Keresés

Részletes keresés

Zolcsi67 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 32631

"Hegyet" egy darabot láttam, a pusztából épp hogy kiemelkedő dombot gondosan le is fényképeztem :-)

 

A kutya abból a bizonyos "idegbeteg vakarcs" szériából származott, amelyik azért őrjöng, mert kicsi, és mindentől fél. A nagyobb méretű, kőkeménynek tűnő tanyaőrző jószágokkal semmi baj nem volt :-) A vakarcsért végül a gazdája jött ki, nyakoncsípte, visszavitte, mert a szép szóra nem igazán hallgatott tőle sem.

Előzmény: Törölt nick (32630)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 32630

Egyetértek,a Kiskunság is nagyon szép,legalább is egyes részei,azok a dimbes-bombos elhagyottnak tűnő vidékek,sok-sok erdővel.Mikor Kecskemétről Pestre mentem még akkor mikor a pálya nem volt kötelező a kamionoknak,viszont a régi 5-öst meg már lekorlátozták na akkor ismertem meg igazán ezt a részt.Meglepődtem mennyire szép,és tisztán gyalogosan biztosan még szebb lehet.A Lakitelek,Kunszentmiklós,Apaj,Apajpuszta részre gondolok.

Várjuk a beszámolót,a kutyával meg ne foglalkozz!:-)

Egy dolog ezzel kapcsolatban,ha elhiszed elhiszed,ha nem,nem:

Az állatoknak kollektív tudata van,ha egy kutyát szeretsz,és ő is szeret,akkor az összes kutya szeretni fog,esetleg csak egy-két idegbeteg eb kivételével.Nekem van három németjuhászom,és még sohasem volt gondom kutyával sehol sem,mert alapból szeretem őket,és ők is szeretnek engem azt hiszem.Így békében elvagyunk egymás mellett szépen...

Előzmény: Zolcsi67 (32629)
Zolcsi67 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 32629

Én sem maradok már sokáig adós a PMP első szakaszának képes beszámolójával! A Kiskunság se kutya... (csak az a kerítés alatt kimászó vakarcs Apajon)

Előzmény: Törölt nick (32628)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.22 0 0 32628

Hát ott lesz majd mit fotózni,éppen elég!

Nem is hittem volna hogy az általam unalomig ismert Alföldön ennyi szépség van,pedig de!

Mikor Dénesmajor felől megérkezel a Mályvádi Őstölgyeshez az lesz az első igazi fotótéma,majd ezek után a túra legszebb része a gáton egészen Szanazugig igazán érdemes lesz fényképezgetni,annyira szép a Fekete-Kőrös völgye a gátról.

Az útvonal eredetileg nem a gáton vezet,nem ott megy a piros,viszont még a szervezők is a Kőrös-gátat javasolják mert ott jobban járható az út mint lent az erdőben.

Előzmény: annyi baj legyen (32620)
Zolcsi67 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 32627

Egyszer le is ment a királyin asszem, vagy a Duna TV-n? Mármint a Peták-sorozat.

Előzmény: Jesper Olsen (32625)
hörpölin Creative Commons License 2011.05.22 0 0 32626

Kiértékeltem a bükki túrám GPS trackjét, elvégeztem rajta a szokásos kasztrálásokat, vagyis kivágtam belőle minden letérést, így csak a tiszta kéktúra útvonal maradt. A teljes sódert nem akarom még egyszer ide mellékelni, azt megtalálhatjátok a (31967)-ben.

 

Jesper Olsen Creative Commons License 2011.05.22 0 0 32625

A filmet végül is elkészítette. A könyvhöz hasonló címen futott. 36 részes sorozat volt.

Előzmény: Törölt nick (32624)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.22 0 0 32624

Tényleg,és nekem meg is van ez a könyv,de hogy Peták István írta az csak most tűnt fel hogy mondtad.Most már el is olvasom,ha már meg van.És hogy ezzel párhuzamosan filmet is készült forgatni azt nem is tudtam,jó lett volna ha sikerült volna neki.

Az Indexen nem olyan régen a "Sorozatklasszikusok -Másfél millió lépés Magyarországon" című háromrészes cikkben meséltek arról az egykori résztvevők hogy hogyan is készült a film,és hogy mennyire meghatározta az életüket,és meghatározza még ma is.

a könyv

Előzmény: Zolcsi67 (32623)
Zolcsi67 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 32623

Peták Istvánnak is volt már egy próbálkozása, a Szent István-vándorlás c. sorozat. Az első részét kiadta könyvben is, a folytatásokat tudtommal nem. Ebben mesélt egy elkezdett, majd félbehagyott 60-as évekbeli Kék túra-filmról is.

Előzmény: Törölt nick (32614)
nazo0901 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 32622

Hello Mindenki!

 

Nekem a Vasfüggüny túráról lenne kérdeznivalóm. Van esetleg valakinek valami információja róla? Mettől meddig megy? Mennyire jól jelzett (elsősorban Sopron környékén)? Van-e esetleg igazolófüzete (remélem, hogy igen)? Illetve bármi egyéb hasznos információt megköszönnék! :)

 

 

MÁS!

 

A készülendő filmről meg akkor tudunk pontossabb véleményt alkotni, ha elkészült, bár nem a legjobbak az előjelek az egésszel kapcsolatban!

Nemo Creative Commons License 2011.05.22 0 0 32621

...Én pedig hozzátehetem, hogy a lengyelországi túráról készítendő filmet is szívesen megnézzük, mert különben nemigen ismerjük ezt a testvérországot, és várhatóan azokon a részeken nem is fog eláradni a belpolitika.

Előzmény: Törölt nick (32618)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.05.22 0 0 32620

Esetemben, az utazás miatt legalább két nap, de remélem el tudok jutni rá.
Teljesítménytúrákon nálam az időzavar nem azért szokott fellépni, mert kifogyok az energiából, hanem mert minden lépésemet, virágot, lepkét, bogarat, fűszálat lefényképezek, videózok.

Előzmény: Törölt nick (32619)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.22 0 0 32619

Szerintem próbáld ki ezt a túrát,egy napot nagyon megér,szurkolok Neked hogy összejöjjön!Szép helyeken vezet a mályvádi piros jelzés,és bár én eléggé elkészültem az erőmmel a végére,azt mondom hogy abszolút jól teljesíthető,és ha jól tudom hamarosan túramozgalom is érinteni fogja.A jelvény mellett kitűzőt is lehet kérni,de azért a jelvényke az igazi!

Előzmény: annyi baj legyen (32613)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.22 0 0 32618

Hörpölin,kérlek szépen, erősen fogalmazol,rosszul ébredtél?:-)) (na hallod,ilyen korán!) Itten senki nem köpköd,csak töpreng,mi is sülhet ki ebből a pár millió lépés Magyarországon és Lengyelországban projektből,a hozzászólások építő jellegűek! Egyébként meg polak "wegry dva bratanki" vagy hogy is van...:-)

Előzmény: hörpölin (32616)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.05.22 0 0 32617

Én "jókor" léptem be, még az OKT megkezdése előtt, így azokat a pontokat már el tudtam számolni

Előzmény: Törölt nick (32615)
hörpölin Creative Commons License 2011.05.22 0 0 32616

Én azt mondom, ne köpködjünk előre... várjuk meg, amíg a film elkészül, ráérünk ezt megtenni majd akkor is... hiszen születhet ebből az egészből még egy jó alkotás is - habár ez a kevésbé valószínű leosztás. Ha önállóan, segítség nélkül akarja a filmet megcsinálni, akkor tegye, lelke rajta. Ő maga mondta az összehasonlíthatóságot a rockenbauer-féle sorozattal, akkor pedig tudnia kell, hogy keményen össze is fogják (fogjuk) hasonlítani a kettőt! És majd a jövő eldönti, érdemel-e majd helyet a könyvespolcunkon az ő sorozata a Másfélmillió lépés, és a többi hasonló filmek mellett...

Előzmény: Törölt nick (32614)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 32614

Nagypapi,igazad van,elég sok autentikusabb személy van Bayer Zs.-nál ennek a filmnek a leforgatására,számomra az egyik  leginkább alkalmas a januári jósvafői topiktúra egyik meglepetésrésztvevője,TOLNAI FERENC lenne,aki ugyebár a mérőkereket tolta anno 1979-ben.De ez a mese kategória,mert a pénz...

Viszont nem szeretnék telhetetlen lenni,csak egy jó filmet szeretnék végre a mai Magyarországról,a Kék Túra mentén,akár Bayerrel akár mással,hátha végre ezt valaki ma is meg tudná csinálni!És nem is hinném hogy az MTSZ-t kéne mindenképpen megkeresni,sokkal inkább pár -maradjunk a szónál- autentikus személyt,aki hitelt adna a filmnek,a túráknak.Legyen az Tolnai Ferenc,Peták István ,Szarvas Mátyás, Toplak Józsi,de akár Hörpölin is jó kalauz lehetne ezeken a túrákon,de ez csak az én gondolatom...És hát persze mindenképpen a legfontosabb lenne a megfelelő idős,és nem annyira idős személyeket megtalálni a falvakban,akik még élnek,és elmondhatnának sok-sok mindent,akár a vidékről,akár a népességről,a falu életéről.és sok egyébről mint anno 1979...Bár már régen nem ugyanaz ,de mégis fontos lenne,mert ez a lényeg valahol...

Előzmény: nagypapi (32612)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.05.21 0 0 32613

Alkalomadtán sort kerítek rá  :)
Az a baj, hogy az Alföld nekem nagyon kiesik a hatósugaramból, pedig szerettem azt a pár évet, amit főiskolai kollégistaként ott töltöttem.
Az 55 km 13 óra alatt nagyon nem rémiszt el :)
Ahogy nézem, idén augusztus 27-én lesz alkalom begyűjteni a jelvényt, beírom a naptáramba, ne csak te büszkélkedhess vele :)

Előzmény: Törölt nick (32610)
nagypapi Creative Commons License 2011.05.21 0 0 32612

Szerintem lenne pár alkalmasabb személy a film újraforgatására - ha erre tényleg szükség van.

„Nem tudom megígérni, hogy ugyanannyi ideig tart majd a forgatás, az is fontos változás az elmúlt 30 évben, hogy ma már semmire sincs elég idő. De minden településen megfordulunk majd, ahol Rockenbauer járt. A kiránduláson lesznek olyan helyek, amiket nem gyalog teszünk majd meg, de mondjuk 75-25 százalékban használjuk majd a lábunkat és az autónkat.”

A Rockenbauer-sorozatnak épp az volt a varázsa, hogy végiggyalogolták, dokumentálva. Ha kimaradt egy rész a forgatásból - úgy emlékszem, a Kőris-hegy volt ilyen például - azt megindokolták, de nem autóval járták végig, az biztos.

Kíváncsi volnék, hogy az MTSZ-t megkeresték-e a film ügyében, gyanítom nem, pedig valószínűleg találnának pár autentikus személyt, aki tudna segíteni.

Félek, hogy BZs részéről ez egy nagy öngól lesz. Aztán ne legyen igazam.

 

Előzmény: Törölt nick (32607)
sincsavar 1.1 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 32611

Egyre inkább kezd úgy tűnni, hogy amilyen érték a sorozat létezése az embereknek, akkora csapás a filmesekenek. Ha nem létezne, akkor talán a labdába rúgni képes csoport is megerőltetné magát egy kicsit, és a fogaskerekek talán kidobnák, mit is jelent itthon túrázni 2011-ben. Nagyon sok dologról, sokféle embernek szól a kéktúra, a másfélmillió lépést pedig már megcsináltuk. Azért remélem, hogy újabb 31 éven belül eljut egy jó ötlet a megfelelő helyre.

Előzmény: kvte (32601)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 32610

Szeretem a rokon lelkeket!:-)

Akkor most mutatok Neked egy jelvényt,amelyet teljesítés által szereztem,és BIZTOSAN nincsen meg Neked,viszont egy nap alatt megszerezheted,és nagyon-nagyon szép!:

És csak egy 55km-es piros jelzést kell végigjárnod érte az Alföldön,gyakorlatilag szint nélkül -igaz egy nap,azaz 13 óra alatt- .De ha én meg tudtam csinálni,akkor bárki meg tudja csinálni...New York után szabadon...(aki itt meg tudja csinálni,az bárhol meg tudja csinálni...):-)

Előzmény: annyi baj legyen (32609)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.05.21 0 0 32609

Én is kitűző-, jelvény-fanatikus vagyok.
Úgyhogy tiszta szerencse, hogy a túramozgalmakhoz, teljesítménytúrákhoz jár egy-egy, mert így össze lehet kötni a kellemest a hasznossal :)
15000-ért a Kiváló jár (igazából 22600-nál, ha az előző fokozatokat is nézzük, és nem számoltam el), az Érdemes az egyel alacsonyabb.
Nekem még csak egy szerény bronzom van, a pontok alapján már ezüstig jutottam el, csak le kellene adni a túrajelentéseket. Franc tudja, mennyi lehetne már, ha nem csak tavaly augusztusban lépek be egyesületbe, hanem előbb.

Előzmény: Törölt nick (32606)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.05.21 0 0 32608

Majd az lesz a címe Egymillió lépés, meg egy kis autózás Magyarországon. Meg Lengyelországban.

Előzmény: Törölt nick (32605)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 32607

Jelen pillanatban ez a főcím az Indexen,és engem valahogyan nem érdekel az hogy Bayer kissé -hogy is fogalmazzak- megosztó személyiség,lényeg az hogy végre-végre ismét ez a filmsorozat és ennek kapcsán a Kéktúra a téma nagy nyilvánosság előtt.Hátha lesz ebből tényleg egy jó sorozat,bár nem érhet a nyomába a Másfélmilliónak,de akkor is érdekelne egy efféle film a mai Magyarországról,amelyet azért mi is ismerünk,akik a kéket járjuk,tudjuk hogy milyen,nem annyira rossz azért amilyennek láttatni akarják sokszor ,messze nem, de azért elgondolkodtató...

 

Előzmény: kvte (32601)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.21 0 0 32606

MTSZ-tag nem is lehetsz,inkább valamelyik egyesület tagjaként gyűjthetted volna hivatalosan a pontokat.Biztosan sok szép jelvénnyel lennél most gazdagabb.A 15 000 pont az már a csúcs,nem?Az Érdemes Természetjáró vagy mifene jelvény jár érte,ha nem tévedek.Az én jelvénybuzi gyűjtőszenvedélyem sikítva tiltakozik efféle felelőtlenséget látva!:-))

jelvénygyűjteményem egy része,ezeket vettem,de már pár darab megvan teljesítés által is,nemsokára a kéktúrás is meglesz!

Mindemellett leszögezem nem ezért járja az ember a természetet,de ez is lehet egy hobbi,nem?:-)

Előzmény: Törölt nick (32604)
hörpölin Creative Commons License 2011.05.21 0 0 32603

Érdekes cikk! Kíváncsi vagyok, mit tud majd kihozni Bayer Zsolt a témából, ugyanis Rockenbauer Pál nagyon-nagyon magasra tette a lécet!

Előzmény: kvte (32601)
hörpölin Creative Commons License 2011.05.21 0 0 32602

Maximális gratula az elért pontokhoz! :-)

 

Ezen a "a saját, nem hivatalos pontgyűjtő táblázatom szerint" kifejezésen pedig egy jó mosolyogtam, ugyanis ilyen nekem is van! Eszerint én a márciusi börzsönyi túrán léptem túl valahol a Nagy-Hideg-hegy és a Csóványos között az 5000. letúrázott kilométert.

Előzmény: Törölt nick (32600)
kvte Creative Commons License 2011.05.21 0 0 32601

 

Rockenbauer nyomában járna Bayer Zsolt

Miniszteri keretből kapott pénzt a Másfélmillió lépés Magyarországon újraforgatására. Mivel állami pénzből készül, állami tévén mutatják majd be. Tovább »

forrás: Index.hu

hörpölin Creative Commons License 2011.05.21 0 0 32599

Az a "hosszabb időre" kifejezés kb. 1 hónapot jelent, mert nagyjából ennyi időnként tudom a szokásos 3-5 nap hosszú túráimat beütemezni.

Előzmény: hörpölin (32594)
nagypapi Creative Commons License 2011.05.20 0 0 32598

Ráadásul tök jó, hogy így naponkénti leosztásban adagolod, fényképekkel.

Remélem mihamarabb folytatod a túrát - és lesznek szint és távolságadatok is! :-)

Előzmény: hörpölin (32596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!