Keresés

Részletes keresés

tusi74 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21690
De a SWIFT-re, hogy keresel rá, mert akkor simán rá tudnék keresni...
Előzmény: optikus (21689)
optikus Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21689
Ha nagyon fontos az a banknev es cim akkor en azt szoktam csinalni hogy a swift kodra keresek neten es esetleg meg a varosra is. Meg szokott lenni legtobbszor pontosan. Amugy szerintem beirod a banknevet a nevre a varos meg a cimre es csok.

Itt egy csomo dusseldorfi bank, de kene a swift a pontosabb beazonositashoz:
http://web2.cylex.de/suche/deutschland/ort-duesseldorf/plz-/l1cy1-d_ort1cy1-d%C3%BCsseldorf-plz1cy1-_name1cy1-bank-s1.html
Előzmény: tusi74 (21685)
jimny Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21688
Megnyertem egy aukciót, Paypallal ki is fizettem. Most látom, hogy a többezer feedbackes, 98.7 %-os eladó megszüntette regisztrációját. Mennyi idő után tanácsos dispute-ot indítani ?
tusi74 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21687
Oksa:
Itt egy képernyőkép a Raiff. netbankjából:
Előzmény: optikus (21686)
optikus Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21686
Mennie kell, az iban/swift egyebkent is meghatarozza a bankot a rizsa resz nem is tudom minek kell.
Majd szamolj be a koltsegekrol.
Előzmény: tusi74 (21685)
tusi74 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21685
Holnap ki szeretném próbálni a Németországba való utalást Raiffeisen netbankon keresztül.

Igazából minden adatom megvan, kivéve a bankfiók pontos címe. Arról csak annyit tudok, hogy Deutsche bank Duesseldorf. De megvan SWIFT, IBAN, minden ami kell.
Szerintetek így el fog menni?
garfieldka Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21684
Most azért írtam a Paypal-nek, hogy rossz címre küldtem a pénzt. Várom, mit lépnek.

Disupte még nem indítható, mert kevés idő telt el, de ha addig nincs eredmény, akkor azt teszem. Mindenesetre köszi, hogy foglalkoztál a gondommal.
Előzmény: pittipitti (21677)
Volki Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21683

Hi,

 

Nekem a problémám épp az, hogy anno a németre reggeltem be. De most szeretném hogyha átkerülnék az angolra mert a sors úgy hozta hogy angolul jobban beszélek mint németül. Tudom hogy mindegy mert mindkét oldalt lehet használni, de engem zavar hogyha levelezek akkor németül jönnek a levelek bizonyos részei. A feedback -jeimet viszont szeretném megtartani.
Szóval szerintetek ez megoldható? Ha igen hogyan?

morbiczer Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21682
Amerikai ebayen nem küldenek "hagyományos" levelet (csak emailt), azt érdemes próbálni, ha nem jön össze a német. Mindegy, hogy melyikre vagy bejelentkezve.
Előzmény: rfonix (21680)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21681
Ha jól emlékszem, nekem másfél hét volt.
Előzmény: rfonix (21680)
rfonix Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21680

már egyszer megpróbáltam bejelentkezni egy másik címemen aug 20-a előtt azóta vártam a kódot és semmi nem történt, így ma újra megpróbáltam hátha vmit rosszul csináltam

kb mikorra jön a kód, mi a tapasztalat?

Előzmény: Blue_Sky_007 (21679)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21679
Várd a kódot. Azzal ellenőrzik a címedet is.
Előzmény: rfonix (21678)
rfonix Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21678

Sziasztok,

 

Segítsetek nagyon kezdő ebay-s vagyokregisztráltam a német ebayra. Ők írták postán küldenek egy kódot amivel teljessé válik a regisztráció. Küldtek egy emailt amiben üzleti szabályzat van, s megköszönték a regisztrációt. Ezzel az emaillel van valami teendőm, vagy csak várjam postán a kódot, ahhoz  hogy vásárolni tudjak

 

pittipitti Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21677
Én a dispute nyitást tartom egy lehetőségnek....
Wrong payment please refund szöveggel.....talán még annyit hogy i will send ......@....
és itt beírod hogy hova kellett volna küldened.

Szóval időbe fog telni...

Előzmény: garfieldka (21668)
cistron Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21676

talán a paypal.com-on?

 

J

 

Előzmény: merzsame (21672)
d azur Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21675
OK,köszi megvan azt hiszem mostmár menni fog.
Előzmény: Törölt nick (21674)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21674

kipróbáltad amit irtam, kijött egy kis ablak? KÖZEPÉN  körbe szaladgáló golyókkal?

 

domestic shipping mellet kis kék kérdőjelre pikkelj, ott lesz egy olyan, hogy show/hide options. /kék szöveg/

 

ott kicsi abalakban legördülő sávban a 3 külföldi, 3 belfldi vagy valami ilyesmi van, azt válasszad ki.

 

aztán ha akarsz saját szabályokat a combined shipping discountsnál tucc állitgatni, és ugyanazt az internationalnál is, most még nem látsz olyat, de ha megcsinálod fentit, akkor fogsz :)

 

ha enged elanni, akkor szerintem már eladói a sáttuszod, de nemtom, lehet már a regnél azt csináltad, legkésőbb az aukció utolsó klikkelésénél kiderül :) a péjpált ráérsz akkor megcsinálni, ha bejön az első lé és felszólit rá.

Előzmény: d azur (21671)
d azur Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21673
ja bocsi még valami,ha feljebb megyek eladói státuszba az nem kerül + pénzbe ugye?
Előzmény: Törölt nick (21670)
merzsame Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21672

hello! hogy, hol tudok a paypal-ra regisztrálni?

d azur Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21671
igen,com-os a regem.
Még nem emeltem egyik helyen se.
Akkor ezért nem engedi hogy módositani lehessen azt hogy hova tudjam küldeni az árut?
Most csak az USA-t engedi és nem találom hol lehet pl. a worldwide-re változtatni.
Próbaként végigzongoráztam egy árucikk felrakását minden ment csak a fenti dolog nem.
Előzmény: Törölt nick (21670)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21670

a paypalnál emelni kell az accountodat, de ráérsz az első pénzfogadásnál, eladni igy is tucc. com-os a reged? az ebayon már eladóira emelted a státuszod?

 

a posta ktg meg: a kis kék kérdőjelre pikkelve lehet olyat, show/hide options, sőt egyéni szabályokat is beállithatsz, hogy mennyi  ha több mindent vesz,

/ott asszem a change gombot kell lenyomni./

vagy egyéb marketing fogások :) aztán ha beállitottad, aukciónként bepipálhatod, hogy alkalmazza-e vagy ne, mármint a beállitott postakedvezményeket.

 

 

Előzmény: d azur (21669)
d azur Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21669
Köszi. Még annyit, még nem léptem feljebb a premier szintre igy tudok -e eladni.
A másik, próbáltam az árut feltenni de nem tudom változtatni a ships to : után hogy ne US legyen hanem pl. worldwide.
Előzmény: Törölt nick (21493)
garfieldka Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21668
Köszi, a leírtakat már végigjártam.

A gond egyébként ott kezdődött, hogy amikor a vétel után végiglépkedtem a Kaufabwicklungon, akkor az utolsó gomb nem reagált és nem lépett átt a Paypal-be. Ez pech, lehetett egy rövid rendszerhiba eredménye. Ezért ezen az automata rendszeren nem tudtam fizetni. Ezt követően manuálisan utaltam a PayPal-en át, sajnos egy rossz címre.

A most javasolt lépéseken rég túl vagyok. A cancel gomb inaktív, nem lehet visszavonni. Ez a probléma lényege. Az eladó nem tud beavatkozni, hogy visszaküldje. A számlámról már lekönyvelték a pénzt, ami így most a Paypal-nél van valahol egy téves mail címen.

A kérdésem arra vonatkozik, hol kell ilyen esetben a Paypal rendszeren belül a pénz megkeresése és visszaküldése érdekében lépni?
Előzmény: pittipitti (21667)
pittipitti Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21667
Akkor írj nekik erre a paypalemailjukra hogy refundolják vagy fogadják el fizetésként....a refund után meg tudod küldeni a pásik paypaljukra..feltéve hogy van elég pénzed a kártyaszámládon...ha nincs meg kell várnod míg visszaér....
Ha nem reagálnak akkor nyiss disputét....
Ha nem ez a regelt címük a paypalon akkor vissza kell hogy tudd vonni..és azt nem fogják megérteni hogy miért nem tudod visszavonni....
Detailst nyomva mit látsz a kérdéses tranzakciónál?
Elküldheted a mailomra....
Egy nem regelt paypal címre küldés esetén a pontos menete..canceloznod kell.
Ha még nem fogadta el az akinek küldted akkor ez a járható....

Tehát azt mondod van cancell gomb csak nem működik???
Próbálj más böbgészőről belépni és nyomjad....ha link van még ott csak hiába nyomogattad eddíg.
Előzmény: garfieldka (21666)
garfieldka Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21666
Mondom, hogy már nem lehet visszavonni. Azzal kezdtem, de a Cancel gombra nem reagál már.

A cím pedig nem ismeretlen, mert a cégtől sokéve vásárolok. Viszont nem ez a Paypal-nál regisztrált mailjük. Mivel nem adták meg a vásárlást követően az ott regelt címet, ezért küldtem az egyetlen ismert mailjükre. A rendszer elfogadta.

Már megadták a jó címüket, de hogy szerezzem vissza a rossz címre küldött manit? Ez a kérdés. Erre várok választ. Persze írok a Paypal-nek, de hátha tudja valaki a pontos menetét az ilyesminek!
Előzmény: pittipitti (21665)
pittipitti Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21665
Vond vissza az utalást...
Ha nem a paypalemailra küldted akkor a detailsnál cancell payment....még a paypaltól is megkértek már rá akkor csináld ne habozz....a pénzt meg 5 nap mulval kapod a kártyádra vissza....
És legközelebb ne küldözgess ismeretlen címekre :)

Előzmény: garfieldka (21664)
garfieldka Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21664
A következő esetem történt. Még jócskán benne vagyok, hátha tud valaki megoldást rá!

A Foto-Walser nevű cégtől vásároltam a múlt héten. Sürgős lett volna, ezért Paypal fizetést választottam. A Kaufabwicklungban ezt jelöltem be, el is fogadta a rendszer. Tehettem volna VISA kártyával is, de nem akartam a számok beírásával vesződni.

Mivel minden banki adat szerepelt a Kaufabwicklungban csak a Paypal mail címük nem, ezért megpróbáltam az egyedüli ismert mailjükre elküldeni a pénzt. A rendszer elfogadta és erről a Paypal visszaigazolása is megjött. Más esetben, ha a Paypal-nél nem regisztrált mail címre küldtem, eleve visszadobta a rendszer, nem is lehetett utalni.

Tegnap kaptam értesítést a Paypal-től, hogy szakítsam meg az utalást, mert a címzett nem reagál. De már nem volt aktív a rendszer. Ma reggelre már a bankszámlámról le is vették a pénzt, könyvelték az utalást.

Az eladónak megírtam az esetet, s kértem, nézzen a pénz után, hisz ott van. Azt válaszolta, okuk van rá, hogy ne tegyék nyilvánossá a Paypal címüket. Megadták a jót és kérték, vonjam vissza az utalást és küldjem arra. Nem értik, hogy már nem tehetem, mert elment a pénz.

Szerintük én vagyok a felelős, mert rá kellett volna kérdeznem a címükre az utalás előtt. Így tettem volna, ha nem lett volna sietős az ügylet és ha nem fogadta volna el a rendszer az utalást. Tanulság! :((

Hogyan lehet ilyen esetben a Paypal-től a pénzt visszahívni? Hová írjak? Volt már valaki hasonló helyzetben, aki ismeri a teendőket? Köszönöm.



morbiczer Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21663
Annyi és annyi eladó van, hogy ennek nem sok értelmét látnám.
Előzmény: raider (21661)
MEB Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21662
Jut eszembe,ha már amerikai eladókról van szó.

Ha kérdezek valamit az áruról,akkor azt szépen megfogalmazom, összetett mondatba.
Erre mi a válasz? Jó esetben egy szleng,mindenféle tagolás nélküli szöveg vagy rosszabb esetben két szó. Aztán döntsem el,hogy akkor ő mire is gondolt vagy mit is akart. :-(
raider Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21661
Nem kéne egy feketelistát vezetnünk az ilyen eladókról, vagy általában a problémás eladókról pl. a topic fenti oldalán? Szerintem nem lenne haszontalan...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!