Keresés

Részletes keresés

Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1404
Szia!

A zöld száritást ugy oldom meg,hogy kiteritem és nagyjából megszárogatom vagy papirtörlövel vagy törölközövel,és ujból kiteritem egy száraz rongyra,és radiátor vagy kályha közelébe teszem igy hamar megszárad.Mondjuk nálunk a garázsba enélkül is megszárad elég hamar.Igen lehet nekik adni tyukhurt,a nyulak sok mindent megesznek.Pl ott a pitypang,aminek a virágát is imádják,akkor lehet nekik adni a sima füvet,paprika gazt,(nem tom ki hogy ismeri),petrezselymet imádják.Répa,répa zöldje,alma,körte,káposzta,saláta,sőt multkor kiprobáltam a sütötköt,nyersen,teccet nekik.Nyáron több féle gyümit adok nekik barack,szőlő,dinnye sárga és görög dinnye is.Ezeket mind imádják,Persze mint mondtam gyümölcsel ovatosan bánni,mert hizlal.Na meg a káposzta félékkel is,mert az meg puffaszt nagy mennyiségben.De minél változatosabb a nyulak étrendje annál egészségesebbek és kevesebb a betegség.Én pl nyáron szoktam csinálni kifutot nekik ,de ugy kell megcsinálni ha netán ásnának akkor ne tudjon kiszabadulni,mert ásni nagyon szeretnek.De ezt a kifutos dolgot imádják,igy kedvükre legelhetnek ugrálhatnak.Ja és zöld terén a loherét is imádják.Azt is adhatsz nekik.Én ugy szoktam kitapasztalni mit esznek meg,mert ami olyan azt ugy se eszik meg.Ők tudják mi a jo nekik.Ha kint vannak legelni vannak olyan füfélék amit ott hagynak,Kiválogatják ami nekik jo.
Előzmény: Purcsimanó (1401)
nddori Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1403
Szia Rencsa-baba!
Azt szeretném kérdezni, hogy neked milyen nyulaid vannak?
Előzmény: Rencsa-baba (1400)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1402
Néha adok nekik kukoricát de csak néhány szemet....a bak nyulam például kiválogatja a táp és árpa közül és nem eszi meg.Hamupipőke tanulhatna tőle:)Viszont ha csövesen kapja elvan vele.....
Előzmény: Rencsa-baba (1400)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1401
Hát ezért is kérdeztem ezt az alma dolgot,mert én is ezt olvastam,hogy a gyümölcs hizlal!Persze ezt a nálam tapasztaltabb tenyésztők jobban tudják mert én igazán kezdő vagyok a dologban!Három felnőtt nyulam van akiknél erre oda kell figyelnem és kilenc gyerkőc nyúl akiket levágásra szánok,náluk viszont cél a hamar hízás!A tyúkhúrról viszont nem tudtam,hogy lehet nekik adni.Hogy oldod meg hogy megszáradjon?Lehetőségem lenne rá,hogy zöldet adjak a nyusziknak,de egyszerűen nem tudom,hogy szárítsam meg mert már nincs olyan napszak hogy ne legyen harmatos.Próbáltam azt is,hogy leszedtem kiterítettem de még egy hét múlva is nedves volt.Erre azért várnék egy két jó tippet.
Előzmény: Rencsa-baba (1399)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1400
Ja azt elfelejtettem,a sok kukorica inkább a májukra ártalmas.Ezért azt én is ritkábban adok nekik,de csak csövesen,mert szemesen nem eszik meg,meg jo fogkoptato.
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1399
Szia!

Igen 4 hetes piciket talán már fel tudsz nevelni,mivel esznek rendes kaját.Hogy az anya miért lett ilyen valószinű ivarzik,és vannak anyák akik megbolondulnak ilyenkor.Mivel 4 hetesek a kicsik tudnád azt csinálni hogy 4 hetes korukban elválasztod őket ,már mint a többi almot,de ez a picikkel szemben nem fer.Ugyhogy igen jobb lenne pörköltnek,vagy bármi másnak.Az ilyen példányokat mindig selejtezni kell,kivéve ha az ember nem kedvencnek tartja.


Nos azért avval vitatkoznék hogy az alma nem hizlal,nagy mennyiségben hizlal,és ráadásul ha sokat kapnak belőle naponta,a leve kimarja a szájukat belülről.Ezért nem ajánlott naponta adni nekik.Jártam már igy,ezért tudom.Régen mikor csak 1-1 nyulat tartottam én is sok almát adtam neki,és egy idő után nem evett a nyul,de semmit,elvittem dokihoz,megnézte a száját és sebes volt,és akkor kérdezte mit eszik.És ő mondta hogy a gyümölcsökkel vigyázni kell.Ugyanigy a tengeri malacnál is.Én szeméky szerint fél almát szoktam nekik adni ,heti 3x ilyenkor télen,mert kevesebb más zöldet tudok nekik adni.Jó nekem csak 9 nyulam van igy könnyebben tudom etetni őket.Azon kivül a többi napon káposztát,répát,salátát,tyukhurt(mert az most rengeteg van),ilyeneket kapnak,Persze káposzta félével ovatosan bánok.Ugy etetem őket hogy reggel kapnak kevert kaját,délután a zöldet,széna mindig van előttük,Heti 2x száraz kenyeret,mert az is hizlal.Persze hizolando nyulaknál más tészta.Igy a tenyész nyulak vannak etetve.Amit nagyon imádnak az a levesben főtt zöldség.Nem tudom ki szokott ilyet adni a nyulaknak,de imádják,persze ezt is okosan kell adni nekik.
Előzmény: Törölt nick (1396)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1398
Négy hetes kicsiket elvileg már felnevelheted szoptatás nélkül, max. egy picit satnyábbak lesznek. Szerencsére ilyen abnormális viselkedésű nyúllal még nem volt dolgom, de ha kizártad a listáról minden egyébb károkozót és tuti, hogy az anya csinálta, szerintem ne pároztasd be többször, hanem csinálj belőle pörköltet. Kár vele vesződni..
Előzmény: Törölt nick (1396)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1397
Az almától biztosan nem fognak elhízni, az enyémek is vödörszámra eszik. Ami viszont hízlal, ill. megterheli az emésztésüket ezért csak módjával adható az a kukorica, hogy más van-e a hízlaló listán nem tudom..
Előzmény: Purcsimanó (1395)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1395
Köszi!Megpróbálom újra,talán sikerül......Most is rengeteg vitaminban gazdag kaját kap,árpát ,tápot,csicsókát, sárgarépát ,almát......ja és még takarmány répát is.Megpróbálom naponta variálni a kajáját.Nem egyhangú a menü.:)Tényleg az nem gond ha sok almát esznek?Pl a három felnőtt és a kilenc kicsi két nap alatt megeszik fél vödörnyi almát.Ezek nem nagy almák mert az aprót kapják.de mennyiségre elég soknak tűnik.Mondjuk én a kicsik elé annyi kaját teszek amennyit meg tudnak enni.Többször nézem meg van-e előttük és ha nincs,pótolom.És persze a szénás kosarukat is legalább háromszor meg kell töltenem.Nagy étvágyuk van:)És ugye nem csak almát kapnak,hanem még mellette mindent amit fent írtam......Nem fognak az almától a nagyok elhízni?
Előzmény: Texas Chris (1390)
Grace111 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1394
Hi! Pet te is jössz Dabasra???? Akkor tuti fogunk találkozni. Készülj, alázás lesz: az én nyuszijaim a tieidet megeszik reggelire :)))))))
Előzmény: Pet89 (1384)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1392
Ha a második sem sikerül akkor mehet a fazékba, sokat nem érdemes kísérletezni.
Előzmény: Texas Chris (1390)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1390
Hát ez nem egyszerű kérdés. Szerintem az első fialás annyira nem sorsdöntő, vannak olyan egyedek, amelyek elsőre érdekes dolgokat művelnek.
Szerintem egy kicsit meg van kavarodva a nyulad, jót tenne neki egy kis vitamin kúra( Laktiferm) és némi gyümölcs, zöldség. Szerintem sem vemhes, nyugodtan fedeztesd be.
Előzmény: Purcsimanó (1387)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1389
Szia Förönc.

Szerintem nem jutok el Dabasra, sajnos. Bárt nagyon el mennék, de nem tudok, sajnos.
Beszélhetünk MSN-en is, a címem: t.chris74@hotmail.com .
Előzmény: förönc1 (1386)
nddori Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1388
Akkor majd tüzetesebben megnézem a rexeket! Nekem is lesz ott egy óriás kosorrú bakom.
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1387
Szia Chris!

A véleményedet szeretném kérni!
Egyik anya nyulam első fialásra hat kicsit szült de mind halva született...vagy elpusztult reggelre nem tudom biztosan.Három napig szült naponta két kicsit.A fészken kívül voltak és dögölve.Az utolsó kicsit félig meg is ette.Azóta eltelt négy hét most megtépte magát pedig biztosan nem fog fialni mert egy hete tettem fel a bakhoz amíg takarítottam a ketrecét.Volt aktus de még akkor sincs itt a szülés ideje.Valószínűleg áll terhes.
Szerinted érdemes ilyen anyával vacakolnom,vagy menjen a fazékba?Lehet belőle jó anya?Vagy ezt ennyiből nem lehet eldönteni?
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1385
Ez nagyon pontos és kielégítő válasz volt, köszönjük. Látszik mennyire le vagyok mattúlva. Nálunk sincs kan disznó, egy telefon és érkezik a nyakkendős kan, az inszeminátor.
Pet89 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1384
Én 1 kollekciót Grace 111 pedig ha jól tom kettőt.
Előzmény: nddori (1382)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1383

A mesterséges megtermékenyítés nagyüzemi telepeken bevált módszer. Két előnye az, hogy nem kell bak nyulakat tartani és etetni, ill. a másik az, hogy az anyákat hormon injekcióval kényszerítik ivarzásra, majd egyszerre termékenyítik meg őket, így a szaporulat egyszerre éri el a vágósúlyt és mehet a vágóhídra, így a fuvarozás is egyszerűbb és olcsóbb.

Kis tenyészetekben szerintem teljesen felesleges ezzel vesződni, hisz egy-két bak nem visz csődbe minket, de pl 1000 anyára már jóval több bakot kellene tartani.

Sertés tartásnál viszont már megéri..

Előzmény: Betta007 (1381)
nddori Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1382
Nyulat is visztek?
Előzmény: Pet89 (1380)
Betta007 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1381
Ja, mostmár értem. A megosztáshoz tényleg hígítani kell, az kissé macerásabb mint egy az egyben berakni. De akkor ez inkább nagyüzemekben szükséges, igaz?
Előzmény: Texas Chris (1379)
Pet89 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1380
Szia én meek Dabasra és azt hiszem Grace 111 is!
Előzmény: nddori (1378)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1379
Én valamennyit tanultam az Inszeminálásról, a sperma kezeléséről, higitásáról, adalékok tojás sárgája.................. Biztos megoldható ,de én nem vesződnék vele. Lehet csinálni fecskendővel és csővel persze, mindent lehet.
Szerintem a nagy testű jószágoknál érdekes, ahol az apa állat nagyon jó génjeit, örökítő anyagát minél több anya állatra rá szeretnék vinni. Ott egy adagból csinálnak több adagot és több utód keletkezik.
nddori Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1378
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbált a nyuszimmal kapcsolatban! Szerencsére minden rendben van, a kicsik cseperednek, az anya is nyugodtabb már.
Jön valaki Dabasra jövő héten?
Betta007 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1377
Mit kell csinálni ami miatt drága? Mi ezt a kutyáknál rutinszerűen csináljuk, egy pohár kell hozzá, egy fecskendő meg egy cső. A képeken is valami ilyesmit látok. És mikor kell ezt csinálni? Ha a nőstény nem akar párosodni?
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1375
Az Inszeminálással kapcsolatban az a véleményem, hogy így házilag elég bonyolult lenne megoldani. Az ondóvétel megoldható, de utána annak kezelése már labor körülményeket igényel és a technikai dolgok beszerzése elég drága lenne. Szerintem nem éri meg vele babrálni. Érdekes tevékenység, van benne kihívás, de én itthon nem bonyolítanám.
Pet89 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1373
Az sok mindentől függ de egy kifejlett szép állat 6000 Ft
Előzmény: förönc1 (1372)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1371
Hát akkor hajráááááá!!!!:))
Előzmény: Grace111 (1370)
Grace111 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1370
Én is ajánlom pet89-et a rexek terén. Nekem is van tőle egy kékes-szürkém, ami nemsokára kiállításra megy. Szorítsatok neki :)
Pet89 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1369
Köszi:)
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1367

Nincs két egyforma viselkedésű anyanyúl mindegyik másképp gondozza a kicsiket mint ahogy megeszik a kicsiket úgy az is megtörténhet hogy kétszer szoptat naponta vagy a kisnyulak közelében pihen és közben melegíti...a lehetősége meg van rá.

Lehet hogy Ella71-nek olyan ketrecben van az anyanyula ahol oda fialt ahol napközben pihen, mert minden nyúlnak vana helyén egy olyan pont ahol szeret lenni.

Előzmény: Pet89 (1364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!