Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.05 0 0 487
Üdv. Mindenkinek!!
Teszek pár képet a legújabb szerzeményeimről!!
Már nagy a készülődés felénk, a nagyfehér kocámnak a héten kell fialnia!!
bolero84 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 486
Hellóztok! Sürgőssen eladó kb 5 mázsa cukkini ...takarmánynak is...el is cserélhető valamire...1-2 hétig eláll,lehet feletetni...külterjesbe,vagy ilyesmi...vegyszermentes...
06705924223
stangli2 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 485

Köszönöm! Akkor azt hiszem megelégszünk vele. A drótozáshoz én még kicsi vagyok, ő az első Malac az életemben:-)

A lefröcskölés ismerős, ő is szeret felugrálni...

törpecser Creative Commons License 2010.06.26 0 0 484

 

Szia!

Szerintem is elég nehéz lenne őket összeszoktatni. De mondjuk a nagyobb 40 kg-os malackának az orrát meg lehetne drótozni, s akkor már mindjárt nem lenne kedve harapdálni. (de ha önetetős, akkor ez a megoldás nem jó)) Kérdés, hogy aki jönne ő milyen súlyú, hogy nem ő lenne-e az összeférhetetlen?

Van, aki arra esküszik, hogy valami erős sprével mind a 2-őt be kell fújni, s egyforma szaguk lesz és nem bántják egymást. Háát nem is tudom...)) Vagy mind a 2-őt megdrótozni és akkor béke lesz... talán... 

Előzmény: stangli2 (481)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.06.26 0 0 483
Szia

szerintem sem tanácsos.

Örülök hogy jól van a malacka

Én a mieinkkel nem vagyok kibékülve, mert a tarka mindig az ajtóra ugrált és számtalanszor leköpött, bár mostmár nem igazán megy neki mert azért csak hízik megfele.
Előzmény: stangli2 (481)
paso08 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 482
Hello!
Ez nem olyan egyszerű , mint Gondolnád.Van úgy , hogy akadály nélkül
összecsukhatsz akár falkákat is,de van úgy , hogy akár 1 db-ot se tudsz
egy másik mellé rakni:Akár a súlykülönbség akár a fajta tipusa is kizáró
ok lehet.
Az is előfordulhat , hogy a jóval kisebb kezdi ki a nagy(ok)-t.
Régen a telepeken ezért is farkalták a malacokat.
Remélem valamelyest Tudtam segíteni ebbe a témakörbe.Sok
szerencsét Kívánok!
Előzmény: stangli2 (481)
stangli2 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 481
Sziasztok! Örülök, hogy feléledt a topik, mert némi segitségre lenne szükségem. Szóval a mi malackánk elvan egyedül, szépen eszik és nő is, tehát nincs probléma vele, meg is sikerült szeretnem, nagyon édi. Viszont felmerült, hogy hoznánk mellé másikat is. Lehet, vagy bántani fogja? Kb. egy hónapja él nálunk egyedül. Negyven kilós lehet.
Válaszoljatok légyszi, mert másik ólunk foglalt, ha Malac vérfürdőt rendez az új jövevény láttán nagy bajban leszünk..
holmogorov Creative Commons License 2010.06.23 0 0 480
Sziasztok!

Köszönöm a jó tanácsokat, meg is fogom hagyni anyának.
Egyébként még mi sem hagytunk meg ekkorát első fialásra, de most így jött ki.
paso08 Creative Commons License 2010.06.22 0 0 479
Hello!
Én már jártam úgy , hogy több volt összecsukva(6-8 db).Szépen sorba el is
kezdtek búgni és amelyikről lecsúsztunk(nem vettük észre) az volt az
utolsó,ami kb. 180-200 kg. volt.
Persze nem mondhatom el , hogy mindig ilyen súlyba jó búgatni,de ekkor
Nekem ez bejött.Nagyüzembe ilyen lehetetlen,ott már q-ás súlyba vígan
rakatják.Lehet ,hogy a 8 hónapos korba a legjobb rakatni,de ha valami
mindig közbejön , akkor késöbb is jó lehet!
Előzmény: zotyapeti (478)
zotyapeti Creative Commons License 2010.06.22 0 0 478
Hello. Én még ekkora disznót nem hagytam meg kocának,tehát nincs ilyen jellegű tapasztalatom.Mindenesetre az hogy búg azt jelenti hogy még nincs teljesen elhízva.Ha ragaszkodsz ehhez a vonalhoz próbáld meg,hogyha véletlenül mégsem sikerül még levághatod január-februárban.
Előzmény: holmogorov (476)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 477
Szia

Szerintem igen, nálunk azt mondják hogy amíg a koca nincs 1,60 legalább addig nem ajánlott berakatni. Meg aztán a kocák is felhíznak.
holmogorov Creative Commons License 2010.06.20 0 0 476
Sziasztok!

Igazatok van, abban, hogy mindenkinek (többek között nekem is) rengeteg munkája van és ezért "lapos" egy picit a topic.
Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Kb. 2 q körül járhatnak a disznók nálam. Szerintetek meg lehet őket még búgatni ekkorán, mivel első fialásuk lenne?
Ilyen jó malacaink még nem voltak, ezért szeretnénk tovább vinni ezt a vonalat. Most van kiindulva az egyik, és sürget az idő.
paso08 Creative Commons License 2010.06.19 0 0 475
Sziasztok!Remélem nem gond,hogyÉn is írok erre a szupi oldalra-igaz,
hogy csak most találtam rá.
Több mint 10 éve foglalkozok sertéstartással.Kezdtem kicsibe utána
pedig egyre jobban fellendült a buli.Ahogy teltek az évek,úgy lett
egyre több tapasztalata az embernek.Most ott tartok ill. olyan
gondjaim vannak , hogy egyre nagyobbak a kocák.Nem is volna ez
gond csak egyre többet taposnak.Ezért muszáj koca fiaztatókban
gondolkoznom.Próbálkoztam már több helyen is , de a megfelelőt
a legolcsóbban nem igen tudtam megvenni.
Ezért Várom minden segítőkész emberke ajánlatát ill. ha Valaki
tudna ilyet esetleg Békés megyétől (itt lakom) nem messze
Kérem írjon vagy hívjon:06-20-4110-997
Előre is köszönöm:paso
kisgazda17 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 474
Szia

Egyetértek veled és gratulálok a malackákhoz;)
Én kislibákat adtam el, és nagyon jó visszahallani mennyire elégedett velük a gazdájuk.
zotyapeti Creative Commons License 2010.06.15 0 0 473
Sziasztok. Az én véleményem szerint azért lapos a topic mert télen több idő volt esténként fórumozni.Legalábbis nekem most sokkal több munkám van.A kocám szépen felnevelte mind a 13 malacot,hármat meghagytam tizet eladtam.Ittvan mind a faluban az új tulajok nagyon dicsérik őket.Tervezem hogy rakok föl új képeket a teljes állatállományról nemtudom mikor sikerül.Ja a kocára most lapályt rakattam,megnézzük ezt a kombinációt.Üdv.mindenkinek:ZOLI.
Előzmény: holmogorov (472)
holmogorov Creative Commons License 2010.06.09 0 0 472
Sziasztok!

Kicsit ellaposodott a topic. Íme ízelítőnek egy videó a 2 megmarad hízó/anyának való sertésemről. Múlt hét szombaton készült a videó, a sár még az előző esőkből maradt meg. Mára a nagy meleg miatt teljesen felszáradt.
A 3. (az ártány) levágásra került. A böllér szerint 2 q körül lehetett. Nem is rossz tavaly szeptember eleje óta. Teszek fel róla is képet fellógatva, a feje már le lett vágva addigra.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=krx_nY5jeH4" target="_blank">Igazi disznók</a>
1
stangli2 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 471

Sziasztok! Én már írtam ide malac tartás elött tanácsokat kérni és meg is kaptam köszönöm szépen. A malac projekt most valósult meg, de a párom annak ellenére, hogy mondtam neki mindenki azt tanácsolta, hogy nem tarjtuk magányosan a malacot, csak egyet hozott.

Így is fel fog hízni a malacka (aki már nem is olyan kicsi kb. 30 kg.), vagy bánatos lesz? Zöldet már elfogadott, egyfolytában magyaráz, úgy látom Lédi kutyánk nagyon bejön neki, mert mintha vele próbálna komunikálni. Ha úgy adódik később lehet mellé párt venni, vagy nem szoktak barátságosak lenni? Van egy tesója, ha azt mondjátok lehetetlen egyedül malacot nevelni, még nem késő, hogy alkudjunk arra is..

zso2385 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 470

Hali

Kellene egy kis segitség.A 20-napos malacaimnak elkezdtek sebesedni a füleik.

Voltak 1 hete himlös malacaim ,,elvileg" a másik koca allat de a veszély elmult az állat orvas szerint ez is  himlö de teljesen más a kinézete illetvel a tünetei.

Előre is köszi

 

Ma-dzsong Creative Commons License 2010.05.24 0 0 469
Heló.
Egy kis segítség: Ha kiválasztottad a képet utána nyomd meg azt a szót, hogy beszúr ekkor tuti a siker.
Előzmény: zso2385 (468)
zso2385 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 468
csak a kép nem akar megjeleni
ez-Ben Creative Commons License 2010.05.18 0 0 467

 

 :) Na csak mindent bele, láthaod ezen a topicon van malacáldás bőven ! ( Üdv. :)

Előzmény: zso2385 (466)
zso2385 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 466
 2-sodik elés elött.
csaby74 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 465
Szia.Egyről beszélünk,felénk karikázásnak hívják,de te mondod jól,mert ez valójában egy három szögű drót aminek a két vége hegyes.Na én ezt helyettesítem egy kb 10-15 cm-es horganyzott vagy saválló dróttal.Ezt átszúrom az orr közepén és a két végét össze tekerve rögzítem,majd a két végét vissza hajtom az orr alá.Elvileg mire ezt elvégzem hasonlít a gyári test ékszerhez:))Ezt az őseimtől tanultam annó,és sokszor alkalmaztam is,teljes sikerrel.De ez akkor volt aktuális amikor még földes karámok voltak,és akkor nem tudott túrni a jószág annyira,mivel csesztette az orrát a drót:))
Előzmény: Rugovics úr (464)
Rugovics úr Creative Commons License 2010.05.17 0 0 464
Szia!Köszi a választ. Megtévesztő a karikázás név, mert nem karikáról van szó, hanem egy háromszögről.A karikát az orrjukakon keresztül helyezik be az orrsövény átbökésével.Ezt a drótot meg felülre bökik be szemből vagy hátulról.Én fogóval teszem be.
Sajnos senkinek nincs tapasztalata és csak a saját fejem után megyek.
Előzmény: csaby74 (447)
ez-Ben Creative Commons License 2010.05.17 0 0 463

 

 :) Akkor...

                Sóhaj               =  hogy mind a 17 épségben felnevelkedjen !

                Szobaasszony =  Böbe

                Fárosz             = " Az a kis kan" legyen

 

                Sampion          =  VEHA !                     ( Turf 17x a vevőkre !:)

 

Előzmény: Veha (453)
Veha Creative Commons License 2010.05.16 0 0 462
Köszönöm szépen, ez tényleg igazi istenáldása!!!:-)))
Előzmény: kisgazda17 (458)
Veha Creative Commons License 2010.05.16 0 0 461
Oké-oké!:-))) Böbe nem olyan, ő a nyugalom szobra, csak akkor húzza fel az orrát, ha nyüsztetem a malackáit.
Előzmény: ez-Ben (457)
Veha Creative Commons License 2010.05.16 0 0 460
Szia! Megoldották a kérdést, estére egy kupac békésen szuszogó malackát "találtam" az infra alatt!!:-))) Normál májusi hőmérséklet mellett eszembe sem jutott volna infrázni, de most eléggé lehűlt a levegő.
Előzmény: ervin751 (456)
Veha Creative Commons License 2010.05.16 0 0 459
:-)))
Előzmény: csaby74 (455)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 458
Gratulálok hozzájuk
Gyönyörűek:))
Előzmény: Veha (451)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!