Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.15 0 0 43149

Szia Ninja!

 

Holnap reggel-délelőtt megy a csomag.

24 db Leghorn tojás. 1 napos opcióval.

Így a holnapi már nem kerül bele.

Az asszony adja majd fel, mert én munkában leszek, ő meg itthon van.

Remélem épségben odaérnek.

 

 

No, pá.

Előzmény: ninja420di (43093)
Omosimama Creative Commons License 2017.03.15 0 0 43148

Hajrá! Legalább nálad kel természetes úton néhány "tollas hátú".

Előzmény: fürjfürkész (43146)
Omosimama Creative Commons License 2017.03.15 0 0 43147

Tartok tőle, hogy nem lesz sok kikelő csibe. Viszont érdekes véletlen egybeesések vannak. Írtam, hogy levágom a nagy szürke kakast, mert zrikálja a másikat és egyébként is nagyon nyugtalan. Mikor fölpucoltam és a hűtőbe tettem, megnéztem mi újság a tyúkudvarban nélküle. (három brahma tyúk, három ausztrál tyúk és egy szép kis kék ausztrál kakas) Hát angyali békesség uralkodik az udvarban, a kistyúk meg visszaült a tojásokra. Úgyhogy a természetre hagyom, hogy lesz-e kiscsirke vagy sem. 

fürjfürkész Creative Commons License 2017.03.15 0 0 43146

Ugyan nem tyúk,de tollas hozzászólás:

A kinti röpdében elült a cukrosgerle.

meszi67 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 43145

Szia. Én tavaly folyamatosan hadakoztam az australorpokkal, volt amelyik négyszer is próbálkozott a nyáron. Aztán vagy 3-4-nek engedtem is, hogy elüljenek de mindig megbántam, mert  nagyon rossz kotlósok. Volt amelyik alatt kétnaponta mosni kellett a tojásokat, mert mindig tört. Trampli-nehézkesek-suták. Volt, hogy a kikelt csibéi közül taposott vagy hármat. Pedig az orpington vér ott csörgedezik az ereikben ---és ők a tudomásom szerint jó kotlósok. A kotlási hajlamukról annyit, hogy előtte évben egy darab sem akart elülni, tavaly meg -mint már írtam-  nagyon sokan. Még az egyévesek közül is.

Előzmény: Omosimama (43140)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.03.15 0 0 43144

Rendben,azmég odébb van ,időben egyeztetünk.

Előzmény: Omosimama (43143)
Omosimama Creative Commons License 2017.03.15 0 0 43143

Igen, nekem is furcsa volt, hogy kotlik, de kotyog, felborzolja magát és útálatos. Ott "kotlik" ahol elült, és baromi jó helye van. Már én is letettem arról, hogy visszarakosgassam. Majd kiderül, hogy elszánja-e magát.

A digikotlóst vasárnap üzemelem be, két napig üresen megy, úgyhogy kedden rakom be a tojásokat. Írd meg légyszives, hogy menjünk-e a tojásokért (és ha igen, mikor), vagy te kerülsz erre munkába menet-jövet! Köszi!

Most egy másik tyúkom kotkodácsol egy fél órája, de nem tudok kimenni, hogy agyonüssem :), mert a legkisebb unokámra vigyázok. Remélem, a szomszédok tűrik még a zajt. - Na, mire az apja hazaért éppen abbahagyta.

Ma levágom a szürke kakast, elég, ha két kakas kiabál a portán.

Előzmény: fürjfürkész (43142)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.03.15 0 0 43142

Vannak kétségeim, de egy próbát megér.

Az én ausztráljaim nem kotlottak még , elmondások alapján nem is hajlamosak rá.

A kotlóst hiába tuszkolod vissza, ha ő nem akar ülni, nem is fog.Különben ott ültetted meg ahol ő akart.vagy átraktad máshová? Mert erre is háklisak.Nállam a japánok kotlottak össze vissza, de ha át akartam tenni máshová egy ből otthagyta a fészket.Az én megfigyelésem alapján a kotlós 5-10 percet tölt távol a tojásoktól.

Különben vannak megmagyarázhatatlan dolgok is, pl. kelés előtt 8 nappal hagyta ott az egyik a fészket.

A fehérek külön vannak 2 napja, jelezd mikorra tervezed a keltetést.

Előzmény: Omosimama (43140)
Omosimama Creative Commons License 2017.03.15 0 0 43141

Az is megfordult a fejemben, hogy még nem fejezte be a tojást és 1-2 tojást még rak, mielőtt megül. Szóval békénhagyom.

Előzmény: Omosimama (43140)
Omosimama Creative Commons License 2017.03.15 0 0 43140

Hááát nem tudom mi lesz a kotlóssal keltetett csibékkel. Az a lökött tyúk, mikor leszáll a tojásról (nincs letakarva), mintha elfelejtkezne róluk. Nem tudom ugyan, hogy mennyi az az idő, amit a tojások "fedetlenül" tölthetnek, (tényleg, mennyi?) de ha már sokallom, levadászom és visszatuszkolom a fészekbe. Akkor leül. Lehet, hogy én vagyok irányításmániás, vagy nem költi ki a csibéket, de próbálkozom. Azt se tudom, hogy az ausztrál általában szokott-e kotlani. Na sebaj, csak 11 tojást tettem alá, annyit meg én is lazán összetörök, ha a tartó kiesik a kezemből. Azért a 7-8-ik napon megpróbálok néhány tojást meglámpázni, addig meg küzdök a reménybeli tyúkanyóval.

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.14 0 0 43139

jó lett volna...ha hamarabb olvasom.

Szerdán nem dolgozom, munkaszüneti nap. (és hétvégén sem.)

No mindegy, majd szerintem írok, és péntek vagy hétfőre v. keddre megbeszélünk egyet.

Csak holnap írok már,  mert ma már nagyon fáradt vagyok.

Szerintem hamarosan összejön.

Előzmény: fürjfürkész (43131)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.14 0 0 43138

Én örülnék egy ilyen kis kedvencnek.

Előzmény: sanyi27 (43133)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.14 0 0 43137

Örülök hogy örömet okozhattam.

Sajnos a képek nem sorrendben vannak.

 

Nekem ezzel a géppel átlagosan mindössze  50-60% -os kelési arányt sikerült elérnem.

Talán 1 keltetés volt, ami tényleg jól sikerült, a többi csak hasonló.

 

A hőszigetelés valóban megfontolandó, mert egy nagyobb szellőztetés (pár fokos hülés)

is belengetheti a gépet. A szellőztető lyukak meghagyásával.

Többször megfordult már a fejemben, hogy egy fadobozba téve az alsó felet, pur habbal kinyomom.

Ha megköt, akkor a felső felét is.

A szabályozó részét persze bedobozolva kis dobozba külön, hogy az szabadon maradjon.

Így két egymásbaforgatható illeszkedő jól szigetelt gépet kapnék.

Persze a purhabbal is vigyázni kell, mert nagyon erős és tágul, szét is törheti a műanyagot.

A szellőző lyukakat kifúrnám...

No de mindegy...

Előzmény: *julianna* (43135)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.03.14 0 0 43136

Nekem is hasonló műanyagházas gépem van.

Ha már használtad és van tapasztalatod ok. de ha nincs figyeljél arra hogy hol helyezed el, mert mivel nincs saját hőszigetelése ezért kényes a külső viszonyokra, amik befolyásolhatják és változtathatják a paramétereit.

Nekem először egy kicsit megsütötte a nap, egyből összevissza kezdett dolgozni. 

Tehát közel állandó hőmérséklet,és semmi napfény vagy pl. radiátori hőhatás.

Amúgy használható gépek.

Előzmény: *julianna* (43135)
*julianna* Creative Commons License 2017.03.14 0 0 43135

Jaj de jó!!! Köszönöm szépen a segítségeteket! Igazából nem tudom hogy kell e majd állítani, de 2 éve nem volt használva, és az utolsó kelés nem volt a legszuperebb, ezért indítás előtt tesztelem. Kár lenne a "sok" és elég drága tenyészanyagért, akár nem kelnek ki, akár kelés gyengék lennének... Egy szó mint száz, nagyon hálás vagyok! :)

meszi67 Creative Commons License 2017.03.14 0 0 43134

Jópofa történet. Azért ha az egyik reggel egy nagy csokor vörös rózsával vár az ablakod alatt akkor kezdj el nagyon erősen gyanakodni! :)  

 

 

Nálam is van egy hasonló habitusú itáliai tyúk. Ha az udvarban vagyok mindig felveteti és simogattatja magát. Ha egyből nem veszem fel amikor sertepertél körülöttem akkor jelzésszerűen megcsípi a nadrágom. Ha továbbra sem  veszek róla tudomást egyre erősebbeket csíp /emiatt a nyári rövid gatyás időkben néha a pokolba kívánom/ míg fel nem veszem. Aztán képes két perc alatt elaludni a kezemben. Rajta szoktam tesztelni az élősködő  fertőzöttséget mert akárhogy borzolom-forgatom szó nélkül tűri --sőt élvezi. 

Előzmény: sanyi27 (43133)
sanyi27 Creative Commons License 2017.03.13 0 0 43133

Sziasztok!

 

Egy érdekességet osztanék meg veletek. Régóta vannak tyúkjaim, évente párszázas nagyságrendben, de eddig még nem volt rá példa, hogy olyan szárnyasom legyen amelyik jobban kedveli az emberi társaságot, mint a fajtársaiét. Egy 9 hónapos plymouth rock kakasról van szó.

40-es vegyes  rhode island, plymouth rock, marans  wyandotten, és itáliai csapatban él. A többiekhez képest nem részesült különleges bánásmódban, csak mindig szelídebb volt a többieknél. A csapat nagy része alapvetően szelíd, csipegetnek kézből is (kivéve a marans-itáliai-wyandotten triót ezek nagyon vadak).

Ez a kakas viszont azt csinálja, hogy reggel kirepül az ólból, átbaktat a kerten és az ablak alatt kukorékol, hogy ugyan keljek már fel. Amikor kimegyek, valami mondvatalált kis morzsával hívogat. Ahogy a tyúkokat is szokták a kakasok. Az udvaron mindenhova jön utánam. Az utóbbi 1-2 hónapban vette fel ezt a nagyon haverkodós szokását. Korábban Ő volt a hárem ura, de már megfosztották a tróntól. Lehet, hogy beleunt a csirke szappanoperába és szarik a többiekre, inkább új barátokat keres? :) Bármi is legyen az oka, jó fej kakas.

Omosimama Creative Commons License 2017.03.13 0 0 43132

Igazad van, kêt éve vagy tíz patkánydógöt szedtem össze, tavaly kb. hármat. Az állandó zargatást voszont nem szereti a patkány, úgyhogy igyekszem intenzíven jelen lenni, meg a kutya is

Legalább az én portámat kerüljék!

 

Előzmény: TazazTibi (43130)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.03.13 0 0 43131

Valóban így körülményes megbeszélnünk a találkozót, de ha ezt olvasod és holnap reggel mégy dolgozni, akkor a Búzán találkozhatnánk a piac parkolójában 05:00 környékén és oda tudom adni neked a 20 db tojást. Ha ez nem jó akkor a címem miskolc20@freemail.hu ezen meg tudjuk beszélni privátban a továbbiakat. Ha jó a holnap reggel, akkor ird meg a pontos időt, hogy mikor találkozzunk, mert munkából megyek ki. Erre az üzenetre még ezen az oldalon reagálj. 

Előzmény: Törölt nick (43129)
TazazTibi Creative Commons License 2017.03.13 0 0 43130

Akkor sajnos ne is reménykedj a biofegyver hatékonyságában...ha körben háborítatlanul éldegélhetnek és szaporodhatnak  a patkányok...azok annyira szapora jószágok,hogy még pl  folyamatos mérgezéssel+ 4 tacskóval sem lehet 100 % -ig kiírtani őket... mindig marad túlélő vagy jönnek valahonnan...sajnos,hát akkor ott mennyi lehet ahol élnek mint  hal a vízben...a körülötted lévő szomszédoknál...

Előzmény: Omosimama (43127)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.13 0 0 43129

Sajnos már csak kicsiben találtam meg a képeket, és nincs is sorrwndbwn.

A lényeg hogy a burkolat alatt van 1 potméter.

Azt hiszem az óramutató járásával megegyező irányba hűvösebb, ellentétes irányba melegebbre állíthatod.

A burkolaton a potméter helyén pedig kis lyukat fúrva a burkolat leszerelése nélkül is

szabályozhatod.

1-2 napig járasd, próbaméréssel.

Ha pedig már tojások vannak benne, nem túl jó állítani.

Előzmény: *julianna* (43125)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.13 0 0 43128

Jó lett volna... ha hamarabb olvasom...

de már 17:57 és itthonról olvasom, tehádt lemaradtam róla...

Nem baj, egyeztethetünk még.

:-)

Csak kicsit hamarabb írd meg, mert  nem olvasom minden nap a fórumot.

Nem olyan ritkán, de azért csak ha időm engedi...

 

Előzmény: fürjfürkész (43116)
Omosimama Creative Commons License 2017.03.13 0 0 43127

Mentem megnézni, hogy a tyúkok rendben vannak-e, hát a fekete macskám ott ül a hátsó tyúkudvar közepén és várja a patkányt. Egész télen küzdöttem a döggel - mérget nem használhatok a többi állat miatt - és ma láttam is (a kutya ugatta, ahogy a műhely párkányán szaladt). Remélem a "biofegyver" beválik, már sok patkánynak járt a végére.

Nyáron meg a tyúkudvar kritikus részeit le kell végre betonozni.

Sajna a két szomszédomban nyugodtan éldegélhetnek a patik, mert az egyik oldalon öregek és piszkosak, a másik oldalon meg most halt meg a néni, aki bár szorgalmas és rendes volt, de évek óta nem bírt a portával.

TazazTibi Creative Commons License 2017.03.13 0 0 43126

A tetején,vagy valamelyik oldalán nincsen egy kis kerek nyílás? Ha van abba belenézve nagyon kicsi fejű csavar található,ha van ilyen a gépeden,azt lehet jobbra balra csavargatni egy kisebb fejű csavarhúzóval,és így állítgatni a hőfokot,nagyon sok egyszerűbb keltetőn ezzel a szisztémával működik,lehet a tiéd is...ezt a típust nem ismerem..egy tipp...

Előzmény: *julianna* (43125)
*julianna* Creative Commons License 2017.03.13 0 0 43125

Lemaradt a kép...

*julianna* Creative Commons License 2017.03.13 0 0 43124

Sziasztok!

Valaki tavaly vagy tavaly előtt rakott fel útmutatást képpel együtt hogy hogyan lehet az alábbi keltető gépen a hőfokot beállítani. Sajnos a keresésben nem találtam meg, valószínűleg nem a megfelelő keresőszót használtam.... Valaki tudna segíteni? Hátha meg van valakinek. Előre is köszönöm!!!!

fürjfürkész Creative Commons License 2017.03.13 0 0 43123

Külön van zárva a csapat,tisztulhatnak.

Előzmény: Omosimama (43122)
Omosimama Creative Commons License 2017.03.13 0 0 43122

Köszönöm.

 Én is hasonló gondolatokat mondtam el a Mamának, de meggyőzhetetlen. A 90-ik évemben (ha megérem) én is az leszek.

Előzmény: fürjfürkész (43121)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.03.13 0 0 43121

Semmi gond!!

Akkor ahogy írtam ma intézkedem,és jelzem a fejleményeket.

A régebbi időkből származó megfigyeléseknek sok " praktikum " oldala is van. A régebbi tipusu baromfik télen nemigen tojtak, tavasszal indultak be, és ugye ott a húsvét ami a tojik tömegét igénylik, tehát előtte a kotlóst ledobták a fészekről,utánna pedig mindenki igyekezett megültetni őket, mert kell a pótlás. Mire ezek kikeltek,hát ott a május, és ez rögződött.

Annyi igazság van benne, hogy tavasszal az időjárás is jobban kedvez, nincs 35 fokos meleg, amikor -is pl. fehérnek sem  biztos hogy a jányokon jár az esze, hanem hűsöl!! Ill a nagy meleg a termékenyített tojásoknak sem tesz jót.

Úgyhogy nyugodtan lehet indulni.

Thorr-nak tegnap már későn tudtam  megírni hogy amit igértem, hogy a konyhára legyen tojása , adnám az első részt, valószínűleg már nem olvasta. Azért du. 5 -től egy 10 percet várok rá a búzán a parkolóban, ha eljut hozzá.

Ha nem akkor újratervezés.

Előzmény: Omosimama (43120)
Omosimama Creative Commons License 2017.03.12 0 0 43120

Jól értetted, sajnos ilyen kényszerhelyzetbe kerültem. Nekem jó így, ahogy írod, a kikelő csirkék így közel egyidősek lesznek, mert holnap-holnapután valódi tojást rakok a kotlós alá. Most még csak műanyag tojás van alatta, kíváncsi vagyok nem száll-e le a fészekről. Igaz, ma már nem ült be a többi közé a hálóhelyre, hanem maradt a tojásokon.

Ilyenkor irígykedem a nagy portával rendelkezőkre, mert nekem a keltetés-nevelés minden éven komoly logisztikai probléma.

A Mama ugyan állítja, hogy neki még úgy tanították, hogy a májusban kelt csirke a jó, de nekem tavaly kelt márciusban és májusban is és nem találtam különbséget köztük. Úgyhogy az április jó középaránynak tűnik.

Köszönöm a megértésedet, majd megbeszéljük, hogy mikor és hogyan kerül el hozzám a tojás. 

Bocs, de ez egy vis major, nem számítottam rá.

Előzmény: fürjfürkész (43118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!