Keresés

Részletes keresés

kvte Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32501

Újabb 400 nevem lenne (4 embernek) népgazdasági hasznosításra, OKT teljesítőkből. Szép, kedves olvasható betűkkel, este tudom küldeni.

lükepék Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32500

Artúrt javítottam Arthurra...

Előzmény: Remélemilyennicknincs (32499)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32499

Öööö biztos hogy jó ötlet nevekben "helyesírás"-t javítani? Mi van, ha az illető tényleg Arthur volt?

Öreganyám Gibbs volt, angol. Nagy kár, hogy valaki ott is helyesírást javított és Gibsz lett belőle...én nem biztos, hogy örülnék annak, ha valaki a tulajdonnevemen hajtana végre lektorálást....

 

Amúgy a gyerkőchöz gratula! Egészséget, boldogságot az egész családnak!

 

Dzsi, Tavaszi Széll örülök, hogy találkoztunk a volánon, remélem jót túráztatok a Bakonyban!

 

Nekem jó volt, igaz, nem oda jutottam, ahova terveztem és nem úgy, ahogy terveztem, de ettől függetlenül nagyon szép volt a tavaszi erdő a virágzó medvehagymával!

lükepék Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32498

Hát egy két egyesületen én is méláztam, hogy lehet, hogy az 50-es években természetes volt egy egyesületet csak Diósgyőr-nek nevezni, meg Fővárosinak, de az utókor számára hamar elvész ez az információtartalom...

A kézírásos bejegyzéseket én nagyon élveztem, a neveket javítgattam is.. :) pl Arthúr, th-val

Előzmény: kvte (32491)
Pompiere Creative Commons License 2011.05.02 0 0 32497

Még lehet hogy a "gótbetűs" részeket kiadom másnak is, hogy két ember silabizálja ki a nehezebben olvasható neveket, tényleg van belőlük.

 

Azokat egy garafológusnak kéne kiadni. :-)) Nagyon le tudják lassítani a munkát azok a részek.

Azt viszont nem értem, hogy miként lehet az, hogy ugyanazon aláírással vannak "kacikiás" és "normál" írású részek is. Vagy talán egymás helyett is aláírták a teljesítést abban az időben?

Előzmény: kvte (32491)
looksharp Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32496

Köszönöm!

Megleltem végül, 2008-as az atlasz. Majd valahogy elnavigálunk. Van olyan gyerek, aki mindenféle kütyüket beszerez vagy telepít a telefonjára, korábbi túrákon kukorákolt, hogy milyen magasan vagyunk és mennyire a céltól, de leállítottuk.

Most majd aktívkodhat, ha nagyon szükség lesz rá.

Hiába, a tavalyi osztálykirándulásokon a Keleti-Mátra elkényeztetett. (Ha meg egyedül megyek, nem zavar annyira, ha keresni kell a jelzést.)

Előzmény: padler (32495)
padler Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32495

A végén, a tartalomjegyzék alatt van a kiadás éve, legalábbis a 2008-as Bakony atlaszban, melynek térképén még a régi jelzések vannak. A legújabb Cartographia kiadványoknál nem tudok "hivatalosabb" információról, letölthető térképet efemm linkelt.

Előzmény: looksharp (32493)
kvte Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32494

fedvény: "az egyesületnél az szerepeljen, ami szkennelt anyagban van" + de ha a könyv adata jobb, vagy érthetőbb, akkor a kettőből kell a legjobb megoldást választani.

Példa: szkennelt: D.V.T.K 

könyv: Diósgyőri V.T.K.    < itt a könyv nyert

 

Helyesírási hibákat természetesen javítani kell (akad).

Lesz még ezzel munka...

Előzmény: kvte (32491)
looksharp Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32493

Nagyon szépen köszönöm!

Vagy én vagyok béna, vagy nem tudom, de a Bakony turistaatlaszomon (Cartographia) nem találtam a kiadás évét. A 2007-es vasútmegszűntetések már jelezve vannak benne.

Az atlaszt tavaly vettem, a címlapon a cseszneki vár van.

A tervem:

Döbröntéről a Z jelzésen a Csurgó-szikla, Csurgó-kút érintésével Farkasgyepüre. Onnan át Bakonyjáróra, ezek szerint már az S jelzésen. Bakonyjákóról Dönröntére vissza az S jelzésen tervezek menni, a Bitva-patak völgyében.

 

Ezekről a változásokról van valahol hivatalos információ is? Esetleg letölthető, kinyomtatható térkép?

Előzmény: padler (32492)
padler Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32492

Nem tudom, mikori térképed van, de Bakonyjákó környékén az elmúlt években változások történtek. Farkasgyepűtől Bakonyjákóra S sáv vezet az S+ helyett, ami természetesen összekötésre került a Döbrönte felől érkező S sávval. Bakonyjákótól Döbrönte felé az S+ megszüntetésre került, beszámolók alapján az út sem járható. A 2007-es térkép még a korábbi, a 2010-es az új állapotot mutatja, a felfestések is e szerintiek. 

Előzmény: looksharp (32481)
kvte Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32491

Most nézegetem a visszakapott OKT teljesítői listákat. Már küldtem is néhány levelet.

Az egyesületek szakosztályok nevénél komolyabb egyszerűsítések, elhagyások vannak. Ez bántja a legjobban a szemem, hogy itt talán megérne egy teljes revíziót a Vízkeleti-féle lista. Tehát az lenne a kérésem, hogy az egyesületnél az szerepeljen, ami szkennelt anyagban van, felülírva a könyv eredeti adatait.

P.l.: érdekes, hogy pont a Lokomotív T.E. különböző osztályai úgy vannak említve, hogy sokszor maga a Lokomotív T.E. marad ki. Szerencsére ebben az időszakban sok volt a csoportos teljesítés, így lehet copy-zni a korrigált neveket.

 

Még lehet hogy a "gótbetűs" részeket kiadom másnak is, hogy két ember silabizálja ki a nehezebben olvasható neveket, tényleg van belőlük. Furcsa hogy valaha ez volt a természetes kézírás...

 

Kezdem összerendezni lassan.

looksharp Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32490

Köszönöm szépen!

Sajnos a távolság és az időhány miatt nem tudok előzetes terepbejárásra menni... Így egy kicsit nyugtalan vagyok, de majd alakul. Valahogy. Valami.

Előzmény: Nemo (32487)
looksharp Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32489

Amit használni szándékozom: Bakony túraatlasz és turistatérkép. Ha az alapján nem lehet végigjárni, akkor nem indulunk el.  25 gyerekkel semmiképpen sem.

GPS-t nem használok.

Előzmény: efemm (32488)
efemm Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32488

GPS, Turistautak.hu térképpel nem árt.

Előzmény: looksharp (32481)
Nemo Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32487

Mi a télen voltunk arra, a jelzések nagyjából megvoltak, bár nem valami sűrűk.

Előzmény: looksharp (32481)
Ttlosz Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32486

Köszi!

Előzmény: padler (32479)
lükepék Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32485

Hát a saját jogon (=lábon) való teljesítésre még kicsit várni kell, de mi ültetgetjük már a magocskát.. :) Amúgy is mindig akkor alszik a legjobban, amikor köveken, gyökereken és gödrökben rázzuk szét a babakocsival :)))

Előzmény: hörpölin (32484)
hörpölin Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32484

Na! Miből lesz a cserebogár? :-))

Előzmény: lükepék (32483)
lükepék Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32483

A gyerkőc ma végigmentaludta élete második kéktúraszakaszát, az első hétfőn volt egy Árpád-kilátó kurfli (Gugger-hegy), ma meg a Hűvösvölgy-Nagyrét etapot "teljesítette" :)

annyi baj legyen Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32482

Az őssze jártam arra, ezen a TT-n: http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=2592, ami elég jól lefedi az általad írtakat, nem volt gond sehol emlékeim szerint a jelzésekkel.
Még tán valahol az itiner is megvan.

Előzmény: looksharp (32481)
looksharp Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32481

Szakmai jellegű kérdésem lenne:

Tudtok arról valamit, milyen a jelzések állapota a Bakonyban Döbrönte környékén? Osztállyal megyünk arra, és egy Döbrönte - Csurgó-szikla - Farkasgyepű - Bakonyjákó - Táncsics-kilátó - Döbrönte útvonalon tervezek nekik körtúrát. Persze, csak akkor, ha vannak jelzések.

Köszönöm!

hörpölin Creative Commons License 2011.05.01 0 0 32480

"Lenne egy kérésem,- te mint benfentes..."

 

Sajnos, csalódást kell okoznom, ugyanis nem vagyok bennfentes sem az MTSZ berkeiben, sem sehol máshol... :-) Egyszerűbben szólva szó szerint kell értelmezni azt a megjegyzésem, hogy "...engem benn már ismernek évek óta személyesen...". Ennyi, nem több.

 

Ezért az ágasvári stempli tekintetében sem fogok tudni érdemi információval szolgálni a jövőben. Nekem az állandó információs forrásom a pecsétekkel kapcsolatban a http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/okt_forum, itt gyakorlatilag minden fontos dolog megtalálható, persze némi fáziskéséssel, hiszen a bélyegzők eltűnését/feltűnését először észlelni kell valakinek, aki aztán be is írja a fórumra.

Előzmény: nim69 (32478)
padler Creative Commons License 2011.04.30 0 0 32479

A Cartographia atlasz jó, az elején útvonalleírás is van.

Előzmény: Ttlosz (32477)
nim69 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 32478

Lenne egy kérésem,- te mint benfentes- jeleznéd itt a fórumon nekünk, ha az Ágasvári pecsét kikerül- persze ha tudomást szerzel róla! A közeljövőben érintve lészen részemről is ez az pecsételőpont, s pecsét hiányában más megoldást kell keresni az igazolásra. Mit javasoltok, mi az amit elfogadnak?

 

Előzmény: hörpölin (32476)
Ttlosz Creative Commons License 2011.04.30 0 0 32477

Sziasztok!

 

Kezdő Kéktúrázók vagyo(un)k. Mit kezdő? Még csak a tervezés fázisában vagyok. Hollóházáról kezdünk és a nyáron a zempléni részen kívül biztosan bele fog férni a Cserehát, Aggteleki karszt is. Legalábbis remélem. Szóval egy kis segítséget szeretnék kérni.

Keresem annak az üzletnek címét, elérhetőségét, ahol meg tudom vásárolni a Kéktúra könyvekben, honlapokon, magában az igazoló füzeben is jelzett Cserehát (1:50000) térképet, kiadó: Csereháti Településszövetség. Mifelénk hiánycikk. A neten meg nem találom, vagy csak béna vagyok. Találtam egyéb, más Cserehát tájegységet is magába foglaló térképet, azok vajon jók-e? Pl.: a Gömör-Tornai karszt Cserehát turistaatlasz, kiadó: Cartographia 

 

 

hörpölin Creative Commons License 2011.04.30 0 0 32476

Érdekes problémát feszegetsz. Én a magam részéről úgy gondolom, hogy a pecsétek helyszínre való kiszállítását és felszerelését meg tudnánk mi is oldani - bizonyos keretek között. Néhány szerszám szükséges csupán a munkához: markosabb fogók, kalapács, csavarhúzó, fűrészlap és némi barkács-tapasztalat. Sajnos erre a munkára az MTSZ-nek nem nagyon van sem embere, sem pedig pénzügyi kerete. Ráadásuk a pecsétekről szóló információ is lassan jut el hozzájuk, mert nem böngészik végig naponta - de még hetente sem - a pecsételőhelyek többszázas listáját, hogy éppen hol van baj a stemplikkel.

 

Ennek az egésznek a legfőbb akadálya talán a bizalomhiány lehet a szövetség részéről. Mondjuk engem benn már ismernek évek óta személyesen, ezért rámbízták a stemplit, de ha valaki csak úgy bemegy az utcáról, hogy kivinné a bélyegzőt valami jól eldugott helyre, mondjuk a Cserepeskői-barlanghoz, ami sok órai menet mindkét irányból és autóval abszolut nem megközelíthető, még akkor is úgy néznének rá, mint tyúk a piros kukoricára. De megpróbálni mindenképpen érdemes! :-)

 

Végül is azért írtam le a sztorit, hogy más is tudjon erről a lehetőségről.

 

Asciimo, Visztula!

Ha még akarjátok ezt a témát folytatni, menjünk át ide:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9127521&la=109665729

:-))

Előzmény: jzp2107 (32474)
jzp2107 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 32474

A háromnapos hétvégéből két napot sikerült túrázásra fordítani (majd beszámoló is lesz, egyszer) most csak két észrevétel

 

Ágasváron nem kaptam OKT bélyegzőt, mert állítólag "tönkrement" (legutóbb 2009 januárjában szerettem volna ott bélyegezni, akkor sem volt :-S

Az lenne a kérdésem -ha ezt az MTSZ-ből valaki olvassa- hogy ha esetleg kész az új bélyegző, annak kiszállításában nem tudunk segíteni?

Olvastam itt legutóbb hogy hörpölin vitt ki új bélyegzőt (talán valahová a Cserhátba), ehhez mennyire kell beépített embernek lenni? Szóval csak azt szerettem volna mondani, hogy ha csak azért nem kerülhet ki hamar az új bélyegző mert nem jár senki szervező arra, akkor szerintem nem rossz ötlet egy olyan akciót megszervezni mint amilyen hörpöliné volt.. Hátha innen hamarabb megy arra valaki

 

Másik dolog: Parádsasvár

A bekötőútnál van egy autós büfé, és a mellette levő hirdetőtábla szerint ott emlékbélyegző található a Rákóczi túrához (kipróbálni nem tudtam, mert f8-kor mintha még nem lett volna nyitva)

Nevezett túrát már pár éve letudtam, emiatt lehet hogy nem tudok minden friss infót róla, de nem emlékszem hogy pl. itt a fórumon olvastam volna róla. Pedig az ilyen örömteli dolgokról mint új bélyegzők kihelyezése, jó lenne innen a fórumról is tájékozódni.

Ez a pöcsét mindenesetre most jól közhírré tétetett :-)

hörpölin Creative Commons License 2011.04.28 0 0 32473

 

Szerintem akkor jársz a legjobban, ha tartod magad a hivatalos úthoz: bejelented az MTSZ-nél az általam korábban említett személynek a munkálatok tényét, és hogy ez érinteni fogja az OKT útvonalát. Ezzel Te tökéletesen lefedezted magad, többet nem is kell tenned! Pláne akkor, ha általad is elismerten nem a Te feladatod!  

Egyébként az MTSZ nem egy nagy szervezet. Az egyeztetés, bejárás, új útvonal megtalálása, lefestése, egy hónapon belül is megvalósulhat, ha lesz rá akarat.

 

Asciimo:

Ez megfordult már az én fejemben is: kék bársonypárnákon vinné az utolsó utamon a ládám után négy kéktúrázó, fehérruhás szűzleány (van ilyen vajon?) a jelvényeimet! :-D

Előzmény: kulisz (32472)
kulisz Creative Commons License 2011.04.28 0 0 32472

A Magyar Állam építkezik:)

 

A piros a völgy jobb oldalán halad, az országos kék a bal oldalán, a vadászlesnél a távolságuk kb. 150 méter. Jó alaposan bejártam a területet, patakon (amely itt már egész szép bevágásban szald) - erdőn-bokron áttörve lehet átmenni, út, de még ösvény sincs. A Kerek-hegy előtt lehet, hogy van átjárás, meg kell nézni, azonban ez a feladat nekünk nem kompetenciánk, és főleg nem hatáskörünk. Lehet hogy a probléma nem kritikus, tekintettel az éppen ebben az időben kéktúrázók (általam csekélynek gondolt) számára, de természetjáróként gondoltam felvetem a dolgot a szaktopicban. Elképzelhető, hogy a bürökratikus utat választva okafogyottá is válik a dolog, mert kész lesz a tározó, mire az illetékesek elkezdenek vele foglalkozni. Az érintett párszáz méteres szakasz valóban nemzeti park már, de erősen a széle (messzebb van a fedetlen karszt), átmeneti zóna, magán hordozva annak minden jelét, gondolok itt a tüzelési céllal kivágott fákra, nyesedékekre, egy-két szemétkupacra, a vadászat melléktermékeire, koponyákra, csontokra, bőrökre, szőrökre, miegymás.

Előzmény: Törölt nick (32469)
asciimo Creative Commons License 2011.04.28 0 0 32471

én gondolkodtam, hogy temessék el velem együtt az összes jelvénykémet.

Előzmény: hörpölin (32465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!