Keresés

Részletes keresés

ivf Creative Commons License 2005.02.23 0 0 119
A szobatisztasággal tényleg küzdünk, és ez azért furcsa nekem mert a másik kutyánkkal nem voltak ilyen gondok. Bömbi az esetek 70 %-ában nem a papírra végzi a dolgát. Pedig próbálkoztam azonnali Domestosos felmosással, most vettem egy spray-t ami állítólag elriasztja, de ő tojik rá nagy ivben /szó szerint:-))/ A másik k utyánk is kan, ezért lehet hogy lesznek kisebb-nagyobb gondok. Nálatok éjszaka hol alszanak a kutyusok?
Előzmény: izabó (117)
ivf Creative Commons License 2005.02.23 0 0 118
Sziasztok! Van itt valaki??
izabó Creative Commons License 2005.02.23 0 0 117

Nyugottan vidd ki ha nagyon félted akkor tegyél rá ruhát,nagyon fontos hogy ismerkedjen a kinti világgal mert csak úgy lesz jól szocializált felnőtt kutya,ha nem viszed ki félni fog vagy egyébb viselkedési zavarai lehetnek,és már aktuális lenne szobatisztaságra nevelni,mert már igencsak ki lehet vinni.

 

A kozmetikus témába nem tudok segíteni én még nem vittem és egy darabig még nem is fogom,majd ha túl hosszú lesz a szőre akkor megyünk de még nőhet.Amikor elhoztam majdnem kopaszra nyírták mert nem tudták megfésülni..na mindegy.

 

A körmeit szerintem az állatorvos is levágja,de viheted kozmetikába is.

 

Kertesházba laktok? Milyen neműek a kutyák?

 

Én a szemével azt csinálnám amit már leirtam tövig levágnám a szört(barnát) és attól kezdve minden nap mosnám neki szemtisztitó oldattal.Mert igy csak barnább lesz.

Előzmény: ivf (110)
izabó Creative Commons License 2005.02.23 0 0 116
De aranyos!!!!Kis havas pofis.:o))))) Látod én is feltettem az elönytelen képeit is,nyugottan rakjad fel ne szégyelösködj.:o)
Előzmény: Sport Tx (107)
izabó Creative Commons License 2005.02.23 0 0 115
Itt vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: ivf (114)
ivf Creative Commons License 2005.02.23 0 0 114
Úgy látom már nincs itt senki. Majd holnap korábban benézek. Jó éjt mindenkinek!!!
ivf Creative Commons License 2005.02.23 0 0 113
ivf Creative Commons License 2005.02.23 0 0 112
Hát jó dolga van a kis szőrmóknak....
ivf Creative Commons License 2005.02.22 0 0 111
Jaj, nagyon édes!!! Havas az orra??? Tényleg adjatok tanácsot! Kivihetem Bömbit? Én olyan vékonynak látom a szőrét és az egész kutyus olyan kicsi főleg a nagy mellett, hogy nem tudom eldönteni, de lehet,hogy csak túlaggódom a dolgot. Tényleg semmilyen tapasztalatom nincs ezzel a fajtával kapcsolatban.
Előzmény: Sport Tx (107)
ivf Creative Commons License 2005.02.22 0 0 110
Sziasztok, hát ismét itt vagyok. Bömbit a lányom barátnőjétől kaptuk. A mamának van törzskönyve, mi nem kértünk, nem tudom van-e jelentősége. Irtó édes kutyus, de azt már látom, következetesnek kell lenni vele. Imádja, ha babusgatják,de egyedül is elvan, és eddig semmi kárt nem csinált . Úgy vettem észre kicsit válogatós, a száraz kajáért nem nagyon van oda. Én még nem vittem ki, félek, hogy megfázik, de lehet, hogy ez hülyeség. Az igazság az, hogy van egy másik kutyánk is egy 7 éves chow-chow és még csak nagyon óvatosan próbálgatjuk szoktatni vele. Zeusz nem nagyon foglalkozik velel, kicsit megszagolgatta, de ez a kis hülye ugrálna rá, azt meg a nagy nem nagyon dijjazza. Egyelőre nem nagyon vagyunk tisztában néhány dologgal. Pl. mikortól kell, illetve lehet kozmetikushoz vinni, szerintem le kellene vágni a körmeit, de én nem merem. Már fürödtünk 3-szor, elég jól tűrte, igaz remegett mint a kocsonya, pedig nem fázhatott, mert rögtön egy megmelegített törölközőbe csavartam. A hajszárítót is nagyon szépen túrte. A szeme változatlanul nem tetszik, de remélem majd szebb lesz.
Sport Tx Creative Commons License 2005.02.22 0 0 109
Jújjj, de szép lett!!!
Előzmény: izabó (106)
izabó Creative Commons License 2005.02.22 0 0 108
Haahóó hol vagytok???
Sport Tx Creative Commons License 2005.02.22 0 0 107

Tényleg elönytelen, de így is aranyos. Az enyémek még szörnyűbbek ilyenkor.

Én is talloztam fel egy fürdözös képet, de gyorsan kicenzúráztam.

Inkább az elözményt tettem fel.

Ő a legújabb kutyám DORKA 4 hónapos.

Előzmény: izabó (105)
izabó Creative Commons License 2005.02.22 0 0 106
Éééés ilyen lett.:o)
izabó Creative Commons License 2005.02.22 0 0 105
Egy-két elönytelen fürcsis kép,a párom csinálta..látszik.:o)))
izabó Creative Commons License 2005.02.22 0 0 104

Régebben sikerült hamarabb elaludni,de mostanában képtelen vagyok kettőnél hamarabb elaludni.

 

Totóka meglepően jól türte az is igaz hogy szuper dokink vanmbe lett kötve a szája,és lefogták de azt hittem jobban fog tombolni.

 

Én is kiakadtam ahogy ez a kutya kinézett a doki után ne tudd meg csak a háta nem volt sáros,a fürdést is elég jól türte.

 

Mutatok mai képeket.

Előzmény: Sport Tx (103)
Sport Tx Creative Commons License 2005.02.22 0 0 103

Áhhhhháááááááááááá!!!!!!!!!!!!

 

Akkor már értem hogy sikerül fent maradnod.

Én is hasonló cipőben járok. Itthon dolgozom, vagyis akkor megyek a dolgokat intézni amikor nekem jó.

Mivel én csak éjfélig - egyig vagyok fenn, "már" fél kilenckor kelek.

 

Ma akkor, full szerviz volt szegény Totónak. Hogy viselte???

 

A fül szőrtépkedést, a karomvágást az én is bevállalom, de a többit inkább a dokira hagyom.

 

Olyan vacak ez az idő. Állandóan koszosak a kutyáim. Legszívesebben naponta fürdetném Őket, de sem időm, sem energiám hozzá. (Természetesen Ők sem rajonganának érte)

A lábmosással nincs semmi bajuk minden séta után, de a többit szívesen hanyagolják.

 

A szemszőr nyírás marad a hétvégére (nem mint ha az felénk nyugisabb lenne). Most egy kicsit káoszos a hetem. Ilyet akkor jó csinálni, ha nyugi van.

izabó Creative Commons License 2005.02.22 0 0 102
Szia, hogy vagytok?
Előzmény: Sport Tx (101)
Sport Tx Creative Commons License 2005.02.22 0 0 101

Kedves ivf!

 

Én is csak azt tudom ajánlani amit izabó nagyon jól leírt, a kutyus neveléséről, karbatartásáról, szoktatásokról!!!

 

Szerintem fogad meg a tanácsait, mert akkor egy nagyon jól kezelhető kutyusod lesz.

 

 

izabó Creative Commons License 2005.02.22 0 0 100

Szia!

 

Megnyirtad a többinek is a szemét?Én nem merném megnyirni,az egész kutyát,de ha úgy érzed akkor próba szerencse.

 

Ma voltunk orvosnál kapott veszetség elleni oltást,volt fülszőrtépkedés,karomvágás,éa bűzmirigy kinyomás.utána itthon fürdetés és immár szép tisztán pihengetünk,borzalmasan nézett ki a latyakos ut után.

 

Én itthon dolgozom igy ráérek felkelni amikor csak akarok,alltalában kettőig fent vagyok,és 10-kor kelek.

Előzmény: Sport Tx (93)
izabó Creative Commons License 2005.02.22 0 0 99

Szia!

 

Örülök hogy ránk találtál és igy már hárman vagyunk,üdvözölek a csapatban.:o)

 

Nagyon szép a kiskutyád gyönyörű a szőre,a szemét szerintem ne bórvizzel mosd ,hanem lehet kapni többféle erre kitalált készitményt pl:Bobi,Panzi szem-szemkörnyékmosó oldat.(nem drága és hatékony).

 

Nekem egy két éves fiúcskám van aki elég kalandos uton jutott hozzám 3 hónapja.

 

Szerintem amig ilyen fiatal szoktasd hozzá a fésüléshez,és a szemtisztitáshoz,mert nálunk ez igen nagy probléma volt,mert az elözö gazdája nem megfelelöen nevelte,az is nagyon fontos hogy ne kényeztesd el,mert sajnos képesek utána úralkodni a gazdájukon,tapasztalat.

 

Már sokat változott Totóka is amiota nálunk van de a kezdezi nehézségeket nem kívánom senkinek.

Előzmény: ivf (95)
Sport Tx Creative Commons License 2005.02.21 0 0 98

Úgy látom, te ügyesebb voltál mint én.

Nekem kellet pár nap mire rájöttem, hogy tegyem fel a képet.

De édes az én kisebbik Bolognessem is teljesen hasonlóan néz ki. Ő is 4 hónapos.

Az enyém kislány. A tiéd???

 

A héten én is lefényképezem és felrakom a képét.

Sport Tx Creative Commons License 2005.02.21 0 0 97

Üdv a csapatban ivf! :-))))

A képet nem sikerült betenned, de ne aggódj én is nehezen jöttem rá.

Tallozzás-Feltölt-és a lényeg BESZÚRÁS!!!

és már fent is lesz a kép.

Feltétlen rakd fel a képet én nagyon kíváncsi vagyok.

Hol vetted a kutyus? Mennyi volt? Van törzskönyve vagy hobby kutyus?

 

ivf Creative Commons License 2005.02.21 0 0 96
Bömbi
ivf Creative Commons License 2005.02.21 0 0 95
Sziasztok! Örömmel fedeztem fel ezt a fórumot, miután én is egy tündéri 4. hónapos Bolognese kutyus gazdija vagyok. Az egész család rajong érte. A szobatisztasággal még nálunk is gondok vannak. 10 alkalomból 6 megy papírra a többi mellé.:-(( De azért reménykedünk.... A szemét én is tisztítom naponta bórvizes vattával /már egészen türelmesen tűri/, de így sem fehér ott a szőr.Próbáltam már rövidebbre vágni, de úgy látom alaphelyzetként a szeme körül és a fülei végén van egy kis zsemle színű rész. Azért mi így is szeretjük!:-)) Egyébként írtó vidám, játékos, imádja, ha dajkálják, de remekül elvan akkor is,ha egyedül kell maradnia valamennyi időre. Megpróbálok feltenni egy tegnap készült képet róla.
Sport Tx Creative Commons License 2005.02.21 0 0 94

Jó neked, hogy ilyen sokáig bírod a fentlétet.

Én csak éjfélig engedélyezem magamnak a nettezést, mert ha tovább lógok a hálón, akkor másnap nagyon nehezen megy az ébresztő.

Tényleg, te mikor szoktál kelni???

Sport Tx Creative Commons License 2005.02.21 0 0 93

Pedig ez a kép a szemtisztítás kúra és vágás elött készült.

(Még azon gondolkodtam, hogy a szeme környéke olyan jól sikerült, megpróbálom az egész kutyát megnyíni.) Bár a napokban nem lesz túl sok időm, de hétvégén megpróbálom.

A párom még a gondolattól is rosszul van.

Arra gondoltam, hogy nagyon rosszul sikerül akkor másnap elviszem kozmetikushoz és majd ott rendberakják.

Ha esetleg mégis sikerülne, akkor sporoltam egy kicsit.

izabó Creative Commons License 2005.02.20 0 0 92
Ezen a képen nem is látszik barnának a szemkörnyéke.
Előzmény: Sport Tx (88)
izabó Creative Commons License 2005.02.20 0 0 91
Ja látom hogy jól hagyta..,én sima tompavégü ollóval szoktam őt nyirbálni,bár az nálunk kész tortura utálja az ollót,bár azon nem csodálkozom,legutobb a kozmetikus csúnyán belenyirt a fülébe.
Előzmény: Sport Tx (88)
izabó Creative Commons License 2005.02.20 0 0 90
És milyen lett,hogy tűrte?
Előzmény: Sport Tx (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!