Keresés

Részletes keresés

mérges vagyok Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9856

A név Bognár Ferenc. Ha jól tudom ezek hivnak a Mester utcába. Tudomásom szerint belfőldi értékesitési ajánlatként nagyon keveset kinálnak,külföld esetén előre kérnek pénzt.  De nem igérik az eladást. Arra,hogy mindent dupléán fizetek,ha eladják,a felelet: ugy nem lehet.

Előzmény: fecoász (9855)
fecoász Creative Commons License 2014.11.08 0 0 9855

Tudtok valamit a TS-Advisor kft-ről? A jővőhétre megbeszélésre hivtak. Amit a kormányportálon találtam, csak annyi, hogy 2013.10.07.

alapították, Dunakeszin és Bogdán Ferenc a tulajdonos.  Ezzel a névvel még nem találkoztam. Ha van info irjatok. köszi

Tóthika Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9854

Majd azért szólj vissza, kérlek, mit sikerült intézni. Köszi!

Előzmény: ettikez (9852)
Tóthika Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9853

Nem vagyok ügyvéd, nekem ez nem egyértelmű. Tudtommal ilyen esetben (ahogy minket is próbáltak beugratni a tenerifei üdülőjogunk "eladására") az a feneség, hogy a használati jogot ruházzák át, nem a tulajdonjogot. Utóbbihoz hozzájárulás is szükséges a kezelőtől/üzemeltetőtől (vagy mi a bánattól). A teljes szerződést kéne megnézetned ügyvéddel.

Előzmény: ettikez (9852)
ettikez Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9852

Ezt iratták alá velük az  1.pontban személyes adatok vannak a tulajról és az üdülési jogról.

Ezen kívül még egy szerződés van amibel arról írnak, hogy vásároltak 1.200.000 Ft értékű kreditet, ha fontos ezt is majd bemásolom, ezt csak most gyorsan bediktálta telefonon.

 

Jogátruházásra irányuló megállapodás

 

Jogátruházó átruházza a jogszerző megszerzi a 1 pontban körülírt jogosultságot, a jog átruházó kijelenti, hogy a fenti jogosulsággal kapcsolatos valamennyi költséget 2014.12.31 időtartamra kifizették, hátralékuk nincsen. A felek megállapodása szerint a jog átruházót megillető jogokat jelet megállapodás aláírásától kezdődően a jogszerző gyakorolhatja a jogátruházó kötelezettségeit a jelen megállapodás aláírásától kezdődően a jogszerző köteles teljesíteni.

Elővásárlási jog esetén a jog átruházó köteles a nyilatkozattételi felhívást a jogosultnak megküldeni.

 

ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9851

Ezt sejtettem én is!

 

 

Előzmény: Tóthika (9850)
Tóthika Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9850

Basszus, nem került le semmi a nevükről. Bevitték az üdülési jogukat az RCI pontrendszerébe, ahol valóban becserélhetik más helyekre, de attól még az éves fenntartási díjuk megmarad. Plusz fizethetik az éves tagdíjat (kb. 150 euró évente), és minden egyes cserénél a cseredíjat (cserénként 50-150 euró), valamint az egyes üdülőknek a saját cserére vonatkozó díját (Dobogómajorban idén 20.000 Ft volt).

 

Ezt onnan tudom, hogy anyámék beugrottak valami hasonló marhaságba, és - mivel a kérésére valami adókedvezmény miatt az ő nevére vettem meg annak idején a dobogómajori üdülési jogomat - nagy örömömre az én szeptemberi hetemet is belekeverte. (Bevallom férfiasan, nekem ezzel nem is volt soha semmi problémám, míg a lányom iskolás nem lett. Minden évben egy hetet regenerálódtunk Hévízen, úszkáltunk a tóban, mászkáltunk a környéken. A fenntartási díj kb. egy éjszakai szállás ára évente, ez anyagilag nem megterhelő számunkra.) Hülye fejemmel ráhagytam anyámra (pont a szeptemberi időpont miatt, azt elvileg jó lett volna nyárra cserélni, jobban jártam volna, ha a belső cserelehetőségüket használom), aztán szembesültem vele, hogy a befizetendők ár-érték aránya rohadtul nem éri meg. Ráadásul a szerződésből nem egyszerű kilépni, egy év maga a felmondás átfutása. (Hosszas siránkozás után évfordulókor fel akarták mondani, az RCI meg hivatkozott az apróbetűs részre, plusz egy évi költség rulez.)

 

Ezt azért meséld el anyukádnak, ha gondolod, adok elérhetőséget, leellenőrizheti. Ha tud, élnie kéne az elállási jogával határidőn belül, különben nem azt kapja, amiben bízott.

Előzmény: ettikez (9844)
ettikez Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9849

hol lehet ellenőrizni, hogy lekerült- e a nevükről a jog, ezt a szerződést amúgy most 7végén kötötték meg. Valami támpontra lenne szükségem , hogy lebeszéljem róla, hogy kifizesse a 200e ft fent maradó részét

ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9848

Az eddigi tapasztalatok alapján (nem saját, hanem itt, és a másik 3-4 topikon elmeséltek alapján) ez parasztvakítás. Ugyanúgy a nevükön marad a régi, és még esetleg egy új havi/évi  fiizetendő számla is.... :-((((

Előzmény: ettikez (9847)
ettikez Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9847

Sajnos nem láttam a szerződést, mivel más városban lakunk. Ráadásul mivel megpedzegettem neki, hogy valószínű megint átcseszték őket, kiakadt rám és közölte, hogy hagyjam békén ő így döntött és örül, hogy megszabadult Cserszegtomaj fenntartási költségétől:)))))))))

Mivel ugye a honlapon nem látok árakat ezért nem tudok vele vitába szállni, hogy hülyeséget csinált és csinálja vissza. 

Reméltem, hogy van itt valaki aki hallott közületek róla

Jahno Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9846

"ahova az után tudnak belépni ha megkapják a felhaszánálónevet és jelszót."

 

Na, ez a szopó, hogy még meg sem tudod nézni a kb. választékot, hanem "majd"?

Előzmény: ettikez (9844)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9845

Biztos, hogy lekerült a nevükről az a bizonyos üdülési jog (Cserszeg)....??? Biztos, hogy nem kell fizetni...?? Mennyi idő telt el azóta, hogy legombolták róluk ezt a 200-ezret...???

 

 

Nekem vannak fenntartásaim...

 

 

Előzmény: ettikez (9844)
ettikez Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9844

Sziasztok, a véleményeteket szeretném kérni.

Édesanyámék a Velence resopt spaba tölöttek 2,5 napot a szokásos invitálás keretében végig kellett hallgatni a bemutatót.

Az ajánlat amibe belementek, hogy "beszámították" a piros hetű Cserszegtomajukat (2 évente) 800e Ftértéken+ befizettetek velük 200e Ft kézpénzt  és ezt "átváltották" kreditekre összesen ez ugye 1.200.000 kreditnek felel meg amit leüdülhetnek. 

Ezen az oldalon kell választani a "sok-sok" szállodából http://rsi-holiday.hu/rsi-pont/ ahova az után tudnak belépni ha megkapják a felhaszánálónevet és jelszót. Az értékesítő szerint vannak olyan időpontok amikor minden a kreditből megy le, és van amikor rá kell fizetni

A cég neve RSI International KFt túl sok minden nem találtam róluk mindössze egy 2009-es NLC-s hozzászólást miszerint kötelezően igénybe kell venni a félpanziót.

Anyám örül mint majom a farkának , hogy nem kell tovább fizetnie a fenntartási költséget és nyaralhat 5 éven belül ennyi pénzért.

Én úgy gondolom, hogy ez ugyanolyan átcseszés hiszen biztos vagyok benne, hogy 1. még véletlenül sem lesz olyan időpont amire nem kell fizetni, 2. csak félpanziót fizetni valahol kb drágább mintha a szálloda csomagajánlatai közül választott volna.

 

Mi a véleményetek tapasztalatotok , ha van ezzel kapcsolatban?

A dolog még annyiban menthető, hogy csak valamennyi előleget fizetett ki nem a teljes 200e Ft-ot.

Köszönöm válaszaitokat

Jahno Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9843

Go Solutions Group Korlátolt Felelősségű Társaság (1054 Budapest, Kálmán Imre u 1.) 

Cégjegyzékszám: 01-09-980980

Előzmény: mérges vagyok (9842)
mérges vagyok Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9842

Ha jol emlékezem ez a Marián nevű "úr" valamikor a Kereknap fő értékesitője volt. Már akkor sem volt egészen tiszta!

De megprobálok visza keresni a régi dolgaimba,s ha megtalálom öket,akkor jobban lefestem az "úrat".

 

Kérlek ird le az iroda adatait.

 

Kösz.

Előzmény: Jahno (9839)
Jahno Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9841

Kehidán. Több apartmant reklámoznak örökösnek (Kehida, Hévíz, valahol Cserkeszőlőn vagy mellette, stb.), vagy eseti jellggel. Most ismerőst ugyanígy megtalálták, mondtam is, hogy szóljon, lemegyek meghallgatni az előadást. Nálunk is elég sokan aláírtak ilyen kedvezményes izét, minket is jó pillanatban talált meg, mert éppen pénzünk is akadt volna, tervek is, meg meló ügyben elhatároztam, hogy most már kicsit félreteszem és jövünk-megyünk. Gondolom lesz valami frappáns megmondásuk, hogy erről nem tehetnek ha nem tetszett az ajánlat, vagy nem mentem semmerre. Majd kiderül. Azóta csak Bookingon volt 18 foglalásom, így nem hinném, hogy velem olyan nagy baj lenne.

 

Kehidai is mondjuk éppen csak elkészült, szomszéd faluban van jó kajálda és állatfarm, kicsit kirándulgattunk, de a beígért medencéből és ebből-abból semmit nem tudtak felmutatni ott sem.

Előzmény: mergests (9840)
mergests Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9840

te helyileg hol kötöttél velük szerződést?

Előzmény: Jahno (9839)
mergests Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9838

ők a szombathelyi cég?

Előzmény: Jahno (9835)
mérges vagyok Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9837

Mert az van a szerződésben,hogy 3 év nem fizetése után minden jogot elveszitesz.

 

S azért nincs becsületes másodlagos értékesitő cég,mert egyrészt nincs igény a jogokra,másrészt ezek egy összefonodott maffia.Ügyvédek,jokor jó helyen volt káderek,kapcsolatokkal.

 

Előzmény: blrp (9832)
mérges vagyok Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9836

Ezt nekem sem sikerült tisztáznom. Volt velük egy pár levél váltásom,de ezt a kérdést nem sikerült tisztázni. Ha megtalálom a leveleket, akkor be másolom.

Üdv.

 

Előzmény: blrp (9831)
Jahno Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9835

Pffff. Röviden? Beszoptuk, most írjuk a levelet. Ígérni tudtak, de valós kedvezmény vagy teljesítsé nincs mögötte. Eddig mindig csak ajánlatot kérhettem tőlük, csak sajna az adott időtartamra pont nem volt, vagy éppen olyan nevetséges dolgot, hogy novemberben nem tudtak januári árat kmondani, mondván az jövőre van és még nincs beárazva a katalógus. Más oldalon mondanom sem kell, hogy akár 1 évre előre is foglalhattam bármit.  Valamerre 4 napra szerettem volna menni, közölték, hogy nem lehet, mert ettől-eddig van turnus. Vagy éppen nincs és kész. Besírás lett a vége, megpróbálunk valamit hadakozni. Én úgy számoltam, hogy éppen Tenerifére szerettünk volna menni, ha azt összehozzák, akkor már nagyot nem szophatunk. Tenerifére egyértelműen a helyi ingyenes ajánlatot közvetítik ki, csak lehetetlen feltételekkel, valamint olyan beszosztással, amikor pont nem ment a repülő :-D Sorolhatnám egy darabig, de inkább kerüljétek...

Előzmény: dornyeil1 (9818)
prod82 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 9834

Nem,nem mentem el. Felhívtam őket telefonon,hogy nem jön össze a mai napi találkozó. Sajnálkoztak,és rögtön megkérdezték,hogy akkor esetleg következő héten? Persze azóta nagy a csönd,ők nem kerestek,én meg nem keresem őket. :D

Előzmény: mergests (9799)
blrp Creative Commons License 2014.11.03 0 0 9833

Azt még nem is mondtam, arra vigyázzatok, legutóbb egy bemutatón rá akartak venni, hogy az ő számítógépükről indítsak banki átutalást. "Jaj, hogy maga mennyire bizalmatlan meg gyanakvó, hogy is képzeli..." Szóval, nem kell ahhoz szg-es zseninek lenni, hogy a titkos kódodnak annyi.

blrp Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9832

Nem értem pontosan a kérdésed. A mai szerződésekben már az van, három év nem fizetés esetén a kibocsájtó újra értékesítheti. Ez is az oka, minek foglalkozna bárki a visszavásárlással, ha többször eladhatja ugyanazt. 

 

A kis jogi érzékenységem azt sugallná, újra értékesítéskor az eladási árból levonnák a három éves fenntartási díjat, akár kamatot is, meg valami ügyintézési díjat, és a többi az előző tulajdonosnak járna.

 

Ha pedig a jog még nálam van, biztos hogy nagyon áron alul odaadnám. Persze csak szabadpiacon. Nem is értem, miért nem tudott kialakulni, hogy legyen a piacon igazi közvetítő cég az eladásokra. Olyan, mint pl. az ingatlanirodák. Sokat lehúznak, de legalább segítenek eladni. 

Előzmény: mergests (9825)
blrp Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9831

Azt kell még tisztáznom, három év nem fizetés után elveszítem-e mindenképp az üdülési jogot? Mert akkor ugyebár minek fizetnék a részvény nyilvántartásért. Vagyis azt a részét nem értem pontosan, hogy függ össze szervesen az üdülési jog és az Abbázia részvény? 

Előzmény: mérges vagyok (9828)
blrp Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9830

Nem tudom már a nevüket. Ha valahol felszínre dobja az idő a rengeteg papírom közt, majd beírom. Arra emlékszem, valahol a belvárosban vannak, talán V. vagy VI.ker., valahol a Deák tértől nem messze.

Előzmény: mergests (9821)
blrp Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9829

Mindenképp írok tájékoztatást. Legalább aki megnézi ezt a fórumot, legyen tájékozottabb. Ügyvéddel konzultálok. Ha nem is lesz különösebb bevételem, inkább az ügyvédnek fizetek, annyira felháborít a pofátlan csalás.

 

Csak újra hangsúlyozni tudom, semelyik cégtől semmilyen üdülési jog nem éri meg!!!

Előzmény: mergests (9820)
mérges vagyok Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9828

Szednek is .Évente 4 000 Ft-t kérnek számla vezetési díjként. De mi dolguk a részvényeket tartalmazó szálával?

Előzmény: blrp (9817)
mérges vagyok Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9827

Csak azt kell eldönteni,hogy akkor mit jelent a szerződésben leirt mondat: ,hogy az éves fenntartási dij összege,évente emelkedik a KSH által közölt inflácio %-val?

Mert szerintem,sajnos ez azt jelenti,hogy ennyivel minden évben emelhetik a díjat.

Kinek mi a véleménye erről?

"mérges vagyok"

Előzmény: mergests (9798)
Tóthika Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9826

Hasonlóval kerestek engem is, az összefoglalót ezeknél a hozzászólásaimnál találod a topikban: 2427 és 2443

Előzmény: hurrányaralunk:)) (9795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!