Keresés

Részletes keresés

bmari62 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 266

Sikerült a francia  ebay-en licitálni egy nagyon szép piros 24 cm-es le creuset edényt jó áron, 28 euróért...Kaptuk is a választ, megbeszéltük a szállítást - mármint a fiam segített..Nagy örömöm volt 3 napig,   aztán jött a levél, hogy valamilyen bonyodalom volt a kicitálás körül, így nem az enyém!!!

Lehet kérni kártérítést, vagy legközelebb 10 % kedvezményt kapok..

Tudnátok ebben segíteni hogy  mit lehet tenni,  mert ha itthon vettem valamit a vaterán, soha nem volt semmi gond.Mi lehet e mögött????

 

Előzmény: bmari62 (249)
zsuzsa Creative Commons License 2009.11.24 0 0 265
Talán nagy benga husokhoz a legjobb. Másképp melegszik át mint egy sima tepsi, mindne irányból süt és nem kell beázatatgatni mint egy agyagedényt.

bevallom marhahúsra még nem próbáltam, épp emiatt ugyanis egy karajnál vagy pulykamellnél nem olyna targédia, ha túl omlós, de a hátszinnél még rákéne jönnöm, pontosna hány percet adjak a húsnak öntöttvas edényben sütésnél. meg egy kissé drága mulatság is elb@szni 4-5 ezer ft-nyi húst.

Előzmény: chilii (264)
chilii Creative Commons License 2009.11.24 0 0 264
köszi, ez nagyon hasznos volt, cserébe elárulom a piros paramétereit, de szerintem semmivel sem nagyobb: piros edény az én sütőm is elég vacak, szóval ez adott még egy lökést. kicsit én sem vennék, ha valami olyan finomság készül, amiket ebben tervezek, azt szívesen eszik itthon több napig is, ezért én is nagyobb adagokban gondolkodom.
Előzmény: zsuzsa (262)
zsuzsa Creative Commons License 2009.11.24 0 0 263
Ha esetleg a pirossal van valakinek jó tapasztalata és az nagyobb méretü mint az ikeás kék, akkor szeretném tudni hol kapható és mennyibe kerül. Ugyanis szeretnék egy nagyon nagy öntöttvas edényt is egész liba illetve töltöttkáposzta végett.

Állitólag vidéken vásárokban árulnak nagy cserépedényt töltöttkáposzta főzéshez, de szivesebben hazsnálnék öntöttvasat. A cserepeket túl gyorsan amortizálom le...
zsuzsa Creative Commons License 2009.11.24 0 0 262
Szia !

A felsőt ( kék ) használom június óta. Ez az ikea sorozatából a legnagyobb. Kivül zománcos, belül olyna feketés nem zománcos nem tudom milyne felület, de ami nagyon belesült, azt is le lehet egy kis áztatással lazitani. A súlya ( 6,5 kg ) miatt nehéz a mosogatás, de egyébként könnyne tisztitható. A fedél fogantyúja alatt pattant le egy picit a zománc, talán odaütöttem valamihez. Rengeteget hazsnálom, gyakorlatilag mindnet ebben sütök a libacombtól a rakott krumpliig. Különösen jó ha több lépésben főzől valamit, mert ebben elő tudod sütni a hússszeleteket, aztán rápakolni ezt-azt és folytatni a sütőben.

Számomra tökéletes, mert sz@r a sütőm. Bármit átsül benne, tettem már bele 3 nagy puylkacombot vagy 5 libacombot, nagy pulykamellet. Egyszerüen imádom. Ha lenne még nagyobb, megvenném. A kisebb méretüeknek nem látom sok értelmét, mert a sütő ugyanannyi energiát fogyaszt ezért egyszemélyes adagokat nem érdemes csinálni.

Emlékeim szerint 13 ezer körül van az ára, de nagyon megéri. Viszont ne kézben cipeld haza mert baromi nehéz :-)
Előzmény: chilii (255)
chilii Creative Commons License 2009.11.24 0 0 261
nem zománcosban még nem is láttam hasonlót, hol kapni? talán ezt könnyebb tisztán tartani, tárolni, mert nem rozsdásodik.
Előzmény: TTAMAS (259)
zratkay Creative Commons License 2009.11.23 0 0 260
Nem rossz az - de mindennek van eloneye is, hatranya is. A zomacot konnyebb takaritani, a nem zomanc nem pattan le :)).
Előzmény: TTAMAS (259)
TTAMAS Creative Commons License 2009.11.23 0 0 259
Miért ragaszkodsz a zománchoz? Én zománc nélküliben főztem, főzéshez tökéletes, tárolni meg úgysem egy dögnehézben akarom...
Előzmény: chilii (257)
zratkay Creative Commons License 2009.11.23 0 0 258
Ni igen... en is ovatos vagyok :)).
Előzmény: chilii (257)
chilii Creative Commons License 2009.11.23 0 0 257
köszi, de remélem nem magától pattog le a zománc :) én általában nagyon óvatos vagyok, egyébként is zománcos edényeink vannak többségben.
Előzmény: zratkay (256)
zratkay Creative Commons License 2009.11.23 0 0 256
Annyit en sem tudok adni mint a Le Creuset- igy egy olcsobb valtozatat vettem. Az egy hibaja - hogy lepattogzok a zomanc (akarmilyen draga is legyen...). Amugy tokeletes.
Előzmény: chilii (255)
chilii Creative Commons License 2009.11.23 0 0 255
Sziasztok! szeretném meglepni magam egy öntöttvas, zománcozott edénykével. sajnos a Le Crouset-et a pénztárcám nem engedheti meg magának. találtam két szimpatikus edényt a neten, szeretném megkérdezni, hogy ismeri, használ-e valaki ilyeneket?
kék
piros
Tibeth Creative Commons License 2009.11.12 0 0 254
Ezek tényleg okos szavak, köszike:-)
Előzmény: zratkay (253)
zratkay Creative Commons License 2009.11.12 0 0 253
Jajj ne is mondd!!! Szeretem a keramia tuzhelyet - pedig ennel kenyelmesebb tisztitas nem letezik - de az a helyzet, le szeretnem cserelni gazra pont emiatt ... amint lesz ra penzem, ami nem mostanaban lesz...

Nem hasznalok sokat ontottvasat. Nehez, es ami nem zomancos - es csak egy zomancos fazekam van - annak a tiszitasa picivel konnyebb mint a tobbie...

A regi modihoz hasonlo palacsintasutot talaltam egyszer - de teflon bevonattal... no azt hasznalom. A ferjemet eltiltottam tole...

Amugy rantottahoz, palacsintahoz teflont hasznalok. Az ontottvasat inkabb lassu fozesekhez, pl a serpenyot kolbasz, szalonna suteshez, szepen tartja a hot, egyenletesen.

A labosokat meg ahogy mondtam - porkolt, kaposzta, levesek ...

Nem tudom olvasol-e angolul - de a kedvenc szakacsom konyvebe beleolvastam mielott megvettem - es mar ertem miert szeretem ot annyira!!!

Csodaszepen leirja a bevezetesben, hogy mit miert jo vagy nem jo... mennyi mulik azon, hogy tudod, nincs egyeduli udvozito ut, valamit nyersz, valamit vesztesz.



Jacques Pepin receptje
Előzmény: Tibeth (252)
Tibeth Creative Commons License 2009.11.12 0 0 252

Ha már zománcleütődés: nekem van egy ikeás fazekam, elég jól bírja a gyűrődést.

 

Neked mi a véleményed, palacsintasütésre mi jobb, az öntött vas vagy a kerámiabevonat?

 

Vergődöm, mit kérjek a Jézuskától, tudom, az az ócska vas izé a legjobb  , a Teleki térről. De sajna, kerámialapon nem működik.

Előzmény: zratkay (251)
zratkay Creative Commons License 2009.11.11 0 0 251
.... gondold meg... lattam a boltokban (nem Mo) eppen ugy lejon rola a zomanc, ha beutod, mint a sokkalsokkal olcsobbe. Nekem is nagyon tetszenek - de azt hiszem igazan csak a forma-szin a mas, azert fizetsz! Ketsegtelen, azok a sargak, zoldek... jajj de szolnak hozzam a polcokrol, de ellenalltam es az olcsobban vettem meg! (no es annak is mar szines az alja, es leutodott a zomanc a fulerol...de igy legalabb nem szakad meg a szivem erte!!!)

Visoznt... alom benne fozni!
Előzmény: bmari62 (249)
Tibeth Creative Commons License 2009.11.11 0 0 250
Hát, hogy ez a márka-e, azt nem hinném, de hasonlót láttam a Maglódi úti piacon az ukránsoron.
Előzmény: bmari62 (249)
bmari62 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 249

Viszont én nagyon szeretném az életemet egy szép piros LE CREUSET edénnyel folytatni.!!

Szerintetek hol lehet M.o.-on venni ilyet???Tudom hogy drága!!!

Előzmény: Tibeth (248)
Tibeth Creative Commons License 2009.11.05 0 0 248

Ha újrakezdeném az életem, csak ilyet vennék.

 

Meseszépek, hiába, a finn dizájn, mértéktartó, praktikus.

 

én bíznék benne:-)

Előzmény: fudge (247)
fudge Creative Commons License 2009.11.04 0 0 247
Sziasztok!

A Fiskars öntöttvas edényeket próbálta már valaki? Brasserie vagy Value az öntöttvas...
hannabori Creative Commons License 2009.10.22 0 0 246

Oks!

Na lehet hogy én csináltam a bolhából elefántot....akkor bocsi!:)

Kiváncsi vagyok hogy alakul az oldal, ha nem találom pár héten belül, megint rácsörgök.

Örülnék neki én is mert nagyon ritkán jutok el arra a piacra, azért így lényegesen egyszerűbb lenne.

Előzmény: apca (245)
apca Creative Commons License 2009.10.21 0 0 245
nem tudom miért kell egyből átverésre gondolni,
Szerintem H.G. nem átverésre gondolt, egyszerűen tudja, hogy nézhet ki egy internetes cím, meg egy levélcím. Amit egy -egyébként nagyon kitűnő - vasedény árus/gyártó nem biztos hogy jól tud.
Ámítástechnikailag butaságot mondott.

Ettől még remek szakember, és kiváló termékei lehetnek/vannak.
Előzmény: hannabori (244)
hannabori Creative Commons License 2009.10.21 0 0 244

Értem.

Hát nem tudom... Tudod én már legalább 3 éve vásárlok tőle, egy roppant normális , tényleg rendes embernek ismertem meg.

Én ezt nem így gondolom, nem tudom miért kell egyből átverésre gondolni,

azért ez nem így működik. Ok, te egy bizalmatlan ember vagy, rendben.

Valamennyire én is az vagyok:)

Előzmény: H_G (241)
Tibeth Creative Commons License 2009.10.20 0 0 243
Ezért nem találtam, köszi:-)
Előzmény: apca (239)
öregmester Creative Commons License 2009.10.20 0 0 242
Nagyon szép öntöttvas - de zománcozott és fedéllel is ellátott- öntöttvas edényeket láttam az Örs-vezér tér svéd zászlós épületében ( áruházában) - viszonylag elfogadható árakon.
H_G Creative Commons License 2009.10.19 0 0 241
Persze hogy nem, hanem arra, hogy az edényes mester keveri, amit az informatikustól hallott. Ha lesz egyáltalán működő webruháza valamikor, akkor azzal már jóval előrébb lesz, mint a kollégái többsége (sajnos).


Előzmény: hannabori (235)
hannabori Creative Commons License 2009.10.19 0 0 240
Keszthely mellett 4 km-re.
Előzmény: Tibeth (238)
apca Creative Commons License 2009.10.19 0 0 239
Merre van Vágvölgy?
rvölgy.

itt: http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=hu&geocode=&q=cserszegtomaj,+magyarorsz%C3%A1g&sll=46.771368,17.248046&sspn=0.009538,0.01929&g=cserszeg,+magyarorsz%C3%A1g&ie=UTF8&hq=&hnear=Cserszegtomaj,+Magyarorsz%C3%A1g&ll=46.862627,17.301278&spn=0.019044,0.038581&t=h&z=15
Előzmény: Tibeth (238)
Tibeth Creative Commons License 2009.10.19 0 0 238
Merre van Vágvölgy?
Előzmény: hannabori (231)
Tibeth Creative Commons License 2009.10.19 0 0 237
Nagyon szép piros öntöttvas lábaskákat láttam a Maglódi úti piacon az ukránsoron!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!