbis akkor, ha hálózatról szeretnénk filmet nézni.

Vagy vezetékes hálózat, vagy powerline adapter.

Előzmény: Törölt nick (3595)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.22 0 0 3595

A filmlejátszásról:

 

a.) lehet a TV saját lejátszóját használni, ez a legkevésbé komfortos megoldás.

 

b.) lehet egy DLNA szervert használni a PC-n, ez egy fokkal jobb. Hátránya az igazi 3D hiánya (bár ez a "a" esetben is igaz), meg  lejétszás alatt bekapcsolva kell lennie a PC-nek,

 

Előnye az, hogy képes konvertálni. Vagyis ha olyan anyagot játszunk le, amit a TV nem képes kezelni, akkor átkonvertálja olyanra, amit a TV is képes lejátszani.

 

Másik komoly hátrány, hogy ezzel sem képes igazi 24p-t nyomatni a TV ,csakúgy mint a saját lejátszójával.

 

c.) az asztali Blue-ray lejátszó. Eredeti lemezeket menüvel együtt jól játszik, 24p-vel természetesen, azonban a jogvédett anyagok másolataival gond lehet, illetve a hálózatos lejátszással is. Valamint a filmformátumok esetében is akadhatnak gondjaink.

 

d.) médialejátszók. Kevés a jó szerkezet és nem olcsón mérik őket.

Körbe kell szagolni melyik tud 3D-t, 24p-t, DTS hangot, melyiknek jó a szoftver támogatása.

 

 

ps. Ha valaki nem igényli a 3D-t, akkor egyértelműen a "d" opció a nyerő szerintem. 

nicko Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3594

50GB a mérete a filmnak vagy ISO-nak és nem mkv formátum..

az ilyen half, sbs szarokat felejsd el, mert mind felezett felbontás és csak szemedet rongálod vele. akkor inkább 2D.

az igazi 3D filmek 2db 1920x1080 kép egymásra rakásáról szól ezért is nagy a mérete.

viszont az ilyen filmekhez valamilyen külső lejátszó kell (PC, 3D-s BD vagy média lejátszó) a tévék beépített média lejátszója nem képes 24p filmek lejátszására.

Előzmény: halálamájra (3575)
TarrG Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3593

ASUS O'play mini. Még nem találkoztam olyan formátummal, amit ne játszott volna le. És árra se rossz.

Előzmény: elkoulali (3586)
Samsung SPS Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3592

Szia! SBS és Top and Bottom formátumokban konvertált 3D-és filmeket javaslom.

Előzmény: halálamájra (3575)
nicko Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3591

javaslom ennek a fórumnak az olvasását, ők napra készek melyik felel meg az elvárásaidnak.

Előzmény: elkoulali (3590)
elkoulali Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3590

szuper! koszonom a valaszt! na akkor utana nezek es kivalasztom valamelyiket..hatha lesz ra keret:)

koszonom

 

Előzmény: nicko (3589)
nicko Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3589

média lejátszóban ezek a legjobbak, megfizethető áron.

és frissíti a gyártó a kodecet bennük nem úgy mint a samsung.

Előzmény: elkoulali (3588)
elkoulali Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3588

na lecsekkolom ezeket...

amugy ezekkel nem lesz ilyen kompatibilitasi gond?

Előzmény: nicko (3587)
nicko Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3587

Mede8er,egreat, dune

Előzmény: elkoulali (3586)
elkoulali Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3586

mnost mar latom a valaszod! :) koszonom!

korbe nezek akkor a medialejatszok vilagaba...de ha van valami jo tipp akkor szoljatok!

Előzmény: nicko (3584)
elkoulali Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3585

meg nem lattam nicko kollega valaszat, de persze elfogadom!

amugy van valami ajanlot "best buy" ilyen lejatszo ami ugymond ajanlott ehhez a tvhez?

udv

b.

 

Előzmény: GPS (3583)
nicko Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3584

mkv-k esetében előfordul, hogy nem játssza le a nem L4.1-t. ilyenkor egy progival meg kell nézni H264 LevelEditor-al, hogy miben van. Ha 5.1 írd át 4.1-re majd enter. pillanatok alatt végez és lejátszhatod.

ha nem ez a hiba akkor egyszerűen eljárt az idő a tv-d felett már nem ismeri fel az újabb avi,mkv stb. tömörítő, konvertáló progikat.

 

azért szoktam javasolni aki nem akar fejfájást magának vesz egy média lejátszót a tv mellé.

Előzmény: elkoulali (3582)
GPS Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3583

 

Hallgass nicko kollégára: jó dolog a TV saját lejátszója... de nem nagyon.

 

Olyan ez kb., mint az, hogy a fényképezőgépem tud videózni IS!

 

Tudni tud... de azért attól még nem lesz videókamera belőle.

Ami fordítva is igaz, hogy a videókamera is tud állóképet csinálni. Ez is igaz.

De milyet? Mint egy fotóapparát? Ugyan már.

 

Néha a legtrehányabb külső lejátszó is veri a beépített TV-lejátszókat.

 

Ezt ott is észreveszed, amikor csak fényképeket nézegetnél a TV-n a saját nézegetőjével -  és egy egy sima, mindegy mekkora fotó betöltéséhez 5-6 másodpercre van szüksége a váltáshoz a következőre.

Ha visszalépsz egyet, ugyanannyi kell neki, hiába volt betöltve fél perccel előtte.

 

Szóval szernitem (is) ne a TV-t reszeld, hanem nézz utána egy takaros kis playernek, nem kell soktítzeres-százezres legyen... mert jobban jársz.

.

Előzmény: elkoulali (3580)
elkoulali Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3582

most pontosan nem tudom mire irta ki...de volt olyan hogy wmvre is meg egy ket mkvra.

 

gondolom tomorites nem tetszett neki...pont ezert kerdezem, hogy valamilyen "hack"el lehet-e növelni a fileok szamat formatumat... amit elfogad lejatszaik...

 

lehet h nem...csak erdeklodmo :)

Előzmény: nicko (3581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!