Keresés

Részletes keresés

enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13654

Hallottál már az esztergomi keresztelő kápolna oroszlán-képeiről?

Gondolod, akik a sumer kultúra ezen jelképeit ilyen jól ismerték, azok mást nem?

(Amúgy ez is egy "jó" módszer tőled! Bizonyítsam, hogy ezer évvel ezelőtt Esztergomban ki mit tudott!!! aranyos!)

Előzmény: Törölt nick (13647)
Aventinus Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13653

Bagatur1nek és Enkiesnek jelezném, hogy a topik témájával foglalkozzanak, ne egymással.

enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13652

 

Tök mindegy, hogy szabad szemmel gyakorlatilag nem lehet látni.

tök mindegy, hogy ez aakár a készítései technologia egyik "mellékterméke" is lehet.

Hát bravóóó... egy "mérnöktől" ezért ez szép szellemi teljesítmény.

 És még meg is tudja magyarázni ...

---

Ez tán a lényeg: gyakorlatilag szabad szemmel alig láthatóak! (Rejtek-üzenet...írtam)

(a gyerekes gúnyolódásod pedig lepereg rólam.)

 

 

Ami számodra "logikus magyarázat" - az  adatok híján csak egy  mese.

Semmi nyoma, hogy Magyarországon ekkor ilyen minőségű ötvöstárgyakat lettek volna képesek előállítani - hibátlan bizánci stílusban.

Semmi nyoma, hogy a magyar nagyfejedelem udvarában jelen lett volna a manicheizmus.

stb. stb.

Persze, te /ti konkrét bizonyítékkal támasztottátok alá, hogy a boltív képei valahol dél-Itáliában készültek!

....vagy mégsem? vagy még a műhelyt sem tudjátok megnevezni?  Jéééé!!

 

Aminek pedig ma nem látod a nyomát, vagy amit ma bizonyítottnak látsz, az holnapra szépen összeomolhat! (Ne is utaljak itt másra, mint hogy e fórumon zajló vita egyik eredménye az volt, hogy többen a "nemalterok" közül belátták végre, hogy a Korona keletkezését nem lehet a "Dukaszkép" alapján datálni!

 

De ez egy szabad ország - azt képzelegsz össze, amit akarsz. .-D

de ez egy szabad ország (amúgy, komolyan, sajnos nem!)..csak kérdés, hogy ki képzeleg?

Előzmény: Törölt nick (13646)
pfalúz_62 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13651
Soha , sehol nem írtam, hogy az aktuális uralkodóhoz igazították, a hüvelyket, nagy bajban lennél, ha ki akarnád keresni!:)

A valóság ezzel szemben, hogy jeles, dinadztia alapító, törvénykezésben nagyot alkotó szakrális királyok idején alakították ki a helyi mérték egységeket.Aztán ezt használták évszázadokon, a dinasztia kihalásáig, letaszításáig.Ez nyilván legitimizációs kérdés is volt. Egy nagy szakrális dinasztiát követő feltörekvő dinasztia első királya nyilván egy új szabvánnyal is megörvendeztette a környezetét.Persze nem feltétlenül, hiszen egy nagyon dicső dinadztia kihalása esetén a folyamatosság is lehetett legitimáló tényező.
Egy biztos, a mértékadó :) angol király lába, kartávolsága, könyöke, hüvelykje kis valószínűséggel egyezett mondjuk Attila, Árpád, Géza, István, vagy László, nem tudom hüvelykjével.Azt nem tudom melyik királyunk volt a mértékadó, én Attilára, vagy Budára tippelek.Ez a mértékegység fennmaradhatott akár Mátyásig is.
Aki tud forrást, hogy kihez köthető a magyar etalon írja be. Egy biztos, a mérete egyenlő volt, a Korona pantokrátor képének a trónus szélességével.

Ebből következik, hogy egyetlen eredeti képet sem kaphatta Géza, mert ott is megjelenik ez a hüvelyk, ahogyan a kereszt pánt apostol képein a párta díszein a jogaron, az országalmán is. Tehát minden itt Magyarországon, magyar tervek, ötvösök
készült! Egyszerű, logikus mint a faék. A körbenyírt, dilettáns három kép, na az idegen munka, de nem bizánci az sem csak bizáncinak látszó hamisítvány.

Előzmény: Törölt nick (13598)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13650

Semmilyen létező dolog létezését nem tagadtam. - akármennyit is hazudozol itt napról napra.

nem tagadtad ?   hazudozok ?

 

A folt létezik, a "hozzávarrt" alter értelmezés létjogosultságát nem ismerem el.

Ez egy Krisztus képmás.

Krisztus Pantokrator ikonogorfáia típusának ábrázolásakor nincs gyöngy az ujjai között.

Az egész szánalmas "alter" vekengésre" csak azért van szükség, hogy ne kellejen  elismerni, hogy a korona ezen lemezei egy bizánci műhelyben készültek.

---

Az a probléma, hogy te nem tudsz elképzelni (vagy nem akarsz) más ikonográfiai típust!

Igen, a judeokatoklikus  eszmerendszerben ez OK is! ..csak hogy van más rendszer is!  Azok a fránya apokrifok!...

Persze te nem akarod ezt tudomásul venni, mert akkor be kéne látni, hogy:

- ez a kép vagy a niceai zsinat előtt készült (szerintem sem valószínű)

- vagy a X. század végén, de akkor semmiképp sem a bizánci vagy római fennhatóság alatti területen! (Tehát vagy a Kaukázusban, vagy itt Magyarországon.)

Amúgy szeretném, ha végre BIZONYÍTANÁD

, hogy Bizáncban készültek. (Apropó! most már nem " valahol dél-Itáliában,)

 

A "wishfull thinking" meg jó helyen van ott ahol van - az "alter" oldalon.

Jaaa, persze..csak a te/ti jó kis melegen tartott elméleti hülyeségeitek ne sérüljenek!

Előzmény: Törölt nick (13643)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13645

Egyszerű!

Ha valaki ismeri a gyöngyhimnuszt, és látja ezt a szertartásos kéz-"pózt", valamint tudja, hogy Jézus az evangéliumok szerint a bűn sötétsége helyett megváltóként az erény és a tisztaság világosságát hozta el nekünk, akkor nem kérdés, hogy egy a tisztaság jelképét megtestesítő fehér gyöngyöt mutat fel!

Előzmény: Törölt nick (13639)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13644

Azt hiszem ezt már nem kell kommentálnom!

Egy pszichológus nagyon egyszerű választ adna erre: KIVETÍTÉS (a te tudatalattid önkéntelen kivetítése.)

Előzmény: Törölt nick (13638)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13642

Nem esne nehezemre. nem tartom fontosnak. A fontos itt az, hogy azon a zománcon Krisztus egy szertartásos kézmozdulattal egy gyöngyöt mutat fel.

Tök mindegy mekkorát!

---

Arra a kérdésre pedig, hogy miért ilyen kicsi az ábra:

régen írtam már egy logikus magyarázatot. Adalberték megadták a direktívákat. Magyar táltos-ötvösöknek adták parancsba az elkészítést. Ők meg --lehetőleg nem feltűnően...de mesterien -- bele rejtették a maguk hitének jelképét.

 

Előzmény: Törölt nick (13635)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13641

Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (13633)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13640

 

 

Mikor fogsz végre elgondolkodni rajta, amit ide irogatok?

El-el gondolkodok rajta: mi is indíthat egy történészt arra, hogy meglévő dolgok tagadásával odáig menenjen,mint te!

 

 

"A szakmai kérdéseiddel meg fordulj szakemberhez!"

Tényleg nem érdekelnek ezek a szakmai kérdések?

Ez jellemző rád! Te kérdezed, mekkorák (pontosan) Én válaszolom, hogy nem tudom/nem tudhatom.( Hiszen nem én vizsgáltam, mértem a Koronát, hanem azok a bizonyos szakemberek.) Kérdezd tőlük. Erre te azt a fals következtetést vonod le, hogy engem nem értékel!! Mondd, miféle srófra jár a te eszed?

 

Ami az egész alapja

Nem, mitől lenne az alapja?

 

De mindig rájuk hivatkozol!

Azt "tudják", hogy "gyöngyöt" kell látni a foltban, de nem tudják, hogy mekkora, miből van, hogy csinálták?

Az "ötvösök"?

Na neee.....

Itt meg már össze-vissza beszélsz!

Ki mondta(volna), hogy ők nem tudják? Nincs róla konkrét tudomásunk.

Mit kell itt "na neee-ezni?"

 

hacsak nem ez a módszered. Még a te tévedéseidet,(itt bizonytalanságodat) is mások hibájaként beállítani!!

Előzmény: Törölt nick (13632)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13637

GYÖNGY.

Előzmény: Törölt nick (13628)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13636

Mondd! Te itt mindenkit vaknak és ostobának nézel?...Bagatur! itt mások is olvassák azokat a torzító, kötekedő eszement bejegyzéseidet!  Ez blama!! Abba kéne hagynod!

Egyszerűen vesztettél. VAN ott gyöngy és kész!

Mi lenne, ha egyszer beismernéd, hogy tévedtél...és kész. nem haragudna itt ezért senki, és emberi mivoltodban is megerősödnél.

Előzmény: Törölt nick (13627)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13634

Csak kötekedni tudsz, és úgy beállítani a dolgokat, mintha kardinális kérdés lenne, hogy pontosan hány milliméter az átmérője! (Mint ha nem lenne tök mindegy! Van/volt kis gyöngy, közepes, meg nagy is!  ha nem tudtad volna.)

Előzmény: Törölt nick (13620)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13631

Ez a festmény (és a következő is) egyértelműen a mai kinézetű szt. Koronát ábrázolja! Elég részletesen!

Ami ennek a lényege:

ezek után abszolúte tarthatatlan "karambolfoci" elmélete az 1790-es "barkácsolás"-ról!

(M.T. akkor már kb. 10 éve halott volt!)

Előzmény: Törölt nick (13608)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13629

Ez grandiózus!

Én mondtam, kértelek, hogy vegyél elő egy sublert...

Lusta vagy hozzá, hát most vissza akarod dobni a labdát!

A szakmai kérdéseiddel meg fordulj szakemberhez! Ők tudni fogják. Én nem vagyok ötvös/aranyműves. Jól tudod!

És ez a tényen, hogy ott van egy kör -- amit ki-ki értelmez -- nem változtat.

Előzmény: Törölt nick (13602)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13625

Az, hogy mit akartak és erről te mit írsz ...erősen szubjektív!

Minden esetre VAN!

Előzmény: Törölt nick (13601)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13624

Arról írtam, amiket te ide bejegyeztél...háááát, ha ez hazugság...???

(A modorod a régi!)

Előzmény: Törölt nick (13599)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13623

lehet, hogy rossz már a szemem...én nem látok rajta semmi különöset. (Nm tudnám azonosítani a mi szt. jogarunkkal.)

Előzmény: kisharsány (13597)
enkies Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13622

Az abroncson lévő négy szent elég egyértelműen görög/bizánci stílusú.

Ezért gondolom, hogy Géza f. kapott egy diadémot Bizáncból, azon lehettek.

Aztán Vajk számára készült egy boltíves korona, amihez --apja örökét, jogfolytonosságát hangsúlyozandó -- az abroncsra feltették azokat.

Előzmény: kisharsány (13596)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13621

Sétálj el a parlamentbe - és "nézz" rá " a Szent Koronára "egy pillantás erejéig".

Vajon mit fogsz látni? :-D

(Ja, hány méterről is nézheted meg?)

-------------------------------------------

sajna, ezer éve sem a parlament, sem a több centi vastag üvegkalitka, sem az üvegkalitka körüli elkerítés nem volt a korona köré építve

Előzmény: Törölt nick (13617)
kisharsány Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13618

Mostmár Te is utána tudod mérni - ha tudod :)))

Előzmény: Törölt nick (13615)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13616

"István koronáján (a hagyomány szerint) és István érméjén (a felirat szerint"

És persze neked "hagyomány" meg a "felirat" feltételnül összetartozik ugye?

---------------------------

érdemi cáfolat híján összetartozik

Előzmény: Törölt nick (13614)
Tomtom76 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13613

Épp most vált kettesbe...

Előzmény: kisharsány (13597)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13612

Aha.

Mekkora az átmérője?

Ha ennyire biztos vagy a dologban biztos meg tudod mondani a méretét.

Mekkora pontosan az átmérője?

---------------------------------------

Ki a francot érdekel az átmérője? Nem elég neked, hogy ránézésre gyöngynek néz ki? Mit gondolsz, ezer éve aki ránézett, s talán csak egy pillantás erejéig tehette ezt, akkor leállt filozofálni a készítési technikája meg az átmérője felett? 

 

Miért vagy benne biztos, hogy ez van ábrázolva?

Szerinted ezen az érmén egy király van.

A zománcképen meg Krisztus.

Miért is kéne ugyanazt a "gyöngyöt" fogniuk?

--------------------------------------

István koronáján (a hagyomány szerint) és István érméjén (a felirat szerint) ennyire hasonló motívum bizonyára csak a véletlen műve lehet. A vésnök keze meg csak véletlenül megszaladt, ugyanúgy, mint a zománckészítőé. Véletlenül ugyanott. Ne is törődj vele.

Előzmény: Törölt nick (13600)
kisharsány Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13611

 

MEKKORA AZ ÁLTALUK "GYÖNGYNEK" VÉLT FOLT PONTOS ÁTMÉRŐJE?

 

A Jézuskép gyöngyje 0.36 mm átm., a Mindenható kép gyöngyje 0.58 mm átm. Számításos arányítással, tehát néhány század eltérés lehetséges.

Előzmény: Törölt nick (13602)
ericea Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13607

:) egy lovas képére igen, én is emléxem...

Előzmény: Törölt nick (13605)
ericea Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13606

"Nyugodj bele , a KM ben minden más, még szicíliai normann hüvelyktől is eltérő volt az etalon."

 

A sziciliai normann hövelyk, ii. Roger idejében hány milliméter volt? Csak hogy tényleg bele nyugodjak.....

Előzmény: pfalúz_62 (13594)
ericea Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13604

enkies,

 

Nem egyetlen festményről van szó, hanem egy festménytípusról. Ami a Habsburg uralkodókra jellemző. Egyet kisharsány be is tett. Ahol ezeket látod az elsősorban a Schönbrunni kastély (onnan nem tudok képet hozni, mert belül mindig baxtatnak ha fotózom, nem szokott különösebben zavarni).

Előzmény: enkies (13586)
kisharsány Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13597

Én tudok mutatni egyet - nem tudom erre gondolt-e ?     Figyeled a jogart ?

Előzmény: enkies (13586)
kisharsány Creative Commons License 2014.11.02 0 0 13596

Talán egy részlet kivételével: azok az abroncs-képek vszg. bizánciak, amiket Géza f. kapott.)

 

Biztos' lázas vagyok :))) Ezt nem egészen értem:mit kapott ? azután mit csinált avval a "mit"-tel ?

Előzmény: enkies (13595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!