Keresés

Részletes keresés

don_kihote Creative Commons License 2003.04.21 0 0 872
A sitten dívó öngyilkossági módi! Befalcolni!
Ha tényleg meg akar halni az ipse, hosszában vágja fel ez ereit, he csak "mórikálja magát" keresztben!
Előzmény: Tomy44 (871)
Tomy44 Creative Commons License 2003.04.21 0 0 871
"csak falcolás ne legyen a karon"
Fordítsd légyszíves, nem vagyok járatos ebben a szlengben.
Kösz
Előzmény: cap179653 (869)
Krayzee Creative Commons License 2003.04.21 0 0 870
Üdv. Mi az,hogy falcolás ne legyen a karon? Ezt nem értem.
cap179653 Creative Commons License 2003.04.21 0 0 869
Semmi gond a tetoválással.Fedve sem kell,hogy legyen.Csak falcolás ne legyen a karon.
Előzmény: Krayzee (868)
Krayzee Creative Commons License 2003.04.21 0 0 868
Üdv. 1 kérdés tetoválással kapcsolatban. Úgy tudom,lehet,csak fedve legyen. A vádlin lehet, vagy van "rövidnadrágos edzés" is,ahol ez látszana,s emiatt nem ajánlott? Köszike.
kürtök Creative Commons License 2003.04.21 0 0 867
Lehet hogy a 2 REI volt laktanyája.
Előzmény: Rephyx (866)
Rephyx Creative Commons License 2003.04.21 0 0 866
Mert ra volt irva az oldalara hogy legio patria nostra meg 2eme regiment... Ha nincs felirat fel se tunik.
Előzmény: cap179653 (865)
cap179653 Creative Commons License 2003.04.21 0 0 865
Nem tudom a választ,de miből gondolod,hogy REP-es objektumról van szó ?
Előzmény: Rephyx (863)
cap179653 Creative Commons License 2003.04.21 0 0 864
Ja !Kell. hús.-t neked is !A francba ,mennyit gondolkodtam,hogy mit jelenthet.
Előzmény: kürtök (861)
Rephyx Creative Commons License 2003.04.20 0 0 863
Remelem tud valaki segiteni. Meg tudnatok mondani, hogy Korzikan, a Calacucciai viztarozotol NY/DNY iranyba delre, kb 16 kilometerre mifele bazisa, laktanyaja, egysege van a REP-nek ? Csak futolag lattam, nem volt idom jol megnezni, nem tunt valami hatalmas objektumnak, eleg lepusztultnak nezett ki. Egy ut melletti hazrol van szo.
Kb. eszaki szelesseg 42°17' keleti hosszusag 8°70' korul. Sajna tobb infot nem tudok rola, de erdekelne mi lehet/lehetett ott.
cap179653 Creative Commons License 2003.04.20 0 0 862
Ha ez segít valamit,itt egy kis remek fordító program.
http://babelfish.altavista.com/

Tudsz vele fordítani szövegrészeket ,vagy akár egy egész weboldalt is.
Sajnos magyarra nem fordít.

A többieknek mondom,hogy a fordítás külalakra nem profi,mert saját magam fordítottam ,viszont pontos.Csendben megjegyzem,eddig én még ,hogy maradtak sebesültek is ,ezt sem így tudtam.Akármelyik verzió is legyen igaz,egy biztos:Danjou kapitány és a 3.század valami rendkívül tiszteletreméltót csinált ott.

Üdv.Csizi

Előzmény: kürtök (861)
kürtök Creative Commons License 2003.04.20 0 0 861
A könyvem is ezzel kezdődik, de én találtam némi eltérést a John Parker Idegenlégió c. könyvében található verzió, és a 3 REI-t bemutató dokumentum között. Mivel John Parker forrása egy archívum volt, ahol a Camerone-i dokumentumokat is fellelte, a fordítást követően, a végkifejletnél az ő verzióját tartottam meg.
Tehát az „ilyen emberektől mint ti, nem tagadunk meg semmit” verziót, ami azt jelenti, hogy voltak túlélők. És a mexikóiak főparancsnoka elé vezetve őket, ő csak annyit tudott mondani: ezek nem is emberek, haenm ördögök. Egyébként letöltöttem a netről a csata résztvevőinek teljes névsorát, és a leírását is, de sajnos nem tudok annyit angolul. Kíváncsi lennék, ott mi jön ki a végén.
Kell.hús. (ez újmagyarul van)))
Előzmény: cap179653 (860)
cap179653 Creative Commons License 2003.04.20 0 0 860
Nemsokára Cameront ünnepli az Idegenlégió.Ebből az alkalomból,készítettem egy kis összefoglalót,amiben leírom az érdeklődöknek,hogy valójában mit is ünnepel a Légió.

A Francia hadsereg Pueblában(Mexikó)székeltAz idegenlégió feladatai közé tartozott 120 km -es szakaszon a karavánok biztosítása. Jeanningros ezredes aki e-feladat felelős parancsnoka volt,1863 április 29.-én hírül veszi egy nagyon fontos szállítmánynak.A szállítmány hárommilliót készpénzben és municiót tartalmazott,ami már útban volt Pueblába. Danjou kapitány az ezredes segédtisztje úgy dönt,hogy egy századot a karaván elé küld.Az idegenlégió 3. századát választja ki erre a feladatra.Tiszt hiányában Ő maga áll a különítmény élére és maga mellé rendeli a százlóhordó Maudet alhadnagyot akit Vilain alhadnagy önként követ..Április 30.-án ,hajnali 1 órakor ,útnak indul 3 tiszt és 62 légiós. Kb.20 km menet után ,reggel 7 órakor megállnak egy kávét elfogyasztani.E pillanatban egy ellenséges különítmény rajtuk üt.Danjou kapitány hadirendbe állítja csapatát és nagy bátorságról téve tanúbizonyságot visszaveri az ellenséges lovasok támadását- Azután folytatják utjukat.Elérve egy cameroni fogadóhoz a Capitány úgy dönt,hogy itt bevárja és megütközik az ellenséggel .A fogadó egy 3 méter magas fallal volt körbevéve.Mialatt a légiósok berendezkedtek a védekezésre,egy mexikói tiszt a túlerőre hivatkozva ,megadásra szólítja fel a Kapitányt. Ő erre azt válaszolja,hogy nekünk vannak töltényeink és mi nem adjuk meg magunkat.Ezután embereivel is megfogadtatja ugyanezt.Ekkor 10 óra van.Este 6 óráig ez a 60 ember aki nem evett ,nem ivott aznapelött óta,a rendkívüli hőség ,éhség,szomjúság ellenére tartotta magát 2000 mexikói - val(800 lovas és 1200 gyalogos)szemben.Délben Danjou kapitány egy halálos mellővést kapott.2 órakor Vilain alhadnagy is elesik egy homloklövéstől.E pillanatban a mexikói ezredesnek sikerül felgyújtani a fogadót.A hőség és a füst ellenére ,ami csak növeli a szenvedést,a légiósok még mindig tartják magukat,noha már többen elestek közülük.5 órakor már csak 12 ember sorakozott fel Maudet alhadnagy mellett.Ebben a pillanatban a mexikói ezredes sorakoztatja embereit és lehordja őket,hogy milyen szégyen,hogy ezt a maroknyi csapatot nem képesek legyőzni.Milan ezredes még tesz egy utólsó probát és megadásra szólítja fel az alhadnagyot.Ő visszautasítja az ajánlatot.Ekkor egy általános rohamot indít és sikerül éket vágni evvel megbontani a légiósok csatarendjét.Elérkezik a végső roham .Maudet mellett már csak 5 légiós van.Maine tizedes,Catteau,Wensel,Constantin és Leonhard légiósok.Mindenki betölt egy golyót ,feltűzik a bajonettet és az udvar egyik sarkában ,háttal a falnak felsorakoznak.Jelre kilövik utólsó golyóikat és bajonettet előreszegezve nekirohannak az ellenségnek.Maudet alhadnagy és két légiós meghal a rohamban.Egy mexikói tiszt ,Main és két bajtársa elé veti magát ,evvel megmentve őket a lemészárlástól.A tiszt megadásra szólítja fel őket.Bajonettjeikkel még mindig fenyegetően az ellenség felé írányítva ,azt válaszolják:Mi megadjuk magunkat ha megígérik,hogy ápolhatjuk és elvihetjük sebesültjeinket , megtarthatjuk fegyvereinket."Mi ilyen bátor embereknek semmit nem utasítunk vissza" ,válaszolja a tiszt.Danjou kapitány 60 embere a végsőkig tartotta magát a fogadalomhoz.11 órán keresztül tartották magukat ,a 2000 emberrel szemben és közülük megöltek 300 -at ,ugyanennyit megsebesítettek.Bátorságukkal megmentették a karavánt és maradéktalanul kitöltötték a rájuk bízott feladatot.III. Napoléon eldöntötte,hogy a Camerone és Danjou nevek ott díszelegjenek az idegenlégió zászlaján.Vilain és Maudet nevei aranybetükkel van bevésve Párizsban a hősök falába.Mexikóban ,az ütközet helyén 1892-ben egy emlékművet állítottak,amire a következő szöveget írták.: Itt harcolt hősiessen 60 ember ,egy egész hadsereggel szemben.Ezek a francia katonák ,inkább feláldozták életüket ,mintsem a bátorságukat.1863 április 30. A haza az Ő emlékükre emelte ezt az emlékmúvet.Azóta is,minden mexikói katona tiszteletadás közben halad el az emlékmú elött.

Üdv.Csizi

kürtök Creative Commons License 2003.04.19 0 0 859
Te aztán nem sieted el a választ. Kicsit morcos hangulatban voltam éppen a sok humán szöveg miatt, a rádióbn is azidőtájt ment egy idióta interjú. Szóval:
A duszett 12,7-et jelent franciául. Ez egy amerikai típusú, és a francia hadseregben is rendszeresített gépágyú, a neve a kalibere. Tehát 12,7 mm. Na szóval, csak arra akartam rábökni, hogy nem tudtuk mire vélni a szerbeknek honnan van? Mi nem adtunk kölcsön nekik, lottón meg aligha nyerték.
Qui vivra, későn kapcsoltam arra, hogy vetted az adást. Híradós vagy? Jöhet maszekban is.
Kellemes ünnepeket, Caly, sok locsolót (szerintem utálod őket).
Most nem lapozok vissza, de valaki rákérdezett, vannak-e gondjaim a nyomdával. Nincsenek, de egy árajánlat erejéig megkeresni valakit semmibe nem kerül, ha esetleg célzás volt egy jó nyomdász ismerősre.
MInden jót://
Előzmény: HUNTERKILLER (857)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.04.18 0 0 858
Kösz.
Előzmény: cap179653 (785)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.04.18 0 0 857
Nem voltam zsoldos.
Előzmény: kürtök (786)
kürtök Creative Commons License 2003.04.18 0 0 856
Így utólag arra a tetűre vonatkozóan, aki a felszerelését öt év után a kukába dobta: utána dobta a bankszámláját is?
Kint is feketelistára tettem azt, úgy magyart vagy bárkit, aki ócsárolta a légiót. Ha nekem valahol nem jó, megyek onnan. Azért ott volt a rohadék, gonodosan lehúzta a zsoldját, de ez a cég milyen szar, mikor meg haza ette a fene, megnyert minden háborút. szvsz
csak-az-igazat Creative Commons License 2003.04.18 0 0 855
Jonapot mindenkinek !

OK ami a nemzeteket illeti.

A valasz az oldalat illetoen : nem lesz folytatas hanem teljesen ujra lesz csinalva es bovebben, regeteg keppel. Az AOL-nel OK de nem csinalhatom ugy ahogy szeretnem. Mar utban van a gepemen es remelem meg nyar elott inditva lesz.

Addig is minden jot, J.Gy

PS : nemsokara Camerone !

Előzmény: Mickey Cortez (846)
cap179653 Creative Commons License 2003.04.17 0 0 854
Eggyetértek ,Kranfhürerrel.
Előzmény: kranführer (853)
kranführer Creative Commons License 2003.04.17 0 0 853
Hali!
Az osztrákok tuti dobogósok, meg a finnek is.
Üdv
k
Előzmény: Mickey Cortez (846)
Mickey Cortez Creative Commons License 2003.04.17 0 0 852
Szlovénia a tippem.
88-as Creative Commons License 2003.04.17 0 0 851
Vatikán.

Bocs :)

joxy Creative Commons License 2003.04.17 0 0 850
Tippem:
Dánia
Előzmény: Henri Charriére (849)
Henri Charriére Creative Commons License 2003.04.17 0 0 849
Valamelyik skandináv országot tippelném.
Előzmény: Mickey Cortez (846)
Tomy44 Creative Commons License 2003.04.17 0 0 848

1. Svájc - mennek a pápához
2. Svédország - sok a depressziós
3. olaszország - nem katonás (talán)

Ha a Benelux országok nem játszanak :)

Előzmény: Mickey Cortez (846)
cap179653 Creative Commons License 2003.04.17 0 0 847
Eszkimó
Előzmény: Mickey Cortez (846)
Mickey Cortez Creative Commons License 2003.04.17 0 0 846
Sziasztok!
Ha sikerül elinditanom egy Afrika-zsoldosok,puccsok,hirek nevü hobbitopicot megtisztelnétek ha esetenként hozzászolnátok,témát hoznátok.
Más:
tippelös játék(Gy.J. lehetne a zsüri)szerintetek melyik europai nemzet adta a legkevesebb légiost?Ilyenek mint pl San Marino nem játszanak...:)
üdv
Cortez
Henri Charriére Creative Commons License 2003.04.17 0 0 845
Elolvastam ezt az ominózos topicot (Goodbye to the Foreign Legion). Egyszer azt írja, hogy a baszogatásra általában ő nem is reagált, másszor már vitázik a tizedesekkel. Egy olyat is ír, hogy egy volt Navy Seal-t nem vettek fel mert amikor azt kérdezték, hogy miért jönne a légióba azt felelte, hogy: "embert ölni". Ez kissé hihetetlen a számomra. Persze lehet, hogy az a figura az életben nem volt SEAL. Amúgy egy merő panasz és okoskodás az egész. Az altisztek idióták, semmihez nem értenek, megcsömörlöttek, ő ettől az egész bagázstól már eleve többet tudott, stb.

A legszebb az egészben, hogy a srác még ezredhez sem került ki alapkiképzés után, de már olyanokat ír, hogy milyen a légió megítélése Franciaországban és hogy a szervezet milyen változásokon ment keresztül mostanában.

Mostanában az amerikai hadsereget próbálná ki a jóember.

Előzmény: kürtök (843)
kürtök Creative Commons License 2003.04.17 0 0 844
Lecső úr figyelmébe egy rozsdás százas szöget tudnék ajánlani, a seggébe vasalt bakancsot, a fejébe kicsit több észt, a pucájába több vért, a szájába meg szájpecket. Jól ébredtem)))
Előzmény: Henri Charriére (842)
kürtök Creative Commons License 2003.04.17 0 0 843
Nem reagálok mindenre, mert nincs túl sok időm. Ami az öthónapos kiscsirkét illeti, a légió Idegenlégió 130 nemzet fiaival. Hogy ő épp ebbe kötött bele, és nem abba, hogy neki nem volt elég kemény, csalódott, a famas műanyag, azzal nem lehet harcolni etc. nekem egyre megy. Nem bírta, és ezt még mindig kínosabb beismerni szvsz, mint találni egy ilyen mondva csinált indokot. Csalódni csak az tud valamiben, aki ismeri. Én az előszavamat azzal zárom, hogy nem a légiót mutatja be, ez azt igyekszik kifejezni, hogy elismerem hogy nem ismerem. Egyteln egy szakaszban töltöttem el a hat évből ötöt, egyetlen alkalommal kötöztem csak át a folyosó másik végére. Hol van ez az egész légiótól, és annak ismeretétől? De ő öt hónap alatt megismerte, és kiábrándult belőle. Legyen igaza, legalább nem fogja a helyet, úgyse sok van. MInden jót://

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!