Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

RenLaci Creative Commons License 2003.07.06 0 0 655
Hi all!

Hétfőn volt egy kicsi találkozó, készültek képek is. A minőség nem valami szuper, de remélem a tartalom kárpótol mindenkit. A képeken Gergely és Dani Dacia-i láthatóak.

Üdv

Sheme Creative Commons License 2003.07.02 0 0 654
Hi Frog-o!

Négyütemű motort nem tesz tönkre a gáz, ettől nem kell tartanod!

Légyszi' kérdezd már meg - és privibe küldd el -, hogy a Deszki úton levő gázkútnál levő autószerelőkhöz be kell-e jelentkezni előre, mivel vizsgára kell vinnem a Dacia-t.

Ja, és küldd át légyszi' a telefonszámukat is!

Előzmény: frog-o (653)
frog-o Creative Commons License 2003.07.01 0 0 653
Csak azért kerdeztem mert sokan azt mondták,hogy a motort tönkre teszi!
Ehez hozzá kell tennem:
Sikerült egy olyan kocsit vennem aminek a motorja,karburátorja se volt még szétszedve(nem engedte a volt tulaj. Persze más baja volt de a szivét nem javitották!
5000km-erenkénti olajcsere,vagyis egy simogatos autot fogtam ki (SZERENCSÉMRE).:-)1988-as tlx amugy.
Szegedi vagyok.
Ez miatt félek egy kicsit a GÁZositástól:-)
Sheme Creative Commons License 2003.07.01 0 0 652
Hello Frog-o!

A Tatai úton - XIII. ker. - szereltettem be anno gázt a Dacia-ba, 98-ban került 71eFt-ba. Hogy most mennyi, azt nem tudom.
Hogy érdemes-e? Lássuk a hátrányokat:
- a tartály térfogata kb.: 60 litert elvesz a csomagtérből,
- teletöltve 77kg-mal nehezebb a kocsid,
- ajánlatos erősebb rugókat csináltatni hátra, szintén XIII. ker. Fáy utca 84.
- a kb 60LE-s motor olyan 50-55LE közé "gyengül", ergo kicsit hosszabban kel kihúzatni, vagy előzésnél vissza kell kapcsolni, mert lassabban gyorsul a verda,
- nem engednek be parkolóházba
- érdemes benzin üzemre állítva leállni a kocsival, mert lehet, hogy nem indul be pöccre a motor, ha egy hétig nem mész a géppel

Előnyök:
- legalább egy százassal olcsóbb a gáz a benzinnél, egy tankolásnál akár 4 rugót is spórolhatsz,
- a századára esik vissza a motor környezetszennyezése!
- én egy teli gáztankkal - egy 60 literes tankba 48 liter gázt lehet tölteni - kb 680-700km-t tudok megtenni, és mondom, sokkal olcsóbb a gáz!!!
- nem kell olyan gyakran motorolajat cserélned, mivel a gáz a benzinhez képest nem kormolja össze olyan gyorsan az olajat,
- a gáz oktánszáma magasabb a benzinnél, nem fog csörögni a motor, és adhatsz egy hajszál előgyújtást is! Jobb gyorsulásod is lesz!

Ha ránk hallgatsz, "elgázosítod" a Dacia-t!

Előzmény: frog-o (645)
RenLaci Creative Commons License 2003.07.01 0 0 651
:-)))

És a legelengedhetetlenebb tuningot nem is említetted! A jármű könnyítése! Azoknak a rozsdafoltoknak komoly szerepük van ebből a megközelítésből!

Előzmény: medveh (649)
medveh Creative Commons License 2003.07.01 0 0 650
Most lássuk a linkelést:

medveh Creative Commons License 2003.07.01 0 0 649
Hogy értsétek mire gondolok. A hátsó kipufogó elengedhetetlen optikai tuningja, az a króm csoda...

A jobb első kerék disztárcsája.

A szintén elengedhetelen krómcsík az oldalán,

Itt Romániában ez megszokott dolog, és épp azon töröm a fejem, hogy egy digitgépet vegyek és szenteljek egy weboldalt ezeknek, és az ennél még sokkal cifrább Dacia házituningokak.

medveh Creative Commons License 2003.07.01 0 0 648

Remélem nem haragusztok meg, hogy egy ilyen marha nagy képet raktam be, de csak azért volt, mert ez tökéletesen jellemző a mindeféle (rendszerint piacrol vett) alkatrészekből összeválogatott házi optikai tuningra.

Kösz RenLaci...

medveh Creative Commons License 2003.07.01 0 0 647

Remélem nem haragusztok meg, hogy egy ilyen marha nagy képet raktam be, de csak azért volt, mert ez tökéletesen jellemző a mindeféle (rendszerint piacrol vett) alkatrészekből összeválogatott házi optikai tuningra.

Kösz RenLaci...

RenLaci Creative Commons License 2003.06.30 0 0 646
Helyes!!!
Milyen tipus?
A gáz ügyben Plero vagy Garajo az illetékes, tőlük kérdezz!
Bár előbbi még egy hétig nem lesz net közelben.

Hali

Előzmény: frog-o (645)
frog-o Creative Commons License 2003.06.30 0 0 645
Sziasztok!!!
Csak annyit szeretnék mondani , hogy imádom a Daciámat!!! :-)
(December-be vettem.)
Sziasztok!
UI: Volna egy kérdésem, megéri a GÁZt belerakni?
Csak azért kérdezem mert töröm rajta a fejem nagyon.
Sheme Creative Commons License 2003.06.29 0 0 644
Hello RenLaci!

Köszi az infót!

Hi Plero!

Nem is tudom hogyan köszönjem meg, hogy lefényképezted a műszerfalat, pláne kibontva és hátulról, hogy látható legyen, milyen színű kábel, hová van kötve - tudod, a fordulatszám-mérőm miatt aggódtam főleg.
Még egyszer köszi!

Előzmény: RenLaci (639)
RenLaci Creative Commons License 2003.06.28 0 0 643
Siker!!! :-)

Linkelés
[A HREF="http://..."]A szöveg ami megjelenjen[/A]
Szintén [] helyett <> kell.

Üdv

Előzmény: RenLaci (642)
RenLaci Creative Commons License 2003.06.28 0 0 642
Előzmény: RenLaci (641)
RenLaci Creative Commons License 2003.06.28 0 0 641
A http://... ide a kép tulajdonságainál kell megnézni a pontos címet.

Előzmény: RenLaci (640)
RenLaci Creative Commons License 2003.06.28 0 0 640
Hi!

[IMG SRC="http://..."] csak a [] helyett <> ezeket gépeld az elejére és a hátuljára.
A linket kiprobálom, már elfelejtettem.

Előzmény: medveh (638)
RenLaci Creative Commons License 2003.06.28 0 0 639
Hali!

Szerintem a kisebb teljesítménynövelést elbírják az eredeti alkatrészek, de asszem R18-Fuego váltóját féltengelyekkel szintén be lehet szerelni. Első féket Gordini fékekre, a hátsót kombi dobra ('94-től a berlina-ban is ez van), vagy R17 TS hátsó tárcsafékre (plero-tól tudom) lehet cserélni.

adam!

plero mindent megmondott.
Nézd meg a bizti táblát, mert ha a biztosíték foglalata alu, akkor azt illik cserélni réz foglalatosra. Láttam már ilyen hibát.

Üdv

Előzmény: Sheme (637)
medveh Creative Commons License 2003.06.28 0 0 638
Lehet, hogy nagyon gagyi kérdés, de azt szeretném tudni, hogy tudtok betenni képet, valami HTML...?
Előzmény: plero (619)
Sheme Creative Commons License 2003.06.28 0 0 637
Hello RenLaci!

Azt írtad, hogy a motorokat csak cserélni lehet, ez rendben is van.
De mi van a váltóval, a difiművel? Mert nyílván nagyobb a nyomatéka az R16-os motorjának, vajon elbírják a felsorolt alkatrészek?
És a féltengelyek?

És esetleg milyen, erősebb tárcsaféket lehet(ne) beszerelni előre, illetve a hátsó dobokat kicserélni szintén tárcsára?

Előzmény: RenLaci (630)
viaadam Creative Commons License 2003.06.27 0 0 636
Köszönöm a gyors segítséget, át fogom nézni!
Előzmény: plero (635)
plero Creative Commons License 2003.06.27 0 0 635
Hello

Nézd meg először hagyományos olajnyomásmérő müszerrel. Mechanikusra gondoltam. Ha ott jo az olajnyomás akkor a müszer vagy a csatlakozások vagy a jeladó gomba romlott el. Ha nem jó a mechanikus müszerrel sem akkor valami gond van a motoroddal. Az is lehet, hogy az olajszürödben rengeteg a kosz, dzsuva van. Ezek után már csak megbontással lehet megmondani a probléma okát.
Még lehet az is, hogy az olajjal van valami probléma.

Üdv. Plero

Előzmény: viaadam (634)
viaadam Creative Commons License 2003.06.27 0 0 634
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni! A problémám az, hogy valamiért nem megfelelő az olajnyomás az autómban - legalábbis műszer szerint. (TLX - '90-es évjárat). Olaj van benne rendesen - nem eszi, erő van a motorban. Előző nap az olajnyomás mutató 2/3 és 3/3 között volt (kb. 2500-3000-es fordulaton), tegnap meg csak 1/3-nál. Reggel próbáltam hideg motornál, akkor ismét 3/3-os mezőben állt a mutató. Szerintetek normális ez, az 1/3-os nyomás azért aggasztónak tűnik, tegnapelőtt még csak az alapjáratomnál volt ekkora nyomás.
Van valakinek erre okos ötlete? Lehet hogy csak kontakt hiba? Mit lehetne kezdeni vele, mit érdemes megnézni?

Ha valaki tud, akkor légyszi segítsen nekem!

Köszönöm!

Előzmény: RenLaci (633)
RenLaci Creative Commons License 2003.06.24 0 0 633
OK!

Jöhetsz, ráérek, odaadom!

Hali

Előzmény: plero (632)
plero Creative Commons License 2003.06.24 0 0 632
Hello

Szombat reggel 9 óra körül merre leszel??? Kb. Akkorra érnénk oda a lapátért.

Üdv. Plero

Előzmény: RenLaci (630)
plero Creative Commons License 2003.06.24 0 0 631
Hello

Szombat reggel 9 óra körül merre leszel??? Kb. Akkorra érnénk oda a lapátért.

Üdv. Plero

Előzmény: RenLaci (630)
RenLaci Creative Commons License 2003.06.24 0 0 630
Szia yenoee!

gorde.free.fr - erre gondoltál?
A tipusszám is különböző, az alap R12 és a Dacia is R1170-es (D1300), a Gordini R1173-as.
Nagyon különböző a két autó motorja, át nem lehet építeni csak cserélni.

Hali

Előzmény: yenoee (628)
plero Creative Commons License 2003.06.24 0 0 629
Hello

A cim: www.r1173.fr.st és utána átirányit a http://gorde.free.fr/ cimre.

Sajnos nem tudom, hogy a külföldön épitett R12G-k replikák-e vagy sem. Sajnos még élőben soha sem láttam ilyet. Az olaszoknál és a frenciáknál biztosan lehet kapni. Kb. 1-1,5 MFt. Az alvázszámból és a motorszámból biztosan kiderül, hogy eredeti vagy replika.

Üdv. Plero

Előzmény: yenoee (628)
yenoee Creative Commons License 2003.06.24 0 0 628
Sziasztok!
Kedves Plero, ha jól emléxem, Te írtad azt a linket, ami csak R12 Gordinikről szól (r12.gorde.free.fr). Az oldal eltűnt! Annak idején jártam arra és nagyon belelkesültem. Volna néhány kérdésem.
Tudtommal nincs ma Magyarországon eredeti R12 Gordini. Elvileg - veteránként - már lehetne behozni, de sehol nem látok árakat (német-angol oldalakon nem rlz, fransziául meg én nem tudok). Szóval, az árak érdekelnének egyrészt. Másrészt úgy tűnik, Franciaországon kívül ritka madár ez, ott meg gyanúsan sok van belőle! Kérdés, nem-e olyasmi a dolog, mint pl. a Lada VFTS, amiből készült ugyan néhány, de a ma is létező példányok zöme inkább széria Ladából épített replika, az eredetiek aranyárban vannak. Netán a francia tesók is a garázsban építgették a Gordinik többségét?
Bevállalnék egyet én is a mostani Sasmadár mellé, de ilyen alap dolgokkal jó lenne már tisztában lenni... bocsi, ha kissé hosszú voltam.

y

Előzmény: plero (627)
plero Creative Commons License 2003.06.23 0 0 627
Hello Mindenkinek

A Dacia felninek mennyi az ET száma ?????

Üdv. Plero

RenLaci Creative Commons License 2003.06.19 0 0 626
Hallani már hallottam róla, azt hiszem jövőre akarják kidobni, legalábbis 3-4 hónapja ezt mondták nekem, mikor megnéztem a Solenzát.
Előzmény: plero (624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!