Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

elf Creative Commons License 2001.08.29 0 0 3836
No megkérdeztem:
1,6 tonnás -az angolok(http://g7tgr.demon.co.uk/kernel.php?sitename=dborc&pageid=handwinch-prods.html) szerint ez jó 2.5t autókhoz, mert az 1.6t emelésre vonatkozik- szóval ez ennél(www.kling.hu) a cégnél 38.970+netto, ebben benne van 20m drótkötél is. Ha hosszabbal kell azt külön lehet rendelni. 2-3 hét múlva lesz.

A nagyobb, ami 3.2Tonnás(húzásban 5t!!!) 81.413+áfa. 16mm-es drótkötél van hozzá, szintén 20m. Ez van raktáron.

Az angoloknál ez 400Font+áfa.
Végre valami offroad cucc ami olcsóbb nálunk!!!

Előzmény: elf (3835)
elf Creative Commons License 2001.08.29 0 0 3835
internet rulez!
http://www.kling.hu/140.htm
SEEN Creative Commons License 2001.08.29 0 0 3834
hivj fel egy biztositos ismerosod es kerdezd meg hogy katalogus szerint mennyit er, ez kb 10%-kal alacsonyabb, mint a tenyleges ar :)

udv,

[s]

Előzmény: Zettmann (3833)
Zettmann Creative Commons License 2001.08.29 0 0 3833
SZIasztok!

Az egyik alföldi autókereskedésben láttam egy 1993-as Suzuki VITARA-t, ami pont olyan, amilyet szerettem volna: metál fekete, levehető tetős, 2 ajtós, elektromos ablak, központi zár, és egy átlagos magnós rádió van benne. A kocsi kívülről tényleg gyönyörű, rozsdát csak tényleg 1-2 helyen lehet látni, a motor is szép, (1,6-os JLX). Minden klappol, de az ár nekem nem tetszik: 1.9 millió Ft. Érhet egyáltalán ennyit egy '93-as autó, amit Svájcból hoztak be, és már hajtottak bele 95.000 Km-t?

Mi a reális ár? Vagy akár ez is az lehet?

Köszi! Várom a választ!

Péter

elf Creative Commons License 2001.08.29 0 0 3832
Sajnos a link csak a menüre mutat.
Olyan mint a Brano 30-xx széria?
Mert én arra gondoltam.
Előzmény: Sj (3831)
Sj Creative Commons License 2001.08.29 0 0 3831
Én kéz alól vettem egy talán magyar gyártmányt kemény 5e HUf-ért, ami nagyon hasonló a brano-hoz (http://branoas.brano.cz/html/cz/browsefrm.htm?CzFnt=0)és van vagy 20kg. Eddig még mindig kihúzott, bár nem kis munka, mert 2m-ert húz, amiből 30-40cm a kötél megfeszítése, de többször húztam vele a kocsit 6-8m is.A lábfékkel befékezett terránót is elhúztam vele betonon is próbából! Keressétek a hírdetésekben, hátha láttok!
Előzmény: elf (3830)
elf Creative Commons License 2001.08.29 0 0 3830
Ha megtudod hol és mennyiért lehet Magyarországon ilyet venni, léci szólj.
Előzmény: KRISZ (3828)
NLQ Creative Commons License 2001.08.29 0 0 3829
asszem autoflex, es a telefonkonyv alapjan megtalaltam oket anno

nlq

Előzmény: KRISZ (3828)
KRISZ Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3828
Sziasztok!

Köszi a csörlő infót mindenkinek! A Brano-t nem ismertem, utánanézek...

Karcsi:
Nem emlékszel véletlenül annak a kecskeméti vonóhorog gyártónak a nevére (esetleg címére, telefonjára), lemennék megnézni, milyenek.

Köszönet:

Krisz

niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3827
Heló fiúk végre él a topic.
Hétvégén Kiskőrösön szüreti fesztivál és Szlovák nemzetiségi napok.Most lesz 1- én szombaton a helyi borok útja rali.5000-ft a nevezés,minden állomáson vendéglátás,tesztlaptöltés,néhol borkóstólás pl:a Tabdi-i polgármester saját pincéjében,Úgy hallottam sárkányrepülés lesz az Akasztói reptérről.Egy buli az egész,tavaj nagyon jó volt.Nem a verseny a lényeg hanem a vidámság,nem kell terepjáró.Este A Kiskőrösi Önkéntes tűzoltó szertárban KAKASPÖRKÖLT a vacsora,ez is benne van a nevezési díjban,az autóban annyian ülhettek ahányan befértek,autónként számít a nevezési díj.
A start szombaton Kiskőrösön a Szent István utcából,A Mihály László autós iskola elől.Gyertek minél többen,jó móka lesz.

Krisz.A gyári niva gumi kibír 30ezer kilómétert,de úgy zúg mint a Niagara vízesés.

Kézi csörlőt láttam Kecskeméten a vonóhorog gyártónál,ami egy kötélen 980kg-ot emel az 32ezer ft.Van olyan ami 1200kg-ot emel,ennek nem tudom az árát,ezek utánfutóhoz való csörlők,szerintem elég jó minőségűnek néznek ki.

NLQ.Ne búsulj én meg közben terepváltót cseréltem,de a jó hír a kardánjaim jók.

NLQ Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3826
:)

valoban en mondtam mindkettot, de a kardanom csereleset en halogattam penzugyi okok miatt, ezert szivtam vele...

Előzmény: elf (3825)
elf Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3825
Ja:
"ezutan kb 45 perc kardanszereles "
"Most akkor autót vettél vagy összerakós játékot?"
Mindkét idézet tőled való. :)))
Előzmény: NLQ (3823)
elf Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3824
Köszi az infót ilyen "kézicsörlőm"(baumax,made in china) nekem is van, Amikor megvettem próbaképpen huzigáltam vele az autót, akkor végül is müködött, de nem szívesen bíznám rá az életemet.
A 4 tonnás spaniferemnek komolyabb a mechanikájan mint ennek a "csörlőnek". Igaz, az német.

A Tirfor meg a Brano ennél a cuccnál sokal komolyabb darabok(az áruk is: 3.5T ~160eFt), viszont legtöbb esetben praktikusabbak mint az elektromos csörlők.
Egyébként ezeket a szaknyelv nem csörlőnek, hanem vonszolónak hívja. Az benne a trükk, hogy nem dobra tekeri föl a kötelet, hanem csak átengedi magán, így ennél a típusnál nincsenek áttétel problémák, bárhány métert húzol, ugyanannyi erő kell hozzá.

Rántópad: Tudtam hogy magadra veszed. :)
Csak arra voltam kiváncsi, rántásnál nem "hullámzik"-e nagyon be a karoszéria, egy annyira megemelt autónál mint a tied.

Előzmény: NLQ (3823)
NLQ Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3823
kezi csorlo:

mult heten tortent... vacon voltam, jovok vissza dugo a 2/a n (baleset valoszinuleg) najo akkor menjunk fot fele... arra is dugo (dugot a dugo kerulo autok akozzak :)
na nem baj van erre jo kis foldut azzal kikerulom Fótot...
csak ket dologrol felejtkeztem el: 1., leszedtem az mt gumikat az autorol. 2., az elso kardanom a csomagtartoban pihent (mint kiderult jobb mintha otthon lett volna..

na en meg be a dzsindzsaba ahogyan kell el is akadtam egy kisebb godorben... (elotte 1 oraval volt 1 jokora zuhe)
ahogy elakadtam egybol eszembe jutott mindket dolog....
nezek a kocsi ala, de nincs hely feltenni az elso kardant (jo kis bakhat)
nincs mit tenni elo az 5000 Ft-os kezi csorlot (ilyen van a CCJ nek is ) (beszerzesi helye: szerszambolt Kiraly u kifele jobb oldal csengeri u utan 30m)
ravan irva 2tonna es a kabel hossza rajta 3meter igen am de elso amit kiszurtam, hogy a 2tonnet csak ugy tudja, hogy a 3m drot meg van csigazva azaz 1,5 m huzasi tavolsag maradt...
a dobra 3 layerben kerul fel a kabel, a masodig layeren mar kikopod a tüdőd (csak az elso layeren tudja a 2tonnat emberi erovel), azaz az amugy sem nagy (1,5m) huzasi tavolsagbol hirtelen maradt kb 0,8m ebbol lejon még afa tavolsaga miatt elovett rantokotel nyulasa, a kabel feszitese stb ugyhogy egy fogassal ha jol ment, tudtam a kocsin huzni kb 20-25 cm-t (ez nagyon jo adat, mert volt huzas ami 5 cm volt csak :))
ráadasnak a dobon van egy rugos lemezke, aminek a drotkotel feszesen tartasa es a feltekeres megvezetese lenne a cel AKINEK ILYENJE VAN SZEDJE KI BELOLE!!!! ugyanis a lemez kicsit keskenyebb mint a dob, es a drot beszorul mellé ami csorlozesnel nem gond, de amikor ki akarod engedni a drotot, akkor nem birod kiszabaditani (szoval a letekeres ettol idoigenyesebb mint maga a csorlozes)
szoval kb 1,5 ora alatt rancigaltam a kocsin kb 2metert!!!! (mostmar biztos csak fele annyi ido kellene hozza) ezutan kb 45 perc kardanszereles (nagyon szét van hullva szegenyke)
ezutan 10 perc alatt betonon voltam
szoval jo kis rovidites volt...
ja igen hiaba nem nyulsz a drotkotelhez, vedd fel a kesztyut.... (tapasztalat)

nlq

elf a rantopad nem tudott zavarba hozni (a kocsit sem)

jpmaster Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3822
Hali Tadpole!

Pl: a Palikfalván (Hungaroring) nemrég nyilt OR pálya pont ilyesmire készült. Egyébként milyen az a divatkocsi?

JP

Előzmény: TadPole (3820)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3821
TadPole

Siófokon szervezünk direkt ilyen autókra számítva egy találkozót szept 22.-én szombaton. Részletek a www.siofok.com/rangers oldalon Rangers Trophy címszó alatt.
üdv
CJ7

Előzmény: TadPole (3820)
TadPole Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3820
Hello. Tudtok valami konnyebb palyat ahol a magamfajta lama divatdzsipes kiprobalhatna a gyarigumis :( terepjarojat? Valahol Bp kozeleben lenne jo. Koszi.
Előzmény: elf (3818)
elf Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3819
Jut eszembe: NLQ hogy vizsgázott a rántópadon az emelt terepjáró és az MT-s gumi?
Nem akart fölborulni, vagy ilyesmi?
elf Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3818
Természetessen desztvizet tettem bele.
Amúgy ha megvárom míg elpárolog, az egész autót szétmarja. Az akkus egy CSOMÓT szívot le belőle.

KÉZI CSÖRLŐ: Azt mondják jók a Brano típusuak, és még olcsóbbak is. Lehet angliából rendelni, de nincs sok értelme, mert ezeket a csehek csinálják.
A DSzilárd a LR klubból mondta hogy próbál ilyet szerezni.
Én is ilyet akarok majd venni.
www.brano.cz

Alfred Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3817
rr81:
Nincs jelentősége, ennyire nem kell precízkedni a savsűrüséggel. Ha működik, békén kell hagyni.

Alap követelmény a desztilált vizes utántöltés, aztán ha véletlenül csak csapvíz van akkor jó az is, nem megy tőle tönkre.

Előzmény: rr81 (3814)
KRISZ Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3816
rr81!

Én kerestem CB-t, még mindig érdekel.
Kamionboltban 20e körül volt Alan típusú, de nekem nem kell új, sőt! Azt az 1-2 taxis ismerősömet bezzeg mostanában lehetetlen elérni...
Szóval érdekelne.

Más:
Tud valaki olcsón kézi csörlőt? Külföldi ismerőseim Tirfor kézi csörlőt használnak Nivára, nagyon szeretik. Megnéztem, 400 GBP. Azért ettől rosszabb is megfelel :)

Karcsi:
Ha gyári terepgumikat használok Niván utcán is, akkor azok kb. meddig szokták kibírni?

Köszi,

Krisz

Előzmény: rr81 (3813)
NLQ Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3815
ha savat ontesz az akkuba akkor azzal tonkreteszed...
Előzmény: rr81 (3814)
rr81 Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3814
Bocs, rosszul fogalmaztam.
Els lépésben sikeresen túlhígítottad a savat. Most azzal, hogy lecsökkentetted a folyadék szintjét a megfelel értékre, gyakorlatilag semmi nem változott, azt leszámítva, hogy rontottad az esélyeid a savsrség megfelel beállítására, hiszen most már savat is kellene utánatöltened, na de mennyit???
Persze utólag okosnak lenni olyan, mint elre hülyének...:-)
Előzmény: rr81 (3812)
rr81 Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3813
Srácok, ki akart venni mostanában CB-t? Keressen meg, talán tudok segíteni.
rr81 Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3812
Megvárhattad volna, amíg magától elpárolog, így csökkent a savsrség. Na mindegy, minek bonyolítsuk a dolgokat.
Előzmény: elf (3809)
leto- Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3811
Komamnak kellne jo allapotu UAZ, akar dizel is. Ha van ilyened, leci irj email :)
elf Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3810
RÓZSASZÍN alvázvédő????!!!!
Jenkik....
Előzmény: Hemicuda440 (3803)
elf Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3809
Naaaa, úgy tűnik meg van a megoldás az akkumulátor problémára.
Az volt a gáz, hogy túl sok folyadék volt benne.
Pontosabban túl sok vizet töltöttem bele.

Ugyanis van egy kis pálcika a kupak alatt, és én azt gondoltam, addig kell tölteni hogy ezt ellepje.
Pedig nem. A savszintnek a pálcika ALATT kell lennie.
Most le lett szívva egy csomó sav, szóval most elvileg jó lesz.

Egyébként ez gyakorlatilag gondozásmentes akkumulátor.
Többen használják rallyzni is, szóval a rázkódást is bírja.
Majd meglássuk.

Viszont mindenkinek köszönöm a segítséget.

NLQ Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3808
ja es a legszebb az, hogy nem is adtam volna dragan, es mind a 2 domain nevet (most mar 3 van :) megkaphatta volna, de az arat nem kerdezte, csak fenyegetozott 1bol :))

remelem jol erzi magat....
ja es uzenem neki, hogy a 8 napon tul gyogyuloval fenyegetozott, ettol csak dragabb lett a dolog...

nlq

NLQ Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3807
taubenreuthermagyarorszag.hu 2001-08-16 13:01:41

jaja mar lattam... megprobaltam beirni, el is kopott a billentyuzetem mire sikerult :)

bejegyezhetnek meg a warnmagyarorszag.hu
az arbmagyarorszag.hu
es a magyarorszagmagyarorszag.hu -t is

nlq

Előzmény: gomesf (3805)
CCJ-100 Creative Commons License 2001.08.26 0 0 3806
nlq: kuldd at lecci a multheti kepeket mailba
gomesf Creative Commons License 2001.08.26 0 0 3805
nlq!

taubenreuthermagyarorszag.hu

most igenyeltek valamikor

gomes

niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.26 0 0 3804
Az egy jó átlaggumi,jó aszfalton,homokon,sárban tud annyit mint egy átlag MT-s gumi,homokon viszont jobb mint az MT-s,általános használatra szerintem jó.Az ára is kedvező 10 rugacs darabja.
Valószínűleg a Nivára is ilyen lessz az utcai gumi.Ja és az gyári Gaz69 gumi,keskenyebb és alacsonyabb mint az Uaz-ra való.
Előzmény: Törölt nick (3789)
Hemicuda440 Creative Commons License 2001.08.26 0 0 3803
Jó napot, gondoltam benézzek, ma olyan 4x4 hangulatom van:))






Az utólsó képhez:
Danny Hackenberg of Beavertown, Pennsylvania, seems like one of those guys who's meticulous about everything. For example, he remembers the exact date that he bought his '78 CJ-5 (February 20, 1993) for $2000. Soon thereafter, he repainted the Jeep, thinking long and hard about a nickname/persona for it. Eventually, "Bad To The Bone" stuck in his mind, although Danny says that the George Thorogood song didn't play a part in the decision.

The next dates of interest in this Jeep's chronology were January 2 through January 11, 1995. This is when Danny completely disassembled the Jeep in his dad's garage in Selinsgrove, Pennsylvania. By June 5, 1995, the CJ was back together and renamed "Bad To The Bone II."


KaLandOr Creative Commons License 2001.08.25 0 0 3802
Üdv.miden sárdagaszónak !
Keresek 2-2,5tonnás nagyon szuper és elfogadható árú csörlőt.Ha tudtok ilyet porosodni, kérem szójató rólla. Asebaj ha mobil, söt..! Kössz elörre is
elf Creative Commons License 2001.08.25 0 0 3801
Ha ki vannak szedve az autóból, és nincsenek összekötve, akkor is jön ki belőlük a sav.

Egyébként nekem úgy tűnik hogy a MELEGTŐL csinálja ezt. Ezek az akksik valmikor télen-tavasszal lettek beszerelve, és amíg hideg volt, semmi ilyen gond nem volt velük.

Kösz JPMaster, ismerem az Exxide-okat. Az a site emlég amerikai, egy bit műszaki infó sincs rajta.
A magyar forgalmazó: www.forex.hu

Exide-ból a szóbajöhető az STR sorozat, ebből nekem az S5 fér be, a paramétereit már lentebb leírtam.
A Maxxima a Exide-nak az Optima konkurens akksija, de az csak 50 v 55 Ah. Igaz hogy 900A, de ha kettő van belőle akkor ez nem annyira érdekes.

Egyébként nekem volt már Exide s5-öm, csak továbbadtam(ÉN ÁLLAT!!!), mert amikor két akksis rendszer került az autóba, nagyobb(80Ah) és egykorú akkumulátorokat szerettem volna, és a banner-t ajánlották.

A sima páruzamosításon kívül be lehet másképp is kötni az akksikat.
Pl lehet közéjük tenni leválasztórelét, ami egy bizonyos fsz-nél szétválasztja az akksikat, és így nem tudsz úgy lemerülni, hogy utána ne tud beindítani a motort.

Ebben a megoldásban szoktak két különböző akksit beépíteni, az egyik egy indító akkumulátor(pl piros Optima), amásik pedig "mélyciklus akkumulátor pl. Yellow Top Optima(az 240-szer lemeríthető).
A Forex-nél is van ilyen relé, de ahhogy néztem az nem bírná el a csörlő terhelést.
Az "ARB smart solenoid"-ot ami szinrtén ilyen cucc, nálunk senki nem forgalmazza.
A Taube... izé kft-nek van egy IBS battery monitor vevű ketyere, az jó lenne, mert egy csomó mást is tud, nade 100eFt-ért???!!!

Akkor már egyszerűbbb a sima párhuzamosítás.

Előzmény: SEEN (3799)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3800
Nem,ez nem a te hibád,ezért is köszöntem meg,hogy szóltál.
Előzmény: BkorVette (3798)
SEEN Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3799
nem ertem miert nem tudod megnyugtatoan leszigetelni a masik sarut arra az 1 orara :) amugy ha ezt kiprobalnad, akkor mindjart kiderulne, hogy a kotes okozza-e a pezsgest vagy amugy is pezseg... :)

[s]

Előzmény: elf (3794)
BkorVette Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3798
"Köszi volt vagy két perc."

És ezért most engem hibáztatsz?:-)

Azért jópofa volt...de valakinek semmi sem elég!:-))

Üdv.:B.korVette

Előzmény: niváskarcsi (3796)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3797
Ja azt hittem rendesen pezseg...
De mindenképp mérni kell, addig csak okoskodunk :)
És azon ne csodálkozz, ha sokan akarnak segiteni valakinek, mert itt olyan a csapat, akik egymást erősitik, nem fikázzák a másikat.

Ha nekem legköz. aksi kell akkor:
http://www.exide.com/
http://www.exide.com/products/trans/productdetail/truck_orbital_automotive_starting.html
1 havernak van ilyen és csodákat mesél...

JP

Előzmény: elf (3794)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3796
Köszi volt vagy két perc.
Előzmény: BkorVette (3795)
BkorVette Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3795
Hééé!!

Discovery Channel!!

Mindjárt Hummer teszt!

elf Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3794
Azt még nem próbáltam, mert nem tudom megnyugtatatóan leszigetelni a 2. pozitív sarut.

De azt a "kisveszem és földre lerakom"-at úgy értettem, hogy kiveszem és még másnap reggel is szivárog.

Előzmény: SEEN (3793)
SEEN Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3793
ugy ertem akkor is csinalja, ha csak az egyik akksi van a kocsiban? akkor is pezseg, miutan megalltal?

[s]

Előzmény: elf (3792)
elf Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3792
Akkor is csinálja, ha kiveszem az akksikat, és lerakom a földre, természetessen úgy hogy nincsenek összekötve.
Előzmény: SEEN (3791)
SEEN Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3791
kiprobaltad mar, hogy ha lekotod a masik aksit, akkor is csinalja-e vagy csak osszekotott aksik mellett?
Előzmény: elf (3790)
elf Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3790
Mindenki ezt mondja.
Pedig a fesz. mérő műszer direktbe az akksira van kötve, és soha nem mászik 14V fölé.
Előzmény: Alfred (3788)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3789
ismeritek a gyari uaz terepgumit? (a nagy hazikomintast)

mik az ismervei ennek a fajtanak?
hova idealis? stb?

L(amer)iver

Alfred Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3788
elf:
Ilyen mérvű párolgás pedig leginkább túltöltés esetén szokott előfordulni...
Előzmény: elf (3787)
elf Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3787
Fúúúú, régóta nem váltott ki egy téma sem ekkora regálást mint az akksiim. :)

Szóval: nem cellazárlatos. Megkértem egy akkumulátoros embert, ő megnézte célműszerrel és egyik cella sem pezsgett terhelés hatására.

Egyébként én a pezsgés alatt nem azt értettem hogy úgy csinál mint a babgulyás a sparheton, hanem azt hogy hallom hogy jön föl benne időnként buborék, + most már egy hét után felhólyagosodott az akksileszorító vas festése+ a cellakupakokat takaró műanyaglemezkét leszedve látom hogy sav szivárgot ki a cellákból.

Teljessen egyforma/egykorú a két akkumulátor.

"az Rallye VB-ben használt RedTop, na az 450 GBP!!! Olyan mint egy óriás Duracell."
És ahhoz mekkora duracell nyuszi tartozik? :)

Egyébként a múlt hétvégén kivettem az akksikat egy napra, és semmi különös nem történt.

Lehet hogy semmi baja nincs az akksinak, csak egyszerűen ILYEN. Párolog, azt kész.
Jövő héten visszaviszem, és akkor kiderül.

De ha ez így van, akkor Novemberben lecserélem Exide STR s5re. Ez 65Ah 640A, viszont tejesen zárt, rezgésálló, gondozásmentes, és NEM PÁROLOG!:))

NLQ Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3786
ha mar akksirol van szo:

a coraban lattam mult hat vegen magnet marelli varazsszemes akksikat 65 Ah 14900Ft 80 Ah 17900 ert (arak fejbol...)

nlq

Alfred Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3785
Nekem az egyik Patrolomban volt rugózós kamion ülés. Rázós földúton és a Bartók Bélán nagyon jó volt!
Előzmény: Törölt nick (3784)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3784
liver!

Kb 10 éve a céges UAZ-omban IFA űlés volt, de már nem emlékszem, hogy lett beleműtve, csak arra, hogy késöbb az eredeti lett visszarakva kevés melóval.

CJ7

Előzmény: Törölt nick (3782)
Tutor Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3783
"Végül vettem Kovács Pista és Tsa gyártmányút 12eFt-ért"

Ez veletlenul nem SELEKS?
A becsi uton arulnak mindenfele meretut,
sacc felaron a tobbihez kepest. Nekem a ket banneremet (24V rencer) szerintem tavasszal
vagy legalabbis jovore cserelni kell, es
azon tepelodom, megelolegezek egy kis tamogatast a magyar iparnak.
Amugy mondja mar meg nekem valaki legyenszives,
miert jo, ha egy autoban 24V rencer van?
Hogy szopjak,a mikor szurofeny-izzot akarok venni? Vegulis nem szoptam, mert sorba kotottema kettot, mert ugyi 24 = 12 * 2 :))

Gyerekek, tudom hogy nektek ujabb kocsijaitok vannak, de azert csak elmondom: nem hittem az adalekokban (prolong, slick, metabond stb), de egy haverov rabeszelt a FIMOL-ra. Ez valami fekete molibden-diszulfatos trutyi. 1 flakon 300 huf, a patrolba kellett vagy 10 flakonnyi.
Most fel ev utan kijelenthetem: a motor zajszintje felere csokkent, erosebb lett, vegsebesseg erezhetoen nott...szoval nekem bejott.

na nem farasztoks enkit tovabb, udv,

T.

Előzmény: rr81 (3777)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3782
mi a helyzet az IFA/busz ülésekkel?
be lehet tenni őket kocsiba? (uazba, padlótól magasan ül)
láttatok már ilyet?
Liver
jpmaster Creative Commons License 2001.08.24 0 0 3781
Opel gyári beszállitó.
Öcsémnek az van a Voyagerben.

rr81
Ha van időd 1x álj meg, lehet, hogy nekem kellhet összel.

JP

Előzmény: SEEN (3780)
SEEN Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3780
hmm, ugy nezem en egyedul vagyok a hoppecke (vagymiaszosz) markaju aksimmal, az nekem eddig bevalt, emellett a masik ket gepben bosch van, de <1 eve csereltem oket, szal nem tudok nyilatkozni milyenek. illetve az egyiket most vittem vissza gar-ba, mert az rx7 lemeriti 3 nap allassal.

[s]

rr81 Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3779
Nem volt idm kimenni, pedig máskor járok arra. Akku meghalt, autó kellett, csak itt a környéken tudtam szétnézni.
Előzmény: jpmaster (3778)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3778
Valaki emlitette (nem itt), hogy a Perionra 3 év garit adtak a váci úti márkaboltban.

JP

Előzmény: rr81 (3777)
rr81 Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3777
Nézted mostanában a Perion árait? Most cserénél szétnéztem, a Perion (MOL kút) 1 ezer forinttal volt olcsóbb, mint a Varta (OBI) (mindkett ~20eFt). Tudom, hogy nem kútnál kell ilyesmit venni, de csak ott láttam Periont. Végül vettem Kovács Pista és Tsa gyártmányút 12eFt-ért. Kifogástalan kivitel, szerintem a házát ugyanazzal a szerszámmal gyártják, mint a Perionét, 1 év garancia, szóval normális.
Előzmény: niváskarcsi (3765)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3776
elf!

köst ki art a 2 qrva aksit, nézzük mi lesz reggelre.

JP

Előzmény: elf (3759)
rr81 Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3775
Igaz.
Előzmény: Alfred (3770)
rr81 Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3774
Az övé is így van bekötve, nincs is azzal semmi baj.
Azért keltem fel, mert azt hittem, hogy rájöttem a megoldásra (csak az egyik akku cellazárlatos, a másik tartja a feszültséget, emiatt a folyamatos gázképzdés, de mivel nem túl nagy a feszkülönbség (csak 1 cella rossz), ráadásul elf minden nap használja a gépet, ezért nincsenek indítási problémák), de aztán végigolvastam elf utolsó hozzászólásait, amiben kizárta ezt is...megyek vissza aludni.
Előzmény: jpmaster (3773)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3773
Pug!
Hát nem tudom elf hogyan kötötte, az én Ch. Blaserem gyári dupla akkus volt, azzal semmi baj nem volt ilyen téren. Vastag aksikábellel volt simán párhuzanositva.

JP

Előzmény: Pugfan (3772)
Pugfan Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3772
Nem lehet egyszerűen hogy a párhuzamosítás nem túl jó? Ui. ha nem _pontosan_ uolyan a két akku, akkor az egyiket túltölti a gen. és ráadásul magukra hagyva szépen lemerítik egymást.
Előzmény: jpmaster (3771)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3771
Alfred!

Elf azt irja:"Lehet hogy az a baj hogy keveset tölt, és az akksik soha nincsnek rendessen feltöltve..."
Utána +azt, hogy NB1 a töltés. Tehát a terhelés leállitott motor mellett reggel is állandó, igy más fogyasztó hiányában belső erő ébredik. Szal SZVSZ cella hiba. Annyira meggörböl a lamella, hogy össze ér az alja és már kuka.
Ezt az Optima és a lentebb emlitett Excide kivédte más-más módon. Az Opti az ugye csavartcellás, mig az Ex. az hagyományos felépitésű.

JP

Előzmény: Alfred (3770)
Alfred Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3770
jpmaster:
"Gratulálok, van 2 cellazárlatos aksid."
Ha terhelve forr egy vagy két cella, és zuhan le a teljesítménye, az cellazárlat. Ha az összes forr, de bírja a terhelést, akkor az biztos nem cellazárlat.
Előzmény: jpmaster (3760)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3769
És a végén ha az ember nős a feszültség jól mérhető.
Előzmény: jpmaster (3767)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3768
Nagyon nagyon jó megközelítés.Ha van elég vodka a vége már összkerekes.
Előzmény: jpmaster (3767)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3767
Finlandiát... a hűtőbe kell tenni, és oda járatni, (bekapcsolni) a fogyasztót. A terhelési próba után (szomorúan) a volt szó kiejtési tesztje következik (vidáman) :)))

JP

Előzmény: niváskarcsi (3766)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3766
Nem is baj ha megdöglik a Varta úgy is utálom a német árút,teszek bele valami Finn márkát.
Előzmény: jpmaster (3763)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3765
Nekem hagyományos Varta van benne,két éve bírja tűzön vízen át.Két darab fekete gondozásmentes Bosch együtt bírt három hónapot.Szerintem van típus ami bírja a terepet, a többi nem.Olcsóbb évente Periont venni mint a drága nyugati vackokat,és akkor mindig új az akku.Az Optima is hamar szobadísszé válik ha egyszer kétszer teljesen lemeríted,ami ugye nálunk elég súrűn előfordul.
Előzmény: rr81 (3762)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3764
Ja és a könyv jó, de akkor még nem a digitális komputervezérelt elektronikával szerelt autó volt az általános. Ezért "vitték le" 13.7-re az "optimális" töltőfesz. max-ot.

JP

Előzmény: rr81 (3761)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3763
rr81!

Az optima drága, jó, de van hiányossága. 3 féle van belőle.
Az ami árban/minőségben és legjobb: Exide (szintén amcsi) Hajóba és kisrepülőbe gyártanak/használnak ilyet. Az ára a Banner/Beren és az Optima között vannak. Viszont a létező legjobb aksi az Rallye VB-ben használt RedTop, na az 450 GBP!!! Olyan mint egy óriás Duracell.
Nálam a Varta a gari után 1 héttel döglött meg, a Bosch fekete se volt akkora ász az 2,5 évet birt.
Most az osztrák Banner 5 éve NB1-es.

JP

Előzmény: rr81 (3762)
rr81 Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3762
A Bosch-t cellazárlat miatt cseréltem ki. Nem igazán volt kérdéses, hogy mi a rossz. Ha ez lenne a probléma, akkor valszeg elf sem járna vígan az autóval...
Egyébként az elz akkunak a borulás tett be. Nem lehet tudni, hogy az aljára lerakódott dzsuva zárta-e rövidre a lemezeket, vagy esetleg elhajlott-eltört valamelyik, mindenesetre most már igazat adok azoknak, akik azt mondják, hogy terepre az Optima, illetve a hasonló felitatott vagy szilárd elektrolitos akkuk az igaziak.
Előzmény: jpmaster (3760)
rr81 Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3761
Ezek az adatok teljesen rendben levnek tünnek (Dr. Hodvoger László: Gépjármvek villamos berendezései, Mszaki Könyvkiadó, 1988 szerint 13.5-14.5 között kell lennie). Az üresjárási fesz. is jó. Talán mérethetnél savsrséget (töltöttségtl függen 1.28-1.13 kg/dm3). Bár akkor az üresjárási fesz. sem stimmelne...Passz.
Én kb. egy hónapja cseréltem le egy Bosch-t egy Mari néni és Tsa által készített újra, az akku környékét nézve mindkett szépen párolog, de különösebb pezsgésre még nem figyeltem fel. Töltfesz ~13.6V.
Előzmény: elf (3759)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3760
elf!

Gratulálok, van 2 cellazárlatos aksid.
Gari?

Alfred!
Töltés: 13,7 üzemi állapotban, Inditás után 14.4-15.3 között rövid ideig (1-2 perc). Ha az állandó legnagyobb fogyasztás mellett 13.7 fölött van akkor NINCS gari az Optima batt.-ra.

JP

Előzmény: elf (3759)
elf Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3759
O.K. megmértem amit tudtam, csak be kellet jönnöm, mert csúnyás esik odakinnt.

Fesz. az akksikon, minden kikapcsolva:12.6V

alapjárton:
akksi:13.77V
gen.:13.84

2000ford. terheletlenül.
akksi:13.85
gen:13.87

2000ford. tehelten.(lámpa+ventillátor legmagasabb fokozaton)
akksi:13.54
gen:13.75

A generátor az akkumulátorokkal együtt lett lecserélve a gyári (65A-es)Lucasról egy 90A-es felújított Bosch-ra.
Lehet hogy az a baj hogy keveset tölt, és az akksik soha nincsnek rendessen feltöltve, így jobban igénybe vannak véve?

Előzmény: Alfred (3758)
Alfred Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3758
Megkellene mérni a töltésedet, 14,4-nek kellene lennie az akkunál és a generátor kivezetésén is. Utána föl kéne kapcsolni a tompítottat, és úgy is megmérni. Ha akkor elszalad a töltés, akkor el kell kezdeni megnézni a testeléseket az autóban, mindenütt, és a generátor-akkumulátor kapcsolatot!
Előzmény: Alfred (3757)
Alfred Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3757
elf:
A töltési feszültség 12V-os rendszer esetén 14,4V !

Ki kéne venned az egyiket, és úgy is kipróbálni.
Az ilyen őrült pezsgést általában túltöltés szokta okozni.
Teljesen egyforma a két akku? Érdemes lenne betenni egy ampermérőt a kettő közé, megnézni, hogy nyugalmi állapotban mennyire eszik egymást?

Előzmény: elf (3755)
Tutor Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3756
Kosz a valaszokat!

Amit leszurtem vegulis:
A lemezhez csavarozott hatso potkerektarto lemezt en is ganyolmanynak tartom, olyat nem akarok. Olyasmi viszont esetleg szoba johet, amelyik a lokharitora tamaszkodik valahogy. Oldalra nyilonak kell lennie, kelloen erosnek egy sacc 30 kilos kerek megtartasahoz.
Szoba johet meg a motorhazteto, de oda is ki kellene talalni valami esztetikusabb rogzitesi modot.
15" potfelnit az memlitett helyeken nezni fogok.
Egyebkent en is papait hasznalok, fenyomintas nehez terepest.
Az olajfogyi folott napirendre terek.

sziasztok,.

Tutor

elf Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3755
NLQ:Kb 13-13.5V menet közben. Akkor lenne gáz, ha túltöltené(töltés>14.7V)

Mind a két akksi pezseg, ha kiveszem az autóból és lerakaom a földre, egy nap mulva is hallani közelről a pezsgést.

Pl ma reggel, miután az autó egyész éjjel állt, felnyitottam motorházetetőt és halottam a bugyborékolást.

Az akksik egyébként nem cellazárlatosak(ki lett mérve).

Semmi trükk nincs volt a párhuzamosításban, a két + jó vatag kábellel összekötve, a - a kasznihoz és az alvázhoz kötve. A két akksin a feszültség egyforma.

Tutor: Szerintem lehet csinálni lökhárítóhoz rögzített pótkeréktartó keretet is.

Előzmény: NLQ (3751)
Alfred Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3754
Tutor:
"Lemuteni le tudom, de akkor meg csesztet a rendor."
A rendőrnek semmi köze hozzá, hogy van-e pótkereked. Kötelező az izzókészlet és a szabványos elsősegély doboz, a szerszámkészlet, pótkerék, emelő, pumpa, kurbli, vontatókötél, poroltó stb. szabadonválasztott.

"Lattam nem egy patrolt, aminek olyan "terepjarosan" a hatso ajtajara volt felmutve a potkerek."
A hátsóajtóra nem praktikus tenni, mert nehéz nyitni csukni (Patrol hátsóajtó = LEnyit, FÖLcsuk).
Az én egyik Patrolomon volt hátsó pótkeréktartó, a jobb hátsó lámpa fölé és alá volt csavarozva a zsanér a lemezre, és a nyílókeret a hátsóajtó közepéhez záródott egy retesszel, de hamar kiszakadt a sárhányóból a keret, ezért levettem.
Végül mindhárom autómon a motorháztetőre csavaroztam föl a kereket, úgy mint a Landykon szokás...

"Nem tudtok tippet adni, hatha megis valahol...?"
Annakidején egységesítettem a Patroljaim kerekeit, az Expresszt és a Bazárt bújtam, így szedtem össze a megfelelő mennyiségű leszedhető peremes régi 16'-os Nissan felnit, és költségkímélés miatt pápai gumikat használtam.

"Szerintem, egy 20 eves kocsinal az 1l/5000 km leszarhato. Igazam van?"
Igen.

Előzmény: Tutor (3752)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3753
Tutor!

1, Egy jobb kezű lakatos tud csinálni akár, de van "gyári" ha rászánsz egy kissebb összeget.

2, Sehol lehet pl. a gumibolt.hu, vagy az Y2000...

3, az olajfogyi: ha 1 lit. olaj/100 lit. üzag. akkor is csak 1%. IMHO egy ilyen koros-futott motortól nem kell sokat várni. Szal nem csöpög, hanem eszi?

JP

Előzmény: Tutor (3752)
Tutor Creative Commons License 2001.08.23 0 0 3752
Haliho!

Lennenek kerdeseim, melyben nagybecsu tapasztalaitokra tamaszkodnek :))

1.
Elertem az a szintet, hogy rohadtul akadalyoz a Patrol segge alatti potkerek. Lemuteni le tudom, de akkor meg csesztet a rendor. (meg kulonben is...)
VISZONT! Lattam nem egy patrolt, aminek olyan "terepjarosan" a hatso ajtajara volt felmutve a potkerek.
Kerdesem: ki tud otletet adni, hogyan lehet ilyet csinalni (otthon), esetleg lehet venni valami kitet hozza, vagy netan tud valakit aki mar csinalt ilyet.

2.
Jelenleg ugy allok, hogy van 4 db 16" echte original Patrol felnim, terepgumikkal.
Meg van 4 15" alufelnim orszagutra. Meg van egy
nem tudom mihez gyartott 16" felnim, nem tudom milyen gumikkal. Namost, 4+1 felni OK terepre,
de kene nekem 1 DB 15" felni, hogy a masik szett is kilegyen. 1 DB-ot viszont SEHOL nem arulnak.
Nem tudtok tippet adni, hatha megis valahol...?

3.
Megvetel ota (akkor volt olajcsere) 5000-et
mentem a kocsival. Megvetel utan volt olajcseren,
de a szerelo a gyari 8.6 liter helyett csak
8 litert rakott bele, amivel a nivopalca minimumat fel centivel sekerult elhagyni.
Minap neztem meg, most a minimumon van. TEHAT: eszi az olajat a kocsi. Szerintem, egy 20 eves kocsinal az 1l/5000 km leszarhato. Igazam van?

A valaszokat koszi,
es ingyen benzint/dizelt mindenkinek.

Udv,

T.

NLQ Creative Commons License 2001.08.22 0 0 3751
elf 3 dolog:

"A töltőfeszültség egyébként normális. "
mennyi az a normalis???

asszondod 2 akksisá alakitottad... probald ki, 1 aksival is ugyanugy pezseg?? (ha az eggyikkel nem akkor a masikkal??)

a 2 akksit siman parhuzamositottad, vagy van valami levalasztas koztuk???

Előzmény: elf (3740)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.21 0 0 3750
kis javítást igénylő UAZ ponyvát (leg)hátsó (lehajtható) ülésre cserélnék! vagy ajándékba odaadom valakinek ha kell, úgy emléxem van itt 1-2 Uaz rajtam kívül

üdv: Liver

elf Creative Commons License 2001.08.21 0 0 3749
Ádám!:
http://www.rpiv8.com/engine-11.htm
konverter a váltód és a V8 közé.
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.21 0 0 3748
nekem 2 éve egy db. 55Ah-s AKKsi tipusú akkumulátprom van és tökéletesen müködik.
nem volt egy drága darab
ennyit tudok hozzászólni ;(
(igaz, csörlöm még nincs)

üdv:Liver

Előzmény: elf (3739)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.20 0 0 3747
Minden nem lehet egyszerre.
Előzmény: elf (3746)
elf Creative Commons License 2001.08.20 0 0 3746
És ugyanakkora befoglaló méretek mellett kevesebb Ah.
Előzmény: niváskarcsi (3745)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.20 0 0 3745
A hagyományos akku,általában jobban bírja a strapát,elviselia nulláig merítést és onnan is feltöltődik ,a zárt ezt nem bírja.Egy kicsit törődni kell vele.
Előzmény: elf (3744)
elf Creative Commons License 2001.08.20 0 0 3744
Csúnya....

"Sűrűn mosd le a savat,erős festéket használj..."
és legközelebb végy inkább zárt akkumulátort. :)
Így lesz.

Előzmény: niváskarcsi (3743)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.20 0 0 3743
A hátsó csapágy megállt,és a széthulló darabok kilökték a hátulját.A harditárcsát és a kardánkeresztet is széttépte,igaz volt egy kis homokozás. Meg a négy-öt év versenyzés,eddig bírta.

Akksi:A hagyományos akkunak júl szellőző hely kell,ha lehet a szabadba szellőzzön,mondjuk egy csövön kersztül.Az azért nem normális, ha sokáig hallasz gázkiválást leállítás után,de egy pár percig lehet.Sűrűn mosd le a savat,erős festéket használj,több rétegben.Zsírozd le a sarukat.

Előzmény: elf (3742)
elf Creative Commons License 2001.08.20 0 0 3742
"szép kis luk lett a hátulján"
Nebassssz!!!
Mitől?
Előzmény: niváskarcsi (3741)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.20 0 0 3741
Szevasztok.Most már nincs villamos hangja a Nivának.Mert már szétment a terepváltóm,szép kis luk lett a hátulján,a belsejét még nem láttam.Ha valakinek van felesleges terepváltója vagy alkatrésze, jó áron az nyugodtan ajánlja fel megvételre.Előre is köszönöm.
elf Creative Commons License 2001.08.20 0 0 3740
Lenne egy kérdésem hozzátok.
Néhány hónapja átalakítottam az autómat duppla akkumulátorossá. Két Banner Uni-bull típusu akksit szereltem bele. Azért ezt, mert jókat mondtak róla, + az adott méreteben elég jó tárolókapacitással(80Ah) bírt.

Ám amióta bennt vanak az autóba, párolog belőle a sav, és az akkumulátor környéki fémalkatrészek "kirügyeznek", fehérszínü korrózió jelenik meg rajtuk.
Már többször letakarítottam ezt a fehér anyagot, de megjeneik ujra.
Most a hétvégén kiszedtem az akksikat, és korróziómantesítetem+leavázvédőztem az érintett fémfelületeket.

Az az érdekes, hogy az akksikból még kiszerelt állapotban is hallható a "pezsgés", és a cellazáró kupakokat letekerve hallani hogy kijön a nyomás.
Nomost.
Normális az hogy egy hagyományos vizes-savas akkumulátor ilyen mértékben párologjon, vagy csak az enyémmel van valami zűr?

A töltőfeszültség egyébként normális.

Egyébként azért vagyok ilyen tájékozatlan akkumulátor ügyekben, mert eddig mindíg zárt/alacsony vízfogyastású akksiim voltak.

elf Creative Commons License 2001.08.20 0 0 3739
Azért benzines autónak sem tesz túl jót ha vizet szív. Szóval nyugadtan lehet arra is szívócsövet tenni. Az Alfred féle az nem Safari, hanem Mantec
http://www.mantec.co.uk/
típusú. Van a tetején a "gombában" egy kis keringetős megoldás, amítől a port kilöki oladalra. Elég ügyes, de tényleg nem olcsó, viszont lehet darabonként is venni.
A Safari snorkelt a mindannyiunk álltal jól ismert német offroad holmit áruló cégnél lehet venni(aranyárban), ahhoz van külön előszűrő is, de ilyesmit szvsz jobb megoldás csinálni.

JPMaster: Igen, azok a Pócsik Laciék. Azért nem szeretik sokan(állítólag), mert sokaknak sokmindent megigért, és nem tartotta be. És mivel néhány igérte pénzzel kapcsolatos volt, ez sokaknak sokba került.

Kösz a motorfelújítással kapcsolatos ötleteket. Bízom benne a hogy aki csinálja majd (a Szijjártó Pista) eléggé ért hozzá, már jó régen foglakoznak Rover V8-al. Egyéként alkatrészért nem kell Amerikába manni, van az Magayarországon(vagy legfejjebb Angliában) és tényleg nem drága.

jpmaster Creative Commons License 2001.08.18 0 0 3738
liver!

1. teszel egyet hátra is.
2. megnézel egy Csepel 344-es, azon hátra lehetett vezetni egy csatornában a kötelet.
3. seggel mész le

A kupak a cső tetején arra van, hogy ne essen bele az eső és ne rakjon fészket a gólya. A cső másik végét érdemes a vizmentesitett légszűrőre illeszteni, ki ne hagyd a légszürőt, mert tele megy porral-homokkal a blokk, és az nem túl jó!!!

JP

Előzmény: Törölt nick (3735)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.18 0 0 3737
rr81!

Valszeg az a landys csapat, akikkel sokan nincsenek lyoban (az elmondások szerint)...

JP

Előzmény: rr81 (3736)
rr81 Creative Commons License 2001.08.18 0 0 3736
Ehhez mit szóltok: http://aru.index.hu/index.php3?f=2&pid=123
...Ma reggel munkába menet majdnem leestem a Simsonró... te kis szadista :-)))
Előzmény: niváskarcsi (3734)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.18 0 0 3735
a "kupak a tetején csak annyi, hogy felülről ne menjen bele a gedva?

NLQ-a 300TD UAZra kellene :

és a másik vége megy a szívónyilásra és kész

épp egy ZIL indítómotorral kísérletezek, csőrlővé alakítani... hogy oldjátok meg a hátrafelé csőrlőzést, ha csak 1 van elöl?

Előzmény: jpmaster (3730)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3734
Köszönöm a címeket,nekem is hiányzik egy jó kis topic túra,meg a banda , de majd szervezek.

Levegő szívócsőnek nagyon jó a borszívó tömlő az nyomás és vákumálló és egy autóra kb:3ezer,igaz nem szép(sőtt csúnya),viszont sokféle átmérőben létezik.

Ma reggel munkába menet majdnem leestem a Simsonról(biztos megkönnyebbült volna a vas),vittek mellettem egy főtengejt egy kisteher Mercin,a plató kétharmadát végig érte.Az biztos bírná a terep igénybevételt is.

jpmaster Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3733
Ja, mintha egy porszivóval beszélgetnél...:)))
De lehet kombinálni guminővel, akkor 10.000 km után 3 lábu lesz a beceneved :))))))))))))

Na ez azért már nem ide való...

JP

Előzmény: NLQ (3732)
NLQ Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3732
nem tom milyen autora kell, de a legolcsobb megoldas a muanyag lefolyocsobol csinalva nehany ezerbol meguszod az egeszet. ha eleg ugyes vagy, akkor szerzel feher vagy fekete csovet, es nem azt az ordenare szurket rakod fel.
a jp master altal mutatott masdodik (inkabb 3. ) megoldas sacc/kb 40-50 rugacsbol jon ki
az alfred fele safari snorkel szerintem van vagy 100 rugacs...

sokan csinaljak meg versenygepeknel hogy az utasterbol szivatjak a levegot. na en errol lebeszellek... ez kizaroloag mazoistaknak valo (olyan eros a szivozaj)

nlq

Előzmény: Törölt nick (3727)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3731
MONDOM MÁSIK!!!


JP

Előzmény: jpmaster (3730)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3730
Egy másik megoldás...


JP

Előzmény: jpmaster (3729)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3729

Szal itt a kép...

JP

Előzmény: Törölt nick (3727)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3728
A Jeep CJ, YJ, TJ-ben gyárilag van bukócső, mivel műa. a hard top. Ez az életet menti, még nem hallottam kötöszködést miatta. Más modellel kapcs. nincs infóm. SZVSZ Kapitális f@sz a KPM, ha e miatt basztat. Pl. épithetnék aut. tűzoltó készüléket is a kocsiba... Az is tuti valamilyen szabályba ütközik.

A snorkelt az autóhoz igazitva gyártják, figy.-be véve hol 1xübb a kivezezés, úgy, hogy a kilátást se korlátozza. Tehát modellspecifikus.

Itt egy jó fotó Alfred-ről, itt jól látszik:


JP

Előzmény: Törölt nick (3727)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3727
köszi JP!

akkor a dieseles sporikat kérdezem,
hogy csináltátok meg?

megint más: igaz az, hogy ha bukokeretet szerelek
fel, csak versenyautonak lehet lajstromozni a kocsit? szerintem baromság, inkább mindenki meghal ;(

Liver

Előzmény: jpmaster (3726)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3726
Szasz Májas! :)

Erre inkább a Landis srácok, vagy NLQ kollega válaszoljon, ott, a diesel aggregátoroknél van értelme. Végül is az az értelme, hogy a D.-motor addig üzemképes amig levegőt tud szivni, mivel jellegénél fogva öngyulladás hozza létre az üz.ag. elégetéséhez szükséges hőt. (sima levegőt sziv, komprimálja ~20-25 barra és ebbe a forró közegbe spricceli be a gázolajat az adagoló. Kb. ennyi.) Tehát menet közben semmi áram meg ilyen fölös dolgok nem kellenek, igy a motor elvileg viz alatt is megy, de ha viz kerül a rendszerbe akkor tréfás dolgok jönnek. Főleg, ha sok...
Na a snorkel (2.VH U-boat) erre van, a levegőt eljuttatni a kocsi legmagasabb pontjától a motorig úgy, hogy közben legyen 1 légszűrő, ill. ne menjen bele viz-sár stb. Anyaga akár egy kerti slaug csöve is lehetne, de annak az átmérője (lev.szállitási kapacitása), ill. az oldalfal sérülése (mechanikai ill. vákuum hatásra) miatt jobb valamien merevebb cső flexibilis toldással a rezgés okozta törés kiküszöbölésére.

Na tényleg jobb, ha Dieselest kérdezel... :))

JP

Előzmény: Törölt nick (3724)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3725
elf!

Cseréltem, de csak azé mer hamarabb rendeltem meg, minthogy megnéztem volna.
Ha tudod melyik GM motor jó hozzá, akkor a
http://www.jcwhitney.com/
az egyik legolcsóbb aftermarket cég.
Nekem 6 dugó, gyűrű, összes siklócsapágy, 12 hydrotőke, kompl. tömités garn., vez.lánc kerékkel, elosztófedél+kável, 12 gyertya volt: --- USD.

Ha jót akarsz, vidd el mosni való dolgokat (blokk, karter) egyjó kézimosóba, ott igazi gőzborotvával lesz igazán tiszta. Vegyél Loctite Copper Ultra (315 fokos) hő- és olajálló szilikont, az mintegy 20-25%-ot dagad. Azzal állatira jól lehet szigetelni pl.: a kartert. Vagy fussunk össze, még előtte, vannak jó 5leteim.

JP

Előzmény: elf (3723)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3724
üdv!

végre sikerült visszatérnem a fórumra,
igaz más névvel.
Mindjárt a profik tanácsát szeretném kérni:
mily módon csinálják meg a levegőszűrő-szívónyilás kivezetését? előre gyártott csövek vannak erre a célra? ha nem, milyen csőből készülnek ezek?

legjobbakat:PsyChi
ps. próbáltam rákeresni, hátha ez a téma mér meg lett tárgyalva, de sajna semmi hasznosat nem találtam :(

elf Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3723
Hát az csak hasonló volt, mert te -ha jól emlékszem- dugattyúkat meg szelepeket is cseréltél.
Elvileg nálam erre nem lesz szükség, csak gyűrüzés+csapágyazás+főtengely köszörülés+hengerfej felújítás+vez. lánc csere lesz.
Persze ha szétborítják a motort, és más is kopottnak látszik, az is cserélve lesz.
Elvileg mindennel együtt(tőmítések, munkadíj,mosás stb) megáll 200e Ft-ból.

Vezérműtengelyt, hidrotőkéket, vízpumpát már kb 1.5 éve cseréltem, olajpumpát meg pár hete.
Amúgy nem eszi az olajat, meg semmi ilyesmi, csak éppen annyira kopottak a főtengely csapágyak, hogy melegen alig van olajnyomásom.

Egyébként a Land Rover/Rover/Buick/Olds V8-ból egy csomót gyártottak, szóval elég olcsó hozzá az alkatrész, meg van sokféle utángyártott+tuning cucc is.

Egyébként ha nagyon el akarnék szállni, vehetnék kb 600eFt-ért(szinte minden mozgó alkatrész benne van) egy "Stroker-kit"-et, amivel fel lehetne furatni a motort 4.3-as ra.
De nem akarok nagyon elszállni.

Előzmény: jpmaster (3722)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3722
elf!

Kiváncsi leszek a summa-ra! :))

Én tavaly estem át egy hasonló motor jobbitáson.
330.000 km után.

JP

Előzmény: elf (3720)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3721
Karcsi!

Ir6sz Neki a gad90@pannongsm.hu -ra is.

JP

Előzmény: niváskarcsi (3714)
elf Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3720
Én szivessen mennék, de meglátjuk hogy:
-lesz-e addigra méterszámlálóm
-lesz-e addigra kilóméterórám
-nem lesz-e még bejáratós a motor
-lesz-e PÉNZEM egy hónapban két bulira

De azért igyekszem. :)

Előzmény: Törölt nick (3719)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3719
elf, niváskarcsi

Úgy szervezzétek, hogy szeptember 22.én I.Rangers Trophy! Részletek a Rangers honlapon(www.siofok.com/rangers).
Mindenkit szeretettel várunk egy igazán laza autózásra.:))

NLQ Creative Commons License 2001.08.17 0 0 3718
na nehogyma ne a kedvencemmel jarjak pesten.... ja persze ha lenne egy RX-7 em akkor azt nyomnam az aszfalton :))
Előzmény: SEEN (3711)
rr81 Creative Commons License 2001.08.16 0 0 3717
:-)) Rég láttalak Karcsi, ideje lenne már összejönni megint...
Előzmény: niváskarcsi (3716)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.16 0 0 3716
Köszi, akkor később lesz,legfeljebb több meleg ruha kell,meg több pálinka.
Előzmény: elf (3715)
elf Creative Commons License 2001.08.16 0 0 3715
Karcsi:
sztrato@mail.datanet.hu

Szeptember utolsó hétvégéjén van az őszi Land Rover találkozó(azt hiszem), úgyhogy akkor nem lesz jó.

Előzmény: niváskarcsi (3714)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.08.16 0 0 3714
TUTOR. Én is kérek szépen beszámolót.

Réndzsesek ne nyígjatok,tavaj ment rá a nivára 150ezer,de mos már olyan mint egy szemétdomb,pedig kímélem, autópályán sose megyek.
Ha csak a kilóméterórám zörögne boldog ember lennék,olyan hangja van mint a 13as,villamosnak.

Ha tudjátok kérném szépen Gerő András emil címét,ossze kéne hozni az élménybeszámolót.Szeptember utolsó,vagy október első hétvégéje talán jó lenne.Írjátok meg kinek mikor jó,persze úgy is András dönt.

elf Creative Commons License 2001.08.16 0 0 3713
Km óra: Hát igen, a Range előző tulajának most egy TD5-ös Defije van, amit már úgy széthajtott, hogy füstöl mint állat.
Állítólag.

RR81:Beragad a féked? Fékbetétcserekor megjárattad+be WD40-ezted a dugattyúkat? Elvileg úgy kéne.
Km órákat a Váci útról nyiló Alig utcában javítanak. Én még nem voltam ott, de többen ajánlották. Viszont asszem olyan tíz rugótól indul a tarifájuk.
Lehet hogy amíg a motor épül, elviszem megjavítattani az órát.

NLQ: Én kb két és fél év alatt tettem bele 55e Km-t.
Az a 13.3e/év annyira nem irreális, mert a magyar átlag kb 15e-t megy.
Viszont az autóm első két tulajdonosa olasz volt.
Szét is volt nyomkodva a kürtgomb. :)

Előzmény: rr81 (3708)
elf Creative Commons License 2001.08.16 0 0 3712
Mé'?

Tök praktikus, nem nyitják neki az ajtót parkoláskor, ha indexelsz beengednek, és még a taxisok is lepattannak róla.
:)

Előzmény: SEEN (3711)
SEEN Creative Commons License 2001.08.16 0 0 3711
ezzel jarsz pesten? :) meg vagy huzatva :))

[s]

Előzmény: NLQ (3710)
NLQ Creative Commons License 2001.08.16 0 0 3710
voltam mar vele hollandiaban, kaposvaron (utobbi 3x) a tobbi kb budapesten...
Előzmény: SEEN (3707)
rr81 Creative Commons License 2001.08.16 0 0 3709
Légyszí dobj nekem is egyet az élménybeszámolódból, köszi!
Előzmény: Tutor (3689)
rr81 Creative Commons License 2001.08.16 0 0 3708
Szevasztok!
Én is hazajöttem hétvégén, csak azóta dolgozom mint állat, nem volt idm írni.
Mentem ~1400km-t, a Range jól bírta, semmi gond nem volt, csak a jobb hátsó fékem baragad néha, valamikor szét kell szednem :-(
Elf, részvétem! Kicsit korainak látszik az a motorfelújítás, már ami az órában lev km-eket illeti...200eFt, brrrr...egyébként én 2 hete cseréltem kilométerórát, azóta nekem is ugrál, de még nem értem rá megkeresni az okát.
NLQ, hamarosan (1-2hónap) idszer lesz egy garnitúra 235/85R16 MT beszerzése, ha tudsz valamit ne kímélj!
Előzmény: SEEN (3707)
SEEN Creative Commons License 2001.08.16 0 0 3707
4 honap 13k? hova jarsz te vele debrecenbe? :)

[s]

Előzmény: NLQ (3706)
NLQ Creative Commons License 2001.08.15 0 0 3706
15 ekm /ev az valoban gyanusan keves... amikor vetted, akkor meg 13,3ekm /ev az meg gyanusabb,
de ha szarkasztikus akarnek lenni, akkor azt mondanam, rr v8 motor 240 e km nel bizony rafer egy teljes felujitas :)))
de, hogy megse legyek az, nekem is ugral a mutatom, igaz nekem 320 eKm-t "hazudik" a 14 eves kocsi.
Elmult 4 honapban nekem volt egy kuplung tarcsa+szerkezet meg 1 vizpumpa csere, nameg nehany kopo alkatresz (2 szimering, fekbetetek, fekpofak, szenkefe). Igaz 4 honap alatt belement 13 eKm

nlq

Előzmény: elf (3704)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.15 0 0 3705
Tutor

Ez egy ismerősöm száma aki fóliázással foglalkozik: Lőrinczy Iván 30/281-7705.Többször próbáld hívni mert nehéz elérni.A boltomat és a kocsimat is ő csinálta.

CJ7

Előzmény: Tutor (3689)
elf Creative Commons License 2001.08.15 0 0 3704
Egyébként nem ANNYIRA vészes. Meglesz kb 200e-ből.

Mondjuk csak azért, mert az eddigi 2 év folyamán amióta az autó nálam van, már lett cserélve:
a vezérműtengely, a hidrotőkék, a vízpumpa, az olajpumpa, fel lett újítva az indítómotor, és cserélve lett(nagyobbra) a generátor, a gyertyák, és a gyujtáskábelek.
És ezek csak a motorhoz tartozó javítások. van egy csomó "egyéb" is még.

A RR-ben most van az óra szerint kb 240 000 km.
Amikor megvettem csak 185e volt benne.
Ez végül is lehet valós, egy 16 éves autónál.
De azért némi gyanúra ad okot, hogy a km óra mutatója ugrál, ami valószínű a visszatérítő rugó hibája, amit viszont állítólag az óra visszapörgetése szokott kinyírni.
Mindenestre, az előzö tulajból kinézem.

Előzmény: SEEN (3703)
SEEN Creative Commons License 2001.08.15 0 0 3703
jaja, de kene lakasra is ;))

[s]

Előzmény: elf (3701)
elf Creative Commons License 2001.08.15 0 0 3702
Klassz az elménybeszámolód!
Előzmény: Tutor (3689)
elf Creative Commons License 2001.08.15 0 0 3701
Minek? A Tigra már össze van rakva, nem?
Előzmény: SEEN (3700)
SEEN Creative Commons License 2001.08.15 0 0 3700
jah, szal nem akarsz bevenni ;))
Előzmény: elf (3699)
elf Creative Commons License 2001.08.15 0 0 3699
Csak figyeld a híreket! :)
Előzmény: SEEN (3698)
SEEN Creative Commons License 2001.08.15 0 0 3698
mikor tervezed kirabolni a nemzeti bankot? :)

[s]

Előzmény: elf (3697)
elf Creative Commons License 2001.08.15 0 0 3697
Na kiderült mi baja volt az olajnyomásmérőmnek.
Semmi.
Csak a motor koppott már, nagyon.

Ugyhogy Szeptember első hetében motorfelújítás.
Gyűrüzés, csapágyazás, főtengely köszörülés, hengerfej felújítás(+vasatagabb tömítés hogy menjen az autó 95-össel ismét), vezérműlánc+kerekei, meg ami még esetleg kell.

jpmaster Creative Commons License 2001.08.15 0 0 3696
Legyen üdvözölve az amerikai V8 is itt!

JP

Előzmény: Hemicuda440 (3692)
NLQ Creative Commons License 2001.08.15 0 0 3695
Tutor!

klassz az utibeszamolod... csontra ugyanezt fogjuk bejarni most a hetvegen! :)

nlq

Előzmény: Tutor (3689)
Tutor Creative Commons License 2001.08.15 0 0 3694
Eegen, ez bennem is felotlott, de asziszem
egyenlore kevesebbet jarok ejszaka erdoben, mint nappal orszaguton.

egyebkent meg levehetoek a foliak barmikor, hazilag is, es egy ablak koltsege, normal esetben
2-4 ezer HUF, ami elviselheto.

Udv,

T.

Előzmény: Alfred (3693)
Alfred Creative Commons License 2001.08.14 0 0 3693
Tutor:
Nem javaslom, sötétben terepen, de főleg erdőben nem előnyös.
Előzmény: Tutor (3689)
Hemicuda440 Creative Commons License 2001.08.14 0 0 3692
Csak olvasgatok, ha nem zavarok:)
NLQ Creative Commons License 2001.08.14 0 0 3691
"Tiszta eget, "

inkabb esőt PLS!!!

nlq

Előzmény: Tutor (3689)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.14 0 0 3690
Uraim!

Ha kell valakinek Mangels acélfelnibe való króm kupak, akkor kérem szabaditson meg töle. Ha jól MléxM 110 mm az átmérője. Olcsón...

JP

Tutor Creative Commons License 2001.08.14 0 0 3689
Heya nep!

Patrollal megjartam Erdelyt, ha valakit erdekel
a Phoward stilusban eloadott elmenybeszamolom,
dobjon egy emilt es elkuldom neki (sacc 9 oldal).
Kerdesem: szarra egett a karomon a bor a tura alatt, ezert eltokeltem, hogy sotetitek.
Marmint ablakot.
Kene nekem cim, ahol hajlandok emberi osszegert
besotetiteni nekem korbe a rovid patrolomat.
Hatra es elore oldalra 20%, hatra oldalra 5%-os foliat szeretnek. Csak sotetitesre kell, neem
betoro elleni okorseg.
Az is jo, ha valaki anyagbeszerzesi helyet javasol, mar ha hazilag felrakhato.
(Eccer lattam hogyan csinaljak: egy szike meg
egy nagy teljesitmenyu hajszarito kellett hozza, illetve egy ablakmoso szett).
Maganban is epedve varom valaszaitok.

Tiszta eget,

sziasztok.

SEEN Creative Commons License 2001.08.11 0 0 3688
hagyjuk, annyit nem er ;)

[s]

Előzmény: NLQ (3687)
NLQ Creative Commons License 2001.08.11 0 0 3687
Seen ha ossze akarsz velem veszni, ez nagyon jo alkalom....
egyebkent meg jol elcsevegtunk arrol hogy 3 an jonnetek, de csak 1 hely van stb stb de egy b.szott mailt nem tudtal feldobni azt hittem egyertelmu :" aki jonni akar mail nekem"

nlq

Előzmény: SEEN (3686)
SEEN Creative Commons License 2001.08.11 0 0 3686
no comment, nezd meg mikor valaszoltam az irasodra...

[s]

Előzmény: NLQ (3685)
NLQ Creative Commons License 2001.08.10 0 0 3685
taloan rosszul fogalmaztam elozo hozzaszolasomat helyesen miert??? kuldtel mailt???

ha elolvastad volna a vezetestechnikai hozzaszolasomat rendesen, akkor kuldtel volna mailt es akkor befertel volna a 8 ba.... sorry

szervezzetek egy masik csoportot meg augusztusra, most felaru a dolog

nlq

Előzmény: SEEN (3682)
SEEN Creative Commons License 2001.08.10 0 0 3684
junikszon levelezem :)
Előzmény: elf (3683)
elf Creative Commons License 2001.08.10 0 0 3683
Levelezős vírus?
Előzmény: SEEN (3682)
SEEN Creative Commons License 2001.08.10 0 0 3682
nem kuldtem semmilyen mailt

[s]

Előzmény: NLQ (3681)
NLQ Creative Commons License 2001.08.10 0 0 3681
bazz.... miert kuldtel mailt????
Előzmény: SEEN (3680)
SEEN Creative Commons License 2001.08.09 0 0 3680
akkor most mi belefertunk vagy nem? :)

[s]

Előzmény: NLQ (3679)
NLQ Creative Commons License 2001.08.09 0 0 3679
a letszam betelt!! :(
Előzmény: NLQ (3678)
NLQ Creative Commons License 2001.08.09 0 0 3678
sajat kocsival nyomul mindenki, de mar csak 1 hely van hogy 8 an legyunk! (3 an ulhettek 1 kocsiban asszem azt felvaltva csinalhatjatok )
Előzmény: SEEN (3676)
SEEN Creative Commons License 2001.08.09 0 0 3677
sajat kocsival nyomul mindenki?
Előzmény: SEEN (3676)
SEEN Creative Commons License 2001.08.09 0 0 3676
ok, akkor mi 3-an mennenk!

[s]

Előzmény: NLQ (3675)
NLQ Creative Commons License 2001.08.09 0 0 3675
ugyanennyi ha 6 an ugyanennyi ha 8 an vagyunk...

vagy kilehet berelni a palyat 60 e Ft ert.... (+fa)

Előzmény: SEEN (3674)
SEEN Creative Commons License 2001.08.09 0 0 3674
5625ft???

ha annyi, akkor 6-an vagytok!

[s]

Előzmény: NLQ (3672)
SzLaci Creative Commons License 2001.08.09 0 0 3673
NLQ

Gratulálni szeretnék... Szép, tiszta munka. Sajnos Mo.-n még ez a 8 napon túl gyógyuló tárgyalás a divat...
Sok sikert!

L

Előzmény: elf (3657)
NLQ Creative Commons License 2001.08.09 0 0 3672
Hali!

egy masik topicon szervezek egy tanpalya latogatast, ide is felteszem az adatokat, hatha valakit erdekel a dolog:

megkerdeztem mindket tanpalyat, a gerhard berger hetkoznap felnapos 14900 +afa /fo hetvegen 16200 Ft/fő +áfa ha a hungarianal van a kotelezo biztopsitas, akkor 15% kedvezmeny van ebbol...
csoportos kedvezmeny 30 fotol....

az autoklubban lebeszeltem, augusztus 25 re felteteles modban holnap delig kell visszaszolnom nekik... arak
11000 Ft+afa /fo (-50% augusztusi kedvezmeny) 6-8 fo csoportot javasolnak ( ha kevesebben megyunk akkor tobbe kerul, vagy idegent is beraknak kozenk, ha tobben megyunk sok a varakozas... 9 re beszeltem le, az oktatas 3,5 oras, azert 9 re, mert igy tudnak meg delutan embereket fogadni, ha kesobb akarnank menni, akkor 1 orai kezdes lenne, de akkor meg megdoglenenk a melegtol
tovabba lebeszeltem azt, hogy en fizetek be mindenkit, es en autoklub tag vagyok, akkor 9000 Ft+afa -50% ert mehet mindenki azaz fejenkent 5625 Ft lesz! (mindenki ennyit fizet...)

5en mar vagyunk, meg 3 jelentkezo johet!!! aki jonni akar mail nekem!!!!! HOLNAP DELIG!!!!

Udv
nlq

NLQ Creative Commons License 2001.08.08 0 0 3671
:)
Előzmény: jpmaster (3670)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.08 0 0 3670
Na 1 a lényeg: utána lehet nézni v. nézetni...

JP

Előzmény: NLQ (3669)
NLQ Creative Commons License 2001.08.08 0 0 3669
jpmaster en nem azt mondtam, hogy nem lehet megnezni, hanem azt, hogy realisabb, hogy megneztek nekik, mint az hogy ok megnezzek...
Előzmény: jpmaster (3668)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.08 0 0 3668
nlq!

Nem akarom ide tenni de:
az idézett oldalon alul van egy olyan, hogy:
Regisztrált domain nevek - keresési lehetőséggel,
ott a keresésbe irod, hogy mit akarsz (warn),
az kiad 1 oldalt: a DNS rekord, és 1 másik a fenntartó.

Pf 141? Elender?

Na nézz csak utána!
:)))

JP

Előzmény: NLQ (3666)
SEEN Creative Commons License 2001.08.08 0 0 3667
jaja ez realisabb :)
Előzmény: NLQ (3666)
NLQ Creative Commons License 2001.08.08 0 0 3666
elf nem fogom feltenni :)

jpmaster gondolod, hogy meg tudja ott nezni???
szerintem inkabb be akarta jegyeztetni, es a regisztrator visszadobta egy melleklettel, amiben a fenti adatok benne voltak

Előzmény: jpmaster (3665)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.08 0 0 3665
elf!

www.domain.hu

JP

Előzmény: elf (3663)
jpmaster Creative Commons License 2001.08.08 0 0 3664
nlq!

Nekem se volt szimpi a cég amikor ott jártam vagy 2-3 éve Érden. Akkor is elképesztő áraik voltak.

elf!

Nem 8 dezső, de azért jelentősen kevesebb.

na szasztok:

JP

Előzmény: NLQ (3662)
elf Creative Commons License 2001.08.08 0 0 3663
Szerintem ezt a kis beszélgetést tedd föl a Taubereuther.hu-ra.

Honnan tudták a telefonszámod?

Egyébként én egyszer rendeltem egy ARB(vagy OME?) katalógust Amerikából. Kiváncsi voltam, miket gyártanak.
Erre jött egy Taubenruther katalógus, mellékelve hozzá kis levélke, melyben tudatják hogy az ARB (v. OME)termékek KIZÁRÓLAGOS Magyaroszági forgalmazója a Tauben.... kft.
Kedves.

Előzmény: NLQ (3658)
NLQ Creative Commons License 2001.08.08 0 0 3662
egyebkent a tlinert nem fogom bejegyezni, mert lattam mit arulnak t-liner neven...
a nemetorszagba beerkezo (ottani vevoknek nem megfelelo) lukas, torott platobeleseket hozzak at magyarorszagra, itt feljavitjak es azt aruljak (igaz elmondjak, hogy javitott)
Előzmény: NLQ (3661)
NLQ Creative Commons License 2001.08.08 0 0 3661
Seen valoban megtehetnem, de akkor a szabalyzat egyik pontja ellen vétek, azaz megteveszto lesz a név... igy viszont nem az!

CJ 7 nem mondtal hujeseget... ma reggel annyira felhuzott, hogy elinditottam a tobbit is.. :)

nlq

Előzmény: Törölt nick (3660)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.08 0 0 3660
NLQ

Javaslom még: ARB, T-TOP, T-LINER, OLD MAN EMU neveket is.

CJ7

Előzmény: NLQ (3658)
SEEN Creative Commons License 2001.08.08 0 0 3659
hihihihihi :)))

kene inditani egy reklamoldalt a siteon, amin a konkurens termekeket reklamozod ;) de csak a gonoszsag szol belolem.

udv,

[s]

Előzmény: NLQ (3658)
NLQ Creative Commons License 2001.08.08 0 0 3658
Hali!

20 perce kaptam 1 telefont :
- Jonapot xy vagyok (nö) mond ez a nev nekem valamit??
- Nem
- En vagyok a traubenreuther kft ugyvezetoje, hogy kepzeli hogy bejegyzi a nevunket az interneten?
- bejegyeztem, mert nem volt bejegyezve
- milyen szandekkal tette???
- Eladasi Szandekkal
- Tudja mit kaphat ezert?? 8 napon tul gyogyulot meg fogom magat kerestetni es el fogom intezni...

ezekutan meg a szitkok ozonet kaptam, megkerdeztem tudunk e normalisan beszelni? csak mondta tovabb a magaet erre en letettem....

10 percre ra visszahivtam ot es megkerdeztem hogy felnott emberkent kepes e targyalni..
erre a valasz a kov:
ne hidje, hogy egy fillert is kap tolem a hujek a tuloldalon laknak (es letette a telefont)

az araikra eddig is alergias voltam, most mar rajuk is... (a warn.hu-t meg nem is tudjak :))

nlq

elf Creative Commons License 2001.08.07 0 0 3657
RR81!

Ha jól emlékszem, mondtad hogy hoztál Olaszországból fölső csomagtér ajtót. Én az enyémet a hétvégén szedtem szét, hogy beállítsam rajta a zárat. Kb 1 kb-nyi rozsdát rázogattam ki belőle. Az egyik belső lemezen már van egy tízforintosnyi lyuk is. Sajnos ez a holmi a Range legjobban korrodáló része, ha egy öreg autót olyat látsz ami nem rohad, azt már azt jelenti hogy cserélték.

Szóval megkérdeztem mennyi a egy új ajtó.
Kapaszkodsz?
400e!!! Forint!!!
Szerencsére van utángyártott(Allmakes), ami aluminuim, tehát elvileg örökéletű, az üveggel együtt "csak" 216e, és még van is raktáron.

Szép mi?
Ezt a durva lehúzást.
(Tudom JPMaster, Jeephez nyolc dollár... :) )

Akkor már inkább megéri venni egy jó állapotú bontottat, kilakatolni, legalvanizáltatni, leszinterezni, oszt kész.

Az enyém még egy darabig jó. Egyébként attól rohad, hogy az üveg körül kijött a szigetelés, és belefolyik a belsejébe a víz. A tömítést már pótoltam kb egy éve, de ez sem az igazi, majd a szévédőst megkérem, nyomja ki spec. szélvédőtömítő pasztával.

Előzmény: rr81 (3645)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.07 0 0 3656
Ja, szezon elején meg véres tüntetések az áremelések miatt.:))
Előzmény: elf (3655)
elf Creative Commons License 2001.08.07 0 0 3655
Viszont egész évben ott van nektek a tó. :)))

Mondjuk, azt értem hogy miért drágábban a dolgok szezonban, de pl februárban már illene normalizálódniuk.

Előzmény: BiharyG (3651)
SEEN Creative Commons License 2001.08.06 0 0 3654
hmm, az erdekes, pedig pont arrol nem gondolna az ember, hogy dragabb. a fogyasztasi cikkek meg csakcsak

[s]

Előzmény: BiharyG (3653)
BiharyG Creative Commons License 2001.08.06 0 0 3653
SEEN:
miert, amugy magasabbak az arak?

Igen. Ami meg olcsóbb, az éppen elfogyott... :( Hogy ne legyek (teljesen) off-topic: még a Toyota féltengely is jóval drágább itt... :)

G.

Előzmény: SEEN (3652)
SEEN Creative Commons License 2001.08.06 0 0 3652
mert en a balcsiban homokoztam ;) bar most behozhatnatok a kocsikat is, az elso 500m-en nemigen folyna be a viz ;)

miert, amugy magasabbak az arak?

[s]

Előzmény: BiharyG (3651)
BiharyG Creative Commons License 2001.08.06 0 0 3651
en is ott voltam :)

Miért nem szóltál? Kimentünk volna pályát kijelölni, még úgyis hiányzik az utolsó pár km...:)

Egyébként CJ7 arra gondolt, hogy mi egész évben élvezzük ezeket a jó kis árakat... :(

G.

Előzmény: SEEN (3649)
Maz Creative Commons License 2001.08.06 0 0 3650
Azért ezzel a Jeep másolattal vigyáznék, ennyi erővel az összes katonai célra gyártott terepjáró Jeep másolat(Ami pedig Bantam másolat:-)) Érdekessége a Campagnolának, a független felfüggesztése, ha jól emlékszem hosszanti lengőkarokkal. Egy régebbi 4x4 magazinban is volt róla szó.
Előzmény: KRISZ (3601)
SEEN Creative Commons License 2001.08.06 0 0 3649
en is ott voltam :) az ettermek arszinvonala ugyan az, mint pesten. mondjuk kozertben nemigen jartam, de ki megy ott ilyen helyre? ;)

[s]

Előzmény: Törölt nick (3648)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.06 0 0 3648
Seen

Bihary Gáborral élvezzük Siófokon a minimálisan magasabb árakat.:))

CJ7

Előzmény: SEEN (3647)
SEEN Creative Commons License 2001.08.05 0 0 3647
en a hetvegen csekkoltam a balaton vizminoseget.

nemtudom ki mondta, hogy terdig er a viz, mert bokaig (!) van olyan hely, ahol 10 (!) cm a vizmelyseg. ennek megfeleloen furdes == homokozas.

a sok kopasz, 120kg-os egyenektol eltekintve kiraly :) es meglepo modon az arszinvonal minimalisan magasabb csak, mint pesten!

[s]

BiharyG Creative Commons License 2001.08.05 0 0 3646
Holnap indulok Horvátországba! Napsütés, tenger, lányok!!! Nektek további jó hétvégét és jöv hetet!

Én csak 17-én... Hagyj nekem is valamit! :)

G.

Előzmény: rr81 (3645)
rr81 Creative Commons License 2001.08.04 0 0 3645
Mi az, mindenki nyaral?
Én ma megint az autóval foglalkoztam. Déleltt kitakarítottuk a belsejét takarítógéppel, olyan lett, mint az új. Délután nekiálltam és kicseréltem a négy lengéscsillapítót és a jobb els rugómat. Most már nem lógatja az orrát a gép, egészen más érzés ránézni. Na meg vezetni is, nem élnek külön életet a tengelyek :-))
Holnap indulok Horvátországba! Napsütés, tenger, lányok!!! Nektek további jó hétvégét és jöv hetet!
rr81 Creative Commons License 2001.08.04 0 0 3644
Én meg akkor jövök vissza Horvátországból, pedig szívesen mentem volna :-((
Előzmény: NLQ (3643)
NLQ Creative Commons License 2001.08.04 0 0 3643
jovo hetvegi vorcos program reszemrol torolve, mert eskuvore megyek...

nlq

Előzmény: NLQ (3640)
elf Creative Commons License 2001.08.03 0 0 3642
Ádám:
Arra gondolsz, hzogy olyan kit kéne, amivel össze lehet házasítani a V8-at, a mostani váltóddal?

Erre még fejből emlékeztem:
http://www.milnerconv.co.uk/V8.htm

Ez meg csak érdekesség:
http://www.autoconv.com/

Schaffer Creative Commons License 2001.08.02 0 0 3641
Elf:
Köszönöm a címet. Ezen kívül esetleg nem tudsz valamilyen céget, akik forgalmaznak váltóátalakító kitet. Pontosan a kuplungharangot alakítja át.

Ádám

NLQ Creative Commons License 2001.08.02 0 0 3640
mennek, de kellene egy GPS kolcson, akar kezelovel eggyutt:) (lusta vagyok elovenni a tajfuto tudasomat :))

nlq

Előzmény: yoti (3637)
elf Creative Commons License 2001.08.02 0 0 3639
Most találtam:

http://www.iwemaenterprise.nl/

Ez egy Holland autógáz szettet gyártó cég.
A dolgaikat meg lehet vásárolni "szereld magad kit"-ben is. És ezt pl. az angoloknál le lehet vizsgáztatni. Probálnál csak itthon magad gázd szerelni az autóba...
Úgy rúgnának ki a Mozaik utcából hogy csak na.

Egyébként az cég különlegessége, hogy komolyabban foglakoznak Rover V8, és más nagyobb motorokkal.

Külön érdekes megnézni a "Vacum gauge" pont alatt levő kis műszerüket. Ez amolyan fedélzeti "szívónyomás"-mérő motordiagnosztikai eszköz.

elf Creative Commons License 2001.08.02 0 0 3638
Ádám!

Rovet V8 vez. tengelyről infó: http://www.rpiv8.com/engine-6a.htm

yoti Creative Commons License 2001.08.02 0 0 3637
Hali!

Jön valaki a jövőheti GPS versenyre?

yoti

Előzmény: vorc (3636)
vorc Creative Commons License 2001.08.02 0 0 3636
Hello, Hello!

A jövő hétvégén (11-én szombaton) Veszprém környékén GPS-es és/vagy térképi tájékozódási verseny.
Részletek 3495-ös hozzászólásban.
tel: 30/9329-329

Ny. L.

SEEN Creative Commons License 2001.08.01 0 0 3635
megjott a 4x4 :)

[s]

Szatti Creative Commons License 2001.07.31 0 0 3634
Hello!

Megvolt a piliscsévi verseny.
a program elég fura volt:

-szombat :nappali 90 km
-szombat .du.trial
-szombat.21-h éjszakai

_vasárnap:-trial
-siratófal
-super kupa
gyorsulási verseny

Igaziból minket csak a trophy érdekelt,nem volt túl nehéz a pálya,a nappali elég válltozatos volt.Talán csak nagyon nagy emelkedők nem voltak,de sár meg víz az akadt az erdőben.A vége elég gyors volt,ez nekem nem igazán jön be..(de erről már volt szó korábban).
Ja,és az itinerbe jelölve voltak a KP-k!!!!
Az értékelés még mindig nem volt az igazi,kb 5x irták újra mire elfogadható lett.
az első verzióban 5. ek lettünk,de miután szóltunk,hogy nem az igazi az egész rendszer ,7. letteünk.Hozzáteszem teljesen jogosan,merte egy speciált nem teljesítettünk amit viszont ők nulla hibával írtak be.
Kwiki!
Mi lett az autóval?
Hova tüntetek?
Üdv:ATTi

niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.31 0 0 3633
BihariG. holnap felhívlak.
jpmaster Creative Commons License 2001.07.31 0 0 3632
Zettman!

Ha netán +veszed van (maradt) egy komplett, gyári ponyva vasakkal együtt. De nem rossz kiskocsi, ha jó az ára és teccik, valamint müszaki problémák nincsenek vele akkor jól járhasz. Az öcsémnek is volt, igaz az 5 ajtós és diesel volt. Sokan szeretik...

JP

Előzmény: Zettmann (3618)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.31 0 0 3631
elf!

Én ugy értettem az idézett mondatot:
Az RR 2,5 tonna nettó azaz üres súly+berakható cuccok (GVWR) + a terhelés azaz mekkora esést szeretne kivédeni, tehát, ha ráesik egy 54 tonnás Abrams harckocsi akkor is kibirja-e? :)))

JP

Előzmény: elf (3624)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.31 0 0 3630
Stevie Wonder!

Ma kedd van!

JP

Előzmény: stevie wonder (3619)
SEEN Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3629
mert grafikus vagy es nem titkarno? :)
Előzmény: elf (3626)
rr81 Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3628
2 db BAL hátsó lámpa!
Előzmény: rr81 (3627)
rr81 Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3627
Eladó 2 db RR acélfelni 10e/db, 2 db RR jobb hátsó lámpa, komplett, rövid tolatólámpás.
elf Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3626
Hogy én mé' nem tudok rendesen gépelni...
SzíjjáRtó
Előzmény: elf (3625)
elf Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3625
Ja, a Szíjjáró Pistáék a saját tereprally Range-ükbe elég jó bukókeretet csináltak. Múltkor egy versenyen fejreálltak vele úgy 100 környékén(az autó hármatat-négyet pattogott-szaltózott mire megállt a hátán) és ők karcolás nélkül megúszták. A Range meg karosszériacserére szorul.
Előzmény: jpmaster (3615)
elf Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3624
JPMaster:
"RR kb 2.5 tonna nettó, + a várható terhelés"
1,85 Tonna netto + várható terhelés, 2,5 tonna max.

SEEN: Köszi a tippet, az a baj hogy a hangot csak menet közben 50 környékén, motorfék üzemben csinálja. Valószínüleg az első kardán rezonanciáját veszi föl a dobban valami elszabadult lemez, ahogy te is mondtad.

Szóval a gumikalapácsoláshoz szükséges hallgatózást csak egy egygörgős fékpaddal egybeépített aknán lehetne végrehajtani. :)

Az a dob+ a csövei már amúgy is elég trék, bízom benne hogy tavaszig kibírják, aztán csere valószínüleg Land Rover Genuine Parts dobra, + a hátsó dob helyére hajlított csőre.

Előzmény: jpmaster (3615)
SEEN Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3623
a vitara nem rossz es lightosabb terepre is kimehetsz vele, de azt kell mondjam, hogy a menetkomfortja kb. 0. olyan mintha lovaskocsin ulnel, raadasul az ulesek sem tul kenyelmesek. szal hosszu utakat ne tervezz vele!

[s]

Előzmény: Zettmann (3618)
rr81 Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3622
autóMagazin, 2001. augusztus, 33. oldal: az ams Car Check nev elégedettségi felmérés szerint a legmegbízhatóbb autók:
1. Toyota Carina
2. Toyota Starlet
3. Nissan Almera
4. Suzuki Vitara
5. Toyota Corolla
és kedélyborzolásként a további lista:
...
37. Mercedes SL (a legmegbízhatóbb német autó!)
...
49. Mercedes C-osztály
...
55. BMW 3-as Compact
57. VW Polo
58. Ford Mondeo
...
63. Porsche 911
64. Ford Galaxy
68. Mercedes E-osztály
70. Mercedes ML-osztály
...
95. VW Golf
...
103. Audi A4
111. Mercedes A-osztály
112. Mercedes S-osztály
113. Porsche Boxster
114. BMW 7-es
...
119. Audi A8
...
123. Opel Astra
...
127. Ford Focus
...
131. Opel Vectra
---
133. Audi A6
...
135. VW Sharan
...
140. VW Passat
...
150. Mercedes V-osztály

No comment...

Előzmény: Zettmann (3618)
NLQ Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3621
ja meg 1 otlet a www.suzukijeep.ini.hu oldalon van egy terepjaros klub, es van 1-2 tag akinek vitaraja van. Oket erdemes lenne megkerdezned. Bar ok elfogultak, de tutti mondanak tippeket mit kell feltetlenul megnezni az auton mielott megveszed
Előzmény: Zettmann (3618)
NLQ Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3620
Hali!

a suzukirol mint autogyarrol jo a velemenyem, vitaram ugyan meg nem volt, de tobb ismerosomnek is van olyanja, es egyik sem panaszkodott ra, illetve az egyik a fogyasztasra, de szerintem 10 lityi varosban egy full 4x4 es autotol 1,6 os motorral egyaltalan nem sok... szoval szerintem jo vetel csajozni, bar szerintem a rav 4 jobb (mar csak a markaja miatt is :))) es abban 2literes motor van es gyorsul is vele rendesen egyebkent ultem minkettoben, es a rav4 sokkal komfortosabb azonos evjaratban kb 2-400 e Ft a kulonbseg ami szerintem megeri (sajna a rav 4 csak 94 tol letezik :(
egyebkent a RAV4-ek ara most eleg rendesen esett es a kinalat is eleg nagy altalaban minden kereskedonel all 1-3 belole (a ruppenhegyin multkor vagy 5 db ot lattam), hogy kijott nemreg uj modelszeria es az ujgazdagek egybol cserelik...

ja egyebkent akit erdekel tudok egy 4 Runnert ami elado 90 es evjarat 1,8millkoert 2,5 literes benyas felujitott motorral AT-s es teli gumi garnituraval (a teli gumi a jp master blazer felnijein van :)) es az elso 5 evet ugy élte le az auto, hogy nem latott havat (haverom hozta be anno miami-bol)

Udv
nlq

Előzmény: Zettmann (3618)
stevie wonder Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3619
OFF
JP holnap (hetfon) hivlak.
NLQ a Te szamod viszont nincs meg, pls keress! 06 20 322 9095
ON
Zettmann Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3618
Sziasztok!

Kaptam egy ajánlatot, '95-ös Suzuki Vitara-t akarnak eladni nekem. Nyitott tetejű, ponyvás, nagyon jól néz ki, és nekem eleve is tetszett a gép. Tudom, hogy nem igazán off-road a Vitara, inkább csak amolyan divatos SUV...de kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy ha nem terepezni akarok vele, akkor mennyire megbízható. Nem szívesen hordanám a pénzemet a szervízes emberhez fél év múlva, amikor esetleg egy csomó hiba előjön... :-)

Szóval 1 szónak is 100 a vége: ha csak a csajokat akarom vadítani a városban, és kicsiny hazánkon belöl pár rövid út (Balcsira, stb.) akkor jó lesz-e nekem egy ilyen autó?

Köszi!
Zettmann

KRISZ Creative Commons License 2001.07.28 0 0 3617
Piliscsévről van valakinek "forgatókönyve"? Terveztem kinézni, közel is van...

Krisz

KRISZ Creative Commons License 2001.07.28 0 0 3616
JP!

Köszi az infót!

Megnéztem az oldalt, sok hasznos dolog van rajta.

Egyébként ki gondolta volna, hogy ezek a németek luxusautóba is terveznek csöveket... :)

Azok a rendőrök gondolom 100 felett vettek egy kanyart a Nivával (szokásuk szerint), és nem jól sült el. Azért így is elég gáz, hogy megszűnt a teteje létezni... Nem tudom, minek kellett a rendőröknek ennyi Niva, az nem kifejezetten elfogó autó, terepre meg nem hiszem, hogy mennek vele.

A Csirke ilyen kemény építésű lenne? Megnézek már egyet közelebbről...

Mégeccer kösz,

Krisz

Előzmény: jpmaster (3615)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3615
KRISZ!

Cső nélkül is vidáman lehet kocsizni, viszont a svéd tipusú borulási tesztet egyedül a Kájzler Cseroki-ja vette 100%-kal. Abban egy acélpántos merevités van (olyan mint a laprugo egy szálja). A közelmultban egy rendőrségi 1.7 Niva, tehát eléggé új, valahol Szombathely(?) környékén üldözés közben dobott egy fetrenbergert, és a 2 srácnak game over ott a helyszinen. Mintha flexszel vágták volna le a komplett tetőt!!! És a hiradóban még a 105 beavatkozása előtti képek voltak.
A csövezéssel kapcs. a köv. lapokon lehet keresni, milyen is legyen formára:
http://www.duw.de/shop/ProductSelection.asp?CategoryID=342

Igaz ezek szgk.-ra valók. A tervezésnél figy.-be kell venni, hogy a RR kb 2.5 tonna nettó, + a várható terhelés. Ja, és az alvázig le kell vinni. Hétfőn este tudom hivni a racingos haverokat itthoni lehetőség miatt.
És a rollbar nem a kocsit védi, hanem az ÉLETEDET!!!

Hali:

JP

Előzmény: KRISZ (3607)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3614

Maci. Gazdaboltokban lehet kapni kézi csörlőt,olyat is amilyet az utánfütókra raknak ,azon hosszabb a húzáshossz,vagy a másik, két csigasor között kötél meg racsni ez kb egy métert húz egyszerre utána át kell kötni.Ezek 6000Ft körül kaphatóak.
Előzmény: Macimedve (3604)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3613
Maci!

http://www.maritime.hu/
Kati a fönök (tulaj). Én pár éve vettem olyan kicsit, ami a utánfutón van mintegy 15 m kötéllel. Az volt akkor ~25k HUF.

JP

Előzmény: Macimedve (3604)
KRISZ Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3612
rr81:

Köszi a segítséget. CB-m ezek szerint lesz, mert ilyen áron megéri. Utánanézegetek. Viszont jó, hogy említetted a műszaki vizsgát, így nekem csövezés nem lesz. (A haveromnak mondjuk így is kelleni fog...)

Köszi,

Krisz

Előzmény: rr81 (3611)
rr81 Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3611
Még egy ötlet. Az antennámat egy taxistól vettem. Utaztam vele, beszélgettünk, megemlítettem neki, hogy CB-antennát keresek. Ó, -mondta- a kollégák tele vannak maradék CB-s cuccokkal. Beszólt a rádióba, 5 percen belül 4 vagy 5 ajánlat volt. A legolcsóbb gyzött (1500Ft, ha jól emlékszem). Szóval: menj oda egy taxishoz, vagy hívj fel egy diszpécserközpontot, szerintem szívesen segítenek.
Előzmény: KRISZ (3608)
rr81 Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3610
Hacsak nem terepralizol te is, akkor nem hiszem, hogy nagyon borogatnád az autót. Számold ki, hogy a jelenlegi borulás/év tényez mellett :-) megéri-e, mert a sarki lakatos valószínleg olcsón dolgozik, ellenben nem ad papírt a vashoz, amit viszont kérni fognak a következ vizsgánál. Ha ez nem probléma, akkor PageDown.
Előzmény: KRISZ (3607)
rr81 Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3609
Használt cucc: Én nemrég vettem 10e-ért egy Superstar 120 FM-et, tökéletesen mködik (fleg miután mikrofont cseréltem CCJ-100-al :-)). Egy Grand-ért 20e-et is elkérnek. Keress rá az apróneten, biztosan találsz.
Az újak nem tudnak AM-et, mivel az európai szabályozás 2001-tl csak az FM üzemmód használatát engedélyezi a CB sávokon. A SOTE-tl nem messze van egy rádiótechnikai szaküzlet, ott láttam egy Alan-t, nagyon kicsi és nagyon pofás volt, valami 10 v. 12e-ért, szóval ez is meggondolandó.
Előzmény: KRISZ (3608)
KRISZ Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3608
elf!

Köszi a CB-s linket! Esetleg van valami bevált típus vagy márka a köreitekben, ami egy off-road túrára megfelelő?

Thx,

Krisz

Előzmény: elf (3605)
KRISZ Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3607
JP!

Hazai címnek örülnék. Az sem hátrány, ha nem túl drágán dolgoznak... :)
Egy haverom öreg Range-ébe kellene, amit néha én is használok, hogy ne legyen komoly kaszni probléma, mert az ugye helyben nem javítható az erdő közepén, sok mással ellentétben :)

Nekem csak egy Nivám van, abba gondolom nem éri meg berakni. Bár még nem láttam hogy néz ki egy borult Niva, de gondolom nem a csövezés mentené meg az amortizációtól. Inkább nem durvulok vele...

Köszönet

Krisz

Előzmény: jpmaster (3603)
elf Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3606
Milyen terjedelemben, milyen célra, milyen formátumban?
Előzmény: Alfred (3597)
elf Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3605
CB rádió: www.convoytruck.hu
Vannak használt rádióik is.

csörlő: erre rr81 írt egy céget nemrég, keress rá.

A csövezés hasznos, ha van pénzed rá. Ha a kocsi kialakítása olyan, külső bukókeretet is lehet csinálni, ez nem csak téged, hanem a kasznit is védi borulás esetén.
Ilyen csöveket csinál az Öki, de pl a Szíjjáró Pista is.
Ők mostanában borították meg a Range-üket egy tereprally futamon. Kb 100km es temponál szálltak el, az autó 3-at 4-et bukfencezett mire megálltak. A Szíjjártó féle bukócső, + a versenyülés megvédte őket, semmi bajuk sem lett, viszont szegény Felhőcske karosszéria cserére szorul.

Előzmény: KRISZ (3602)
Macimedve Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3604
Kicsit OFF de hátha....

Én is keresnék egy kis kézi csörlőt.... A feladat egy kb. 200-250 kilós motorcsónak felvontatása egy kb. 5 méter hosszú 45 fokos rampán a víztől a vízszintes talajig.

Utána már könnyen lehet tolni a kocsit.....

Ha valakinek van tippje, ne kíméljen......

jpmaster Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3603
Krisz!

Becsövezni lehet, kell is amennyiben olyan módon akarsz terepezni. DE! Megfelelő minőségűnek kell lennie. Olyannak amit erre terveztek. De azért nem kell egyből Sparco vagy OMP. Keress rá a neten, van sok gyártó. Vagy ha kell adok itthoni cimet.

JP

Előzmény: KRISZ (3602)
KRISZ Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3602
Kézi csörlő és CB rádió ügyében tud valaki segíteni? Főleg beszerzés, de használati tippek is érdekelnének.

Illetve még valami: érdemes becsövezni a járgányt belülről borulás esetére, vagy inkább tanuljak meg egyensúlyozni vele? :)

Thanx,

Krisz

KRISZ Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3601
rr81:

A Fiat Campagnola egy olasz Jeep másolat, főleg katonai célokra használják. Magyarországon eddig egyet láttam, elég jó állapotban volt, 2.5 D motorral. Ezenkívül valaki már versenyen is volt vele itthon (lehet, hogy ugyanaz, amit utcán láttam).
Azt nem tudom, mennyit ér, mivel nálunk igen ritka, viszont Olaszországban az idősebbek olcsók és van hozzájuk minden alkatrész.

Linkek:

Történelem és technikai adatok:

http://www.carsfromitaly.com/fiat/campagnola.html
(Védett oldal, először a főoldal jön be, ezután a 'History' linkre kattintva, majd a 'Campagnola' linkre kattintva jön le az oldal.)

Képek:

http://digilander.iol.it/lampiblu/page35.html

Krisz

Előzmény: rr81 (3599)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3600
JP!
Biztos, hogy hiányozni fog.A másik egy Hilux lenne, ha ezt gyorsban eladom.
CJ
Előzmény: jpmaster (3596)
rr81 Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3599
Srácok, az olasz bontóban, ahol tegnap volt szerencsém megfordulni, az általam szétkapott két Range mellett állt egy kívülrl tökéletes állapotú Fiat Campagniola (ha jól írom). 100%-os gumik, ponyva, rozsda sehol, pedig már valószínleg veterán (>30év). Mennyit ér itthon egy ilyen? Érdemes foglalkozni a dologgal, vagy felejtsem el?
rr81 Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3598
Na neee :-(((((
Előzmény: Törölt nick (3581)
Alfred Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3597
elf:
"Épp most olvastam ki a "Range Rover- The Comlete Story" c. könyvet, szóval éléggé képben vagyok hogy mit, miért."
Azonnal írj nekem egy összefoglalót a Range történetéről!
Előzmény: elf (3591)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3596
CJ7!

Hát én se véletlenül vettem 8 év mindennapos aktiv használat után egy d. Golfot.

Nyugtass meg! Azért egy kicsit hiányozni fog...

A Jeep klubbosok (akik még nem találtak ide!!!) egyik autója az enyém volt, és az is egy CJ7, csak fekete - még most is gyönyörű -.
Ha marad valami alkatrész átvenném.
Mi lesz az ujabb?

Hali:

JP

Előzmény: Törölt nick (3590)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3595
elf!

1,
Nem cikizésbűl irtam. :))

2,
Viszont pont Te jutottál eszembe amikor a műszaki értelmező kézikönyvre bukkantam.

Hali:

JP

Előzmény: elf (3594)
elf Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3594
Így se jó...
provokálj

Fáradt vagyok már.
:))

Előzmény: elf (3593)
elf Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3593
izé..akarom mondani provokáj
Előzmény: elf (3591)
elf Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3592
Ez tök jó!

Angol-magyar autós műszaki szótár(füzet)em már van, a Haynes szerelési könyvhöz volt, amit az autóhoz vettem.

Előzmény: jpmaster (3589)
elf Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3591
"De nem véletlen a név se, (RR) mint a másik azonos angol márka. Az aki ott komolyan akar(t) terepezni nem ezt választotta... A cég "egyéb" pl.: Alfred által választott termékét. "

Ne provakálj JPmaster!

Épp most olvastam ki a "Range Rover- The Comlete Story" c. könyvet, szóval éléggé képben vagyok hogy mit, miért.
De most nem offolom tele a topicot ilyesmivel.

Előzmény: jpmaster (3583)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3590
jpmaster!
Sajna muszáj.Kinéztem egy családiasabb, de jól alakítható másikat és kell az ára hozzá.A szerelmhez semmi köze.
cj
Előzmény: jpmaster (3588)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3589
Skacok!

Hogy mit találtam...

http://www.connect.ab.ca/~barachj/index.htm
http://www.motorera.com/dictionary/car-dic.htm

egy kis müszaki (autós) angol értelmezés.

JP

jpmaster Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3588
CJ7!

Muszáj elküldeni szegényt? Olyan szép...
(SZVSZ értékes is)
Vagy valami új szerelem? (persze csak autó témában!)
:))

JP

Előzmény: Törölt nick (3587)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3587
Sajnos? igen.:)):((
Ez érdekes nem?
Előzmény: jpmaster (3582)
SEEN Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3586
a kipuffogos temahoz meg annyit, hogy nekem az rx7-esen a gyari rendszer van fent es errol a gyar is azt nyilatkozza, hogy eleg rosszul sikerult! :) kicsit a kondenzator meretezesehez tudnam hasonlitani ezt a dolgot :)

[s]

Előzmény: niváskarcsi (3584)
SEEN Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3585
Elf!

nekem rendszeresen zorognek az autoimban a kipuffogodobok. ennek leggyakorib boka, hogy a belso szerkezet amortizacioja soran bizonyos darabok vagy rossz esetben az egesz szerkezet elkezdi sajat eletet elni. ez persze nem jelenti azt, hogy a rendszert feltetlen ki kell cserelned ujra, viszont van egy jo es immar 3 automon bevalt modszer, amivel az ilyen csunya zorgesi anomaliak megszuntethetoek: a gumikalapacs!

kicsit hallgatozol, mig valaki turaztatja a motort es a megfelelo helyre egy kozepesen testes erossegu utest mersz a kalapaccsal. kis gyakorlassal mar elsore eleg jo eredmenyt erhetsz el (erts: mexorul belul a zorgo alkatresz) nem mondom, hogy forma1-es megoldas, de tuneti kezelesnek tokeletes!

udv,

[s]

Előzmény: elf (3580)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.25 0 0 3584
Hali.Végre megint megy a netem.Kaposvár nagyon jó volt,annak ellenére,hogy a Cserénfai cross palyán eltört a bal alsó talpgömbcsuklóm így az autóm letérdelt,egy féltengej,egy csillapító egy csukló egy gumi a kár.Aztán a sátorból nyúlták le a meleg cuccunkat.Köszönet NLQ-nak a mentésért.Az idő az pocsék volt.

A kipufogó az nagy varázslás,van egy Kreidler tuningleírásom,ot a cég nyolcféle kipufogót tervezett a mocira számítógéppel,és csak próbával tudták eldönteni melyik a megfelelő,evvel azt akarom mondani,hogy ha összejön a kipufogó gyártása akkor abban jó adag szerencse is van.
A gyári kipufogóra 3 év a garancia,a többire csak 1 év.

Azért nem leszek hamar Uazoskarcsi kell ahoz még idő,de lehet más típus is.

jpmaster Creative Commons License 2001.07.25 0 0 3583
elf!

Ez olyan mint az ingyen disznóhús... (nagy dilemma).

Kérdezz rá a Fogarasi úti helyen, nekem jót csináltak (vagy 8 éve). Az RR-nél ez is ugy látszik, hogy on roadra sikerült. De nem véletlen a név se, (RR) mint a másik azonos angol márka. Az aki ott komolyan akar(t) terepezni nem ezt választotta... A cég "egyéb" pl.: Alfred által választott termékét.

JP

Előzmény: elf (3580)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.25 0 0 3582
Szegény, nem tudja mit tesz...
:(((

JP

Előzmény: Törölt nick (3581)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.25 0 0 3581
Sziasztok!
SOS vevőt keresek a Jeepre.Ha valaki tud valamit dobjon egy mailt.:))
elf Creative Commons License 2001.07.25 0 0 3580
JPMaster!

A Borla-t ismerem kurva drága.
Angliában sok cég csinál rozsdamentes kipuffogó rendszert RR-hez, és nem is drágán.
Ám ezekkel két baj van:

-sokba kerül mire ezt a nagy darab vasat behozzák az országba(szállítási költség)
-ezek amolyan on-road rendszerek, nem veszik figyelembe hogy a hátsó dob mennyire sérülékeny, vagyis a gyári helyen vannak az ő dobjaik is.

A Walker RR-hez való dob volt(van). A baja az hogy nagyan hamar elkezdett rohadni +azt a zajt amít leírtam, valami lemez okozhatja a dob belsejében, aminek elengedett a hegesztése -egy év után!
Szóval vacak az egész, gagyi konstrukció.

Előzmény: jpmaster (3579)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.25 0 0 3579
elf!

Egy kis izelitő, mit lehet (baromi drágán de jót) kapni:
http://www.4wheelparts.com/product2.asp?imseqn=1518&occlass=DOUGT&cat=EK
http://www.4wheelparts.com/product2.asp?imseqn=353&occlass=BORL&cat=EK
http://www.4wheelparts.com/product2.asp?imseqn=1324&occlass=GIBS&cat=EK
http://www.carreview.com/reviews/headers/product_1211.shtml
http://www.dynomax.com/superturbo.stm

Ezek közül "csak" a Borla kinál a RR-re rencert, de 1 biztos: ilyen komoly cégek (Borla, Hedman, Gibson...) rendesen áldoznak a termék bevizsgálására, igy valszeg amit leir azt vállalja is. Biztos láttál már pl. F1-es autó kipuff.-ját hogy néz ki. Vagy akár egy utcai speed motor rendszerét... Hát nem véletlenül olyan kacskaringós.
Az a Walker RR-re volt csinálva, vagy csak jó volt erre is???
Mert nekem a kipuff. rencert amikor csináltattam a régi dob szétbontása után "tervezte" meg a Fogarasi ut végénél a Gvadányi út után a felüljáró mellett légő Kipuff. klinika. A Total kút van a sarkon. Egész jól birta éveken keresztül.

Attól különösen röhögök amikor a ""tunig"" cégek csupán spéci levegőszűrő cserével oltári telj. növekedést állitanak. Az rendben, hogy több megy be, de hol jön ki? Mennyivel többet forgat? És mitől??? Kicsit v. nagyon néz csak hülyének amikor kérdezel és azután már nincs válasz. Szóval, ha valaki teljesitmény fokozást kiván elérni, akkor a teljes láncot kell végig venni, mit, hol, miért, és mennyiért. Utána elbirja-e a hajtás... szóval egy kasa kis mókuskerék.

Na csá:

JP

Előzmény: elf (3578)
elf Creative Commons License 2001.07.25 0 0 3578
Nekem is előbb utóbb muszály lesz kipuffogórendszert cserélnem. A mostani első dobomat akkor vettem amikor az autón az első szervízt csinálták kb 2 éve.
Akkor elkövettem azt a hibát hogy az első dobból Walkert, a hátsóból gyári Landrovert vetem. Eredetileg az utóbbi is Walker lett volna, de sikerült gyárit szerezni olcsón.

Mint kiderült, mindkettő nagyon rosz döntés volt.
A drága jó Walker első dob(ami csak egy kicsivel volt olcsóbb a LR-nél) egy év után kellemetlen rezonáló hangot perodukál egy bizonyos fordulatnál, motorfék üzemben.
A hátsó dob meg sajnos a Range-en extra hülye helyen van, egyszer egy topicúra alkalmával úgy beaakadt, hogy sikerült az egészet, a csőrendszerével együtt a hátsó hídra föltekernem.
Miközben ott helyben leoperáltuk a dobot az autóról, az első dobba menő csöveket is sikerült eltörni.
Ettől az autó teljessen fojtás nélül fujt ki.
Brutál hangja volt. Alfred szerint egy Krazra hasonlított. Ahogy mentünk hazafelé a falvakban(lassan de így is kurva hangos volt) a gyerekek kijöttek a házakból, és lelkessen integettek, azt hitték valami brutál izomautó közelít.

Szóval aztán e helyett a hátsó dob helyett az autóra egy cső került. Ám ez nem túl jó anyagból van sajnos, már rohad, +elég kis átmérőjű.
Viszont olyan kialakítású hogy terepen nem akad be semmibe.

Az offroadra használt Range-ek kipuffogórenszereit mind hasonlóan alakíták át. Láttam olyat is, hogy a hátsó dobból egy kissebbet csináltak, és ezt már el tudták helyezni védett helyre.
Előfordul hogy a kipuffogót kivezetik oldalra, egy a kasztnin vágott lyukon keresztül.

Én -ha a teljes rendszer magadja magát- veszek egy GYÁRI első dobot csövekkel, a hátsó dob helyére meg hajlíttattok egy vastagabb csövet, valami minőségi anyagból. Ennek a kivezetése viszont nem a mostani helyén lesz, és nem is oldalt, hanem az addigra remélem elkészült spec hátsó lökhárítómon levö lyukon. Amolyan Csajkásan. :)

Ez drágább megoldás mint RR81-é(lényegessen), viszont én jobban bízom a gyári dobokban, +nekem még a leölőim is jó állapotúak.

jpmaster Creative Commons License 2001.07.25 0 0 3577
No a hirrel kapcs.:

Már eléggé régóta van szó róla az EU-ban (és tök igaz), hogy az ilyen-olyan tolóvas, rács meg egyebek állatira nem emberbarát felszerelés a gázolásos baleseteknél. Viszont a mi értelmezésünkben (használati körben) hasznos. Csak az a baj, hogy nagytöbbség az utcai/városi, tehát a baleseti szempontból legveszélyesebb környezetben használja/kihasználja a nagyobb/erősebb/biztonságosabb autót. Sajnos ez a statisztika, és ez ellen nem sok lehetőségünk lesz.

rr81!
Gratulálok az új rendszerhez, és elég optimistán állsz hozzá. A gázáramlás visszafogása fogyasztás növekedést és telj. visszaesést okozhat. A Linde, Boyl, és Mariott nevű emberek komoly kisérleteket folytattak a gázok fizikájának törvényei körében, azután Abarth bácsi ezt elég faszán átültette a kocsizásba. Szóval, ha a leömlő nem változott, és a közösitő valamint a cső átmérője megfelelő, akkor a dob méretén vagy szerkezetén kellene változtatni, hogy a megfelelő, legalább az eredeti állapot visszaálljon. +/- 10-20 Le lehet ekkora motornál! És az nem mind1!

Hali:

JP

SEEN Creative Commons License 2001.07.25 0 0 3576
BeOS? mazohista :)
Előzmény: rr81 (3574)
rr81 Creative Commons License 2001.07.24 0 0 3575
Egy bizonyos szint után már nem élveztem...:-))
Előzmény: elf (3569)
rr81 Creative Commons License 2001.07.24 0 0 3574
Megjöttek, csak most van egy-két más melóm, azokat befejezem, aztán méterszámláló ezerrel.
Bocs, hogy ilyen sokáig nem válaszoltam, de szabin voltam, az új itthoni gépem pedig hétvégén raktam össze.
A nagy hír: elkészült a komplett saválló kipufogórendszerem!!! Három napi kemény munka, de megérte. Még az unokám is ezt fogja használni :-)))(már ha a hordozható méret atomermvek ki nem szorítják a víz hajtotta belségés motorokat :-)). Egy kicsit visszafogja az autót, legalábbis az elzhöz képest, ami nem is csoda, mivel az szinte csak egy darab cs volt (mint kiderült).
Most sietek, este indulok Olaszországba, Range Rovert bontani. elf, ha valami eszedbe jut, még ma este hívj fel!
Karcsi, mi van a névváltoztatással (-> Uazoskarcsi)?
(Király ez a BeOS, de úgy látom, a karakterkészletemet le kell cserélnem...)
Előzmény: elf (3563)
old biker Creative Commons License 2001.07.24 0 0 3573
Elf

Köszi!

Nem vagyok valami grafomán browser függő, de ez a baromság felforralja az ember vérét !!!

Legközelebb azt fogják megmondani, hogy a baleseti statisztikák alapján a piros autók szenvedik a legkevesebb balesetet tehát 2004 től csak piros színű autót vehetsz ???!!!

aztán meg a barátnőd bugyijának a színét is megszabják !!!!

Én nem vagyok vészjós de ennek nem lesz jó vége!

Más ! - nem tud valaki valamit az új

COMMON RAIL TOYOTA HILUX -ról

mert, hogy azt csiripelik a verebek, hogy idén augusztus tól gyártják egyenlőre csak a japcsik!

köszi !

elf Creative Commons License 2001.07.24 0 0 3572
Rég hallottunk felőled Old Biker. Üdvözlünk ujra a topicban.
Előzmény: old biker (3571)
old biker Creative Commons License 2001.07.24 0 0 3571
A kedves gyalogosnak vagy biciklisnek nem mindegy hogy 30-50 Km/h sebességgel egy dögrácsos vagy dögrács nélküli 2-2,5 tonnás dög megy rajta keresztül ?????!!!!!

Ja nekem hilux -om van aminek gyárilag igen kemyén acélból van a lökhárítója !!!

ezt is cseréljem le külső légzsákra ami megvédi a biciklist ????????

ez is mint a többi eu -s f...ság csak arra utal hogy az eu vezetői kék inges sárga nyakkendős infantilis kisebbségi komplexusokkal megáldott nyúlbélák!!!

Én nem fogom leszerelni a dögrácsomat !!!!

Előzmény: elf (3566)
BiharyG Creative Commons License 2001.07.23 0 0 3570
Jó estét...

Kaposvár, Loco-féle fesztivál: a trophy kicsit körülményesen indult; de miután rájöttünk, hogy az itiner a távolságokat tengeri mérföldben tartalmazza, egész jó lett. A speciálok kellően nehezek, a pálya egész jó volt. Kis konvojunk egész jól képviselte a topicot: NLQ, nivaskarcsi, CJ7, szerény személyem... :)
A szombati és vasárnapi triálok már nem annyira nőttek a szívemhez, de ez kizárólag a folyamatosan zuhogó eső rovására írható. Kedvcsináló: A többi fotó a lapomon! ()
(NLQ, kicsit korán nézted délben... :)

G.

elf Creative Commons License 2001.07.23 0 0 3569
RR81 írta a múltkor, hogy mennyire élvezte a versenyen, hogy az autója mekkora oldaldőlést elbír.
Akkor igértem nektek egy képet.


ITT vAN!

elf Creative Commons License 2001.07.23 0 0 3568
Áááá ha bekeményítenek azt sem fogják engedélyezni.
Inkább újragyártatom az autó elejét 5-ös acélból!
:)
Előzmény: NLQ (3567)
NLQ Creative Commons License 2001.07.23 0 0 3567
elf majd 10cm vastag purhabot nyomunk a vasra... akkor puhabb lesz mint egy atlag lokharito...

nlq

Előzmény: elf (3566)
elf Creative Commons License 2001.07.21 0 0 3566
http://totalcar.hu/rhirek/?main&60286

Bassza meg!
Fogadni mernék hogy Magyarországon is elkezdenek majd előbb-utóbb foglakozni a témával az illetékes elvtársak az "európajiúniós csatlakozás" jegyéban.

burvinyek Creative Commons License 2001.07.20 0 0 3565
ha így nem megy: www.geocaching.hu

próbáld a www.gps.lap.hu -t először, és onnan ( bal alsó sarok ) a magyar geocaching oldalt. Ne a geocaching Magyarországot...

de elvileg működik...

Előzmény: yoti (3564)
yoti Creative Commons License 2001.07.20 0 0 3564
Nem sikerült elérnem a GPS oldalt, jól irtad a címet?
Előzmény: burvinyek (3562)
elf Creative Commons License 2001.07.20 0 0 3563
rr81!

Megjöttek már a kapcsolóid?
:))

Előzmény: BiharyG (3558)
burvinyek Creative Commons License 2001.07.20 0 0 3562
sziasztok !

Figyelmetekbe ajánlom ( elsősorba GPS tulajdonosok számára, de értesüléseim szerint sokatoknak van:)) )a következő weboldalt!

Játék olyanoknak akik szeretnek a természetbe autózni, mászkálni és GPS-el "vadászni "

www.geocaching.hu

niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.19 0 0 3561
Paprikás krumplit főzünk hozhatod a virslit,ha netán énelkelsz előveszem a vadászpuskát.
Előzmény: kwiki (3560)
kwiki Creative Commons License 2001.07.19 0 0 3560
jól van, látom itt nem csak műértő közönség, hanem gazdag mecénások is vannak.
Akkor most komponálok egy dalt Kaposvárra, hogy a sör mellé meglegyen a virsli is.
Előzmény: niváskarcsi (3559)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.18 0 0 3559
kwiki. Lehet,hogy neked Kaposváron a büfét el kéne kerülni,legalábbis alkohol fogyasztás céljából ne menj büfébe.Bár ha gondolod egy sörre a vendégem vagy.(vagy többre eztet senkise
tudhassa előre)
Előzmény: kwiki (3554)
BiharyG Creative Commons License 2001.07.18 0 0 3558
Tényleg, ehhez a mókához kell méterszámláló?

Nem árt, mert az itiner a szokásos lesz; viszont ritka az 1 km-nel hosszabb szakasz, jol meg lehet saccolni. Az első 3 versenyemet én is a napi számláló nyomkodásával jártam végig... :)

G.

Előzmény: elf (3557)
elf Creative Commons License 2001.07.18 0 0 3557
A Rangers Trophy engem is érdekelne. A komolyabb versenyeket egyenlőre kihagyom, amíg nem lesz elegendő vas a gépemen. Így még kicsit érzékeny.

Tényleg, ehhez a mókához kell méterszámláló?

jpmaster Creative Commons License 2001.07.18 0 0 3556
Láttyátok mijen veszéjes a zúvé sugárzás?

JP

Előzmény: kwiki (3553)
BiharyG Creative Commons License 2001.07.17 0 0 3555
Te kwiki!

Nem lehet, hogy sokáig voltál a napon mostanában? :)

kwiki Creative Commons License 2001.07.17 0 0 3554
Ja, ez volt a kifejtés.
kwiki Creative Commons License 2001.07.17 0 0 3553
hűha, ezek a Antennica Hungaricás fiúk még mindig GPS-el (GúvadtszemmmelPróbálkozóSzentek) követnek. Hogy le is hallgatnak-e, azt nemtudom. Bár múltkor a céges WC-ben kagylót találtam. Az újságpapír után ezért gyanút is fogtam. Azér' ha hazaérek felhajtom az ötrészes harmonikaalapú fellépőt hogy alánézzek a szekérnek nincsen-e ott is valami. Csak el ne felejtsem visszahajtogatni, mert 30 centit nem tudok fellépni. Biztonság kedvéért meg lehet, hogy a nyitás-csukást is rákötöm a kormányos hajtány tekerőre, mert azt mondták az akkumulátort ne terheljem, csak a topicolvasót.
Nna mindegy, egyszer ezek is a DélBajkáltaviSzövetség kompatibilis horgomra akadnak...

:-))

(ez itt fenn egy smiley)

niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.17 0 0 3552
rr81.A gázszűrőt időnként érdemes kipucolni,mert ijen trutyis lesz mindig.

BihariG.Ha lehet megyünk.

Előzmény: rr81 (3550)
BiharyG Creative Commons License 2001.07.17 0 0 3551
Jó estét...

Egyre inkább úgy tűnik: szeptember 22-én Rangers Trophy Siófokon és környékén. Elsősorban az utcai terepjárósoknak szeretnénk lehetőséget biztosítani egy kis versenyhangulattal, de mindenkit szívesen látunk (lehet, hogy száraz időben a profik unalmasnak találják a pályát, előre is bocs... :).
Délelőtt egy laza, 'light' trophy, délután néhány triálpálya a terv. Részletek, nevezési lap, online nevezés a Rangers lapon!

G.

rr81 Creative Commons License 2001.07.17 0 0 3550
Nagyon úgy néz ki, hogy ki kell hagynom Kaposvárt. Augusztus elején megyünk Horvátországba, sajna most vigyázni kell az autóra...:-((
Más. Nem ment az autóm gázzal. Szétszedtem a szűrőt, TELJESEN TELE volt valami koromszerű nagyon finom porral. Találkozott már valaki ilyennel? A gázom volt gázos, vagy az előző tulaj még soha nem pucolta a szűrőt?
Más. Jobb első lengéscsillapító hatása annyi, mintha ott sem lenne, a bal hátsó felső fölerősítő szeme pedig szétnyílt. Mi lenne, ha terepraliznék...:-))
Előzmény: niváskarcsi (3547)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3549
kwiki ezt fejtsd ki bővebben.
Előzmény: kwiki (3548)
kwiki Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3548
niváskarcsi, jpmaster, meg valahány név a naptárba,

gyerekek, ezúton jelenteném be, hogy pár órával ezelőtt áthaladtam a Budaörs-Budapest határvonalon, melyet az Antenna Hungária a GPS jelzőrendszerem segítségével folyamatosan követett. Emilezni még nem tudtok, de a probléma megoldásán Bajkonúrban már dolgoznak.
:-)

Előzmény: niváskarcsi (3547)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3547
Beszéltem telcsin Gelivel Kaposvárról,az éjszakai olyan erdőben lesz ami nyáron sem nagyon szárad ki.Új területek lesznek leharcolva.Péntek és szombat éjszaka buli.
niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3546
Gógésmagóg.Köszönöm a különpéldányt,nem reklamálásnak írtam,hogy duplán van kötve el tudtam olvasni úgy is,így két példány tudok megőrizni az utókornak.
niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.15 0 0 3545
Közben kaptam választ, őket is érdekli a móka.
Előzmény: jpmaster (3544)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.15 0 0 3544
Karcsi!

Mobilon nehéz e-mailezni, de biztosan benne lesz!
Majd jól rábeszéljük!
:)))

JP

Előzmény: niváskarcsi (3543)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.14 0 0 3543
Jó neki ott biztos nincs ilyen meleg,két napja küldtem neki mélt,vagy nem kapta meg vagy nem ér rá válaszolni,gondolom van elég dolga ezen kívül is.Szeretném az élménybeszámolós topictúrás landy clubos bulit összehozni,az itteni lányoknak fiúknak tetszik az ötlet.
Előzmény: jpmaster (3542)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.13 0 0 3542
Tisztelt Topictársak!

Gerő András barátunk a MLRE Elnöke az imént áthaladt az északi sarkkörön. Holnap befutnak a majd 2 hetes verseny céljába, és onnan a norvég fjordok között indulnak hazafelé.
Ha van esetleg valakinek turisztikai infoja erről a vidékről, akkor kérem irjon neki (gad90@pannongsm.hu) vagy nekem: (jpmaster1@yahoo.com)

Köszi:

JP

gógésmagógfia Creative Commons License 2001.07.13 0 0 3541
Eladók vadonatúj alumínium expedíciós ládák (légmentesen záródnak és zárhatók is), 29 és 47 literesek. A méretük 38x28x35 cm, illetve 57x37x27 cm.
SEEN Creative Commons License 2001.07.13 0 0 3540
gratulalok! :)

nekem most volt az elso eves hazassagi evfordulom egy honapja ;)

[s]

Előzmény: SEEN (3539)
SEEN Creative Commons License 2001.07.13 0 0 3539
ehhe, most mar ket eskuvo zajlott itt a topicon :)
rr81 Creative Commons License 2001.07.13 0 0 3538
Még jó, hogy van a topic...:-))
Előzmény: NLQ (3537)
NLQ Creative Commons License 2001.07.13 0 0 3537
hmm haszanlom mindet.... muxik az itt megadott is... es te melyik szamodat hasznalod??? :)))
irhatnal! :)

nlq

Előzmény: jpmaster (3531)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.13 0 0 3536
Gratulálok az esküvőhöz! Ásó, kapa, és nagygumi válasszon el!:))
Előzmény: Szatti (3534)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.13 0 0 3535
gógésmagógfia!

Lököm itten a "linkeket":
The Jamboree has taken more than 31,000 vehicles and 92,800 people over the Rubicon Trail.
http://www.jeepersjamboree.com/

JP

Előzmény: gógésmagógfia (3530)
Szatti Creative Commons License 2001.07.12 0 0 3534
köszi,valami ilyesmit vártam, most már jobban vagyok.:)
Előzmény: niváskarcsi (3533)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.12 0 0 3533
Szegény fiu azthittem megúszod,nem baj mostmár teljes gázzal off-road,majd egyik nap a küszöbön találod a cuccodat, de sebaj.
Előzmény: Szatti (3532)
Szatti Creative Commons License 2001.07.12 0 0 3532
helló!
Rég nem voltam a topic közelébe azért még élek...
...megnősültem!!!!(pont a keceli fesztivál hétvégéjén)
meg volt a nászút is,most már jöhet az off-road!
Úgy van,hogy Piliscsévre leszünk rendbe pénzileg,és autóilag.Esetleg van olyan aki oda tart?Egyálltalán érdemes oda menni,mit tudtok??
Üdv:atti
Előzmény: niváskarcsi (3528)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.12 0 0 3531
nlq!

Melyik e-mail cimet használod manapság?
pl felhivhatnál...

JP

gógésmagógfia Creative Commons License 2001.07.12 0 0 3530
Carpathian Adventure Raid
2001. augusztus 5-19.

A kolozsvári Four Points – Off Road Adventure klub egy kellemesnek ígérkezô kéthetes erdélyi túrára invitál minden terepjáróval, endurómotorral vagy quaddal rendelkezô off roadost. Az útvonal Erdély legszebb részein vezet keresztül, számtalan természeti csodát, nemzeti parkot, népművészeti és történelmi emlékhelyet érintve.

Találkozóhely: 2001. augusztus 5-én 14 órakor a borsi határátkelô román oldalán

1. szakasz
Oradea (Nagyvárad) – Sacadat (Mezôszakadát)
2. szakasz
Sacadat (Mezôszakadát) – Lake Lesu (Lesi tó)
3. szakasz
Lake Lesu (Lesi tó) – Cluj Napoca (Kolozsvár)
4. szakasz
Cluj Napoca (Kolozsvár) – Botiza (Batiza)
5. szakasz
Botiza (Batiza) – Borsa (Borsa)
(síközpont)
6. szakasz
Borsa (Borsa) – Voronet kolostor
7. szakasz
Voronet – Cuiejdi
(nemzeti park)
8. szakasz
Cuiejdi – Baile Tusnad (Tusnádfürdô)
(Vörös tó)
9. szakasz
Baile Tusnad (Tusnádfürdô) – Muddy Volcanoes
(Agapia kolostor, olajkutak)
10. szakasz
Muddy Volcanoes – Ialomita barlang
(barlangtemplom)
11. szakasz
Ialomita barlang – Bradetu
12. szakasz
Bradetu – Sighisoara (Segesvár)
13. szakasz
Sighisoara – Cluj Napoca

Navigáció:
Hagyományos itiner (roadbook) segítségével, amely az egyes útelágazások ábrái mellett a GPS koordinátákat is tartalmazza.

Útvonal: 65% földút, 20% szilárd burkalatú út, 15% teljesen off road (a nehezebb szakszokon a kevésbé tapasztaltak számára alternatív útvonal) Átlag napi 150 kilométer.

Szállás: a részvételi díj tartalmaz egy éjszakára szállodai elhelyezést és egy éjszakára falusi házban félpanzióval, egyébként kempingezés, minden este másutt, tehát az ehhez szükséges minden eszközt állandóan magunkkal kell vinni a terepjáróban.

Részvételi díjak:
Felnôtt: 540 DEM
Gyerek 13-17 éves korig: 450 DEM
Gyerek 6-12 éves korig: 350 DEM
Gyerek 6 év alatt: ingyenes
Legalább 10 fô esetén (csoportok, klubok, egyesületek): 460 DEM / felnôtt
350 DEM / gyerek és tinédzser
A részvételi díj tartalmazza a műszaki segítségnyújtást, egészségügyi felügyeletet, az útvonalkönyvet, egy éjszaka szállodai és egy éjszaka falusi vendéglátást félpanzióval.

Érdeklôdés, jelentkezés:

Club FOUR POINTS 4x4 ADVENTURE – ROMANIA
Cím: str. Ciortea Nr. 1, Ap 20, 3400 Cluj-Napoca, Romania
Tel: + 40.90.075.969
Fax: + 40.64.180.667
E-mail: mariushanganut@hotmail.com

Alfred Creative Commons License 2001.07.12 0 0 3529
niváskarcsi:
Nem rossz ötlet, megkonzultáljuk a vezetőséggel!
Előzmény: niváskarcsi (3528)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.12 0 0 3528
Biharival csak egy a baj mindig ott fotóz ahol elakadok,vagy ott akadok el ahol fotóz.

Ha az anyegin öszejön ott leszek Kaposváron.

Erről a Svédországi buliról össze kéne hozni nálunk egy élménybeszámolóval összekötött topictúralandroverclub gyűlést két napra,úgy néz ki bekerített sátorhejet Szeki barátom biztosítana,meg tán bográcsolnánk is.Jelszó kajapianőkterepjáró.

jpmaster Creative Commons License 2001.07.12 0 0 3527
kwiki!

Láttuk...:))))

Valahogy úgy kellene csinálni, hogy csak te vezesd, akkor 1xübb...

JP

Előzmény: kwiki (3525)
NLQ Creative Commons License 2001.07.12 0 0 3526
Kwiki

a gumi "még" jo, bar nagyon sok erdeklodo van ra (el meg nem vittek ehh...)

Bihary G
"Jut eszembe: ki jön a jövő héten Kaposvárra? :) "

rossz a kerdes... ki bir otthon maradni, ahelyett hogy kaposvarra jonne???

ott leszek!!!

nlq

Előzmény: kwiki (3523)
kwiki Creative Commons License 2001.07.11 0 0 3525
BiharyG,

ja, jók a képek, de sajnos nem adják vissza azt a "majdnem borulásos" hangulatot.
Viszont borulás nélkül is sikerült (másnak) lerendezni a Jeep elejét, ÖKi mester, és az én nagy bánatomra :((.

Előzmény: BiharyG (3524)
BiharyG Creative Commons License 2001.07.11 0 0 3524
n mindenképpen megyek, akkor lent találkozunk! Próbáltad már a "cuperkupát"? Nem autógyilkos tereprally?

A tavalyi az eléggé az volt; nem tudom, most mit találtak ki...

A keceli fotóidat láttad?

G.

Előzmény: kwiki (3523)
kwiki Creative Commons License 2001.07.11 0 0 3523
BiharyG,

én mindenképpen megyek, akkor lent találkozunk! Próbáltad már a "cuperkupát"? Nem autógyilkos tereprally?

NLQ,

(még) jó a gumi ? (mármint az abroncs...:)

Előzmény: BiharyG (3522)
BiharyG Creative Commons License 2001.07.11 0 0 3522
nivaskarcsi megfújt brifkója:

az enyémet is elvitték jó pár éve Kaposváron, és utána évekig a személyimmel blicceltek a BKV-n... igaz, ennél rosszabbat is el tudtam volna képzelni.

Jut eszembe: ki jön a jövő héten Kaposvárra? :)

G.

Előzmény: niváskarcsi (3521)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.11 0 0 3521
Kösz mindenkinek az ötleteket,most már én is tudom amit kell de utálom ,hogy mindig vinnem kell magammal valamit ezért raktam egy helyre így kis helyet foglalt.
jpmaster Creative Commons License 2001.07.11 0 0 3520
Gógésmagógfia!

Innen indulhatsz:
http://www.jjournal.net/jeep/events/

Niváskarcsi!

Jelentsd be a rendőrségen, hogy "elveszett" az irat, de azért várj pár hetet, hátha valami jobb érzésű ember bedobja egy postaládába...

JP

rr81 Creative Commons License 2001.07.11 0 0 3519
Lemaradtál az enyémről, a múlt héten elkelt! :-))) Hétvégére benn az új szélvédő (már egy hete kész lehetne, de egyszerűen nem érek rá foglalkozni vele, egyszerre két munkát is csinálnom kell), a jövő hét vége felé készül az új kipufogórendszer, valószínűleg veszek egy komplett karosszériát...szóval épülget az autó.
Előzmény: niváskarcsi (3517)
NLQ Creative Commons License 2001.07.11 0 0 3518
alaptetel, penzt iratot ne tarts egy helyen... egyebkent reszvetem.

nlq

Előzmény: niváskarcsi (3517)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.10 0 0 3517
Heló rr81.Én típust fogok váltani lehet,hogy Uaz lesz.De egyelőre iratok és forgalmi után fogok járni,mert ma a munkahelyemen a szekrényemből lenyúták a tárcám,persze minden benne.A lóvét nem is bánnám annyira mint az iratokat.
Előzmény: rr81 (3515)
elf Creative Commons License 2001.07.10 0 0 3516
Hátsó lengéscsillapító felső gumiszilent kb 200Ft(gumi),vagy 1000Ft(pulybush)
Ha érdekel, tudok még ilyeneket.
Előzmény: rr81 (3515)
rr81 Creative Commons License 2001.07.10 0 0 3515
Szia Karcsi! Régebben kérdeztél Range alkatrészárakat. A múlt héten vettem szélvédőt, zöld 37eFt, sima fehér 35eFt. Az elérhetőségről annyit, hogy az eladó szabadkozott, amiért várnom kell rá egy órát (egy fél óra múlva meghozták). Ha lett volna türelmem kivárni, akkor hoztak volna bontottat, 20 körül) Hátsó lámpa: aranyárban, még a bontott is (ha van, leginkább nincs). Váltok valami könnyen pótolható (magyarul olcsó) típusra (az autó marad, csak a hátsó lámpáról van szó :-)).
Előzmény: niváskarcsi (3511)
Maz Creative Commons License 2001.07.09 0 0 3514
Németek már a Botond előtt is gyártottak terepjáró teherautókat(egy időben az összkerékkormányzás is követelmény volt)
Amúgy a Botond rendszeresítése előtt több típust vetettek alá csapatpróbáknak, köztük merciket is. Legjobban a Botond szerepelt.
Előzmény: niváskarcsi (3511)
gógésmagógfia Creative Commons License 2001.07.09 0 0 3513
Jöhet!
Előzmény: jpmaster (3510)
komo2 Creative Commons License 2001.07.09 0 0 3512
A terepjarok torteneterol.
Biztosan nem teljes, de nagyjabol jo.
(en is valahonnan a netrol nyultam le eredetileg)

http://www.freeweb.hu/off-road/00mar/4x4torten.htm

niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.09 0 0 3511
Ha jól emlékszem a Rába Botond a világ első sorozatgyártású terepjáró teherautója.
jpmaster Creative Commons License 2001.07.09 0 0 3510
G&MGF!

Hát az amerikai, ott igen jelentős versenyekről/rendezvényekről tudok linket adni, nem tudom kell-e?
(eléggé messze van, és csomó itthon szinte nem ismert vas megy, jópár igen csak átalakitva)

JP

Előzmény: gógésmagógfia (3508)
elf Creative Commons License 2001.07.09 0 0 3509
"erre a 4x4 Magazin keretei nem elegendôek"

Folytatásos sorozat?

Előzmény: gógésmagógfia (3508)
gógésmagógfia Creative Commons License 2001.07.09 0 0 3508
CJ7

Na ja! Az off road történetét a fiúk már elkezdték írni, erre a 4x4 Magazin keretei nem elegendôek. Meg hát az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az egész nem a második világháborúval kezdôdött, mert az elsô 4x4-es autót még a múlt század végén építették meg.

A nagyobb terepversenyek története engem is izgat, Bihary Gábor válasza majdnem jó is lenne (írd meg!), de elégm ha csak adsz néhány tippet, melyik versenyrôl honnan lehet háttéranyagot meg jó minôségű képeket szerezni. Kösz.

Előzmény: Törölt nick (3496)
czy Creative Commons License 2001.07.07 0 0 3507
nagyszerű :-))))
Előzmény: vorc (3495)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.07 0 0 3506
Én mint szabadidős tevékenységre gondoltam és nem a technikai fejlődésre.
Alfred Creative Commons License 2001.07.07 0 0 3505
jpmaster:
Ja, köszönöm, nem értettem.
Előzmény: jpmaster (3504)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.07 0 0 3504
alfred!
Hát pl., hogy van utvonalrajz, összesitő...
dicséretnek szántam.

JP

Előzmény: Alfred (3503)
Alfred Creative Commons License 2001.07.07 0 0 3503
jpmaster:
"Javult a svéd oldal. Nem kellene egy aktuális koordinátapont?"

Mi javult rajta?!

Mindennap, napközben küldi a HM EI Rt. a térképeket, azokat teszem föl. Volt is baj, mert múlthét végén "itthoni csapatépítés" volt, nem interneteztem, lemaradtam vagy két nappal, aztán szerdán nem volt villany, csütörtökön egész nap troliztam, megint elmaradtam két nappal.

Előzmény: jpmaster (3501)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.06 0 0 3502
NLQ!

Tiszteld a kort, jó az öreg...:)
Azon a kis távolkeleti szigeten lehet, hogy népszerű a toyota, de máshol...
:))))

JP

Előzmény: NLQ (3499)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.06 0 0 3501
Na mondom, hogy összejön az a párezer oldal...

Javult a svéd oldal. Nem kellene egy aktuális koordinátapont?

JP

Előzmény: Alfred (3500)
Alfred Creative Commons License 2001.07.06 0 0 3500
jpmaster:
"Ugy kezdődik, hogy a II. világháború előtt a katonai vezetés elhatározta, egy kis, 4 kerékhajtású, olcsó, de azért bevethető terepjáró gyártását a (szárazföldi) gyalogság részére..."

Sőt! Az igazán úgy kezdődik, hogy a németeknek a keleti fronton rendkívül jól beválnak 3X2-es oldalkocsis motorok. Egy nagy problémájuk van csak, a három katona mellett alig fér el rajta a felszerelés. Ekkor jön az ötlet, a meglévő Porsche-féle népautó alvázra kell építeni igénytelen spártai karosszériát. A jármű annyira beválik, hogy még a hadbalépés előtt felkelti az amerikai hadvezetés figyelmét. Megvizsgálják a "Kübelwagent", és úgy döntenek, hogy ilyenre az amerikai hadseregnek is szüksége van, de persze ezt-azt módosítani kell rajta. Ezért a katonai vezetés elhatározta...

Előzmény: jpmaster (3498)
NLQ Creative Commons License 2001.07.06 0 0 3499
hat igen 10 evvel oregebb... ven trotty :)
Előzmény: jpmaster (3498)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.06 0 0 3498
Segitek:

Ugy kezdődik, hogy a II. világháború előtt a katonai vezetés elhatározta, egy kis, 4 kerékhajtású, olcsó, de azért bevethető terepjáró gyártását a (szárazföldi) gyalogság részére...
A következő 6-8000 oldalon következik az 6 év, amikor elérkezünk 1945 nyaráig.

Apropó: gratulálok a Toyota 50. szülinapjához.
A Jeep 60 éves...:)))

Hali:

JP

Előzmény: BiharyG (3497)
BiharyG Creative Commons License 2001.07.06 0 0 3497
... Eszembe jutot, hogy az off road történelme nem lett még megírva [...]

Én már látom a választ: írd meg! :)

G.

Előzmény: Törölt nick (3496)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.06 0 0 3496
gógésmagógfia

A 4iksz4-el kapcsolatban kértél egyszer ötleteket.Eszembe jutot, hogy az off road történelme nem lett még megírva, ezenkívül egy-egy híresebb verseny kialakulása is érdekes lehet az olvasók számára.(Szeintem):)))

CJ7

vorc Creative Commons License 2001.07.06 0 0 3495
GPS felfedező túra 2001. 08. 11.

Tisztelt OFF-ROAD társadalom

Itt az újabb lehetőség, hogy szabadon ámde nem céltalanul autózhassatok egyet a Bakony hegyei közt. Ez egy újabb alkalmat kínál az egyre nagyobb számú GPS-es nemzedék, na és persze azok számára akik úgy érzik, hogy jól tájékozódnak a térképen.
A játék időpontja 2001. augusztus 11.
A szabályok egyszerűek ámde nem megszokottak:
A túrán résztvevő autók egy időben egyszerre rajtolnak a starthelyről, a céljuk az, hogy a Bakonyban elrejtett 13+1 kontrollpontot megtalálják, és a lehető legrövidebb idő alatt befussanak a célba (aminek megtalálása szintén feladat). Az értékelés alapját a célba érkezés időrendi sorrendje és a kontrollpontok megtalálása határozza meg. A KP-ket tetszőleges sorrendben lehet begyűjteni, ki-ki saját megítélése szerinti útvonalon érintheti terepjárójával az adott ellenőrzőpontot. A kontrollpontokon bélyegzők vagy lyukasztók lesznek elhelyezve, amelyet a menetlevélre kell feljelölni. 1 KP kihagyása 60 perc büntetőidő. Azonban a versenyzők egymást segíthetik céljuk elérésében avval, ha az egyik jármű elakad és egy másik a segítségére igyekszik. A mentő jármű 30 perc bónusz időt írhat jóvá a célban, ha a mentett jármű is beérkezik és a segítséget a menetlevélen a mentés pillanatában kölcsönösen igazolják. Ugyanazon jármű többszöri mentése esetén is csak egyszeri bónusz idő íródik jóvá. A túra távja légvonalban mérve kb. 65km (persze a kertek alatt mindig akad egy rövidebb út). A kontrollpontok koordinátáit a rajtnál kapják meg a résztvevők. Aki GPS nélkül indul, az feltétlenül hozzon magával turista térképet, tájolót vonalzót amivel a már ismert "Zemplén trophys" (térképi szerkesztés) módszerrel tud eljutni a célig. A célban meleg vacsorával (és kézfogással) várjuk a szerencsés beérkezőket. Még aznap este eredményhirdetés és díjkiosztás a tábortűz mellett.
A találkozó és rajthelyszín: Csór, 8 sz. főút, Csóri csuka csárda
2001. 08. 11. - 7:30-8:30 érkezés, regisztráció, nevezés
 8:30-tól eligazítás
 9:00 Rajt
 kb. 16:00-tól célba érkezés
 23:00 célzárás eredményhirdetés
A Cél Bakonybél környékén lesz, ha szállást szeretnétek foglalni azt a Bakonybél és környékén lévő vendéglátóknál ajánlatos megtenni vagy hívjatok bennünket és segítünk.
A nevezési díj: 6000 Ft/autó 2db vacsorajeggyel
A túrán csak 4X4 hajtású (terepjáró) járművel lehet részt venni 3500 kg össztömegig.
Jó felkészülést kíván a rendezőség:
VORC
Görbicz Lajos 30/9329-329
niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.05 0 0 3494
Bi bí nekem a közepe duplán van fűzve,csak nehogy ez legyen a jövő havi is.
Előzmény: SEEN (3493)
SEEN Creative Commons License 2001.07.05 0 0 3493
megjott a 4x4-em!! :)

[s]

Dokia Creative Commons License 2001.07.05 0 0 3492
Szevasztok!

Nem vesztem el, bár lehet, hogy nem is hiányoztam :-).
Nem lessz véletlenül szombaton túra?

SEEN Creative Commons License 2001.07.05 0 0 3491
nekem meg mindig nem jott meg a 4x4....

[s]

BiharyG Creative Commons License 2001.07.04 0 0 3490
A Miss II. volt a rallye VB-n, akkoriban Jean Todd volt épp a Peugeot gyári csapat főnöke, aki már 10 éve a Ferrari F1-nél van.

Igen, és az ô nevéhez fűzôdik az akkori idôszak két legnagyobb svindlije is: éppen Mouton kisasszony alatt cseréltek ki egy komplet autót (Audi Quattro volt, ha igaz) két gyors között, meg valami pálya-rövidítés is volt ott... Valahogy azóta nem szimpatikus ez a kicsi francia...

Na, jó éjt mindenkinek...
G.

Előzmény: jpmaster (3489)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.03 0 0 3489
Karcsi!

OFF:
Ami lexebb a csaj jobbat ment '86-ban Walternál!
A Miss II. volt a rallye VB-n, akkoriban Jean Todd volt épp a Peugeot gyári csapat főnöke, aki már 10 éve a Ferrari F1-nél van.
ON:
Biztosan jó lennél ott a Nivával, a Paris-Dakar-on is indult a T3 (proto) kategóriában Niva és Samara is, igaz az emblémán kivül néhány Porsche, és Range Rover cucc is beépitésre került. Mindez francia szinekben.

JP

Előzmény: niváskarcsi (3488)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.07.03 0 0 3488
Ha jól emlékszem volt ott egy Valter Röhl is a csúcstartók között ugyanilyen vassal mert a legelső neki épült.Valamejik nap a Motor csatornán őt és a Micele Moutont mutatták a Pikes Peacon,elég jól terelték a vasat.Elképzeltem magam ott a Nivával,persze én jobb voltam.)))

BihariG. Ha már gumit veszel szerintem jobban járnál cross vagy traktorbagi mintával,igaz az áruk húzós.

Előzmény: jpmaster (3486)
elf Creative Commons License 2001.07.03 0 0 3487
Fúúúúúúú
Ez izgalmas lehet.
Előzmény: jpmaster (3486)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.03 0 0 3486
Egy hegy neve (Colorado USA, Colorado Springs-hez közel) ahol a világ legérdekesebb hegyi versenyét tartják. 4301 m magas, kb.17 km hosszú földút vezet fel, és nincs se korlát, se egyéb biztonsági cucc, csak a stopper. Mivel igen magasra kell a sikvidéki rajthelyről indulni, eléggé nehéz technikai problémák adódhatnak.
Rengeteg kategóriában rendeznek versenyt, egy a cél: leghamarabb feljutni. Az abszolut időt tényleg ez Millen futotta, előtte az Audi Sport Quatro-val Al Unser JR tartotta, a kocsi több mint 600 pacis volt, kifejezetten erre a versenyre épitve...

In just 12.42 miles, the race includes 156 turns and rises 4,708 feet to the summit, at an elevation of 14,110 feet.
The current Pikes Peak race record holder is Rod Millen, with a time of 10:04.06 in a Toyota Celica GT. His record has stood since 1994. Average speed: over 74 mph. Over 600,000 people visit Pikes Peak each year. Over 150 drivers participate in the race, but most run alone or in small groups, racing against the clock. The road is too narrow and dangerous to do otherwise.

JP

Előzmény: elf (3485)
elf Creative Commons License 2001.07.03 0 0 3485
JPMaster:Egy gyors kérdés:
Mi a jó isten az a Pikes Peak?
Előzmény: jpmaster (3484)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.03 0 0 3484
Nos nekem 3 hónap hijján 10 éve van Jeep CJ7-esem, és ~120.000 km-t mentem vele vegyes utviszonyok mellett. A tapasztalataim (és nem csak a saját autóm alapján) állithatom, hogy általánosságban az amerikaiak motorja a legstrapabiróbbak egyike, mivel jelentősen túlméretezett... Imho erősen peches a pasi, viszont biztos, hogy meg van győződva róla, hogy a világ legragyogóbb autója az övé és komolyan próbálgatja a kocsi és a vezető képességeit. Akkor meg fogy rendesen a vas...
A lerobbant autók szállitásával kapcs. annyit, hogy az am. katonai TÖRVÉNY szerint kizárólag automata váltós lehet a kissebb méretű kocsi, hogy a leghülyebb farmról szalasztott paraszt is tudja vezetni aki csak gyalogos katonának jó, mert képzetlen. Nem a feladata a karbantartás, igy hiba esetén 1xübb a szakszolgálatra bizni. Biztosan láttál közelről katonait, egy egyenes lemez nincs rajtuk mert bátran nekimegy olyan terepnek ahol normális vezető min. körültekint.
Szóval nagyivben lesz@rják, van másik alapon.
De megnézhetjük az orosz technikát...

JP

Előzmény: Maz (3483)
Maz Creative Commons License 2001.07.03 0 0 3483
Hajaj!!!
Hogy én mennyi lerobbant ami terepjárót láttam...
Az, hogy a Hummereket állandóan emelve vontatták, mert lerobbantak az hagyján, de a durva az volt, amikor a 8*8-as Oskoshokat Liaz húzta tréleren:-))
Előzmény: komo2 (3479)
Sintér Creative Commons License 2001.07.03 0 0 3482
Azért ennyi lefutott mérföld után motorcsere... lehet hogy csak nekem furcsa. :-)
Előzmény: elf (3480)
SEEN Creative Commons License 2001.07.03 0 0 3481
jaja, szerintem is kifejezetten szep.

nekem is nagyon bejonnek a regi toyota LC-k

[s]

Előzmény: elf (3477)
elf Creative Commons License 2001.07.03 0 0 3480
Az a helyzet, hogy az emberekben szerintem túlzott elvárások élnek az új autók hibamentességével kapcsolatban.
Még a vadi új autók is tele vannak tervezési hibákkal, plusz minden sorozatgyártásba becsúszik pár elrontott darab.
Az igazi különbség a márkák közt ott van, hogy melyik mennyire vállalja a felelősséget az elbaszásaiért.
Előzmény: komo2 (3479)
komo2 Creative Commons License 2001.07.03 0 0 3479
HI!

Erdekes javitasi naplo egy Hummerrol. Lehet, hogy en ertettem valamit felre, de itt nem tunik vmi. orok eletunek...
http://www.yellowhummer.com/repairs.shtml

Ja, az aggódóknak:
Nekem megerkezett az elofizeteses 16mag.-om. (Miskolc)

Udv

elf Creative Commons License 2001.07.03 0 0 3478
http://www.ifrance.com/denis-d/megac.htm
elf Creative Commons License 2001.07.03 0 0 3477
Lagymatag?!
Hát nem tudom, én nem így halottam.
A MegaCruiser pl négykerékkormányzású volt, és anyira vízálló, hogy valami kiállításon úgy demózták hogy egy medencében állt, kb ablakig érő vízben, és a sofőr így indítózott, és persze gond nélkül beindult.
Viszont kívülről csúnyább volt mint a Hummer. :)

Ez a kis retro cucc pedig kiondottan szép.
Nekem mindíg is nagyon tetszettek a régi LC-ek(az ehhez hasonló évjárat), és ez ráadósul 5 ajtós és V8.

Amúgy mi a jó isten az a Pikes Peak?

Előzmény: jpmaster (3468)
SEEN Creative Commons License 2001.07.03 0 0 3476
fujj, protekcios :P
Előzmény: NLQ (3474)
BiharyG Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3475
Még valami: csak nekem nem megy a MLRE lapja Netscape-pel? Miért? (Opera + IE jó)

G.

NLQ Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3474
hetfo esti teritesben a 4x4 magazin !!! kedd reggel az ujsagosoknal van!! (en mar kiolvastam :))

nlq

Előzmény: gógésmagógfia (3464)
BiharyG Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3473
Hát ebből a méretből nem derül ki, de eléggé olyan a hid.

A lapomon a babodi fotók között van erről még néhány, nagyítható kép is...

Viszont a kasztni jelentősen szebb...

Nem nagy kunszt... :)

G.

Előzmény: jpmaster (3472)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3472
Hát ebből a méretből nem derül ki, de eléggé olyan a hid.
Viszont a kasztni jelentősen szebb...

JP

Előzmény: BiharyG (3471)
BiharyG Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3471
Úgy látszik, ráérek ma este... :)

Van itt egy szörnyeteg:

Ha jól nézem, ez egy Unimog volt lánykorában...

BiharyG Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3470
...ja, megnéztem a www.papp-gumi.hu-t, de csak annyival lettem okosabb, hogy vannak még ritka ronda weblapok... :)

G.

Előzmény: BiharyG (3469)
BiharyG Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3469
Jó estét...

Nincs valakinek elfekvőben egy garnitúra 8.40 x 15-ös traktormintás gumija? Kezdem azt hinni, megéri verseny előtt kereket cserélni...

G.

jpmaster Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3468
elf!

Na látod, hogy nem mondtam hülyeséget, már eljutott a hir Dél-Afrikába is...:))

A Retróról annyit, hogy a kis hamis másolók megpróbálkoztak egy Hummer utánzattal is, eléggé lagymatag volt.
Akiről ott irnak (Rod Millen), ő nem az abszolut rekordot tartja a Pikes Peak-on, hanem a kategóriát. Ebben Al Unser a best... egy tudod-e milyennel?

JP

Előzmény: elf (3462)
elf Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3467
Bocs. Kicsit nagy lett a jpg.
De érdemes kivárni.
elf Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3466
Bassza...
Namégegyszer



Ezt már mutattam?

elf Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3465
gógésmagógfia Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3464
Tisztelt olvasók, kedves elôfizetôk!
Most jöttem meg Lengyelországból, ahol Török Feri és Wéber Gyuri részt vett egy off road versenyen. Szomorúan olvasom, hogy többen még nem találkoztak a legfrissebb 4x4 Magazinnal. Már szóltam a terjesztést irányító kollégámnak, aki szerint teljesen rendben ment pénteken a dolog, úgy hogy per pillanat nem tudom, mi van. Egy kis türelmet kérek mindenkitôl, ha kiderül valami turpisság, megosztom veletek.
SEEN Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3463
nem lattam sajna

[s]

Előzmény: jpmaster (3461)
elf Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3462
Bizony, elég csúnya volt.

Más. Vizállósítás:
http://www.landyonline.co.za/techtalk/waterproofing_a_rover_v8.htm

Itt azt írják, nem kell kilenc újjú gumikesztyű a v8-hoz, elég kettesével kihúzni a vezetékeket.
A tekercsre meg húzzunk kotont. :)

Előzmény: jpmaster (3461)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3461
Múlt héten Szombathelyen felborult 2 rendőr egy Nivával, és a tetőt mindha flexel levágták volna... Eléggé tré látvány volt.

JP

Előzmény: SEEN (3460)
SEEN Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3460
milyen nivat?

[s]

Előzmény: jpmaster (3459)
jpmaster Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3459
Skacok!

Láttátok az a borzalmasan kinéző Nivát amelyikben a 2 rendőr elhunyt? Kiváló anyagból lehetett, pedig eléggé újnak tünt...

JP

Törölt nick Creative Commons License 2001.07.02 0 0 3458
Én is:((
Előzmény: SEEN (3456)
NLQ Creative Commons License 2001.07.01 0 0 3457
meg nem, es a vasarnap esti teritesben sincs benne :((
Előzmény: SEEN (3456)
SEEN Creative Commons License 2001.07.01 0 0 3456
hiya,

valakinek megjott a 4x4? amiota elofizettem egy hettel kesobb olvasom, mint amig az ujsagosnal vettem :)

[s]

jpmaster Creative Commons License 2001.06.30 0 0 3455
Pethor!!!

Yes, call me.
Bikoz áj elveszteni ól fonszámot...

JP

Injektor rendbe jött?

Előzmény: Törölt nick (3453)
mb123 Creative Commons License 2001.06.30 0 0 3454
Keresek GAZ vagy UAZ terepjárókat.Papir nélkül!
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.29 0 0 3453
Hali jpmaster !
emléxel még rám !
Immáron több mint egy éves Cherokee userként kérdezem, hogy lett-e valami azokból a konténer rendelésekből ?

Gondoltam itt az ideje, hogy egy kicsit feltunningoljuk a picikét, egy évnyi jószolgálat után megérdemli, vagy ha nem akkor lehet, hogy valami fiatalabbra cserélem. Persze ahhoz előbb el kéne adni.

Sz'al tudtok hasznos tanácsokat adni alkatrész ügyben ?

Előzmény: jpmaster (3452)
jpmaster Creative Commons License 2001.06.29 0 0 3452
Tutor!

"van-e okom felni?"
Lehet, de én még nem hallottam róla, csak krómozott, meg acél, meg könnyűfémfelniről, vagy alu-magnézium...:))))

Node: biztos, hogy a kormánymű ropog? Nem lehet, hogy a terhelt tengelycsap kiszáradt műanyagbetétje ad ilyen jellegű hangot?

JP

Előzmény: Tutor (3451)
Tutor Creative Commons License 2001.06.29 0 0 3451
Heya!

Nna kerem, felinstallaltam Sch.Adamus master gallyverojet. Egeszen tokeletes, negy lukat kellett furnom es abszolute rament. (Igaz, a negy lyukba beletorott 6 furohegy...nem tudom Oki mibol csinalja a dogracsokat, de nem biliacel az biztos.)
Ez tehat, abszolute fasza. Koszi Adam!

Kerdes: utobbi idoben ropog a kormanymuvem mint az allat. Foleg ha allok, amikor tekerem.
Nem tudjatok, hogy van-e okom felni?
Mit nezzek meg? Mert mar alaneztem parszor, de semmi csunyat nem lattam.

Masik kerdesem meg: egy laprugo-felujitas mennyit
kostal manapsag? Nem akarok emelni igazan,
csak hogyismondjam... kicsit konvexebbe tenni oket.

Udv nektek,

Tutor

elf Creative Commons License 2001.06.29 0 0 3450
Hülye!!! :))))
Előzmény: Alfred (3447)
NLQ Creative Commons License 2001.06.28 0 0 3449
Gogesmagogfia! hogyanlesz ujsag a hetvegen, ha meg ma sincs az ujsagszetosztoban???? ehh :((
rr81 Creative Commons License 2001.06.28 0 0 3448
:-)))))))))))))))))
Én magamat ajándékoztam meg egy SEC Mercivel :-)))))))
Előzmény: Alfred (3447)
Alfred Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3447
...és a Range a végleges helyén...


...feleségem irodájában! :-D

Alfred Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3446
...és a Range a végleges helyén...


...feleségem irodájában! :-D

Alfred Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3445
NLQ:
Na, megtaláltam, átírtam. Elég ciki...
Előzmény: Alfred (3444)
Alfred Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3444
NLQ:
Éjjel csináltam, közben nézegettem a svéd lapot, aztán rossz hatással lehetett rám. Hol írtam így?

Előzmény: NLQ (3442)
jpmaster Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3443
NLQ!

A qtyán, qrván, és a qqriq-n kivül mi kezdődik még q-val?
Na ennyit a szofisztikáról...:)))))

JP

Előzmény: NLQ (3442)
NLQ Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3442
magyarul a svedorszagot nem swedorszagnak irjuk...
Előzmény: Alfred (3437)
elf Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3441
Azt a fűzfánfütyülős... Végre sikerült.
Szóval:

Sok szó esett itt a benzines autók vízállósításáról.
A barkács megoldásokon kívül vannak erre gyári szerkezetek is.
Pl a Landrover előző generációs katonai autóit(kb-1982-ig) túlnyomórészt benzines motor hajtotta.
A ú.n. Lightweight-eket 4 hengeres kb 2000ccm-es, a 101ForwardConrol teherautókat 3,5-ös V8-as.
Ezeknek a vasaknak az elekromos rendszere 24 voltos volt, és vízálló.
Pl a gyujtáskábelek a spec gyertyákhoz(is) menetes csatlakozóval kapcsolódtak, és acéllal voltak kívül bevonva, hogy ne zavarjanak bele az autóba telepített rádióba.
A gyujtáselosztó is vízálló volt.
Az áprilsi Land Rover Enthusiast c. újságban van ezekről egy cikk. Ebből scanneltem be ezt az oldalt.



LR Military holmik

elf Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3440
Grrrr. Az Extra mondjon le!!!
Nem tudok hozzáférni a dolgaimhoz, pedig be akarok linkelni egy érdekes képet nektek.
Előzmény: Maz (3439)
Maz Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3439
Most nem megy a szerver. FTP-n sem tudom elérni. De szokott ilyet csinálni, majd rendbe jön.
Előzmény: SEEN (3438)
SEEN Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3438
alfred!

http://www.freeweb.hu/mlre/swed/swed.html

The page you are looking for is currently unavailable.

udv,

[s]

Alfred Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3437
Hoppá, elírtam a linket!

Magyar Land Rover Egyesület

Alfred Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3436
Gerő András barátunk ma reggel indult a svéd offroad túrára.
A HM egy speciális cége, amelyik a Pontvadászra szerelte föl a katonai UAZokat egy GPS-telefon egységet szerelt be a Landyba, és folyamatosan nyomonkövetik a mozgását. Az adatokat feldolgozzák, és térképre rajzolják a pozicióját. Ezt a képet naponta megkapom, és rakom föl a MLRE svéd-oldalára. A ráadás az, hogy az oldalon megadott ímélcímen lehet levelezni útközben Andrással, sőt, a visszautat interaktív módon tudja befolyásolni az, aki útvonal tervet küld neki!
Ez egy érdekes kisérlet, majd meglátjuk, mivé növi ki magát!

Magyar Land Rover Egyesület

Alfred Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3435
4.6 HSE még a szalonban...

Előzmény: elf (3426)
SEEN Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3434
jaja, az a kwikije, en is nagyot neztem. oki valami ket honapot dolgozott rajta :) de azon kivul, hogy jol nez ki eleg allat is, bar a haverja leamortizalta nemileg, mert beleszaladt egy faba vele.

[s]

Előzmény: elf (3431)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3433
Bocs a végéről lemaradt)))).
Előzmény: niváskarcsi (3432)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3432
Az éjszakai is meg a triál is tetszett.annak ellenére,hogy az első szekcióban jobb első gumim elszállt,400 pont.Egy helyen nem vitt fel a motorom,valszeg gyengül na a lényeg 1200 ponttal negyedikek lettünk,gondolhatod mijen pályák voltak,kezdő koromban volt ennyi pontom utoljára,végül is a szabálykönyv szerint ez pontszerző verseny.A hétvége meggyőzött arról,hogy kinőttük (kihíztuk) a nivát.Kezdem kicsit unni az örökös szerelgetést,most hátsó féltengely csere mert eltört a gyorsulásin.Valószínűleg elcserélem egy Uazra.

Bihari G.Persze,hogy nem értünk utól,mentél mint a mérgezett egér,meg nem is akartál te már inni mert az éjszakai futam utáni rutinfeladatokat már nem tudtad volna teljesíteni.(11 óra előtt sose értek ki a területre.Vajon miért?)

Előzmény: rr81 (3428)
elf Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3431
Hmmm Az a Jeep csak nem Kwiki autója?

Nagyot fejlődött(mármint az autó :) ) mióta utoljára láttam...

Előzmény: SEEN (3430)
SEEN Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3430
komo2 Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3429
BiharyDzsi:
Utolagos engedelmeddel kiraktam megint egy linket, ami az oldaladra mutat.
Nagyon jok azok az osszegyujtott fotok...

Udv Komo ( off-road.fw.hu )

rr81 Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3428
Anyám, most volt Kecel?! Az utóbbi 2-3 hétben enyhén szólva el vagyok havazva...Remélem, jól éreztétek magatokat. Karcsi, milyen volt a triál?
Előzmény: BiharyG (3422)
Alfred Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3427
elf, jpmaster:
Köszönöm a gratulációkat, estére teszek föl képeket is!
elf Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3426
Komoly? Mert akkor gartula!

Jövőre Alfrednét is vidd a billingre, aztán hagyjátok az autót egy hétre a JE Engineeringnél, amíg ti kempingeztek.
Hazafelé már nyomkodhatjátok a műszerfalon a Zöld Gombot.

Előzmény: Alfred (3418)
jpmaster Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3425
NLQ!

Irtad, hogy meló van a 7végén..., csak leki ráhatás volt. Birtokon belül van, előzetes egyeztetés alapján bármikor látható.

JP

PS.:selejtes... mint az a roncs amit a rakparton szoktál fotózni...:)))))))

Előzmény: NLQ (3421)
SzLaci Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3424
SEEN sorstárs

Mi az hogy "egész kellemes"???
Király...átmegy (majdnem) mindenen!!!
http://home.golden.net/~haida/suzuki/enter/sidekick.html
Van itt egy pár kép (show and shine) ráfér nagyobb kerék is...nem annyira discojáró, mint ahogy gondoljátok. (Igaz majdnem mind meg van emelve.)
Hamár Vitara gumiról van szó, nekem is lenne egy kérdésem. Van 4 db 10" széles 15"-os felnim, kéne nekem is rá valami gumi ami szintén bírja a terepet. Tudtok valamit ajánlani? Sajnos nem tudom, hogy az USA méretezést hogy kell számolni
(Általában homokban járkálok.)

Köszi!

Előzmény: SEEN (3399)
BiharyG Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3423
...még valami, Kecellel kapcsolatban: külön köszönet niváskarcsinak és csapatának a szívélyes vendéglátásért!
(de azzal a kicsi üveggel csak nem értetek utol az éjszakain... :)

G.

BiharyG Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3422
Jó estét...

Senki nem akar írni Kecelről? Úgy kell nektek; írok én... :-)
A legutóbbi jó néhány OMASE-féle rendezvény rossz tapasztalatai után Kecel kellemes meglepetés; igaz, ebben az időjárásnak is komoly szerepe volt :) Jó pályák, jó szervezés, jó társaság :) Az éjszakai trophy elején még kicsit esett az eső, de az első speciálnál jólnevelt módon elállt... A spec. egy betonozott patakmeder volt, hosszában; szűk és mély gödörrel az elején, szűk és meredek kijáróval a végén (egy hátsó lámpa mínusz...). A második és a harmadik spec. egy-egy jó triálpálya, mély homokkal. Az itiner pontos volt, a pálya megfelelően sáros; száraz időben unalmas lett volna...
A szombati triálpályák az én gumimnak túl sárosak voltak, vasárnapra lett jó a talaj. A sárgyorsulásba meg a szuperkupába legközelebb benevezek, ha tudom, hogy külön van a diesel kategória... :)

Közben felmászott a mai frissítés a Rangers "Fotóalbum" lapjára:
- újabb képek a simontornyai Lada Niva találkozóról
- sok kép Somogybabodról
- néhány kép a várpalotai GPS-trophyról
- és a legújabb: 100 kép Kecelről! (rajta néhány topic-tag :)

(na, mára kidolgoztam magam :)

Üdv:
G.

NLQ Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3421
bazz mitol zorog??? selejtes??? :)
Előzmény: jpmaster (3416)
NLQ Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3420
JP bocsi egesz nap kabeleztem, szamitogepet pakoltam, azt se tudtam mikor van vege a forma 1nek, szamodat se vittem magammal, a melot az irodaba este 11 fele ertem, gondoltam mar biztos vege a forma 1 nek de aztan megse hivtalak...

Udv
nlq

Előzmény: jpmaster (3416)
jpmaster Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3419
Alfred!

Én komolyan kivánom nektek!!!

JP

Előzmény: Alfred (3418)
Alfred Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3418
jpmaster:
Tegnap vettem egy 4.6 HSE-ét neki ajándékba, ezüst színű, új. Ma már egész nap nála volt!
Előzmény: jpmaster (3417)
jpmaster Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3417
Alfred!

Egyszerre!
Kis időkülöndséggel azért menne...
Apropo: a haverom eladta a feleséged Őnagysága kedvenc (leendő) tipusú autóját.
acht komma fünf MFt egy '95-ösért!!!
Ha időben oda érek holnap akkor talizunk.

Hali:

JP

Előzmény: Alfred (3415)
jpmaster Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3416
NLQ!

Jól nem hivtál...
Egész vas. ott zörgött a csomagtartóban a box.

JP

Előzmény: NLQ (3402)
Alfred Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3415
gógésmagógfia:
"...lehetôleg különbözô típusú terepjárókkal..."
Nem tudok különböző típusú terepjáróval menni... :-)
Előzmény: gógésmagógfia (3409)
gógésmagógfia Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3414
Pest környékiek elônyben! Legalábbis holnap... Azért kösz!
Előzmény: Törölt nick (3411)
NLQ Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3413
mail ment
Előzmény: gógésmagógfia (3409)
NLQ Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3412
kedves vagy! :)
Előzmény: gógésmagógfia (3409)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3411
Ha Siófok jó...:))
Előzmény: gógésmagógfia (3409)
SEEN Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3410
mail me :)
Előzmény: gógésmagógfia (3409)
gógésmagógfia Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3409
Alfred
SEEN

Igen, új a grafikus, immár hatodik hónapja. Már alakul az új webdesign is.
Amúgy meg csak kedveskedni akartam az internetezôknek.

MÁS:

Szolgálati közlemény
Holnap délutánra kb. 3-4 órától egy-másfél óra idôtartamra néhány önkéntes terepjárós kerestetik, lehetôleg különbözô típusú terepjárókkal. Az érdeklôdôket a részletekrôl maszek levélben tájékoztatom.

elf Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3408
Vazzzz...
Az óra?
Kösz. Épp ettől féltem. Tud valaki olyan embert aki javít ilyesmit?
Előzmény: NLQ (3386)
SEEN Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3407
apropo, a wesitera raferne egy kis modernizalas :)
Előzmény: Alfred (3405)
SEEN Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3406
nemer, hogy az internetezok elobb latjak, mint az elofizetok! :))

[s]

Előzmény: gógésmagógfia (3404)
Alfred Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3405
gógésmagógfia:
Jól néz ki a lap. Új designer dolgozik nálatok?
Előzmény: gógésmagógfia (3404)
gógésmagógfia Creative Commons License 2001.06.25 0 0 3404
A legújabb 4x4 Magazin az interneten (www.4x4.hu) már megtekinthetô, újságárusnál a hétvégén.
SEEN Creative Commons License 2001.06.24 0 0 3403
okka, kosiz az infot! kozlom faterral.

[s]

Előzmény: NLQ (3402)
NLQ Creative Commons License 2001.06.24 0 0 3402
SEEN elso kozelitesben :
a /65 os meretben nem nagyon van erösebb mintazat, de van nehany akcios gumi ezek kozul neked ami neked jo lehet:
205 R16 T Goodyear Wrangler AT 37590 (listaar) 29000 (akcios ar)
ez 10mm-el vekonyabb, de magassabb 1-2 cm-el (fel kell probalni jo-e! )

ami igazadn jo lenne meg az a gumi, amivel elf is rohangal: BFGodrich Track Edge.
1 baja van: a 215/85 R16 Q meretben 44000 Ft (49980 Ft a listaara)
BFgoodrich AT 215/70 R16 Q meretben 35000 Ft (39890 Ft a listaara)

ami az en kedvenc at-s gumim (sajna csak 15" ban letezik) Toyo M65 215/75 15 S meretben 26500 Ft (29990 Ft a listaara)

mindegyik gumi uj es termeszetesen szamlatadok rola, ha fotokat nezegetnel rola, de nem talalsz, szolj kuldok

Udv
nlq

Előzmény: SEEN (3401)
SEEN Creative Commons License 2001.06.24 0 0 3401
215/65R16T

ahhoz kepest, hogy szemelyauto, egesz sokan terepeznek vele ;)

[s]

Előzmény: NLQ (3400)
NLQ Creative Commons License 2001.06.24 0 0 3400
megmondod milyen meretu gumi kell ra, akkor megmondom az arat:))
(sosem erdekeltek a szemelyauto gumik :))))

nlq

Előzmény: SEEN (3399)
SEEN Creative Commons License 2001.06.24 0 0 3399
nah. csalad vett egy vitarat, ma kiprobaltam es meglepodtem. egesz kellemes (!). sajnos utcai gumik vannak rajta igy csak ovatosan maszkaltam vele, de azert holnap kiviszem a terepre kicsit.

apropo, NLQ, mit kostalna egy rendes gumi a vitara? olyan kellene, amivel utcan is lehet menni, de terepen sem tul csirke. fater vadaszni megy vele, ahhoz kell.

[s]

jpmaster Creative Commons License 2001.06.23 0 0 3398
Ne az egyre sz@rabb, ha valakit érdekel elküldöm az exelt.

NLQ!
Neked most megy.

JP

Előzmény: jpmaster (3397)
jpmaster Creative Commons License 2001.06.23 0 0 3397
liter A B C D külső méret (mm)
29 X 380*280*350
42 X X X 582*382*240
47 X 570*370*270
70 X 580*380*380
73 X X X 582*382*400
81 X X X 782*382*330
90 X 770*370*380
134 X X X 882*482*370
140 X 890*480*380
157 X X X 782*582*400
240 X X X 782*582*600
415 X X X 1182*782*500
h*sz*m
X= van belőle
jpmaster Creative Commons License 2001.06.23 0 0 3396
Na ez eléggé trén néz ki, de azért remélem érthető.

JP

Előzmény: jpmaster (3395)
jpmaster Creative Commons License 2001.06.23 0 0 3395
Alubox:

liter külső méret (mm)
29 380*280*350
42 582*382*240
47 570*370*270
70 580*380*380
73 582*382*400
81 782*382*330
90 770*370*380
134 882*482*370
140 890*480*380
157 782*582*400
240 782*582*600
415 1182*782*500
h*sz*m

JP

Előzmény: NLQ (3391)
jpmaster Creative Commons License 2001.06.23 0 0 3394
CJ7!

Akkor se hagylak el titeket!!!
Acapulco, Bahama, Tahiti, Cook szigetek... ott is van internet...:)))))
(a yachton)

JP

Előzmény: Törölt nick (3393)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.23 0 0 3393
JP!
Nem írsz többet a topicba, hanem újjat inditasz?:))
Előzmény: jpmaster (3388)
PsyChi Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3392
kész lettek a rugók az UAZban.
hátulról ki lett véve egy, +20cm emelés,
elölre be lett téve egy lap (a nehéz moci miatt)+10cm emelés. (így csinálta meg a rugós :x) kipróbálta ma gödrös buckás saras kátyús földúton, abszolut jobb lett. nem pattog úgy a segge (bár néha jó lenne 2-3 zsák cement:)))
és az első difi sem veri szét a berendezést úgy mint eddig. a kardánnal semmi gond nem volt.
egyetlen gáz: úgy néz ki mint a szzz L200-ak, egnekáll a hátulja :))))))))))))))

kéne még elölre rugó, hisz csörlő is lesz elöl,
mi a véleményetek? a motor van vagy 2mázsa

NLQ Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3391
pedig en a CJ7 nek valaszolt dologra mondtam :)
Előzmény: jpmaster (3390)
jpmaster Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3390
NLQ!

Mél ment a nlq@nlq.hu-ra.

Ne rettegj, doboz ügyben ment...:))

JP

Előzmény: NLQ (3389)
NLQ Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3389
a valasz nem jo meg fejlodnod kell :))
vasarnap hivlak

nlq

Előzmény: jpmaster (3388)
jpmaster Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3388
CJ7!

:((((( !

JP

(én ha eladom a Jeep-et, RR-t veszek. Nem Range R, hanem Rolls R.)
Erre ugy komoly esély van...:)

Előzmény: Törölt nick (3372)
jpmaster Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3387
NLQ és mindenki akit érdekel!

Vannak, sőt vettem is!
Vas. F1 után hivjál fel, akkor meg is tudom mutatni.

Hali:

JP
(telsz.a mlre honlapon)

Előzmény: NLQ (3384)
NLQ Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3386
jaja szerintem is, elsosorban a visszaterito spiralrugo szokott ilyen hibajelenseget okaozni, miutan visszaporgetik a kmorat

nlq

Előzmény: Alfred (3385)
Alfred Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3385
elf:
"Az autómban a seb. mérő ugyanis ugrált. Kicseréltük a sprirált (15eFt). Némi javulás, aztán fél év múlva megint szar. Kicseréltem a spirálból a "forgást az órához áttételező kis biszbaszt"(27e!!! Ft), semmi változás. Aztán bezsíroztuk a spirált. Ez sokat javított a dolgon, de még mindíg vibrál időnként.
Teljesen a gyári útján megy, de lehet, így is sok neki a "kanyar". Majd átépítem máshova."
Szerintem az órádban van a hiba!
Előzmény: elf (3375)
NLQ Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3384
jpmaster erdekelne alu doboz/láda méretek/árak vannak e már??

nlq

elf Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3383
Ja tényleg elírtam. Nem Dokai, Dokia. Bocs.
Mail ment.
Előzmény: andrewtlester (3380)
SEEN Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3382
itt szokott irni a topicban :)

[s]

Előzmény: andrewtlester (3380)
andrewtlester Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3381
já és hová valósi?

köszi
andrew

Előzmény: andrewtlester (3380)
andrewtlester Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3380
Elf!

Hogy hívják az ismerősödet? Dokai micsoda? esetleg e-mail-t lécci küldj.

csá, Andrew

Előzmény: elf (3375)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3379
Ha minden jól megy elég nagy helyet kerítettünk el Kecelen,valószínűleg ott te is elférsz,Gumicsizma meg traktorgumi kell mert társadalmi munkában locsoltak erre fentről,az éjszakai kb 50 km lesz.Aki jön Kecelre avval remélem találkozom a többieknek is jó hétvégét,én kinn akarok sátrazni ott meg nem lesz gép .
Előzmény: BiharyG (3378)
BiharyG Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3378
Szép jó estét...

Ehhe... a kepes auto expresszben egy hirdetes, ami alatt 2x (!) jelenik meg fekete feherben a hirdetesem 7200+afa. ugyanez az autotraderben 3x-i megjelenessel 5k. kicsit rohejes :)

No igen, viszont a képes autó expresszt olvassák vevő-forma emberek is néha :)

Egyéként kezdek nagyon haragudni a kilóméterspirálokra. [...]

Tudom, rajtam kívül ez másnak nem okoz örömet, de az enyém kész; Barkas km-spirálból (1200 Ft) kihúztuk a belsejét, az egyik vége jó is volt, a másik végére esztergályos gyártott az eredeti alapján egy bizbazt (500 Ft), rásajtoltuk, visszafűztük, kész... :)

Most már nem emiatt fogok Kecelen eltévedni :)

G.

NLQ Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3377
raadasnak ott az autoexpo, amiben 2000Ft ert jelenik meg 2x es SZINESBEN!!!

nlq

Előzmény: SEEN (3374)
elf Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3376
Közérdekű:

Ma kénytelen voltam leautózni Hódmezővásárhelyre(2*200km) a rendőrségre, hogy mint tanút kihalgassanak.
Mégpedig terepezésből kifolyólag.

Ugyanis egy túrán -még márciusban- elkeverdtünk a Tisza gátjáig. Azt tudtuk hogy a gáton tilos autózni, így elindultunk mellette, a tövétől kb 10 méterre.
Aztán kiderült hogy ez is szigorúan tilos, ha árvízvédelmi készültség van érvényben. Ezt természetesen semmilyen tábla nem jelezte.
A készültség egyes fokazatú volt, így a megbízott gátőrök elég nagy távolságokra voltak egymástól, így nem tudtak szólni. Az egyikükkel a gát végében találkoztunk, ki is hívta a rendőröket, mondván "letapostuk az ő füvét amit béret".

A zsaruk messzemenően normálisak voltak, felvetteék az adatainkat, aztán elhúztak. Most viszont jött ez az idézés. Még nem lehet látni az ügy végét, de leképzelhető hogy vétség lesz belőle a túra vezetőjének. Ő a "gyanusított".

A probléma természetessen nem a gyep letaposása volt, hanem az, hogy áradás esetén a gátőrök ezt a területet figyelik, és ebből következtetnek a gát állapotára.(ez nem volt túl szakszerű, de asszem ez a lényege)

Szóval vigyázni, jól nézzétek meg merre mentek.

elf Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3375
Mond csak te nem a Dokai Niváját vetted meg véletlenül?
Ráillik a leírás.
Superwinch ügyben hívd föl a Landimexet, és keresd Csörgő Lászlót. Ők a magyarországi forgalmazó. Biztosan szívesen segít neked.

Ha alulméretezett a csörlőd, mindenképp vegyél hozzá csigát, és mindíg használd. Így kissebb a motorleégés valószínüsége.
A Landimexnél vehetsz eredeti Superwinch csigát, de én tudok egy helyet ahol olcsóbban is lehet kapni. Ha érdekel megírom magánba.
(Fu, mit fogok én ezért kapni :) )

Egyéként kezdek nagyon haragudni a kilóméterspirálokra. Az autómban a seb. mérő ugyanis ugrált. Kicseréltük a sprirált (15eFt). Némi javulás, aztán fél év múlva megint szar. Kicseréltem a spirálból a "forgást az órához áttételező kis biszbaszt"(27e!!! Ft), semmi változás. Aztán bezsíroztuk a spirált. Ez sokat javított a dolgon, de még mindíg vibrál időnként.
Teljesen a gyári útján megy, de lehet, így is sok neki a "kanyar". Majd átépítem máshova.

Előzmény: andrewtlester (3365)
SEEN Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3374
Ehhe... a kepes auto expresszben egy hirdetes, ami alatt 2x (!) jelenik meg fekete feherben a hirdetesem 7200+afa. ugyanez az autotraderben 3x-i megjelenessel 5k. kicsit rohejes :)
SEEN Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3373
:) nem azt mondom, hogy en akartam megvenni a bj71-et :) addig amig van nivam nem veszek masikat. csak azt mondom, hogy mindenki itt virit az uj verdajaval :))
Előzmény: NLQ (3371)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3372
Ha eladom a Jeepet én is Hiluxra váltok.
Előzmény: SEEN (3370)
NLQ Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3371
seen en ragtam a fuled... te meg jottel a nem erek ra dumaval :(
Előzmény: SEEN (3370)
SEEN Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3370
ahh, fajditjatok a szivem :) nah nembaj, ha eladom a nivat, akkor ugy nezem egy jo kis hilux lesz a dologbol :) es akkor nem csak ti villoghattok itt az uj kocsitokkal ;))

[s]

NLQ Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3369
ehh... visszavinni azert nem fogod :))
Előzmény: araymond (3368)
araymond Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3368
NLQ!
Koszi a segitseget, Oki elvallalta a javitast. (a silence persely is kivan; sajnos
Bela elfelejtette odaadni a csorlo garanciapapirjat+most vettem eszre (+bj71:) , hogy zoldkartya is lejarva)

-Andras

BiharyG Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3367
Jó estét...

Az előbb szakadt el a km-spirálom, természetesen a méterszámláló jeladója előtt... Ha holnap nem sikerül megoldani a problémát, eléggé bajban leszek a keceli éjszakain... Kihez lehet majd betársulni? :)

G.

jpmaster Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3366
andrewtlester!

Hát apám akkor érthető a billenés, a Niva azért bólint előre, hogy a max 1-es CV értéket megközelitse, valszeg a mostani 2-hoz képest komoly haladás. :)))

A warm az elég meleg dolog (auf D.) a WARN viszont amerikai csörlő.

A csörlőt méretezni kell az igénybevétel x kocsi súlya összefüggésben. Általános gyakorlat szerint:
ÖSSZSÚLY(!) X 2 = csörlő vonóképesség. Pl. Nivára 4 tonnás (8000 fontos) a jó.
Sokkal eltérni nem szabad lefelé, mert akkor csak a kisfákat tudod elhúzni az útról. Nem magadat ki.

haho:

JP

Előzmény: andrewtlester (3365)
andrewtlester Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3365
Hali!
Ha a Niva orra eredetileg is süllyesztett egy kicsit, akkor érthető, hogy miért billen előre. A rács egy kóracél drágaság, amolyan izmosabb fajtából, jól lehet vele lezúzni :))))
Rájátszik még a dologra, hogy a csörlőt védi egy kb. 5mm vastag (lehet f@szságot mondok, majd megnézem pontosabban) lemezből/anyagból készített burkolat. Egyébként hátul is van egy iszonyat vadrács, akkora, hogy az ajtót nem lehet tőle kinyitni, csak ha lehajtom a rácsot.

Egyébként csörlő ügyben is jártasak vagytok? A niván egy Superwinch van. A legkisebb modell mennyibe kerül újonnan? A Warm az milyen gyártmány USA?

NIVA rulez!!!
csá

andrew

elf Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3364
NLQ! Jók a Landcruiser lapon a "Csobánka 2" linkre előjövő fotók. Látszik hogy hozzáértő csinálta őket.
elf Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3363
"Ennek annak idején a Szovjetúnióban katonai jelentőséget tulajdonítottak"

Viszont az Uaz ágyuhúzó Nato kompatibilis.
Ugye Alfred?
:))

Előzmény: Macimedve (3362)
Macimedve Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3362
A GOSZT szabvány tudatosan tér el minden ismert és tulajdonképpen a felhasznált mértékegység figyelembe vételével többnyire kompatibilis DIN, ISO, JSC stb. szabványoktól.
Ennek annak idején a Szovjetúnióban katonai jelentőséget tulajdonítottak, (ugyanúgy, mint a 40 valahány miliméterrel szélesebb vasúti nyomtávnak) Más pl. a csavarok szabványos menetemelkedése, a csavarfejek mérete stb. Ezért nem jó semmi a Szputnyik biciklibe se...:-))))

Az angolszászok és a Japánok a Withworth menetek mellett előszeretettel ahsználják még mai is az őskorből származó Diametral Pitch meneteket is...
A Withwort menetek származtatása egyébként teljesen azonos a metrikussal, csak más az egység. A Dia Pitch viszont teljesen más rendszer...

A Japán autók (főképpen pl. a Hondák) meg tele vannak Collos méretű egyedi csapágyakkal...
A Coll önmagában persze nem annyira kuriózum, az SKF főkatalógusban is van egy csomó...

Előzmény: jpmaster (3361)
jpmaster Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3361
Maci!

A Niva (és a Ladák) épp a standard méreteken kivüli kategóriába esnek, az okos oroszok miatt. De sok cég gyárt hozzávaló készleteket, ahogy irtad (pl. SKF).
Amerikában és Japánban a Withwort-ot használják, ott ez a természetes, csakúgy mint a 1/2" ami ugye nem 13 mm, hanem 12,7. Azután vannak az egységesitett dolgok, pl.: a biztonsági övek rögzitőcsavarjai, a világon mindenütt egyforma, és hüvelykes. Ha jól MléxM 5/8".

Más:
A Simmering Bécs egyik kerülete.

Hali:

JP

Előzmény: Macimedve (3359)
jpmaster Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3360
Karcsi!

Nem jó szalonnsütéshez a Niva, kormol a festék...:))))

JP

Előzmény: niváskarcsi (3351)
Macimedve Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3359
Igen, a gépgyártásban használt szimeringek és csapágyak szabaványosak. Pontosabban létezik szabvány, de inkább úgy mondjuk, hogy van egy csomó un. járatos méret. Ezek között van szabványon kívüli is, de gyakoriságuk miatt kaphatók. Sajnos az autógyárak sajátos helyzetben vannak. Vannak akkora szériáik, hogy megéri teljesen egyedi méretű csapágyakat és szimeringeket gyártatniuk. Ezek sokszor csak tizedekben térnek el a szokásostól.
Nagyon gondosan meg kell mérni a kiszerelt darabot az azonosításhoz. Lehetnek inch alapú méretek is, főleg japán és amerikai cuccoknál. ezeknél nagyon sok méret milliméterben is majdnem kerek, de mégsem... Szóval nagyon oda kell figyelni.
Előzmény: komo2 (3357)
komo2 Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3358
Bocs, kozben megneztem a szaxótárban és a szimeringet egy 'm'-vel irjak.
Előzmény: komo2 (3357)
komo2 Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3357
Tutor!
Szerintem a szimmeringek nagyjabol szabvanyosak. Tehat, ha kiszeded es elviszed pl. egy csapagy-boltba, akkor rogton tudnak adni megfelelot.
(legalabbis nekem az Isuba igy mukodott)
Vagy ha meg nem szedted szet, akkor kerdezd meg, a Langnal, Unixtradenel... milyen meretu kell bele.
Előzmény: Tutor (3356)
Tutor Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3356
Help!

Honnan vegyek diffmuszimmeringet a patrolhoz?
Csak a markakereskedes jaccik?

URGENT lenne.

elf Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3355
Ugyan már. A Nivához legalább minden faluban van alkatrész fillérekért. Más terepjáróhoz, ha -nincs raktáron- minimum 1 hetet kell várni minden bizbaszra.

Nekem most több mint valószínű szükségem lesz egy olajszivattyú cserére. Ha csak a kerekeket kell cserélni megúszom 12e-ből(utángyártott), da ha az olajpumpafedelet is, akkor az 90e-lesz.
(Juj. Ez most nagyon nem hiányzott.)

És ez ráadásul tipikus betegsége az öreg v8-as Range-eknek.

Viszont a Szityuék tök jól beállították az autómat. Jobban megy, és kevesebbet fogyaszt mint valaha. :)

Előzmény: niváskarcsi (3351)
SEEN Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3354
hat ha egyszer meg senki sem vette meg a nivamat :)
Előzmény: NLQ (3353)
NLQ Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3353
debizony.... hiaba ajanlgattam neked....
Előzmény: SEEN (3352)
SEEN Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3352
nemar, megvette a 71-est? :)
Előzmény: NLQ (3350)
niváskarcsi Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3351
Ez ám a haladás suzival jelentkezik be egy hete,mostmeg már befigyel egy nagy vas.Sok sarat hozzá.)))
NIva eleje az már 10 kiló plussz tehertől ül.JP jól írja egy rendes bozótvas jó nehéz, vagy le kell szedni vagy rugót kel cserélni,meg még egy pár más dolgot is.Legjobb ha még most eladod,és veszel egy kétmilliós gépet,mert ez is eléri azt egy év alatt ha mindent meg akarsz csinálni.
Lehet,hogy kicsit morózus vagyok de most másztam ki a niva alól,difizár csere miatt,néha ott tartok egy topictúrán fell kéne gyújtani és szalonnát sütni rajta.
NLQ Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3350
ezennel elkeresztellek BJ71 nek! :)
Előzmény: BJ71 (3349)
BJ71 Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3349
NLQ!

koszi! nagyon orulok, mar alig varom, hogy lathassam, es foleg, hogy vezessem ;)
bar most egy hetig Okinel "pihizik".
Lehet hogy erett vagyok egy nick-cserere? ez a mostani amugy is nyelvtorosre
sikeredett! :))

-Kalmi.

NLQ Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3348
89sj413US engedd meg, hogy udvozoljem csaladodat a toyota tulajdonosok koreben!!!
Előzmény: BJ71 (3339)
Metell Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3347
Én is vettem tőlük, minden nagyon korrekt volt.
Idézek rr81 korábbi írásából:

"A méretarányok 1:100000 - 1:50000 - 1:25000. A szelvényeket a koordinátájuk alapján lehet beazonosítani, ez meghatározza a méretarányt is, tehát pl. L-34-13 egy 1:100000-es térkép, L-34-13-C egy 1:50000-es, L-34-13-C-a egy 1:25000-es (lásd M-33-131). Rendelni a jobb alsó sarokban levő bp.-i számon lehet, pár nap alatt meghozzák, kiküldik vidékre is. Ár: 800Ft/db."

Most ide akartam másolni azt a jpg-t aminek a sarkában a 317-3703-as telefonszám szerepel, de nem sikerül.
Vajh' mit csinálok rosszul??!

Itten pedig vala egy másik cím, hátha lehet valamire használni.:

http://www.netura.hu/terkeptar/

Jó vadászatot!
Metell

Előzmény: BiharyG (3345)
BiharyG Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3346
Fent van a kaposvári Loco 4x4 fesztivál kiírása a Rangers-en!
(az esetleges kommentárokat ne nekem címezzétek... :)

G.

BiharyG Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3345
BiharyG: Remelem majd megosztod velem a tapasztalataidat a terkepekkel kapcs.ban, kivancsi vagyok, hogy mennyire okesak.

Telefonon korrektnek és rendesnek tűntek; ha ide is ér a megrendelt térkép, akkor leszek igazán elégedett :)
(1 hetet ígértek)

G.

Előzmény: BJ71 (3339)
rr81 Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3344
Személyesen már vásároltam náluk, nagyon korrektek voltak (az a térkép, amihez a leírt link tartozik, csak 1 példányban létezett, nekik sem volt belőle több, de ideadták 2 napra, hogy lemásoljam). Szerintem postán keresztül sem lesz probléma.
Előzmény: BiharyG (3337)
elf Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3343
Hát hiába, sokkal csöndesebb lett az autó, most hogy fel lett újítva a váltó.
Da akkor lett igazán csöndes amikor kivettem a műszerfalból a belesett 8-as kulcsot! :))
elf Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3342
Kösz. Erre voltam kiváncsi. Most per pillanat nem aktuális, de majd ősszel...
Előzmény: jpmaster (3302)
elf Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3341
Ha jobban megnézed ez egy amcsi cég, és legritkább esetbe találkoznak angol terepjárókkal, a sajátjukon kívül.
Azért írtam be ezt a hnlapot, mert vannak benne elég jó tanácsok, amiket érdemes megfogadni.
Előzmény: gógésmagógfia (3296)
KRISZ Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3340
andrewtlester: Pontosan mennyire van előrebillenve? Ha csak pár centi, akkor OK, mert "gyárilag" is kissé magasabban van a hátulja. A régebbi (1.6) típusokon még jobban látszik. Elég lágyak a rugók, ha páran beleülnek elég szépen süllyed... Gondolom a terhelés kiegyenlítése miatt magasabb kissé hátul. Ültess bele előre 2 embert és nézd meg kívülről, ha akkor is lóg az eleje, akkor tényleg gond lehet...

Krisz

Előzmény: andrewtlester (3331)
BJ71 Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3339
Haho!

NLQ: na ja!

ALLoff: huu, itt ma ugy esett az, eso! elmentem a samival a haveromhoz du.-tan,
aztan mikor haza akartam menni, lattam, hogy az uccan frankon ~30cm es viz all (csatornazas rulez!), legalabb lemostam az alvazt! :))

BiharyG: Remelem majd megosztod velem a tapasztalataidat a terkepekkel kapcs.ban,
kivancsi vagyok, hogy mennyire okesak.

-Kalmi.

NLQ Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3338
igy konnyu, hogy tegnap olvastad vegig az egeszet :))
Előzmény: BJ71 (3336)
BiharyG Creative Commons License 2001.06.19 0 0 3337
Ez az, ezt kerestem! Köszönöm!
(kipróbálta már valaki? Működik?)
Előzmény: BJ71 (3336)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!