Keresés

Részletes keresés

kvalcsi Creative Commons License 2007.09.19 0 0 302

Szia bike50!

 

Személyes nem ismerem ugyan, de van a szállodának honlapja. Itt megnézheted:

http://www.greekhotel.com/crete/rethymno/odyssia/home.htm

Előzmény: bike50 (301)
bike50 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 301
Sziasztok!
Ismeri valaki Missiriaban a Hotel Odyssia-t? Aki tud, kérem segítsen, holnapig kell
döntenem szállás ügyben, de nem találok róla semmi infót.
Előre is köszi!
BacsiTibi Creative Commons License 2007.09.18 0 0 300
Valaki említette, hogy a nagybajszú szakács kijön ellenőrízni, hogy ízlik-e a főztje. :-))
Tényleg így van. Nagyon aranyosan ajánlgatta a kislányomnak, megismert este bennünket az utcán. Tényleg haláli aranyos ürge...
BacsiTibi Creative Commons License 2007.09.18 0 0 299
Sziasztok,

Ide is beírnám a szállodáról a véleményemet, amit a Kos-topikban már megtettem.

A Marlena egész kellemes hely.
Ami mellette szól:
-családias méret
-nagyon szép a hall
-kedvesek a tulajék
-nagyon jó és figyelmes szakács
-finim vacsorák, de... (folyt alább)
-van medence, amibe jól eshet egyet-egyet csobbanni, de nem ottlenni egész nap
-5-6 perc kényelmes sétával a strand
-gyönyörű, lassan mélyülő, néhA tükörsima vizű, néha erőssen hullámos vizű homokos tengerpart

Ami ellene szól:
-nincs légkondi (nekünk nem kellett, de nagyon-nagy melegben gond lehet)
-nagyon egyhangú reggeli
-15Euro/hét az icipici hűtő
-vacsinál nem lehet vinned innivalót, ott kell megvenni
-egy nagyon picit egyhangú vacsik (valamilyen tepsis burgonya jellegű köret, ami nagyon finom volt, de szinte mindennap volt)
-kevés -általam preferált- görög étel (eccer volt pl. muszaka 2 hét alatt)
-egyik nap édesség (szinte mindig csak 2 féle váltogatta egymást), másik nap gyümölcs

Ez utóbbi néhány -valószínűleg- a félpanziós ellátás sajátossága, illetve az okozhatta, hogy kicsi a szálloda és nem készíthetnek 6-8 féle vacsorát, mint egy jóval hatalmasabb szállodában

Az önellátó nekünk jobban bejött (akkor ettünk amikor akartunk és azt amit megkívántunk).

Mindez természetesen a saját véleményünk, ami elég kevés tapasztalaton alapul (tavaly Kos-on apartmanban ellátás nélkül, most Krétán szállodában félpanzióval voltunk). Ha valakinek más a véleménye vagy tapasztalata, azt is eltudom fogadni.
kvalcsi Creative Commons License 2007.09.17 0 0 298

Szia teyla!

 

Én ugyan már vissza jöttem Krétáról, de nagyon örülök az információnak, jól jöhet jövőre. Várom a beszámolót és képeket is tehetnél fel ide, had gyönyörködjünk.

Előzmény: teyla (297)
teyla Creative Commons License 2007.09.17 0 0 297
Sziasztok, ma jöttünk haza Krétáról. Írok majd egy rövid beszámolót, hátha segít valakinek. Elöljáróban csak annyit: ha valaki Sougiá-ból akar Szamária szurdok túrára menni, próbáljon meg előtt érdeklődni, hogy megy-e egyáltalán onnan busz az Omalos fennsíkra. Ugyanis mi tavaly először vasárnap próbálkoztunk, akkor kiderült, hogy busz nuku. Ebből tanulva most szombatra szerveztük. Sajnos most sem jött be. Bár a Sougia-i buszmegállóban ki van írva, hogy szombaton megy busz, de most egy kézírásos papíron ki volt írva, hogy se szombaton, se vasárnap.
Persze érdeklődtünk a helyieknél, nagyon segítőkészek voltak. Az egyik szerint minden nap megy busz. Az egyik közeli tavernában (a tulajdonos szerint csak vasárnap nem megy busz) , még fel is hívtak valakit, aki arról tájékoztatott, hogy hétvégén nem megy.
Arról sajnos nem tudott felvilágosítást adni, hogy ez most már mindig így marad, vagy valamilyen okból kifolyólag csak egy egyedi eset.
Ja, és a Melidoni barlang sem volt nyitva vasárnap. Semmilyen kiírás nem volt a barlang bejárata előtti kapun. Amíg mi ott voltunk, kb. 10 kocsival találkoztunk, akik ugyanúgy próbálkoztak mint mi, úgyhogy csak jöttünk és mentünk.
Egyébként fantasztikus hely Kréta, a mostanában utazóknak jó utat. A napokban folytatom.
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2007.09.17 0 0 296
Az EU országain belül jó a magyar jogsi.
Előzmény: csorike6 (295)
csorike6 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 295

Szióka!

 

Nekem még a régi van. Akkor ezek szerint jó. Köszi az infót.

Előzmény: BacsiTibi (294)
BacsiTibi Creative Commons License 2007.09.17 0 0 294
Szia,

Nem kell nemzetközi jogsi. Tavaly a korábbi (igaz Kos-on), ebben az évben már a kártyás jogsival béreltem autót/quadot.
Azt nézhetik, hogy régebbi-e 1 évnél.
Előzmény: csorike6 (293)
csorike6 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 293

Szia !

 

Pontosan Iraklion, Amoudara, Arhodiko hotel ahol leszünk. Olvastam, hogy autókölcsönzéshez nemzetközi jogsi kell. Ez igaz? Mért tartod hülyeségnek az utifilmet? Nyilván  könyvből többet tudsz meg az igaz, de én egyész nyáron lejártam a lábamat a rodoszi könyvért, végül a könyvtárból kellett kikölcsönözi, msert sehol nem volt kapható. legalábbis itt Győrben. Mégegyszer már nem járok utána.  Ha esetleg valaki volt ebben a hotleben szívesen veszem az infókat. Milyenek kinnt az árak?

Előre is köszi

Előzmény: andudi (292)
andudi Creative Commons License 2007.09.15 0 0 292
Szia!

Első körben jó lenne tudni melyik városban van ez a hotel.Mert nem mindegy,Kréta szép nagy sziget,jobban tudunk ajánlani látnivalókat ha tudjuk honnan indulsz:o)

Részemről az utifilmet hülyeségnek tartom,szerezz be egy utikönyvet inkább,a Marco Polo sorozat szerintem jó.
Előzmény: csorike6 (291)
csorike6 Creative Commons License 2007.09.15 0 0 291

SZiasztok!

 

Új vagyok még ezen a fórumon. Segítséget kérek. 29-én megyünk az Arhodiko hotelbe, ha valaki volt már ott valami infóval szolgáljon nekem légyszi. Eredetelileg Rodoszra volt foglallva az út, de tegnap jött a telefon, hogy törölték a járatot:-( Helyette ajánlották Krétát vagy Santorinit, de mi az előbbi mellett döntöttünk. Most kapkodásban vagyunk, mert semmit nem tudnunk Krétáról, hiszen nem erre készültünk. ha valakinek bármi jó információja van köszönettel venném. időjárás, szállás, hova érdemes elmenni...Olvastam, hogy autóbérléshez tényleg nemzetközi jogsi kell?

utifilmet le lehet valahonnan tölteni?

 

Előre is köszi:-)

J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2007.09.14 0 0 290

Visszanézve a topicon levő képeket,azért van 1-2 ismerős kép! :) Én is voltam a Samaria szurdokban és Elafonissiben is. Ja és 1X Chaniaba is átmentünk este busszal.

 

:)

Előzmény: BacsiTibi (289)
BacsiTibi Creative Commons License 2007.09.14 0 0 289
Stalis-strandon voltunk (a térképeken Stalidaként láttam). Ezek szerint itthon közelebb lakunk. :-))
Előzmény: J.a.n.e.s.z. (287)
Jacques de Molay Creative Commons License 2007.09.14 0 0 288
Hát, ha nem az információk barátságossága lenne az elsődleges szempont, hanem a hitelessége, akkor nem futtok bele egy ilyen cikibe, mint Amoudara :-) Nem véletlenül próbáljuk kizárni a sziget ezen részét, ilyen aspektusát a "barátságtalan" topikból, hiszen ilyen éles kontraszt kevés helyen van a gagyi és az "igazi" között, mint Krétán.

Kréta teljes mértékben abszolválható utazási iroda nélkül, viszonylag kevés utánajárással.
Előzmény: margitka64 (284)
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2007.09.14 0 0 287

Te merre voltál? Én az északnyugati parton, Kalamakiban. Egyébként gondoltam rád, hogy megcsörgetlek, de mondom minek? Így is vagy 500 másik magyarral voltam együtt!

 

:)

Előzmény: BacsiTibi (286)
BacsiTibi Creative Commons License 2007.09.14 0 0 286
És csesztél rámcsörögni!!! Na vazze! Legalább volt egy nyugodt nyaralásom!!! :-PPPP
Előzmény: J.a.n.e.s.z. (285)
J.a.n.e.s.z. Creative Commons License 2007.09.14 0 0 285
Szevasz Tibi! Nem akarlak megilyeszteni, de én is Krétán kötöttem ki végül... és pont veled egyidőben!
Előzmény: BacsiTibi (281)
margitka64 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 284

Kedves Zsák!

4 napra béreltünk autót, a sziget két végét ugyan nem volt időnk bejárni, de nem Amoudarában töltöttük az időt (a másik topikban ezt részletesen leírtam), oda csak aludni jártunk, sőt fürdeni sem ott fürödtünk, mert a lehető legrosszabb hely Krétán szerintem ez a falu. Ezt sajnos előtte nem tudtuk! Egyébként jártunk nagyon szép naracsligetekben is, főként a hegyekben barangoltunk, főleg a csöpp falvak és az ottani életritmus tetszett. Imádom a mitológiát, az irodalmat, a történelmet, a geológiát, az összes természettudományt! Nem azért mentünk, hogy a lábunkat áztassuk egy helyben, abba bele is haltunk volna! Sajnos azok közül a magyar emberek közül, akikkel egy csoportba kerültünk (voltunk vagy 30-an), csak minket érdekelt más, mint a medence partján való punnyadás.

 

Üdvözlettel: Margit.

Jacques de Molay Creative Commons License 2007.09.11 0 0 283
Először voltál?
Előzmény: BacsiTibi (281)
kvalcsi Creative Commons License 2007.09.11 0 0 282

Szia Tibi!

 

Örülök, hogy újra itthon vagy, gondolom Te nem annyira. Várom nagyon a beszámolód és a képeidet, nagyon kíváncsi vagyok. Pihend ki Magadat (amennyire tudod), majd örvendeztess meg a sok-sok fotóval.

Előzmény: BacsiTibi (281)
BacsiTibi Creative Commons License 2007.09.11 0 0 281
Sziasztok,

Hazaérkeztünk mi is tegnap hajnalban és már dolgoztam is tegnap.
Lesznek majd képek is meg beszámoló is, csak most még bevagyok havazva.

Amit elmondhatok gyorsan is, az az, hogy tényleg csodálatosan szép sziget Kréta. Gyönyörű partokkal, hegyekkel, tájakkal, stb.
Jacques de Molay Creative Commons License 2007.09.11 0 0 280
Szia, félreértettél, nem kell foglalni szállást Sougiában, 10 perc alatt találsz helyben. Én csak azt nem értem, hogy mi került 38 euróba (pláne 58-ba), ha kifizettetik a belépti díjat és a hajójegy árát is. Csak összehasonlításképpen, a menetrendszerinti járat Chania-Sougia viszonylatban 5-6 euró, Heraklion-Chania vonalon szintén. Szerintem ez az ár pofátlanság az utazási iroda részéről, én nem ajánlanám senkinek. Ráadásul ha magad bérelsz mondjuk 1 napra egy autót, és Sougiában alszol, akkor megtapasztalhatsz valamit Krétából, amit Amoudarában nem (pl. megállhatsz narancsligeteket csodálni Prases környékén, stb.) Egy ötvenéves embernek sem jelent ez akkora traumát, szerintem.

Az meg hogy barátságos-e, nem az én tisztem eldönteni.
Előzmény: margitka64 (279)
margitka64 Creative Commons License 2007.09.10 0 0 279

Kedves Zsák!

Igen kifizettük fejenként a 38 eurót, de tudod, nekünk így volt kényelmes. Ha foglalok szobát, meg a két napos rendes kaját és az autó bérleti díját is számolom, akkor pont ugyanott vagyok, számold csak ki! Lehet, hogy távolsági busszal olcsóbb lett volna, de ilyenkor inkább fizetek a kényelemért. Sőt, vállalom azt is, hogy fizetek egy kicsit többet az izomlázért is. Nekünk jól esett.

Egyébként nem mindenkinek az a kényelmes, ami neked! Biztosan jót akarsz ezzel, hogy "így" felhívod a figyelmemet, de nem kellett cuccolnunk és aznap este is a saját ágyunkban alhattunk. Tudod, ötven felé már nem mindegy, hol alszol, hány ágyat, hány WC-t, stb. kell megszoknod! Ha fiatalabb lennék vagy 25 évvel, biztos én is ezt a megoldást választom!

Kinek a pap, kinek a papné!

Sokan pedig a hazai utazási iroda 58-68 eurós fakultatív áráért mennek oda.

Itt barátságos volt eddig a hangulat..., nem voltak sértő megjegyzések. Remélem ezt nem annak szántad!

 

 

Előzmény: Jacques de Molay (277)
Jacques de Molay Creative Commons License 2007.09.10 0 0 278
Vagy bérelsz egy autót egy napra, ott alszol, másnap este meg visszaautózol.
Előzmény: Jacques de Molay (277)
Jacques de Molay Creative Commons License 2007.09.10 0 0 277
Tulajdonképpen akkor miért fizettetek 38 eurót fejenként? Ez nettó átverés.
Ezért a pénzért lebuszozol Sougiába, bérelsz egy szobát a tengerpartra nézvést, reggel 7kor feülsz a buszra, felmész a szurdok tetejéig, másnap este megint ott alszol Sougiában, majd harmadnap visszamész a szálláshelyedre, és kétszer annyit látsz. Gratula.
Előzmény: margitka64 (276)
margitka64 Creative Commons License 2007.09.09 0 0 276

Mi helyi utazási irodánál jelentkeztük a szurdok túrára, és nem bántuk meg (most augusztus végén voltunk). Fejenként 38 eurót fizettünk, ezen felül kellett még a belépőjegyet megvenni (5euro, valamint a buszon az idegenvezető összeszedte a visszafelé hajóút árát is: 7,5 euro). Ha a magyar uttazási irodávalé mentünk volna, akkor fejenként 58 eurót kértek volna, + belépők. Egyáltalán nem fontos a magyar idegenvezető, mert úgyis a magad tempójában haladszlehet, hogy neked egyes szakaszok rövidebbek, mások hosszabbak lesznek. 

A hotel előtt vett fel bennünket a busz, ami egészen az Omolasz fennsíkig szállított. A buszon az idegenvezető angolul elmondja a rendszabályokat (tilos dohányozni, tüzet rakni, csak lefelé visz az út, nem lehet visszafordulni, ha valakit baleset ér, azt vagy csacsiháton hozzák ki, vagy a Szamaria falu melletti helikopter leszállónál veszik fel). A buszon mindenki kap egy térképet is, amin az útsazakaszok neve, az egyes távolságok szerepelnek, valamint az is, hogy az egyes szakaszoknál mennyi idő alatt javasolják megtenni az utat. Végül az is szerepel rajta, hogy a csoport tagjai Agia Roumeli-be érve melyik étterem teraszán találkoznak és hány órakor. Ha ügyes vagy, akakor 16.00-16.30-ra ki lehet érni, a hajó 18.00-kor megy tovább, tehát még fürdésre, vagy vacsorára is marad időd!

Nem érdemes sok vizet vinni, mert minden pihenőhelyen (6 db) van frissvizű forrás. Viszont olyan cipőt vigyél, ami tartja a bokádat és a talpa nem csúszik, azonkívül nem sajnálod, ha időnként egy-egy patakmederbe is belecsúszol.

A túra után, ha gyakorlott vagy, ha nem, számolj egy 12-24 órás izomlázzal is, mert szinte végig lefelé kell menni, és a farizmok, a lábszárizmok, valamint az elülső combizmok teljesen kikészülnek.

Ha érdekel több részlet, akkor kérdezz nyugodtan.

Egyébként sokan jöttek a rövidebb túrára is úgy, hogy a bérelt járgányt Chora Szfakionban hagyták, hajóval átjöttek Agia Roumeli-be, és a Vaskapuig felsétáltak, majd vissza. Én viszont utólag azt mondom, sajnáltam volna, ha a többi szakaszt nem láthatom. Középkorú vagyok, a férjemmel lazán végigcsináltuk a túrát, igaz, mi már 40-50 év között a csapatban vén lovaknak számítottunk!

Előzmény: placa79 (259)
gumimacy67 Creative Commons License 2007.09.08 0 0 275

Kedves Vkriszke !

 

Kréta bazi nagy :)

A Chaniatól Agios Nikolaosig menő New Road-on jól lehet haladni.

De a többi úton max. 40 km/h átlagsebességet kalkulálj vagy még kevesebbet !

Előzmény: vkriszke (271)
negydeer Creative Commons License 2007.09.07 0 0 274
 

Sziasztok!

Most először írok itt a fórumon, bár már olvasgatom egy ideje írásaitokat. Görögország nagyon a szívünkhöz nőtt. Először 12 éve voltunk ebben az országban és akkor is Krétán. Most ismét lehetőségünk van eljutni Krétára.Szeptember 26-án indulunk az IBUSZal Amoudarára, de még nem tudjuk a repcsi pontos indulási időpontját. Lenne valakinek tapasztalata, hogy a nyár folyamán mikor indultak Budapestről a járatok? Nagy segítség lenne, hogy meg tudjuk szervezni a repülőtérre való kijutást. Előre is köszi.

engedj Creative Commons License 2007.09.07 0 0 273
Szia!

A Dimitra kívülről nagyon jól néz ki, rá lehet látni a tengerre, mivel hegyoldalban fekszik. Eléggé kint van a városból. A szobák nagyon egyszerűek, régi bútorok, de mi csak aludni jártunk oda, arra jó volt. A reggeli egyszerű: narancslé, kv, tea, felvágott, sajt, kenyér, vaj, néha főtt tojás, paradicsom, olajbogyó, dinnye.
Kréta borzasztó nagy, nem csak a távolságok miatt, hanem mert az utak nagy része kanyargós, gyakran szerpentin. De ha sikerül megoldani, hogy ne mindig ugyanarra menjetek, az út is érdekes lehet, nemcsak a végcél.
Előzmény: vkriszke (271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!