Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2009.02.10 0 0 9027

  Hát párhozzászólással korábban még képet is feltettek. 

 9018 -on.

 Szép obama barna szine van !

rferi Creative Commons License 2009.02.10 0 0 9026

Erről a dunitról még nem hallottam, de még nem is láttam.

A samottot felismerem, olyan jóféle finom kenyérszine van.

Nekem is van belőle otthon bőven, használnom kellett erre-arra.

Előzmény: Dunit (9024)
Dunit Creative Commons License 2009.02.10 0 0 9025

     "Egyébként van 5kw-os villanykályha samottom, nyilván 24 db. Ebből nem lehetne a tűzterét építeni mondjuk egy tömegkályhának?"

 
  Semmi akadálya, ha betudod  illeszteni.

 

 Sőt a bonyolult helyre tűzálló betont alkalmazol.

 Vagy vásárolsz a Ráth - hungáriánál jó drágán ,  vagy készitesz sk.

 

 Nem ördöngőség !

 

 Összeszed  a minenféle samott - mostmár igazi - törött téglát. Azt a sárgát. Aztán  ezt tovább töröd, majd osztályozod (azaz megrostálod).  A megfelelő frakciót összekevered vagy közönséges portland cementtel, vagy ha jobb - magasabb tűzállóságút akarsz  fehércementtel-. Ez kissé drágább, de egy közönséges kályhába ez is megteszi  - mármint a portlancementes. Ja  a betonhoz természetesen víz is kell.

   D.

 Aztán lehet tűzálló betont még a kereskedelemben kapható  'samott liszttel is készíteni. Az nem más mint samott örlemény + tűzállóagyag !

Előzmény: Törölt nick (9016)
Dunit Creative Commons License 2009.02.10 0 0 9024

 Na ja  !

 

 

 Természetesen lehetnek samottos villanykályhák is, de a bemutatott tűzállóidom (tégla ) Formstein  (idomkő) az  nem az . Az egy magyargyártményú dunit tégla.

 Nekem is van még vagy 150 db.

 

 

 

  'Rengeteg féle samott létezik, vannak egészen laza szerkezetűek is,'

 

  Hát van rengeteg  ,   kemény, kevésbé kemény,  sőt laza szerkezetüek is  pl. a habsamott.

 

 

 

 Amugy az un. kályhás samottok  viszonylag alacsony minőségüek voltak (nem tudom gyártanak e  manapság ).

 A samottokat arról lehet megismerni   : szép sárgák, mint a kenyerek !

 

 

 

 D.

Előzmény: rferi (9022)
Dunit Creative Commons License 2009.02.10 0 0 9023

  Üdv !

 Odáig stimmel, hogy villanykályból való  tűzálló betét,  vagy ha akarod tűzálló idom'(tégla )'.

 

 De a samotthoz semmi köze !

 

 Az anyaga dunit, mint én !

 

 Ez az anyag  magnéziumszilikát és kitűnő 'hőtáróló képességü '  tűzállóanyag!

 

 A samott egyébként  aluminium szilikát, mint a közönséges falazó tégla is. Csak az meg nem tűzálló !

 D.

Előzmény: Törölt nick (9018)
rferi Creative Commons License 2009.02.10 0 0 9022

Villanykályha samottal vigyázz!

Mivel annak nem kell tömörnek lennie, mert nincs égéstermék az üzemszerű használatánál, lehet (nem biztos), hogy áteresztené a füstgázokat.

Rengeteg féle samott létezik, vannak egészen laza szerkezetűek is, amik nem valók tüzes kályhába, hiába bírják el a hőt.

Előzmény: Törölt nick (9018)
rferi Creative Commons License 2009.02.10 0 0 9021

Most hirtelen nem tudom kandallód van-e vagy csk.

Az biztos, hogy én a vegyesben  és a műhely fatüzelésűjében imádtam a forgácsot.

Anélkül begyujtani sokkal macerásabb volt ezeket a kályhákat, még a szeneset is sokkal jobban gyújtotta, mint bármi más.Évtizedeken keresztül használtuk, de az is igaz, hogy nem láncfűrész, hanem szalagfűrész fűrészporát, és gyalugép forgácsát keverve.De sok keményfaforgács volt benne, az meg kábé akkora méretre, mint ami ia láncfűrészből kijön.Tehát akár az is jó lehet.

Kandallóbetét fronton nem tom mi a helyzet, mert az még új, nincs beszerelve, de ki lehet próbálni ha az van neked.

 

Előzmény: r0li (9015)
kutyala Creative Commons License 2009.02.10 0 0 9020
sziasztok, a szatmáriban most láttam F-100-as betétet, ami a kiírás szerint edilkamin gyártmány, 103ezerért, ha jól emlékszem. az idro 50 255ezer, ez talána csőkígyó nélküli változata.
szenyor Lopez Creative Commons License 2009.02.10 0 0 9019
Ez szopás. Nekem ugyanez volt. Régi 14x14-es kémény. Bebarnult az egész. Kémény lebont, vakolat a kémény mindkét oldalán még 1,5m hosszan lever, új kémény fel (nekem Schiedel) és örül. Minél előbb bontsd le. Jobb nem lesz!
A kis kéménynek nincs elég huzata a cserépkályhádhoz.
Előzmény: Coffeee (9002)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.10 0 0 9018
Bocs!
Szóval ilyen:
Előzmény: Törölt nick (9017)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.10 0 0 9017
Ilyenek a samottok:
Előzmény: Törölt nick (9016)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.10 0 0 9016
Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Nálunk most központi fűtés van, ami 1984-ben készült, 25-30 tagos Dunaújvárisi radiátorokkal. Van egy "éti" gázkazán, aki ismeri tudja hogy egy GÁZTEMETŐ!!! Meg van egy házi készítésű fáskazán, ami egy eléggé félresikerült "FATEMETŐ" (nem elég neki napi 10kg :-))))))), és a @-szom kivan vele, hogy örökké ki kell járkálni rakni rá, ugyanis ráadásul messze, a másik épületben van a kazánház.

És amit legjobban útálok, hogy este majd megrohadunk olyan meleg van, viszont éjfél felé kialszik a tűz, és reggel majd belémfagy a sz...rrr.
A házunk egyébként egy 80 négyzetméteres, régi, 50 cm-s falvastagságú vályog ház, ami végülis nem lenne rossz.

Ezt azért írtam le, hogy elmondjam hogy most mivan, és hogy majd lehet hogy ezzel a meglévő rendszerrel lehetne kombinálni valami elképzelést.

Ezért nagy figyelemmel kísérem a vízteres kandallókat, cserépkályhákba építhető vízbetéteket is.
De igazából nem halottam sok jót róluk.
-Ismerősöm, áramszünetbe szétfakasztotta: szétnyomta a cserépkályhát.
-aztán állítólag kivezeti a meleget a cserépkályhából, kondezvíz keletkezhet a vízbetét körül ami miatt az korrodálódik, a kályha is átázik (kátrányfolt a mázon), és ha a vízbetét kilyukad, no komment...
A síma vízteres kályhákkal, már fejlődnék, nem kellene kijárkálni -10 fokba gatyába, nem fogyna napi 1 mázsa fa, de reggel még ugyanúgy szétfagynék.

Szóval igazából legjobban a hőtároló képesség érdekelne, amit szerintem csak nagytömegű téglával, samottal lehet elérni, és egy ilyen kis házban kerülni szeretném a vizes dolgokat, ezért érdekelnek a cserépkályhák, és most hogy említettétek, a tömegkályhák.
De hogy őszinte legyek, anyagi korlát is van, 300 ezret nem szeretném túllépni.
Mielőtt nevetnétek a dolgon, igazából egyszerűbb, használt csempékkel is megelégednék, inkább jóság mint szépség, persze nem baj ha utóbbi is van.

Amúgy erre én is gondoltam, hogy a nappaliban, tényleg lehet hogy elég lenne jó nagy ajtó, és az sugározna annyit ami elég oda.
De cserépkályhán nem gáz a nagy ajtó? Valahol azt olvastam, hogy a nagy ajtón kicsap a füst ha kinyitják?

Esetleg cserépkályhára is lehetne ezt az utánégeteőt, és akkor az ott is sugározna?

Egyébként van 5kw-os villanykályha samottom, nyilván 24 db. Ebből nem lehetne a tűzterét építeni mondjuk egy tömegkályhának?

Nyilván hosszúra sikerültem, de most még tele vagyok kérdéssel, meg gondolattal..

Józsi
Előzmény: rferi (8997)
r0li Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9015

No akkor én se dobom ki, legfeljebb az asszonykám kukázza ki velem együtt!

És az abszurd, hogy apránként eltüzelni a forgácsot vagy ahhoz túl pepecs meló?

 

Előzmény: rferi (9001)
egon1111 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9014
szia, és valóban 2700 ft ha jól látom?
Előzmény: dpek (9010)
Coffeee Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9013
Thx. Nézem.
Előzmény: rferi (9006)
dpek Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9012
Igen, hasznos cucc.
Akit kicsit jobban érdekli a füst hőmérséklet, annak hasznos cucc.
De sok minden másra is jó.
Előzmény: juc42 (9011)
juc42 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9011
Köszi, nem is olyan drága, ha azt vesszük mennyire fontos lehet éppen a füstgáz hőmérséklete!
Jobb egy ilyen befektetés mint egy új kémény!
Előzmény: dpek (9010)
dpek Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9010
http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?art=5495,unas_424666,ETST9290_Homero_panel

Ezzel mértem.
A tisztító ajtón belógattam, és rácsuktam az ajtót.
A vezetéket érdemes betekerni valami hőálló cuccal egy darabon hogy ne olvadjon meg.
Előzmény: juc42 (9009)
juc42 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9009
Hol lehet ilyen hőmérőt kapni? Vagy nem is hőmérő? Hogy csináljátok ezt a füsthő mérést?
Előzmény: dpek (9007)
Zoli_t5H Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9008
Nagyon jol hangzik.
Mar alig varom, hogy lassam! :-)
Előzmény: dpek (9007)
dpek Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9007
Hétvégén mértem a tömegkályhámnál a kéményben lévő füstgáz hőmérsékletét.
A kémény teteje alatt kb. 2.5-3m-el a tisztítónyílásban a füstgáz max. hőmérséklete 170-180 fok volt, amikor nagyon égett a fa. Az égés második felében mikor nem volt olyan intenzív az égés és inkább csak parázs volt, akkor kb. 130 fokig hűlt vissza.
Gondolom a kémény végén kb. 30-40 fokkal kevesebb.

A másik érdekesség.
Kibontottam a kályha tetejét, és a felső 3 réteg tégla az utóégető tetején, még olyan meleg volt az utolsó begyújtás után 1 nappal, hogy kézzel nem bírtam megfogni.
Magyarul ősszel bemelegszik, és tavasszal ha abbahagyom a tüzelést, kihül.
rferi Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9006

Ajvé!

 

Túl hideg volt a füst, kicsapódott belőle a pára, a kéményt eláztatta, és a kátrányos dzsuva ütött át a téglán.

A nővéreméknél leverték a vakolatot, majd ujravakolták, de azon is átüt.

Gyakorlatilag a végső, legjobb megoldás a kémény újrarakása új téglából.

 

Valszeg nagy a kályha a helyiséghez, és hamar lefojtjátok, vagy vizes volt a fa, amivel fűtöttetek.

 

http://www.schiedel.hu/kemenyek/kemenyproblemak/

Nézd a képeket!

Előzmény: Coffeee (9002)
Zolzol Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9005
arra vigyázni kell, hogy lánckenő olajat is tartalmaz a forgács.
gykari Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9004
Volt ilyen nálunk is, úgy oldottuk meg, hogy lebontottuk a kályhát is, a kéményt is.
Előzmény: Coffeee (9002)
Coffeee Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9003

Azt nem írtam, hogy cserépkályhával, fával fűtünk.

 

Előzmény: Coffeee (9002)
Coffeee Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9002

Sziasztok!

 

A kémény lakás felőli részén kátrány nyomok vannak. Több sötétbarna folt is kiült a tapétára. :( És a szaga... Először azt hittük az egyik gyerek pisilt be...


Családi házunk van, s a tetőtérben történt mindez.

Van tapasztalatotok ilyen esetről? Mi a teendő?

Előre is köszönet.

 

rferi Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9001

Havazásban nagyon hasznos a járdát csúszásmentesíteni.

A kertben (ha van) a virágágyásokat szépen beteríteni vele, mert nem engedi kinőni a gazt.

Végső esetben komposztálni, mert jól korhad, és tápanyagdús.

 

Előzmény: r0li (8999)
kicsiati Creative Commons License 2009.02.09 0 0 9000

Nekem is van már vagy 100 liternyi. Ha van nagynyomású présed, akkor össze lehet sajtolni, és elégetni. Házilag nem nagyon megholdható.

Én, ha más nem, akkor a kertben a virágok tövére rá fogom tenni. Jó komposzt, és a gaz sem nő ki. :-)

Előzmény: r0li (8999)
r0li Creative Commons License 2009.02.08 0 0 8999

sziasztok!

Mostanság elég sok fát felvágtam láncfűrésszel és a kugli mellett lett kb 50 liter finom forgács. Egyenlőre egy hordóban van. Tapasztalat nélkül kérdezem, hogy Célszerű ezt is szárítgatni vagy inkább kuka?

üdv r

Flagstaff Creative Commons License 2009.02.08 0 0 8998
Másik szoba kandallóval történő fűtésével légcsövön keresztül pont az a gáz mint annak a helyiségnek a fűtésével ahol a kandalló van. Ha nem ég a tűz (nincs egy fél cinveder parázs ha más nem) akkor nincs meleg se. Nem oldható meg az hogy este hatkor tüzet raksz, ez úgy fél hétre már érezhető a nappaliban,a hálóban olyan este kilenc felé kellene már érezhetőnek lenni a melegnek, de mondjuk reggel hatig maradjon is meg. No ezt így ebben a formában nem olyan egyszerű megoldani. Vagy lehet venni folytonégő betétet. :-)
Előzmény: rferi (8997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!